Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23401) True


True
aktív tag

Sziasztok.

Mennyivel egyszerűbb lenne egy DVD-tárban tárolni a lemezeket, "persze nem 6-os, vagy 10-es tárban gondolkodom! Hanem jó esetben 50-100 lemez is beleférne, csak az adagoló szerkezetet kellene megvalósítani, az optikához nem kellene semmi extra szinte..." mert amikor esetleg szükség van valamire, nem elég, hogy jó időbe telik kikeresgélni merre is vannak, a szükséges lemezek, még több idő cserélgetni melyiken is van ami kell...

Léteznek ugye zenei Wurlitzerek nagy lemez kapacitással/tárhellyel, de ezek gyári megvalósításban az arany árával vetekszenek! Wurlitzer Nem beszélve arról, hogy adat háttértárolónak nem is használható...

Ha valaki elég késztetést érez arra, hogy egy ilyent létrehozzunk, szerintem az IT piacon nagyot szólhatna... Mert ugye a szerverek fizikai sérülését nem lehet kivédeni, ezzel együtt pedig az adatok is odalesznek sok esetben, de nagyon elkalandoztam, igazából, én egy otthoni eszközre gondoltam...

Kezdésnek ennyi, várom a többi fórumtársam meglátását az ötletemmel kapcsolatban...!

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#23402) BloodyEddie válasza Z86 (#23400) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Köszi, benéztem a topikba, a spywareirtók most futnak le.

(#23403) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Ennek nem találtam megfelelő totyikot.Az alábbi gyári ati ventiről lenne szó:
[link]

Ezen olyan csatalakozó van ami a videókártyára megy.Ha e helyett forrasztanák mondjuk egy molexet,úgy menne,vagy más fesz. kell neki?Illetve ez a venti merre fújja a levegőt?

(#23404) hekkerman válasza betonfelhő (#23326) üzenetére


hekkerman
tag

Köszi, akkor mindegy. Gondolom simán bass-reflex kialakítás és kész.

(#23405) #65675776 válasza HollyBoni (#23403) üzenetére


#65675776
törölt tag

Forraszthatsz rá, sima 12V-os ventilátor. A levegőt pedig radiálisan, azaz sugár irányban kifelé mozgatja.

(#23406) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Egy ideje már nagyon lassú a netem. Elkezdtem körülnézegetni mi lehet a gond. Mostanra a következőket sikerült kiderítenem. Ha az ADSL modem a routerre (DI-524) van kötve akkor lassú (500/10 kb/s), ha a modemet közvetlenül a gépre kötöm akkor megvan a névleges sebesség (2000/128 kb/s). A router beállítások átnézve, resetelve, új firmware töltve, minden lépés után tesztelve, változás semmi. Router kölcsönbe kapott (Sitecom) másikra kicserélve a helyzet ugyanaz. Már megőrülök mert nem tudom elképzelni mi okozza.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#23407) tomgabor


tomgabor
senior tag

Mi a jelentése a Tanya és Tanyavilágnak? Húgomnak kell holnapra a suliba de nekem nincs idegem rákeresni.

(#23408) Lenry


Lenry
félisten

a Digis internetszámlát be lehet valahogy fizetni neten keresztül? minden más számlámat el tudom intézni átutalással, ironikus módon pont a netszámlára nem találtam eddig megoldást...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23409) #65675776 válasza Lenry (#23408) üzenetére


#65675776
törölt tag

Digi-nél nem tudsz neten számlát fizetni.

(#23410) mrlt válasza tomgabor (#23407) üzenetére


mrlt
tag

Csak két szó kell a gugliba. :U

Tanya

Go Pack Go!

(#23411) mezis válasza True (#23401) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nekem olyasmi rémlik, mintha már évek óta lenne a piacon ilyesmi.

mezis

(#23412) Lenry válasza #65675776 (#23409) üzenetére


Lenry
félisten

jéééj. állhatok sorba órákat egyetlen 2500-as csekk miatt.

egyébként ha más nem, a Magyar Posta igazán megléphetné, hogy a sárga csekkeket be lehessen neten is fizetni. így is el vannak látva fél kilométernyi számmal, valamelyik csak azonosítja a csekket egyedileg, innentől már csak a bankkártyám számát kellene megadni, és el is van intézve...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23413) XP NINJA


XP NINJA
őstag

nem tudnátok mondani egy apple bill. klónt? ami olcsó, de úgy néz ki. sensonic u20 amit taáltam, de nincs magyíarországon

(#23414) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Win XP professional rendszerhez általában hány gigás rendszerpartíciót szoktak létrehozni?

