Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46551) Stylewars_kp válasza grafnet (#46550) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszi.

(#46552) grafnet


grafnet
veterán

Dani_kp: NYERTÉL!!!!
:C :C :C

Igaz, csak egy tollat...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46553) Dani_kp válasza grafnet (#46552) üzenetére


Dani_kp
őstag

Bezony, nagyon meglepődtem amikor a nyeremény mellett megláttam a nevemet :C . Egy Ph!-s tollra mindig is vágytam :C , ha már hűséges tagja vagyok eme oldalnak, annó rengeteg tesztet elolvastam.
Utoljára 10+ éve "nyertem" valami szoftver kulcsot, de az minden helyes válaszadónak járt akkoriban.

https://ingatlan.com/33821564

(#46554) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#46553) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

:C

(#46555) lemmy71 válasza grafnet (#46548) üzenetére


lemmy71
őstag

12 ezer/ év :U és mégis ide költöznek a románok, mert nálunk alacsonyabb a rezsi :F
Amúgy motorra kell út díj? Pár éve, amikor boga völgyében mozoroztunk, akkor még nem kellett fizetni.

(#46556) grafnet válasza lemmy71 (#46555) üzenetére


grafnet
veterán

A fentebbi linken nem látok motor kategóriát.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46557) grafnet válasza lemmy71 (#46555) üzenetére


grafnet
veterán

Nem azért költöznek ide, mert alacsonyabb a rezsi: hanem mert olcsó az ingatlan és a föld.
Mivel kettős állampolgárok vehetnek földet és gazdálkodhatnak, ha van lakhelyük.
És egyéb finomságok: a schengeni határról nem is beszélve...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46558) Szevam válasza grafnet (#46557) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ő... most megakadt a szemem... Itt olcsó az ingatlan? :Y

Még nem néztem az árakat Romániában, de ez furcsa nekem.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#46559) bul07 válasza grafnet (#46557) üzenetére


bul07
nagyúr

Rezsi is olcsóbb, de tényleg ez számmít a legkevésbé

Sokkan hétvégi házaknak vesznek házakat. Legalábbis errefelé.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#46560) Digger válasza Stylewars_kp (#46547) üzenetére


Digger
senior tag

Igen, az állomás környékén, meg az un. gurító körül.
Ott kint Kürtösön lépik át a határt a tehervonatok is. Sokszor szétszednek egy szerelvényt és újakat állítanak össze, annak megfelelően, hogy mi a vagonnak az úticélja. A vasutas végzi a vagonok "gurítását" és az összekapcsolását, míg az ott dolgozó hölgyek egyike egy rádióval a kezében megy a sínek között és bediktálja a rajta levő adatokat a másik hölgynek, aki a számítógépen rögzíti azokat. Mire indul a vonat, a mozdonyvezető listát kap, aminek az egyik legfontosabb adata, hogy mekkora a fékezett tömeg.

Szóval nekünk a számítógépes hátteret kellett biztosítani, azért jártunk ki oda. Mindezt a 90-es évek elején, amikor még XT volt a legtöbb gép és egy 286-os AT még ritka volt, mint a fehér holló!
Sokszor előfordult, hogy amikor kinéztem ott az ablakon, a rágcsálók társasági és nemi életét is tanulmányozhattam. De bent az irodákban is volt belőlük rengeteg!

(#46561) Stylewars_kp válasza Digger (#46560) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

A szakmai részével többé kevésbé képben vagyok. Érdekes dolgok vannak a MÁV-nál. De ezeket csak azok hiszik el, aki ott dolgoznak vagy dolgoztak. :) Aki utazik a vonaton, az csak a felszínt látja. Elszenvedője a végeredménynek. De ami mögötte van...

(#46562) lemmy71


lemmy71
őstag

Valakinek van valami tapasztalata a ledcsere programmal 💡
Két hónapja belevágtam és rá pár napra meg is kaptam a választ, hogy jogosult vagyok rá. Később kaptam egy pdf dokumentumot minden adatommal kitöltve hogy átvehetek majd "X" darab körtét🍐 Azóta eltelt több mint egy hónap és semmi, hallgatnak mint a sült hal.
Állambácsi elköltötte a pályázatra szánt mannát, vagy a cserét lebonyolitó (narancs cég) direkt húzza az időt :F

[ Szerkesztve ]

(#46563) TaaT válasza lemmy71 (#46562) üzenetére


TaaT
veterán

Utána írták hogy mikor és hol lehet átvenni a led izzókat, de ennek már vége szerintem. [link]

Give them hell Ukraine!

