Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) schawo válasza jubilleum (#11500) üzenetére


schawo
titán

Pont délben utalnak?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11502) ignorant válasza schawo (#11464) üzenetére


ignorant
senior tag

BlockstreamCore mar elkezdte ellenezni a segwit2x blocksize limit emeles reszet, ezert is lesz aktivalva BCC.

Sötét felhőket látok a segwites változat (BTC) fölött.

Az biztos hogy a Core oldal dumpolni fog ha beindul a kereskedes, kerdes hogy meddig tudjak lenyomni az arat.

En keszenletben leszek, es nagyobb dippeknel veszek BCC-t.

Masik nagyon fontos faktor, hogy mennyire lesz a banyaszat profitalo. Ha eleg sok banyasz atall akkor meg siman lehet BitcoinCash a tobbsegi ag (egyszoval az lesz a standard Bitcoin).

A pozitiv az hogy trivialis implementalni, es ha nagy lesz a forgalom, akkor mindenki szamara egyertelmu lesz hogy a blocksize emeles a hatekonyabb scaling megoldas.

(#11503) jubilleum válasza schawo (#11501) üzenetére


jubilleum
senior tag

(#11504) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Pár napja jött egy email Krakentől, hogy "Clients holding Bitcoin (XBT) balances at the time of the fork will be credited with an equal amount of Bitcoin Cash (BCH) - e.g. 1 XBT will result in 1 XBT + 1 BCH".

Most vettem egy kis BTC-t emiatt, amit egyelőre Krakenen tárolok. BTC-hez szoftveres privát walletet tud valaki ajánlani? Eddig csak ETH-val foglalkoztam, ott a geth és a Parity a legnépszerűbb kliensek. BTC-nél mit érdemes Windowson használni, ha én akarom birtokolni a privát kulcsot és megkapni ezt a duplázást? :)

(#11505) LLam válasza ignorant (#11502) üzenetére


LLam
senior tag

Erről van infód, hogy a bányászok mekkora százaléka áll be a BCH mögé? (A BCC a BitConnect Coin szvsz)

Stay hungry!

(#11506) ignorant válasza LLam (#11505) üzenetére


ignorant
senior tag

A BCC a BitConnect Coin szvsz)

Nem hiszem hogy Bitconnect coin relevans annyira hogy szamitana.

hogy a bányászok mekkora százaléka áll be a BCH mögé

Bitmain blog:

https://blog.bitmain.com/en/what-is-bitcoin-cash/

bitcoin.com pool tamogatni fogja elso naptol meg multipool is.

Erdemes elolvasni a FAQ-t meg a tobbi infot is https://www.bitcoincash.org/-on

(#11507) Patry0t válasza Sidorovich (#11504) üzenetére


Patry0t
tag

nekem Electrum-ot ajánlottak saját walletnak, de még énis csak most fogok oda regelni. Azt nem tudom, hogy altcoinokat is lehet-e benne tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#11508) butch3r válasza Patry0t (#11507) üzenetére


butch3r
senior tag

nem.
csak btc-t lehet benne tárolni.

(#11509) tom_tol válasza jubilleum (#11500) üzenetére


tom_tol
addikt

(#11510) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Betettem 0.25 BTC-t a bittrex-re. Gondoltam ennyivel beszallok en is a buliba. Kis szerencsevel es gyorsasaggal talan majdnem duplazom :DDD

(#11511) butch3r válasza ignorant (#11506) üzenetére


butch3r
senior tag

melyik wallet-et ajűnlod a felsoroltak közül?
preferáltan olyat választanék ami nem szedi le a teljes láncot.

köszi :R

(#11512) jubilleum válasza tom_tol (#11509) üzenetére


jubilleum
senior tag

Magyarul akkor buktam :D

"In the event of a User Activated Hard Fork (UAHF) on 1st of August or thereafter please note that we will not be able to assign Bitcoin Cash (BCC, the coin associated with the Bitcoin Cash proposal) for the Bitcoins that you might have deposited in your NiceHash account during the hard fork."

(#11513) schawo válasza jubilleum (#11512) üzenetére


schawo
titán

Úgy tűnik nagyon durva zuhanás lesz bcc-nek az első hét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11514) mepet


mepet
addikt

2 téma foglalkoztat az itt pörgő témák közül:

1.
A BTC+BCH értéke együtt annyi lesz, mint 1 BTC most?! No ebben nem vagyok biztos. 2 okból: először is a BTC emelkedését ez a BCH pánik fogta vissza, ha a pánik véget ér, és nem lesz semmi gond a BTC-vel, akkor a BTC ára saccra +20% kéne legyen. Viszont! A BTC ára jelenleg ugye azért magas, mert mindenki minden mozdítható altcoint BTC-re vált. A UAHF után viszont majd sokan menekítik majd a BCH-t (és akár a BTC-t is) ETH-ba, vagy más altokba. Ez meg ugye a BCH (és valszeg a BTC) árát lefele húzza, míg az altokét fölfelé.
Szóval vagy ugyanannyi lesz a BTC+BCH értéke együtt, mint most a BTC, vagy nagyon nem.

