Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23752) Storms


Storms
őstag

üdv
gyors kérdés:
Megérné ez a csere?
Gigabyte MA770-UD3 rev2
AMD phenom II x4 920
2x2gb ddr2 1066 kingmax
Én adnám:
Gigabyte P35 DS3L
Core 2 E8400
2x2GB G.Skill DDR2 1Ghz
+9k

:F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#23753) Zoli1222 válasza kbalazsa (#23572) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nem utorrent hiba, mert anélkül se jó. A routerrel van a gond. Szinte 100%. Holnap csere.

(#23754) Gyufaaa válasza Storms (#23752) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:Y Ha szőrt szőrért akkor igen. Amúgy szerintem nem! Ha a 920 helyett egy 955 fityegne benne, akkor igen. Minden esetre rá nem fizetnék. Másrészről pedig mindenképp ddr3-ban gondolkodnék!

[ Szerkesztve ]

(#23755) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék kamerával felvett sok kis videóból 1 nagy videót csinálni 20-30 perceset kb, és ebbe kérnék segítséget. Amelyek részek kellenek kitudom vágni őket csak aztnemtudom hogy tudok ebből 1 filmet csinálni, tehát pl 10-15 kis 2-3 perces részeket mivel tudom összefűzni?

köszönöm előre is :R

iPhone 13 Pro Max

(#23756) Gyufaaa válasza jozsi252 (#23755) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Használhatod a windows movie maker-t is hozzá (ez gyárilag az XP-n van) , vagy a NERO 8-as szériát. Én ezt használom. Brutál szépen lehet vele kódolni és rém egyszerű a használata. Nem mellesleg elég sok mindent tudsz szerkeszteni (effektek, menü ...) Korrekt.

(#23757) mezis válasza jozsi252 (#23755) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én az Avidemux-ot szoktam használni.

mezis

(#23758) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Hali!

Van egy nagy adag videóm, két hangsávval. Az egyik hangsávot teljesen törölni szeretném. Mi ennek a legegyszerűbb módja, muszáj újrakonvertálnom az egészet?

(#23759) jozsi252 válasza mezis (#23757) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm a segítségeteket.

iPhone 13 Pro Max

(#23760) PH-User válasza BloodyEddie (#23758) üzenetére


PH-User
addikt

Szia!

Milyen formátumú videók?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#23761) BloodyEddie válasza PH-User (#23760) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Avi, mást sajnos nem tudok róla, de ha elárulod hogy tudom megnézni, megmondom.

Zárójeles kérdés: hangsáv priorityt lehet változtatni? (elsősorban még mindig törölni szeretném, de ezzel is előrébb lennék)

(#23762) jozsi0104


jozsi0104
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem!
Microsoft Office 2007 programot elinditom,Pl az Excel de a többinél is azt irja ki:
Az egyik lexikon (XLLEX:DLL) hiányzik vagy sérült.
Mi lehet a hiba?
Ujra telepítettem és ugyan az lett :W

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#23763) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Helló!
Egy gondom akadt a daemon tools-al.
Tud vki segíteni?
Köszönöm!

(#23764) jozsi0104 válasza Teasüti (#23763) üzenetére


jozsi0104
tag

Mi a gond?

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#23765) jozsi0104


jozsi0104
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem!
Microsoft Office 2007 programot elinditom,Pl az Excel de a többinél is azt irja ki:
Az egyik lexikon (xllex.dll) hiányzik vagy sérült.
Mi lehet a hiba?
Ujra telepítettem és ugyan az lett

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#23766) Teasüti válasza jozsi0104 (#23764) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ment a válasz. :R

szerk: ezt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#23767) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Formázáshoz, particionáláshoz szeretnék segítséget kérni:
Xp lemezkezelőjében particionáltam(2 részre) majd formáztam(NTFS-re) egy 80 gigás vinyót.

"Partíció típusának kiválasztásá"-nál mindkét partíció esetében az "Elsődleges partíció "-t választottam és, nem a kiterjesztettet. Jól csináltam?

