Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Act2.

Mizora megjelenése felül írta a Karlach sex scenet.
Ráadásul valami nem jót mondhattam Wyllnek, mert táncolni akart velem. Le kellett pattintani szegényt.

Á, a legjobb video marad így ki a játékból. De el nem kezdem megint az act 2-t. A vén csontnál még mindig Karlachra hivatkozom, mint partner. De nála meg csak maradj a táborban opció van a beszélgetésben.

bug

(#1902) Phobion


Phobion
őstag

hát én Nere elleni harcnál visszavettem sztori nehézségre, szenzációs amikor 4vs20 a felállás, és a 15. újra-/ másféleképpeni megközelítésnél is esélytelen az egész :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1903) Franklin válasza HUN_Sector (#1901) üzenetére


Franklin
addikt

Ott van lehetőség javitani az arányt, csata előtt magad mellé tudod állítani a duergarok egy részét, ha egy bizonyos illetővel beszélsz.

(#1904) Ellia válasza Phobion (#1902) üzenetére


Ellia
addikt

Csapkod meg sussur fegyverrel, ha megszerezted korábban. Aki csöndben van nem tud varázsolni :)

(#1905) _drk válasza Phobion (#1902) üzenetére


_drk
őstag

A terem előtt beszélget 2 törpe, azokkal beszélgess el.
melléd állnak akkor sokan harcban és kb egál lesz.

Azt a harcot cut scene-nel 4v nagyon sokba nem is tudom meglehet-e csinálni.

(#1906) Phobion válasza _drk (#1905) üzenetére


Phobion
őstag

a rohadt életbe, nem mondod???? ó ha ezt tudom :W

köszi az infót! akkor majd talán a 2. végigjátszásnál 🙈

#1904 - amit az adamantine forge-ban lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1907) Phobion válasza Phobion (#1906) üzenetére


Phobion
őstag

#1906 - ja nem, az a sussur fából van, most csináltam meg 🙈

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1908) ollie válasza _drk (#1905) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Meg lehet csinálni úgy is, akár legnehezebb fokozaton is.

***

(#1909) HUN_Sector válasza Franklin (#1903) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

ezt Phobionnak akartad írni úgy sejtem :)

(#1910) _drk válasza ollie (#1908) üzenetére


_drk
őstag

Külön úgy összeállított min-maxolt csapattal és agyon buffolva potikkal meg mindennel lehet.

Én amikor oda keveredtem azt se tudtam mi történik és hirtelen csata. 4v15 úgy hogy az ottani ellenfelek nagyjából olyan szinten voltak mint én, kicsit alatta talán. Pl Gale azonnal feküdt, Nere azonnal bénította egyik karit és második körben 2v15 lett :DDD
Én is megpróbáltam 2-3x de láttam hogy esélytelen. Egyszer még a lávába is belelöktek a rohadékok...
Utána olvastam, hogy lehet máshogy csinálni a harcot.
Ha nem úgy akkor meg sunyiban messziről indítottam volna és cutscene nélkül ölök meg mindenkit.

(#1911) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Anderst beépítettem az ajtóba dühömben. :D Ez az 3 dög elég szívatós tud lenni az Act 1-ben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1912) HUN_Sector válasza _drk (#1910) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

ha megvan a beholder fiola és nem sajnálod a duergarokat, hajítsd a tömegbe. Ha jófiú vagy, hagyd hátra a társaidat, csak egy karakterrel menj oda és egy invisibility potionnal meg is van oldva a lelépés. Aztán majd távolról egyesével leszedsz mindenkit. Ha meg pihensz a robbantás előtt 2-3-at, Nere úgyis meghal odabent

(#1913) LK


LK
addikt

[link]
A képekhez tartozó nevekre is figyeljetek.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1914) Ellia válasza LK (#1913) üzenetére


Ellia
addikt

Pár nap alatt csak eljutott mindenhova redditről... :D

(#1915) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Van nem kis gondom. Ahogy a város belső területeihez értem, elkezdett brutálisan laggolni a játék. Tökéletesen futott eddig. Egy röccenés sem volt. Semmi. A hirtelen túl sok NPC és történés megfekteti a gépem? A varázslat effektekre gyanakszom illetve javult a helyzet amikor a megidézett levegőelementált elküldtem.
Este fogom jobban próbálgatni a beállításokat, eddig csak az anti-aliasing-ot vettem vissza eggyel TAA-ról de akkor olyan ronda lett a játék, hogy majdnem elsírtam magam.
Tudom, nem mindegy hogy proci vagy vga limitem van. Ti milyen beállítást vennétek vissza, hogy még valahogyan kinézzen a játék? Mit lehet veszni hagyni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1916) CPT.Pirk válasza LK (#1915) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen PC? Adatlapodon nem látni... Nálam 5800X Ryzen egy 6700XT-vel 1440P maxon simán vitte a várost, akadás nélkül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1917) kicsako válasza LK (#1915) üzenetére


kicsako
őstag

Megjelenéskor állítólag borzalmas volt az Act3, nekem nem volt problémám vele(Ryzen 5 3600+rtx3070 1440p high-ultra). Elvileg a patchek is folyamatosan javították a teljesítményt. Egyébként nálam az árnyékok amit elsőnek leveszek lowra minden játékban.

