Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Cs1csó válasza chungee (#17350) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, még le sem töltötted teljesen a torrentet. Az állapot oszlopnál látszik hogy 7.9%-nál jársz és a teljes mérete a torrentnek 11 GB. Na ha teljesen letöltötted MAJD utána kezd el sasolni hogy változik e az érték addig kb. csak annyit jelent a feltöltésnél a sebesség kiírása, hogy KOMMUNIKÁL a program és tartja a kapcsolatot hogy töltse le a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#17352) Raynes válasza jbl (#17348) üzenetére


Raynes
tag

1000 torrentből legalább mindig visznek valamit. Nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy teljes sávszélen forgalmaz fel mind az 1000 torrent. Evidens, hogy szálak száma is korlátozott, tehát mondjuk egy olyan 10-20 darab torrent mindig upload alatt van, de annyi szinte mindig garantáltan, a beállított feltöltési limit (nyilván nem a teljes sávszél) pedig mindig ki van használva.

1000 torrent még akkor indokolt, ha több trackerre is seedel az ember, trackerenként 200-300 torrent már nem is sok. Lehet házi szerver is, de ha nem soho router, akkor simán bírhatja az is. Vannak az 1000 torrenteseknél sokkal nagyobb seederek is, de ők nyilván nem gépről torrenteznek, hanem szerverről.

(#17353) jbl válasza korcsi (#17349) üzenetére


jbl
aktív tag

Oké, te tudod, hogy mennyi torrent-el szórakozol.
Azt hittem, hogy valamit kérdeztél is.
Én nem, hanem a haveromnak a haverja. :DDD egyszerre 20-30torrentel havi 5-8TB csinál.
XEN alapú virtuális szerver
CPU4 2GB RAM 100GB HDD
Ubuntu 14.04 LTS + Transmission

[ Szerkesztve ]

(#17354) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Lehet én vagyok béna, de egy dolog nem sikerül transmissionben: a letöltési sort 1-re állítottam (tehát egyszerre csak egy letöltés mehet).
Betolok 3 darab torrentet, amelyiket először raktam be, azt indítja el. De én másikat akarnék hogy töltse...
uTorrent esetén itt a nyilakkal a sor elejére mozgattam, elindította, és addig a többit leállította.

Transmission alatt ez nem akar menni... Mit csinálok rosszul? :F :R

Eleve nem értem miért nem számozza a sor külön a seedeket, és a letöltéseket :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17355) woodworm válasza LLKobe (#17354) üzenetére


woodworm
veterán

Bugos.
Le kell állítani mindet és utána már az első indul. Több, mint kettőnél pedig borul a lista. Először elindul a legalacsonyabb sorszámú, majd a legnagyobb és onnan csökkenő sorrendben.

(#17356) LLKobe válasza woodworm (#17355) üzenetére


LLKobe
veterán

Anyám... Köszi:R Azt hittem azért így a sokadik verzió már kiforrott, de elég gagyi ez sajna.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17357) Raynes válasza Intruder2k5 (#17313) üzenetére


Raynes
tag

Már miért nyírná ki? Annyira nem jelent sok írást.

(#17358) Intruder2k5 válasza Raynes (#17357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt ismerősöm aki a routerre SSD-t rakott torrentezni, 3-4 hónapot ment darabja, aztán csere. A harmadik garanciában cserélt darabot végül eladta, és tett rá HDD-t.

(#17359) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Ki milyen torrent klien-s ajánl nekem a HTPC-re torrentezni, de olyan érdekelne ami Windows-on fut illetve lehet távolról vezérelni?
Lényeg az hogy mostani felállásban Transmission-t hsaználok az asztali gépen, illetve a NAS-on is az fut, ennek levűltásra építettem HTPC-t.

Amiket néztem az az alábbi:
- utorrent,qtorrent
- Deluge daemon (úgy nézem ezt kell kipróbálnom)
- Transmission ( kipróbáltam, nem a legjobb mert sokszor leáll.

Segítséget előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17360) woodworm válasza stigma (#17359) üzenetére


woodworm
veterán

A qt helyett a transmission-daemont nem próbáltad? Szolgáltatásként indul a rendszerrel, nálam kifogástalanul működik, csak az áramszünet fogja meg.