Előre is köszönöm a választ.

(#23415) Kezdő vagyok válasza BloodyEddie (#23402) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Még egy tipp:telepíteni sem kell:
Emsisoft Emergency Kit.
[link]

A talált kártevőkről kaphatnék képet?

(#23416) Lenry válasza peter889 (#23414) üzenetére


Lenry
félisten

10GB-ból már ki lehet jönni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23417) IntelCeleron


IntelCeleron
csendes tag

Hello!
Pár napja a gépem ezzel az üzivel köszöntött: Keyboard/Interface error.
Tápot és Memóriát cseréltem de így sem akarta az igazságot. :(
Alaplapom: AsRock 775i65pe

[ Szerkesztve ]

(#23418) Lenry válasza IntelCeleron (#23417) üzenetére


Lenry
félisten

az megvan, hogy a keyboard az a billentyűzet, aminek a hibáját a táp meg a memóriacsere nem igazán gyógyítja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23419) IntelCeleron válasza Lenry (#23418) üzenetére


IntelCeleron
csendes tag

Ez igaz csak kipróbáltam. PS/2 lehet kisült :D

(#23420) Kassadin


Kassadin
addikt

'Estét! Igazolványképet szeretnék beszúrni az önéletrajzomba a jobb felső sarokba(Word), de az istennek se akarja megcsinálni, vagy ha igen, akkor rossz helyre teszi. Bocsánat a hülye kérdésért, csak már irritál a dolog.
Üdv: Kassadin

(#23421) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy egy átlagos 3,5 HDD illetve egy CD/DVD olvasó kb hány W-ot fogyaszt?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23422) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Van egy asus tusi-m alaplapom, benne egy 1,1 ghz P3, 2x128mb sd, egy silicon 3512-es vezérlő, rajta egy terás samsung vinyó, egy pici ide vinyó, egy be quiet sfx 300W táp.
Vmi nem jó. Hogy tudnám diagnosztizálni a gépet?
Random hibákat csinál, de leginkább az zavar, hogy újraindításnál gyakran belép automatikusan a bios-ba és elállítódnak az értékek néha.
Akkor van, hogy nem látta a bios az egyik ram modult, gondoltam hibás lehet, de aztán visszaraktam, azóta látja. Akkor OS most már nem tölt be az IDE vinyóról, boot képernyő után lefagy a gép. Most pl a sata kártya nem ismeri fel a tera vinyót (eddig igen).
szerk: most szedtem elő pár napja a gépet a polcról - hogy lett bele tápom - első indításnál pl magát a sata kártyát se ismerte fel, áttettem másik foglalatba és jó lett. :F
Szóval ilyen random hibákat generál, hol működik, hol nem működik vmi.

A legnagyobb bajom mégis az, hogy nem találok olyan drivert a vezérlő kártyához, amivel a win telepítő tudná kezelni a vinyót.

Kihez/hova fordulhatok segítségért? :R

[ Szerkesztve ]

(#23423) PhoenixK válasza Teasüti (#23422) üzenetére


PhoenixK
őstag

PCI Diag kártyát szerezz be, már 300-400Ft között lehet kapni...

Ha viszont a BIOS-ban elfelejt értékeket, akkor az elsőre alaplapi elem problémának tűnik nekem...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#23424) adyh válasza Kassadin (#23420) üzenetére


adyh
tag

Milyen word? újabb fajta, vagy a régi?
De ha sikerül beszúrni már akkor a képen jobb klikk és méretezed ha kell és pozicionálni is tudod ott. Ha beállítod hogy a szöveg négyzetesen körbe fussa a képet akkor szabadon húzogathatod és a szöveget nem bántja.

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23425) Z86 válasza adyh (#23421) üzenetére


Z86
őstag

Nézd meg ezt, van benne egy-két táblázat egy csomó típussal és adattal.