A formázásnál mit jelent a "fájok és mappák tömörítésének engedélyezése"? Érdemes engedélyezni? Később módosítható - ha igen hogyan?

Előre is köszönöm a választ!

(#23768) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Hello!
Lenne egy olyan problémám hogy szereztem egy régi gépet és ezt szeretném működővé varázsolni. Tehát minden megvan benne, csak egy rendszer kell neki és kész. Az a bajom hogy nincs infóm a gépről, csak néhány fotóm. Ha elindítom a gépet akkor 1 rövidet és 2 hosszút sípol aztán a billentyűzeten villog a num-lock gomb. és a monitor pedig off módban van.

Amit tudok:
Compaq gép
Működő képes állapotában volt. (lassú volt csak annyi volt vele.)
Indításkor 1 rövidet és 2 hosszút sípol.
Nem tudom hogy ennek van-e köze konkrétan a dologhoz de a gép elég poros állapotban van most.

Amit már próbáltam:
Vinyó szalagkábelét kicseréltem - ugyan az
Memóriát átraktam a másik 2 slotba - ugyan az
3 Videó kártyával próbáltam - ugyan az
2 Billentyűzettel próbáltam - ugyan az

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
Kép7

Elnézést a képek esetleges rossz minőségéért.

A segítséget előre is köszönöm. Tudom hogy kevés információt adtam meg, de én sem tudok többet.

Verba volant, scripta manent.

(#23769) DJ WOKKY válasza xKacsax (#23768) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Helló! Nyilván a táp maradt a régi, de azért megnézném, hogy minden rá van dugva az alaplapra ? Mert ez sajnos nem látszik a képeken. Az utolsón látható talán a 20-as, de hogy normálisan van-e csatlakoztatva, az már sajnos nem.
Volt rajta ennyi minden előző működése alatt is ? (rom-ok, stb?)
Nincs félrekötve az adatkábel? Hogy két hardver miatt nem jön be semmi? Általában azért be szokott jönni ilyenkor a BOOT, de ki tudja, mindig talál az ember új dolgokat :)
BIOS reset esetleg? cpu nincs kimozdulva? Esetleg másik rammal megnézném még a helyedben, ha van rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

(#23770) DJ WOKKY válasza peter889 (#23767) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Helló! ITT olvasd el a megjegyzést. És itt ki is van fejtve. :)

(#23771) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Már rég foglalkoztam asztali gépekkel (laptopom van), de öcsém szeretne most egy picit újítani az asztali gépén. Már megvan a konfig, csak egy kérdésem lenne...
A 4GB memóriát veheti egyben (1db 4GB-os DDR3 modul 1333MHz), vagy inkább 2x2GB (2db 2GB-os modul 1333MHz) legyen?
Valahol olvastam, hogy lehet 1db. Dual Channel ezeknél már nincs/nem számít???

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#23772) DJ WOKKY válasza Norbi.Sz (#23771) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Hy. Ahogy én olvasgattam szintén ilyen dolgokról, azt vettem ki, hogy ha 2 van akkor valamivel jobb talán, mert 2 külön memória dolgozik, ezáltal talán gyorsabb is. De ugyanezt olvastam visszafelé is... Bár ha válogatott rampárt vesz, akkor biztos megfelelően működnek majd !!!!! Az tény hogy ekkor valamivel többet fogyaszt (elenyésző).
Viszont az is, hogy ha netalán hosszú távra tervez vele, és sajnos valamelyik meghibásodik, akkor ott a másik, és nem kell egy vasárnap délután rohangálni sehova, ha éppen egy tv műsort akar megnézni az interneten.

Valamint most néztem meg: 1 memória esetén, a memória kezelés sebessége jóval alacsonyabb.
Ha 32 bites OS-t használ akkor a 2Gb-s kitet vegye meg, ha 64 bites OS-t akkor a 4Gb-st. Azért azt is szem előtt tekintve, hogy az adott lap kezeli-e azt a memóriát amit bele szán ( ddr-nál biztos fogja a 4-eset )

Szóval korábban lehet keveset olvastam, most csak jót látok az 1 db 4 gb-osban...

