Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Joshi válasza Emunem (#7545) üzenetére


Joshi
titán

A kitöltést én 25-30%-ra raknám, illetve 150mm/s-nél gyorsabban ne nyomtasd. Az a gond az ASA-val, hogy hajlamos az elefántlábasodásra, főleg a sarkoknál. Ha pontos illesztés szükséges, akkor ez probléma lehet. Én mindenképpen nyomtatnék előtte valami próba tárgyat, ne hogy probléma legyen. Ha nincs elég filamented, akkor rendelj.

(#7552) Emunem válasza Joshi (#7551) üzenetére


Emunem
aktív tag

Hali, köszönöm a tanácsot. Mindenféleképpen lesz elötte egy próbanyomat (PLA) az illesztési pontosság ellenőrzésére, utána menne a végleges.
Sok anyagot nem akarok berendelni (lehet hülyeség), mert akkor ki tudja mikor nyomtatok belőle megint, aztán nehogy tönkre menjen. (Vagy az ASA nem olyan érzékeny, mint a PLA és PETG :B ) A másik, hogy még csak kóstolgatom, hogy melyik gyártó jön be nekem, aztán sokat rosszból az sosem jó, ha van otthon...

"... hát persze ..."

(#7553) Joshi válasza Emunem (#7552) üzenetére


Joshi
titán

ASA-t nyomtass próbaképpen ne PLA-t, teljesen más a két anyag. Nem mondtam hogy sokat rendelj, de ne csak annyi filamented legyen amennyit most kinyomtatsz. Az ABS/ASA nem olyan érzékeny, szóval azt nyugodtan tárolhatod hosszabb távon is.

A tapadásra nagyon figyelj oda, lehet nem ártana ragsztót is használni. Elsőre nyomtass ASA-ból valamit, hogy tudd a tapadásod milyen.

[ Szerkesztve ]

(#7554) 2thletme2day válasza Emunem (#7552) üzenetére


2thletme2day
őstag

Szerintem teljesen felesleges a próbanyomat. Ha elsőre jó ASA-ból akkor örülsz mert jó lett és nem pazaroltál el teljesen feleslegesen anyagot. A másik dolog pedig, hogy a két anyagnak más a zsugorodása. Az ASA jobban zsugorodik mint a PLA.

ASA-nál igazából szerintem csak arra kell figyelj, hogy a kamra fűtött legyen ( én garázsban le szoktam takarni egy nagy pokróccal és akkor gyorsabban melegszik a beltere a nyomtatónak). Ragasztó sajnos kelleni fog, főleg azért mert viszonylag nagy alapterületű a cucc és a nyomtatás után hagyd szépen a tárgyat a kamrával együtt kihűlni mert a túl gyors hűléstől is vetemedhet. Egyébként nem egy bonyolult modell. Nem hiszem, hogy problémás lenne a nyomtatása.

(#7555) Joshi válasza 2thletme2day (#7554) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen nem nagy tárgyat kell próbaképpen nyomtatni, csak valami nagyobb felületűt ami nem túl magas (2-3mm). Csak hogy a tapadás milyen, mert nekem sokszor félidőben elefántlábasodni szokott az ABS/ASA. Habár én eddig nem fűtöttem fel a kamrát ~50 C°-ra, lehet az segítene.

(#7556) Emunem válasza Emunem (#7552) üzenetére


Emunem
aktív tag

Na, végül csináltam egy új éket, amit belinkeltem kb mindenhol eltért 2-10mm-t. Hát, mit mondjak, most már nagyjából elvagyok a fusion-al is. :U Ha kész a remek, és működik, felrakom Makerwolrd-re is.
Addig is: Stay Tuned. :DDD

"... hát persze ..."

(#7557) Emunem válasza Joshi (#7553) üzenetére


Emunem
aktív tag

tervben van egy kicsinyített más kinyomtatása, de eddig robotoltam, hogy készen legyek a 3d modellel.
[Képernyőkép]
Prusa slicerben lehet mérni, és ott kijött 1-2 méret, hogy durván nem passzol az enyémre... Lassan feltöltöm azt is, hogy hol van a nyomtató, aztán az sok mindent meg fog magyarázni a helyzetemről.
Addig is békés estét, köszönöm a sok jó tanácsot. :U

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#7558) Rolly válasza Emunem (#7552) üzenetére


Rolly
veterán

nekem ASA esetén az jött be (P1S) 30 perc előfűtés 100 fokos lappal... 100 fokos lap (ha jól tudom a generic asa profil 90 fokot állít be akkor felvált .. amúgy a generic ASA profilt használtam.