(#23426) Teasüti válasza PhoenixK (#23423) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De áramom az van, gombelem az csak áramszünet esetére kell, nem?
Két egymást követő újraindításnál is előfordulhat, ha lefagyott a gép.

Király ez a cucc, de hadd ne kelljen 500 forintos vackot netről szereznem... :(
Ilyet nem árulnak esetleg számtech boltban, vagy hasonló?

Most volt egy telepítő lemezről való javítás is, de csak nem akar bebootolni. :(
Lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#23427) PhoenixK válasza Teasüti (#23426) üzenetére


PhoenixK
őstag

Újraindításkor is kieshet egy pillanatra, ami elég is lehet. Szerintem egy próbát megér!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#23428) szoki007


szoki007
aktív tag

Hali
Vásárolnék egy ilyen lapot : Gigabyte GA-EP43-DS3
csak nemtudom megéri e.... 14k ért venném még van rajta gari, full dobozos
igazábol azlenne a kérdés hogy tuningba jobb e mint a mostani P5K lapom, meg hogy jobb e teljesitménybe nameg tuningba
Válaszotok elöre is köszönöm !

(#23429) Teasüti válasza Teasüti (#23426) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Új jelenség. Bármit csinál a gép (telepítő, vagy élő windows boot-ja), néha lefagyást imitál. Aztán egy perc múlva folytatja a munkát. :Y

(#23430) Z86 válasza Teasüti (#23429) üzenetére


Z86
őstag

Meg kéne próbálni egy másik alaplappal, szerintem túl sokáig állt a polcon :U
Bios chipet ebben lehet cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#23431) Kassadin válasza adyh (#23424) üzenetére


Kassadin
addikt

2007-es word. Köszönöm szépen a segítséged. :R

(#23432) Boxi88 válasza szoki007 (#23428) üzenetére


Boxi88
őstag

Ha jobb ha nem, olyan lényegi különbség nem lenne a mostani és az új lapod között, hogy az LGA775-re még pénzt költs... de ez csak egy személyes vélemény, várj meg más véleményeket is!

(#23433) Lenry válasza Boxi88 (#23432) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem is marhaság. gyorsabb nem lesz a gép, inkább spóroljon még, és vegyen egy procit is, AM3-at, vagy 1156-ot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23434) Z86 válasza szoki007 (#23428) üzenetére


Z86
őstag

Tuningra emlékeim szerint inkább a p35 és a p45 való.
Olvasd el az erre a hozzászólásra érkezett válaszokat.

(#23435) Teasüti válasza Z86 (#23430) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És az nem normális? Igen cserélhető (lenne kézikönyv szerint, de az enyémen alaplapra van forrasztva :W ).

Ezek a régi cuccok nem szoktak tönkre menni. :U
Ez is már talán nagykorú lehet, és pont az elmúlt fél évben ment volna tönkre álló helyzetében gépházba beszerelve?? Ez nem hangzik logikusnak.
Kondik se púposak példának okáért.

(#23436) Z86 válasza Teasüti (#23435) üzenetére


Z86
őstag

Simán el tudom képzelni, hogy valami tranzisztor egy IC belsejében nem működik megfelelően, és az okozza ezt a sok galibát. Tényleg megpróbálnék egy alaplapcserét.

(#23437) Kassadin válasza Teasüti (#23435) üzenetére


Kassadin
addikt

Most látom az alaplapgyártód nevét. Nem csodálkozom.... :U Asus-t ha utánam dobnák akkor se kellene.
Alaplapot még javítani se szoktak, vagy ha igen (nagyon drága ~9 ezer), másrészről én javított alaplapba bele nem tenném a többi gépalkatrészt. Nekem is meghalt nem olyan rég az alaplapom (kondik kipúposodtak), kuka volt egyből ez nem is volt kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#23438) szoki007 válasza Z86 (#23434) üzenetére


szoki007
aktív tag

hát a srác akitöl veszem helybéli és egy e7200 proci van most abba a lapba 1.25v@3.7hgz ! azért az szerintem elégjó, báár lehet csak a proci érdeme :D de késöbb ha még meglesz azt is megszeretném venni :)

(#23439) nyunyu válasza Lenry (#23412) üzenetére


nyunyu
félisten

jéééj. állhatok sorba órákat egyetlen 2500-as csekk miatt.

egyébként ha más nem, a Magyar Posta igazán megléphetné, hogy a sárga csekkeket be lehessen neten is fizetni

Rajta van a szamlatulajdonos 24 jegyu szamlaszama+neve a sarga csekken, azt megadod a netbankodnak, hogy oda utalja, megjegyzesnek beirod ami a megjegyzes mezoben van, aztan par kattintas utan kesz is.

