Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Qru válasza leviske (#50) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Vulkan és levettem mediumra, úgy tökéletesen fut. Bár még csak nagyon-nagyon az elején vagyok... Minden esetre nagyon befűt a kis GTX670-nek, sztem ilyen forró még sosem volt játék alatt mint most. Bár a DragonAge 3 is elég jól befűtött neki.

Közben szembe jött ez is: Black Geyser: Couriers of Darkness
Kár hogy hó vége van. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#52) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

Létezik, hogy kb SEHOL nem találom meg akciósan ezt a játékot?
Kb mint ha nem is létezne..
egy ilyen remekmű várva várt folytatása ennyire méltatlan lenne a nagy elődökhöz, vagy nincs rá igény, nem játsza senki? :F

(#53) leviske válasza Nyugis (#52) üzenetére


leviske
veterán

Szia!

A játék még nem jelent meg. Lehet, hogy early access alatt is lesz leárazás, de azt csak Karácsony környékén várnám.

(Elnézést, hogy megint én vagyok a megmondóember. :DDD )

u.i.: Közvetlen BG2 folytatásként egyelőre nem kezelném, bár a városig még nem jutottunk el, ahol elvileg visszatérhet korábbi szereplő. A játék mechanikát tekintve pedig elvileg sokat örökölt a Divinity részektől.

A magam részéről a Divinity játékokat nem ismerem, a BG 1-2 pedig csak ízlelgetés szintjéig jutott nálam, azonban ez a játék nagyon bejön. Ezért is állok itt őrt. :DDD Nem tartom kizártnak, hogy egy új klasszikus van születőben.

[ Szerkesztve ]

(#54) Qru válasza leviske (#53) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reálisabb a karácsony utáni leárazás sztem. Underdark-ig jutottam sajnos az új 6-os patch nem fért fel helyhiány miatt így leszedtem a játékot. Bővítettem tárhelyet majd újra nekifutok a dolognak. Sajnos még 4-es patch alatti a mentésem szóval azt kukázhatom? Mintha csak eggyel régebbi mentést lehetne visszatölteni. :F

#nincsbennetarcsi

(#55) leviske válasza Qru (#54) üzenetére


leviske
veterán

Megvan halva az asztalim, így most én se tudom ellenőrizni, de van rá esély, hogy csak két verzió érhető el párhuzamosan. Bár, ha írsz a supportnak, lehet, hogy küldenek linket, amin elérsz korábbi verziót is.

(#56) Qru válasza leviske (#55) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lenne mert már 38 órát beletoltam. Minden esetre úgy megtetszett a játékmenet, hogy most a steamen az akciós a Divinity 2-t be is húztam.

#nincsbennetarcsi

(#57) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Bakker, mai patch notes-ban már ez áll:
"That date will come when we’re even closer to meeting our goal, but right now our expectation is that Baldur’s Gate 3 will release out of Early Access in 2023."

I am having fun staying poor.

(#58) Qru válasza Drizzt (#57) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Belehúzhatnának már pedig...

#nincsbennetarcsi

(#59) Qru


Qru
MODERÁTOR

2023. augusztusban jon ki a vegleges verzio. Hat nem kapkodtak el. :))

#nincsbennetarcsi

(#60) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Mennyire ment el divatosba a játék?
Értem ezalatt a nemváltáson átesett törpék, és egymásba habarodó
vitézlegények világát...

(#61) Gave válasza fiATHaLON (#60) üzenetére


Gave
addikt

Mondjuk ez nem esélytelen, mivel már meme szinten létezett a régi BG játékokban is. Remélem megkerülhető lesz mint minden más opcionális dolog, ahogyan azt egy jó RPG-től várni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#62) fiATHaLON válasza Gave (#61) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Igen, ez rendben volt, mert nem a hype szülte, ugyanolyan értékű nálam,
mint pl. egy Farkangyal...
De ami az elmúlt években indult, az valami egészen más.
Mindegy, remélem én is, hogy egy egyszerű checkbox-szal elejét lehet
venni az efféle "cicázásoknak".

(#63) Qru válasza fiATHaLON (#60) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Közeledhetsz a saját nemed felé de full opcionális a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#64) atainprison


atainprison
senior tag

Rengeteg infót kapunk már a hamarosan megjelenő játékról, ezért nem is linkelek be mindent, de az egyik legfontosabb, hogy a PC-sek nem fognak kapni 72 óra head startot a Digital Deluxe változattal sem. Szóval minden PC-s augusztus 3-án kezd.
Egy videót, azért belinkelek, itt elég sok infó van az Act 2-ről, ami nagyon érdekes szerintem.

(#65) CounterBoci válasza atainprison (#64) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nagyszerű, megvan az őszi elfoglaltság. Pörgetni kell a diablot úgy látom hogy addigra megúnjam.

