Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ollie válasza Kolbi_30 (#897) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor második ütésre valszeg már megszűnt a superheated condition nálam.

***

(#902) Kolbi_30 válasza ollie (#901) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ra kell nyitni a lavat, 2 alkalommal, de ha makod van eleg 1x

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#903) ollie


ollie
MODERÁTOR

Act 1 spoiler

Ti megtaláltátok a Kuo Toa-kat Underdarkban? Én most olvastam róluk, hogy egyáltalán léteznek. Még Act 2-ben vagyok, szerencsére vissza tudok hozzájuk menni.

***

(#904) kicsako válasza ollie (#903) üzenetére


kicsako
őstag

EA-ben 100+ órával nem találkoztam velük, megjelenéskor viszont azonnal rájuk találtam, néztem is hogy wtf ez eddig is itt volt? :DDD

(#905) AsakuraDave válasza ollie (#903) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Én igen bár sajnos rosszul választottam az interakciókat, nem hittem hogy lesznek még máshol is ezek a lények és hogy csak egy fun easter egg szerűség mert jól el volt dugva.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#906) ollie válasza AsakuraDave (#905) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Máshol is lesznek? :DDD

Mondjuk Act 2-ben találkoztam velük, de ott élőholtak voltak a sötétség miatt.

***

(#907) Hintalow válasza ollie (#878) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azért is furcsáltam, mert egy Planetar azért egy 16-ik kihívási értékű lény, az előtt nem sok minden állna meg egy 12-ik szintkorlátos játékban :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#908) Kolbi_30 válasza Hintalow (#907) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nalam is csalodas volt, kvazi semmit nem csinalt csak jott velem es elsonek hullott el..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#909) Gothmog válasza ollie (#903) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Még az EA-s végigjátszásban is, a jelenleginél még nem tartok ott (csak majdnem).

EA-s végigjátszás alatt: a karakterem rájött, hogy egy Redcap próbálja hülyíteni őket, akit lelepleztem, majd lerendeztem. Ezek után én lettem Boooal (nyilván Bhaal kifacsarva), engem kezdtek imádni :DDD

Egyébként Kuo-Toák voltak anno a BG2-ben is.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#910) ollie


ollie
MODERÁTOR

Közben találtam egy hasznos, D&D monster keresőt: [link]

Amúgy legyenek hasznos linkek az összefoglalóban?

***

(#911) Ellia válasza Gothmog (#909) üzenetére


Ellia
addikt

Én meg próbáltam Meg győzni őket, hogy hülyék, ebből pedig az lett, hogy kiirtattam szerencsetleneket. Nem akartam amúgy, de akkor is na... :D

(#912) AsakuraDave válasza ollie (#906) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Jah, hát pont azokra gondoltam :D Többet még én sem tudok.

Shadowheart nagyon sneakybe tolja:
Csini kis csapat:

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#913) sike!


sike!
tag

Az "Investigate the Beach" kapcsán: megmentettem Mirkon-t a hárpiáktól, beszéltem is vele. Majd beszéltem Doni-val, de semmit nem említett a Dragon's Liar és Mol kapcsán. Ez bug lenne?

(#914) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Moonrise Tower fight talán a legnagyobb szopatás eddig a játékban, most végeztem Act 2-vel.
Nem a Ketheric vagy a Myrkul, hanem a bejáratál Z'rell meg az egész tetves brigádja.
Tudom hogy sokat le lehet közülük kapni még mielőtt arra kerülne a sor, hogy Jaheiraval megtámadjátok a tornyot.
De én ezt nem tettem meg. Jaheirát be is darálták fél perc alatt, de engem nem izgatott a dolog, partyba sem vettem be, majd köv. végigjátszás alkalmával olyan döntéseket hozok, hogy az ő sztorijának is a végére tudjak járni.
Egy idő után meguntam, úgyhogy felmentem a balkonra, ott Misty Steppel körbeugráltam a párkányon, és beengedtem a partyt a vasajtón, aztán csöcs.

(#915) Reaper válasza Fitzgerald (#914) üzenetére


Reaper
őstag

Én ott Z'rell-t céloztam elsőre, még az első körben kidőlt, druidám owlbear formban pedig szépen szedegette lefele a népet, akik folyton keltek-feküdtek. Nem sokat, de segítettek a hiéna félék is, akiket még régebben kiszabadítottam a parazita kontroll alól.
Ja és amint lehetett a sharpshooter rougeom felment a gerendázatra és onnan szórta az áldást. Pár szövetséges elhullott ugyan, de viszonylag problémamentes volt.

