Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Secundus válasza Franklin (#1800) üzenetére


Secundus
tag

700 W-os Zalman MegaMax tápom van. A Witcher 3-nál is a szokásos crash ablak helyett újraindult. Továbbá amikor a Steam-en húztam le a Witcher 3-at, akkor is közben 3x újraindult. Ha crash volt, akkor Witcher 3, Baldur's Gate 3, CyberPunk 2077 is feldobta a szokásos "bocsi, letérdelt a játék, akarsz visszajelzést küldeni a fejlesztőnek?" ablakot. Most helyette újraindulás van. Azért gondolom, hogy Windows 11 probléma lehet, mert Steam telepítés közben nem hiszem, hogy annyira terhelné a tápot/processzort/videokártyát.

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#1802) parandroid válasza Secundus (#1801) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem VGA, vagy alaplap, de ez innét ködszurkálás. El kell kezdeni kitesztelni a hardvert, valami ott meghalt. A Win11-nek ehhez semmi köze.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1803) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Még mielőtt túlzottan megijednél. VGA driver uninstall, majd újratelepítés. Ez driver crash

(#1804) ollie válasza Secundus (#1798) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán cska a megjelenése után volt nekem crash-em egyszer, azóta, kb 300 óra játék alatt egyszer sem. Letöltötted a legutolsó patch-et is?

Látom, itt más lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

***

(#1805) Atti777


Atti777
senior tag

A House of Grief klienslistájában szerepel egy messze földről származó idegen, akit meg akarnak találni, mert valami érdekes fegyvere van, vagy valami ilyesmi a bejegyzés.
Meg lehet találni ezt az idegent?

A másik kérdés, hogy a Thief guild mellett van egy rész lent a csatornáknál, ahol pallókon lehet átmenni egy safe doorhoz.
Azon a részen a sarokban van egy láda, ahová át kell ugrani.
Viszont a láda nem lockpickelhető és szétverni sem tudtam.
Van annak valahol kulcsa?

Путин, иди нахуй!

(#1806) Atti777 válasza Atti777 (#1805) üzenetére


Atti777
senior tag

Az elsőre megtaláltam a választ, egy easter egg a DoS 2-ből [link]

Путин, иди нахуй!

(#1807) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Most kezdtem el a játékot és nagyon tetszik, a Goblinoknál járok ahol a mágus elméletileg tudna megoldást a parazitára a fejemben, de végülis úgy alakult hogy megöltem... :D Kezdjem újra ettől a résztől, vagy nem baj ha megöltem...?
Köszi!

(#1808) ollie válasza Tibe (#1807) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem baj, hogy megölted.

***

(#1809) Tibe válasza ollie (#1808) üzenetére


Tibe
aktív tag

:R :R :R

(#1810) sumdudum válasza Atti777 (#1805) üzenetére


sumdudum
tag

Open Lock varázslat?

Kowalsky#2903

(#1811) sumdudum válasza Tibe (#1807) üzenetére


sumdudum
tag

Spoiler: Nem tud ő sem megoldást, meg úgy senki a játékban még Rapfael sem(de ha melléjük állsz akkor ellened lesz az egész Elf Groove Tieflingestől mindenestől, szóval a gonosz oldalára állsz át), gondolom tervezték, ha bejön a játék és nagy gempa lesz akkor, lesz miért folytatni.

Kowalsky#2903

(#1812) sumdudum


sumdudum
tag

Egy-két gondolatot szeretnék kérni tőletek mint tapasztaltaktól!

Én ugyan 2 mod-al játszom, az egyik duplázza az expt, a másik pedig kitolja a szint limitet 20-ra (mivel kevés időm van játszani, ez így még elfogadható sebesség számomra)
Szóval a fő karaktert Rouge-al kezdtem (mivel ő kapja a legtöbb képzettséget) és a Thief bonus mozdulata miatt amúgy is kell.
A Tervem egy Rogue/Monk némi beszéd készséggel (ezért is gondoltam a Rouge-ra főként úgyis a meggyőzést használom), és mivel a főkarakteremmel szeretném vinni a párbeszédeket és nincs olyan tárgy ami a Karizmát is kihúzná mondjuk 17-18-ra, így azt 12 állítottam, kicsit bukok az életen, de idővel a képzettség úgyis sok lesz, hogy a karimát visszatudom állítani 10re.)
Asterion-t, vagy Gale-t majd cserélgetem az aktuális karakter küldetéséhez.

