Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) bobalazs válasza GabN73 (#11800) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos van, csak nem meri bevallani. :DDD

(#11802) sugrath


sugrath
csendes tag

Eladáshoz Bitstamp-al kinek mi a tapasztalata, gyorsaság, "megbízhatóság" (tudom egyszer meghekkelték, de kártalanítottak) terén?

[ Szerkesztve ]

(#11803) Reggie0 válasza GabN73 (#11800) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos. Ahogy olyan is van aki most akar questor papirt venni. :)

(#11804) Lupi00


Lupi00
tag

Sziasztok! Majdnem teljesen noob vagyok a dologban és szeretném megtudni, hogy milyen gépet érdemes építeni manapság. Rig, vagy antminer inkább? Érdemes megvenni egy Antminer s9-et? Vagy egy Rig éri meg jobban? Mire elég 14TH\s? Kiszed egyedül egy blokkot?

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#11805) brd válasza GabN73 (#11800) üzenetére


brd
nagyúr

Én igen, persze csak egy részét, és nem egyen, hanem többön. Anélkül nehéz margin/day trade-elni. A mostani chain split-tel sem sokat tudtam volna kezdeni, ha meg kell várnom, ameddig be lehet juttatni tőzsdékre a keletkezett coin-okat. Még azzal együtt is megérte, hogy a Bitfinex pl. lenyúlta kb. a 10%-át a keletkezett coinoknak (de igazából ezt mondták előre, nem csak úgy ellopták).

The only real valuable thing is intuition.

(#11806) Yany


Yany
addikt

Winklevoss fivérek: @portfolio

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11807) P3Dr0 válasza P3Dr0 (#11772) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Vegulis ugy nez ki sikerult kitisztazni a dolgokat a bitmainnal igy van esely hogy az uj antminer d3-ak utnak indulnak. De ez mar altcoin tema nem BTC szoval be is fejezem. :)

(#11808) butch3r válasza sugrath (#11802) üzenetére


butch3r
senior tag

En tobbszor vettem ki toluk penzt sose volt gond. Gyors volt.
1nap elbiralas es kb 1 nap volt sepa utalas.

@Lupi00 olvas vissza hetente jon valaki aki erdeklodik banyaszatrol.

[ Szerkesztve ]

(#11809) LLam válasza P3Dr0 (#11807) üzenetére


LLam
senior tag

Örülök, hogy megoldódni látszik! Amúgy meg BTC-vel fizettél szal simán ide tartozik a dolog. Részleteket elárulsz vagy nem public?

Stay hungry!

(#11810) g4bb3r


g4bb3r
tag

Sziasztok!

cex.io -val van tapasztalat?

(#11811) schawo válasza g4bb3r (#11810) üzenetére


schawo
titán

Igen, én azt használom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11812) P3Dr0 válasza LLam (#11809) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Vegulis nincs semmi titkos benne. Vasaroltam 3 darab Antminer D3 gepet + hozzajuk 3 tapegyseget. Novemberben fognak csak megerkezni igy addig is varakozas van es profit veszteseg. :(
Abban bizok hogy a mostani napi 200 USD gepenkenti bevetel nem fog szamottevoen leesni. Bar ha napi 80-100 dollar kore esne a bevetel gepenkent meg az is viselheto lenne :U
Csak a kerdes hogy akkor (november) mar hol fog tartani a BTC arfolyama :) Most egy zuhanasra szamitok es mar a valton a penz,hogy barmelyik pillanatban eladhassak hogy kesobb olcsobban vehessek.
Probalok nyereszkedni,hogy a minerek arabol valamennyi visszajojjon (mar ahogy ezt en most elkepzelem) :)