Legalabbis mostanaban csak azert kellett sorbanallnom a postan, mert csomagom jott...
Se az Elmu, sem a Fotav, se a Vizmu nem anyazott eddig, mert nem postan fizettem be a csekket.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23440) Kassadin válasza szoki007 (#23438) üzenetére


Kassadin
addikt

Meg vegyél hozzá normális proci hűtőt is! ;)

(#23441) szoki007 válasza Kassadin (#23440) üzenetére


szoki007
aktív tag

ha minden igaz holnapra ittvan egy EKL hütő :D

(#23442) Z86 válasza szoki007 (#23438) üzenetére


Z86
őstag

Nem tudom mennyi értelme van erre még pénzt költeni. Ha beruháznál valami újabb architektúrára többet nyernél mint ezeknek a régi cuccoknak a tuningjával és cseréjével. :U
Kivétel persze, ha ez valami hobbi :)

[ Szerkesztve ]

(#23443) nyunyu válasza nyunyu (#23439) üzenetére


nyunyu
félisten

Se az Elmu, sem a Fotav, se a Vizmu nem anyazott eddig, mert nem postan fizettem be a csekket.

BTW: ha ismered a csekket kibocsato ceg bankjat (elso 8 szamjegybol elvileg kiderul), akkor az adott bank barmelyik fiokjaban is be tudod fizetni a csekket, kulon koltseg nelkul.

Csak ez meg korulmenyesebb, mivel 3-4 csekk eseten jo esellyel 3-4 kulonbozo bankhoz kene menned, annal meg a postan sorbanallas is egyszerubb. :DDD

Ha netbankon utalod, annak a koltseget viszont neked kell fizetni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23444) szoki007 válasza Z86 (#23442) üzenetére


szoki007
aktív tag

igen de az az igazság p5k lapon nagyon nehéz tuladni :S és most megvették(illetve mégcsak félig:D) és valamit muszály vennem, kemény 6500 ft-om van.... :S +p5k ára (8500)

[ Szerkesztve ]

(#23445) szoki007 válasza Z86 (#23442) üzenetére


szoki007
aktív tag

viszont 14 ért + posta lenne egy p45 ös gigabyte !! csak sajnos nem itt :(

(#23446) szoki007 válasza Z86 (#23442) üzenetére


szoki007
aktív tag

GA-EP45-DS4

ez lenne a lap tipusa, én tudomásom szerint elég jó lap a maga kategóriájába !

(#23447) Kassadin válasza Z86 (#23442) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezt hívják szükséghelyzetnek, amit ő művel. Régebbi prociba én se fektetnék be amúgy 1ft-t se.

[ Szerkesztve ]

(#23448) szoki007 válasza Kassadin (#23447) üzenetére


szoki007
aktív tag

nekem igy az e5300 megfelel 3.8ghz-n de lehet jobb lapba 4 fölé is tudok vele menni, de mivel egy jóbarátomnak lesz eladó nemsokára egy e8500 proci fillérekért nekem az megteszi majd :) meg nemigazán hasznűlnám ki pl. egy i5 proci teljesitményét :) 3 évig megvolt egy e2160 al is 3.2hgz-n.

(#23449) Kassadin válasza szoki007 (#23448) üzenetére


Kassadin
addikt

A lényeg nem használnád ki az i5-t. Akkor pedig érthető miért vettél ilyen dolgokat. Gondolom a géped nem a legújabb játékok futtatására használod(ha játszol).

Más:VirtualDub-al hogy lehet videót rögzíteni? Valaki esetleg tud segíteni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23450) Imco válasza KaiotEch (#23335) üzenetére


Imco
őstag

Nem! Egyébként sem javaslom a "javítást" mert rövid életű szokott lenni.

Üdv! Imco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.