Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45701) MaxxDamage válasza MADcat (#45700) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, én is erre gondoltam, de inkább kerüljenek el az ilyen emberek. :)
Biztos vagyok abban is, hogy ez nem az ő költségkükön megy.
Biztos sok embert lehúzhatnak. :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45702) Cs1csó válasza MaxxDamage (#45701) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerű statisztika, mint ha horgásznának előbb-utóbb valaki a horogra akad.

(#45703) Beni2360 válasza BiP (#45672) üzenetére


Beni2360
félisten

Most néztem már nem elérhető az illető.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#45704) Golden9


Golden9
addikt

C. s., rii, és philoxenia fórumtársakról van valakinek infója? :F Megvannak még? :R

[ Szeretkezve ]

(#45705) F34R


F34R
nagyúr

Udv
ilyen vilagos farmert hol talalok? kinottem :DDD

(#45706) MADcat válasza Golden9 (#45704) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Philo él és virul. ;)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45707) MADcat válasza F34R (#45705) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

C&A?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45708) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Van valamilyen törvény. Ha a dolgozó egy évben x napot nem dolgozik betegség miatt, akkor gyakorlatilag automatikusan kirúgják. A valóságban azt hiszem a háziorvos elindít egy eljárást aminek az eredménye, kimondják, hogy nem alkalmas a munkára. Nem is tudom, mi a neve, milyen zsargonra kell rákeresni.
Mi ennek a dolognak a neve? Hol lehet erről olvasni?
Ez az x hány nap?
Valahol ellenőrizni tudom, hány napnál tartok vagy mennyi van hátra? Mondjuk a https://www.eeszt.gov.hu oldalon? Igen, azt én tudom, hány napot vagyok beteg, de kíváncsi vagyok az állam mennyinél tart a számolásban.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45709) I02S3F válasza tknof1871 (#45708) üzenetére


I02S3F
őstag

Édesanyámat egy multi cég táppénz alatt rúgta ki! Nagyon szemét cég! Veszélybe került a lakhatása!

Ez pár éve volt. Most nem tudom, hogy milyenek a szabályok.

[ Szerkesztve ]

(#45710) Cs1csó válasza tknof1871 (#45708) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, itt kérdezd meg: jogász topik

Valami olyasmi hogy van x nap sima táppénz aztán ez idő után felülvizsgálat de az már nem a háziorvosod csinálja.
Tegyük fel tartósan vagy végleg munkaképtelen vagy korlátoltan munkaképes állapotba kerül: rokkant lesz.
A rokkantság mértékének megállapítása egy orvosi konzílium feladata (ezt százalékban adják meg) ennek a mértéke és a korábbi fizetés nagysága fogja megadni a rokkant nyugdíjat.
Amúgy fel kell fogadni egy munkajogászt és persze nem szabad aláírni semmit amit a munkáltató elé tesz, anélkül hogy az ügyvéd látná.
De a jogász topikban többet tudnak. Amúgy lehet az ügyvéd azt mondja majd hogy bíróságon kell beperelni a munkáltatót.

(#45711) Cs1csó válasza I02S3F (#45709) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bírósáfhoz fordult, fogadott ügyvédet, vagy akár ingyenes jogsegélyt?

(#45712) tknof1871 válasza I02S3F (#45709) üzenetére


tknof1871
őstag

Sajnálom! A 2008-as világgazdasági válság, a 2014-es kelet ukrajnai háború, a COVID, aztán 2022 februárban az orosz hadgyakorlat kiterjesztése Ukrajna területére (magyarázat: ez keserű irónia akar lenni) néhány iparágat padlóra küldött. Magyarországnak plusz csapás, nem jönnek az EU-s pénzek. Őszintén szólva, ez egy tragédia sok embernek. Valószínűleg legalább 20 évig eltart, mire talán felállhatnak a padlóról ezek az iparágak.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45713) F34R válasza tknof1871 (#45708) üzenetére


F34R
nagyúr

30 nap, pont most voltam benne... uzemorvossal csinaltatnak egy rendkivuli felulvizsgalatot es ha alkalmatlannak tart akkor megszuntetik a munkaviszonyodat.
Milyen teruletrol van szo ha nem titok?

(#45714) Cs1csó válasza F34R (#45713) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rokkant nyugdíjas leszel? Megváltozott munkaképességű? Mi a következő lépés?