És hát itt van Shadowheart ő állandó karakter lenne a csapatban, amit szeretnék Supportnak vagy Support/Tank-nak használni, ez a Radiant damage dolog tetszik (de ettől eltudok tekinteni)
Szóval a dilemmám vele kapcsolatban a Cleric/Bard szintek, vagy Cleric/Bard/Paladin
Nem kell ütnie, csak bírja az ütést meg jólenne a short rest (akkor meg kell egy Fighter szint is első szintnek a néhéz páncél miatt, ugye?) Így a dilemma az ASI is..
Ha nem támadó, csak védekező pap varázslatot használok, azt nem befolyásolja az ASI ugye? Csak támadáskor számít, ugye?!

Kowalsky#2903

(#1813) _drk válasza sumdudum (#1812) üzenetére


_drk
őstag

Sok varázslathoz koncentráció kell, amit simán levernek, ezért alig használok védekező spellt.
Ahhoz constitution kell meg van egy feat ami erősíti.
Én most ACT3ban a clericet már gyengének tartom pont ezért, Pedig 20ason van Shadowheart Wisdomja.
Lehet ASI helyett a heavy armor kellett volna, hogy jobban bírja legalább az ütéseket és az a feat.
Paladin a fő karakterem, az erős. Ilyen All in one, nagyot üt, sok armor, jó kis spellek magas Charizma és Persuison.
Szerintem nagyon jó fő karinak de lehet Shadowheartből is ezt kéne csinálnom.

Viszont a dupla xp-t nem értem. Az inkább cheat és ha mindent megcsinálsz overlevel is leszel gyorsan.
Persze ha csak gyorsan át akarsz szaladni a fő sztorin akkor lehet jó, csak akkor meg a játék fele marad ki.

Amúgy én nagyjából mindent körbe járva, kb 1-2 szinttel vagyok az enemy felett és kb 1-2 harc is volt amire azt mondom hogy nagyon kemény volt, többször kellett vissza tölteni. (Githyanki patroll)
Jó csapattal nem vészesek a harcok. Azonos szinten is meglehet csinálni szerintem mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1814) sumdudum válasza _drk (#1813) üzenetére


sumdudum
tag

Mivel az első játékom egy Bard-al volt és Astariont emiatt ki is hagytam a csapatból, kb 3 hónap volt mire eljutottam az Act 1 Goblin camp végéig.. És nem lettem erősebb, kicseréltem Gale-t, Astarionra (nah ő aztán gyilkolt rendesen) addig meg 4ből 3at melléütöttem, Shadowheart szintén (pedig újra osztottam,)

Kowalsky#2903

(#1815) _drk válasza sumdudum (#1814) üzenetére


_drk
őstag

A cleric nem ütésre van, a varázslók is kb lvl3 spellek után lesznek jók. De nem csak a DnD, a legtöbb RPG ilyen. Bárdot nem néztem még mit tud, de mint varázs használó valszeg az is később lesz jó.
Én bárd mellé 2 harcost tettem volna be, Lae'zel és Karlac például. Vagy valakit nagyon átvariálni.
Egyedül Wyll-t, azaz a Warlock-ot tartom gyengének, de biztos abból is lehet nagyon erőset kihozni.

(#1816) Ellia válasza _drk (#1815) üzenetére


Ellia
addikt

Bárd inkább második kasztnak erős, ott viszont nagyon. Én Astoriannal maradtam a thief-nél és hozzá párosítottam a bardot, gyakorlatilag a fél képernyőt ledaráltam vele annyi lehetőségem volt támadni. A maradékot meg monkkal vertem össze :)

(#1817) sumdudum válasza _drk (#1815) üzenetére


sumdudum
tag

Bent volt Laezl, mindig nyomtam rá Bless-t; Laezl használta az Everburning Blade-t, ki is választottam a nagyfegyver használatot, (elvileg a Blessnek kb nulláznia kellett volna) De vele is 3/4 miss.. persze amikor betalált az rögtön halál volt.. csak ritka volt mint Szabolcs megyében a munka!
Szóval karakter törlés.. adtam neki 3hónapot..