[ Szerkesztve ]

(#66) atainprison válasza CounterBoci (#65) üzenetére


atainprison
senior tag

Igen, ezzel el lehet ütni pár száz órát simán :) .

(#67) nubreed válasza CounterBoci (#65) üzenetére


nubreed
veterán

Én már meguntam. :D Elképesztően nagy csalódás lett számomra a D4 jelen formájában.
Aug. 3 be van vésve a naptárba, gondolkoztam azon, hogy nem várok addig, megveszem most EA -ben a BG3 -at, de mivel az EA progress nem vihető át a teljes változatba, ezért inkább már kivárom azt a kb. 2 és fél hetet.

fiATHaLON:mindez amit írsz, csak opcionális lesz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#68) atainprison válasza nubreed (#67) üzenetére


atainprison
senior tag

Ha EA alatt megveszed a játékot, megkapod a digital deluxe edition upgradet ingyen, szóval ha már megvan rá a lóvé, szerintem jól jársz, ha megjelenés előtt megveszed.

(#69) kicsako


kicsako
őstag

Közben keletkezett egy kisebb dráma a játék körül, más stúdiók fejesei twitteren beleálltak a játékosokba, hogy azért mert a Larian képes volt egy ilyen minőségű játékot letenni, ne kezeljék úgy, hogy mostantól ez lesz a standard :DDD
Angol nyelvű cikk ha érdekel valakit.

Wolfheartnál pedig van fent pár videó, kapott hozzáférést a játékhoz, beszél a classokról, javításokról, mi várható a teljes verzióban stb. :C

[ Szerkesztve ]

(#70) atainprison válasza kicsako (#69) üzenetére


atainprison
senior tag

Fextralife-nál jóval több új infó van, mivel ő 2 napig tudott játszani a teljes verzióval, 8 órája van csak Act 2-ben, persze a Wolfheart videók is jók.

(#71) nubreed válasza kicsako (#69) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, nézegettem a napokban az erről a "drámáról" készült videokat a YT -on. Tudod ez valami elképesztő, hogy a Lariannal SOKKAL nagyobb erőforrásokkal rendelkező cégek áltak beléjük most. Ebből is látszik, hogy a játékipar 90%-ban arról szól, hogy a befektetők, fejesek pénztárcáját teletömje, az, hogy a játékos mit akar egy harmadlagos valami. Rohadék férgek ezek mind.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72) ollie válasza kicsako (#69) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na igen. Olvastam pár reakciót erre. Azt hiszem épp Wolfheart (is) beszélt arról, hogy senki sem várja el, hogy minden RPG ilyen legyen, de ha egy stúdiónak sok pénze van, akkor legyen már ilyen az a rohadt RPG (khm EA...).

[ Szerkesztve ]

***

(#73) ollie válasza nubreed (#67) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért érdemes megvenni hamarabb, mert akkor majd ingyen kapsz upgrade-et a collector's edition-re megjelenéskor.

Meg azért érdemes pár órát tolni vele, hogy megszokd a UI-t.

[ Szerkesztve ]

***

(#74) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, en is varom nagyon. Felig szandekosan akkor lesz az idei elso szabadsagom. Addig D4. En meg nem untam meg, mert hianyoznak meg alap unique-ok. Addig hatha kihullanak. :D

I am having fun staying poor.

(#75) kicsako válasza ollie (#73) üzenetére


kicsako
őstag

Deluxe Edition upgradet kapunk csak

(#76) D013


D013
aktív tag

Nagyon lent van a játék a topikok között ami elég fura számomra, hiszen talán az évtized RPG-je fog megjelenni 3 nap múlva.
Aki már megvette, mit fog indítani csüt este első karakternek? :)
Nekem még mindig nem dőlt el, van 4-5 ötletem.

(#77) ollie válasza D013 (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom még. Lehet, hogy a Dragonborn origin karakterrel indítok, de az is lehet, hogy ranger vagy druid lesz a karakterem, melyek a kedvenc class-jaim D&D-ben.

***

(#78) D013 válasza ollie (#77) üzenetére


D013
aktív tag

Ranger nálam is esélyes, esetleg Cleric, Monk vagy Fighter.

(#79) kicsako válasza ollie (#77) üzenetére


kicsako
őstag

Dark Urge egy teljesen testreszabható origin karakter lesz, aki elveszítette az emlékeit. Te választhatod ki a faját, classt, kinézet stb-t.