(Nyilván nagy trükk hogy csak mondjuk 60%-os munkaképesség csökkentést állapítanak meg amire szinte semmi rokkant nyugdíj nem jár (életbenmaradásgoz kevés meghaláshoz sok) de persze dolgozni ettől még ugyanúgy nem tudsz, vagy amit "tudnál" olyan munka vagy nincs a környezetedben vagy simán csak nincs is.)

(#45715) I02S3F válasza Cs1csó (#45711) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem. Járni tanult újra helyette :).

De egy másik orvosi műhiba miatt viszont fordult kártérítésért és lassan meg is kapja az össeget. De ez egy másik betegsége miatt volt.

@#45712 tknof1871 - Igen, követem a híreket!

[ Szerkesztve ]

(#45716) F34R válasza Cs1csó (#45714) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem... ez csak egy hosszabb tappenz utan volt. Megvaltozott munkakepessegu meg akarki lehet meg fiatalon is. Nemtudom miota ervenyes ez, de vegulis az uzemorvos korrekt volt.
Egyebkent teljesen egyetertek azzal amit mondol. Legtobben ha kepesek allni vagy minimalisan valtozott a munkakepesseguk, akkor elmennek vagyon/biztonsagi ornek.

[ Szerkesztve ]

(#45717) coco2 válasza MADcat (#45707) üzenetére


coco2
őstag

C&A-t kettőt ismerek, nadrágot még egyikben sem kaptam. Fazonhibás kínai selejt sz@*okkal van tele. Normálisat én eddig csak az újpesti metró végállomás közelében találtam. FarmerParadicsom

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45718) MaxxDamage válasza I02S3F (#45715) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem is majd majdnem újra kell majd tanulni, 2x is műtétek után.
Jelenleg én tápénzen vagyok, lassan lejár a szerződésem és (szerintem) nem fognak hosszabbítani.
Leszámolok, és nem tudom merre tovább (doki majd megmondja) , korábban volt már egészségkárosodásom (2009-ben motor baleset miatt) az mellett dolgozhattam (baleseti járadék) 32% egészségkárosodás (üzemi baleset eredetű, mert munkába menet volt) és most jelenleg munkára nem vagyok alkalmas, mert kétoldali combfej elhalás (necrosis) amim van és mindkét oldalon teljes csípő protézis beültetés szűkséges.

Most jelenleg az első műtétemre várok, Fentanyl tapasz (drogos fájdalomcsillapító) amivel jelenleg elvagyok... kérdéses, hogy jelenleg erre a bajomra hány %-ot fogok kapni majd... és mit dolgozhatok majd a műtétek/felépülések után.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45719) I02S3F válasza MaxxDamage (#45718) üzenetére


I02S3F
őstag

Igazán nem könnyű helyzetben vagy! Kívánom, hogy legyen kitartásod!Nem sok ennél nagyobb próbatétel van az életben!:(

(#45720) MaxxDamage válasza I02S3F (#45719) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Ezt senkinek sem kívánom!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45721) F34R válasza MaxxDamage (#45718) üzenetére


F34R
nagyúr

Van fent a neten jogtar milyen betegsegek hany % nak felel meg, neked mindenkeppen felulvizsgalatra kell menned. Gondolom nem magan, mert ott minimalis a varolista. sok sikert. Ismeros a rosszul sikerult prot. ultetes utan is dolgozik :W

(#45722) MaxxDamage válasza F34R (#45721) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azért durva hogy ez is így le van írva... Ki van adva kinek mi a baja és az szerint hány százalék... [link]
Lumbagora kaptam +8%-ot de másodfokon vissza is vették (anno)
A 32%-ot meg nem bánthatták, mert az "üzemi baleseti egészségkárosodás" ami más kategória... Ez a mostani megint más (ez sima) de össz. egészségkárosodást befolyásolhatja.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45723) F34R válasza MADcat (#45707) üzenetére


F34R
nagyúr

Nemtudom, de kozelben nincs ilyen bolt, szoval lehet inkabb online jonne szoba.. ott meg lutri milyen az anyag minoseg (elobe megtapinthatom). de gondolom H&M is hasonlo katergoria.

