Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#2101) thedarkfox válasza kismokesz (#2099) üzenetére


thedarkfox
senior tag

rendelés

leírás (angol)

Fentebbi linkemet nézted? Leírás alapján nembiztis hogy nekiállnék. Kikell hozzá forrasztani. Persze ha vannak megfelelő eszközeid akkor ok. :R

(#2102) thedarkfox válasza azbest (#2100) üzenetére


thedarkfox
senior tag

:DDD :DD :DD :DDD

(#2103) kismokesz


kismokesz
tag

Rendbben. A képről letudja a chip száma ugy kezdödik hogy 25? Mert nemnagyon látom.

(#2104) kismokesz válasza thedarkfox (#2101) üzenetére


kismokesz
tag

Youtuon egy chuwi jlhi10nek a biosat csinaljak debott szerepel egy ilyen

http://www.ebay.co.uk/itm/121999972799

Ez is kellene hozzá vagy elég amit lonkeltél?

(#2105) thedarkfox válasza kismokesz (#2104) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Azt nemtudom, de nemhiszem. Ahogy néztem mintha komplett lenne amit linkeltem.

(#2106) kismokesz válasza thedarkfox (#2105) üzenetére


kismokesz
tag

Rendben köszönöm. A képen a chip 24el kezdödik mert nemnagyon lárom.

(#2107) thedarkfox válasza kismokesz (#2106) üzenetére


thedarkfox
senior tag

25064pw5(s)16
1533

[ Szerkesztve ]

(#2108) tupacamaru válasza kismokesz (#2106) üzenetére


tupacamaru
veterán

Winbond 25Q64FVSIG

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2109) kismokesz


kismokesz
tag

Akkor ami fentebb van linken usb eeprom iró azzal megtudom csinálni? 100%?

(#2110) thedarkfox válasza kismokesz (#2109) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Őszintén? Nemtudom... :F

(#2111) kismokesz


kismokesz
tag

valaki van itt aki csinált ilyet?

(#2112) kismokesz


kismokesz
tag

ebayröl menyi idő alatt jön meg a cucc?

aliexpress-ről?

[ Szerkesztve ]

(#2113) kismokesz


kismokesz
tag

A Remix OS hanyas android?

(#2114) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Valamilyen Linux futtatható már ezen az eszközön? :) Nem találtam semmiérdemi infót :(

(#2115) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Sziasztok,

Én is tulajdonosa lettem egy ilyen Hi 8 Pro tabnak, de a gondom vele hogy nagyon gyorsan merül.

Van erre valami megoldás?

(#2116) -=Szabi=-


-=Szabi=-
tag

látszólag a kijelző alatt megtört több helyen a kis Chuwi-m :(

a kijelző érzésre sértetlen, de az érintő nem reagál.. :S

(#2117) -=Szabi=- válasza -=Szabi=- (#2116) üzenetére


-=Szabi=-
tag

rá kéne kötni valahogy tv-re, kinek mi vált be ?

leginkább a win10 képernyőn megjelenítése érdekelne

(#2118) thedarkfox válasza -=Szabi=- (#2117) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Melyik tipusod van? Sima hi8 vagy pro?

(#2119) kismokesz


kismokesz
tag

Hello sürgösen kellene nekem egy ch341a usb eeprom iró valakinek kölcsönbe?

(#2120) -=Szabi=- válasza thedarkfox (#2118) üzenetére


-=Szabi=-
tag

sima

(#2121) thedarkfox válasza -=Szabi=- (#2120) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Akkor usb hub + usb-s külső videókari, vagy usb monitor. Hubból érdemes olyat ami tölt is közben.

(#2122) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

Eme ügyben tudna valaki segíteni?
Win 10 tiszta telepítés + BIOS Frissítés Chuwi Hi8 (nem Pro)

Ha kell lepötyögöm magyarul is, bár szerintem elég érthető amit írok.

[ Szerkesztve ]

(#2123) thedarkfox válasza Rohir (#2122) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Nemtúl jó az angolom :DD de kihámozva belőle a lényeget csak wint akarsz rárakni android nélkül?

(#2124) kismokesz


kismokesz
tag

Hello nekem is sima hi8 van. Nekem viszont olyan kellene ahol csak android van rajta valakinek valami link?

(#2125) thedarkfox válasza kismokesz (#2124) üzenetére


thedarkfox
senior tag

techtablets
Ez esetleg?

Nekem csak win van rajta. Win10 alatt töröltem majd egyesítettem a partíciókat. Nem a leg szerencsésebb megoldás de hirtelen kellett a hely.

[ Szerkesztve ]

(#2126) Rohir válasza thedarkfox (#2123) üzenetére


Rohir
tag

Akkor itt van magyarosítva :D.