(#46564) lemmy71 válasza TaaT (#46563) üzenetére


lemmy71
őstag

Az enyém ez évi volt és február 15 -ke volt a regisztráció határideje, ha jól rémlik. Mivel ez Gyulai pályázat volt, gondolom nem Csabán kell majd átvenni.
Emailben azt üzenték hogy majd értesítenek az átvétel helyéről és idejéről. A pdf -ben kapott szerződés utolsó lapját, kinyomtatva aláírva kell leadni az átvételkor.
Amúgy érdekes volt az egész, mert a regisztráció lejárati ideje előtt, egy két nappal értesítették a város lakókat. Én is véletlenül láttam ezt a gyulai hírújságban. Az emberek 70% ka, begyújtósnak használja, ezt az pulitzer díjas sajtó terméket :DDD

(#46565) TaaT válasza lemmy71 (#46564) üzenetére


TaaT
veterán

Jah, azt nem tudom Gyulán mikor és hogy megy. :)

Give them hell Ukraine!

(#46566) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ajánlott gumist tudtok a környéken? Gumivétel 4évszakos + szerelés alufelnire 16" méretben.
Marso online ír mindent, GY hivatalos forgalmazó.
Frankóéknál voltam, de hát Marso-tól rendelnek és drágábban, így nincs miért őket választani.

Akiket szerintem felkeresek: Pekárik, Szabó-Gumi Kft. a gyulai úton.

(#46567) grafnet válasza grizlisandor (#46566) üzenetére


grafnet
veterán

Kb le is írtál minden nevet.
Az Eötvös utcába is benézhetsz.
Utána rendeld meg neten és amelyik közel van hozzád fel is rakja... 10e körül van a szerelés 16"-os méretben.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46568) Dani_kp válasza grizlisandor (#46566) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jaminában a Bessenyei utca elején is van egy gumis. Én náluk voltam 3,5 éve, szintén 4 évszakos+ szerelés.
Az ott dolgozó 2-3 alkalmazott végtelenül rendesek és segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#46569) lemmy71 válasza grizlisandor (#46566) üzenetére


lemmy71
őstag

Én már vagy hat garnitúra gumit vettem az automax -tól. Soha nem volt velük gondom, nagyon jók árban és vannak akciók amikor ingyenes a kiszállítás is. Nem év vesztes, raktárban porosodott gumikat küldenek, amiket eddig kaptam, azok max 4 - 6 hónapos gyartásúsk voltak.

(#46570) grizlisandor válasza grafnet (#46567) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tényleg még vannak ők is, de a főnökük gyenge poénjaiból elég volt, mikor a volt cégnél a járgányokat oda vittük gumiztatni. :DDD

(#46568) Dani_kp:
Velük annyira nem voltam megelégedve, pár éve vettem alufelnit Erzsébethelyen(Jamina), meg volt beszélve, hogy átforgatja a felniket üresen, ők azt mondták jók a felnik, egyet kellene talán görgőzni, így megvettem. Pár nap rá gumiztattam máshol, kettőt kellett görgőzni, mutatták, hogy mekkorát ütött. :U

(#46569) lemmy71:
Igen, őket is néztem, 1700 Forinttal olcsóbbak, mint a Marso. Csak a Marso Goodyear hivatalos viszonteladó, meg ha probléma van őket elő lehet venni garancia ügyben a gumival, de ne kelljen.

(#46571) Stylewars_kp válasza grizlisandor (#46570) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Online vásároltat is elő tudod venni, ha gond van velük.

(#46572) grizlisandor válasza Stylewars_kp (#46571) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze, de egyszerűbb lenne a Marso.