[ Szerkesztve ]

(#23773) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#23772) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Bocsánat a zárójelben ddr3 szeretett volna lenni, sorry

(#23774) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#23773) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Egy kis kiegészítés, mivel buta gondolatokat írtam le....

Íme:

Mindegy hogy 2*2 vagy 1*4, nincs teljesítménybeli különbség, esetleg tuningpotenciálban lehetnek nagyon picit gyengébbek a 2 Gb-os modulok.
Mindenképp 64 bites Windows kell 4 Gb RAM-nál (a 32 bites rendszerek memóriakorlátja miatt: íme
Gyorsabbak a 64-bites rendszerek a 32 bit-eseknél, és teljesen kompatibilisek a 32-bites programokkal. Új számítógépeknél 100%-os a driver ellátottság.
A piacon kapható processzorok 99,9%-a támogatja a 32 és 64 bit-es rendszereket egyaránt.

(#23775) rii


rii
nagyúr

zalman mfc-2 vezérlőpneles kérdésre nem tudja valaki a választ?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23776) poffsoft válasza xKacsax (#23768) üzenetére


poffsoft
addikt

Sokat segítene a típus, a házon kívűl, esetleg belül, vagy az alaplapon valami matrica, vagy felirat , mert ezeka képek sajna nem sokat segítenek.
A por - Krudy álmoskönyve szerint- elektronikában nem jelez jót semmiképpen...

Amúgy a csipogás RAM hibát jelez...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#23777) Mannon


Mannon
tag

Sziasztok,
Lenne egy kicsit érdekes problémám, ami úgy néz ki elég bonyolult, vagyis számomra.
Van egy elég régi és nem éppen ötcsillagos Sis alaplapom.
Száma: SIS 966 L SIS 05 PRO2115 0622 DA
Videókártya csere lesz. Bekerül egy NVGForce GT240 1GB.
Alapból van benne egy Kingmax KLDD48F-2AKU5 LUE DDR2 1GB memória. Megy a gép vele. Semmi gond. Kis bővitést gondoltam hozzá...
Vásároltam hozzá egy Kingmax KLDD48F-B8KW6 NGI DDR 1 GB memóriaát. Mindkettő 800Mhz. Az a gond, hogy a gép nem indul el velük. Együtt a kettővel el sem indul. A régivel működik. Csak az újal elindul, de a kiírja h hardware probléma miatt leáll és visszaszámol.

Esz a fene, hogy két ugyan olyan memória miért nem képes együtt működni.
Még mielött szőkének néznétek, igen a gép be volt dugva. :)
Áram is volt. :)
A memóriának semmi baja, másik gépben müködik tökéletesen,

Kérdés:
Mi lehet a megoldás egy ilyen helyzetben? Milyen memóriát érdemes megvásárolni, ami tutira műkszik az alaplapban? Felhajtható még ilyen Kingmax KLDD48F-2AKU5 LUE DDR2 1GB memória? Mert a boltokban nem írják a tipusszámot és nem akarok megint befürödni egy memóriával ami nem működik.
Van egy Kingston KVR800D2N6/1G memóriám az műkszik majd? (most kaptam kipróbálásra)
Valaki aki kicsit jobban belelát ebbe a témába világosítson már fel, hogy lehet a LUE-s memóriámat hasznosítva dual működést elérni ezzel a régi **ar alaplappal. Köszi fiuk:D

"For the Horde"

(#23778) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Most néztem még, hogy nekem a tápegységen 24/4pin-es csati van, a Gigabyte GA-MA770T-UD3-hoz pedig 24/8pin-es csati kell...

Valahol olvastam olyasmit, hogy elég egy 4pin-es csatit rádugni a lapra, mert csak a nagyobb áramfelvételű (12x W-os) procikhoz kell a 8pin-es csatlakozó a nagyobb áram miatt... Ez tényleg így van? Akkor melyik részére kell dugni a 4pin-es csatit, vagy ez benne van az alaplap könyvében???

