Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) L4mie


L4mie
veterán

Szóval visszaküldhetem a walletből váltóra a btc-met? :U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12252) sleve válasza Casoli (#12244) üzenetére


sleve
tag

Nem is épülnek már rigfarmok se.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#12253) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Én a Coinbase-en tartom a BTC-met. Nagyon para ott hagyni?
Ha igen, akkor hova érdemes áttenni? ( A mycelium-ra próbáltam, de azt írta ki hogy túl kicsi a bitcoin mennyisége a mozgatáshoz (kb 100 ezer forintnyi) )

És ha elmozgatom, akkor mikor érdemes visszamozgatni egy Exchange-re?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12254) L4mie válasza raverke (#12253) üzenetére


L4mie
veterán

Coinbase elvileg biztosítva van.
100k nyi btc szerintem nem túl kevés...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12255) butch3r válasza raverke (#12253) üzenetére


butch3r
senior tag

sokszor volt szó itt topicban, hogy ha bármilyen online helyen tartod a btc-id (legyen az tőzsde vagy online wallet) akkor nem te birtoklod a privát kulcsod. ergo aki birtokolja az azt csinál ele amit akar. hogy akar e az más kérdés.
de ha ő nem is akar, de valaki(k) feltörik az online szolgáltatót és elviszik onnan az öszes coint akkor vagy senki nem fog kártalanítani vagy kitudja mikor fog. (coinbase-n úgy látom nekik van biztosításuk. a kérdés ilyen esetben mennyi lenne az átfutási idő + btc-ben vagy fiatban kártalanítanak e)

el se tudom képzelni, hogy túl kicsi lenne. ha 100k huf körüli összeg akkor 0.06-0.07 btc. ilyen nincs, hogy túl kicsi, bármennyit utalhatsz. beállítás vagy egyéb gond lesz ott.

példa:

amúgy mycelium vagy electrum. persze attól függ mit akarsz, cold storage / paper wallet vagy mi a cél.

(#12256) jubilleum válasza Casoli (#12244) üzenetére


jubilleum
senior tag

Remélem de, mert most rendeltem egy S9-est :D

(#12257) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv. advcash-nel ,ha EUR alapu bankkartyam van,azt hol tudom eur-ban levenni?!

(#12258) mepet válasza Ombi5 (#12257) üzenetére


mepet
addikt

OTP Fiókkereső: ATM -> Részletes -> EUR

(#12259) Chal


Chal
addikt

Elbandi fórumtárssal Trezor hw wallet rendelést tervezünk, és szeretnénk rámenni a 3-as akciós pakkra, ehhez keresünk harmadik embert. A pakkban levő 1db fehér Trezor már foglalt, szóval csak fekete van :)

Áfával, postával tokkal, vonóval kb. 32-35eFt-re jönne ki fejenként , árfolyamtól függően. A fizetést BTC-ben akarjuk megoldani (0.02xxx BTC/fő, de ez majd a rendelés pillanatában derül ki pontosan). A posta DHL, a cuccot Csehországból küldik, 2-5 munkanap alatt itt lenne. Személyes átvétel Budapesten tőlem, vagy Elbanditól lenne lehetséges.

Ha valakit érdekel, írjon magánban pls., és megbeszéljük a részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#12260) Fail3D! válasza Casoli (#12244) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ingyen arammal sem etherium banyaszat eseten?

(#12261) butch3r válasza Fail3D! (#12260) üzenetére


butch3r
senior tag

Ez a crypto banyaszat topic temaja

https://m.prohardver.hu/tema/litecoin_ltc_topic/hsz_30081-30100.html

(ha epeg eros riget raksz ossze es valoban ingyen van az arak akkor mar megerheti)

[ Szerkesztve ]

(#12262) sleve válasza Fail3D! (#12260) üzenetére


sleve
tag

1. ingyen árammal mindent megér.
2. semmi nincs ingyen.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#12263) charg


charg
tag

Sziasztok!

Venni szeretnék BTC-t.
A következő trader/exchange oldalakra regisztráltam:
- GDAX
- Kraken
- Bittrex - Úgy tűnik, itt csak váltani tudok, de EUR/USD-ért nem tudok venni. Szóval kb. mint a Poloniex.