---

Szabóék lettek a nyertesek, azért az kemény, hogy alá tudtak menni Marsoék árának. :C

(#46573) grafnet válasza grizlisandor (#46572) üzenetére


grafnet
veterán

Céges beszerzést is ők nyerték, pedig Marso nagyon megszokott már minket...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46574) lemmy71 válasza grafnet (#46573) üzenetére


lemmy71
őstag

Szabó mindig is olcsóbb volt mint a marso. Emlékszem amikor a szabadság tsz géptelepén elkezdte az ipart, hátúl egy sarki kis műhelyben. Azóta jól kinőtte magát :DDD

(#46575) grizlisandor válasza grafnet (#46573) üzenetére


grizlisandor
addikt

Frankó meg köztük, csak hogy Csabán maradjak 5k/kerék különbség van és az már szettet nézve 20k.
Szabó a GY-től rendeli a gumit, Frankó meg a Marsóból. :U

(#46574) lemmy71:
Akkor jó helyre vigyem a pénzem, a helyi vállalkozóhoz. :B

(#46576) grafnet válasza lemmy71 (#46574) üzenetére


grafnet
veterán

Azt még apóssal csinálta.
(Legalábbis nekem így mondták, akik ismerik őket.)

Ezt már egyedül csinálja (a Gyulai úton).

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46577) lemmy71 válasza grafnet (#46576) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen az apossával kezdte.
98 ban voltam nála először, akkor ismertem meg, jó fej ;] Akkor egy lakás beugroját ott is hagytam, jól emlékszem mert német márkával fizettem neki :O

(#46578) TaaT


TaaT
veterán

Lehet nagyon gáz kérdés, de nem tudtok olyan Békéscsaba térképet ahol be vannak jelölve a kerületek? Római számmal.

Give them hell Ukraine!

(#46579) grafnet válasza TaaT (#46578) üzenetére


grafnet
veterán

Nem a legjobb időben kérdezted, az építési osztályon (régen volt ilyen) tuti van.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46580) Digger


Digger
senior tag

Apropó térkép!
Ha még nem ismernétek...
Ezen bár nincsenek rajta a kerületek, de a házszámozás sokszor jól jöhet.

(#46581) Papooo válasza Digger (#46580) üzenetére


Papooo
senior tag

Csak a saját házszámomra kerestem rá, de már ott elhasalt.
A térképen van X, és X/a.
A valóságban X, X/2 és X/3
Ha új a postás, azt azonnal észrevesszük.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#46582) doberman válasza Digger (#46580) üzenetére


doberman
senior tag

hmmm... sarki épület, térképen jól mutatja utca 1. ha rábökök akkor másik utca 7...
persze kici pénzből kici pontosság. maradok a guglinál...

8lnu

(#46583) TaaT válasza grafnet (#46579) üzenetére


TaaT
veterán

Régen én is láttam ilyen térképet, de már azt sem tudnám megmondani hogy élőben, vagy a neten. Eladó ház hirdetések nézegetésénél meg nagyon jól jönne amikor nincs utca megadva, csak kerület, római számmal.

Give them hell Ukraine!

(#46584) Stylewars_kp válasza TaaT (#46583) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Katonai térkép?

(#46585) TaaT válasza Stylewars_kp (#46584) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem olyat nem láttam.

De ráfeküdtem az internetre, úgy néz ki 3db kerületből áll Békéscsaba. Ebből Jamina az V. kerület, az összes többi a Lencsót leszámítva a III. kerület (Központ). Plusz 3db tartozik még hozzá közigazgatásilag: Gerla, Fényes, meg Mezőmegyer.


Mondjuk sokkal egyszerűbb a dolgom nem lett ház keresés témakörben, ha valaki úgy árulja a házát hogy III. kerület, akkor az annyit jelent hogy nem Jamina és nem a Lencsó. :U Azt hittem több kerület van csabán belül. :B

Give them hell Ukraine!

(#46586) lemmy71


lemmy71
őstag

Valaki nem tudja hogy a Dobozi úti Eiffel toronynál, vállalnak hengerfúrást és hüvelyezést. Megadta magát az 5 lovas briggsem, azt szeretném megfúratni.

(#46587) homerhamm válasza lemmy71 (#46586) üzenetére


homerhamm
addikt

Milyen szép város ez a Békéscsaba. :B (bocsi :D)

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#46588) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Autóklíma fertőtlenítés, gáztöltet csere/ellenőrzésre kit ajánlanátok?