2.
Ha a bányászok nagyobb része átáll BCH-ra, akkor a BCH lesz az új bitcoin?! Szerintem nem. A BCH max akkor lenne az új bitcoin, ha a market capje (magyarán az ára) a BTC-é felett lenne tartósan. Szerinem ez esélytelen, a BCH csak egy altcoin lesz, mint a többi; csoda, ha átlépi tartósan a 0.1 BTC-t.

(#11515) schawo válasza mepet (#11514) üzenetére


schawo
titán

Az első pontban abszolút van ráció, a második csak hasraütés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11516) P3Dr0 válasza mepet (#11514) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Mi az a BCH? :U

(#11517) Yany válasza P3Dr0 (#11516) üzenetére


Yany
addikt

BTC = XBT = Bitcoin
BCC = BCH = Bitcoin Cash

Amúgy furcsállom, hogy nincs valami nemzetközi egyezmény erre, vagy egy szervezet, akiken át kell fusson egy elnevezés.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11518) mepet válasza schawo (#11515) üzenetére


mepet
addikt

"Az első pontban abszolút van ráció, a második csak hasraütés."
Így van, egy konkrét hasraütés. :B Végül is a kérdés: pl. ha az SHA bányászok 99%-a BCH-t bányászik holnaptól, akkor az miért tenné a BCH-t az "új bitcoinná"? Attól nem fogadják el többen, és nem feltétlen adnak többet érte. Vagy nem így látjátok?
Vagy akkor "megállna" a BTC és nem múködnének a tranzakciók?

(#11519) P3Dr0 válasza Yany (#11517) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nagyon szepen koszonom. En csak BCC-nek ismertem de akkor memorizaltam a BCH-t is. :R

(#11520) schawo válasza mepet (#11518) üzenetére


schawo
titán

Vagy akkor "megállna" a BTC és nem múködnének a tranzakciók?
Igen, és ez úgyis felhajtaná a BCC árfolyamát, tehát az árfolyamkérdés magát oldaná meg. Ez egy bonyolult csata lesz, mindenesetre azért a BTC áll nyerésre, az biztos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11521) Casanova*


Casanova*
veterán

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11522) P3Dr0 válasza P3Dr0 (#11510) üzenetére


P3Dr0
senior tag

0.5 BTC -re emeltem a "tetet". Vagy bejon vagy arccal a foldbe. Ez mar nem mas mint 100% spekulacio :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11523) schawo válasza Casanova* (#11521) üzenetére


schawo
titán

CEX hiányzik a listáról.

BCC-t nem nyúlja le, kifizeti, de a kereskedés még nem biztos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11524) ooooobi


ooooobi
senior tag

Adott egy régi tárca (multibit classic) Nekem mit kell tudnom erröl az egész szétválásról? Hol lesz az én BCH-m, már ha lesz egyáltalán :)

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#11525) csaba951 válasza P3Dr0 (#11522) üzenetére


csaba951
veterán

Tudod ezt a pénzt (legalább) 5 évig nélkülözni? Ha igen, kasza. Ha nem, akkor szeretsz veszélyesen élni! :DDD

(#11526) butch3r válasza LLam (#11487) üzenetére


butch3r
senior tag

12:20 utc "nálam" 02:20.
xbt-n a visszaszámláló szintén hajnali 2-re számol vissza. vagy én nézek be valamit?

(#11527) tom_tol válasza butch3r (#11526) üzenetére


tom_tol
addikt

12:20 PM UTC > 14:20 PM CEST
Amit Te nézel az az UASF, BCH = UAHF

[ Szerkesztve ]

(#11528) P3Dr0 válasza csaba951 (#11525) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Azota "elmentek otthonrol" es inkabb le sem irom mennyivel noveltem az osszeget. Utalok valton ennyi penzt tartani es attol tartok nehogy most legyen valami a "valtoval". Pl. elerhetetlenne valik az oldal ezzel jol megszivatva azokat akik azonnal eladnanak.
Na de nemsokara kiderul,hogy volt-e ertelme ennek a spekulacionak vagy sem. ;]

(#11529) Casanova* válasza P3Dr0 (#11528) üzenetére


Casanova*
veterán

csak nem lesz gond! :) egyik kollégám 6 éve kereskedik több tőzsdén. eddig soha nem volt gondja.,nem tűnt el a pénze,és mindig kifizették.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11530) mepet válasza Casanova* (#11529) üzenetére


mepet
addikt

Tehát az adott pillanatban (mikor megloptak mindenkit) pont nem volt coinja a MtGox-on, a Poloniexen, a BTC-e-n, a Bitfinexen, a Bitcoinocan, a Bitstampen, stb, stb, stb...
Jó nagy szerencséje volt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#11531) ignorant válasza mepet (#11530) üzenetére


ignorant
senior tag

Szerintem az a 6 eve exchangen kereskedo haver csak a kepzeleteben letezik. :)

(#11532) ignorant válasza butch3r (#11526) üzenetére


ignorant
senior tag

UASF nem is aktualis mar.

(#11533) ignorant válasza mepet (#11514) üzenetére


ignorant
senior tag

1.)