[ Szerkesztve ]

(#17361) stigma válasza woodworm (#17360) üzenetére


stigma
addikt

Még nem , de hétvégén kipróbálom.
Qt nem indul a Winnel sajnos azzal is sokat szenvedtem, de a daemon-t akkor kipróbálom.
Köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17362) LLKobe válasza stigma (#17361) üzenetére


LLKobe
veterán

Win alá szerintem az uTorrent hibátlan. De kérdés hogy HTPC-re minek win? Egy felesleged hardverzabáló és hibaforrás réteg a médialejátszó és a hardver között. OpenElec tökéletes a célra, az enyémen is az van transmissionnel, és tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17363) stigma válasza LLKobe (#17362) üzenetére


stigma
addikt

Tudom, de sajnos jelen esetben ez nekem a legjobb megoldás.
HTPC => Win 10 + Kodi 16 Beta 4 + Ttorrent (transmission, vagy amit épp most ajánltatok) + Saját Cloud(Ownlcoud, ezzel most hétvégén akarok foglalkozni, feltenni).

Jelen esetben elég harderigényes a Win10 és 2GB-ot zabál a 4-ből. Ennél jobb megoldás az Ubuntu server, amit majd fel fogok tenni rá, ha elsajátítottam az alapokat (kb március közepe fele)

OE 6.0 fut a PI2-n tökéletesen meg vagyok vele elégedve, igaz most picit néha-néha akad a film valamikor, Transmission-t is lehet hackelni vele, de olvastam hogy sok gond van vele. (nálam olyan 150+ torrent fut jelenleg a NAs-on)

Meglátom mi legyen, mert lehet próbaképp felteszem a 16GB-os pendrivera- igaz elég lenne neki 2GB is - és akkor kipróbálom a Transmission-t OE alatt illetve egyéb dolgokat.

Azért köszi a hsz-t, mert már ezen többször elgondolkodtam. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17364) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy a futás alatt lévő torrentjeim inaktívak, utorrent kliens alatt? A letöltéssel semmi gond nem volt, viszont feltölteni abszolút nem akar.... Mostanában figyeltem fel erre a jelenségre és nem tudom mi okozza!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#17365) Cs1csó válasza XFishboneHUN (#17364) üzenetére


Cs1csó
félisten

A visszatöltés sávszélét korlátoztad? Ha igen mennyire, ez okozhat galibát. Például 100/30-as neted van de visszatöltést korlátoztad 1 megabitre és ez lehet bezavar.
Ajánlom a QBITTORRENTET szép komótosan de tölt vissza, ha nem Legend rangra gyúrsz az Nmagon akkor bőven elég, persze a letöltésnél minimális difit sem érzékeltem még az hasít.

[ Szerkesztve ]

(#17367) Geller72


Geller72
veterán

Valami nem stimmel a utorrenttel. És ez ahogy nézem, nem csak nálam van így. Ugyanúgy eldobja a tesztet, ahogy devilnek is. A portforwardban be van lőve nekem a gép, minden be van állítva. Kliens indításkor minden ok, de egy idő után dobja a kis sárga háromszöget. Aztán belenéztem ide is:

Az az érdekes, hogy egy idő után ezt is "elfelejti". Azaz ha visszanézek egy idő után, akkor bizony hiányzik a pipa az UPnp és a Nat PnP elől. Anélkül, hogy bizergáltam volna. Any idea? :U

qT V 3.4.5 Build 41372

(#17368) XFishboneHUN válasza Cs1csó (#17365) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Az az érdekes, hogy nem állítottam semmit sem..... Van ötleted? UPC 120-as netem van.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#17369) Raynes válasza Cs1csó (#17365) üzenetére


Raynes
tag

Legend rangra is sikerrel lehet a qBittorrentre gyúrni. Urban legend, hogy az uTorrent jobban seedel klienspreferencia miatt. Ha olyan torrentjei vannak az embernek, amelyek kelendőek, azt viszik akármelyik klienssel.

(#17370) lanw


lanw
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy egy régebbi vinyóról megy most a seed,és ha új helyre szeretnék tölteni akkor továbbra is maradnak seedben az adott torrentek?