(#46589) lemmy71 válasza grizlisandor (#46588) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem gond Gyulará átjönni :U

Nekem még nem volt velük gondom, jók árban és értenek is hozzá.

(#46590) grizlisandor válasza lemmy71 (#46589) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, ha jó árat mond, akkor miért ne.

Hűteni hűt, csak akkor volt ellenőrzitetve, mikor megvettem a kocsit, az meg 6 éve volt. Most kicsit büdös, ha kikapcsolom, mondjunk az is probléma lehet, hogy tavaly lusta voltam kicserélni a pollenszűrőt, amit azóta is őrzök a szekrényben. :DDD

Ezekkel a bombákkal meg nincs jó tapasztalatom, mert összefújta valami takonnyal a kárpitot és a műanyagot, pedig úgy használtam, ahogy kellett. :U

[ Szerkesztve ]

(#46591) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Van a környéken olyan szaki aki rossz pc tápot javít?

Amd - Radeon - Ryzen

(#46592) grizlisandor válasza Gyuri27 (#46591) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#46593) Szevam válasza grizlisandor (#46592) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Legyen csak és fújja el a p*cs*ba a b**i homokot. :DDD
Tudom Gyula-Csaba felé nem volt annyira szar a levegő mint nyugaton, de ott már nagyon gáz volt. Kapart a torkom. :(

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#46594) Digger


Digger
senior tag

Valakinek pöpec salgótarjáni 150 kilós kovács üllő?
Illetve más, kovácsműhelybe való szerszámok.
Fogók, kalapácsok, stb.
Hegesztő trafó, oszlopos fúrógép és társai.
Sarkadon van.

(#46595) Dani_kp válasza Digger (#46594) üzenetére


Dani_kp
őstag

Oszlopos fúró milyen felé-fajta? Békebeli Made in Hungary? Illetve a társai alatt mit értesz? :)) Esetleg gyorsdaraboló vagy szalagos fűrész? :B
Egyenlőre csak érdeklődés szintjén van a dolog részemről, mert attól tartok hogy nem lesz rávaló gubám :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#46596) Digger válasza Dani_kp (#46595) üzenetére


Digger
senior tag

Az oszlopos fúrót mondhatjuk békebelinek, bár nem vizsgáltam meg alaposan. Saját lábán állva embermagasságú. Tudni kell róla, hogy bár tökéletesen működik, nem egy mai gyerek. 220 voltos motorral megy.
A társai alatt pedig azt értem, hogy ez egy hagyatékban levő műhely és minden biszb@szt nem tudok felsorolni. Van például egy nagy acél szekrény, amibe még be sem néztem.
Láttam gyorsdarabolót, amolyan emberes méretűt. Az állapotáról nem tudok semmit.

A műhely az apósomé volt, aki 83 évesen hunyt el, éppen ezért sok szerszám már régen nem volt használva. Ereje teljében lovakat is patkolt az öreg, de méretes erdőgazdasági gépeket, traktorokra való ekéket, boronákat és hasonlókat is dédelgetett.

(#46597) Dani_kp válasza Digger (#46596) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ez esetben először is fogadd őszinte részvétemet.

A régi oszlopos fúrókat többre becsülöm, mint a mai moderneket. Azokban volt anyag, nem voltak kihegyezve teljesítményt illetően. Nem lehet agyonhajtani őket, van bennük kraft. A 220-as motor pont jó is lenne, mivel 3 fázis még nincs bekötve, lehet nem is lesz amennyibe kerülne :DDD .
Nem akarok tolakodó lenni, de akkor ha jól értem, akkor ami olyan az akár eladó is lehet részetekről? Ha gondolod privibe is folytathatjuk. :B

https://ingatlan.com/33821564

(#46598) lemmy71


lemmy71
őstag

Van egy sharp tv -m. ha bekapcsol akkor pár perc és kikapcsól :DDD
A kijelző jó, van talpa, távirányító, könyv. Talán táp hibás, én nem foglalkozom vele.
Aki kedvet érez hozzá vagy csak alkatrésznek, az viheti egy két doboz sörért🍺

