Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) tááo


tááo
csendes tag

Jó estét!

Nagy az isten állatkertje. :DDD

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#552) Morris válasza moha bácsi (#543) üzenetére


Morris
veterán

"krvnydt"
ez jó :C :C

Nem a koax ráz, hanem a szgép és a tévé között lévő HDMI kábel. Ez miéé van? :F

mezis: Nem tudom, hogy a környéken megy e légvezeték, lehet... :F

(#553) mezis válasza Morris (#552) üzenetére


mezis
nagyúr

Asztali a számítógéped ? Védőföldelés rendben ?

mezis

(#554) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Tud ez a samsung valamit :)) :
Index
Videó

https://ingatlan.com/33821564

(#555) Morris válasza mezis (#553) üzenetére


Morris
veterán

igen, asztali. külön külön konektorokról és külön körről mennek. mindkettő földelt. elméletileg :U

(#556) papp_no1


papp_no1
senior tag

Noti ramok érdekelnek valakit?

(#557) mezis válasza Morris (#555) üzenetére


mezis
nagyúr

És gyakorlatilag ? (Vagyis ellenőrizd végig a védőföldelést.)

mezis

(#558) fero02


fero02
veterán

Friss kenyér, abált szalonna és kovászos uborka! :C

Faszomat a noti ramba, meg a rázós hdmi kábelbe. ;] :DDD

(#559) Morris válasza mezis (#557) üzenetére


Morris
veterán

és hogy a retekbe ellenőrizzem? megnyaljam? :DDD
tényleg, hogy kell?

Fero, gyere el hozzám, azt rágcsálhatod a hdmi kábelt ha gondolod ;] :D

(#560) mezis válasza fero02 (#558) üzenetére


mezis
nagyúr

Értem. Előnyben részesíted a rázást. :DDD

mezis

(#561) fero02 válasza Morris (#559) üzenetére


fero02
veterán

Ugyan már, az ilyen műanyag szarokkal nem lehet jól lakni. :N

(#562) mezis válasza Morris (#559) üzenetére


mezis
nagyúr

Amatőr szinten egy elég hosszú dróttal és egy Ohm mérővel. Megkeresed a villanyórához legközelebbi védőföldeléses konnektort, ott a védőföldelésre ráakasztod a vezetéket, itt azonnal megméred a vezetéked ellenállását (max 1-2 Ohm lehet, vagy inkább alig valami).
A vezeték másik végével és a műszerrel átkúszol a számítógépedhez és itt is méred az ellenállást a vezetéked ezen vége és a védőföldelés között. Aztán a PC-d házán keresel festetlen fémfelületet és ahhoz mérsz.

Vagy hívsz egy villanyszerelőt és ő profi műszerrel leellenőrzi a földelési ellenállásokat.

mezis

(#563) Morris válasza fero02 (#561) üzenetére


Morris
veterán

Akkor kapsz chipset. az is csípős ;]

Na de most komolyan, hogy tudom ellenőrizni, hogy földelt e a konnektorom?
szerk: vill szerelő lesz belőle :D

[ Szerkesztve ]

(#564) Stylewars_kp válasza Morris (#552) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Föld potenciál? Valahol láttam róla egy jó kis leírást, de egyszerűen nem találom....

(#565) mezis válasza Stylewars_kp (#564) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl. ez

mezis

(#566) Morris válasza mezis (#565) üzenetére


Morris
veterán

Van ám nekünk FI relénk is. Ha földelt a konnektor, akkor zárlat esetén le kell oldjon. Akkor is ha a fázist a földdel zárom. Jól látom? :U

(#567) mezis válasza Morris (#566) üzenetére


mezis
nagyúr

A FI relének semmi "köze" az érintésvédelmi vezetékhez. (Az érintésvédelmi vezeték a FI relé előtt van összekötve a nulla vezetékkel.)

A fázist semmiképp ne zárd össze a nulla vezetékkel sem és az érintésvédelmi vezetékkel sem ! Tűz is lehet belőle !

(Az érintésvédelmi vezetéken átfolyó sokkal kisebb áram is kioldja a FI relét, akár egy 230 V / 5-10W-os égő által keletkező "kóboráram", ha nulla helyett az érintésvédelemhez csatlakoztatod.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#568) fero02 válasza mezis (#567) üzenetére


fero02
veterán

Csávó agyon akarja magát b@szatni a villannyal. :D

(#569) Geby válasza Dani_kp (#554) üzenetére


Geby
tag

Jelenleg a Samu meg a hasonló cégek csak bonyolítják az életünket, nem pedig egyszerűbbé teszik. Azért mert mutatnak neked pár színes szagos prezit még nem kell hasra esni tőlük. Volt dolgom mostanában egy 55"-os Smart TV-jükkel. Hát, hogy okos az lehet, de hogy kínlódsz vele az biztos. Pedig meg voltunk támogatva iPad-dal, hogy könnyebb legyen a gépelés meg egyebek, de még így is olyan nyögve nyelős. Itt egy jó teszt róla, ami hasonló a véleményemhez: [link]

Azt a hibát például remekül tudtam reprodukálni, hogy wifi AP-ra csak minden második bekapcsolásra csatlakozott fel.