(#80) D013 válasza kicsako (#79) üzenetére


D013
aktív tag

a Készítők annyira nem ajánlják a dark urge-t első végigjátszásra. De mondjuk szabadon mindenki azt indít amit akar :)

(#81) kicsako


kicsako
őstag

Előre is elnézést, nem találtam Spoiler taget, így mindent megkaptok :D

BG3 Wiki, állítólag jobb mint a Fextralife-os, én nagyon nem szoktam ezeket nézegetni de ha valakinek szüksége lenne rá:
https://bg3.wiki/wiki/Main_Page
Fextralife wiki:
https://baldursgate3.wiki.fextralife.com/Baldur%27s+Gate+3+Wiki

Hivatalos oldal(sokan csak steamet ismerik, inkább legyen itt). Megtalálhatóak hírek, verzió különbségek, Origin karakter leírások stb.
https://baldursgate3.game/

Pontos megjelenés, nálunk csütörtök 17:00. Nem számít ha le van töltve az EA, újra le kell tölteni. Pre-load nem várható, mert EA játékoknál nem engedélyezi a Steam.
Még érkezik megjelenés előtt egy Community update a Larian részéről, állítólag szóba fog kerülni minden fontosabb kérdés a játék megjelenéséről(pre-load is felmerült, ez a Steam-től függ állítólag)

Karakter tervező:
https://baldursgate3.gamefractal.com/

Összes játszható class/subclass:

Összes új spell EA-hez képest:

[ Szerkesztve ]

(#82) Gothmog válasza D013 (#76) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Az EA-t egy kíméletlenül céltudatos, bizonyos helyzetekben kifejezetten könyörtelen/kegyetlen Githyanki Fighterrel vittem végig (Lae'zel férfi párjával, ha úgy tetszik).
Rajta kívül még egy - hazug, sarlatán, nyerészkedő jellemvonásokkal megáldott? - Mephistopheles Tiefling Sorcerert (sárkány vérvonalasat) próbáltam ki.

Ezekkel mind élvezetes volt a játék, és abszolút ki lehetett - intelligens módon! - játszani a jellemüket (jellemhibáikat). Iszonyú ritka az a cRPG, ahol - legalábbis számomra - élvezetesen lehet "gonosz" karaktereket is játszani. Itt viszont egy élmény volt genyóskodni, abszolút partner volt benne a játék :))

A rendes játékot viszont vagy valami jófiú paladinnal viszem végig (BG1 óta bevett dolog nálam, hogy az esetek 90%-ában paladinnal megyek elsőre), vagy College of Sword alosztályú bárddal (miután van régebbről egy nagyon kellemes emlékeket idéző BG1-2 végigjátszásom Blade alosztályú bárddal is, és meglátva a teljes játékban "debütáló" alkasztot, az most felszínre hozta a nosztalgiát).
A blade-bárd (most e felé hajlok inkább) is jófiú lesz, legfeljebb néha (többnyire?) nem egyenes/nem éppen a legtörvényesebb úton fog haladni a nemes cél felé ;)
A faját még nem álmodtam meg, talán fél-elf vagy fél-drow, majd meglátom.

Egy későbbi végigjátszásra viszont biztosan belebújok Dark Urge bőrébe, és nem igazán fogok gátat szabni a sötét vágyainak. (Na jó, talán a nekrofíliáig nem fogok azért eljutni vele. De az biztos, hogy Bhaal is össze fogja sz*rni magát, és leellenőrzi, hogy nem bújok-e meg a szekrényben vagy az ágy alatt, mielőtt álomra hajtaná a fejét :DDD )

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#83) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Csutortokon karaktergeneralas, pentek estetol indul a party! :C

Gnome vagy halfling tolvajjal vagok neki. Valoszinu felveszek majd bard alapokat is menetkozben es en leszek a csapat lelke a`la Tasslehoff.
Lae`zel nem hagyja el elve a hajot, Asterion karot kap azon az ejszakan.
Karlach, SH, Gale tarsasagaban biztosan jo lesz a hangulat, Wynn talan csatlakozhat tartaleknak.

[ Szerkesztve ]

(#84) cactuar


cactuar
aktív tag

Jó játékot mindenkinek, aki a héten kezdi. Nekem még 1 hónapot várnom sajnos a PS megjelenésre.

Elsőre egy karizmatikus karaktert tervezek, aki ki tudja magát dumálni. Paladin, vagy talán bárd. Egy bárd mennyire tudja kiváltani a tolvaj szerepét? Elsősorban a zárak feltörésére gondolok. Ha tudok vele zárakat törni, akkor rögtön felszabadul egy hely a csapatban, és nem viszem magammal Asteriont. :)

(#85) PhilBrick válasza cactuar (#84) üzenetére


PhilBrick
őstag

College of Lore-t valassz majd akkor ne Valort!
Es probald ki 2 szint Rouge mullticlassal is! Plussz proficiencyk es cunning action jol johet.
Elmeletileg konnyu lesz respecelni barmikor, szoval kiserletezhetunk majd batran.

(#86) cactuar válasza PhilBrick (#85) üzenetére


cactuar
aktív tag

Köszönöm!