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#17371) Cs1csó válasza Raynes (#17369) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv azért így fogalmaztam mert elég sok panasz volt rá, hogy egyesek úgy érezték nem hasít annyira a visszatöltés, nálam nem volt panasz de tanyasi nettel kb. mindegy nem volt viszonyítási alapom népharagot pedig nem akartam kiváltani. Sajnos az utorrentet nem lehet ajánlani olyan irányba jutott el ami vállalhatatlan anno a NERO dvd író program volt hasonló a végefelé - talán még most is van - kb. nemcsak lemezre lehetett kiírni a filmet hanem le is lehetett vele forgatni stb. erre a sorsra jutott az utorrent is. Friss telepítés után úgy néz ki a felülete mint egy flipperasztal mindenütt ugrál villog valami.

(#17372) Cs1csó válasza XFishboneHUN (#17368) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, zongorázd végig a beállításokat upnp legyen a routerben is bepipálva - egyszerűbb mint portokat nyitogatni - esetleg a fenti kommentemre hivatkozva próbáld ki a qbittorrentet ebben semmilyen reklám vagy lehúzó dolog nincs persze személyre kell szabni pl. indulásnál ne jelenjen meg a kezdőlapja stb. de ebben segítünk ha valami nem tiszta.Egy próbát megér.

(#17373) Raynes válasza Cs1csó (#17372) üzenetére


Raynes
tag

Az UPnP sose életbiztosítás, nekem volt olyan routerem, amiben hiába volt engedélyezve az UPnP, meg az uTorrentben is hiába volt beállítva, nem ment az aktív, csak a passzív mód, kézzel kellett portot nyitnom, meg hozzá a belső IP-t lefoglalnom fixre. Igaz ez egy elég gagyi Belkin router volt, de más, főleg alsó kategóriás routereknél is ugyanez lehet a helyzet. Pláne a szolgáltatós csodabóvliknál.

(#17374) dannyl válasza Geller72 (#17367) üzenetére


dannyl
addikt

Beállításokat nem, de a zöld pipát sokszor eldobja nekem is. Nem tudom miért :F

Amúgy, hogy nézem meg, hogy megy-e a port forward, illetve, hogy aktív vagyok-e?

1000/200-as netnél mit állítsak a uTorrent-ben, hogy normális legyen a le/feltöltésem? Mert úgy 55 MB/s volt a max letöltési sebességem, a feltöltés meg soha nem érte el a 3MB/s-ot.
TP-link TL-WR1043ND router-em van.

Ja, meg annyi, hogy ingadozik a le és feltöltés is. Felmegy 50 MB/s-re, aztán vissza 8-ra, majd építkezik elölről, és így tovább. A feltöltésnél is van, hogy 9kb/s, van, hogy 1,5MB oda-vissza ugrálva.

Ezek a beállításaim: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17375) woodworm válasza dannyl (#17374) üzenetére


woodworm
veterán

A zöld jelzés akkor tűnik el a státuszsorból, ha egy ideig nem észlel bejövő kommunikációt. Port ellenőrzést online port teszt oldalakon tudsz végezni.

[ Szerkesztve ]

(#17376) dannyl


dannyl
addikt

Semmi...

[ Szerkesztve ]

(#17377) attiati


attiati
veterán

utorrent ----> gond a nagy méretű és sok fájlból álló torrentekkel
(40GB-os kb 5000 fájl)

Volt már valakinek hasonló gondja?

Elindul a letöltés, majd 0,5-1% között leáll és onnantól csepegtetve néha elindul, néha leáll. Seeder van, sávszélességem van. Ahogy olvasom, ez valami utorrent cache kezelési gond lesz, de bármilyen beállítást próbálok, nem oldódik meg. Admin jogosultsággal is próbáltam már indítani.

