Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Magnum_ válasza Huma (#5199) üzenetére


Magnum_
nagyúr

?

I humbly and respectfully decline™

(#5202) DeFranco válasza Mercutio_ (#5198) üzenetére


DeFranco
nagyúr

!!!

köszi :R

(#5203) Agostino


Agostino
addikt

de franco - éppen a velveten szörnyülködtem mint délután általában teszem, ott láttam

radi8tor1 - igen, robbanásszerűen megnőttek az ellenük irányuló bombasztikus meglepetések... :(

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5204) etejedu


etejedu
őstag

Huma: Igen.

Keresek: i3 3225 oder i3 3245 procit!

(#5205) DeFranco válasza Agostino (#5203) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor a kollégák beszélnek hülyeségeket... mindjárt begyűjtöm a konyakosüvegeket, eleget ittak már a vacsoráig azt hiszem...

(#5206) Mercutio_ válasza radi8tor (#5200) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebben szvsz benne van vastagon a keze a bankokra mutogató kommunikációnak, ami mostanság megy.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5207) radi8tor válasza Mercutio_ (#5206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért ez nem ilyen egyértelmű. "Szép" is lenne, ha minden ilyen mutogatás robbantásokat vonna maga után.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5208) tomcsi23 válasza Tim82 (#5143) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, 945PM lap, de rosszul emlékeztem, csak 3,3 giga használható. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5209) Huma válasza Magnum_ (#5201) üzenetére


Huma
addikt

Semmi különöset nem csinálok. Csupán jelenleg nem BP-n tartózkodom és egy málnaszörpért nem fogok felutazni. :)
Amúgy a Nyugati környékén lakom. Szóval ott általában meg lehet találni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5210) GabN73 válasza Huma (#5209) üzenetére


GabN73
addikt

Nem te kérdezed meg mindig tõlem, hogy occsó, eredeti parfümöt? Sűrűn látlak ott, tényleg

(#5211) Tim82 válasza radi8tor (#5207) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eddig még csak a "szemét bankok", "fellógatnánk", "gyújtsuk fel", "zúzzuk be" volt soron. A bomba a következő lépcsőfok.

Valahol csodálatos, hogy mennyi ember próbálja meg élből áthárítani a felelősséget a saját élete kedvezőtlen fordulataival kapcsolatban (amelyek sokuknál a saját döntéseiknek köszönhetőek) egy jóféle, arctalan "multinacionális" főgonoszra, a jelenlegi rendszer pedig meglovagolja és az érdekeinek megfelelő irányba tereli ezt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5212) Huma válasza GabN73 (#5210) üzenetére


Huma
addikt

Nem, én öveket és kerámiakéseket árulok. A haverjaim meg cigit, paprikát és csokit szoktak a Keletiben. ;)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5213) Mercutio_ válasza radi8tor (#5207) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem csak a mutogatás, ez egy folyamat, amiben benne vannak a többször egymás után - és a korábbi mostutoljáradetényleg kommunikáció ellenére - kivetett bankadók, a megmentjük a betéteseket, a kúria döntésének kritizálása, vagy épp a ha másképp nem megy törvényt kell hozni, jellegű mondatok.

Az se véletlen, hogy az ilyen jellegű kommunikáció megindítása óta kezdett el ugrásszerűen nőni a nemfizető hitelek száma, gondolom sok "okos" úgy gondolta majd őket is megmentik ingyér :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5214) LÁZ válasza Tim82 (#5211) üzenetére


LÁZ
addikt

word up :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#5215) Magnum_ válasza Tim82 (#5211) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én csak a HR-eseket robbantanám fel :-))) meg magát a HR képzést...

I humbly and respectfully decline™

(#5216) Huma válasza Magnum_ (#5215) üzenetére


Huma
addikt

Én kompletten az irodisták, BKV ellenőrök és az orvosok többségét. De hát nem vagyunk egyformák.

