Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Azt a ragasztószalagot el lehet felejteni, az nem ragad többé. Én felülragasztottam, teljesen keresztbe outdoor szalaggal. Az tulajdonképpen csak a csavart szigeteli, ha jól láttam. De mivel elég széles a feje, és gumi van alatta (maga a membrán kerete), membrán maga, szerintem önmagában is szigetel.

Ami még megoldandó, a vászon (kék vagy narancs) visszaragasztása kétoldalú ragasztóval, mert az eredeti semmit nem fog. És a vászon is macerás, mert nyúlik, mint a gumi. Főleg a széleinél körbe, mert elég szorosan ől, és a cső, amikor dugod vissza, könnyen összegyűri.

Én úgy vettem ki, hogy vannak mélyek, úgy szól, mint előtte.

Ami viszont meglep:

1. teljes hangerőn, sok basszust tartalmazó zenén (Arizona dream) még mindig van torzítás (nem durva, de hallható). Ez normális ekkora hangszórótól, vagy az akksi nem szállít elég kakaót (8A tartó, 13A peak)?

2. A DSB-250 igen halkan szól ehhez képest, és alig van magasa. Ez mitől lehet? Talán a szar aksik miatt automatikusan visszavesz?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11202) Yahhher válasza goldister (#11044) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem egy ideje megvan a mi portable. Meglepően jól szól, pedig próbáltam előtte mindenfélével megbarátkozni. Ez marad... Egyetlen hibája van, az a hülye kínai szokás, hogy elég jó hangerővel kell tájékoztatnia....

Üdv B.

(#11203) <Adamsky> válasza Mr Chapel (#11200) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem eléggé mobilnak tűnik :K A kis sárga fityegőjével pedig könnyen fel tudod lógatni, ha épp nem ilyen hálós oldalú táskád lenne.

(#11204) pècsimunkás válasza <Adamsky> (#11199) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Egy gyors segítséget kérhetek???
Megrendelném amit linkeltél, de nem fogadja el az email címem. Kell regisztrálni is?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11205) <Adamsky> válasza pècsimunkás (#11204) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem fogadja el az email címem. Kell regisztrálni is?"
Én még csak 1× rendeltem tőlük, és úgy rémlik, hogy nem regisztráltam, csak kitöltöttem a "megrendelőlapot" (a yahoo-s címem elfogadta).

(#11206) pècsimunkás válasza <Adamsky> (#11205) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Megoldódott, a 3 e- mail címem közül egyszer csak elfogadta az egyiket, sokszori próbálkozás után.
Amit múltkor írtam, 10 éves unokahúgomnak lesz névnapjára.
Június elején lesz a napja, de ez jó kis akció volt, úgyhogy megrendeltem. Ha szól úgy mint a Flip 4 vagy az 5, akkor már ok. Majd kiderül...
Köszi a linket amúgy... :)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11207) Zamma válasza pècsimunkás (#11204) üzenetére


Zamma
őstag

Én múlt héten rendeltem, ma kaptam meg ugyanezt a modellt. :)
Regisztálni nem kellett, csak űrlapot kitölteni. Viszont a Pay Pallal voltak gondjaim... de végülis megoldódott.
Az amazon.de csomagolta prime-osként, mivel az amazonon is lehet tőlük ugyanígy rendelni (tehát ha abban jártasabb vagy - pláne ha regisztált vagy - akkor azt ajánlanám...)

[ Szerkesztve ]

(#11208) pècsimunkás válasza Zamma (#11207) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem regisztráltam be, csak simán megrendeltem én is.
PayPal- al fizettem, de én német számláról.
33,xx euró lett.
Megírnád, hogy milyen, hogy szól?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11209) Lami66 válasza Wolfskin (#11201) üzenetére


Lami66
őstag

Teljes hangerőn természetes a torzítás, főleg ha amúgy is sok a basszus a zenében. Ez már nem az akku bűne, hanem a technika ennyit tud. Remélhetőleg a hangforrás jó minőségű, és nem 128 kb. youtube.
Hangosabb mint a 250-es?
Az 1x10 watt lenyomja a 2x13 wattot? Akkor cserélj akkut a 250-esben is 😄

(#11210) <Adamsky> válasza pècsimunkás (#11206) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ha szól úgy mint a Flip 4 vagy az 5, akkor már ok."
Szerintem azt le kéne énekelje. ;)
... de majd kíváncsi leszek a tapasztalataidra. Majd kérlek feltétlen írd meg!