Más: Grymforge:én meg elkezdtem körbejárni megint mindent, meg az egész underdarkot is, hogy hol tudom lootolni azt a kalapácsot, ami a forge örzőt leveri, végül csak utánakerestem, hogy hol van és onnan megvolt a tactic. 2 karaktert odaraktam a kar mellé, egy a "csaphoz" egy meg csalinak. Első körben kettőt vertem a gólem fejére :)

(#916) 7


7
addikt

Na én 94 óra alatt (save idő 75 körül) végigszaladtam a játékon Dark Urge-ként. Act 1 tetszett leginkább, 2 közepesen, 3 nekem kicsit szétesős volt. Ezzel együtt határozottan pozitív élményként könyvelem el. Majd ha be tudok társulni valakihez multizni, valószínűleg valami custom karakterrel fogok bohóckodni. Talán monk, talán valami más. :D

(#917) Fitzgerald válasza Reaper (#915) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, nyilván sokat számít a csapatösszeállítás is.
Én nem igazán szeretem a spellcaster karaktereket, most elősorban a sorcerer/wizard classokra gondolok. Meg a druidot sem nagyon.
Gale-t is otthagytam a lágerben még a játék elején, aztán ott agonizálgatott Act 2 közepéig talán, amikor egyszer csak bejelentette, hogy ő most lelép.
Esküszöm nem is emlékszem miért lépett le, annyira nem érdekelt...
Az még megvan, hogy beszámolt a kondíciójáról, és meg akarta enni a jó Gucci lábtyűmet.
De nem adtam neki semmilyen varázstárgyat...lehet ennek volt valami köze a dologhoz.
Úgyhogy nálam úgy néz ki a party, hogy 2 tank (barbarian/warrior - Karlach/Lae'Zel), cleric a mindenféle buffok, rev miatt (Shadowheart), és a fő karakterem egy ranger, szintén sharpshooter.
Scrollokat használok ha nagyon muszáj, de tényleg ritkán.
Ezzel a brigáddal (meg egy maci summonja is volt a rangeremnek) én is Z'rell-t próbáltam először kifektetni, de távolsági fegyverekkel ez sosem sikerült 1-2 körön belül.
Ha meg varázsolni próbáltam az első pár körben, jött a counterspell.
Némítani ugye hiába némítasz spellcastert, counterspellt akkor is tud használni D&D-ben.
Szóval szépen lelövöldözi a spelljeimet, buffjaimat, utána meg tol egy Black Hole-t amivel lelassít, tehát kevesebb akcióm marad körönként.
Aztán valamelyik underlingje varázsol egy Hunger of Hadart, ezzel gyakorlatilag ellehetetleníti a melee karaktereimet (alig tudnak mozogni). Plusz még 2d6 cold, és 2d6 acid sebzése is van körönként. Hát köszi.
Ha meg sikerült kihátrálni az ajtón, utánam szaladt a nagy buflák ogre, és lerúgott valakit a mélybe a hídról...
Aztán jött az, hogy én is felteleportáltam 3 karakterrel is a gerendákra, de onnan is lerántanak a casterek.
És ha leestél, akkor Z'rell csatlósai odaraknak melléd két Guardian of Faith-et, aztán ha azokból kettő egymáshoz közel áll és végigb#sznak rajtad, akkor kalap-kabát. :C
Mérget is használtam, dobáltam mindenféle gránátokat.
Leagalább 20x próbálkoztam, 1x sikerült odáig jutnom, hogy már csak 3-an maradtak állva, de végül levertek. Utána úgy döntöttem, hogy inkább skipelem ezt a fightot.