No jó, mégsem. Az kegyetlenség volna. De tényleg kezdhetnének magukkal valamit.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5217) Mercutio_ válasza GabN73 (#5210) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ő a parfüm.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5218) radi8tor válasza Mercutio_ (#5213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért valljuk be nem kell félteni a bankokat.
Velem is történt olyan, hogy megegyeztem velük hogy most 2 hónapig nem tudok tartozást rendezni, de egyszer csak landolt egy levél a munkáltatónál, hogy vonják le a fizetésemből a havi törlesztőt.
Persze miután ezt szóvá tettem a banknál, csak annyit mondtak nincs ráhatásuk erre, hogy mikor küldik ki a papírt a munkáltatónak.

⭐ Stella

(#5219) Magnum_ válasza Huma (#5216) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem az orvosokkal még nincs rossz tapasztalatom, csak egyszer b.szogatott az SBO-n egy fiatal doki, hogy húzom az idejét, majd megígérte, hogy 3-4órán belül nem fogok végezni,arról gondoskodik, majd - nem is értem, mi történt velem- nagyon kedvesen megköszöntem, és láss csodát, 10perc múlva már végeztem is, pedig 70 várakozó volt..

radi8tor: ezek szerint csak te gondoltad, hogy megegyeztél velük.. az már 45+napos késedelem volt... :-(((

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#5220) macilaci78 válasza Huma (#5188) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát a BMW Dakar motorkerékpár nőies, mert Neked nincs?
Hova tovább a 26 centis f@sz nőies, mert Neked nincs? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#5221) cekkk válasza macilaci78 (#5220) üzenetére


cekkk
veterán

Áh mindjárt jön, hogy igen , mert neki nagyobb van :DDD :C

(#5222) Mercutio_ válasza radi8tor (#5218) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre lennének a felügyeleti szervek, ahogy a magánpénztáraknál is ha nem a tagi pénzek lenyúlása lett volna a cél, akkor a felügyeleti szerveken keresztül is korrigálni lehetett volna az esetleges túlkapásokat/hanyag gazdálkodást.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5223) macilaci78 válasza Tim82 (#5211) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az érem másik oldala például az összes reklám: vedd meg, vegyél fel hitelt, amit majd hónapok múlva is ráérsz elkezdeni törleszteni, adósodj el... Oké, hogy a ha hülye, hogy kukacra harap, de azért a horgász rejti bele a horgot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#5224) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Na srácok, ilyen sem volt még, bugolt a gépem a melóhelyen, de olyan bugot, ami ritkán jött elő nagy terhelésre, de akkor baromi zavaró volt, megírtam a requestet, kijöttek, megnézte a srác.

Eddig OK, de ilyenkor szokott az lenni, hogy nem csinálja a bugot az istennek sem, de nem, most ez a drága olyat hasalt az IT guy előtt hogy öröm volt nézni :D Pár napon belül új gépet kapok sálálálálá.

(#5225) Magnum_ válasza Mercutio_ (#5222) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a bankoknak az kell, hogy ha pl 2 hónapig nem tudsz fizetni, akkor is fizess be valamennyit, hogy a fizetési készség mellett a képességet is mutasd. és persze, ha túl vagy a nehézségen, rögtön rendezd az elmaradt különbözetet...

I humbly and respectfully decline™

(#5226) radi8tor válasza Magnum_ (#5219) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah, azóta tudom már, hogy 45 napon túl ne menjek (egyes társaságok 60 napot mondanak de azoknak se hiszek)

#5225: fizettem nekik részben, de ez sem hatotta meg őket. Gondolom ez bankonként eltérő hogyan reagálnak a nemfizető ügyfelekre.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5227) Magnum_ válasza radi8tor (#5226) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ugy van, hogy 45nap előtt is megkezdik az adminisztratív behajtst, telefon, felszólító, stb.. ez a soft collection. több helyen már van 45-90 nap között is egy behajtás, hogy ne forduljon át 90+ naposba... a 90nap után már jön a hard collection, azaz jogi eljárás általban.. mert 45-90 között meg kell tudni állapodni, ha azonnali rendezés nincs is.

van olyan bank, aki nem tekeri ki a beled 90 napon belül, de van olyan, amelyik igen...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#5228) Huma válasza macilaci78 (#5220) üzenetére


Huma
addikt

Briliáns érvelés. :D
Maradjunk annyiban hogy nem minden esetben állja meg a helyét az általam felvázolt logika. A málnaszörp vs sör esetében viszont szerintem jól alkalmazható.