(#570) Geby


Geby
tag

Némi humor reggelre[link]

Mr Moha bá'val beszéltük hogy nem ártana megejteni az ez évi első taggyűlésünket, tessenek leadni voksaikat: kérem nyomják meg a megfelelő gombokat

(#571) tááo


tááo
csendes tag

Ez nem annyira vicces:

:F :D

[ Szerkesztve ]

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#572) public73 válasza Geby (#570) üzenetére


public73
aktív tag

leadva főnök.... :K

(#573) Morris válasza mezis (#567) üzenetére


Morris
veterán

Jóvan, hagyom a francba. Jó ez nekem így. eddig sem volt semmi problémánk.
Amúgy ha nincs bekötve védőföldelés, akkor nem történhet semmi, hiába adom rá a fázist a konnektorban lévő földelésre.
Ha meg be van kötve (és mint tudjuk ugyanolyan potenciálon van mint a nulla), akkor le kell, hogy oldjon a kismegszakító!
Ebből pedig szerintem nem lehet gond. Mivel a Fi relé hamarabb dolgozik, mint a kismegszakító zárlati áram esetén! :U
Én csak azt szeretném tudni, hogy be van e kötve. A többi engem ne érdekel. Hiába a tudományos elméletek meg stb. Ez tény marad!

(#574) mezis válasza Geby (#569) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak megerősíteni tudom. Pár hónapja van egy Sam. okos TV-m, de én még ilyen hülye, átgondolatlan, logikátlan menü rendszerrel nem találkoztam. Egyébként nincs semmi probléma, működik minden, még az is, aminek nem kellene. :F Vagyis a SPDIF optikai, valamint fejhallgató hangkimeneteket sorolja csak fel a dokumentációja. Kijön sztereoban a hang a SCART-on is. Állítólag csak addig, amíg nem frissítem a firmware-jét..... :U

mezis

(#575) Morris válasza mezis (#574) üzenetére


Morris
veterán

Abban esetleg tudsz segíteni, hogy hogyan működik a próbalámpás felderítés?
Anno egy villanyszerelőnél láttam ilyet, csak nem tudom felfogni, hogy az miért jó? :U

(#576) yohnsee válasza papp_no1 (#556) üzenetére


yohnsee
tag

Szia!
Igen, engem érdekelne 2x2gb, ami megy dualban, 800mhz és legalább cl5-ösz időzítéssel van.

AVR

(#577) papp_no1 válasza yohnsee (#576) üzenetére


papp_no1
senior tag

Szia! Sajna akkora tuti nincs, csak kisebb darabok vannak 256-512es darabok. A héten megpróbálom előszedni a listát,hogy melyikből mennyi és milyen fajta van.

(#578) yohnsee válasza papp_no1 (#577) üzenetére


yohnsee
tag

Ok, azért köszi.

AVR

(#579) mezis válasza Morris (#575) üzenetére


mezis
nagyúr

Pontosan ugyanúgy, mint a műszeres, mivel a FI reléd folyton lekapcsolna, ha a konnektornál található védőföldeléshez csatlakoztatnád. Lehet, hogy egy 2W-os LED-es izzóval (bocs, nemizzó, világítótest) már nem oldana le a FI relé. A világító testes teszt viszont alkalmatlan pár Ohmos kontakt hibának a kimutatására.
Egy olcsó (1500 Ft) digitális műszer ma már nem hiányozhat egyetlen háztartásból sem. (Összeszámolni sem tudom, hogy hány elemes szerkentyűt hoztak már nekem azzal, hogy elromlott, most cseréltek benne elemet, nem működik. :( Egy jó elemre cserélve a gyengét, rögtön működött.... :K )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#580) Morris válasza mezis (#579) üzenetére


Morris
veterán

Pont pár hónapja vettem egy DIMM-t. Mondván sose lehet tudni. :D
Akkor ha jól értelmeztem az előbbi hsz-eket, állítsam ellenállásmérésre és nézzem meg a gép és a föld közötti ohm értéket!? :U

[ Szerkesztve ]

(#581) mezis válasza Morris (#580) üzenetére


mezis
nagyúr

A fázist hagyd békén ! Nagyon tud rázni !

