Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24301) molnarpeter válasza narii (#24298) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A hangerő nem túl magas? Kábelek rendben?

(#24302) Romvr válasza Воланд (#24299) üzenetére


Romvr
őstag

Köszi, de csak eddig olvastam:
"szükségünk van először is egy olyan alaplapra amiben legalább 2 PCI Express csatlakozó van"

Az én kérdésembe pedig szerepelt ez is: "Alkatrészcsere nélkül"

Szóval a válasz nemleges. Csak alaplapcserével tudok Physx-et varázsolni egy ATI-s gépre. Akkor nem a közeljövőben fog ez nálam megtörténni. :(

Minden esetre köszönöm.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#24303) Воланд válasza Intel fan11 (#24300) üzenetére


Воланд
titán

[Re:] Nokia 5230 - a legolcsóbb érintős okostelefon

(#24302) Romvr: Egyébként sem lenne túl nagy előnye szerintem a Physx-nek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24304) molnarpeter válasza Romvr (#24302) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Talán egy PCI csatis ATi videokarival és PCIE PhysX kari... De ennek semmi értelme. Magyarul: CF/SLI lap.

(#24305) narii válasza molnarpeter (#24301) üzenetére


narii
tag

igen, ezek rendben.

(#24306) Воланд válasza molnarpeter (#24304) üzenetére


Воланд
titán

ATI (főkártya) + NVIDIA (fizikát számolni) megoldás esetén nem kell az alaplapnak tudnia mindkét (cf és sli) módot, a lényeg a két pci-e csatlakozó.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24307) molnarpeter válasza Воланд (#24306) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Igaz, ez pontosabb megfogalmazás :B

(#24308) narii válasza molnarpeter (#24307) üzenetére


narii
tag

más ötlet ? :)

(#24309) kpal


kpal
veterán

Melyik vírus irtó a jobb Avast vagy Nod 32 4.2 ?

(#24310) Воланд válasza kpal (#24309) üzenetére


Воланд
titán

MSE

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24311) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali

Van egy TV-tunerem (Pinnacle PCTV 110i)
Win7 alatt a Media Center szépen megkereste a csatornákat, volt kép, minden.
Viszont gőzöm sincs, hogy lehet benne olyan csatornát nézni, aminek a nevére nem jött rá, csak azt írja, hogy "ismeretlen".
A távirányítót szintén nem kezeli.

Leszedtem a ChrisTV-t (az ingyenes verziót), az is megtalálta szép sorban a csatornákat (attól függetlenül, hogy a GUI-ja egy hányás).
Viszont kép helyett csak szürkeség van.
Akármelyik beállítást választom a megjelenítésnél, és már a Media Centerben is szürkeség van.
Chris uninstall, restart, registrypucolás megvolt.

Milyen progit ajánlotok, ami nem olyan nyakatekert mint a ChrisTV (ami mellesleg valami kis szemét, memóriába beleülő, uninstallálódni nem akaró progit is feltett magával együtt), de nem is olyan buta, mint a Media Center?

(#24312) kpal válasza Воланд (#24310) üzenetére


kpal
veterán

Az mi ?

(#24313) Peethy


Peethy
őstag

Üdv!

Nem tudom pontosan, hogy milyen kategóriába tartozik az alábbi problémám, ezért írtam ide, remélem nem gond.

Ma, minden előzmény nélkül hirtelen rózsaszínes színezetet kapott a kép a monitoron, leállt minden (legalábbis ami a képet illeti). Mindeközben Adobe Premiere CS4-el dolgoztam. Újraindítottam, megint beállt a probléma. Megint újraindítottam, csökkentett módban, lefuttattam egy vírusellenőrzést, és újraraktam az nvidia drivert (GF8500-as kártyám van), majd újraindítottam a gépet, és mikor betöltötte Premiere-ben a projektet, megint beállt ez a hiba.

Mi lehet a gond? Kérlek, segítsetek, mert ezzel a projekttel muszáj lesz végeznem...
Köszönöm!

(#24314) Воланд válasza kpal (#24312) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24315) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Úgy néz ki hogy bekaptam egy vírust. autorun.inf -nek nevezi magát, a NOD megtalálta, de nem tudom törölni. Ha manuálisan akarom kitörölni, azt írja ki hogy nem törölhető, szüntessem meg az írásvédettséget.

Mit lehet tenni?

Press any key to continue ...

(#24316) Z86 válasza marsu (#24315) üzenetére


Z86
őstag

vírus témában itt találsz hozzáértő embereket

(#24317) kpal válasza marsu (#24315) üzenetére


kpal
veterán

Próbáld meg a spybot-ot .

(#24318) mezis válasza marsu (#24315) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha már elfelejtettél installálni a Win-ed mellé egy Linux-ot, akkor tegyél be egy Live Linux CD-t, boot és azt törölsz ki, amit csak akarsz. (Suse,Ubuntu,... )

mezis

(#24319) DreiNN


DreiNN
tag

Helló!
Ma sikeresen itt hagytam a gépet és megcsinálta a konzisztencia tesztjét, a már ratyi, bad sector-os meghajtón.
Azóta nem tudom megnyitni, lemezkezelőben RAW-nak mutatja.

