Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23701) matrix23 válasza #65675776 (#23699) üzenetére


matrix23
tag

igen :))

(#23702) mamboo


mamboo
tag

Sziasztok win telepítésben írjon aki tud segíteni?!
Köszi

(#23703) matrix23 válasza mamboo (#23702) üzenetére


matrix23
tag

lemezt berakod, biosba beállítod hogy cd-ről boot-oljon és már indul is.
vagy mi lenne a baj konkrétan?

(#23704) Воланд válasza mamboo (#23702) üzenetére


Воланд
titán

Next, next, finish.
Kb ennyi egy windows telepítése.

Konkrét probléma?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23705) nyunyu válasza Воланд (#23704) üzenetére


nyunyu
félisten

Next, next, finish.
Kb ennyi egy windows telepítése.

Felteve, ha nem bugos a vinyo firmwaree.

Pont most szoptam 2 napot egy Samsung SpinPoint F3-mal, mert AHCI modban par perc utan magatol lecsatlakozik a SATA buszrol, es onnantol se kep-se hang, se az oprendszer, se a BIOS nem latja...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23706) Воланд válasza nyunyu (#23705) üzenetére


Воланд
titán

Persze, kivételek mindig vannak.

Nekem ma már a sokadik xp döglik meg vm alatt. Van amikor ugyan abból az iso-ból kétszer egymás után nem hajlandó feltelepülni, pedig eredeti, módosítatlan a telepítő. Backup is elszáll ismeretlen hibával. Hosszú lesz az este. :O

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23707) Boxi88


Boxi88
őstag

Segítséget kérnék VM VirtualBox-hoz, miért van az hogy minden egyes programindításnál fel kell raknom az ubuntut?

Sejtem... hogy nem jól mentek, de hogy kell úgy elmenteni, hogy kilépés után ugyan ott tudjam folytatni a munkát ahol abbahagytam?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#23708) VectorworksH


VectorworksH
tag

Sziasztok hozzáértők! :)

A következő dolgoban kérném a segítségeteket:

van nekem több ezer - ha nem tízezer - vektoros állományom, amit szeretnék egy katalógusba rendezni, majd pdf-et csinálni belőle.
Régebben Extensis Portfolio-ban csináltam ezt, de sajna a Portfolio nem mindig ismeri fel az EPS-t, AI-t, stb.

InDesignben lehet-e olyat csinálni, hogy egy A4-es oldalon lenne mondjuk 12-24-48 stb. kép box, ez lenne az úgymond mesteroldal, majd valahol megadok neki egy mappát ahol a képeim, grafikáim vannak, és ezeket szépen behívja, ha betelik az oldal, akkor automatikusan nyit egy újat. Tehát a végén, ahogy a projectnek vége, lenne mondjuk egy 68 oldalas InDesign file, oldalanként 12-24 képpel, amiből nekem már csak egy PDF-et kellene írnom. Illetve azt is szeretném, ha minden grafika alá odakerülne a kép neve is, pl, Shutterstock_326598845.eps.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#23709) bubuka71


bubuka71
aktív tag

Hali ! Vettem egy tp 402 routert . Beállítottam mindent a leírás szerint . Mégse működik . Mit ronthattam el ?

(#23710) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Olvastam bacsis-nak a blogját,ahol írta hogy lekvárt használt hűtőpaszta helyett processzorra.GPU-ra is lehet rakni?

(#23711) Mian válasza bubuka71 (#23709) üzenetére


Mian
aktív tag

Szia!

