Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) butch3r válasza schawo (#13000) üzenetére


butch3r
senior tag

és arról van elképzelésed miért jobb?
kevesebb fee? gyorsabb? számlán ugyan úgy megjelenik szóval adózási szempontból sem lehet jobb.

(#13002) mepet válasza schawo (#12994) üzenetére


mepet
addikt

"Ez bármennyi idő lehet, és annak a többszöröse is."

Éljen! Nézzük pozitívan, úgy fest, mire kiszedem a kb 0.1BTC-t, milliókat ér majd. :DDD

(#13003) YASKATIR válasza schawo (#12959) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Sepa fogadás díja szabály szerint mindig 0"

Errol szolj a gdax-nak is.

SEPA Deposit: €0.15 EUR
SEPA Withdrawal: €0.15 EUR

(#13004) schawo válasza YASKATIR (#13003) üzenetére


schawo
titán

A GDAX nem bank, nekik nincs szerződésük a SEPÁ-val. Az ő bankjuk 0-ért fogad nekik. Hogy utána ki mennyit számol fel, az más tészta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13005) NoX


NoX
senior tag

Spekuláció, találgatás, pletyka, de lehet feltörték a NiceHash-t és lenullázták a belső BTC egyenlegeket.

(#13006) bobalazs válasza YASKATIR (#13003) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

otp-n a sepa fogadás olyan 5-700 forint volt.

(#13007) Ferdzsoo válasza NoX (#13005) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A nicehash balance-om lenullázódott (progiban) ezt most meg tudom erősíteni.
2 heti mining-om volt rajta... :F

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#13008) htc07 válasza Ferdzsoo (#13007) üzenetére


htc07
addikt

igen, írtam én is pár órája a crypto trading topikba.

amit a progi ír az irreleváns, saját adatbázisból nézi, gondolom azt is lelőtték.

elég valószínű, hogy ki lettek rámolva.

mindenesetre rengeteg coin difficultyje zuhant hogy kiestek a minerek, lehet kapálni ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#13009) Middle


Middle
csendes tag

Sziasztok! Ha electrum walletből szeretném átküldeni az összes bitcoinjaimat ledger nano s walletba akkor mennyi feet érdemes beállítani? Ha minimumra veszem akkor is megérkezik? Nekem mindegy ha órákig tart, az a lényeg, hogy a legolcsóbban megússzam.

(#13012) Zenger válasza Middle (#13009) üzenetére


Zenger
tag

[link]
Itt megnézheted a mempool jelenlegi állását, a függő tranzakciók díja fölött próbáld meg küldeni és akkor jó lesz. :)

(#13013) P3Dr0 válasza htc07 (#13008) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Akkor mar ertem miert ilyen profitabilis a mai delutan :) Igazi banyaszkent mondhatom : tartsa meg joszokasat a nicehash...... :DDD

(#13014) csaba951


csaba951
veterán

Na, most akkor találgathatunk, hogy Jeruzsálem vagy a Nicehash hajtja veszettül felfelé az árfolyamot! :DDD

(#13015) GabN73 válasza schawo (#13004) üzenetére


GabN73
addikt

Szőrszálhasogatás on
Bankok alapból számítanak fel SEPA fogadás díjat, itthon pl az összes bank. Igazából forgalom, tárgyalás kérdése, hogy engednek e. "Alapból" az indításra adnak kedvezményt, külföldi vagy "más" magyar bankból kapott deviza utalás jóváírása általában 100€-ig ingyenes, felette van egy kis sarc.
+ kérdés az, hogy van e külön forgalmi díj.
Szőrszálhasogatás off

:DDD

(#13016) sleve válasza P3Dr0 (#13013) üzenetére


sleve
tag

Az igazi bányász ismérve a kárörvendés?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#13017) Xpredi01


Xpredi01
tag

Te jó ég, mi folyik a tőzsdéken.. :Y

(#13018) Middle válasza Zenger (#13012) üzenetére


Middle
csendes tag

Köszi. És szerinted ha a legkisebbre állítom a feet előbb-utóbb akkor is megérkezne?