Jártas vagyok PC és Laptop BIOS frissítésekben.

Próbáltam megszabadulni az Android-ról (mivel csak Windows-t használom) és a Win 10 Home-tól a Tabletemen Win 10 N tiszta telepítésével.

Követtem az itteni összes lépést: Tiszta telepítés Chuwi Hi8

Röviden: Letöltöttem ISO-t MCT-vel -> Boot-olható FAT32 USB stick Rufussal -> Átmásoltam drivereket, stb-t Stick-re -> Beléptem BIOS-ba -> Beléptem Boot Manager-be
BM-ben nem igazán látom az USB sticket, DE File Explorer-ben látom (a kijelölt) és rajta az összes file-t is
In BM I can't really see my USB Stick BUT in File Explorer I can see it (the selected one) and all the files on it.
BM
FE

Próbáltam több Pendrive-ot (4GB USB2, 16GB USB3) MBR for BIOS+UEFI és GPI for UEFI formázással is. Ugyan úgy semmi.

Aztán gondoltam a BIOS lehet elavult (2015.07.30.), próbáltam frissíteni eme VIDEÓ alapján (tudom, Chuwi Vi10-hez van, de ugyan olyan BIOS van rajta).
Ugyan úgy semmi.

Másra nem tudok gondolni, minthogy valami Gyári beállítás miatt nem tudok BOOT-olni USB-ről. A mostani Win 10 Home megy rendesen, az Android meghajtóktól megszabadultam már gond nélkül csak összevonni nem tudom a Windows-ossal, de magában a Win 10 Home-ban vannak olyan alkalmazások amiket törölni se tudok.

Legfrissebb fájlok Chuwi Hi8-hez.
Így néz ki a BIOS-om.

Javaslat?

(#2127) Hachiko95


Hachiko95
aktív tag

Sziasztok,

Most érkezett meg a chuwi hi8 pro-m és android akkumulátor statisztikában az android rendszer, ahogy lehúzom a töltőről irdatlanul meríti az akksit. Viszont érdekes módon nem tartja ébren, csak a procit pörgeti. Most például 12 óra "CPU teljes" használatot ír, de csak 2 perc ébren tartást.
Éjszaka alatt 20%-ot merül az akksi.
Ezzel lehet valamit kezdeni vagy nálatok is ilyen?

Segítséget előre is köszönöm.

(#2128) Spuri2000 válasza Hachiko95 (#2127) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nálam kb 12% a merülés. Mindenkinél ilyen sajnos. Eddig nem találtam rá semmit.

(#2129) thedarkfox válasza Rohir (#2126) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Én úgy csináltam hogy win10 lemezkezelőben töröltem az android particiókat majd ezzel aomei egyesítettem őket.
Melyik alkalmazásokat nem tudod törölni rendszergizdaként sem?

(#2130) kismokesz


kismokesz
tag

ch341a usb eeprom iró nincs valakinek: winbond 25Q64FVSIG kellene irni.

(#2131) Hachiko95 válasza Spuri2000 (#2128) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Én se találtam semmit, akkor ez az android lesz.
Kellene egy frissebb verzió.
A tiéden is 5.1 LMY47I 20160708.095425 verzió van?

(#2132) Rohir válasza thedarkfox (#2129) üzenetére


Rohir
tag

Valami programot használtam én is leírás alapján de az istenért se akarta merge-lni a 2 nagy partot , le is töröltem utána.
Idáig kész Lemez0:
[kép]

Az ilyen Windows Áruházban található Appoktól nem tudok megszabadulni (Kapcsolatok, Xbox, Térkép, Groove, stb), van vagy egy tucat és magától az Áruháztól se tudok megszabadulni.

(#2133) thedarkfox válasza Rohir (#2132) üzenetére


thedarkfox
senior tag

A bitlockert kapcsold ki. Úgy egyik patricokezelő sem fogja megcsinálni. Amit linkeltem azt adminként elindítva összeilleszti. Viszont adatvesztéssel járhat ezzel számolni kell. (Sajnos mindegyiknél előfordulhat :U )
Sőt ha a bitlockert kikapcsolod akkor elvileg mehet a ttiszta telepítés is, valószínű ez akadályozhatja az usb-ről bootolást is.

Programok törlésére nincs ötletem ennyire nem mentem bele, de szerintem azokat nem lehet törölni. Esetleg kérdezz rá valamelyik win10 topikban.

(#2134) kismokesz


kismokesz
tag

Meik a legfrisebb android a tabra? Illetve milyen hibái vannak? Alapból menyit bir az akkuja a gépnek?