[ Szerkesztve ]

(#17378) zoo8800 válasza bolic (#17088) üzenetére


zoo8800
veterán

Túl régóta. :(
UP!
Van valami info az 1st-ről?

rip and tear, until it is done

(#17379) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Szasztok! Segítséget szeretnék kérni.
Qbittorrentet az istenért sem bírom rávenni, hogy a win10-el alapból induljon. Van erre valami megoldás ?
Olvasgattam, keresgettem megoldásokat de egyik sem jött be eddig. Valami tutti tipp ? Köszi előre is!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#17380) Fecogame válasza meridaharcos (#17379) üzenetére


Fecogame
veterán

Eddig milyen módszerekkel próbálkoztál?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17381) Cs1csó válasza meridaharcos (#17379) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, telepítsd újra - takarítás stb. rendszergazdafiókkal használod a win 10-et milyen jogosultságokkal telepítetted? Én szeretek veszélyesen élni úgyhogy rendszergazdai fiókkal használom a gépet és ebben is telepítettem, nincs is aktiválva másik fiók. Magában a programban a menüsornál ESZKÖZÖK - BEÁLLÍTÁSOK - VISELKEDÉS - qbittorrent indítása a rendszer indulásakor - ( itt legyen pipa )
Ennyi jut eszembe - jogosultságokkal lehet hiba vagy a programmal vagy a beállításokkal.

Egyből a telepítés után érdemes elindítani - itt kérdez valami olyat hogy ne használjuk illegálisra és tisztában vagyunk ezzel blalblaba ezt okézd le és utána állítgasd be a dolgokat .

Majd elfelejtettem a víruskergetőd karanténját is nézd meg lehet hogy valamelyik összetevőjét blokkolja.

[ Szerkesztve ]

(#17382) meridaharcos válasza Cs1csó (#17381) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Hello!

Köszi a segítséget, jelentem meg vagyok mentve !! :R :K
A program beállítás (pipa) rendben volt, a vírusírtó (TS 360) engedélyezte az indulást, mégsem indult a qbittorrent.
Lekaptam a progit, registry pucolás, progi vissza rendszergazdai futtatással installálva és jó!!
Köszönöm a tippeket! :K :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#17383) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
Eltűnt a letöltés mappám (külön mappa létrehozva a letöltött torrenteknek), nincs a lomtárban sem, és felszabadult a tárhely is. Utorrentet használok. Sem a mappát, sem a fájlokat nem töröltem saját kezűleg. Mi okozhatta? Előre is köszi!

(#17384) sfdrakex válasza D5 (#17383) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet, hogy véletlen egy torrentet akartál törölni, de ki volt jelölve az összes és mindent töröltél, a torrent kliensből?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17385) Fecogame válasza sfdrakex (#17384) üzenetére


Fecogame
veterán

Ettől még a letöltés mappa meglenne, csak üresen.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17386) D5 válasza sfdrakex (#17384) üzenetére


D5
aktív tag

Pontosítok: a torrentfájlok maguk továbbra is megvannak, azok nincsenek meg, amely maga a letöltött tartalom, amelyeket egy külön mappába gyűjtöttem. :U

(#17387) D5 válasza Fecogame (#17385) üzenetére


D5
aktív tag

sfdrakex & (#17385) Fecogame: komolyan nem tudom, csak tippem van. 1.) Vírus, 2.) hibás HDD. A vírus talán azért valószínűbb, mert Recuva-val ellenőriztem, és szinte mindegyik letöltött (és eltűnt) fájlt megtalált, de a státuszuk visszaállíthatatlan, és a lefoglalt szektorokat mindig egy bizonyos letöltött fájl írta felül...

(#17388) bolic válasza zoo8800 (#17378) üzenetére


bolic
őstag

Akkor ki kell mondani hivatalosan hogy az 1st halott?! :Y :W :U

Mostanában csak NO SIGNAL TV-n sisteregve. :DDD :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#17389) zoo8800 válasza bolic (#17388) üzenetére


zoo8800
veterán

Semmi info nincs, de a domaim megvan még. A torrentjeiket azóta a többség biztos törölte a kliensből. Ha újra is indulnak, szinte a nulláról kezdik majd. Kár értük...

rip and tear, until it is done

(#17390) XFishboneHUN válasza bolic (#17088) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Nem tudni, de nekem nagyon hiányzik! Én jobban szerettem, mint az ncore-t. :O

