Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) schawo válasza Dr.NX (#3450) üzenetére


schawo
titán

Az egybe külön kérdést amúgy is egy óriási tragégdiaként éli meg mindenki. Általában nem merik egybeírni a szavakat, mindenki összeaggódja magát a gondolattól is. Még a hivatalos magyar fizetőeszközön sem sikerült eltalálni, de ott pont az egybeírás a hiba.

Választhattak volna a "Hetvenésves forint", az "A forint hetvenéves" és a "Hetven éves a forint" szerkzetek közül, de pont beletrafáltak az egyetlen rosszba. Gülüszemű barátunknak gratulálok innen is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3452) EmberXY válasza schawo (#3451) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem biztos az, hogy hibás, próbáld ki itt: [link]

Up the Irons!

(#3453) schawo válasza EmberXY (#3452) üzenetére


schawo
titán

hm

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3454) ígyvanferi válasza EmberXY (#3452) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, itt pont nem hiba az egybeírás. e-nyelv

(#3451) schawo: csak kíváncsiságból, milyen logika alapján különböztetted meg a 'negyvenéves forint' és a 'negyven éves a forint' változatokat?

[ Szerkesztve ]

(#3455) EmberXY válasza ígyvanferi (#3454) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem is fura volt először, én sem írtam volna egybe, de durva lett volna, ha hibásan lenne az ötvenesen, ezért kerestem rá.

Up the Irons!

(#3456) Kernel válasza schawo (#3451) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bár én nem használok Office programokat, de régebben tapasztaltam, hogy hibásként jelölt meg egybeírt szavakat, ami pedig jó volt. Akkoriban gondoltam arra, talán a Word "fertőzi" meg az embereket, ilyen szokásokkal is.

Hihetetlen egyébként, hogy maga a fórumozás, netezés is milyen fertőző tud lenni. Sokszor én is ütök olyan hibákat, ami másoktól ragad rám, csak utána javítom ki magam. (Vagy nem, de nyilván mindenki véthet hibákat.)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3457) 7s26c válasza Kernel (#3456) üzenetére


7s26c
senior tag

Egy havert egyszer kijavítottam Facebookon, miszerint helytelen a "kirándultunk a barát nőmmel" mondata és egy életre megsértődött.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3459) EmberXY válasza Kernel (#3456) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, a fertőzés engem is elért olyan formában, hogy ha olyan ismerősnek írok privát levelet, aki egyébként gyakran ejt hibákat (legyen az elütés vagy nyelvtani hiba), akkor hajlamos vagyok lazábban venni a helyesírást, rövidítek, ha elütök valamit, nem mindig javítok vissza, hiszen minek "törjem magam"... :D
Nyilvános és hivatalos felületen mindig próbálok maximálisan ügyelni a formára és a helyesírásra.

Up the Irons!

(#3460) 7s26c


7s26c
senior tag

Ez nem inkább arra utal , hogy félnem kellene tőlük?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3461) Bjørgersson válasza 7s26c (#3460) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3462) EmberXY válasza 7s26c (#3460) üzenetére


EmberXY
addikt

De, a képen láthatod, hogy a Michelin munkatársa is csak védőruhában meri őket megfogni.

Up the Irons!

(#3463) Kernel válasza EmberXY (#3462) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kérdés, milyen munkatárs az ilyen, aki gumiabroncsokból van összerakva? A hurkák elvileg azt szimbolizálják. Gumiember.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3464) 7s26c


7s26c
senior tag

Nem tudom...én lehet, hogy úgy írnám:- Vigyázz, gyerekek!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3465) EmberXY válasza Kernel (#3463) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, az már az X-aktákban sem jelentett jót...

7s26c: Én meg betiltanám az ilyen "burkolt" reklámot (nem magyar a cég, miért várnánk el, hogy ismerjék a nyelvet?). Vannak a célnak megfelelő jelzőtáblák, amikkel jó esetben a sofőr találkozott is a tanfolyamon.

Up the Irons!