[ Szerkesztve ]

(#918) kicsako válasza Fitzgerald (#914) üzenetére


kicsako
őstag

Sokra nem emlékszem a fightból, valószínűleg overlevelled vagyok és egyezerűen tényleg túl easy az összes fight már, de Zrellt emlékeim szerint Stunlockoltam a monkommal, 2. körben meghalt, utána a bal oldalt lévő 3rangedre ment 2-3 fireball amivel megpusztultak, közben a középen stackelő enemyket is aoe-ztam Cleric Spirit Guardiannal meg továbbra is fireballok. Emeletre summonoltam egy spirit fegyvert a clericcel még az elején, az megoldotta a fentieket, meg a random NPC-k is lőttek fel párszor. poti/scrollok és visszatöltés nélkül meglett szerencsére. :C

Team: MC Monk, Shadowheart War Cleric, Gale Wizard, Astarion Thief/gloom stalker

[ Szerkesztve ]

(#919) ollie válasza Fitzgerald (#917) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, én pont tegnap éjjel végeztem ki Z'rell-t és csapatát. Varázsló nélkül, és harmadikra sikerült (közepes nehézségi beállításon). Elsőre amúgy az alagsorból mentem, és elkezdtem ott kötbenézni mire feltűnt, hogy a szomszéd szobában harc folyik, addigra Jaheira halott volt. Reload, másodszorra a hídon mentem be, ott is meghalt Jaheira, ztáén jött a harmadik felvonás.

Én, mint ranger, Shadowheart (cleric), Astarion (rogue/fighter) és La'zael, sőt, még Jaheira is túlélte, közepes fokozaton.
Azt csináltam, hogy az elején Bless-t nyomtam Jaheirara, Shadowheartra és a fő karakteremre, a rangeremmel Haste-t is toltam magamra. Grease nyomtam La'zaellel középre a lépcső elé (később meg is ismételtem, talán kétszer is, mert volt amikor fel is gyújtottam), és elkezdtem leszedni a varázslókat. Így is volt pár hadar spell részülről, de menedzselhető szinten, nem kb minden 2. körben, mert a gyengébb varázslóik gyorsan haltak. A rangerem nagyon messze lő, körönként kettőt, és a legtöbb ellenfélnél csak 1-es dobással nem talál, na meg használtam Haste-t is, az már 4 lövés. Volt amikor hadarba került, de direkt úgy pozícionáltam, hogy a társaság szélén legyen, így könnyen kimásztam belőle. Ja, és minden körben nyomtam Shadowhearttal egy csoportos healt (Mass Healing Word), amikor kifogyott, más Heal spelleket használtam Jaheirara, volt amikor csak hozzávágtam heal potiont.
Azért is figyeltem oda Jaheirára a sztoriban játszott szerepe mellett, mert harcban is segítség volt.

[ Szerkesztve ]

***

(#920) VikMorroHun válasza Fitzgerald (#917) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Én még csak egyszer adtam Gale-nek varázstárgyat (sima tekercs, amiből van bőven, az persze nem jó), de elég valószínűnek tűnik, hogy ha nem kap semmit, akkor megunja/nem bírja tovább, és lelép.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#921) Reaper válasza Fitzgerald (#917) üzenetére


Reaper
őstag

Gale nekem a campben pihenget, elég idegesítő karakter. A felállás nálunk ez volt: MC: eldritch knight, Lazael nekem a rouge/ranger, SH life cleric, és Halsin a moon druid.
LZ nyitotta a kört, mint mindig, mindenki előtt, Dread ambusher, hide, sneak attack, normál attack. Utána jön a MC, jump addig, hogy ne legyen mozgás, onnan lacerate és normál attack, (adamantine longsword), ha volt crit, akkor van még egy attack, amit asszem a longsword master skillel kaptam. Halsin jött, talán eltoltam vele valami aoe spellt is, de a lényeg az owlbear form, majd azzal be a tömegbe, ami egy jóféle tank, ráadásul legtöbb ellen őt támadta, neki meg amellett, hogy sok ellent tud sebezni, saját healje is van, végül SH nyomott egy mass healt, hogy akik kaptak közben pár pofont, azokat összeszedjük, haste MC-re, sanctuary SH-ra, rugó fel a gerendára. Már nem emlékszem minden részre pontosan, de általában ez az alap attack és itt is jól működött. A nagy ogrét meg folyton támadták a hiénák nyilakkal, bár nagyon sokat nem értek vele. De Zrellnek nem emlékszem, hogy lett volna akár egy támadása is, vagy ha igen, akkor max1, ez a black hole teljesen kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#922) paltom válasza VikMorroHun (#920) üzenetére


paltom
tag

valami olyasmit mondott nekem Gale hogy felrobban ha nem kap varázstárgyat. De azt írják redditen hogy háromszor kell neki adni, act 2-ben lesz rà megoldás.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#923) kicsako


kicsako
őstag

Gale sztorija egyébként elég érdekes, és ha ő van a teamben akkor akár már Act 2-ben befejezhetitek a játékot :DDD

(#924) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok!