"Köszi a linket amúgy..."
Szívesen! :R

(#11211) Zamma válasza pècsimunkás (#11206) üzenetére


Zamma
őstag

Valami nem stimmel az IT háttérrel valahol... nekem is prüszkölt... :F
PayPal helyett Maestroval fizettem, csak akkor lett a jó, de valaki épp fordítva tudott csak fizetni... :U
De most épp ez a cucc tolja a dobhártyámra a decibelt, amivel azt kell mondja meg vagyok elégedve. :))
Ezúton is köszi mindenkinek az ajánlást! :R

(#11212) Wolfskin válasza Lami66 (#11209) üzenetére


Wolfskin
őstag

tartok tőle, hogy a szar akisk miatt van, mert abban már van védelem. de a magashiányra az sem magyarázat... :F

annak a szétkapására nincs valami linked?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11213) Lami66 válasza Wolfskin (#11212) üzenetére


Lami66
őstag

Youtube-os álvideó van (képekből csinált videó)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11214) pècsimunkás válasza <Adamsky> (#11210) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mindképpen megírom, hogy milyen.
Ha megjön, ki is próbálom :D.
A kislány névnapja június 2. lesz, de valószínűleg június 5.-- én kapja maj meg, addig nem akarok várni a kipróbálással :D .

Szerk.: nekem nincs Amazonas regisztrációm, de az ebayes ára az Earfun Uboomnak :Y ... Horror.
33,xx euróért bomba áron volt :K !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11215) ppista1991


ppista1991
csendes újonc

Hordozható Hangszórót keresek USB tölthetőségel, pendriveról való lejátszhatósággal vagy micro sd kártya lejátszhatósággal.
Milyet ajánlanátok max 20.000 Ft-ig
Ezeket néztem ki:
-BlitzWolf BW-WA1
-Niceboy RAZE 3 Atom
-Sencor SSS81
-Sencor SSS 101
-LAMAX Street ST-1

(#11216) Mr Chapel válasza <Adamsky> (#11203) üzenetére


Mr Chapel
tag

Hmm...lehet ez az earfun lesz a befutó. Hallgattam pár összehasonlító videót, meglepődtem. Tisztában, és szebbek voltak a hangszínek is, mint a közèpkategóriás jbl hangszóróknál, egy charge 5el bezárólag kb. Úgy hogy azt hiszem meg van a befutó. Azt a kis akasztót észre se vettem. Ilyen terpszínű katonai táskám van, molle rendszerrel. Szerintem valahova csak fel tudom akasztani :) Túrázáshoz ezt használom. Köszi a tippet mégegyszer.

(#11217) dave_gahan válasza Mr Chapel (#11200) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

:Y Nem sok mobilabb bt hangszóró van, mint a EarFun UBOOM... ;]

(#11218) fruel


fruel
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy bluetooth-os fülhallgatót és egy hangszórót:

Fülhallgató:
https://www.alza.hu/jbl-tune-660nc-fekete-d6369367.htm

Hangszóró:
https://www.alza.hu/jbl-clip4-fekete-d6225864.htm

Szeretném ezeket mobil telefonin kívül TV-hez és egy olyan régebbi asztali géphez is csatlakoztatni. Egyikben sincs beépített bluetooth adapter.

TV:
https://www.samsung.com/hu/support/model/UE46F6650SSXXH/

Asztali gép alaplapja:
https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/M5A78LM_LX3/

KÉRDÉSEIM:

1.) Lehet-e és ha igen, akkor milyen bluetooth adapterrel ezeket a TV-hez illetve az asztali géphez kötni (esetleg egy/több linket küldve)?

2.) A választott fülhallgató illetve hangszóró-ról van bármilyen pro vagy kontra véleményetek/tapasztalatotok?

Válaszotokat előre is köszönöm
Csaba

(#11219) Cyborg válasza fruel (#11218) üzenetére


Cyborg
őstag

Ezt a Clip 4-et szerintem felesleges TV-re kötni, nem leszel sokkal előrébb.
Egy picit visszaolvasol, és találsz SOKKAL jobb alternatívákat olcsóbban.