Viszont csak pici dolgokat nyomtattam 4x2x1 cmes - bár ebből 30 dbot :)

próbáltam ragasztót de semmit nem ért - bár még csak stiftem van

(#7559) axlfsi válasza Joshi (#7553) üzenetére


axlfsi
veterán

...erről jut eszembe; alapvetően a filamenteknek van és ha igen, milyen a lejárati határidejük? Van elég sok PLA, PETG itthon, ami már egy éve érkezett. Igaz egész jól, vákuumban vannak (így gondolom eláll azért még pár évig, jól sejtem?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7560) Joshi válasza axlfsi (#7559) üzenetére


Joshi
titán

Nekem sok éves bontott PLA filamentjeim is vannak, na azok már eléggé problémásak. Van amelyik úgy törik mint a ropi, de van amelyik egész jó. Szerintem nincs egzakt recept erre.

(#7561) Emunem válasza axlfsi (#7559) üzenetére


Emunem
aktív tag

Van ismerős, akinek 4 éves filament is olyan, mint az új. Csak ö szárítva, becsomagolva a pincében (csontszáraz neki!!) tárolja konstans 16-18 fokon fénytől védett helyen. Azt hiszem ez lehet a kulcs, mmint, hogy védd a fénytől, amíg nem használod.

"... hát persze ..."

(#7562) Emunem válasza Rolly (#7558) üzenetére


Emunem
aktív tag

erre gondoltam én is. Köszönöm a megerősítést. Max a sebességet fogom vagy 25-30 % levenni.

"... hát persze ..."

(#7563) TeebyKay válasza axlfsi (#7559) üzenetére


TeebyKay
őstag

5-6 éve csomagolt, másfél éve kinyitott azóta levegőn tárolt wanhao PLA-ból simán tudok nyomtatni. Az új sunluk meg sokszor már frissen bontva is szivatnak, szóval szerintem önmagában a PLA nem jelent semmit.

(#7564) poli27


poli27
Topikgazda

Meg is jottek a creality olcsó absek :)) gyorsak! Műanyag orsós, simán jo az amsbe szerintem !

[ Szerkesztve ]

(#7565) Silent77 válasza poli27 (#7564) üzenetére


Silent77
veterán

:C
Szerintem nekem is, csak ma túl sok csomag érkezett. Nem volt még időm átnézni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7566) fabula válasza poli27 (#7564) üzenetére


fabula
őstag

Nekem is ma jött meg :D .

(#7567) poli27


poli27
Topikgazda

Szerintem ez tök jópofa, a fiam választotta anyának, hogy nyomtasdsam ki?)I

Mom mandala - mothers day gift by Just_Josh - MakerWorldMom mandala - mothers day gift by Just_Josh - MakerWorld

(#7569) Imy válasza poli27 (#7568) üzenetére


Imy
veterán

Arra kíváncsi leszek, hogy mit találnak ki, mert látszik megindult egy nagyobb verseny az X1C piacra dobása után.

(#7570) Imy


Imy
veterán

Ki hogyan miben szárítja a silica gélt? Én indikátoros "golyókat" használok.
Tegnap a nyomtató asztalán szárítottam.

(#7571) Joshi válasza Imy (#7570) üzenetére


Joshi
titán

Én sütőbe szárítottam 50 fokon és párszor megkevertem. Annyi, hogy ne legyen vastagon. Szürkéskékről szépen átváltott narancssárgára.

[ Szerkesztve ]

(#7572) Dalee válasza Imy (#7570) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én egy aszalót alakítottam át fila szárításra (egyszerre három fér bele). Abba nyomtattam ABS-ből egy szilika szárító tálcát, bár lehetne még fejleszteni rajta, hogy könnyebben kiönthető legyen a végén, de az 0. verzió is működik.

(#7573) poli27


poli27
Topikgazda

SZerintem ez egy jópofa modd... és tuti jól is működik... Én megcsinálom 1 görgőnél próbaképpen :) Egyébként is szeritnem ezek a gyári görgők ahogy ki vannak alakítva szarok...

Bambu Lab AMS Ultimate Front Rollers by Alkerion - MakerWorld


(#7574) Imy válasza poli27 (#7573) üzenetére


Imy
veterán

Hát sajnos nem tökéletesek a gyáriak az biztos.
Én azzal szívok, ha már kevés rajta a filament akkor néha problémás a visszatekerés.