Router beállításainál próbálkoztál már valamit okoskodni?
Mert én most elmúlt 2 hónapban 3om routerrel szenvedtem, haveromnál, itt-ott mindegy is, és rájöttem, hogy nem egy egyszerű szerkezetek ezek. :D
Én is kb 2 hónapja vettem egy tp routert beállítottam mindent mégsem volt jó... na lényeg: írd be azt az ip címet a böngésződbe ami a router alján van, azután kidob egy ilyen belépős oldalt a routeredhez, gom jelszó meg felhasználó is ott van hozzá a routered alján, de ha nem, akkor tippnek ilyen szokott lenni hogy felh: admin jelszó: admin vagy smc routernél volt nekem olyan a jelszó hogy smcadmin ilyen nagyon trükkösen :)
Aztán ha benn vagy keresd meg a wan beállításokat, majd ott egy olyat hogy clone mac adress to, azt nyomd meg aztán mentés, aztán a főoldalon ha van olyan hogy renew vagy release, refresh ott a wan részlegben akkor azt is nyomd meg, majd lehet hogy egy újraindítás is kellesz és remélhetőleg működni fog, ha mégsem akkor írj és még adok pár tippet, hogy nekem mik voltak még...jah és mindenek előtt a DHCP engedélyezve legyen, ilyet keress...és a kapcsolat típusa pedig Dynamic legyen (ilyenek vannak h pppoe, static ip stb, ott dynamic legyen)

Mian.

[ Szerkesztve ]

(#23712) hcstuning


hcstuning
tag

Hali!

Valaki tud valami információt erről:

[link]

Működik-e, milyen csatornák (honlap nem éppen ad pontos leírást), rossz tapasztalatok?

köszi!

hcs

[ Szerkesztve ]

-=Joey=-

(#23713) Lompos48 válasza HollyBoni (#23710) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor már százszor inkább fogpasztát, mert az is Al2O3(azaz alumínium trioxid)-ot tartalmaz, csiszoló komponensként, ha jól tudom. De mindkettő kiszárad és akkor ott a baj, mert onnan kezdve inkább csupaszon is jobb lenne a szerelés.

(#23714) föccer válasza PH-User (#23700) üzenetére


föccer
nagyúr

Tuningolással kapcsolatosan ezt a topikot tessék meglátogatni. Szerintem efgy szolid cpu fesz emelés meg oldhatja a problémát.

Egyébként be vagyok baszva, mint állat, így lehet, hogy ez nem megoldás :DDD

A + hőmérsékeltre figyeljél :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23715) matrix23 válasza matrix23 (#23698) üzenetére


matrix23
tag

valaki 23698 ? :F
ezóta már volt egy biosfrissítés is:

Sziasztok,
Nem tudok cpu hűtőventilátor rpm-et állítani.
Lap Gig EP45 DS3
Fan Zalman cnps 9700
A hűtő a lapra van rádugva,nincs előlapi ventiszabályzó a gépbe. A biosba hiába van bekapcsolva a CPU smart fan control, végig 2800-on pörög, hőfoktól függetlenül.Felraktam az easy tunest, de azzal se jött össze.
speed fan 4.42-t is néztem,azzal se.Most amúgy 40 fokos a proci(c2d e8500), alapon megy.Hogy tudnám levenni a hűtőventi fordulatát?
Köszi

(#23716) HollyBoni válasza Lompos48 (#23713) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kösz az ötletet! Natúran a 53 fok,lekvárral 50,fogkrémmel 46! :D

(#23717) PH-User válasza föccer (#23714) üzenetére


PH-User
addikt

Mugen 2 feszül rajta, a feszültség pedig több éjjelen keresztül le volt tesztelve.
Holnap kicserélem az elemet, hátha.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#23718) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

sziasztok!
vélemény kéne erről a laptopról! a specifikáció alapján szerintetek értelmesebb grafikájú játék elfut rajta? (hawer akar venni egyet)

Life is Short... Ride Hard!!!

(#23719) Lompos48 válasza HollyBoni (#23716) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kimondottan elméleti feltételezés/következtetés volt, de az eredmények igazolják. :K Kösz' nagyon, adandó alkalommal idézni foglak! :R

[ Szerkesztve ]

(#23720) TAKI1


TAKI1
csendes tag

Sziasztok!
INTEL DUO core2 proci 2.6Ghz ASUS P5KC alaplap 4GB memoria ATI hd 6970 VGA.
WinXP minden ok kivéve hogy az UNREAL ENGINE-s progik kifagynak a zene szol a kép megfagy,csak reszet segit! Ja és a POWERDVD ha belepörgetek a sebességébe kifagy
léptetésnél nem!? Ha valaki tudna segiteni az jó lenne!
Elöre is köszönöm!

