Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) kissgy04


kissgy04
tag

Üdv

Azt szeretném megkérdezni, hogy letöltés előtt be lehetne nézni a letöltendő file-okba?

Utorrent-et használok, az elején van olyan hogy milyen filek jönnek le ez stimm. Pl egy txt +egy rar file. Letöltöm és amikor kicsomagolom derül ki, hogy zix formátumú benne a file. A tetejében unzix progival sem tudom megnyitni, nem számítva azt, hogy egyes helyeken azt írják ez a formátum (zix) egyébként is ''problémás''.

Válazokat előre is köszönöm

Gy

(#702) ngabor2 válasza pzstm (#700) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tudom, vagyis sejtettem, én meg azért írtam le, hogy valszeg valahogy így gondoltad te is. eszem ágában nem volt belekötni ;)

(#703) pzstm válasza kissgy04 (#701) üzenetére


pzstm
titán

Itt olvashatsz róla bővebben...[link]
Letöltés vége előtt csak avi fileokba tudsz belenézni avi preview nevezetű progival
EGyébként ez a zix file nekem sem tűnik szimpinek! :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#704) pzstm válasza ngabor2 (#702) üzenetére


pzstm
titán

Nem is gondoltam belekötésre! Jobb is ez így egyébként hogy tisztázva van, még a végén valaki félreértene itt dolgokat. ;) :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#705) #54715584 válasza pzstm (#703) üzenetére


#54715584
törölt tag

avipreview, media player classic, ha van film eleje akkor sima wmplayer is kepes ra, gom player, zenekbe szinte minden lejatszoval bele lehet nezni :)
zix filerol en is hallottam mar, az vmi csunya, rossz dolog :)

(#706) PazsitZ válasza #54715584 (#705) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én az Aviprewiev-t és az MPlayer-t szoktam erre használni.

- http://pazsitz.hu -

(#707) Tele von Zsinór válasza kissgy04 (#701) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A rar file elején, a fejlécben van benne, hogy milyen fileokat tartalmaz. Ha f3-al megnyitod, és szerencséd van (megvan már az a packet), akkor jól láthatóak a tartalmazott fileok nevei.

(#708) Vitus


Vitus
őstag

Sziasztok!

Lenne egy komoly gondom, ha elintítok egy torrent klienst (kettővel próbáltam Azureus, utorrent) akkor igen sűrűn megszakad a belső hálózat, ez abban jelentkezik, hogy pl. a messenger (microsoft, trillian, miranda mind1, hogy melyik), vagy ventrilo ki/be jelentkezik nagyon sűrűn kb. 30sec-enként. 3 gép van hálózatba mindegyiken ez a jelenség ha az egyémen beindítom a torrent klienst (mind1, hogy van e forgalom rajta vagy nincs). Ha nem fut nincs semmi gond. 3 routerem van mindegyikkel ugyanaz a helyzet, mind1, hogy tűzfal fut vagy nem, hogy dhcpt használok vagy manuálisan osztom ki a belső ip-ket. És kissé már idegesít a dolog. 5let? :D

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#709) Tele von Zsinór válasza Vitus (#708) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A kliensben vedd lejjebb a szimultán kapcsolatok számát, az xpnek 100-150 az egészséges.

(#710) Vitus válasza Tele von Zsinór (#709) üzenetére


Vitus
őstag

Szia!

Igen tudom azzal nem is lehet gond. Az egész belső hálozat megszakad az összes gépen egy pillanatra.

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#711) Tele von Zsinór válasza Vitus (#710) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Csak a belső háló, vagy a net is bont?

(#712) Vitus válasza Tele von Zsinór (#711) üzenetére


Vitus
őstag

Hi!

A router nem csatlakozik újra a szolgáltatóhoz, gyakorlatilag egy pillanatra megszakad az egész belső hálózat és ez a leglátványosabban abban nyilvánul meg, hogy a messengerek elvesztik a kapcsolatot és újra loginolnak a folyamatban lévő pl. ventrilo, teamspeak szolgáltatás megszakad vagy felemelkedik a ping, feltorlódik az adat. Olyan jelenség mintha az mtu ami adslnél 1492byte és a belső hálózat ami a hálókártyák miatt 1500byte túl nagy lenne és mindig levágná az adatcsomagok egy részét és egy idő után timeoutal újraindulna. Ez elméletileg nem lehetséges mert a windows és linux elméletileg 1500-40 tehát 1460-as mtu csomagokat használ hacsak ezt nem írta/ja valami felül. Most állítóttam a belső hálón dhcp nálkül fixen kiszabott belső ipkel és a többi gép frissítésével egyelőre megoldódottnak látszik a probléma mert most fut azureus és megszüntek a tünetek, de érdekes jelenség ''volt''. Remélem most jó lesz.