(#7575) TheProb válasza Imy (#7570) üzenetére


TheProb
veterán

2x mikróztam, 1x sütőztem eddig. Előbbi lószart sem ért, utóbbival jelentősen jobb eredményt értem el.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7576) Joshi válasza Imy (#7574) üzenetére


Joshi
titán

Arra gondoltam, hogy amikor már kevés filament van a dobon, akkor valami súlyt kellene a dob közepébe tenni. Azt hiszem van erre egy mod is ha minden igaz.

(#7577) Dalee válasza Joshi (#7576) üzenetére


Dalee
aktív tag

(#7578) poli27 válasza poli27 (#7573) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nah beraktam és tesztelem, egyenlőre nagyon faxa, a szilikon cső sokkal jobban hozzáragad az orsóhoz, és jobban forgatja... ha meg elkopik a cső pillanat alatt kicserélhető... Szerintem próbáljátok ki !
csináltam 14 es szilikoncsőhöz egy vágót is, amivel szép egyenesre el lehet vágni!
https://file.io/ga1kSMk4k5ws
Ezzel a szilikoncsővel
ø 10 x 14 mm szilikon cső - Szilikon Webáruház -szilikon termékek a gyártótól - webáruház, webshop (szilikonwebaruhaz.hu)

És megcsináltam a kereket egy részből, minek kettő hozzá... Támasz kell a perem miatt, én absből nyomtattam ki :)
https://file.io/pfYuwA9clpPA

[ Szerkesztve ]

(#7579) TheProb


TheProb
veterán

Kapott valaki boost tokent az "induló" 2-n túl? Nekem 0, pedig nyomtatgattam, postolgattam make-eket, stb.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7580) Imy válasza TheProb (#7579) üzenetére


Imy
veterán

Én 1-et, de az sem sok. Nem tudom, hogy mennyire kellene aktívnak lennie... Töltögetek, nyomtatok, értékelek. Nem túl bőkezüek, nem akarnak más sok kupont kiadni.

(#7581) 2thletme2day válasza TheProb (#7579) üzenetére


2thletme2day
őstag

Olyat amit te tudsz adni valaki modelljére csak azt a kettőt kaptunk szerintem az induláskor. Nem úgy volt, hogy hetente kapunk majd egyet rövid lejárattal? Amúgy párat kaptam már felhasználóktól. Instant 11 pont ha nem felejted el átváltani... :DDD

#7580Imy

Megvolt a beetetési időszak. Rövid idő alatt simán felnőtt az oldal kb a printables-hez. Ez így is csoda, hogy ilyen formában csinálták eddig. Örüljünk annak amit kaptunk.

[ Szerkesztve ]

(#7582) axlfsi válasza poli27 (#7578) üzenetére


axlfsi
veterán

...biztos faxa, de nem tudtam megnézni a linkelt fájlokat, mert törölted :F :(

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7583) Imy válasza 2thletme2day (#7581) üzenetére


Imy
veterán

Igen, én is úgy vagyok vele, hogy jó amit kaptunk. Most ha havonta jön csak össze egy kupon az is jó, ingyen 2kg filament vagy valami tartalék alkatrész. Egy AMS-t sikerült behúznom az egész pontgyűjtögetésből, meg kb 10 kg filamentet.

(#7584) poli27 válasza axlfsi (#7582) üzenetére


poli27
Topikgazda

Hivatkozás 2 elemre

Az a hülye oldal törölte valamiért... :W

[ Szerkesztve ]

(#7585) Emunem


Emunem
aktív tag

van egy BOOST-om, kinek küldhetem? (Vagyis most kicsit paszteles lila színű. Az akkor most egy felhasználható boost?)

"... hát persze ..."

(#7586) Nunder


Nunder
őstag

Esetleg vegyük fel a tagok profiljait az összefoglalóba és akkor lehet válogatni, hogy ki "érdemli" meg?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7587) axlfsi válasza poli27 (#7584) üzenetére


axlfsi
veterán

Semmi baj, köszi estére meglesem! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7588) TheProb válasza 2thletme2day (#7581) üzenetére


TheProb
veterán

Hetente lehet kapni 1-et, ami te tudsz adni másnak, erre gondolok. Én nem kaptam egyet sem az induló 2-n túl.

Amit te kapsz, az nem jár le (tudtommal)

#7585Emunem: Ha esetleg nálam valamit "díjazásra" méltónak találsz, akkor megköszönöm, de nincs push: TheProb | Published - MakerWorld

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7589) poli27


poli27
Topikgazda

Az creality CR-ABS ek, sokkal szagtalanabbak, mint az Eryone vagy a Bambu ABS... És sztem tök jól nyomtatható :)

(#7590) poli27


poli27
Topikgazda

A1 es nozzle viper nincs valakinek itthon ? :)

(#7591) Emunem válasza poli27 (#7590) üzenetére


Emunem
aktív tag

csináltál te is mókolt törlőt? :DDD én sem vagyok megelégedve a gyárival, hiába dörzsölgeti a laphoz is, néha még így is marad egy kis pucukája...