Vasarlas meg eleg stresszes mert a keszlet kb. 20 perc alatt elfogy altalaban es a weboldal jellemzoen osszeomlik, hasznalhatatlanna valik.(shop.bitmain.com) Igy aztan van par gepem a vilagban (SWE, HUN, USA) es mindegyiken probaltam behozni a bitmain oldalt majd a magyar gepen tudott annyira mukodni,hogy a vasarlast betudjam fejezni. Amikor kivalasztja az ember a fizetesi modot onnantol fogva 1 ora all rendelkezesre hogy atmenjen a fizetes. (LTC, BTC) ha addig nem er at akkor lejar az order es a keszulekeket eladjak masnak.
Na es nekem ebbol adodott a gond,hogy kifizettem a penzt de az elso conf. 51 perc utan validalodott a blockchainen mig a 6 validaciora 1 ora 40 percet kellett varnom. Ugy hogy a max feevel kuldtem amit a kliens engedett (0.00047000 BTC koruli). Az oreder lejart es a supportnak sipakoltam,hogy mar pedig en elkuldtem csak rajtam kivulallo okok miatt szaladtunk tul az 1 oran.
Hala egnek megertek voltak szoval par email es ticket utan rendezodni latszanak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#11813) Yany válasza P3Dr0 (#11812) üzenetére


Yany
addikt

Most a D3-ra tévesen írnak 15 GH/s tempót, vagy tényleg annyi és rosszul használom a kalkulátorokat, mert mindegyik busás veszteséget jelez nekem erre?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11814) schawo válasza Yany (#11813) üzenetére


schawo
titán

altcoinbányász

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11815) P3Dr0 válasza Yany (#11813) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Schawonak van igaza.Ez altcoin. Ezt nezd ez a helyes , bar ossze vissza ugral de kb. 150-200 USD / nap (jelenleg).

[link]

(#11816) Yany válasza P3Dr0 (#11815) üzenetére


Yany
addikt

Igazatok van, ezt nem figyeltem. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11817) g4bb3r válasza schawo (#11811) üzenetére


g4bb3r
tag

Kifizetésnél van tapasztalat? Nem sír be a bank? Befektetés jelleggel vennék BTC vagy / és ETH -t hosszú távra de érdekelne , hogy problémázik az itthoni bank. Hallottam olyan hireket, hogy megtagadhatja a bank a tranzakciót. :U

(#11818) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Bitconról és egyéb altcoinokról jelent meg magyar nyelvű könyv e-könyv tanulmány stb?
Szóval bármi hosszabb írás ami túlmutat egy cikken?

(#11819) vismaior04 válasza g4bb3r (#11817) üzenetére


vismaior04
tag

Minden azon múlik milyen összegekben gondolkodsz.
Ilyen max pár százezer forintos értékű utalások senkit nem fognak érdekelni.

Nagyobb összeg esetén (több tízezer euró) már erősen esélyes, hogy az exchange egy idő után megkér, hogy meséld el neki, honnan van a bitcoin amit FIATra konvertáltál és rajta keresztül akarsz elutalni.
Ha ez a folyamat elindul az el fog tartani egy darabig. Konkrét bizonyítékokat akarnak majd. Átutalásokat, tranzakciókat ha vetted, ha azt mondod bányásztad akkor számlát a hardverről, ha azt mondod kereskedted tranzakciós történeteket, screenshotokat accountokról, stb. Minél nagyobb az összeg annál részletesebben érdeklődnek.

De rendkívül változó ez mikor következik be. Egy ismerősöm első 25k eurós átutalása szó nélkül elment a krakenről, egy héttel később a másik 25k-nál már elindult a folyamat.
Tudok olyat aki két részletben hazautalt cirka 12 millió forint (értékű eurót) rajtuk keresztül és szó nélkül küldték.

A másik oldalról bank franc se tudja mit fog csinálni és mikor. Kisebb összegek itt se fognak senkit érdekelni. Én még nem hallottam olyat, hogy magyar bank crpyoval kapcsolatos dolog miatt vegzált volna egy számlatulajdonost, külföldön van bőven. Fent említett első 6 mill után ismerősöm felhívta a bank, hogy ez mi volt és lesz-e még ilyen. Mondta, hogy crypto váltó és lesz. Ennyiben maradtak.

Ennél nagyobb összegeknél (akár egyben akár részletekben érkezik) már ki tudja mi történik, ugye egyrészről bankban belső vizgálat indulhat másrészről ugye jelentik a NAV felé. Ezt az észjárást földi halandó nem ismerheti.