(#3466) 7s26c válasza EmberXY (#3465) üzenetére


7s26c
senior tag

Mondjuk ez is igaz. Itt-ott látni cégeket, akik instagramon posztolnak "we are Manchester" feliratokat. Olyan mintha a terrortámadásból próbálnának hasznot húzni.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3467) EmberXY válasza 7s26c (#3466) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez nem feltétlenül ugyanaz, az online felületek "átka", hogy ha előtted már X bejegyzésben együttérzést fejeznek ki valaki/valami iránt, akkor te is arra kényszerülsz, különben kritikák érnek... Másfelől meg részvétet kifejezni névtelenül nem nagyon lehet. A reklám, amire én gondoltam, az inkább olyan esetekre értendő, amikor valaki egy nemes cél mellé áll (pl. a gyerekek védelmére közúti táblát nyomtat, vagy jótékonykodik, stb), de közben nem maradhat el a reklám, ami kihangsúlyozza, hogy ki a segítő... Ilyenkor elgondolkodik az ember, hogy valójában mi lehetett a cél, segíteni vagy magát reklámozni? A kettő együtt sem szép, ha csak akkor segít valaki, amikor érdeke fűződik hozzá, az már régen rossz.

Up the Irons!

(#3468) 7s26c válasza EmberXY (#3467) üzenetére


7s26c
senior tag

Belegondolván, igazad lehet. Hisz a tábla elkészülhetett volna csupán felirattal.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3469) zoo8800


zoo8800
veterán

rip and tear, until it is done

(#3470) ígyvanferi válasza zoo8800 (#3469) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A segítcség a kedvencem.

(#3471) trialboj


trialboj
őstag

Kis segítséget kérnék.

Szöveget terveztem egy pólóra, és nem vagyok biztos benne hogy helyesen írtam a forma1-et, legutoljára olyasmit olvastam hogy úgy kellene írni hogy forma1-gyet?

Ez igaz, rettenet idétlenül néz ki grafikus szemmel, de amúgy is az elsőhöz vagyok szokva.

kapkodásban kimaradt az "1" a képről, FORMA 1 kellene ott legyen

köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3472) ígyvanferi válasza trialboj (#3471) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Forma 1-et lesz a helyes. A -gyet az f.sság. Esetleg egy vesszőt még beszúrhatsz a zavarjanak után.

(#3473) customer114 válasza ígyvanferi (#3472) üzenetére


customer114
senior tag

Formula 1 ;)

(#3474) ígyvanferi válasza customer114 (#3473) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az elvileg nincs egységesen szabályozva. Legalábbis ez alapján. Viszont kötőjel mindenképp kell a szám elé, ráadásul nagykötőjel: Formula–1-es.

(#3475) EmberXY válasza ígyvanferi (#3474) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez nem feltétlenül egy egységes szabályozás kérdése, eredetileg Formula-1-nek nevezték el a sorozatot, egyébként van belőle több is, nem csak az 1... A forma a magyar fordításból ered, de egyébként a formula önmagában a szabályrendszert is jelenti, amiben versenyeznek, nem csak az autók formáját, amire a forma szóból asszociálhatunk, ezért mindenképp a formula szóval pontosabb az elnevezés. Ezt nálam jobban csak customer114 tudja... :D

Up the Irons!

(#3476) customer114 válasza EmberXY (#3475) üzenetére


customer114
senior tag

Magyar pólóra magyar szót! ;]

Jó az a Forma 1 is. :D

(#3477) Kernel válasza trialboj (#3471) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha csak röviden F1-et írsz, akkor is egyértelmű, mert utána szerepel a hivatalos honlapról származó logó, ami tájékoztat, hogy miről van szó. Ha esetleg valaki nem tudná. Ott az is kiderül, hogy eredetileg kötőjel nélkül írják, szóközzel és anélkül:

Formula 1®
F1®

A magyar honlapon az eredeti mellett még ilyen is előfordul:

Forma 1 Club

Bár az ilyennek én ellene vagyok, amikor a magyar és idegen keveredik. Vagy legyen teljesen magyarított:

Forma 1 Klub

Vagy ne:

Formula 1 Club

De ez már egy létező klub, akik ezt a nevet választották, tehát akkor úgy kell írni. Csak én eleve nem azt választottam volna. Másik dolog, hogy lehet rövidebben is fogalmazni:

Figyelem!
F1-nézés közben ne zavarjanak!