Kowalsky#2903

(#1818) _drk válasza Ellia (#1816) üzenetére


_drk
őstag

Engem nem rég támadott be pár monk és csak néztem hogy mivan, olyanokat rám rúgtak, Gale egyből meghalt :))
Egyébként még dualclass-al még nem foglalkoztam.
Azt a második végigjátszásra tartogatom.

(#1819) _drk válasza sumdudum (#1817) üzenetére


_drk
őstag

Én megtanultam a Paladinommal a greatweapon masteryt de sokszor ki kell kapcsolni mert a -5 penaltyval sokszor az 50% sincs meg. Szerintem ahhoz kellene a 20as atribútum.

Meg amúgy a legtöbb támadóshoz kell legalább a 18as vagy egyéb trükköket kell használni.

(#1820) Gothmog válasza Ellia (#1816) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Első végigjátszásra College of Swords alkasztú bárdom volt kétpengés harcra kihegyezve. Szerintem egyedül simán végigszólózta volna a harcok 90%-át. (Mellette kiváló volt utility spellek használatára, néha némi controllra szintén varázslat vonalon, no meg dumagép és mindenhez (is) értő karakter volt. Gyakorlatilag elképesztően sokoldalú volt úgy, hogy az nem ment a harci teljesítnény rovására.)

A gonosz végigjátszásra (evil dark urge) indított Battlemasterem keményebb tud lenni nála harcban, de cserébe máshoz nem is nagyon ért. A szadista rohadékoskodásban mondjuk világbajnok még, de hát ezért is indítottam DU-t másodjára. ;] (A végigjátszást viszont félbehagytam Act2-ben, mert kicsit besokalltam már a játéktól - gyakorlatilag június/júliusi még béta állapot környékétől december közepéig csak ezt a játékot toltam.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#1821) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Számszeríjnál elveszik a rogue 2. támadása? Hirtelen (long rest után) csak 1 akcióm lett a kettő helyett

(#1822) kicsako válasza HUN_Sector (#1821) üzenetére


kicsako
őstag

Nem veszik el, ott valami más lesz. nem töltöttél be véletlen régebbi mentést?

(#1823) HUN_Sector válasza kicsako (#1822) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az eredeti szabálykönyv szerint elveszik, ezért kérdeztem.

Shadowheartot trickery domain roguenak átképeztem, most level 6-on áll. Mikor íja volt az underdarkban, akkor ment a két lövés. Most számszeríj van nála és csak egy támadása van. Bár ugyanez igaz egykézben rapírral is.

Bug?

Képeztessem megint újra?

(#1824) Ellia válasza HUN_Sector (#1823) üzenetére


Ellia
addikt

Megvan a képzettség a szamszerij használatához? A kétkezes és egy kezes külön kategória, ha jól emlékszem (aztán lehet nem függ össze).

(#1825) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Adtam neki shortbow-t, azzal is csak egyet lő.
Ez bug lesz, újraképzem shadowheartot, remélem megoldódik (a trickery domain rogue amúgy is jobban passzol a háttérsztorijához így ugyanaz marad, drow páncélban meg badass)

[ Szerkesztve ]

(#1826) OgreImre válasza HUN_Sector (#1825) üzenetére


OgreImre
senior tag

hand crossbow-t próbáld, kettőt, dual wield.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#1827) HUN_Sector válasza OgreImre (#1826) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A probléma attól még fennáll, hogy abból is 1x2 támadás lesz a 2x2 helyett, mivel kámforrá vált a 2. támadás.
Na majd ha elaludtak a gyerekek, újracastingolom

(#1828) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Lehet hogy Astarionnal kevertem össze, akinek a bonus action támadás. Na mindegy, nem emlékszem. Továbbléptem.
Kezdek meghasadni a tudatomban. Már össze-vissza képzek mindenkit.