Gyakorlatilag mindent megcsináltam act1ben amit megtaláltam küldetést, úgy áll a dolog, hogy most mentem át moonrise tower területre underdarkon (állítólag alul érdemes elkezdeni act2t, ha minél több questet akar megcsinálni az ember). A kérdésem csak annyi, hogy Act2t 6os szinten kezdem az legalább egy jó közepesnek számít? Illetve van így esélyem elérni játék vége felé a 12es szintet? Ugyanis a hivatalos álláspont, hogy 5 ös szinttől ajánlott menni Act2re én 6 os vagyok ugyan de olvasom, hogy van olyan aki 7es sőt aki 8as szintű karakterekkel vág neki Act2nek, és azért jó lenne elérni a 12 es szintet már csak magas szintű a spellek miatt is amikre kíváncsi vagyok. Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#925) Ellia válasza Joco_77 (#924) üzenetére


Ellia
addikt

Ha nem tudsz haladni akkor visszafelé mész. Pl. jártál már a hegyi úton is és ott a régi kolostor (?) alatt a githyanki tábort megtaláltad? :)

(#926) Joco_77 válasza Ellia (#925) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Igen, de ott volt egy sárkányos jelenet amiből csata nélkül jöttem ki, kaptam egy vagon xpt, de ennyi, ott nem kaptam külön küldetés(eke)t Act1 helyszínekre.

[ Szerkesztve ]

(#927) Ellia válasza Joco_77 (#926) üzenetére


Ellia
addikt

Sárkány után, átmész a hídon és betölt egy új helyszínt (azt, hogy ez most act1 vagy 2 passzolom, nem igazán tudom hol válnak el a fejezetek). Erre gondoltam.

(#928) Joco_77 válasza Ellia (#927) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Nem mentem ott át a következő régióba, először a Moonrise Tower részt tervezem megcsinálni Underdarkból a lift után és utána megyek át ott fenn.

(#929) CPT.Pirk válasza Joco_77 (#924) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én mindent megcsinált act 1-ben, beleértve az underdark kipucolását is, de így is csak 5-ös szintre kerültem. Most a last light inn-nél értem el a 6-os szintet.

Én sem mentem tovább ott a hegyi úton, mert írta a játék, hogy túl kicsi szintű vagyok oda...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#930) kicsako válasza Joco_77 (#928) üzenetére


kicsako
őstag

A Moonrise tower már Act 2

[ Szerkesztve ]

(#931) Ellia válasza CPT.Pirk (#929) üzenetére


Ellia
addikt

Én simán végigvert még a Last Light Inn előtt azt a részt.

(#932) ollie válasza Joco_77 (#928) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Moonrise Tower Act 2-ben van. Act 1-ben a sárkányos jelenet után még mindig Act 1-ben maradsz, ha ott továbbmész. Ha végeztél underdarkkal és a grymforge-dzsal, célszerű visszamenni oda, ahol a githyanki őrjárattal találkoztál, és ott továbbmenni, még ott is jó pár óra lesz Act 1-ben (5-10 akár).

***

(#933) Joco_77 válasza ollie (#932) üzenetére


Joco_77
aktív tag

De ez a "még act1" terület ott fenn azután van, hogy kiírja "új régió?" és ott átmegyek? Ha igen meddig szabad mennem mielőtt Act2 be mennék? (mert előtte Underdark felől megcsinálnám a moonrise toweres részt).

(#934) ollie válasza Joco_77 (#933) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mindegy milyen act, ha a moonrise tower már amúgy is act 2? Ha a moonrise towert megcsinálod, már sehova nem tudsz visszamenni. De írtuk, hogy az az új régió még mindig act 1.

[ Szerkesztve ]

***

(#935) Joco_77 válasza ollie (#934) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Rendben, köszönöm.

(#936) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

SPOILERES! Egy kis okosság egy Act 2 boss fight -hoz: [link] :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#937) VikMorroHun válasza paltom (#922) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Az jó, mert az előbb visszamentem a táborba, hogy szerzetessé képezzem a karakterem, és Gale már jelentkezett is a második tárgyért. Még egy nap se telt el az első óta.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#938) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Egyébként srácok Act2 is lesz olyan hosszú játékóra szempontjából mint Act1 ha mindent meg akarok csinálni? Vegyes dolgokat találok googlen ezzel kapcsolatban azért kérdezem itt.