(#45724) coco2


coco2
őstag

Létezik olyan, hogy tv tuner box tisztán wifi felülettel? Tv kábel végre köthető doboz, ami mellé egy tablet teljes értékű műsorvevőként tudjon funkcionálni.

Olyasmi kellene, mint a műholdas tv box, bemegy antenna jel, tv tuner ráhangol egy csatornára, és azt adja ki adásban. Különbségként nem hdmi kábellel akarok csatlakozni, hanem wifi hálózaton akarom média szerverként látni az eszközt, esetleg webszerver felület, ami oldalba épülve adja az adást, mint a youtube. Távírányító helyett is mobil app / web felület kellene az eszköre.

Van kitalálva ilyesmi, vagy túl szépet álmodtam így késő este?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45725) tknof1871 válasza F34R (#45713) üzenetére


tknof1871
őstag

Építőiparnak szükséges anyagok előállítása. Ha csökken a négyzetmétere az új építésű épületeknek (ház, társasház, bevásárlóközpont, irodaház, raktár, stb.) az rögtön magával rántja az iparnak ezt az ágát. Elég ránézni egy szerkezetkész épületre. Vannak a kívül/belül csupasz falai. Még rengeteg különböző burkolatot, különböző anyagot, kell a falakra és a padlóra tenni, rákenni, felhordani a felületre.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45726) totron válasza coco2 (#45724) üzenetére


totron
addikt

Mire? Földi, kábel?

(#45727) coco2 válasza totron (#45726) üzenetére


coco2
őstag

Antenna kábel -> wifi TV.

Kábelen jön a tv, és a streming szolgáltatások, amik azt interneten helyettesíteni tudnák, direkt politika mentesek. Valakinek sajnos pont az kell. Kint hintaágyon ücsörögve lehessen tableten élőben tv-t nézni, mintha a tv-t cipelné magával az ember.

Vélhetően kell egy okos hardver az antenna kábel végére, amiben van tv-tuner, és valami intelligens felületen azt vezérelni tudja, meg küldeni tudja az adást. Talán web, talán mobil app, amit éppen az alkotó preferált.

A kérdés, létezik-e ilyesmi, vagy ha egyben nem, össze lehet-e barkácsolni jelenleg kapható termékekből?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45728) pjen válasza coco2 (#45727) üzenetére


pjen
félisten

Ez simán megoldható, pl yettel tv, VTV. persze valamilyen Tv előfizu kell. Én például gond nélkül tudom nézni a kertben a VTV t egy sony tableten, WIFI n. A házban van egy CB modem router.

(#45729) Inhouse válasza coco2 (#45727) üzenetére


Inhouse
őstag

Ebben a formában nehéz lenne. De a legtöbb szolgáltatónak van/volt/lesz online elérésű TV műsorszórása, ha van előfizetésed, pont ezt tudja minden a tableten kívüli kütyü nélkül.
Az egész sávszélességet átlőni wifin nem igazán megoldható, meg felesleges is. Elég azt az adást streamelni, amit nézni akarsz. Csinált már valaki házilag pl. Raspberry Pi-vel IP kábelTV "szolgáltatást" otthonra. Egy eszköz egy DVB tuner, 1 MUX-ot (digitális adások csoportja) vesz és streameli tovább, minden MUX-ra kell egy ilyen. Utána már egy hálóztai streamet kell csak megnyitni...
Ha eleve stream az adás, akkor ott a gondot az okozhatja, hogy a szolgáltató eszközén kívül ahhoz más kütyü nem férhet csak úgy hozzá...

Üdv Inhouse

(#45730) totron válasza coco2 (#45727) üzenetére


totron
addikt

Szerezz ismerősi körből nemDigi online hozzáférést. Amikről beszélsz már készen vannak - szolgáltatók által.