Most ki kell próbálni egy Laezel warlockot :)

[ Szerkesztve ]

(#1829) sumdudum válasza _drk (#1813) üzenetére


sumdudum
tag

A dupla exp mod (egyébként ugyanitt tripla exp mod is volt :) csakhogy ne tünjek harácsolónak :) ) és a lvl 20 mod pont egymás miatt lett kiválasztva; Nem érzem cheatnek, egy végigjátszásra tervezem a mod használatát, addig nagyjából kiismerem a játékot és következő végigjátszásokat már mod nélkül fogom használni. Egy végigjátszás alatt kiderül, mi az ami fontos és mi az ami nem. Első játékra még a tányérokat, poharakat is felvettem (ki tudja mennyire fontos a pénz, vagy mennyi lesz), meg a pár kötelet is cipeltem magammal tök fölöslegesen, azt hittem lesz értelme.
Még így is valszeg nyár lesz mire befejezem, hátha addigra kijön valami kis DLC, vagy felfedeznek újabb hasznos itemeket, stat módosító itemeket. Eddig ugye van a bot ami az erőt 21re emeli, a másik kesztyű az ügyességet 18ra, az amulet az egészséget 23ra; Már csak a Wisdom és Charisma hiányzik..
Bár ahogy utánanéztem pár ember megnyitotta az item fájlt és nem volt benne ilyen.. hátha pótolják játékos nyomásra.. Én nem szeretem, ha nem a főkarim viszi a beszélgetést, de emiatt rengeteg más kasztból kimaradok. (A warlock témát is próbáltam, jó ez a Elrdich Blast cantrip, de folyton ezt nyomni.. )

Kowalsky#2903

(#1830) Tibe


Tibe
aktív tag

Egy kérdés, lent verekedtem a boszorkány háza alatt a csúnyákkal és egyik küzdelem után kaptam egy nekrotikus energia aurát, ami sebzi a csapattársaimat... hogy tudom ezt leszedni? Nem jöttem rá..... Köszi! :)

(#1831) Ellia válasza sumdudum (#1829) üzenetére


Ellia
addikt

Csak egy tipp: kötelet rá lehet dobni csapdákra, így megszüntetve a mérgező gázfelhőt.

De pl. a táskák is hasznosak és nem csak a szortírozás miatt. Pakold tele az egyiket robbanós gyúlékony dolgokkal, majd dobd egy ellenséges kupac közepébe. BUMM! :D

(#1832) Tibe válasza Tibe (#1830) üzenetére


Tibe
aktív tag

(#1833) ollie válasza Ellia (#1831) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármit rá lehet tenni azokra a csapdákra, amik valami gázt fújnak.

***

(#1834) Phobion


Phobion
őstag

sziasztok

szerintetek melyik a legerősebb paladin subclass?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1835) _drk válasza Phobion (#1834) üzenetére


_drk
őstag

Én Oath of vengeance-el vagyok és szeretem.
Most bele olvastam a többi mit kap a szintek előre haladásával és úgy látom egész jó a többihez képest is.
A misty step például amit kap egyik leghasznosabb úgy mond mini teleport bónusz akciónak rohadt jó!
Az ancient ahogy látom inkább supportosabb. A harmadik nem tudom mire jó :DDD

De amire figyelni kell, hogy meg tudod törni az Oath-odat és akkor Oath breaker leszel amit amúgy szeretnek.
De azt a Vengeance-el a legkönnyebb meg tartani úgy látom, meg én alapból inkább jó karaktert játszok és csak Act3ban jött elő ez.
Ahogy olvastam a többivel könnyebb megtörni, kvázi nem támadhatsz meg akárkit.

(#1836) Phobion válasza _drk (#1835) üzenetére


Phobion
őstag

Köszi!

Azt mivel tudnám szépen lassan elérni, hogy egyre kevesebbet végül semmit se Miss-eljek? Legyen minél több STR-em?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1837) HUN_Sector válasza Phobion (#1836) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Magas attack roll, advantage, strength unarmed és melee strength fegyverhez, strength vagy dexterity finesse fegyverhez (amelyik a magasabb, azt használja a program), legyen a fegyverhez proficiency-d… Némi varázs buff… kihagytam esetleg valamit?