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#713) VladimirR válasza Vitus (#712) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt is okozhatja a kapcsolatok nagy szama
ha kellokeppen szar a router-ed (eleg sok olcso router-re jellemzo ez), akkor az hajlamos eldobalni a netakpcsolatot

(#714) Vitus válasza VladimirR (#713) üzenetére


Vitus
őstag

Üdv!

Azt is lecseréletem, mert vettem egy új smc-t ami egy rakás..... és elővettem a régi linksys routeremet, szétszedtem mert nagyon melegedett, tele volt porral. Szépen lerezeteltem, beállítottam, felfrissítettem mind a 3 gépet, meg kicsit kipucoltam a registryket, főleg a húgom gépén (ennyi grafikus addon, ikon, hang, smile, rózsaszín vacak meg kémprogram nincs a világon mint amennyi azon volt). :) És mostmár 10-órája teljes terhelésen (torrent, msn, mozilla, közben játék) és minden szuper. Mondjuk ebbe a linksys routerbe a mtu-t is be lehetett állítani, és belőttem 1492byre amit az adsl használ. Bár mondjuk a net kapcsolatot nem dobta el az smn sem. Na mind1 a lényeg a lényeg, hogy most jó. :D

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#715) attila206


attila206
tag

Sziasztok!

Neharagudjatok ha már volt esetleg ez a kérdés. Azureus 2.5.0.4 esetén hol lehet beállítani a protokoll titkosítást? A netemen p2p védelem van. Hála a szolgáltató mohóságának. Egyáltalán így korlátozhatja a netem?
Köszönöm előre is a segítséget!

Nah megvan, hogy kell :))

[Szerkesztve]

(#716) ngabor2 válasza attila206 (#715) üzenetére


ngabor2
nagyúr

- a szerződésben benne van a p2p tilalma/korlátozása?
- biztos, hogy korlátozás, és nem priorizálás?

(#717) pzstm válasza attila206 (#715) üzenetére


pzstm
titán

Azzal a titkosítással te már semmit nem érsz! Pesze nyugodtan bekapcsolhatod! :P ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#718) Tele von Zsinór válasza pzstm (#717) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Miért nem?

(#719) pzstm válasza Tele von Zsinór (#718) üzenetére


pzstm
titán

Sokkal korszerűbb az ő technológiájuk, mint ami manapság a torrent kliensekbe van építve! ;)
Hardware-es eszközzel történik a dolog ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#720) chungee


chungee
addikt

Hali!
A sötétoldalról küldtem meghívót a komámnak és nem kapta még meg. mi a teendő? estmail.hu-s a komám, gondolom az nem baj.

(#721) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

sziasztok!
miért lehet az h töltök egy torrentet de 99.9%-ről visszamegy 99.6%-ra mindíg visszaáll! pedig csak 3 mega lenne hátra!
qtorretet használok!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#722) Apollyon válasza Speeedfire (#721) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Esetleg lehet, hogy az a letöltött rész hibás és ezért újra letölti a program. Ennyit tudok.
Próbálkozz még sztem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#723) Speeedfire válasza Apollyon (#722) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

átállítottam cachet és lassan azért lejött!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#724) attila206 válasza ngabor2 (#716) üzenetére


attila206
tag

A szerződésben nincs semmi p2p korlátozás/tiltás. Volt amikor priorizálást csináltak, volt amikor teljesen kikapcsolták a forgalmat. Tehát egy peerhez sem kapcsolódott. Elég érdekes h azt csinálhatnak amit akarnak... A priorizálás amúgy megengedett? Az sincs a szerződésben. Amióta így cuccolják a netem eléggé berágtam rájuk. Utánna egyik ismim ajánlotta az utorrentet. Ott bekapcsoltam a protokoll tiltást és hagy szóljon. Csak az azureusben nem tudtam még h h kell bekapcsolni azt. De nem is működik abban hű de jól. Az utorrent jobb ebben. Nah és a célom az ő kis korlátozásuk miatt a minnél több letöltés volt. Gondolom azért csinálják ez a p2p védelmet... Ugye? Tudni kell h most a végén járok egy 256/64 bites netes hűségnyilatkozatnak. A múlthavi forgalmam 26 GB volt :D Mit szóltok? Azóta a vírusírtóm többször jelzett támadást a szerver ip címéről... Vajon miért? :DDD

Egy ember, aki kijátszotta a szolgáltatóját :DD

(#725) chungee


chungee
addikt

Hogy is van ez a dolog, hogy letöltés közben kitörlöm a tracker url-t a tulajdonságokban? Akkor nem számolja a letöltést? De mi értelme ennek? Ennyi erővel mindenki megtehetné, nem?

(#726) chungee


chungee
addikt

Banánzabáló jó nektek?

(#727) moonguru válasza chungee (#725) üzenetére


moonguru
őstag

Igen!

Aztán BAN,tracker megkerülése miatt!

Monitor Guru!

(#728) Troy. válasza chungee (#726) üzenetére


Troy.
addikt

Nem

ne töröld ki a tracker url-t.