(#5219) Saint_:
Az orvosok jókora hányada arrogáns és beképzelt. A másik fele fásult. A 90%-uk pedig utál dolgozni és xarik rá, hogy más ember viszont dolgozna, de miatta nem tud. Sajnos tapasztalat. :(

Pl háziorvosi rendelőnél alap hogy fél órát késik az orvos. Utána átöltözik és amíg nem itta meg a kávéját kellemes csevej közepette a nővérekkel addig neki sem lát a munkának.

Biztos a munkakör hozza ki belőlük ezt, de akkor ne menjenek orvosnak ha nem alkalmasak rá.

(#5221) cekkk:
Sőt, még a motorom is zorallabb. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5229) Tim82 válasza Magnum_ (#5227) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem úgy van a jelenlegi rendszerben (banktól függetlenül), hogy 90 nap után az adós bekerül a KHR-be?

macilaci78: nem mondom, hogy nem így van, de senkit sem kényszerítettek pisztollyal hitelfelvételre. A bankoknak is komoly felelőssége van a helyzettel kapcsolatban, de nem egyedüli, nem kizárólagos és pofátlanság csak rájuk hárítani.

# 5230: persze, van fogalmam a KHR mibenlétéről, csak azt nem említetted meg a folyamattal kapcsolatban, azért kérdeztem rá, hogy jól tudom-e. Mindegy, nem vagyok nagyon képben a workout-tal kapcsolatban. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5230) Magnum_ válasza Tim82 (#5229) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a magánszemély adós igen.. tudtommal.. de az egy lista.. attól még a behajtás megy ellene, 90 nap után meg jogi eljrások közül választ valamit az adott bank..

így van, senkit se kényszerítettek bele.. sőt, pár éve jól működő modell volt, hogy patkányfészek pénzintézetek hiteleztek khr-eseknek, hogy onnan kikerüljenek, és újra kapjanak nagy banktól hitelt (jobb feltételekkel), majd kiváltották a patkányfészektől felvett hitelt.. amin persze a kis pénzintézet nagyon jól kaszált. ha meg nem így történt, akkor élt az opciós jogával és átvette a fedezeti ingatlan felett a tulajdonjogot.. kész haszon volt ez 3-4-5-6 éve.

jó tanács, srácok... közös költséggel se tartozzatok, mert 2 hónap után lehetősége van a társasházkezelőnek végrehajtási jogot ráverni az ingatlan teherlapjára..

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#5231) GabN73 válasza Huma (#5228) üzenetére


GabN73
addikt

(#5232) Magnum_ válasza Tim82 (#5229) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tudom, hogy tudod, mi az a khr ;] (remélem, más nem érti félre.. :U )

I humbly and respectfully decline™

(#5233) radi8tor válasza Tim82 (#5229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

KHR-be rögtön bekerülsz amint hitelt veszel fel.
Más kérdés, ha nem fizeted rendesen a hitelt, akkor azt is beleírják.

Nekem pl van egy 2 éve lejárt dolgom és még mindig benne van KHR-ben (nem tartozás, sima hitel szerződésről bejegyzés). Viszont ezt nem vehetik figyelmen kívül új hitel szerződés megkötésénél. A francos Cetelem nem vette ki a nevem onnan.

⭐ Stella

(#5234) Magnum_ válasza radi8tor (#5233) üzenetére


Magnum_
nagyúr

itt ezt írja...

nekem a halálom a "pozitív adós" kifejezés.. az adós már eleve nem lehet pozitív szó, még akkor is adós az adós, ha rendszeresen és jól fizet...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#5235) Tim82 válasza radi8tor (#5233) üzenetére


Tim82
nagyúr

KHR-be rögtön bekerülsz amint hitelt veszel fel.

Ld. Saint_ linkje.

