Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) customer114 válasza ígyvanferi (#3199) üzenetére


customer114
senior tag

Akkor több is van belőlük. Én egy-két hónapja találkoztam az egyikkel... vagy csak sokat tekertem vissza egy topicban. :D

(#3202) Bjørgersson válasza Kernel (#3196) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy - eggy, lesz - lessz, stb.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3203) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Nagyon láma kérdés, de melyik a helyes? :D

asztalosműhely VAGY asztalos műhely ?

:R

(#3204) Bjørgersson válasza tboy93 (#3203) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mindkettő. Az asztalosműhely olyan műhely, ahol az asztalos dolgozik, az asztalos műhely pedig olyan műhely, ami mondjuk tele van asztalokkal.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3205) tboy93 válasza Bjørgersson (#3204) üzenetére


tboy93
nagyúr

köszönöm szépen

(#3206) customer114


customer114
senior tag

(#3207) zoo8800 válasza customer114 (#3206) üzenetére


zoo8800
veterán

Szép fogás!

rip and tear, until it is done

(#3208) ígyvanferi válasza customer114 (#3206) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ahogy Bödőcs mondta: "...és neki is egy szavazata van."

Erős a gyanúm egyébként, hogy ez előre megfontolt szándékkal elkövetett trollkodás. Esetleg belépve maradt, és a haverok rászabadultak a facebookjára. A tag orvosnak tanul a Semmelweisen.

[ Szerkesztve ]

(#3209) EmberXY válasza ígyvanferi (#3208) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem is valami trollkodásról van szó. Ott van például a "burger landba", az r-t és az n-t nem lehet véletlen elütéssel összekeverni, ugyanígy a " vien" alapján valószínűleg inkább Bécs jöhetne szóba, nem Pécs, ezeket sem igazán lehet összekeverni, csak direkt. (Nyilván biztosan van az az a drog-, vagy alkoholmennyiség, ami után véletlenül is megy, de ahhoz képest túl összeszedett... :D)
De végülis bármi lehet, pont ilyen agysebészek lepik el Európát, semmi se lehetetlen. :D

Up the Irons!

(#3210) irgum


irgum
addikt

Hivatalos levél írásában szeretnék nagyon precíz lenni, ebben kérek segítséget.

Helyes e egybeírva, hogy "üzembehelyezetlen"?
Azt hiszem, hogy "üzembe helyez" így helyes, de előbbivel mi a helyzet?

Valamint egy mondat így végződik: jelentős eszközvásárlás, beruházásindítás történt.
Itt a "beruházásindítás"-ban nem vagyok biztos, helyes e egybeírni.

[ Szerkesztve ]

(#3211) Vanir


Vanir
veterán

(#3212) BomiBoogie válasza irgum (#3210) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A kérdés, hogy akinek írod/írtad, tudja-e egyáltalán, hogyan írják ezeket?
Annyira atipikus szavakról van szó.

(#3213) irgum válasza BomiBoogie (#3212) üzenetére


irgum
addikt

Egybeírtam végül, akinek küldtem nem reklamált.

(#3214) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Melyiknek hídjek...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3215) ígyvanferi válasza Bjørgersson (#3214) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Amikor átesik valaki a ló túloldalára. :DDD

(#3216) Kernel válasza Bjørgersson (#3214) üzenetére


Kernel
nagyúr

Előfordul, viszont árulkodó is lehet, erdélyi vagy környéki származásra. Bár ezt én is csak netes tapasztalatokból vontam le, hogy régiesen arrafelé írják így, persze lehetőleg nem hosszú í-vel. Ezt már kicsit túltolta valaki.

A hazai gyökér ismertetőjele köztudomásúan a "higgyek" formátum.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3217) Bjørgersson válasza Kernel (#3216) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hazai gyökér?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3218) EmberXY válasza Bjørgersson (#3217) üzenetére


EmberXY
addikt

Melyik a gond? A hazai vagy a gyökér?

Up the Irons!

(#3219) Bjørgersson válasza EmberXY (#3218) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Te.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3220) Kernel válasza Bjørgersson (#3217) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tényleg, ezt elnéztem, nem erre gondoltam, hanem a "haggya, tarcsa" típusú fórumos bunkóságokra.