Ami viszont halál biztos, hogy ha eleget utalsz a privát bankos részlegük azonnal hív és ajánlja a szolgáltatásaikat, de valahogy úgy érzem ez azért sokakat nem fenyeget. :)

(#11820) schawo válasza g4bb3r (#11817) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, én offshore bankokból tranzaktálok. Svájci, gibraltári, karibi bankokkal eddig minden rendben volt. De Simán el tudom képzelni, hogy magyar bank nyüszög. De ahogy említették, minden mérték kérdése.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11821) Patry0t válasza vismaior04 (#11819) üzenetére


Patry0t
tag

a NAV nem kérdezősködött utána?

(#11822) g4bb3r válasza vismaior04 (#11819) üzenetére


g4bb3r
tag

és @schawo

Köszi a kimerítő válaszokat! Egyenlőre nem fenyeget a milliók mozgatása de azért hasznos infó volt.

:R

(#11823) Patry0t


Patry0t
tag

közben lett egy ilyen topic:

https://prohardver.hu/tema/crypto_trade/friss.html

(#11824) lacora5


lacora5
tag

Sziasztok!
Melyik offline walletet érdemes most leginkább megvenni? Persze a megbízhatóság és könnyű kezelés a szempont.
Előre is köszönöm.

(#11825) butch3r válasza lacora5 (#11824) üzenetére


butch3r
senior tag

wallet-ek ingyenesek. a hw wallletekért kell csak fizetni.
én electrumot és mycelliumot használtam, itt ajánlották már őket többen is.

(#11826) lacora5 válasza butch3r (#11825) üzenetére


lacora5
tag

elnezest, hw walletre gondoltam.

(#11827) Zolabol


Zolabol
tag

Helló!

Leszögezném előre, láma vagyok a kérdésben, még csak hallottam a bányászatról nagy vonalakban.
Videókártyát szeretnék vásárolni, elsősorban játékra, gtx1060-at. Kieső időben pedig bányászat.
Na most a kérdés az, hogy egy ilyen kártyával érdemes leállni bányászgatni, megéri e a dolog?
Nyílván nem nagy kasza érdekében, hanem csak amolyan csöpögős pár 1000 tiszta haszon reményében :)

Előre is köszi :)

(#11828) bobalazs válasza Zolabol (#11827) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

lásd:
Litecoin (LTC) és egyéb scrypt altcoinok

Oda hiába teszel fel ilyen kérdést, viszont rendelkezésedre áll 28 ezer hsz. hogy bogarászd.
Kitartást!

(#11829) butch3r válasza bobalazs (#11828) üzenetére


butch3r
senior tag

hát előtte muszáj lesz neki energiát és időt befektetni és olvasni, informálódni magától és nem csak várni a válaszokat :)

@lacora5: pont én kérdeztem pár hete ugyan ezt. trezor-t és ledgert ajánlották innen. én vszeg trezort fogok rendelni.

(#11830) Zolabol válasza butch3r (#11829) üzenetére


Zolabol
tag

Köszi a válaszokat :)
Csak azért kérdeztem itt és lámaként, mert ha egy ilyen kártyával, ráadásul 1db-al szerintetek nem érdemes bányászkodni, akkor bele se ásom magam, felesleges olvasgatásoktól kímélve magam :)
:C :R

(#11831) Yany válasza Zolabol (#11830) üzenetére


Yany
addikt

Röviden: ne foglalkozz vele.
Hosszabban: ne foglalkozz egy single kártyával ezzel.

Ha mégis akarsz: legfeljebb akkor érdemes, ha olyan coint akarsz bányászni, amiből most viszonylag sokat elő tudsz állítani, és hiszel abban, hogy rövidtávon felugrik az ára, mint az állat, de... de akkor meg inkább vegyél a tőzsdén és ments meg pár fát azzal, hogy nem a géped fogyasztását szánod erre.

Ma már egy 6 VGA-s géppel is erősen véleményes nekiállni valaminek, ha még nincs olyan géped. De ez tényleg inkább altcoinos kérdés, mint Bitcoin, mert azt bányászni sürgősen felejtsd el...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11832) Zolabol válasza Yany (#11831) üzenetére


Zolabol
tag

Köszönöm :)

(#11833) g4bb3r válasza Zolabol (#11832) üzenetére


g4bb3r
tag

Üdv,

SEPA utalás mennyi idő alatt ér oda álalában? cex.io-ra küldtem pénzt hétfőn de még nem ért oda... gyanus.