(#13019) 8zabi válasza Xpredi01 (#13017) üzenetére


8zabi
őstag

jó kérdés, lehet a Lightning Network 1.0 RC miatt van (másik cikk)

[ Szerkesztve ]

(#13020) devast válasza 8zabi (#13019) üzenetére


devast
addikt

Én is néztem, jó úton haladnak. Kell is, mert a mempool megint csúnya :D

(#13021) Möhe válasza Xpredi01 (#13017) üzenetére


Möhe
addikt

Kácsony lesz, valamit venni kell :DDD

(#13022) htc07


htc07
addikt

Bitcoin Gold Wallet közszolg:

Please be aware that for approximately 4.5 days, a link on our Download page and the file downloads on our Github release page have been serving two suspicious files of unknown origin.

Anyone who downloaded the Windows Wallet file between November 21, 2017, 09:39 UTC, and November 25, 2017, 22:30 UTC, should not use the file in any way.

még jó hogy nov 24-én töltöttem le :DDD de legalább virtualboxba telepítettem.

(#13023) xtro


xtro
aktív tag

Na az itteni javaslatnak is hála megpróbáltam más okmánnyal is és egyből sikerült.
A kérdésem hogy GDX re miért kér +1 azonosítást? Nem a Coinbasehez kapcsolódik? Végülis megcsinálom azt is, ezen ne múljon.

Illetve:
Mind2 ugyan azt tudja nem? venni-eladni csak GDX nek alacsonyabbak a díjai ezt jól értem(mondjuk így mi értelme a Coinbasenek,-mintha aza valamiféle online tárca lenne de ez nem teljesen tiszta-)?
Vagy van valami turpisság?

2.0
Vagyis ha jól értem akkor a Coinbasen megveszem és atviszem GDXre akkor jobban jövök ki ? GDXen is tudok 1:1 (bankkartyval/bankutalssal)venni majd eladni (később kiutalni)?

Elnézést ha irreleváns kérdéseket teszek fel csak most ismerkedek ezzel a platformmal és eddig csak 1-2 ( számomra) hasznos információt találtam.

Szerk.: Mitől haltak le a szerverek? Mindenki vesz/elad a Nicehash incidens miatt?

[ Szerkesztve ]

(#13024) csaba951


csaba951
veterán

(#13025) Balu77


Balu77
őstag

Úgy tűnik a nicehash feltöréséről szóló pletykák igazak! 1 órája a fb-on elismerték, hogy "security bridge" történt. Valószínűsíthetjük, hogy leléptek a lóvéval és konyec.
Akinek volt nicehash, jobb ha keres más bányászati lehetőséget!

izé

(#13026) P3Dr0 válasza sleve (#13016) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Termeszetesen mint ember nem orulok mert hat mi lenne ha velem tortenne ugyanez. Nem jo dolog. De banyaszat szempontjabol erezheto a pozitiv hianya a NiceHash-nek. Egyebkent ez a heti 1 szeri kifizetes nekem sose volt szimpatikus. Legalabbis regen hetente 1 szer fizetett a NH. Hagytam is a fenebe.......
En ugy vagyok vele apro osszegekkent kell kivenni a penzt ha a banya bedöl ne sok penz usszon el.
Exchange is csak gyors ugyletek,hogy a leheto legkevesebbet legyen masnal a penzem. Es meg igy sem biztos,hogy az ember nem szalad bele egy nagy crack-be. En az MtGOX meg a PayCoin (XPY) ota "paranoid" vagyok mindig a szemem elott lebeg egy lehetseges bukta......

(#13027) Yany válasza csaba951 (#13024) üzenetére


Yany
addikt

Azért az árfolyam annyira nem ijedt meg tőle:

Ez nem meglepő, mert fizetőeszközként jelenleg nem használható a bitcoin és lássuk be, perpill senki nem fog akarni abban fizetni, szóval olyat mondtak vissza, amire józan paraszti ésszel eddig sem volt sok esély.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13028) Yany válasza P3Dr0 (#13026) üzenetére


Yany
addikt

"Termeszetesen mint ember nem orulok mert hat mi lenne ha velem tortenne ugyanez. Nem jo dolog. De banyaszat szempontjabol erezheto a pozitiv hianya a NiceHash-nek."