A füles helyett is vannak sokkal jobbak olcsóban, ha nem riadsz vissza egy külföldi vásárlástól, vagy JBL-en kívül más is játszik. Most éppen nincs, de, ha vársz kicsit, EU raktárról pár nap alatt itt lenne Ez

[ Szerkesztve ]

(#11220) fruel


fruel
csendes tag

Szia!
Köszi a válaszod.

De akkor az, hogy BT-os fülhallgatót vagy hangfalat kötök TV-re vagy asztali gépre, ez egy járható út, ugye? (Csak mert hallottam olyat véleményt, hogy "Nincs hangkimenet BT eszközön")
Függetlenül, hogy most az általam tervezett hangfal/fülhallgató lesz vagy valami más, milyen BT adapterrel oldanád meg?
(A TV-t látom kritikusabbnak, hogy hogyan lehet hangot kicsalni belőle BT-on keresztül)
A TV-n lévő csatlakozások: sima audio, jack, digital audio optical. (és amúgy még: USB, HDMI, DVI, IR)

Köszi
Cs.

[ Szerkesztve ]

(#11221) dave_gahan válasza fruel (#11218) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Bt adatperhez nem tudok hozzászólni, de a tv-hez minimum v5.0-sat vennék, azoknál már nem nagyon jelentkezik "késés".
Fülhallgatóban én nemrég találtam egy pöpec alternatívát, ár/értékben király, zsírágyú hangja van, kellemes meglepetés volt, nem bántam meg: :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11222) hcol7 válasza dave_gahan (#11221) üzenetére


hcol7
senior tag

ranezesre nem tunik rossznak, raadasul egyet veszel, masodik 50%off, igy kb $31re jon ki fejenkent.

(#11223) hcol7 válasza fruel (#11220) üzenetére


hcol7
senior tag

a tv re a bt adapter megoldas engem is erdekelne. bar sztem nalam celeszkoz(jack to bt transmitter) fog kelleni, mert anno szandekosan nem smart tv-t vettem.

(#11224) <Adamsky> válasza fruel (#11220) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nincs hangkimenet BT eszközön" - ezt nem is értem :F
Pontosabban, ja. Van olyan eszköz, amin nincs - pl. egy bluetooth-os egér - de az meg, hogy jön most ide?

Egyébként lehet próbálkozni a bluetooth hangszóró, fej-/fülhallgató TV-re, vagy számítógépre "kötésével", de számolni kell azzal, hogy lehet akkora lesz a csúszás a kép és a hang között, hogy az zavaróvá (ez ugye egyénfüggő is) válik. A csúszás egyaránt múlik az adó és a vevő képességein / minőségén. Szóval kicsit lutri a dolog (főleg, ha az ember minél olcsóbba szeretné megúszni).

[ Szerkesztve ]

(#11225) Cyborg válasza fruel (#11220) üzenetére


Cyborg
őstag

Sajnos ebben a tv dologban én sem tudok segíteni. Minden későbbi problémát, és felesleges pénzkidobást elkerülendő, én sima Jack kábelen összekötöttem őket, és öröm boldogság van.
Nekem ez így megfelel, olcsóbb, és atomstail a kapcsolat, késés nélkül 🙂

(#11226) kmarci25 válasza fruel (#11220) üzenetére


kmarci25
veterán

Vagy az optikából csinálsz bt jelet, vagy a jack-ből. Ezen mindkettőt megtalálod. Meg kell táplálni usb-n árammal is. Van ennél olcsóbban is, de ez tuti működik, és minőségi.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11227) ppista1991


ppista1991
csendes újonc

Sziasztok!!

Keresgéltem Hordozható Hangszórókat és a szempontok hogy legyen bennne Micro Sd kártya olvasó vagy pendrive lejátszhatóság. Szerintetek melyiket érné megvenni vagy milyet ajánlanátok Max 20.000 Ft-ig?

Ezt a kettőt találtam:-LAMAX Sentinel 2
-BlitzWolf BW-WA2

[ Szerkesztve ]

(#11228) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!

Elvileg az a visszaszámláló azt mutatná az AliExpress-en, hogy mikor lesz leakciózva, nemdebár?
Nos csak annyi a baj, hogy tegnap már 8 óránál tartott az óra wtf? :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#11229) carl18


carl18
addikt

Na a hétvégén voltam egy Media markba kipróbálni a hangszórókat! :) 3 éve nem voltam, így jó volt kipróbálni az új cuccokat.