(#45731) tknof1871 válasza Cs1csó (#45710) üzenetére


tknof1871
őstag

A rokkantság mértékének megállapítása egy orvosi konzílium feladata (ezt százalékban adják meg) ennek a mértéke és a korábbi fizetés nagysága fogja megadni a rokkant nyugdíjat.
Sajnos ez a dolog már ismerős, de igazából sosem értettem. Egy ideig százalékban adták meg a munkaképesség csökkenést. Utána fordítottak, és a maradék munkaképességet adták meg százalékban. Később megint a munkaképesség csökkenést adták meg százalékban.
A rokkantság megszűnt, nekem most így rémlék. Helyette bevezettek egy új kategorizálási rendszert. B1, B2, C1, C2, D1, D2, E, F. B a legegészségesebb, F a legbetegebb. A 2-eseknek nem ajánlott vagy nem engedélyezett dolgozni? Ezt most nem tudom. Az E és F kategóriásoknak nem kell dolgozni. Azt hiszem az E és F kategóriások felelnek meg annak akiket régen rokkantnak hívtak.
Senki se tekintse pontosnak a kommentem. Annyi dolgot változtattak és átneveztek, az orvosszakértői intézetet rövid idő alatt többször is. Úgy is azt csinálnak amit akarnak. Már évek óta távfelülvizsgálatot végeznek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45732) Cs1csó válasza tknof1871 (#45731) üzenetére


Cs1csó
félisten

Két dolog a fontos:
1. minél több embert "kiszórni" a rokkant státuszból (mivel munkaerő hiány van ezzel is serkentve a piacot)
2. minél kevesebbet fizetni a rokkant státuszokra (ezzel is kényszerítve őket, hogy vagy haljanak meg vagy menjenek el dolgozni, vagy a családjuk terhe legyen nem az államé)

Megjegyzem akár működhetne is hogy "csökkent" munkaképességű embereknek is találni munkát foglalkoztatni őket.
A baj, hogy a legtöbb munkáltató szó szerint irtózik a 4-6 órás munkarendben foglalkoztatottaktól, vagy ha valamilyen fogyatékossággal kell valakit felvenni és esetleg kell neki egy speciális wc ahova kerekesszékével is be tud gurulni stb.

Ez van sajnos.

(#45733) totron válasza Cs1csó (#45732) üzenetére


totron
addikt

vagy ha valamilyen fogyatékossággal kell valakit felvenni
Volt ilyen kötelezvény, hogy a dolgozók x%-ának fogyatékosnak kell lennie, azzal mi lett?

(#45734) Cs1csó válasza totron (#45733) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudok ilyenről. Persze van számos könnyítő tényező, hogy "vonzóvá" tegyék a foglalkoztatásukat de ez nem túl sikeres.
Klasszikus példa a "fogyatékosokkal" kapcsolatban, régen olvastam egy hazánkból távolra szakadt magyartól:
egy nyugat-európai országban talán Hollandiában dolgozott és feltűnt neki, hogy sok az utcákon a "fogyatékos" pl. mozgássérült stb. nem tudta mire vélni, azt gondolhatta, hogy ott ennyire "sok" ilyen személy van.
Eközben a valóság: statisztikák szerint hasonló a mozgássérültek aránya hazánkban és akár Hollandiában is, a különbség, hogy ott szinte minden úgy van kialakítva, hogy pl. a kerekesszékesek is használhassák: hivatali épületek, kocsmák, buszok, járdák stb.
és ott nem otthon ülnek a mozgássérültek és csak nagyon ritkán mozdulnak ki hanem teljesen általános, hogy élik az életüket jönnek-mennek stb.

Nálunk még mindig misztikum övezi a mozgássérülteket vagy egyéb akár szellemi fogyatékossággal élőket.
Van valahol az országban (talán egy étterem?) ahol Down szindrómások is dolgoznak, és nagyon jól dolgoznak, lelkesek és büszkék, hogy saját keresetük van, eltartják magukat, hasznos tagjai a társadalomnak stb.
Meg kellene próbálni minél több embert integrálni (ez a szó sajnos nagyon kiüresedett már sőt inkább negatív kontextusban halljuk sokszor) de persze ettől messze vagyunk.

Megjegyzem,ezt úgy írom, hogy nem vagyok testi fogyatékos, hivatalosan szellemi sem :DDD és a családomban sincs ilyen probléma tehát nem elvakultan nyilatkozom de sok dolgot, látok hallok tapasztalok és ezek mind elszomorítóak.

[ Szerkesztve ]

(#45735) BiP válasza Cs1csó (#45734) üzenetére


BiP
nagyúr

Egy időben támogatás / kiegészítés járt a cégne (vagy fizette a fizu egy részét) ha megváltozott munkaképességű embert alkalmazott. Ma nem tudomy van-e még, de ha tippelni kéne, nincs már.