Akkor ez rosszul írja

Csak kíváncsiságból: ezt mire alapozod, mármint a hitelfelvétellel azonnali bekerülést? Mert ha így van, akkor a bankokban is rosszul tudják... :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5236) radi8tor válasza Magnum_ (#5234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ez rosszul írja, mert KHR tartalmazza az összes eddig felvett hiteled adatait valamint azt hogy rendezett vagy folyamatban van esetleg késedelmes fizetés van benne.

Tim82: lehet nem KHR-nek hívják azt, amit lerántanak a bankok a netről mikor hitelt akarsz felvenni? :U
Még postai levélben is megkapod utána milyen adatokat kérdeztek le.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5237) Huma válasza GabN73 (#5231) üzenetére


Huma
addikt

Majdnem. Az enyémen szivárványszínű szalagok is vannak a markolaton és sokkal több a szívecske a motoron.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5238) DeFranco válasza radi8tor (#5236) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1 én is így tudom... negatív bejegyzéssel egyből bekerülsz, "pozitív" bejegyzéssel (tehát ha rendesen fizetsz) akkor is bekerülsz de csak minimális adattartalommal. ott a teljes adattartalomhoz a hozzájárulásod kell.

legalább is a legutóbbi papíromon ez volt leírva

szerk: tudtommal a BAR volt a csak negatív lista, a KHR-ben már mindenki benne van, de nem mindegy, milyen adattartalommal

[ Szerkesztve ]

(#5239) Magnum_ válasza radi8tor (#5236) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az az igazság, hogy van némi közöm a workouthoz, de én úgy tudtam, hogy 90 nap után történik ez meg... lehet, hogy utánajárok... vagy esetleg Tim?

szerintem az nem a khr...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#5240) Tim82 válasza Magnum_ (#5239) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én is így tudom, ahogy te, bár az én munkaterületem csak nagyon lazán kötődik a workout-hoz.

A KHR tudtommal még mindig szigorúan az egyhavi minimálbért meghaladó összegű, 90 napon túli lejárt tartozással rendelkező adósok listáját jelenti.

Szerk.: nem használunk Lotust. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5241) Magnum_ válasza Tim82 (#5240) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem dobsz egy lotust vmelyik wo-s kollegának a témában? :-)))

defranco: a barból lett a khr.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#5242) DeFranco válasza Tim82 (#5240) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem ez relevánsabb forrás, mint a wiki: [link]

(#5243) radi8tor válasza Tim82 (#5240) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor dobj neki egy kaktuszt. ;]

⭐ Stella

(#5244) etejedu


etejedu
őstag

Jár a vili a Moszka felé?
Ugye azt nem zárták le a K&H ügy miatt?
Gyorsba mert hamar a Margit hídhoz érek!

(#5245) Magnum_


Magnum_
nagyúr

summa: khr témában Tim biztosan utána fog érdeklődni ;] addig is lapozzunk, ultimate konklúzió: ne tartozzatok senkinek.

I humbly and respectfully decline™

(#5246) Tim82 válasza radi8tor (#5243) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó, hogy nem valami vállról indíthatót javasolsz. :)

DeFranco: oké, könnyen lehet, hogy én tudom rosszul, mint mondtam, nem a területem, de ezt amúgy is tudod, beszéltünk róla korábban. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5247) cekkk válasza Huma (#5237) üzenetére


cekkk
veterán

A 4-es és a 6-os villamos újra a teljes vonalon, a 11-es és a 111-es busz pedig ismét az eredeti útvonalon közlekedik. Köszönjük a türelmet!

(#5248) etejedu válasza cekkk (#5247) üzenetére


etejedu
őstag

:R

(#5249) DeFranco válasza Tim82 (#5246) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sajnos nincs hibázási lehetőséged, holnap reggel 5 órakor leszel szíves megjelenni 3 méter legalább 500 kg szakítószilárdságú kötéllel a Hősök terén.

(#5250) Tim82 válasza DeFranco (#5249) üzenetére


Tim82
nagyúr

És azzal mit kellene csinálnom?

Ahhoz képest, hogy megnyugtattalak, hogy tudod majd használni a kártyádat Lengyelországban, lehetnél hálásabb is. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.