Kezdjük a Sonyval, XB 33/XB43 jó hangszóró, szépen szóltak jó vétel. XB 23 meg hát borzalmas volt, komolyan azért a pénzért pénz kidobás. :D Olyan rosszul szólt azt hittem gyári hibás vagy valami

A JBL hangszórókat is átnéztem, a Flip 5 igen parányi. 35E forintért sokaltam, és annyira nem szólt jól. Basszus volt de a többi tartomány nem volt kiemelve.
Charge 4-5 egymás mellett volt tesztelve 50/65E árcédula szintén sok értük. Jelentősen elmarad mint kettő az Xtreme 3 mellet teljesítményben.

A legnagyobb lehúzást a Clip 4-ben találtam meg 22E volt emlékeim szerint és elég gyatrán szólt. :D

Volt pár PEAQ hangszóró de azok méret ellenére se produlták semmit, említésre se méltó.

Viszont ami a legjobban bejött a Harman Kardon Onyx Studio 6-os.
Komolyan nagyon meglepett sokkal jobb a hangja mint az Xtreme 3-nak és még jobb árba is volt. Talán az egyetlen negatívum az a parányi akkumulátor amit kapott. De ha valaki nem hurcolásza akkor remek vétel.


Ma Kedden meg jött az Earfun Uboom is, egy pár órát hallgattam hogy azért legyen már róla valami konfluzió! :)
Komolyan tényleg nagyon szép kiegyensúlyozott a hangja, az Indoor módban 60% alatt valóban túl sok a basszus, de olyan 70/75%-on már kiegyenlítódik.
100%-on hangerőn persze eltűnik a basszus és csak a többi tartomány emeli tovább.

Outdoor mód ezért is ajánlott használni 50-60% hangerő körül hogy ne csak a basszust halja az ember. :)
Ja még meg voltak az emlékeim a Tronsmart T6 hangjáról, na ahhoz képest ez a Earfun hangszóró teljesen más szinten áll.
Kicsomagoltam elég kompakt kis hangszóró, szóval hordozni nem lesz nehéz ha valakinek ez számít.
Szóval pozítiv a bonyomásom, lényegesen jobban szól mint az Earfun go. És látszik nem sporolták az időt a behangolásra, teljesen hangerőn se torzít le több zenével is próbáltam :)
(W-King D8, , Earfun go) Ezek teljes hangerőn mint hajlamosak voltak egy kis torzításra néhány zenénél.

Nyilván kevés egy kerti partyra de nem is erre találták ki.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11230) <Adamsky> válasza ppista1991 (#11227) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nincs nagy érdeklődés - és ezért tapasztalat se - a memóriakártyát és/vagy pendrive-ot fogadó hangszórókkal kapcsolatban. A legjobban akkor jársz, ha használod a keresőt és esetleg ráírsz valamelyik tulajra: Niceboy, Sencor, Lamax, BlitzWolf

#11228 Richard!
Annyira ne sajnáld, hogy nincs még akció, ugyanis a lengyel raktár szemlátomást még üres.

(#11231) Richard! válasza <Adamsky> (#11230) üzenetére


Richard!
addikt

Nem sajnálom, csak furcsa. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#11232) borbar válasza Cyborg (#11219) üzenetére


borbar
tag

Ilyet találtam a Jófogáson, bontatlan csomagolással a III. kerületből.
Én egyébként esküszöm az Ankerre miután két fülesem is tőlük, meg pár hete már a Motion+ is. Le vagyok tőlük nyűgözve.

(#11233) Cyborg válasza borbar (#11232) üzenetére


Cyborg
őstag

Nekem is van egy Motion+, és a linkelt Life Q30 :)

(#11234) <Adamsky> válasza Cyborg (#11233) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Most jött ki a Q35.
• auto pause (ha leveszed a fejedről, akkor leállítja a zenét)
• LDAC
• kicsit más a fülpárna és a fejpánt
Érdekes, hogy ezt (Q30→Q35) ilyen gyorsan upgrade-elték, a Motion+ -t pedig még nem.

(#11235) dave_gahan válasza carl18 (#11229) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Earfun Uboom:
"Nyilván kevés egy kerti partyra de nem is erre találták ki."