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#7592) Emunem válasza TheProb (#7588) üzenetére


Emunem
aktív tag

közben kiderült, a pasztel lila az inaktív Boost-ot jelent.. Bocsi, :U

"... hát persze ..."

(#7593) Emunem válasza TheProb (#7588) üzenetére


Emunem
aktív tag

A kávésat AMS nélkül a szünetekkel is meg lehet csinálni igaz? ( Már lassan ott járok, hogy van vagy 20 tekercs, mert mindenből kellett eddig egy kicsi... szörnyü ez a betegség is. :DDD )

"... hát persze ..."

(#7594) Emunem


Emunem
aktív tag

Ezt csak SW frissítéssel oldották meg A1-nél? Ha igen, van infó, mi mikor kapjuk meg. ("Halkabb" üzemmód is frissítéssel jött.)

"... hát persze ..."

(#7595) TheProb válasza Emunem (#7593) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, pause-okkal is nyomtatható.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7596) poli27


poli27
Topikgazda

(#7597) Emunem válasza poli27 (#7596) üzenetére


Emunem
aktív tag

mentve... vajon a lidar nélküli P1S-hez is jó?

"... hát persze ..."

(#7598) ptesza válasza poli27 (#7596) üzenetére


ptesza
senior tag

Átolvastam és összefoglalnám, hogy mi jött le belőle:
- A szárítás fontosságáról ír egy csomót.
- Megemelte a bed temp-et: 70-->80°C. Ha van tapadási probléma akkor megoldás lehet. De általában inkább úgy kell levakarni.
- A nozzle temp-et megemelte és a max volumetrikus sebeséget 10-11 re. A max volumetrikus sebesség globális hatással van az összesebességre és ezért a speed beállításokat fentről limitálja. Azaz ezekkel a beállításokkal nem több mint 119-131mm/s között lesz. Ezzel a kalkulátorral lehet ellenőrizni.

- A wallgenerátor átállítás Aracne és a Giroid kitöltés amit még ajánl.

Sajnos a lényeges részekről nem ír indoklást miért is lett annyi. A nozzle temp és a max vol sebesség összefügg. CNC kitchen a vieójában ezt részletesen elmagyarázza és meg is méri. Segít kiértékelni a teszt nyomatot. Nekem nagyon bejött és tudok gyorsan és szépen nyomtatni PETG-vel. A sebesség beállítások fentről limitáltak a max volumetrikus sebesség által . 150mm/s sebességhez 12 kell míg a 200-hoz 16 kell. Ezért a beírt 200-as és 150-es értékek gyakorlatban 119mm/s jelentenek a 10-es max vol sebesség mellett és 131-et a 11-nél. Az overhang sebességeket szinte lefelezte .Ezt csak akkor tenném ha valami gond van vele. Megfelelő hűtés esetén teljesen jók a gyári értékek és az X1 meg a P1 jól hűt. Hiszen szinte a levegőbe is tud nyomtatni. Itt a suspended nyomatokra gondolok.

Azt javasolnám, hogy mindenki mérje le / hangolja be magának a max vol speed/nozzle temp kombót. CHT nozzle esetén jóval nagyobb értéket is kaphatsz.
A többi dolgot pedig akkor kell állítgatni ha valami gond van vele.

(#7599) Joshi válasza ptesza (#7598) üzenetére


Joshi
titán

Én a legegyszerűbb módot választottam mégpedig azt, hogy levettem a nyomtatási sebességeket. Így biztosan nem lesz volumetrikus sebesség korlátom. Szerintem általában a PETG-nél nem szokott probléma lenni a tapadás. Nekem ugyan ilyen útmutató kellene ABS/ASA-hoz, na az kicsit összetettebb dolog.

(#7600) ptesza válasza Joshi (#7599) üzenetére


ptesza
senior tag

Ebben a leírásban sem volt más, lényegében.
ABS / ASA engem is érdekelne.