(#87) Drizzt válasza kicsako (#81) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Open Hand Monk. Jol hangzik! Biztos nem konnyu, de az nem baj.

I am having fun staying poor.

(#88) kicsako


kicsako
őstag

Kint van az utolsó community update, még nem volt időm elovasni épp wow raid van :DDD
https://store.steampowered.com/news/app/1086940/view/3655285307835439472

(#89) kicsako válasza kicsako (#88) üzenetére


kicsako
őstag

Szóval a CU tartalma azok számára akik nem beszélnek angolul:

Érkeznek a Twitch dropok, ezek csak kozmetikumok amik elsősorban pihenőkhöz lett kitalálva.

Bárki, és bármikor újra lehet majd specelni. Játszhatsz barbár Galet, Wizard Shadowheartot, bármit. Ezt játék közben is testre lehet majd szabni. Ettől függetlenül az NPC-k az eredeti tulajdonságaik alapján fogják kezelni őket, pl. Shadowheart marad Shar követője a párbeszédeknél.

Most már hivatalos, nem lesz előtöltés!

Cross-platform mentés lesz a játékban, így mindegy hogy Steamen, Gogon, PS-en, vagy Xboxon játszod majd, bárhol folytathatod.

Steamdeck kompatibilis lesz a játék már megjelenéskor.

Van 4K és ultraszéles támogatás még az átvezetőknél is.

Ha jól értelmeztem, akkor a döntéseink alapján is belénk szerethetnek az NPC-k, nem csak az egymással való kommunikáció során.

A párbeszédeknél nem lesznek váltogathatóak, hogy mikor ki beszél a csapatból, így nagyon oda kell figyelni, hogy mindig azzal menjünk előre, akivel szeretnénk kezelni ezeket.

SPOILER! MÉG MINDIG NINCS SPOILER TAG A TOPICBAN :(((
Lesz Ilithid parazita talentfa, amit új paraziták beépítésével fejleszthetünk. Például: Ebben a körben nem kerül felhasználásra a Spell slotod, bármit castolhatsz, de akár szörnnyé is alakulhatunk majd ideiglenesen.

(#90) Qru


Qru
MODERÁTOR

tesztteszt

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#91) Qru válasza ollie (#77) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ranger-t akarok indítani. Aztán meglátjuk...

#nincsbennetarcsi

(#92) ollie válasza Qru (#90) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

megelőztél... :)

***

(#93) atainprison


atainprison
senior tag

Dark Urge half-ork berserker barbarian lesz az első kari. Megpróbálok jó végigjátszást csinálni, meglátjuk mennyire engedi a Dark Urge 😀.

(#94) nubreed válasza cactuar (#84) üzenetére


nubreed
veterán

Az a "baj", hogy 1 hónap múlva meg itt a Starfield. Most melyik ujjamba harapjak? :D Én PC-s vagyok, és igen, első naptól szeretném játszani a BG3 -at, de kizárt dolog, hogy szeptember 6-ig végig vigyem, lévén, hogy baromi egy hosszú játék a BG3. Na de majd leboxolom magammal valahogy. :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#95) Ereshkigal válasza D013 (#76) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Wizard fan vagyok régóta, viszont beszélgetni nem éppen jó class, így megy a fejvakarás. Mivel mindenképp kell egy melee, ami bírja az ütést, így lehet pala leszek (annak a karizmája is magas), Gale meg a wizard. Vagy fordítva: Minthara a pala, én meg a wizard. A másik két kari pedig rogue és cleric.

[ Szerkesztve ]

(#96) retardalt válasza D013 (#76) üzenetére


retardalt
csendes tag

Én maradok a törpe és harcos/pap* felállásnál első körben.

* most meg nem mondom, hogy ez a kaszt választható-e, mintha az elején nem tudtam kiválasztani, csak az egyik vs. másik lehetőség volt

(#97) Qru válasza Qru (#91) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk ezzel szakítok egy hagyománnyal mert eddig minden részt paladinnal vittem végig elsőre.

#nincsbennetarcsi

(#98) ollie válasza Ereshkigal (#95) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért nem Sorcerer aminél ugyancsak a karizma számít az intelligencia helyett?

***

(#99) PhilBrick válasza retardalt (#96) üzenetére


PhilBrick
őstag

Mármint fighter/cleric vagy paladin?
Mindkettőre lesz lehetőséged, paladin már benne van jelenleg is, multiclass a véglegesben.

#95 +1 a sorcererre.

(#100) retardalt válasza PhilBrick (#99) üzenetére


retardalt
csendes tag

Mint fighter/cleric.
Akkor jól emlékeztem, cleric-ként vittem végig az előzetest, nem lehetet hozzá csapni a fighter-t.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.