Hááát ugye, mit értünk kerti party alatt? ;]
Ha nem a szomszédokat akarod baszogatni a decibelekkel, de nem is csupán aláfestő feelinget szeretnél a beszélgetésekhez, akkor azért elég lehet a szufla egy 5-10 méteres kültéri környezethez? Ahogy hallgattam a teszteket, az outdoor mód nem igazán emel a hangerőn, inkább csak a hangképet változtatja, visszavéve a basszusból. Vajon eléggé kültéri-e a kültéri mód? :F További kétség, hogy én úgy vettem észre, hogy nem 70-75%-on, hanem már 50% körül visszavesz a basszusból indoor módban.
Mivel a Motion Plus-t még nem vettem meg, azon filózom, hogy működő alternatíva lehet-e a Uboom a fenti környezetben? Nyilván egy asztalt "körülülős" szituban kültéren is jó, de azt reméltem, hogy éppenséggel egy sütögetés közbeni kerti party-n is, tágabb vonzáskörzetben is megfelelő.
Egyértelmű, hogy a Motion Plus a best, de nagyon vonzó a Uboom akciós ára (és ehhez képest a tudása). :D
Oluv összehasonlító oldalán ( [link] ) azért hallani, hogy 5 méter távolságból melyik az erőteljesebb, tényleg ekkora különbség lenne? :F
(Bár 2 Uboom is olcsóbb, mint a Motion Plus, párositással nem akarok vessződni, ha 25-30 ezret kiadnék, akkor inkább Motion Plus. Viszont ha egy Uboom is pöpec alternatíva, akkor elég 12 ezret költeni. :P)

[ Szerkesztve ]

(#11236) borbar válasza Richard! (#11228) üzenetére


borbar
tag

Ma kilenctől elkezdődött.
Javaslom, állítsd át az alis devizanemet USD-ra. Forintra ők is borzasztó rosszul váltanak.
Érdemes Kínából is megrendelni, nekem legutóbb két kábelt szűk négy hét alatt leszállítottak. Eddig egyedül egy DHL-es tablet nem kerülte el a vámot.
Még figyelemre méltó a 149 USD felett 9 USD-os store kupon. Na meg a 6 % diszkont a négy darabos ankeres rendelésre. (Mondjuk két Motion+ két adatkábellel.)
És ez a promo oldal is érdekes lehet a 10 USD-os kuponnal.
USD-ban fizetve a fenti plusszokkal hetvenegykét dollárra jön ki a vége.

(#11237) <Adamsky> válasza dave_gahan (#11235) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az UBoom egy 360°-os - tudtommal - mono hangszóró ennek minden előnyével (kb. minden irányból egyformán szól) és minden hátrányával (esélytelen a sztereó / "minőségi(bb)" zenehallgatás). Szerintem az összehasonlítós oldalon is ebből adódik az érezhető hangerőbeli különbség. A Motion+ csak előre, sugároz a mikrofon / hallgató irányába, míg az UBoom jobbra és balra, ill. elvileg 360°-ban.
Én outdoor-ra, ill. kertbe tuti a Motion Boom-ot venném.

(#11238) dave_gahan válasza <Adamsky> (#11237) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

A Motion Plus vs Motion Boom dilemmán már túl vagyok ;] , nekem előbbi sokkal részletgazdagabb, tetszetősebb a hangképe. Persze az EQ-val utóbbit is tudom finomhangolni, de Oluv ezen outdoor tesztje ( [link] ) meggyőzött arról, hogy a Motion Plus-ban is bőven van szufla kültérre.
Most inkább azon filózom, hogy az Earfun Uboom-ban is meg van-e, a 360-as hangzás minden előnye/hátránya mellett? :D

[ Szerkesztve ]

(#11239) <Adamsky> válasza dave_gahan (#11238) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

O.K. csak, ha a Boom vs. Plus eldőlt - utóbbi előnyére a részletgazdagabb hangzás miatt (ami igaz) - akkor, hogy lehet még játékban az UBoom? Nem értem. Utóbbi is jó cucc, de szvsz. messze van a Plus-tól.