[Szerkesztve]

.

(#729) VladimirR válasza Troy. (#728) üzenetére


VladimirR
nagyúr

azert felrevezetni sem szep dolog

(#730) #54715584


#54715584
törölt tag

hmmm, botranyos modon korlatoz a upc, 6k-val csordogal lefele :(
a rendes net viszont cseppet sem lett gyorsabb

[Szerkesztve]

(#731) szandisas


szandisas
senior tag

a majmos oldal csak nekem szar?

SQL Error
Table './torrent/xbt_files_users' is marked as crashed and should be repaired
in /var/www/include/bittorrent.php, line 1189

ilyen a hibajelenség :(

aláírás

(#732) Troy.


Troy.
addikt

Nem

.

(#733) chungee


chungee
addikt

Végtelen lesz vmikor meghívás? Nem akarom basztatni a komámat mindennap, hogy ''Van már meghívás?'' Mert akó begurul és nem ad :)

(#734) moonguru válasza chungee (#733) üzenetére


moonguru
őstag

Nincs még a tervek között sem...

Ui:
A http://www.bittorrentportal.hu oldalon keresztül el lehetne érni egy olyan ''rangot'' hogy pici esélyed legyen,de oda se könnyü bejutni...


[Szerkesztve]

Monitor Guru!

(#735) chungee


chungee
addikt

Hahó! Jó nektek a sötét és a banánzabáló?

(#736) chungee válasza moonguru (#734) üzenetére


chungee
addikt

Jaj de szomorú vok :(


[Szerkesztve]

(#737) MarKoo


MarKoo
őstag

Végtelenről már jó ideje nem tudok tölteni. Azt írja ki minden, onnan letöltött torrentnél, hogy a Tracker állapota: nem elérhető! Mi lehet a gond? Más oldallal nincsen ilyen problémám.

(#738) ngabor2 válasza MarKoo (#737) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam gond nélkül megy.

(#739) Tele von Zsinór válasza MarKoo (#737) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Cucc sem jön? Vagy csak a trackernél ír hibát?
Amúgy azokban 2 tracker van: egy elsődlege és egy backup, utóbbi csak akkor él, ha az elsődleges meghal.

[Szerkesztve]

(#740) MarKoo válasza Tele von Zsinór (#739) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem jön a cucc. A gépnév nem található hibával elszáll a legelején és felváltva próbálja a két trackert. :U

(#741) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok!
Csak egy rövid kérdésem lenne: A megosztási arány nagyon fontos, azt tudom, vissza is töltök mindig mindent legalább 1.0-ig, mielőtt törlöm. De Valaki mondta, hogy csak akkor nézik ezt, ha regisztrálva vagyok az oldalon (Pedig nem).

Röviden: Igaza van? (Ettől Én még odafigyelek, hogy 1.0 felett legyek, csak érdekel.)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#742) Troy.


Troy.
addikt

:F
Te most zárt trackerekről beszélsz, vagy miről??

.

(#743) moonguru válasza MarKoo (#740) üzenetére


moonguru
őstag

Ha outpost tűzfalad van:Ideiglenes megoldás:

Start menü, futtatás, regedit:

''HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Agnitum\Outpost Firewall''-ban állítsd 1 re az ''Enablegzipencoding''-ot, majd indítsd újra az outpostot.

Ezzel a megoldással nem küld hibás adatot a trackernek a kliens.


Ui:
Ha nem használsz outposttot akkor nem használ...

Monitor Guru!

(#744) Vistaboy válasza Troy. (#742) üzenetére


Vistaboy
veterán

Amennyiben nekem szólt, akkor konkrétan a Pirate Bay-ról van szó.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#745) shev7 válasza Vistaboy (#741) üzenetére


shev7
veterán

igen, igaza van. Nagyon szep es nemes dolog 1.0-ig mindent visszatolteni. Viszont ellenorizni csak akkor tudjak ha regisztralva vagy.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#746) ngabor2 válasza Vistaboy (#741) üzenetére


ngabor2
nagyúr

való igaz, hogy csak akkor nézik, ha zárt a tracker. nyílton nem. viszont ha belegondolsz, érdemes min. 1-ig, vagy még tovább visszaosztani, hisz valakik a saját netjükből minimum ennyit szintén a közösség számára megosztottak. és igazából erről kellene, hogy szóljon a torrentezés, és az egész p2p.

(#747) Vistaboy válasza shev7 (#745) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi. Nem sajnálom Én Senkitől azt a pár GB-ot... :))

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#748) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Az endless az nálatok se megy tegnap este óta?

Aláírás

(#749) Troy. válasza kapcs-ford (#748) üzenetére


Troy.
addikt

Mit gondolsz, másnak megy?

.

(#750) kapcs-ford válasza Troy. (#749) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nem gondolom hanem kérdezem. ott van a ? -jel nemde.

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.