Ez a kormány el akarja dugni a szegényeket, rokkantak át,melegeket, stb. Mindenkit, aki kicsit is más, nehezebb sorsú. Ami problémát nem látsz, az nem létezik alapon
És a társadalomban is ez a beidegződés (amire most még ráerősítenek), hogy ez szégyen, így rokkantként élni stigma. Semmi szolidaritás.

Ezért kuksolnak otthon a legtöbbben. Meg a megszégyenítő rokkantnyudgíjból, 28ezer ft ápolásiból mégis hova mászkáljanak?

[ Szerkesztve ]

(#45736) Cs1csó válasza BiP (#45735) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#45737) coco2 válasza totron (#45730) üzenetére


coco2
őstag

@totron:
Sajnos az összes ismerős Digi-nél van.

@Inhouse:
Nyilván csak azt az egy csatornát akarom wifi-re küldeni, amit éppen tableten nézne valaki. A kapható tunereknek sajnos mind van egy olyan problémája, hogy kézi távirányító van hozzájuk. Nekem olyan kellene, amit tabletről lehet szoftverrel vezérelni. És olyat sajna nem találtam.

@pjen:
A Digi itt vezetékes, a Yettel mobil. Nem szeretem a mobil dolgokat, megbízhatatlanok.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45738) pjen válasza coco2 (#45737) üzenetére


pjen
félisten

ÉSemilyen tv előfizu sincs? Valami fog kelleni és mindnek van valami netes felülete. A T nek ott van a Tv GO. Ha az összes ismi a digi nél van akkor van digi online.

[ Szerkesztve ]

(#45739) BiP válasza pjen (#45738) üzenetére


BiP
nagyúr

Korábban írta, ( #45685 coco2 ) hogy digi online azért nem jó, mert nincs atv, rtl+, stb. A politika a digin keresztül is trükközik.
(bár ott RTL+ t ír, ami alapból egy online cucc, szóval sima RTL-re gondolhatott)

De mondjuk Telekom-nál, ahogy nézem a Telekom TV GO-n vannak ezek is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#45740) pjen válasza BiP (#45739) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem azt kéne megirnia, melyik szolgáltató kábeléről van szó. Milyen online szolgáltatás tartozik hozzá? Valamilyen mindegyikhez tartozik.

(#45741) BiP válasza pjen (#45740) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem még semmilyen nincs, most keresi a megfelelőt. És mivel neki ATV , RTL is kéne, a Digi/Digi Online kiesett.
Erre írtuk, hogy akkor ott a Telekom, mert a Telekom TV Go-ban ezek is benne vannak.

(#45742) coco2 válasza BiP (#45741) üzenetére


coco2
őstag

Jelenleg a digi van. Évek óta náluk vagyunk tv + internet. Tableten tv-t nézni eddig nem vetődött fel. Ezt csak most kaptam a nyakamba. Ahol elkezdett makaccsá válni a történet (és ami miatt az ingyenes streamingonline nem elég), az az atv fórum-ja. A politika is kell, és makacsok az igények :((( (A Digi Online csatornái között nincsen atv.)

A Telekom TV Go tippet köszönöm, de azt had kérdezzem meg, hogy telekom előfizetőnek kell-e lennem azt elérni, vagy más szolgáltatók előfizetői is megvásárolhatják csak azt az egy szolgáltatást önállóan (internet van digi-től) ? Az atv-t megtaláltam a 2k huf / hó csomagban, de ha valakinél van éppen az a szolgáltatás aktívan, annyit had kérdezzek róla, hogy az szünet mentesen élő adásban tényleg működik-e, vagy csak X adásokat lehet nézni azon keresztül? Az atv-n a fórum van hétköznap de 10-kor, du fél 1-kor, du 5-kor, és a politika miatt gyanús, hogy éppen az furcsa módon esetleg pont ki lehet hagyva.