A "higgye" pont rossz példa, mert jó. Nem tudom, egy pohár bor hatása, vagy miért írtam, de valami kikapcsolódott a rendszerben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3221) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

nyogogyon békében

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3222) EmberXY válasza Bjørgersson (#3221) üzenetére


EmberXY
addikt

Még a kegyeletbe is belekötsz?
Get a life... ;]

Up the Irons!

(#3223) Bjørgersson válasza EmberXY (#3222) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A kurva számat. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3224) localhost válasza Kernel (#3220) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"megbiszhato állapodban"

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3225) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Észrevettétek, hogy nem csak itt a fórumon, hanem szerte a neten az emberek nem tudják használni a -val/-vel ragokat? Ha csak pár alkalommal lenne, azt mondanám oké, de amikor már sokszor látom, akkor akaratom ellenére is "rááll" a szemem. 50-ből 49x, legalább. Rohadt bosszantó :D
Ezek a %-al, Skylake-el, 6700-al stb. Mondjuk még a kedvenceim között vannak a "mond meg" meg a "hagy mondjam" stb. is.

Nagyon offenzív lenne, ha összedobnék egy kommentelhetetlen logoutos bejegyzést ezekről? Meg mondjuk kegyelemdöfésként betenném aláírásba, én úgyse látom ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3226) Bjørgersson válasza Apollyon (#3225) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ott vannak még a felesleges kötőjel-ek is. :D Nem újdonság egyébként, ha az embereknek egy fórumon nem megy a helyesírás, akkor máshol sem fog.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3227) Kernel válasza Apollyon (#3225) üzenetére


Kernel
nagyúr

Persze, ez eléggé általános, én is szoktam emlegetni a TV2-ttő és hasonló baromságokat.

Agyrém, hiszen ugyanakkor szeretnek spórolni is a betűkkel (baromi drága egy betű), máskor meg csak pazarolják, feleslegesen.

Pedig ez egyszerű logikai kérdésnek tűnik, nekünk annak idején érthetően elmagyarázták az iskolában, felfogtam, ennyi. Talán ők is hiányoznak manapság, a jó tanárok. Meg a könyvek, amit nem olvasnak az emberek, így nem ragad rájuk, legfeljebb a hülyeség a netről.

De miről beszélünk, amikor egyszer az RTL Híradóban, a képernyő alján látok egy szalagcímet:

"Hamis DVD-éket foglalt le a rendőrség."

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3228) EmberXY válasza Apollyon (#3225) üzenetére


EmberXY
addikt

...%-al, Skylake-el, 6700-al...

Hiszen te is hibásan írod, másoktól miért vársz mást?

;]

Up the Irons!

(#3229) Vanir


Vanir
veterán

Aki ilyet szeretne az ki foglya fizetni, aki nem mint pl TE is az meg lapozzon.

(#3230) ígyvanferi válasza Apollyon (#3225) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pohárnak itt a fórumon van pár hasonló példa az aláírásában.

(#3231) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hát nekem még semmi :(
Én egy telefont rendeltem egy egeret meg egy ventilátort rendeltem, nemhiné. hogy hiány cikkeket

Minden összejön, most délután hajtottak ell a Tmobiltól hogy már pedig felhatalmazás nélkül nem cserélik a sim kártát nano-ra
Flotába vagyok, de na egy sim csere miért olyan nagy ügy
A leg boszantóbb hogy csak azért nem cserélte kj mert egy arogáns ügyintézőhöz kerültem, tudtam hogy ilyen de mostmár sorszám húzás van és pont hozzá kerültem, a csaj akinél szoktam ilyeneket intézni simán kicserélte volna

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3232) #51920256 válasza Bjørgersson (#3231) üzenetére


#51920256
törölt tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, remélem jó helyen járok, olyan magántanárt keresek aki 8.os és gimnáziumra felkészítené egy barátom gyermekét MAGYAR-ból!
Fiatal tanárt szeretnének aki türelmes és házhoz is jönne!
helyszín: III. Kerület Békásmegyer.