[ Szerkesztve ]

(#11240) dave_gahan válasza <Adamsky> (#11239) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Az ára miatt. ;]
Nekem nem szükségesek olyan szintű basszusok, mint amilyenekre a Motion Boom képes, fontosabb az összkép. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy ne lennének fontosak a basszusok, pl. az Earfun Uboom-ot inkább az indoor módban hallgatnám, az outdoor számomra nagyon visszavesz a mélyből. A tesztekből arra jutottam, hogy nagyon kiegyensúlyozott, meglepően "nyitott", szép, jó hangja van a Uboom-nak - és ha ez hangerőben elég lehet egy kerti party-n, akkor lehet, h kiszolgál ez is, még akkor is ha a Motion Plus lenne a best. :D

(#11241) carl18 válasza dave_gahan (#11240) üzenetére


carl18
addikt

Üdv! :)
Na térjünk vissza az Uboomra, beltéri módban kicsit több a mély basszus de ez se tesz csodá mert 75% hangerő felett szépen ott is eltűnik a basszus. A Közép és magas tartomány mellet már nem nagyon hallani a basszust.
Outdoor mód a mély basszusból vesz visza, és kicsit magasabb freqvenciás lesz a bass.

Oluv oldala remekül körül határolja a dolgokat, az Uboom közül azonos hangerővel szól mint a Régi JBL Charge 2+.
Charge 2+ VS UBOOM
Közép és magas tartományban győz az uboom, de basszus terén nagyon elmarad a JBL-től. :) Pedig úgy volna igazi ha lenne kis basszus is nagyobb hangerőn a többi tartomány mellé.

Pedig a Charge 2+ Uboom Driverei is azonos méretűek 45 mm az aktív hangszóró átmérője. Szóval bizonyos helyzetekben valóban nagyon basszustalan a hangja. És nem lehet a fizikára se fogni, mert láthatjuk a több éves Charge 2 azonos méretből milyen basszust tud.

Talán nem véletlenül tolja az Earfun a sok kuponos akciót! :)

Bár ennyiért az uboom se rossz vétel, ha meg nem tetszik tovább lehet adni.
De inkább egy Anker Motion+ ha az ember biztosra akar menni.
"akkor azért elég lehet a szufla egy 5-10 méteres kültéri környezethez?"
Hát sajnos ilyen szituációban már elvérezne az Uboom, még teljes hangerő és hogy fal mellet van se tud sokat rávérezni.
Kültéren kipróbáltam de 4-5 méterről már elfogy a hangerő.

Viszont egy Dockin D Fine kellően hangos és erőteljes ha kültéri partykat akarsz rendezni. :) Egy Dockin 60% hangerőn is elég hangos kültéren.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11242) dave_gahan válasza carl18 (#11241) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Na, ez azért is jó összehasonlítás, mert az asszonynak éppen egy régi Charge 2-je van, itthon az megy, viszont már annyira gyér az akksija, hogy csak kötött helyről szól, nem igazán mozdítjuk a konyha sarkából. ;]
Az téveszthetett meg, amikor azt írtad, h 60% alatt túl sok a Uboom basszusa. De ha kültéren igényelné a magasabb hangerőt, abban a sávban viszont nem képes Charge 2 szintet nyújtani, akkor számomra nem biztos, h megfelelő alternatíva.
Asszem alaposan kiveséztük, köszi az infókat. :R
Alin hiába az újabb Motion Plus akció, még mindig nem lehet lengyel raktárból kérni. Ugyan hozzászólásában borbar is utalt a dologra - lehet, h eddig általában megúszható volt a vámeljárás, de mi van, ha éppen most nem? :F

(#11243) carl18 válasza dave_gahan (#11242) üzenetére


carl18
addikt

Azt nem mondtam nem versenyképes a Charge 2-vel szemben, csak hogy basszusok terén nagyobb hangerőn sajnos elvérzik ellene.
Közép és magas tartományban jobb mint a Charge 2, de basszusok szintjén nagyobb hangerőn tutira kikap. :)
Szép kiegyensúlyozott hangzása van a az Uboomnak, de 80% fölött sajnos elfogy az ereje.

Attól függ milyen hangerőn használjátok a Charge 2-t jelenleg.
Ha elég 60/80% akkor lehet Uboom is a vásárlás tárgya! :)
Izlés határozza meg kinek mennyire elég :)

De hát azért nem is egy árkategória, Charge 2+ 6 éve itthon 55E ft-tól indult.