Ha más megoldás nincs, abban az esetben a tv kábelre köthető tuner irányban keresgélek, és real-time rakni át az adást digitális felületre. De sajnos normálisan szerelhető formát kellene rá találnom. Az úgy egy kicsit vacak, hogy mászkálni kell a szobába mindig a távirányítóval váltani a csatornát, amikor az ember kint a kertben a tableten mást akar nézni. Tudni kell valahogy a tabletről vezérelni ugyan azt a tunert a helyi hálózaton keresztül (wifi). És olyat eddig nem találtam. Amiket találtam, az tv kábel be, hdmi kábel ki, ami megy a tv-be be, és azok az eszközök úgy vannak kitalálva, hogy a szobában az ember a tv előtt ülve távirányítóval kezelje. Az a fenti célra nekem sajnos nem elég jó.

És külön bocsi mindenkitől, hogy ilyesmi problémákkal fárasztok bárkit. Tényleg angyalok vagytok, hogy még mindig nem küldtetek el a fenébe :)

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45743) tknof1871 válasza Cs1csó (#45732) üzenetére


tknof1871
őstag

Minden mondat igaz. A megváltozott vagy csökkent munkaképességűeknek is a legjobb kivándorolni és egy élhetőbb országban letelepedni. Hála a magyar oktatási rendszernek fizikai dolgozó nem beszél angolul vagy más idegen nyelven. A kivétel elenyésző. Ezért aztán röghöz kötött.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45744) pjen válasza coco2 (#45742) üzenetére


pjen
félisten

"Ha épp úton vagy, vagy foglalt a tv-képernyő, akkor is nézheted kedvenceidet laptopon, tableten vagy akár okostelefonon is a Telekom TV GO mobilalkalmazással.
A Telekom TVGO szolgáltatást díjmentesen biztosítjuk neked TV-előfizetésed mellé. Előfizethetsz rá akkor is, ha nem rendelkezel Magyar Telekom-os tévé előfizetéssel."

(#45745) Inhouse


Inhouse
őstag

A nagylányom tölti az online felsőoktatási jelentkezési oldalt. A gimnázium elküldte nekik a bizonyítványuk év végi oldalait scannelve, hogy fel kell tölteni.
A leírás sem teljesen egyértelmű, mert éppen középiskolai bizonyítványt ír példának, hogyan kell nevesíteni...aztán mintha ezt is írná a felsorolásban, hogy nem kell feltölteni, mert elektronikusan látják. Mégis kiválasztható ez a fajta dokumentum típus, fel is lehet tölteni, de nem lehet hozzárendelni, ott megint azt írja, hogy ezt a fajtát nem kell...
Most akkor nem kell, biztos?

Üdv Inhouse

(#45746) BiP válasza Inhouse (#45745) üzenetére


BiP
nagyúr

Töltse fel, abból baj nem lehet. Inkább legyen meg nekik 2x.
Félreérthető helyzetben (főleg, ha ennyire fontos témában) MINDIG a biztonságosabbik verzió mellett kell dönteni.

Mert ha mégis kell, senkit nem fog érdekelni, hogy miért nem töltötte fel, hogy nem volt egyértelmű, hogy valaki azt mondta, megvan nekik, stb...

Szerk: oké, ezt nem raktam össze jól. Sorry. Odáig jutottam az értő olvasásban, hogy fel lehet tölteni.
Akkor lehet, hogy intézményfüggő, hova kell, ezért van rá opció.

[ Szerkesztve ]

(#45747) Inhouse válasza BiP (#45746) üzenetére


Inhouse
őstag

Ahogy írtam fel lehet tölteni, de nem engedi hozzárendelni a kiválasztott intézményekhez.

Üdv Inhouse

(#45748) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, hogy lehet ph-n privatoknal a torles-t egyszerre kijelolni? egyessevel eleg ertelmetlen, az egeszet meg nem birja csak mondjuk szazassaval torolni.

(#45749) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak. A hírekben olvastam, hogy akár 13000 ft ért is meg lehet venni a 10000000ft ért vásárolt lélegeztető gépet. Tudja valaki, hogy konkrétan hol? Azt írják már újkorában se működött, de nem érdekel. Szívesen vennék egyet.

(#45750) BiP válasza pjen (#45749) üzenetére


BiP
nagyúr

az eredetileg darabonként 10 760 000 forintért vett kínai lélegeztetőgépek egy 500 és egy 249 darabos tételét már darabonként 13 ezerért meg lehet venni a végrehajtói kamara árverési oldalán (ez az utolsónak szánt árverési kör február 26-ig tart
[link]

Szóval 1-1 darabot nem tudsz venni

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.