Eléggé sürgős ha valaki tud ismerőst, kollégát és annak elérhetőségét azt előre is nagyon szépen köszönöm!

(#3233) Bjørgersson válasza Kernel (#3227) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"Az utolsó 19-ik századi ember"

Szintén RTL Híradó, kb. egy perce láttam.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3234) EmberXY válasza Bjørgersson (#3233) üzenetére


EmberXY
addikt

Vannak bakik... Valamelyik nap a súgógépen volt elírva egy adat, ezért mondott Szellő hülyeséget (ha jól emlékszem, valami 16 centis szobor helyett 16 méterest mondott), és fel se tűnt neki, Antóniának viszont igen, és közbevágott, jó kis poén lett belőle. :D

Up the Irons!

(#3235) zoo8800


zoo8800
veterán

Terrabájt, már az indexen is...

rip and tear, until it is done

(#3236) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

1/3-ad, 2/3-ad

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3237) zoo8800


zoo8800
veterán

Agyhalál után is van élet. [link]

rip and tear, until it is done

(#3238) Bjørgersson válasza zoo8800 (#3237) üzenetére


Bjørgersson
félisten

:O

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3239) EmberXY válasza zoo8800 (#3237) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem tudom eldönteni, hogy melyik a szörnyűbb, a mondanivaló vagy a helyesírás? Mindenesetre pár ezer agysejtem odalett. Segicsetek... ;]

Up the Irons!

(#3240) -v- válasza Apollyon (#3225) üzenetére


-v-
addikt

Hát az még hagyján, én azt nem hiszem el, hogy a -ba -be -ban -ben az ennyire nem megy az embereknek ... megnéztem, jól rémlik-e, hogy ezekhez mintha nem kéne PhD, mert mintha tanítanák előbb is :D de jól rémlik, ez általános iskola alsó osztály lesz .. [link]
Komolyan, olyan emberek írogatnak ph-ra néha, hogy azt sem hiszem el, a 8 általános megvan ... süksükölés, csinálnÁk, vesszők teljes hiánya, igekötők rosszul használva.. egybe, amikor külön kéne, külön, amikor egybe kéne ... nem vagyok egyáltalán nyelvtannáci, de komolyan sírnom kell néha ...

[ Szerkesztve ]

(#3241) customer114 válasza -v- (#3240) üzenetére


customer114
senior tag

Úú ez jó hír köszönöm a hátteret szándékosan az az te tudod Zoltán a a hátteret szándékosan az Zoltán a hátteret a hátteret a hátteret a termék a hátteret

(#3242) EmberXY válasza customer114 (#3241) üzenetére


EmberXY
addikt

A mondatvégi írásjel lemaradt, nem hiszlek el, komolyan...

;]

[rvilike]: A helyesírás kiment a divatból, átvette a helyét a facebook.

Up the Irons!

(#3243) customer114 válasza EmberXY (#3242) üzenetére


customer114
senior tag

Te vagy a hátteret a a a a a a ZTE Ft

Android válaszok :D

[ Szerkesztve ]

(#3244) customer114 válasza customer114 (#3243) üzenetére


customer114
senior tag

C c c c.. én tuti törölném ezt a sok értelmetlen szöveget, amit a kolléga írt kissé illuminált állapotban. *smájlik meg mindenek*

(#3245) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Feltűnt, hogy újabban mindent különírnak :) "az unoka öcsém meg halt" ez honnan jött? Terjed mint a vírus. A Facebook hozadéka vajon, hogy az is elfelejt írni aki eddig tudott?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3246) customer114 válasza 7s26c (#3245) üzenetére


customer114
senior tag

Inkább az érettségi hiánya. :U

(#3247) #33253120 válasza customer114 (#3246) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezt azért kikérem magamnak. :U

(#3248) 7s26c válasza #33253120 (#3247) üzenetére


7s26c
senior tag

Helyesen: Ki kérem... :D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3249) EmberXY válasza customer114 (#3244) üzenetére


EmberXY
addikt

Minden rendben? ;]

Up the Irons!

(#3250) Bjørgersson válasza customer114 (#3246) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mert kettes érettségivel ugye nem lehet valakinek borzalmas a helyesírása, és fordítva.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.