(#2135) Rohir válasza thedarkfox (#2133) üzenetére


Rohir
tag

Kikapcsoltam, futtattam adminként, összevontam, újraindítottam ahogy kérte majd kiírt valami szöveget Post előtt, jött a szokásos Chuwi Intel felirat Preparing BitLocker Recovery-vel együtt majd fekete kép és tovább nem megy. Vártam kicsit, de semmi. Újra indítottam Chuwi Intel + Bitlocker aztán megint fekete képernyő. Annyit vettem észre hogy a kijelző aktív a fekete képernyőn egy kis keresztet tudok húzogatni az ujjammal rajta.

BIOS-ban ugyanúgy nem látni USB stick-eket.

(#2136) thedarkfox válasza Rohir (#2135) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Halkan kérdezem csak meg. Bitlocker kikapcsolása után újrainditottad és utána próbáltad az usbről bootolást vagy egyből az usb-t próbáltad. A biosba nem vettem észre eltérést. Szerintem a bitlocker kavar be. Semmilyen efi-s usb indítólemezt nem lát? ja látom, nem. :((

[ Szerkesztve ]

(#2137) Rohir válasza thedarkfox (#2136) üzenetére


Rohir
tag

USB-ről bootolást addig nem néztem meg újra még ezt a Bitlocker Recovery utáni fekete képernyőt el nem játszotta párszor.

(#2138) thedarkfox válasza Rohir (#2137) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Olvasgattam kicsit, valóban a bitlocker foghatja meg. Amíg az aktív nem megy az usbről bootolás mivel a meghajtók titkosítva vannak. Ki kell kapcsolni, de ugye nálad az a probléma, hogy nem fut le a bitlocker recovery ezért nem is "titkosítja" ki a meghajtót.
Erre viszont nincs ötletem...

(#2139) Rohir válasza kismokesz (#2134) üzenetére


Rohir
tag

Ezt találtam neked. Elvileg csak az akksit kell leforrsztani a folyamat idejére (mivel kihúzni nem lehet).
Chuwi Hi10 BIOS FIX

(#2138) thedarkfox

Egyelőre hanyagolom, körbenézek techtablets meg chuwi fórumon hátha mondanak valami okosat, de ha szerelni kell akkor azt inkább másra bíznám eszközhiány és hajritkulás végett.

(#2140) thedarkfox válasza Rohir (#2139) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Biztos hogy nem kell szerelni ;)
Utána kell rendesen keresni biztos van megoldás. Énis csak felületesen keresgéltem. :R

(#2141) Lawos


Lawos
csendes tag

Sziasztok! Egy hete kaptam meg, egy dolgot nem értek, ha win-ban beállítom a képernyő-kikapcsolást, azzal a lendülettel alvóba megy :((
Természetesen az Alvó mód Soha-ban van.

(#2142) gegi3


gegi3
újonc

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni h honnan érdemes rendelni bangadoo.com vagy a gerarbes.com?
Valamint ha EU taktarol rendelek kelll vámolni?

(#2143) kismokesz


kismokesz
tag

CH341A eeprokm iróval ujratudim irni ezt a chipet? W25Q64FWSIG

(#2144) adabra


adabra
senior tag

A gyermekeim Hi8 -asában "kiszopósodott" az USB port, és már alig lehet tölteni, mert alig találni olyan pozíciót, amikor érintkezik.

Tudtok javasolni egy szervizt, vagy házilagos javítást?

Vagy e-kuka? :(

(#2145) Spuri2000 válasza adabra (#2144) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Próbáld meg a kis fém burkolatot összébb nyomni hátha az segít.

(#2146) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Efi partíciót valaki backupolna nekem? Minden part. törölve lett, intel mft toollal visszament a droid, de efi shellbe bootol. Windows felment, de nincs efi partícióm, így droid továbbra sincs. Pedig easy ufei managert vagy mit leszedtem, látja az androidot, de képtelen róla bootolni.

(#2147) kismokesz


kismokesz
tag

a cw1509 az mit takar a tab hátulján?

(#2148) thedarkfox válasza kismokesz (#2147) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Gyártósori modellszám. Ezekkel a modellszámokkal fémjelzik ha a hardverben változtatnak összeszwrwlés közben. Nekem is ugyanaz.

(#2149) thedarkfox válasza pprod94 (#2146) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Nekem csak win 10 van rajta, gondolom az nem befolyásolja. Kis türelmet kérek amint a gyerekek odaengednek, megnézem hogyan kell és mentek neked egyet. Sima hi8 ugye? (Ezzel a modellszámmal.)

(#2150) kismokesz


kismokesz
tag

igen azzal a számmal cw1509.

android nincs meg véletlenül? illetve hanyas a legujabb android a tab-ra?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.