(#7601) poli27


poli27
Topikgazda

Megjött a Printablesről az első 2 ingyen (3,5€ posta volt az ára) filamentem :D Bambunál ugyanezzel kaptam 1600€ értékben :D Kivi leszek a prusamentre milyen :)

[ Szerkesztve ]

(#7602) Mr.Csizmás válasza poli27 (#7601) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lime green van nekem, izgalmas szín :K :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7603) poli27 válasza Mr.Csizmás (#7602) üzenetére


poli27
Topikgazda

Jó az amsbe a spool? :)

(#7604) Mr.Csizmás válasza poli27 (#7603) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:K most is bennevan.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7605) poli27


poli27
Topikgazda

Vettem egy Mio 955WD dual kamerát a régi Mio helyett a kocsiba, ugye a régi állítható konzolon volt, ez meg ragasztott ezért terveztem és nyomtattam hozzá adaptert, mert ha simán felragasztom, akkor ráfekszik a kamera a szélvédőre és a gombokat se tudom nyomkodni, és a kijelző is alig látható.... Nem is értem hogyan találják ezt ki a nagy mérnökök, mindezt 130e ft ért... Viszont a dascam topicba azt mondták ronda :D Szerintem nem kell megfelelnie senkinek, viszont a funkcióját ellátja :DD

[ Szerkesztve ]

(#7606) fabula válasza poli27 (#7605) üzenetére


fabula
őstag

Ha neked jó, akkor mit érdekel, mit mondanak mások :DDD ?

(#7607) brumi1024 válasza Mr.Csizmás (#7604) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem mindegyik amugy, bar nekem regebbiek vannak foleg, lehet azota attertek a keskenyebbre.

(#7608) poli27


poli27
Topikgazda

Örömmel jelentjük be a MakerWorld legújabb frissítését, amely tele van olyan funkciókkal, amelyek támogatják az alkotókat és javítják a felhasználói élményt.
Továbbfejlesztett Boost rendszerösztönzőkMegduplázódott a Boost Token elosztásaPontösztönzők a modellek fellendítéséhezKiigazított Boost-to-Point árfolyamParametrikus modell készítő
A Parametric Model Maker mostantól integrálva van a modell oldalába. A felhasználók OpenSCAD-fájlokkal szabhatják testre a modelleket közvetlenül a modelloldalon.
E-mail-értesítések hozzáadvaModellfájlok adott mappákba való feltöltésének támogatásaEgyéni modellborító-feltöltések webre és alkalmazásbaCsökkentett Captcha regisztrált felhasználók számáraVerseny-előnézetek hozzáadva a felső sávhoz és a verseny oldalához"Fogadott kiemelés" értesítések hozzáadva"Kiemelés" rendezési lehetőség hozzáadva a kategóriaoldalakhoz és a keresési eredményekhez
Várjuk tapasztalatait! Kattintson ide a részletes kiadási megjegyzésekért.

[ Szerkesztve ]

(#7609) Imy válasza poli27 (#7608) üzenetére


Imy
veterán

Remélem a pontok így jobban fognak gyarapodni. :F

(#7610) poli27 válasza Mr.Csizmás (#7604) üzenetére


poli27
Topikgazda

Lehet más a feltekerés nálad? Nekem beszorul az AMS be a pisztácia zöld petg... annyira széles a spool, hogy szorul benne.. :W

(#7611) poli27 válasza poli27 (#7610) üzenetére


poli27
Topikgazda

Hát eddig ez a prusament PETG a legszarabb cucc ami nálam volt.... már 5x kezdem el a pisztácia tálat nyomtatni, de amit most befejezett az is borzalom... Pedig kalibráltam is a filát... Most még beraktam száradni.... És megpróbálom picit emelni a hőfokot meg lassítani a nyomtatást... De borzalom eddig , vagy van nekik félretéve pontokért megvehető selejt fila xd...

(#7612) Mr.Csizmás válasza poli27 (#7610) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem lime silk pla van uram :B

asszem tavalyi rendelés volt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7613) Emunem válasza poli27 (#7611) üzenetére


Emunem
aktív tag

Lehet utóbbi... :DDD

Amúgy ez melyik tál, asszony kérdezi. :U

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#7614) Emunem válasza poli27 (#7605) üzenetére


Emunem
aktív tag

Nincs benne a látómezöbe? Van ismerősöm, akinek állami értékpapírokat adtak személyre szólóan, és levetették a nem jó helyre ragasztott dashcam-jét. :F

"... hát persze ..."

(#7615) Emunem válasza Emunem (#7613) üzenetére


Emunem
aktív tag

Közben meg lett.

"... hát persze ..."

(#7616) fabula


fabula
őstag

Kiadták a végles 1.9.1-es Bambu Studio-t [link] . Lehet tesztelgetni :D .

(#7617) Emunem válasza fabula (#7616) üzenetére


Emunem
aktív tag

... már töltöm is :DDD

"... hát persze ..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.