Erről a tápról mi a véleményetek: Coolink MPT-5012P 500W

Megbízható? Állítólag jók a Coolink tápok, csak drágák... Most ilyen tápom van, így lehet, nem kellene cserélnem.
Ehhez a géphez lenne:
- Gigabyte GA-MA770T-UD3 lap
- AMD Athlon II X2 265 proci
- 4GB RAM
- Gainward 7900GTX 512MB
- 1 HDD + 1 DVD író

Nem nagyon tudok dönteni egyenlőre, pedig 13-14óráig döntenem kellene, mert holnapra akkor szállítanák a cuccot. Akkor még ok lenne, mert holnapután este megyek külföldre... Addigra jó lenne összerakni tesómnak.

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#23779) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok!

Valaki segítsen! Hogyan tudok egy gépről nyomtatni úgy hogy a nyomtató egy másik gépen van, a két gép között pedig bluetooth kapcsolat. Hogyan kell belőni XP alatt, ezt a megosztást?

Előre is köszönöm a segítséget

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#23780) mezis válasza kabanka (#23779) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !

Munkacsoport neve legyen azonos mindkét PC-n.

Azon a PC-n, amihez a printer kapcsolódik, engedélyezd a printer megosztását.

A másik PC-n installálj egy új nyomtatót oly módon, hogy keressen a hálózaton printert.

mezis

(#23781) kabanka válasza mezis (#23780) üzenetére


kabanka
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#23782) rii válasza rii (#23775) üzenetére


rii
nagyúr

tolnék még egy up-ot engedelmetekkel

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23783) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Tud valaki egy olyan oldalt vagy valamit ahol bármilyen számítógépes processzornak le van írva minden tulajdonsága, a tranzisztorok számától kezdve mindenféle adatbuszokon át a gyártási technológiáig?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23784) Z86 válasza adyh (#23783) üzenetére


Z86
őstag

Esetleg itt nézd meg.

(#23785) adyh válasza Z86 (#23784) üzenetére


adyh
tag

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#23786) kacsuszka


kacsuszka
aktív tag

hali
Kis segítség kellene a gépemhez...nemtudok rájönni mibaja.
Tápban ventillátort cseréltem azóta lehet megmozdítottam vmit de játék közben folyamatosan - nem lefagy,hanem kikapcsol majd bekapcsol.
Everesttel nézem a hőfokokat naplót csináltam semmi nem jelzi hogy valami baj lenne.
CPUhőfok max:55C.minden megy.
Materiálteszt-es ember mondta szedjem ki a memóriát majd rakjam vissza megcsináltam ugyan az marad t a probléma.
Előre is kösz a helpet!

(#23787) kabanka válasza kacsuszka (#23786) üzenetére


kabanka
aktív tag

húzz szét és szedj ki mindent a gépből és tedd össze újra. Ez egy nagyon régi módszer mindenre:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#23788) kacsuszka válasza kabanka (#23787) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

esetleg vmi konkrét ötleted nicns mi lehet?

(#23789) Neoteric válasza kacsuszka (#23786) üzenetére


Neoteric
addikt

Játék közben kikapcsol a gép majd újraindul?
Milyen tápod van? Szvsz nem bír elég kraftot adni a gépnek.

PSN: ne0teric_sAN

(#23790) kabanka válasza kacsuszka (#23788) üzenetére


kabanka
aktív tag

hát konkrétan nincs, szinte bármi okozhatja. Ezért mondtam hogy csontra széthúzni mindent és újra összedugni, most nem arra gondolok hogy procit kiszedni meg alaplapot kicsavarozni. Csak hogy húzd ki a kábeleket. Amúgy lehet zárlat is valahol. vagy egy porszem. Vagy áramingadozás. Vagy táphiba.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#23791) kacsuszka válasza Neoteric (#23789) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

ajj de ne már :D

eddig semmi baja nem volt a tápnak...cask a ventillátor van kicserélve benne.
és mondom ha a régit visszateszem akkor meg jo :S csak az meg már alig forog...
az nem baj h az uj ventillátor nem a tápra van kötve hanem az alaplapra?(a régi a tápban volt)

(#23792) kabanka válasza kacsuszka (#23791) üzenetére


kabanka
aktív tag

Én is cseréltem és alaplapra sikerült csak bekötnöm, mert a tápban lévőre ha rádugtam el sem indult. Én megkísérelném ezt a 10 perces dugogatós munkát azért.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#23793) atom87


atom87
aktív tag

HP Deskjet 3550 nyomtatóval lehet készíteni teszt nyomtatást gép nélkül is? Ha igen, miként?