Melyiket érdemes ezek közül használnom?
SEPA-val szeretnék beutalni.

[ Szerkesztve ]

(#12264) Fail3D! válasza butch3r (#12261) üzenetére


Fail3D!
addikt

Koszi!

(#12266) g.gergo válasza charg (#12263) üzenetére


g.gergo
senior tag

Kraken-re tudsz utalni sepa-val. 1-2 nap és ott van.

(#12267) htc07 válasza charg (#12263) üzenetére


htc07
addikt

mrcoin, belföldi utalás, egy óra alatt megvan. (banki munkaidőben)

[ Szerkesztve ]

(#12268) pschio válasza g.gergo (#12266) üzenetére


pschio
őstag

Ti hogyan oldjátok meg a FIAT hazautalását bankszámlára?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12269) ad4m1337 válasza pschio (#12268) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Transferwise.com <3

(#12270) pschio válasza ad4m1337 (#12269) üzenetére


pschio
őstag

Pl.: Bitstamp -> Transferwise Borderless account EUR számla -> konverzió forintra -> hazautalás magyar bankszámlára ?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12271) ad4m1337 válasza pschio (#12270) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Én fenntartok egy külföldi SEPA -s számlát, arra utalom ki és onnan transferwise -al a magyarra.

Ezt a borderless szolgáltatást nem ismerem, de ránézek.

(#12272) butch3r válasza pschio (#12270) üzenetére


butch3r
senior tag

bitstamp harmadik félnek nem fog utalni a nevedre, így transferwisera sem. (ha jól emlékszem ezt írják is a sepa utalás menüpontjuknál)

én amúgy bitstamp és sepa utalás a számlámra (de hodl-ás miatt ez nagyon nagyon ritkán történik)

(#12273) pschio válasza butch3r (#12272) üzenetére


pschio
őstag

Akkor félreértelmeztem. Pedig olvastam. :B Jó magam is hodler vagyok, de mindenképpen ki akarom próbálni.

ad4m1337: Ha szabad kérdezni, hol, milyen, mennyiért? :D Én is tudok regelni?

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12274) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Ledger Nano S 4 nap alatt megérkezett (oldalukról rendelve) :)

(#12275) Chal válasza ad4m1337 (#12274) üzenetére


Chal
addikt

Honnét jött? Franciaország?

(#12276) ad4m1337 válasza Chal (#12275) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Igen

(#12277) mepet válasza pschio (#12273) üzenetére


mepet
addikt

Szerintem a legcélszerűbb, ha a cryptot middlemanek nélkül adod el olyan magánszemélynek, aki vásárolna. Hogy hol találsz olyanokat, akik vásárolnának? Ha pl. a ph! témába vágó topicjait meglesed, az elmúlt pár napban is többen kerestek vételre BTC-t. Vagy van erre a célra honlap is (localbitcoins), de a kapcsolódó facebook csoportokban is mindig van aki eladna/venne. Ha meg tudtok egyezni, akkor mindenki jól jár, nem csak a middleman (tehát nem húz le a váltó, főleg nem olyan megdöbbentően magas díjakkal, mint pl. a mrcoin). Ha pedig kp-ban intézitek, annak bizony csak és kizárólag a blockchainen lesz nyoma, tehát teljesen anonym.
Ezzel a metódussal akkor is ki tudsz venni lóvét, ha már EUR-ban van valamelyik váltón: marha egyszerű, aszondja valaki, hogy 200EUR készpénzért kell neki BTC (vagy akármilyen másik cryptocoin). Fogod, a váltón azonnali áron veszel BTC-t az EUR-ból, és azt küldöd el neki. Mivel azonnal történik minden, így senki számára sincs árfolyamkockázat (ill. csak a tranzakció teljesüléséig van a vevő oldalán).
Igazából nem mondom, hogy így sokat lehet spórolni. Illetve MrCoinhoz képest nagyon sokat lehet spórolni, konkrétan ha egy BTC-t egy magánszemély elad egy magánszemélynek, akkor mindkét magánszemély fejenként 55ezer Ft-ot spórol, ahhoz képest, mintha az eladó eladta volna mrcoinnak a vevő pedig megvette volna mrcointól. Szóval nem is a spórolás a cél, hanem az az elvi cél, hogy hagyjuk ki a buliból azokat, akik nem kellenek ide: pl: állam/bank/váltó/bankkártya szolgáltató/befektetési szolgáltató/stb...