Az erteket a kereslet es kinalat hatarozza meg, tehat nem lehet ilyen teren spekulalni.

2.)

A BitcoinCash egy "Bitcoin fork"...Egy altcoin nem osztozik a Bitcoin tx history-an.

Szerintem folosleges binarisan gondolkodni (nyertes/vesztes), abban biztos vagyok hogy a BCC mogott lesz hosszu tavu community support.

Az aktualis exchange rate, meg csak rovid tavu spekulansokat mozgatja.

[ Szerkesztve ]

(#11534) Casanova* válasza mepet (#11530) üzenetére


Casanova*
veterán

pont ezeket a váltókat nem használja. :) nem is tudtam,hogy ennyi váltó lopta meg a népet. :D durva :W

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11535) jubilleum


jubilleum
senior tag

Megérkezett a pénzem a coinbase-ről nicehashra.
Van valami módja annak, hogy átmentsem onnan még fork előtt?
köszi :)

(#11536) jubilleum válasza jubilleum (#11535) üzenetére


jubilleum
senior tag

azaz nicehashről coinbasere, de értitek a lényeget :)

(#11537) schawo válasza jubilleum (#11536) üzenetére


schawo
titán

nem lehet walletbe kérni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11538) jubilleum válasza schawo (#11537) üzenetére


jubilleum
senior tag

mostmár coinbasen van. Szóval a kérdés az hogy coinbaseről tudok-e esetleg valahogy BTC-t átvinni bitrexre, még a fork előtt.
De de lehet, csak hónap elején coinbase wallet címet adta meg neki, és azt már nem lehet hónap közben módosítani.

(#11539) Casanova* válasza jubilleum (#11538) üzenetére


Casanova*
veterán

szerintem BTC-t nem lehet, de LTC-t igen.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11540) P3Dr0 válasza Casanova* (#11529) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Bittrexen a tether wallet offline maintenence............... kis bu@ik. Innen is latszik ez az egesz csak egy marakodas a husos bodon korul. Szerencsere van B terv ugyhogy no panik. De azert en elneveztem a BCC-t : Bitcoin Chinese Crap nek. :D
Amugy meg tokmindegy mi van most ugyis az a coin fog gyozni ami moge a tobbseg all. Lehet itt super banyaszkodni kinai modra majd az emberek eldontik melyik a jobb nekik. Gondolom en :U

(#11541) Casanova* válasza P3Dr0 (#11540) üzenetére


Casanova*
veterán

14:20 után megkapják a BCH-t,aztán rögtön vesznek altcoint. ETH,ETC,LTC,DGB. elvileg ezek sokat fognak emelkedni. nagyon remélem! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11542) ignorant válasza P3Dr0 (#11540) üzenetére


ignorant
senior tag

"Bitcoin Chinese Crap"

Azert kivancsi lennek milyen gondolatmenettel jutottal idaig. :D

(#11543) P3Dr0 válasza ignorant (#11542) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nem kell. Sokszor nincs mogotte logika :) Na most tukon ulok de egyenlore a bittrex "fagyasztott" mindent.

(#11544) P3Dr0 válasza P3Dr0 (#11543) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Bittrex: megvan a bitcoin cash :) Akkor Let´s hit the road :)

(#11545) Konflikt


Konflikt
addikt

melyik walleten latszik mar a BCH?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11546) Casanova* válasza Konflikt (#11545) üzenetére


Casanova*
veterán

nem hiszek a szememnek. megdupláztam a pénzem. és tényleg 1:1 arányban ossza el a bittrex! annyit ér a BCC-m,mint amennyi BTC-m van. OMG!

BCC még csak walleten jelent meg, a cserén még nincs fent. szóval eladni,váltani még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11547) Dexar007 válasza Casanova* (#11546) üzenetére


Dexar007
veterán

Give me your cum,bull!

(#11548) Szabaka


Szabaka
tag

Sziasztok!

Sajnos kicsit lemaradtam (?) a dolgokról.

MIt is jelent most ez a fork?

Arra vagyok kíváncsi, hogy ha van egy minimális összeg BTC-ben akkor ugyanannyit mellé tesznek BCH/BCC-ben (nem tudom melyik használatos)?

Mi történik az olyan walleten tárolt BTC vel, ahol nincs ez az opció? Egyszerűen elesünk ettől a lehetőségtől?

mikor történik ez meg? 14:20-kor megtörtént?

Tehát mondjuk blockchain.info vagy Coinbase ről érdemes lett volna másik walletre küldeni a BTC-t?

Köszi!

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#11549) Casanova* válasza Dexar007 (#11547) üzenetére


Casanova*
veterán

dollárban 2-szer annyit mutat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#11550) butch3r válasza Casanova* (#11549) üzenetére


butch3r
senior tag

Mutasd a 2x annyit...
coinmarketcap-en jelenleg 437 a bcc és 2700 a btc. ez nekem nem ugyan annyi
persze ha arra godnolsz, hogy volt (mondjuk) 2db btc-d és most vna 2db btc-d és 2db bcc-k akkor valóban a crypto pénzeidet megdupláztad. Bár fiatban kalkulálva ez megint csak nem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.