Kawasaki z1000

(#23794) Lenry válasza kacsuszka (#23791) üzenetére


Lenry
félisten

igen, általában a legtöbb hibás dologra jellemző, hogy egy időpillanat előtt még jó volt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23795) Probber válasza kacsuszka (#23791) üzenetére


Probber
őstag

Nem próbáltad felújítani a táp gyári ventilátorát? Kicsit megolajozni, megtisztogatni? Lehet, hogy hibátlanul tenné a dolgát, úgy ahogy előtte. Abszolúte lehetséges, hogy az lesz a baj, hogy nem a táp irányítja a ventilátort.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#23796) kacsuszka


kacsuszka
aktív tag

de igen próbáltam...
1 napig tök csendes volt utána kezdi előről megremegteti a gépet :D

nah mind1
kaptam uj ötletet:

mivel az új ventillátor nem a tápba van bekötve hanem az alaplapra a powerbe az nem lehet h a tápban azt"érzi" hogy nem vesz el áramot a táp ventillátor és inkább kikapcsolja?

(#23797) kabanka válasza kacsuszka (#23796) üzenetére


kabanka
aktív tag

most lehet hülye a kérdés de az új ventit miért nem a régi csati helyére dugtad a tápban? Nem indult el? Mekkora az új venti fordulata? Lehet alig hűti. ésmilyen hátőről van szó? Nekem Coolink Swif2 van 800rpm teljesen csendes de nem indult a tápcsatiról. A táp pedig egy Asus A45GA.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#23798) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Ez a jelenségi miért van? : KÉP

PowerIsoval van mountolva az iso. . . 4GB ramom van és kb bezabálja az egészet, alapjáratban fogyaszt a rnedszer 2tőt. :( :F

Ha valaki tudja az okát miért zabálbe ennyi ramot a PowerIso akkor megköszönöm.
Daemon nem indul el valami hibája van nem találja a társítót. . .
De ez nem zabál enny iramot. :O Annyira, hogy akadjon a rendszer. :W

Majnem olyan egy telepítés vele mint ha Prime95öt futtatnék. :(

Akkor csak van értelme a 6 meg 12gb-tnak. ;)

Nem lenne elég cacheja a vinyónak és ezért a ramot használná fel? :F Komolyan nincs semmi más 5letem. És ezért a full ram használat miatt akad arendszer és több időbe telik a telepítés. :W

Köszi a helpet. :R

[ Szerkesztve ]

(#23799) kabanka válasza Himym (#23798) üzenetére


kabanka
aktív tag

Megnéztem, mountoltam PISOval egy DVD-t a memóriafoglalása 9 mega körül mozog. Ha nem telepítesz csak mountolva van a lemez akkor is ennyi ramot eszik? Folyamatokban a PowerIso mellett mennyi memóriát ír? Virtuális memória ki van kapcsolva?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#23800) Himym válasza kabanka (#23799) üzenetére


Himym
senior tag

Ha csak simán mountolva van akkor nem eszik ennyit, akkor simán marad alacsonyan csak akkor hülyül meg ha telepítek. Most például kevesebbet eszik mint 1gb azt a kettőt elírtam.
Az az érdekes, hogy telepítésnél a PowerIsóra 16knál nem ír többet se a setup.exre A legtöbbet viszi az svchost 153al telepítés alatt is ennyi volt szóval minden maradt ua-zon a memória kihasználtságon. Csak akkor mi eszik több mint 3rom gb-t? :Y :F

Mit értesz virtuális mem alatt. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.