(#23721) Lenry válasza TAKI1 (#23720) üzenetére


Lenry
félisten

milyen tápegységed van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23722) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Aida 64 programot használ-e valaki?
Ha van hozzá programfrissítés,le kell venni az előző verziót,majd feltenni az újat?

[ Szerkesztve ]

(#23723) Lenry válasza Kezdő vagyok (#23722) üzenetére


Lenry
félisten

nem kell leszedni, egyszerűen ugyanabba a mappába telepítsd

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23724) Kezdő vagyok válasza Lenry (#23723) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi! :R

(#23725) Peetry válasza Jodanovich (#23718) üzenetére


Peetry
senior tag

nem tudom mi az értelmesebb grafikájú játék neked, pasziánszra jó, másra nem nagyon tekintve hogy integrált VGA van benne.

(#23726) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Az Xp professional op. rendszer stabil működéséhez kell szabad hely a winchester rendszerpartícióján? Mekkora? (Leszámítva persze a letöltendő/telepítendő fájlokat.)

A lapozófájlt mekkorára célszerű beállítani?

Előre is köszönöm a választ.

(#23727) Lenry válasza peter889 (#23726) üzenetére


Lenry
félisten

összesen 5-10 GB-n már kényelmesen elfér egy rendszeresen takarított Windows. a lapozófájlt pedig állítsd automatára, hidd el, a Windows jobban tudja nálunk, hogy mennyire van szüksége

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23728) peter889 válasza Lenry (#23727) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi.

(#23729) mrlt válasza Jodanovich (#23718) üzenetére


mrlt
tag

Ugye az intel HD graphics sem egy nagy eresztés, de ilyen Counter Strike, Q3, CoD (CoD2?), Need for Speed Underground, Colin Mcrae Rally 3, esetleg WoW(?) szintű játékok az NHL09, Fifa09-10-el bezárólag viszonylag jól fognak futni low-med beállításokkal, natív felbontáson.
Ha teheti kérjen a haverod a gépbe még +2Gb ramot, a vásárláskor, mer a béka segge alatt van a DDR3 ára, és ha Win7-et rakna rá akkor nem árt.

Go Pack Go!

(#23730) TAKI1 válasza Lenry (#23721) üzenetére


TAKI1
csendes tag

CHIEFTEC 550WATT

(#23731) Jodanovich válasza mrlt (#23729) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

nagyon köszönöm! :) ilyen választ vártam... :R

Life is Short... Ride Hard!!!

(#23732) Peetry válasza mrlt (#23729) üzenetére


Peetry
senior tag

nem tudom ez a kártya mennyiben más mint a GMA X4500 (nekem az van a notiban), de azzal pl CS:S már nem játszható.

(#23733) narii


narii
tag

Sziasztok !

egy olyan problémám, hogy Hálózati diagnosztikát lefuttatok, és azt írja, hogy: "Úgy tűnik, hogy a számítógép beállításai megfelelőek, de az eszköz vagy erőforrás (DNS kiszolgáló) nem válaszol.

de ez nem mutatkozik meg semmiben, netem nem lassú, le-fel tudok tölteni.
Ez befolyásolja valamiben a netem ?

üdv.

(#23734) narii válasza narii (#23733) üzenetére


narii
tag

ja és routerem van.

(#23735) Peetry válasza narii (#23734) üzenetére


Peetry
senior tag

ha megy minden rendesen akkor nem is értem miért futtatsz diagnosztikát. Szerintem akkor ne foglalkozz vele.