[ Szerkesztve ]

(#46599) Morris válasza Digger (#46594) üzenetére


Morris
veterán

Uh az üllőre rárepülnék de csóróság van :DDD :(

(#46600) sanzi89


sanzi89
addikt

Békéscsabán a Gyulai úton megszűnt az Erdért facentrum vagy elköltözött valahova? Mindig itt vettem lambériát és most látom, hogy üresen áll az egész telephely.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46601) grafnet válasza sanzi89 (#46600) üzenetére


grafnet
veterán

Kis keresés... [link]
Itt még a rajzon van 4. telephely, de cím már nincs.
Az alsó térképen meg van viszonteladó, Békésen...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46602) lemmy71 válasza grafnet (#46601) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem csodálkoznék ha végleg becsukta a kaput.
Annó még jaminában kezdték, nem voltak úgy elszállva. Vettem tőlük egy pár tábla, saválló rétegelt lapot, bár nem egy olcsó János kategória, viszont a termék kitűnő volt :K
Amikor átköltözött a gyulai útra, mentén hozzájuk (kimaradt, vágott) rétegelt juhar darabokért. A hulladék konténerből előhalásztak egy rakás levágott anyagot és az ember, egész tábla méretben kezdte nekem kiszámlázni. Na akkor köptem egyet és azóta sem voltam náluk

(#46603) doberman válasza lemmy71 (#46602) üzenetére


doberman
senior tag

az megvan, hogy ha válogattál pl cseréplécet akkor felárral kaptad? (nem csak én, több ismerősöm is így járt...)
:F

8lnu

(#46604) grafnet válasza doberman (#46603) üzenetére


grafnet
veterán

Ez, nagyjából az összes fakereskedőre igaz!
Ha kötegben veszed olcsóbb.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#46605) Morris válasza lemmy71 (#46602) üzenetére


Morris
veterán

Igazi bunkó eladójuk volt. Csak úgy sugárzott róla az élni akarás

(#46606) doberman válasza grafnet (#46604) üzenetére


doberman
senior tag

konkrét példa: 4 szál 5x5-ös rigli fára volt szükségem egy diy szekrénykéhez. az eladó a csomó tetejéről felkapott 4-et... az egyikből csöpögött a gyanta, a másiknak a szélezése volt xar, a harmadik repedt és görcsös volt.. mondom keressünk már elfogadhatóbbat... erre ő: az plusz 20%.... naaaaa....
"még 2x jártam ott pofonért", aztán átszoktam a xilán faáruházra-ra...

grafnet: ft/m árazás van-volt... ergo a csomagnak mint mértékegységnek az árazásban nem volt szerepe..

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#46607) sanzi89 válasza doberman (#46603) üzenetére


sanzi89
addikt

Cseréplécet máshol se bontanak meg, csak akkor, ha pár szálat veszel. De ha neked egy kisebb tetőhöz kell 5 csomag, akkor nem bonthatsz szét pl. 10 csomagot, hogy szemezgess.

Arról pedig, hogy Békéscsabán fűrészárü néven gyakorlatilag csak tüzifa minőséget lehet venni, abba bele se menjünk. Nem sokra mész azzal sem, hogy válogathatsz. Azt a farakást előtted már legalább százan átválogatták, te meg ott vagy, hogy választhatsz a szar és a még szarabb közül. A Xilán-nál meg a Csabafa-nál lehet válogatni felár nélkül, de mezei halandó vásárlóként már csak a maradékban túrkálhatsz. Ismeretség kell az ilyen helyre és többször kimenni amikor új áru érkezik, és akkor kell válogatni.

Az Erdért-et azért szerettem, mert ott vettem egyedül A minőségű lambériát, ami valóban A minőség volt. A Csabafa, OBI, Praktiker, de volt, hogy kínomban tüzépen vettem lambériát és az alsó-felső szép, alatta borzalom. Mindezt A kategóriásként árulva. Sarkok törve, vége 20-30cm-en berepedve, csomók kiesve, nút leszakadva. A Xilán-ból még nem vettem lambériát, valószínűleg most oda fogok menni. De ott is vettem már olyan pipalécet, hogy szalonnasütéshez lett belőle heroin árú begyújtós.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.