Ennek a mondatodnak semmi értelme. Épp a bányászoknak ütött be a Nicehash. Az más kérdés, hogy te éppen nem vagy érintett. Azza sem értek egyet, hogy érdemes apránként kivenni. Ezzel a kb. 1-2 heti bányászásnyi kieséssel is magasan pozitívban vagyok ahhoz képest, mintha folyton kicsipegetném fiatba. Persze a rizikó benne van, de mint bányász, a legtöbben a rizikót már beépítettük eleve a sztoriba a gép megvásárlásakor.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13029) P3Dr0 válasza Yany (#13028) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Kivetel alatt ugy gondoltam,hogy sajat walletbe teszem a penzt (BTC) nem fiatba valtom. Banyaszati szempontbol meg minnel kevesebben vagyunk annal jobb. Illetve ugy fogalmaznek annal nagyobb a nyereseg. Neha 1-1 nagyobb BTC banya ha kiesik akar csak par orara szepen meglodul a kibanyaszott mennyiseg.

(#13030) deadwing


deadwing
addikt

Kraken btc withdrawra tudtok valami megoldást?
Sajnos még nem menekítettem ki onnan mindent.

Olyan egyébként mintha szar lenne a rendszere/szervere és a tulaj meghalt volna aztán a cucc meg egyedül maradt. Hónapok óta ilyen...

A trade oldala mégis működik csak a withdraw nem.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13031) schawo válasza GabN73 (#13015) üzenetére


schawo
titán

Bankok alapból számítanak fel SEPA fogadás díjat, itthon pl az összes bank.

Melyik hol?

(#13030) deadwing
Türelem megoldja. Nekem sikerült lehívni pár napja, csak most ralli van, és hatalmas a terhelés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13032) vismaior04 válasza deadwing (#13030) üzenetére


vismaior04
tag

Fura, túl azon, hogy teljesen használhatatlan Kraken (átlag 5x kell minden parancsot megadni), a withdrawallal semmi gondom nem volt mostanában (se). A héten utaltam ki btc-t egyből megjött, sőt két SEPA utalást is csináltam, mindkettő itt volt másnak.
(Itt jegyzem meg, hogy a bitstamp ehhez képest vasárnap óta ül az utalásomon és még mindig nem indította el, mondjuk jogos előre szóltak hogy mindenben delay van.)

(#13033) butch3r válasza schawo (#13031) üzenetére


butch3r
senior tag

unicredit:

vismaior04: nekem meg bitstamp fura, 4-én simán megjött a saját utalásom tőlük. reggel kértem, délután már számlámon volt.

[ Szerkesztve ]

(#13034) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok! Lenne pár amatőr kérdésem felétek amely számomra nem tiszta.

1/
Jelenleg Minergate-tel bányászok XMR-t.
Lehet közvetlenül Poloniex-re küldeni a kibányászott összeget, vagy először MyMonero wallatetba kell és utána Poloniex-re?

2/
Minergate tud kezelni több bányászgépet is? Ugy értem ha nekem két különböző helyen fut bányászgépem, azonos accountal bejelentkezve, akkor össze tudja adni a két bányászott mennyiséget?

3/
Poloniex-ről milyen módon tudom kivenni a pénzem és milyen levonásokkal? Célom az lenne hogy hogy az OTP bankszámlámon lássan a kibányászott pénz forintban.

4/
Milyen különbségek vannak az adott bányászprogramok között? Melyik használata ajánlott? Miért?