[ Szerkesztve ]

(#1918) LK


LK
addikt

i3 12100F, 16 GB RAM, 6650 XT, FHD max.
A város közepéig oké volt minden. Én is csodálkozok mi lelte. Árnyékot leveszem elsőnek. Jöhet még tipp.
Valami FPS számlálót is felrakok a játékhoz.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1919) CPT.Pirk válasza LK (#1918) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

CPU limit? Egy kicsit sovány az a proci a 6650 kihajtásához.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1920) LK válasza CPT.Pirk (#1919) üzenetére


LK
addikt

Rákeresek akkor, melyik beállítással csökkenthetem a CPU terhelést. köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1921) Callisto válasza LK (#1918) üzenetére


Callisto
őstag

Tegyél fel valamit amivel látod a játékban a CPU és GPU terhelést és tudni fogod mi lehet a szűk keresztmetszet. Illetve adrenalinban - ha nincs kikapcsolva és teljes drivert telepítettél -, ctrl+shift+o billentyűvel játk közben ki-be kapcsolhatod az adrenalin overlayt.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#1922) ollie válasza LK (#1918) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kevés a procid hozzá, semmi sem fog javítani, hacsak nem cserélsz egy erősebb procira (min 12400).
fHD-n még 7800X3D procival is procilimit van az act 3-ban, akármilyen is a VGA.

[ Szerkesztve ]

***

(#1923) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Fhd fullon 15 11400-as procival, 3060 12 gb rtx karival, 32 gb rammal nekem nem volt gond a harmadik actban. Viszont bárhol előfordult az, hogy lesújtok egy csatában és 5 másodpercig nincs eredménye az esetnek, utána jelenik meg a sebzés és vonódik le az értéke a hp-ból. Ugyanez van most 11700f cpu mellett is.

(#1924) CPT.Pirk válasza HUN_Sector (#1923) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a jelenséget én is tapasztalom. Mintha a korábbi patchekel nem lett volna, vagy csak nem emlékszem.

Az viszont megvan a kezdetek óta, hogy átvezető videó alatt felpörög a vga kártya hűtése, de csak a videó alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1925) LK


LK
addikt

Köszi a tippeket. :R
A CPU kevés, de nem sokkal. Levettem néhány beállítást ami a CPU-t veszi inkább igénybe. Teszt hétvégén, de most próbánál nem akadt a légelementálnál sem.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1926) M.Úr válasza HUN_Sector (#1923) üzenetére


M.Úr
tag

Az ütés utáni késleltetett animáció betöltés nálam is rendszeres. Általában akkor amikor egy abban a csatában addig nem használt animációt kell betöltenie. Pl ha adott ellenféltípuson addig csak találatok voltak, és most jött egy miss, akkor az késleltetve jelenik meg.

(#1927) Phobion


Phobion
őstag

emberiség ellen elkövetett bűn, hogy konzolra nem portolták át a M+KB ui-t és támogatást :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1928) parandroid válasza Phobion (#1927) üzenetére


parandroid
nagyúr

Én PC-n sem tudtam egér-billel irányítani, szenvedtem csak vele, próbaképpen bekapcsoltam a kontrollert, és megszűntek az irányítási problémáim. Szóval ez egyeni, illetve valószínűleg megszokás kérdése is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1929) _drk válasza Phobion (#1927) üzenetére


_drk
őstag

Meg lehet szokni. Kamera néha meg hal, meg vannak körülményes dolgok az biztos.
A wheel-ek például nagyon elvannak rontva. Ott legalább vagy 3 féle kéne, alap dolgoknak azaz mozgás ugrás stb, támadások és varázslatok és még egy a tárgyaknak. Így egybe hányva a játék vége felé már sokszor katasztrófa volt.

(#1930) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok!

Javult már a helyzet Xboxon vagy még mindig siralmas a játék állapota?