(#12278) pschio válasza mepet (#12277) üzenetére


pschio
őstag

Köszönöm! Nagyon hasznos információ! Már keresem is! :R

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12279) kem válasza mepet (#12277) üzenetére


kem
addikt

En is localbitcoint hasznalom, bar itt kunnyebb font alapon kereskedni. Eleg sok az elado/vevo sima utalassal. Ha meg van BTC mar be is tudom kuldeni Krakenre vagy Bittrex-re es mehet a business. Az utobbi lepesig meg nem jutottam el mert egyelore csak validalok, de hamarosan elkezdek majd par fontokat elultetni ide-oda gyakorlaskepp.

Köszi!

(#12280) butch3r válasza mepet (#12277) üzenetére


butch3r
senior tag

leírnál nekem egy ilyen tranzakciót, hogy néz ki?
pl ha utalás akkor ki utal előbb? ő fiatot vagy én a btc-t?
mi garantálja, hogy nem vonja vissza az utalást?

személyes kp ilyen szempotból jobb, de ott meg ha pl ealdok 1 btc-t, mostani árfolyamon közel 6k $-ért illetve ennyi forintért akkor (lehet túl sok krimit nézek :DDD ) de mi a "garancia", hogy utána néhány nagyra nőtt ismerőse nem vár a következő sarkon és veszi vissza a pénzt? vagy ez már a bizalom / oldalon a user "bizalmi" indexén múlik?

(#12281) mepet válasza butch3r (#12280) üzenetére


mepet
addikt

Pl.: Az aláírásomban éppen szerepel, hogy BTC eladó. Te dobsz egy PÜ-t, hogy vennél. Megbeszélünk személyes találkozót, vagy ha túl messze vagy, akkor pedig mivel esetünkben nálad több hardveraprós pirosponttal és pozitívval rendelkezem*, és ráadásul én vagyok az eladó, ezért előre kérném az utalást. Ha munkaidőben vagyunk, amikor hamar megjön az utalás, akkor megbeszélünk egy konkrét árat Ft-ban.**
Ha pl. este vagy hétvége lenne, akkor megbeszélnénk, hogy legközelebb munkaidőben megegyezünk az árról.
Miután megjönne az utalás, elküldeném a címedre a megbeszélt mennyiségű BTC-t.

"de mi a "garancia", hogy utána néhány nagyra nőtt ismerőse nem vár a következő sarkon"
Kb semmi. Ez pontosan ugyanaz a szitu, mint bármilyen nagyértékű készpénzes vásárlás. Pl. tipikusan ilyen egy készpénzes autó vásárlás. Érdemes általad is ismert, forgalmas helyen találkozni, de szerintem tök normális testőrt (tipikusan egy gyúrós havert, vagy ha akkora összeg, akkor akár igazi testőrt) vinni magaddal. Nincs ebben semmi. Mondjuk illik előre szólni erről az üzletfélnek, nehogy elijeszd.

Még egy tanács személyes találkozókhoz: előre (lehetőleg írásban) egyezzetek meg az árról, hogy ne a helyszínen menjen az alkudozás. Én utálom a helyszíni alkut, gyakorlatilag, ilyenkor faképnél szoktam hagyni az üzletfelet, ha korábban konkrétan megegyeztünk, és ő ettől eltérne.

*=pozitív visszajelzések és pirospontok csekkolásakor érdemes azt is nézni, hogy mikor érkeztek (ha 100 pozitívom van, de mind ma jött, az gyanús), ill. hogy mekkora értékű cuccokat adott/vett emberünk, illetve, akár lecsekkolni egyenként, hogy kiktől kapta a visszajelzéseket.

**=én Kraken ár EUR-ban és OTP EUR-HUF középárfolyammal szoktam számolni mínusz 0.001BTC withdaw fee, de ez aztán tökmindegy, csak megegyezés kérdése.