Hogy tudom felkelteni,hogy használható legyen? :F

(Hogy tudom letiltani azon a meghajtón az automata konz. tesztet?)

Köszi!!

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#24320) doktor úr


doktor úr
tag

Köszönet a múltkori segítségekért! :R
Újabb gond: alaplapcsere után (Gigabyte P35-DS4-ről Gigabyte EP43-DS3-ra) bármilyen zenét hallgatok, recseg, kihagy. Alaplapi hangkártyával és USB-sel (Creative Xmod) egyaránt. Próbáltam alaplapi drivert újratenni, nem segít. Mindegyik lejátszóval ugyanaz, mp3, flac, wav, mindegy. Nem akarnám újratelepíteni az egész gépet, csak végső esetben. Ötletek?

(#24321) Csabee.


Csabee.
nagyúr

üdv
streamelik a digisportot valahol??

Üdv: Csabee.

(#24322) mezis válasza FoxiestFox (#24311) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nekem egy PCTV USB2 őm van, amit a hozzáadott TVCenter sw. (PCTV Systems) valamelyest frissített verziója (6.2.0.445 beta) PCTV Analóg USB (150e) -nek azonosít be. Ugyan nem hibátlan, de használható. Ha több infót kérsz, azt pü.-ben.

mezis

(#24323) DreiNN válasza doktor úr (#24320) üzenetére


DreiNN
tag

Próbáltad lentebb venni a minőséget? (44100Hz)

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#24324) F34R válasza doktor úr (#24320) üzenetére


F34R
nagyúr

Sziasztok néhány napja vettem észre , hogy valami nincs rendbe , megjelenítésnél a fontok elmosódnak egy helyen az asztal más területén pedig jól kirajzoltak . Azóta volt re-install a probléma változatlan próbáltam állítgatni az LCD menüjében a sharpness-contrast-brightness arányokat de nem jött helyre most már kellemetlen a szememnek is.

ASUS VH222D
XP SP2 x64
Cleartype Not accepted

(#24325) doktor úr válasza DreiNN (#24323) üzenetére


doktor úr
tag

Próbáltam, nem segít.

(#24326) netseft válasza F34R (#24324) üzenetére


netseft
aktív tag

Ha csak bizonyos területeken jelentkezik hiba, az nem az oprendszer hibája. 3 hibaforrás esélyes: alaplapi csatlakozó, kábel, monitor. Először is nézd meg, a kábelek jól illeszkednek-e a PC-be és a monitorba egyaránt. Ha ez rendben, akkor marad a próbálgatás, ki kell szűrni a fenti 3 közül mi a hibaforrás.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#24327) Freespace


Freespace
tag

Sziasztok,

Végső elkeseredésemben írok, hátha Ti tudtok segíteni.
A probléma a következő: Adott egy gép amit most raktam össze:
Alaplap: GA-MA78GM-S2H (rev. 1.1)
Proci: AMD Athlon X2 7750 (2.7Ghz)
RAM: 2x1Gb Geil Ultra
Táp: Chieftec 360W

Elöször XP-t akartam telepíteni rá de mindig ugyanott (35. perc) megakadt és ujraindult, probáltam többféle verzióval is. Aztán alaplapi kártyával és Ati HD3850-essel is, de sehogy. Aztán feltettem a Windows 7-et, simán felment. De sajnos pár perc után újraindult, amikor valami erőforrás igényesebb progi futott. Ekkor elővettem az Everestet és elkezdtem terhelni egyesével a procit, memoriát stb. Kb. 4 percig ment a teszt és amikor leállítottam mindig újraindut. Ekkor megpróbáltam egy másik táppal is de a probléma megmaradt.
RAM-okat próbáltam külön külön is, de akkor is ugyanez volt.
Tehát amire gyanakszom hgy proci vagy alaplap, esetleg memória.

Akinek lenne ötlete ne tartsa magában!

Üdv.

(#24328) molnarpeter válasza Freespace (#24327) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Másik rammal próbáld esetleg.

(#24329) mezis válasza Freespace (#24327) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Futtass tesztprogramokat. (Memtest86, Ultimate CD,...)
Vagy próbálj meg egy Linu-ot installálni.

mezis

(#24330) goro1000 válasza Freespace (#24327) üzenetére


goro1000
aktív tag

A proci vagy a ram a hibás szerintem.
A lapod rossz volna akkor be sem kapcsolná a monitort.
Nekem is egyszer ez volt a gondom.

(#24331) marsu válasza mezis (#24318) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Letöltöttem egy linux live CD iso-t, kiírtam, bebottoltam, próbálnám törölni, de azt irja hogy hiba a fájl törlésekor.

:(

Press any key to continue ...

(#24332) Kezdő vagyok válasza mezis (#24281) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm! :R

(#24333) Kezdő vagyok válasza marsu (#24315) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
MBAM-ot próbáltad?
[link]

(#24334) kpal


kpal
veterán

Az miért van hogy vettem egy 19"-os LCD monitort és 60hertzen megy de miért nem irja ki az a 60fps feletti tartományt ? Mivel lehet megtudni játék kézben a 60feletti fps-t ?