Vagy:

Figyelem!
Forma 1-nézés közben ne zavarjanak!

Esetleg "Forma 1 nézése", akkor nem kell kötőjel.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3478) trialboj


trialboj
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. A végleges verzió "Forma 1-et" maradt.
Az "F1 nézése" olyan butácskán hangzik, nekem is ez volt az első verzióm.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3479) forintuser


forintuser
őstag

Hihetetlen facebook beírás.. :W

Holnapkészítést vállalok.

(#3480) ígyvanferi válasza forintuser (#3479) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Biztos be mernék ülni a kocsijába... :U

(#3481) trialboj válasza ígyvanferi (#3480) üzenetére


trialboj
őstag

De ez nem csak 1 sima bejegyzés, ezt valamilyen programmal "megformázták", kicsit olyan érzést kelt mintha szándékosan lenne tele hibával, hogy idegesítse a népet.
Mondjuk ez bejött, mert az nem jött át hogy mit szeretne, csak hogy vezetni kell :)) és ezt is többnyire az előttem hozzászólótól tudom.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3482) ígyvanferi válasza trialboj (#3481) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Facebookon a bejegyzéseidnek tudsz ilyen mindenféle színes-szagos hátteret beállítani nem régóta. Egy kattintás, semmi extra. Viszont legalább idegesítő.

(#3483) EmberXY válasza ígyvanferi (#3482) üzenetére


EmberXY
addikt

Ilyenkor adok hálát az égnek, hogy évekkel ezelőtt töröltem magam onnan és minden hasonló helyről. :D
De hogy a témához is szóljak: ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni. ;]

Up the Irons!

(#3485) forintuser válasza #20749568 (#3484) üzenetére


forintuser
őstag

Mennyi az elvárható szint a közösségi portálokon?

Holnapkészítést vállalok.

(#3486) ígyvanferi válasza forintuser (#3485) üzenetére


ígyvanferi
addikt

13,5.

(#3488) flash-


flash-
veterán

sziasztok!
alábbi kérdésem lenne:

ha jól sejtem úgy kell írni hogy: Edittel.
(pl elmentem Edittel futni.
Edit ismerősöm szerint pedig úgy hogy Editel.
hát én érzésre írtam mindig helyesen és valamilyen oknál fogva általában bejött..(ezt ki érti,erre is van biztos tudományos válasz de most nem ez a kérdésem)
erre mi a helyesírási szabály? nem találom sehol,pedig megmutatnám neki:)
köszi előre is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3489) EmberXY válasza flash- (#3488) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Ezt a nyelvtani szabályt teljes hasonulásnak hívják.
Edit + vel = Edittel...

Ez bizony komoly hiányossága Editnek... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3490) flash- válasza EmberXY (#3489) üzenetére


flash-
veterán

köszi:)

hát akkor oktathatom:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3491) ígyvanferi válasza flash- (#3490) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt szeretik ám igazán a csajok. :K

(#3492) EmberXY válasza flash- (#3490) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Nincs mit, igazából csak vissza kéne emlékeznie általános iskolai tanulmányaira, az 5. osztályban tanulnia kellett... ;]

Up the Irons!

(#3493) lemmy9


lemmy9
őstag

Egy akkumulátorüzlet előtt volt kiírva, hogy "akumlátor akció". :B
Legalább ők leírhatnák helyesen.

Szerintem!

(#3494) forintuser válasza forintuser (#3479) üzenetére


forintuser
őstag

Ugyan az a srác.

Holnapkészítést vállalok.

(#3496) Dr.NX válasza forintuser (#3494) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ugyanaz a srác.

Elfogadom a sütiket.

(#3497) customer114


customer114
senior tag

visszazárni vagy vissza zárni?

Köszi

(#3498) EmberXY válasza customer114 (#3497) üzenetére


EmberXY
addikt

vissz a zár n-i...
Szívesen.

Up the Irons!

(#3499) customer114 válasza EmberXY (#3498) üzenetére


customer114
senior tag

"javasolt alak"

Hmm, ez nem 100% akkor? :D

(#3500) ígyvanferi válasza customer114 (#3499) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De. Az igekötőt azért csak írjuk már egybe az igéjével, ha előtte áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.