És a jogászkodóknak: Ez nem eladási/vásárlási tanács. Megosztottam, hogy én hogyan gondolkodom, illetve mi a bevált módszerem. Semmilyen felelősséget nem vállalok, hogy ezzel a módszerrel nem vernek át. Ha esetleg átvernek, irány a rendőrség! Pl. egy lopott ph-s account esetén (amíg nem derül ki, hogy lopott), tökéletesen kijátszható a fenti módszer, és ha nincs legalább fotód a csalóról, akkor a rendőrség sem fog tudni semmit tenni. Körültekintően és ésszel!

(#12282) Gyurma_13 válasza mepet (#12281) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Van pár kezdeményezés és pár ICO (pl. qvolta.com) amelyek erre próbálnak megoldást találni, persze, ha eljutnak a projekteik végére, mert mostanság az altok és ICO-k nem muzsikálnak valami fényesen

[ Szerkesztve ]

(#12283) butch3r válasza mepet (#12281) üzenetére


butch3r
senior tag

köszi. én főleg localbitcoinra gondoltam, itt ph!n abszolút úgy tennék mint te.
gondolom ott is van valami értékelő, megbízhatósági muattó majd ha már nem akarok hodl-ni bármekkora mennyiséget akkor megnézem az pontosan hogy működik.

kár, hogy ph!-n nem lehet hirdetni bitcoint eladásra :( (mivel topic jobb oldlaán ott szerepel, gondolom azonnal kapnám a büntit...

(#12284) vismaior04 válasza mepet (#12281) üzenetére


vismaior04
tag

Nagyjából egyetértek. Igaz csak idén adtam el párszor (és tervezek még párszor), viszont kizárólag nagyobb értékben szoktam (lusta vagyok inkább egy nagy mint sok "apró").
Első 1-2 alkalom előtt én is paráztam kicsit, de a tapasztalat azt mutatja, hogy kellő körültekintés mellett a kockázat jelentősen mérsékelhető. Én mondjuk "testőrrel" még nem találkoztam, vagy gondoltam. :)

Viszont mindenképp javasolni tudom a körültekintő helyszínválasztást, az már fél siker. Részemről abszolút kedvenc egy bevásárlóközpont valamelyik kávézója. Legtöbbször nem túl zsúfolt vagy túl üres, vagy ha igen könnyű találni egyből alternatívát, illetve cirka lehetetlen megközelíteni őket anélkül hogy egy rakás kamera előtt elmenjen mindkét fél ami később igen hasznos ha probléma volt, így már önmagában elrettentő erő.

Ár alku probléma nálam még nem nagyon volt, viszont olyan már igen, hogy megbeszéltünk x bitcoint aztán a töredéke lett, arra nagyon allergiás vagyok.

Szintén jó tanács, hogy ha valami nem tetszik udvariasan mond meg és távozz. Nekem egy ilyen alkalom volt össz, mondjuk az elég érdekes volt. A sok apró finomságot (mint a vásárló "megbízója" aki hol Svájcból hol Bankokból jött éppen) leszámítva a két kulcsmomentum:

Fickó szokásos QR kódot helyett előszed egy papírt, azon egy kézzel írt címet, hogy ide küldjem. Komolyan. Mondtam neki, hogy ez durva, de oké én beírom a címet, ő ellenőrzi, aztán ha nem jön meg az ő baja. Hosszas vesződség után minden adat stimmel, majd mielőtt indítottam volna a tranzakciót, mondom oké, intézzük a készpénz részét. Erre közölte, hogy majd ha megjött a bitcoin és volt pár megerősítés. Na itt köszöntem el udvariasan.

Gondolom nézegettük volna az explorert, de sose jött volna meg a tranzakció, mert "biztos rossz címre küldtem", ő meg miért fizetne ha nem kapta meg a bitcoint. Az egész történet sokkal kacifántosabb volt, de nem untatok vele senkit, a lényeg hogy ésszel kell csinálni és akkor nagy baj azért nem lehet.