(#24335) Lenry válasza kpal (#24334) üzenetére


Lenry
félisten

kikapcsolod a Vertikális szinkronizációt (VSync) driverből is, meg a játékban is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24336) FoxiestFox válasza mezis (#24322) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi, akkor megpróbálom az (elvileg) hozzá adott progival.
(Mivel a cd-t elhánytam..)

(#24337) csokinyufff


csokinyufff
csendes tag

Sziasztok!
A mult héten probáltam a netemet kétfelé osztani. TP-Link routerrel de állandóan megszakadt használhatatlan volt.
Vettem egy másik routert NETGEAR WNR1000 a hiba továbbra is fenntáll csak még rosszabb. a másik router legalább pár perc alatt visszacsatlakozott.
A netem egyébkén T-online adsl. És ha a gép közvetlen van kötve a modemre sosem szakad meg.
Valamit rosszul állítok be vagy a modem nem birja?
Kérlek valaki segitsen :S :F

(#24338) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Olyan gondom van, hogy ugye megvettem egy új dvd írót ami már sata-s a HDD-s is sata-s, és mikor indítom a gépet kiírja, hogy "No Hard Disc detected", de ennek ellenére elindul a OS, csak zavar, hogy kiírja. HDD sata1-be van a dvd író a sata2-be és AHCI módban fut. Ez okozhatja a galibát?

Köszönöm

(#24339) Lompos48 válasza csokinyufff (#24337) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A beállításokkal van a gond. Az, hogy a modemről simán megy nem jelenti azt, hogy közbeiktatva a routert azonnal megy az is. Át kell rendezni a hálózati konfigurációt, de lehet, hogy a pc hálózati beállítását is. A Netgear könyvét kukkantottam meg, rendesen le van írva lépésről-lépésre a 4. fejezetben. Nincs mit ne bírjon a modem, számára semmi nem változik, ugyanazt kell tennie, amit router nélkül is tesz.

(#24340) csokinyufff válasza Lompos48 (#24339) üzenetére


csokinyufff
csendes tag

Én csak egy kis papírlapot kaptam hozzá, amin az van hogy kell összedugdosni, és hogy kell a router menüjébe belépni, a wifit beállítani semmi több.
Egy telepítő cd-t amit azt mondtak inkább be se tegyem.
A hálozati beállításhoz meg fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá :B :F :F :F

(#24341) Lompos48 válasza csokinyufff (#24340) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nehéz alapok nélkül lépésről lépésre haladni. De valahogy megpróbáljuk. Egyelőre nézd meg a használati utasítást [itt]

(#24342) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok. valaki meg tudná mondani, hogy egy gépen mi adhat át olyan rezgéseket amitől halkan és csak kicsit hallható de jelen van egy berezonálás amit kb így tudok leírni... hmmmmm..............hmmmmmm..........hmmmmmm.......
összes venti lett cserélve Arctic Coolingra és Coolink-re, ház is Sharkoon, előtte egy ócska Codegen volt ugyanezzel a problémával. Mi okozhatja ezt?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#24343) Peetry válasza kabanka (#24342) üzenetére


Peetry
senior tag

optikai meghajtó, hdd

(#24344) Lenry válasza Peetry (#24343) üzenetére


Lenry
félisten

ventilátor, vagy simán a ház is berezonálhat, ha nincsen jól összecsavarozva, vagy silány anyagból van (mint a 8000 Ft alatti házak nagy többsége)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24345) Peetry válasza csokinyufff (#24337) üzenetére


Peetry
senior tag

az internet szakad meg, vagy a routert sem látja már a gép?
wifi-n vagy kábelen csatlakozol? ha wifi akkor meglehet próbálni más csatornát, tipikusan 1,6,11-esre állnak alapból a routerek, ettől eltérőt válassz.

(#24346) MeTaL


MeTaL
tag

szasztok,

nem tud vki véletlenül ingyenes AD telefonkönyvet? Esetleg megmondani, hogyan kell beállítani, megírni a scriptet? köszi ( google nem segített free verzióban )

(#24347) csokinyufff válasza Peetry (#24345) üzenetére


csokinyufff
csendes tag

Kábelen keresztül csatlakozom.
Azt irja hogy csatlakoztatva van de mégsem jön be semmi.
Van hogy a routerbe sem lehet belépni olyankor.

(#24348) csokinyufff válasza csokinyufff (#24347) üzenetére


csokinyufff
csendes tag

talán segit valamit :F

(#24349) mezis válasza csokinyufff (#24348) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Van itt a közelben két fórum is ilyesmire. Otthoni hálózat....., meg Wlan, WiFi.......

mezis

(#24350) DreiNN


DreiNN
tag

Helló!
Ma sikeresen itt hagytam a gépet és megcsinálta a konzisztencia tesztjét, a már ratyi, bad sector-os meghajtón.
Azóta nem tudom megnyitni, lemezkezelőben RAW-nak mutatja.

Hogy tudom felkelteni,hogy használható legyen? :F

(Hogy tudom letiltani azon a meghajtón az automata konz. tesztet?)

Köszi!!

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.