A villanyórához legközelebbi konnektornál hosszú dróttal ráakaszkodsz a védőföldelésre. A műszert a legkisebb ellenállás mérési tartományba kapcsolva rövidzárral ellenőrzöd a működőképességét. (0.1, 0.2 Ohm-ot kell mutatnia).
Még ugyanitt leméred a drótod ellenállását. (1 Ohm-nál nem igen lehet több.)
A drótoddal, mint egy hosszú mérőzsinórral meg a műszereddel átvonulsz a számítógéphez és a műszer másik zsinórjával itt is a VÉDŐFÖLDre csatlakozva méred az ellenállását immár a drótodnak és a védőföldelő vezetéknek együtt.

(Biztonsági okokból ennél a mérésnél legyen egy kioktatott, izmos felnőtt, aki majd a ruhádnál fogva elvonszol a helyszínről, ha mégis eltalálnád azt a fázist. Mert az valahogy nagyon izgatja a fantáziádat. Addig jó neked, amíg csak a fantáziádat izgatja ! ;] )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#582) littlelion21 válasza mezis (#581) üzenetére


littlelion21
addikt

Hadd fogdossa csak...sőt ha biztos akar lenni a dolgában, meg is nyalogathatja... ;]

(#583) yohnsee válasza littlelion21 (#582) üzenetére


yohnsee
tag

Orosz rulett - kicsit másképp

AVR

(#584) Morris


Morris
veterán

Morris: élt 28 évet: Rázós vége lett :D

(#585) public73


public73
aktív tag

(#586) yohnsee válasza public73 (#585) üzenetére


yohnsee
tag

Bár lenne rá keret...meg is venném.

AVR

(#587) Morris válasza yohnsee (#586) üzenetére


Morris
veterán

Ne is mondd, nekem is az eladóval van a gondom... ;] :D :D :D

(#588) public73 válasza Morris (#587) üzenetére


public73
aktív tag

ohhh kabbe! ;] :DDD :R

(#589) public73 válasza yohnsee (#586) üzenetére


public73
aktív tag

úgy néz ki, már viszik is.... :B

(#590) yohnsee válasza public73 (#589) üzenetére


yohnsee
tag

Kár. Vagyis neked nem.

Morris: ;)

[ Szerkesztve ]

AVR

(#591) Pacák


Pacák
senior tag

Jó érv az idősebb álláskeresők mellett. Meg is jegyzem magamnak, mert én is öregszem napról-napra. :DDD

Nuclear launch detected

(#592) sanzi89


sanzi89
addikt

Valakinek ötlete, hogy mennyit érhet egy CoolerMaster X-Craft RX-3HU-SE IDE-s USB-s keret minden kiegészítőjével tökéletes állapotban?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#593) papp_no1 válasza sanzi89 (#592) üzenetére


papp_no1
senior tag

Ezen topikba megfelelő választ kapsz Sanzi!!!

[ Szerkesztve ]

(#594) sanzi89 válasza papp_no1 (#593) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, megkérdezem. De burkolt szándék volt, hogy hátha megtetszik valamelyik földinek is a szajré. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#595) yohnsee


yohnsee
tag

FSP tápot tessék.

AVR

(#596) Dani_kp válasza Geby (#569) üzenetére


Dani_kp
őstag

A hangsúly inkább az index-es cikken volt, egy prezentációtól én sem esek hasra, illetve én magasról sz@rok bele az okos telefonok, tv-k témába, mert nekem egy tv arra kell (majd), hogy a gépemre kössem és filmet nézzek rajta, meg játsszak, az hogy most bevásárol nekem meg főz mos takarít az nem érdekel :B . De az tény és való, hogy a samsung nagyon jó évet zárt és egyre jobbak.

https://ingatlan.com/33821564

(#597) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#596) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Engem se kötnek le ezek a szolgáltatások! Idén kiadja az Apple a 3D-s szemüveg nélkül nézhető tv-t. Gondolom lesz vagy 1 milka.

Kart megtaláltad?

(#598) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#597) üzenetére


Dani_kp
őstag

Olyan 3D lesz mint ami az SW-be volt, mikor R2D2 kivetítette Leila hercegnő üzenetét? :DDD Mert ha nem, akkor az nem is 3D :P .

Igen megtaláltam, itt volt a szobámba az asztalon, köszi, hogy visszahoztad :)) . Reggel a koraival jössz?

https://ingatlan.com/33821564

(#599) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#598) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem tudom milyen lesz.

Holnap pihenek itthon. Fuck'n school day! :D

(#600) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#599) üzenetére


Dani_kp
őstag

Értem, majd ha találsz valami hírmorzsát oszd meg skype-on :DD .

WTF?! Otthon leszel? Jó neked, nekem 8 órám lesz + van egy utam a praktikerbe + flashbe + gefffry-ékhez + el kellene érni a 16:30-as buszt :DDD

https://ingatlan.com/33821564

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.