(#12285) butch3r válasza vismaior04 (#12284) üzenetére


butch3r
senior tag

nem hiszem, hogy bárkit untatnál, én csak bátorítanék mindenkit, hogy írjunk a tapasztalatainkról. Biztos mindenki sokat tudna tanulni belőle, ne kerüljön rá sor de ha bárki megszívja abból is. de iknább a storyk segítenek ezt elkerülni.

:R

(#12286) C64 válasza vismaior04 (#12284) üzenetére


C64
őstag

Elég hasznosak ezek az infók :K

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#12287) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

valaki tudna segíteni abban miként tudok Kraken-ről kiutalni saját számlára?

köszönöm.

(#12288) mepet válasza Bossi (#12287) üzenetére


mepet
addikt

funding / withdraw / eur

(#12289) Bossi válasza mepet (#12288) üzenetére


Bossi
őstag

Köszönöm ott próbáltam, de ezt írja ki: Balance is insufficient for a withdrawal.
Nincs elég összeg vagy mi a gond?

kösti

(#12290) mepet válasza Bossi (#12289) üzenetére


mepet
addikt

igen, 5eur a minimum

(#12291) Bossi válasza mepet (#12290) üzenetére


Bossi
őstag

írtam privátban köszi

(#12292) Reggie0 válasza mepet (#12281) üzenetére


Reggie0
félisten

De az arfolyam gyorsan valtozhat, illetve egy ponton tul mar nem biztos, hogy megeri az egyik felnek. Bitcoin tipikusan nem az, amirol elore konnyen meg lehet egyezni.

(#12280) butch3r: Mi a garancia arra, hogy nem raboljak el az autodat? Vagy a banki alkalmazott nem adja le a drotot, ha bejelented, hogy sok KP-ert mesz? Az elet veszelyes, tudni kell megvedeni magad, nem csak a bitcoin miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12293) mepet válasza Reggie0 (#12292) üzenetére


mepet
addikt

Félrértettetek. Előre megegyezni nálam nem azt jelenti, hogy pontosan hány Ft egy BTC. Előre megegyezni itt azt jelenti, hogy Kraken BTC/EUR áron és HUF/EUR OTP középárfolyamon fogunk számolni mínusz 0.001BTC költség.
Vagy pl. bitstamp BTC/USD áron és google féle HUF/USD OTP deviza eladási árfolyamon számolunk. Megegyezés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#12294) Reggie0 válasza mepet (#12293) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, ez termeszetes.

(#12295) mepet válasza mepet (#12293) üzenetére


mepet
addikt

*összekevertem a kettőt: a googlinál csak középárfolyam van az OTPnél van deviza eladási... :B

(#12297) leslie23


leslie23
tag

sziasztok!

Bitstampről általánosságban mik a tapasztalatok? megbízható oldal? nem szeretném valami gittegyletnek elküldeni a személyi+lakcímkártya kombómat. :DDD
egyébként ez a hitelesítési procedúra átlagosan hány napot vesz igénybe?

[ Szerkesztve ]

(#12298) butch3r válasza leslie23 (#12297) üzenetére


butch3r
senior tag

4 éve használom, minden rendben volt velük. support is relatíve gyorsan reagált mindenre.
2013-ban kb 3-4 nap volt verifikáció de azóta nem tudom változott e bármi is.

idén számlaszám és lakcím változás miatt részben újra kellett verifikálnom ez 1 napig tartott.
még arra is vissza kérdeztek miért nem egyezik az áltlam beírt és ami a lakcím kártyán szerepel és teljesen simán elfogadták, hogy nekik az egyszerűsített címet írtam. (azaz nem részelteztem, melyik lépcsőház emelet és házszám a lakás ami viszont a lakcímkártyán szerepel).

sepa withdraw is gyors náluk, egyszer 4 óra alatt nálam volt a fiat, egyszer másnapra érkezett meg (12-16óra volt kb)

szerintem megbízható én cska ajánlani tudom. jóbarátom is őket hazsnálja nagy megelégedéssel.

(#12299) htc07 válasza butch3r (#12298) üzenetére


htc07
addikt

egy a régi nagyok közül, plusz európai.

(#12300) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Ismerkedek a témával jelenleg és annyi kérdésem lenne, hogy gtx 1080-al édemes-e bányászi?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.