(#939) kicsako válasza Joco_77 (#938) üzenetére


kicsako
őstag

Játékórában nem tudom melyik mennyi volt nekem, de Act2-ben is lesz content bőven.
Ráadásul az Act3 eleje annyira tele van tömve mindennel, hogy konkrétan 10óra alatt semmit sem haladtam vele :DDD

(#940) kicsako


kicsako
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#941) ollie válasza Joco_77 (#938) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, szerintem olyan 2/3-a az Act1-nek.

Viszont egyre több mindenről olvasok, amit kihagytam Act 1-ben és Act 2-ben is, hogy neház megmondani. :DDD

Amúgy Act 3 a leghosszabb, legalábbis azt mondják. És még Act 3-ban sem jutsz be rögtön BG-be, van egy Wyrm's Crossing nevű terület előtte. Tulajdonképpen ez a híd ami bevisz a városba (igen, óriási a híd, tele van épületekkel), meg előtte van egy szárazföldi rész. Ezen a területen töltöttem kb 15 órát felfedezéssel és küldetések teljesítésével, és csak után jutottam be a városba. Közel 100 órámba került, mire bejutottam Baldur's Gate-be, most ott vagyok a bejáratánál (este ott folytatom).

[ Szerkesztve ]

***

(#942) ollie válasza AsakuraDave (#936) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem semmi, hogy mennyiféleképpen lehet megoldani a nehéz csatákat, e miatt is lett olyan jó ez a játék.

***

(#943) AsakuraDave válasza ollie (#942) üzenetére


AsakuraDave
őstag

És az én hülye "mindent megcsinálok" mentalitásomnak köszönhetően nem tudom hány órát szenvedtem vele mire erre rájöttem :D Jó, hogy kibeszélni is tudod magad, de mégis csak a harc ahol taktikázni kell. Mondjuk ez se nehéz ha elő készülsz vagy csak egy karakternél van aranyad mert amúgy Ő semmit se sebez kb, a fejek meg gyorsan hullanak. Én alapból a main karinál tartottam mindig minden aranyamat, ezért szerencsém volt elsőre is lement, persze a main kari halott volt végig :Đ

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#944) sike!


sike!
tag

Custom karakter (ranger) / Astarion (rouge) / Shadowheart (cleric) / Lae'zel (fighter) felállásban játszom. A Haste spell nem lesz elérhető számomra, pedig elég brutál. Vajon érdemes lenne valamelyik tagból multiclass karaktert formálnom, hogy elérhető legyen? Ha igen, melyik lenne jó párosítás?

(#945) ollie válasza sike! (#944) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem Astariont képezd át valami másra pár szint után.

Plusz, van a játékban egy shortbow, ami képes Haste-t varázsolni, Act 2-ben vásárolható meg: Darkfire Shortbow
Meg még érdemes betankolni Potion of Speedből is sokat, értve ez alatt, hogy mindet lootolni meg felvásárolni és legyártani.

***

(#946) Kolbi_30 válasza sike! (#944) üzenetére


Kolbi_30
őstag

A mostani karival, mar kivegeztem astariont, es hagytam,shadowheartnek Laezel kivegzeset. Kivancsi leszek, hogy alakul :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#947) kicsako válasza sike! (#944) üzenetére


kicsako
őstag

Shadowheart-al dipelj 1 szintet a wizardba, vedd fel a 17intes fejest, utána tanulj meg 4 spellt ami érdekel scrollokból, és voilá :C

(#948) ollie válasza kicsako (#947) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Haste egy level 3 spell, így 5 szint kell hozzá wizardból.

Amúgy Druid is megtanulhatja, ill. megkapja, ha Circle of the Land – Grassland subclass van neki választva (plusz persze a Sorcerer).

[ Szerkesztve ]

***

(#949) kicsako válasza ollie (#948) üzenetére


kicsako
őstag

Caster szint az növekszik multiclassolva bármely olyan classal ami varázsló. Korábban már kifejtettem, ezek közé tartozik: Cleric, Wizard, Sorci, Druid, Warlock.
Haste-t nem használok, anélkül is túl easy a játék, de fireball az jól jön :DDD

[ Szerkesztve ]

(#950) VikMorroHun válasza kicsako (#949) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Köszi, ezt jó tudni. Akkor Shadowheart hamarosan pap/varázsló lesz. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.