(#23736) dudika10


dudika10
veterán

Ide is berakom, hátha itt tud valaki megoldást:
[link]
A hozzászólás első fele az érdekes. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23737) molnarpeter válasza narii (#23734) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha jól működik, szrd le a winfost :DDD

(#23738) narii válasza Peetry (#23735) üzenetére


narii
tag

jah jólvan :)
csak megijedtem, hogy router kaki, vagy valami, de akkor nem foglalkozom vele :)
de szerintem ez ilyen amióta csak megvan, csak nem vettem észre eddig :)

köszi

(#23739) bandiie


bandiie
aktív tag

Mi van akkor, ha 3 pin-es ventit 2 pin-es csatlakozóra dugok rá? :)

(#23740) Lenry válasza bandiie (#23739) üzenetére


Lenry
félisten

nem fogja mérni a fordulatszámot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23741) honved válasza jozsi252 (#22419) üzenetére


honved
csendes tag

Lehet, hogy a tűzfal vagy más biztonsági program ellenőrzi letöltés közben a youtube stream-et.
Vagy a szomszéd is a te routereden netezik :) Persze ilyenkor minden forgalomnak lassúnak kéne lennie...

(#23742) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek keresek egy olyan progit amivel a webkamerámat tudom nézni máshonnan is pl suliból vagy ilyesmi tudtok erre egy megfelelő progit?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#23743) szuwise


szuwise
csendes tag

abit kn9 lap
amd athlon 64 x2 6400+
geil 2x1Gb ram

nvidia inno3d 7600 gt 256Mb

videókártyán kívül a többi alkatrészt most vettem használtan. a vidkari és a ram biztos, h jó, a többi nem tudom. alaplapra gyanakszom, lehet, h bios-frissítésr kell.
amikor bekapcsolom a gépet nem jelenik meg semmi a monitoron.
1x sípolt is 3at, utánna kinyomtam...

vki tud vmi okosat mondani ez ügyben?
köszönöm :)

(#23744) geckowize válasza szuwise (#23743) üzenetére


geckowize
őstag

Ezt a többiektől is kérdezem, hogy nem lehet, hogy régi bios verzió és nem ismeri még a 6400+ot? Vagy ilyen helyzetben milyen hibajelenség áll fenn?

(#23745) Gyufaaa válasza szuwise (#23743) üzenetére


Gyufaaa
veterán

az a 3 síp rövid vagy hosszú??? Egyszerre csak egy modullal próbáld meg indítani.

3 rövid. Hiba van a memória első 64 Kbájtjában. Indítsd újra a gépet! Ellenőrizzd a memória modulokat!

3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsd újra a számítógépet!

(#23744) geckowize: Alaplapi support listában szerepel a teljes támogatás. 14-es BIOS-t írja.

[ Szerkesztve ]

(#23746) szuwise válasza Gyufaaa (#23745) üzenetére


szuwise
csendes tag

3 hosszabb síp volt, de utánna lehet, h jött volna még sípolás csak nem tudtam, h mivan és kinyomtam...

(#23747) geckowize válasza Gyufaaa (#23745) üzenetére


geckowize
őstag

Igen, ezt én is néztem, csak sajnos ha nem kapcsol be a monitor, nem lehet megnézni, hogy milyen bios is van most a lapon. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ilyen "not supported cpu" esetben milyen hibajelenség lenne, illetve ez lehet-e az?

(#23748) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Keresnék egy igazán hozzáértőt, aki elmagyarázná nekem, hogy hogyan is működik egy Babetta gyújtás, pontról pontra. Hogy ha váltakozó áramot termel a tekercs, akkor miért van mégis + meg test, stb. Cserébe fel tudnék ajánlani számítástechnikai segítséget, ha úgy alakul. :)

Előre is köszönöm.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#23749) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Kéne nekem valami, amin tudok tévézni, playstationnel játszani, és a géphez is hozzátudom kötni monitorként. 21-24 méretben, esetleg valami olcsóbb LCD tv ami monitorként is működik. Kérdés: ha veszek egy wide 22-es monitort 35000-ért, azzal lehet e PS-ezni? PS2, PS3 is menne rá. Tévézni csak TV-tunerrel lehetséges? Elég kezdő vagyok, és vennem kéne valamit amivel mindkettőt tudnék, valaki válaszoljon :R

NHL, NBA, Soccer

(#23750) Gyufaaa válasza szuwise (#23746) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkor hagyd, hogy leadja a hibakódot. Várj vele egy kicsit.

(#23747) geckowize: Nem támogatott processzor esetében a hibakód más lenne. Ha valóban hármat sípol akkor az memória.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.