(#11834) schawo válasza g4bb3r (#11833) üzenetére


schawo
titán

Szia, ha hétfő 10 után küldted, akkor az keddi értéknappal ment el, szerdán ért oda, ma vagy holnap jóváírják.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11835) g4bb3r válasza schawo (#11834) üzenetére


g4bb3r
tag

10 előtt küldtem el de banki visszaigazolást délután kaptam szóval várok még , köszi :R

(#11836) adise


adise
őstag

Üdv. Az anker közi automatát használta már valaki? Mennyi a díja a pénzfelvételnek ott? Egyszeruen csak annyi mintha fizetnék és az összeget kiadja a gép?

(#11837) jubilleum válasza adise (#11836) üzenetére


jubilleum
senior tag

Szerintem nem a legjobban váltanak.
https://www.mrcoin.eu/hu/atm

(#11838) g4bb3r válasza g4bb3r (#11835) üzenetére


g4bb3r
tag

Itt valami disznóság van. Lehetséges az hogy egy 300USD-s sepa utalásnál 40 USD -t levesz a bank???
A cex.io-tol kaptam egy mailt, hogy reject-elték az utalásom. 5 percre rá megjelent 260USD pending -ként a felületükön.

Levelezgettem a cex.io supportal (elég gyorsan válszoltak). Azt mondták utalás esetén ők nem vonnak le semmit csak a bankom... de eze elég vad összeg :(( :(((

[ Szerkesztve ]

(#11839) Yany válasza g4bb3r (#11838) üzenetére


Yany
addikt

--> Crypto Trade topik.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11840) schawo válasza g4bb3r (#11838) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11841) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Trezor — security glitches reveal your private keys!
Trezor csipje sem biztonságos.

(#11842) butch3r


butch3r
senior tag

Bchval tortent valami emlitesre melto hogy kb 30%ot nott ma vagy csak pump?

(#11843) GabN73 válasza g4bb3r (#11838) üzenetére


GabN73
addikt

Forint számláról utaltál?

(#11844) g4bb3r válasza GabN73 (#11843) üzenetére


g4bb3r
tag

USD számláról de a másik topicban már elemezgetjük.. én egyenlőre a cex.io válaszára várok.

(#11845) schawo válasza g4bb3r (#11844) üzenetére


schawo
titán

Cex-nek ehhez semmi köze, ők erre nem tudnak válaszolni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11846) g4bb3r válasza schawo (#11845) üzenetére


g4bb3r
tag

Azért kellene mert ha ők azt mondják semmilyen fee-t nem számolnak fel bank transfer esetén az én bankom meg azt mondja ő elküldte az összeget levonás nélkül akkor valaki csak leszedte.. arra is kellene válaszolniuk ha odaért tegnap a 260usd akkor miért pending még mindig és nem tudom felhasználni. (visszaigazolták , hogy náluk van).

Bocs az off-ért csak még erre válaszoltam itt.

(#11848) schawo válasza g4bb3r (#11846) üzenetére


schawo
titán

Itt leírtam az okokat: Az usd csak hagyományos bankközi Swift rendszeren megy át, és teljesen normális, hogy 40 usd-vel kevesebb ér oda. Minden közbenső bank levonja a saját jutalékát.

Ezt írtad:
Az sokkal jobban irritál, hogy visszaigazolták, hogy náluk van ennek ellenére pending státuszban van az összeg és nem tudok hozzáférni.

Ez pedig azért van, mert még számukra sem írták jóvá a levelező bankuknál. A SWIFT rendszer nem egyszerűen működik. Már látják a bejövő összeget, de még nem férnek hozzá. Egy normál SWFIT tranzakció 4-7 munkanap, míg végigfut.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11849) s7evcsenko válasza schawo (#11848) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Teljesen normális 40 dollár levonás?
Azért az brutál sok...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#11850) schawo válasza s7evcsenko (#11849) üzenetére


schawo
titán

Ha BEN költségviselővel ment, akkor még kevés is. Ha SHA, akkor simán lehet normális.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.