(#1838) ollie válasza Phobion (#1836) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól függ, hogy milyen fegyvert használsz. Van aminél az erő (STR), van aminél az ügyesség (DEX) számít, így 4 szintlépésenként azt a a tulajdonságot kell növelni, ami ezt segíti. Plusz olyan cuccokat adni a karakterre, amely ugyancsak ezeket növeli, vagy ami közvetlenül a támadáshoz (attack) ad bónuszt. Vannak varázslatok is, melyek segítenek, pl a Bless. A fegyver + értéke (a jobbaknak van ilyen) mind a támadáshoz, mint a sebzéshez ad plusz. Pl egy Long Sword +2 azt a számot adja mindkettőhöz, ami a pluszjel után van.

***

(#1839) Phobion válasza ollie (#1838) üzenetére


Phobion
őstag

+ #1837 - világos, köszönöm :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1840) _drk


_drk
őstag

Tegnap este rájöttem 2 dologra az egyik egészen triviális.
Gale-nek lehet pajzsot adni! Úgy is tud varázsolni! Ez így a játék végére tök jó infó :DDD Ugye DnD-ben ugy tudom nem lehet varázsolni armorban és/vagy pajzzsal.
Egyébként még jöhetnek tippek hogy tudom úgy csinálni hogy ne öljék meg egyből?

A másik, hogy Shadowheartnak érdemes megváltoztatni a subclassot.
Trickery Domain kb a leggyengébb!
Tempestet próbálgattam, már az kap rohadt jó spelleket, annyi hogy azok nagy részt a társakat is sebzik...
Lehet megnézem még a War-t.

(#1841) Ereshkigal válasza _drk (#1840) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Rosszul tudod. 5e-ben lehet pajzzsal varázsolni, továbbá bármilyen páncélban varázsolhatsz, ha tanultál hozzá armor proficiency-t.

(#1842) ollie válasza _drk (#1840) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A régebbi D&D-kben nem lehetett varázsolni armorban. Shieldben azt hiszem ott is lehetett, ha mondjuk dual class voltál. De van arcane spell failure itt is, szóval nem érdemes armort adni a varázslóra.

***

(#1843) kicsako válasza _drk (#1840) üzenetére


kicsako
őstag

Leírtam már párszor, de valószínűleg akkor még kevesebben voltunk:
Shadowheart-al felveszed a Wizardot, 1 szint elég belőle. Felveszed a fejest ami 17re növeli az intedet. Scrollokból megtanulod a varázslatokat amiket szeretnél, és boom kapsz egy hasznos Shartot.

(#1844) _drk válasza kicsako (#1843) üzenetére


_drk
őstag

A clerices level5-ös spell slotot használhatja az első szintű wizard?

Ollie:
Armort nem akarok, Robe-ok egész nagy bónuszokat adnak meg nekem így a releváns.
De pajzsot lehet adni neki, nem? Az mondjuk nem valóságos de játék végén jól jön a +3 :DDD

(#1845) ollie válasza _drk (#1844) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, adhatsz pajzsot neki.

***

(#1846) ollie válasza kicsako (#1843) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Plusz érdemes Shadowheartot life cleric-ké képezni át, jobb spelleket kap, mint az alap, trickery domain cleric.

***

(#1847) LK válasza ollie (#1846) üzenetére


LK
addikt

Köszi az ötletet! Miután átáll a jó oldalra jobban is illik hozzá. Este meg is csinálom.

kiscsako : az is hasznos még, ha elszeded a ruháit és a táborban beszélgetsz vele, tiszta barátnő feeling ;] :))

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#1848) HUN_Sector válasza _drk (#1840) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Shadowheart lényegében Rogue, hiszen lopni küldték. Így nrmi mágiával a trickery domaines rogue jól áll neki

(#1849) kicsako válasza LK (#1847) üzenetére


kicsako
őstag

Szerencsére van irl barátnő ;]

(#1850) ollie válasza kicsako (#1849) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az én feleségem nem engedi a barátnőt. :O

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.