5/
Poloniex regisztráció után, meg kell vertifikálnom kell a profilom, azomban nem fogadja el a telefonszámom (30-as), tudtok valami tanácsod adni mit ronthatok el?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#13035) Elbandi válasza P3Dr0 (#13029) üzenetére


Elbandi
aktív tag

tomenytelen mennyisegu asic csak ra volt allitva a nicehashra, es kesz. azert latod most jobbnak, mert ezek a banyak epp nem csinalnak semmit: nem olyan egyszeru atallitani nehanyszaz gepet valami uj helyre. meg aztan keresni uj helyet sem egyszeru, valszeg sokan berakta valami btc/ltc/dash poolra az asicokat es kesz.

(#13036) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Felkelek, mondom oke, ennyi eleg volt, csinaltam valamennyi penzt. Eladok mindent 12600 Euroert (halisten nem csinaltam withdraw-t), csinalok egy kavet, erre amikor visszajovok latom, hogy bezuhant az arfolyam 11780 eurora... Ugy nez ki, nem ma lesz az a nap, amikor abbahagyom :))

(#13037) Möhe válasza YASKATIR (#13036) üzenetére


Möhe
addikt

Tíz után feküdtem valahol 13000$ körül mozgott, 1:30kor keltem 14000$ volt hajszál híján (binance). Volt egy kis esés de megint plafonon van. Mi lesz itt ez évben? 16k ?

(#13038) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

(#13039) xtro válasza YASKATIR (#13038) üzenetére


xtro
aktív tag

Kek

(#13040) sleve válasza deadwing (#13030) üzenetére


sleve
tag

Mikor próbáltad a kifizetést? Kedden még jó volt.

[ Szerkesztve ]

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#13041) #25583896 válasza Möhe (#13037) üzenetére


#25583896
törölt tag

16k talán már a héten meglesz...
Év végéig szerintem 25k-t is eléri, de majd meglátjuk. Mindig tud gyorsabban emelkedni, mint ahogy azt mi el tudjuk képzelni :)

(#13042) deadwing válasza sleve (#13040) üzenetére


deadwing
addikt

Kb 2 óra alatt végül sikerült...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13043) sleve válasza Middle (#13009) üzenetére


sleve
tag

Mivel jobb a ledger az electrumnál?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#13044) GabN73 válasza schawo (#13031) üzenetére


GabN73
addikt

Nézz egy céges díjtáblát :)

(#13045) Verticoin válasza Yany (#13027) üzenetére


Verticoin
junior tag

Kell idő mig reagál az árfolyam rá. Kiváncsi leszek mennyire rántja le. A legutóbbi 11300-ról 8900-ra rántotta be. Ugyanezzel az aránnyal nézve 14800-ról 11600-ra rántaná be. (22%) Persze sohase egyforma, ugyanakkor lehet ép ezt látjuk most., már 14200-on áll...

(#13046) observer válasza sleve (#13043) üzenetére


observer
tag

A ledger hardveres wallet

(#13047) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Sikerült mostanában valakinek bitcoint venni? 2 hete nem validalnak a Bitstampen.. simplexen is töröltek a bankkártyás kérelmemet... A pénz meg ég el... Már majdnem duplazhattam volna, de sehol nem tudok venni.. van olyan exchange ahol nem tart sokáig az authentikacio?

PSN ID: RemiFungus

(#13048) #25583896 válasza Remi1234 (#13047) üzenetére


#25583896
törölt tag

Nem csak tőzsdén lehet venni (pl. mrcoin.eu)

(#13049) Verticoin válasza Remi1234 (#13047) üzenetére


Verticoin
junior tag

Én a krakkenre be se tudtam lépni.
Localbitcoinst ajánlom, bár mostanában azt se próbáltam. De mivel ott magánszemélyek adnak vesznek, s amivel a kommunikáció működik, ha másképp nem hát személyesen lebonyolítható.
Bár gondolom most a bitcoin tranzakció is belassult.
Most majd helyreáll hisz zuhan a bitcoin,, igaz most meg a pánikeladás miatt lesz sok eladás. De majd utána visszaáll a rend.

(#13050) jubilleum válasza Remi1234 (#13047) üzenetére


jubilleum
senior tag

nézd meg a localbitcoins-t is.
Emberektől tudsz közvetlenül venni akik eladnának a környékeden.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.