(#1931) _drk


_drk
őstag

Kezdtem egy newgame-et druidával.
Mivel első végigjatszasban 1-2 harcot leszámitva nagy átlagban könnyű volt, így elkezdtem tacticianban.
Hát nem tudom, már a kardot nem tudtam megszerezni az okés, de hogy az első csatában már lent földön 1 kör alatt wipe-oltak..
Elgondolkoztam kell-e ez nekem. :DDD
És ahogy olvasom az egész Act1 egy frusztrált valami lehet így.

(#1932) Franklin válasza _drk (#1931) üzenetére


Franklin
addikt

Én a harmadik végigjátszást tolom, szintén tacticianban (elsőt a legkönnyebben, másodikat a középsőn nyomtam.) Nálam is meghalt 1-2 ember az első komolyabb harcnál, a sírrablóknál, de azért messze nem volt frusztráló. Jobban kell figyelni a helyezkedésre, érdemes használni a tárgyakat, az elején a zsír pl. csodákat tud tenni, úgy vágják hanyatt magukat benne az ellenfelek, hogy mindig elkap a röhögés :D

Nem tudom milyen builddel tolod, de ha átváltozóssal, akkor ha már meglesz az owlbear form, onnantól könnyebb lesz, ne add fel :)

(#1933) Roland861010 válasza Roland861010 (#1930) üzenetére


Roland861010
addikt

Valaki?

(#1934) ollie válasza Roland861010 (#1933) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valszeg itt mindenki PC-n tolja. De a patch note-okból ítélve, javítottak már rajta. Viszont nyilván nem tudom ezt garantálni, mivel nem próbáltam ki, hiszen én is PC-s vagyok.

[ Szerkesztve ]

***

(#1935) HUN_Sector válasza _drk (#1931) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Valószínű gloomstalker lesz az egyetlen alkaszt, amivel elég cannon foddert tudsz gyártani. Átalakulóssal egy támadás alatt visszabontják az owlbear formád hp-ját a karaktereddé

(#1936) _drk válasza HUN_Sector (#1935) üzenetére


_drk
őstag

Azt látom hogy egyből olyan kaszttal kell lenni és utána is meg kell erőszakolni a játékot.
Jó lesz nekem a balanced és nyomom fun ként másodjára is.

(#1937) UberMutant válasza ollie (#1934) üzenetére


UberMutant
őstag

ja, én is maradtam pcn. ps5ön kipróbáltam a demot, de azok a tárcsákat nem tudtam használni, idegesítettek. kontrollerrel mászkálás viszont nem volt rossz.

(#1938) CPT.Pirk válasza ollie (#1934) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én a PC master race tagjaként meglepően jól tudtam kezelni a játékot SteamDeck-en, pedig nagyon nem vagyok konzol párti. Elég jól kitalálták az irányítást, simán végig lehetne tolni ha nem lenne PC, csak az alt billentyű nincs ott alapból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1939) _drk válasza UberMutant (#1937) üzenetére


_drk
őstag

PS5-ön vittem végig. Analóggal mászkálás szerintem még jobb is mint az egérrel kattintok és oda fut.
WSAD nincs benne PC-n?
Mondjuk néha megbolondult a nézet.
A wheel-ek használata amugy tényleg gáz ha már sok a skill és tele van az inventory. Meg amikor elhagyom a fegyvert vagy valami és vissza rakom akkor máshol lesz az attack nem a megszokott helyen. Ezekhez valami fix megoldás kellett volna.
Meg alapból skill és weapon wheelre láttunk már sok jó megoldás, különböző kombináciokkal más wheel-ek jönnek fel például.
Meg hát van néhány kurolményes dolog, de simán megszokható.
Teljesítmény az ACT3 volt gáz, ott sokat töltött nagyon. Meg sok szaladgálás közben nehezen töltött be részeket, de azt úgy hallottam PC-n is gáz.

(#1940) Secundus


Secundus
tag

Most csinálom a 2. végigjátszást, és nagyobb figyelemmel vagyok a részletek iránt. Így esett le, hogy a Tiefling kölykök csapata mekkora bűnbanda. Csak 4-et kaptam el lopás közben, és a legtöbb a megbánás legkisebb szikráját sem mutatta. Ellenben kiskorú bűnöző viselkedést már tökéletesre fejlesztették. Amikor szembesítettem Mol-t a helytelen viselkedésükkel (mindenféle erőszak nélkül), akkor meg rám uszították a felnőtt Tieflingeket a hazugságaikkal. Az angol nyelvű fórumokat olvasva, másoknak is hasonló problémája van velük. Kérdésem a következő: van-e mód arra, hogy ez a fiatalkorú bűnöző szindikátus nem érje el élve Baldur's Gate városát, de mégis meg tudjam menteni a druidák ligetét és a csapatomba toborozhassam Halsin-t? Ha már szerepjáték, akkor legyen szerepjáték.. Mondjuk a felnőtt Tieflingek is megérnek egy misét: habozás nélkül akarnak nekiugrani bárkinek, akire ezek az alacsony növésű tolvajok rámutatnak, Zevlor pedig velem akarja meggyilkoltatni (!!) az őket befogadó druidák vezetőjét. WTF? És én ezeknek segítsek?!? A druidák szimpatikus arcok, de a tieflingek nélkül csak szebb és jobb hely lenne a világ.