Amúgy a Motion+ ami biztos nem okoz csalodást, az már valóban JBL Charge killer.
Aliexpressről lengyel raktárból itt lesz vám mentesen.
Esetleg amazon.de -ről is beszerezhető kicsit drágábban.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11244) Richard! válasza dave_gahan (#11242) üzenetére


Richard!
addikt

& borbar

Mindenféle kedvezménnyel a két Motion+ ~21 ezer HUF/db-ra jönne ki. Csábító,de szerintem várok én is a lengyel barátainkra.
Amúgy mióta üres a raktáruk?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#11245) tokyo2 válasza dave_gahan (#11242) üzenetére


tokyo2
tag

Mindent összevetve az Uboom nálam azért lett befutó, mert egyet már vettem karácsonyi akcióban 34$ körül, most rádobtam 39$ -t és lesz sztereó érzés összekötve és két helyről tolja a külső teret is. :) Így érünk el a Motion + árához, de kapunk plusz élményt a sztereó hatás révén és valljuk be kerti partyn a minőség szekunder tényező. Néhány nap múlva beszámolok a feeling-ről :)

(#11246) carl18 válasza carl18 (#11243) üzenetére


carl18
addikt

Na nyomtam egy videót, persze nem adja vissza! :)
Earfun Uboom Test/Vol 1.
75%-on készült, az a utolsó hangerő ahol még meg tudja tartani a basszust. Sajnos a videó nem adja vissza, kb egy hangosabb beszélgetésnek felel ez meg a hangerő.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11247) dave_gahan válasza carl18 (#11243) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Igen, úgy értettem, h összességében (tehát a basszust is beleértve) vérezhet el kültéren a Uboom a Charge2-vel szemben.
A Charge2-t itthon nem szükséges 60-80% felett tolni, kültéren viszont valóban előfordulhat, hogy kell a nagyobb kakaó és nem szeretném, ha ez a basszus rovására menjen.
Köszi a videót! Azért nem rossz. ;]
Na nem akarom tovább cukrozni :D, okosabb csak akkor lehetek, ha kipróbálnám. ;] Az működhet, h rendelek egy Uboom-ot (még 11 napig él a 35%-os kupon az eleve akciós árra), legfeljebb túladok rajta, ha kevésnek találom.

Richard: néhány hete üres a lengyel raktár, úgy emlékszem, h az Ali szülinapos akció elején még lehetett onnan kérni, néhány nappal később már nem. A fő kérdés inkább az, h mikor nem lesz üres? :DDD De A ~21 ezer/db hogy jön ki? Én csak a 149 USD feletti 9 USD-os store kuponnal számoltam (ha esetleg többen összeállunk), de az még nem elég a 21 ezerhez.

tokyo2: Igen, így érthető. :K Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11248) carl18 válasza dave_gahan (#11247) üzenetére


carl18
addikt

Az a 35% Kupon valóban remek ár kihozható belőle! :)
Én csak akciósan vettem csak 30 %-al és hát elég régóta kíváncsi voltam arra hogy szól.
( A JBL Charge 2+ Méretében/Súlyában még most sincs ami felvenné fele a versenyt Deep Bass téren) Szóval nem kell csodálkozni nem versenyképes vele az Uboom. )

Én amúgy egy Anker Premiumot akartam, csak hát nincs forgalomban már!

Igen ha véletlen nem lesz elég még eladható bukó nélkül.
Hazai webshopok valamiért 30-35E forintért kinálják az Uboomot.
Annyit biztosan nem ér, annyira nem jó cucc.
Amúgy a 21E forintos Motion + engem is érdekelne! :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11249) Zamma


Zamma
őstag

+1 2x Uboom kerti partira!
(a 3000 nm-es telektulajoknak off :D )
Ha kerti partizik az ember 12 méter távolságra lerakja a kettőt és be van szórva egy "nagyobb" tér is 360 fokban, persze ha abból indulunk ki hogy 6 méteren belül az erősség még jó, így számolva 24x12 nm-es teret ellát, az meg szerintem elég...
Mindezt az érzést megfűszerezzük az aktuális anyus napi kuponnal és megszületett az abszolút best buy! :U (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#11250) hcol7 válasza Zamma (#11249) üzenetére


hcol7
senior tag

jo a 3dimenzios terulet meghatarozas ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.