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#17391) zoo8800 válasza zoo8800 (#17389) üzenetére


zoo8800
veterán

akarom mondani: domain :U

rip and tear, until it is done

(#17392) jbl válasza XFishboneHUN (#17390) üzenetére


jbl
aktív tag

Nem vagy egyedül vele. :(((

(#17393) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az uTorrent, illetve a Bittorrent új verzió azt csinálják nálam, hogy Windows 8.1 alatt indítás után egy idővel (1-2 óra) megeszik a memória jó részét, de csak szépen lassan fokozatosan.
Most 8 GB memória van a gépemben, induláskor csak olyan 10-30% között van, viszont folyamatosan emelkedik és mikor eléri a 90-99%-ot, akkor már a gép is lassú, meg a merevlemezt is túlterheli ez a sz@r.
Ilyenkor csak a feltöltés megy, tehát letölteni nem töltök le semmit, ezért nem is értem, hogy miért használja a memóriát mindkét kliens, viszont az az érdekes, hogy ha leállítom a torrenteket, vagy kilépek a kliensből, akkor visszaáll a memóriahasználat 10-30% közé.
Valaki találkozott már ilyennel, illetve van valami ötlete ezzel kapcsolatban?
Régen uTorrent 2.2.1-et használtam, azzal nem is volt gondom Windows 7-nél, 8.1-nél viszont már megzavarodott és hiába növeltem az átmeneti tárat, egy idő után úgy is túlterhelte a HDD-ket.

(#17394) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

utorrent 2.1 windows 10. Töltök ezerrel, digis neten 100/50- csorog lefelé a cucc, felmegy kb 10 mbyte/sec-ig, közben nézem a kapcsolodo klienseket, van akitől 2-3 mbyte-al tölt. Aztán fél perc után elkezd esni egyetemesen visszaszorul 700kb és alá a kliens csatlakozások sebessége. lemegy 3 mbyte/s re a letöltés majd nem is megy vissza.
Most próbáltam meg, hogy lehúzom a routert, hátha az a gondja hogy nem bírja a túl sok connectiont, vagy öregszik. De nem. Direktbe dugva a kábelt ugyanaz a probléma.
Mi lehet az oka, baja?
Talán a külső digi elosztó gyengélkedik? (társasház)

(#17395) Fecogame válasza bobalazs (#17394) üzenetére


Fecogame
veterán

Nincs "Disk Overload 100%" üzenet a bal alsó részben?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17396) bobalazs válasza Fecogame (#17395) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi ilyen nincs.

(#17397) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Nekem is ilyen problémám volt és a lemez volt túlterhelődve, de a vicces az, hogy nem írta ki, feladatkezelőben vettem észre.
Lehet, hogy csak a kliensben kell megemelni az átmeneti tárat és akkor megszűnik a probléma.

(#17398) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Üdv!
HDD vásárlás előtt állok. Torrentezésre szeretnék egyet venni, amin nem telik meg a cache ilyen hamar, és nem hal le az egész "lemez megtelt" felirattal. Elsősorban a digi 1000-es csomagosokat kérdezném, nekik azért már elég szép a sebesség. Kinek, hogy bírja a letöltést a HDD-je? Milyet érdemes venni? Esetleg van olyan ami bírja az 1000-es net letöltési sebességét is tartani? Köszi!

(#17399) Cs1csó válasza jozsef8 (#17398) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, 1000 megabit az 125 megabyte azaz 125 MB/s-el írni kb. tud minden SATA3-as 7200RPM, 64MB pufferes 2TB-os belső merevlemez. 2TB-nál kisebbet nem ajánlanék ha megfigyeled ár/érték arányban 2-3 TB éri meg.
Vannak persze gyorsabb, nagyobb pufferes HDD-k is de azok már durván túl vannak árazva.
Ezen túlmenően, főképp a Western Digital PR részlege tesz ki magáért legjobban.
Náluk NAS-ba - honlapjukon is ez található - internal hard drive legördülő menüben -
-RED
-RED pro
-Re

De valószínű, hogy egy SEAGATE BARRACUDA sem vall majd kudarcot, talán hangosabb. Persze ez a 3+1 paraméter fontos: SATA3, 7200RPM, 64MB, legalább 2TB vagy 3-4 TB-osok is jó árban vannak. forint/GB

(#17400) jozsef8 válasza Cs1csó (#17399) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Ezek bírják több szálon is a 100MB/s-ot (úgy értem hogy akár több letöltés egymás mellett)? Mennyire használjátok extrémen ezeket a HDD-ket? Egyébként nekem van egy 2TB-os WD Green (WD20EARX) HDD-m, de az már 30 MB/s körül elhasal. Sőt, van hogy már 20-nál is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.