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#1941) _drk válasza Secundus (#1940) üzenetére


_drk
őstag

Így hogy mondod legközelebb kilesznek rakva mindenhonnan. Nagy segítséget amúgy sehol nem nyújtanak...

(#1942) HUN_Sector válasza Secundus (#1940) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Szerintem semmi sem tarthat vissza a gyerekgyilkosságtól... :)
Sneak + íj... volt, nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1943) Franklin


Franklin
addikt

3. végigjátszás pipa, ez a Legolas build elég OP :D főleg, hogy Astariont is átképeztem mesterlövésszé, távolról lelövöldezgettünk mindenkit :) Shadowheart gyógyított, a paladin Minthara pedig a közel merészkedőket fegyelmezte meg :D

A negyedik végigjátszásra valami kihívást kerestem (az Honour módot inkább hanyagolom, elég nekem a Tactician is), és a Larian decemberi tweetje adta az ötletet ( [link] ), hogy olyan karakter/kaszt kombót csinálok, ami a legkevésbé volt népszerű a játékosok között, így lett egy halfling Cleric.

Nehezítésnek kitaláltam, hogy nem használhatok se multiclasst, se netes buildet, illetve a Tempest Domaint sem, mert utóbbi a legnépszerűbb Cleric build (szintén a tweet alapján), így végül Life domaines lettem.

Kíváncsi vagyok, mennyire lesz szívás, egyelőre már az első harcnál (a hajó lezuhanása után) összecsukták Shadowheartot a mászkáló agyak :D én is alig éltem túl, úgy érzem, lesz még itt load game bőven :D

A csapat többi részét még nem tudom, gondoltam már rá, hogy 4 life domain cleric mennyire lenne ütőképes :D esetleg 3 healer + 1 tank... majd meglátom :)

(#1944) _drk válasza Franklin (#1943) üzenetére


_drk
őstag

Az hogy a cleric a legnépszerűtlenebb kaszt az annak köszönhető hogy az első társunk Shadowheart cleric! :DDD
Nem véletlen hogy őt dobja be elsőnek a játék, mert minden csapatba kell healer.
Ráadásul talán a legjobb magán quest-tel is bír és még jó nő is, tehát ilyen must have a csapatba minden szinten. Mellé még egy cleric felesleges.
De Astorian is ilyen, hogy ha dex-es hőst indított az ember akkor ott van Ő aki megoldja ezeket, csak ott sokkal több a lehetőség, nem kötelező rugónak lenni, míg a legjobb support varázslatok a clrericnél vannak.

(#1945) HUN_Sector válasza _drk (#1944) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Második. Az első az laezel :) - ha nem gyakod le

A druid 6-os spellje, a greater water elemental, na meg az owlbear form 3+1 támadása és a cleric 6-os spellje, a planar ally rendkívül combos Ezek szólnak igazán a kasztok mellett

[ Szerkesztve ]

(#1946) Franklin


Franklin
addikt

A héten érkezik a 6-os Patch, konzolokon 20 GB körül lesz, de PC-n letölti a full játékot (150 GB), akinek nincs ennyi helye, annak azt javasolja a Larian, hogy uninstallálja a játékot és szedje le újra az új verziót :D

Rengeteg bugfix lesz, többek között a jelenleg nem működő Shield Bash, illetve végre nem kell majd elküldeni meglévő társat a csapatból, hogy fel tudj venni újat.

(#1947) ollie válasza Franklin (#1946) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, akkor lehet, hogy megint előveszem pár hónap szünet után a játékot.

Közben az egyik Pathfinder játék megint majdnem megutáltatta velem a CRPG-ket. Az Owlcat nálam örökre tiltólistára került.

[ Szerkesztve ]

***

(#1948) fiATHaLON válasza ollie (#1947) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Rogue Trader?

(#1949) atainprison válasza fiATHaLON (#1948) üzenetére


atainprison
senior tag

remélem nem, az egy nagyszerű játék lett
vagyis az lesz egy fél év múlva, amikor már nem lesz tele bugokkal :D

(#1950) ollie válasza fiATHaLON (#1948) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi van vele? Sajnos(?) megvettem, de még nem igazán játszottam vele.

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.