Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mura81


mura81
senior tag

Jó estét mindenkinek!
Az imént olvastam a mellékelt linken található rövid hírt a Fotex-Barca kézilabda találkozóról és eléggé elhültem, hogy a kedves szerző mennyi helyesírási hibát képes volt összeszedni egy ilyen rövid cikkben.
http://www.sportforum.hu/kezilabda.asp?newsid=54184

Könyörgöm!!!
Aki nem tud írni, ne menjen újságírónak.
Én sem próbálok meg balettozni, mert eléggé hüyén néznék ki a magam 100+ kilójával egy olyan szűk ruciban.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#2) emvy válasza mura81 (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Elhűltem, nem elhültem.

while (!sleep) sheep++;

(#3) lesaux válasza emvy (#2) üzenetére


lesaux
veterán

Van benne más hiba is, de Mura81 nem újságíró.

(#4) Loha válasza mura81 (#1) üzenetére


Loha
veterán

Én nem vettem észre egetverő híbákat... :))
Én erre mindig azt szokatam mondani, hogy az írás lényege az, hogy aki elolvassa megértse, hogy miről van szó, és nem az a lényeg, hogy hogyan van leírva.

Ráoddsul kutgtók akt is felfddeozték, hggy amkkor olvssol csgk a szó elgjét és végét néged, tegát ami közggte van az lénnygtelen :)
(amenyiben ezt el tudtátok olvasni :))

(#5) mura81 válasza Loha (#4) üzenetére


mura81
senior tag

Jó, hogy az a lényeg hogy érthető legyen, de akkor is. Egy helyesírás-ellenőrzős szövegszerkesztő program már nem olyan drága, hogy ne lehetne megvenni.
Pláne egy újságnak.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#6) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nem toudm mőirl bszeleétk.:D
Jól néz ki a a hüyén is.:)

(#7) Loha válasza mura81 (#5) üzenetére


Loha
veterán

Wordben is egész jó van :)

(#8) fügike válasza Loha (#4) üzenetére


fügike
senior tag

Kb. 8 hónapig szerkesztettem egy nyugdíjas újságot, amit egy olyan - magát újságírónak nevező - hölgy írt, aki olyan hibákat vétett, hogy az akkor frissen kiadott Office97 Word szerkesztője szabályosan belefagyott a dokumentum ellenőrzésébe! Sajnos azt nem olvastad, pedig még a méegszerkesztett újság is - amin jó sokat dolgoztam, hogy érthető legyen - rengeteg olyan szóösszetételt, egyebet tartalmazott, hogy majd' lefordultam a székről.:DDD
Ha megtalálom valamelyik dokumentumot, elküldöm! Legalább olyan jó, mint a DVD-játékos!:)

Boci-boci tarka!:D

(#9) Loha válasza fügike (#8) üzenetére


Loha
veterán

Azt hittem a hölgyeknek jobb a helyesírásuk... :))

(#10) engusz


engusz
veterán

A helyesírással kapcsolatban, az egyik osztálytársam, kifejtette a véleményét.

''Szerintem is igen kívánatos - még ha kötelességnek nem is nevezhető - az, hogy helyesen és rendezetten írjunk. Meglátásom szerint, mivel a nyelv művészet, méghozzá a legnagyobb művészetek egyike (gondoljunk csak bele, mennyire meghatározza egész énünket, gondolkodásunkat), nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy ne bánjunk vele ezen rangjához méltó módon. Természetesen nem arra gondolok, hogy fejből kellene fújni az összes helyesírási szabályt (no meg persze a kivételeket alóla), mindazonáltal egy alapvető igényességet szerintem mindenképpen meg kell őrizni. Nyilván ezt az igényességet nem csak a helyesírásban, de a tartalom stílusában is tartani kell.''

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) Loha válasza engusz (#10) üzenetére


Loha
veterán

Az igényesség eléggé relatív dolog... mindenkinek más az igényességküszöbe... :)

(#12) engusz válasza Loha (#11) üzenetére


engusz
veterán

Azért egy normál szintet mindenki eltud képzelni. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) Loha válasza engusz (#12) üzenetére


Loha
veterán

Azt viszont mindenkinek éreznie kellene, hogy milyen szöveg milyen igényességet kíván. :))

(#14) engusz válasza Loha (#13) üzenetére


engusz
veterán

Főleg, ha a szerzőre gondolunk. ;]

Utolsó tanítási napon kaptuk kézhez a iskola saját újságát. Nem kell komoly dologra gondolni. Sima fénymásolt A3-as lapok félbehajtva és összetűzve a hajtásnál. Kértek érte összesen 50 Ft-ot. A jó tanuló (én) persze vett belőle. Rögtön az volt a címlapon, hogy megújúlt a szerkesztőség. Ezenkívül volt még egy-két infó alatta. Nos. A főoldalon 4 súlyos hibát találtunk. Lapozgatva az újságot az első 3-4 oldalon úgy 200 db-ot. Az újság egyébként 10-12 oldalas.

Felvittük a ''szerkesztőségbe'' és tettünk nekik egy ajánlatot. Annyiszor 1 Ft-ot fizetnek vissza, ahány helyesírási hiba van benne! Simán belementek, mivel azt mondtam, hogy az első 200 db-ot még elnézzük. Több mint 300 Ft-tal távoztunk.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) Som@


Som@
őstag

Igen, ideje lenne figyelni rá. :U
Itt a fórumon is.

Nem flamet akarok indítani, de tanuljuk már meg végre, hogy:

általános, nem pedig álltalános,
egyelőre és nem pedig egyenlőre....

Tudom, hogy ez egy fórum, nem kell véresen komolyan venni. Én is szoktam hibázni, de ezt mindig megpróbálom javítani. (Ez a lehetőség - ha korlátozva is - de már nektek is megvan.)
De baromira szemet szúr, ha valaki egymás után ugyan azokat a hibákat követi el.

Szóval kicsivel több figyelmességet kérnék! ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#16) kamikaze boci válasza Som@ (#15) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Az én kedvencem az ''ien'' az ilyen helyet... De nagyon optimista vagy, ha azt gondolod, hogy ez figyelem kérdése;)

egyéb állatfajták

(#17) rdi válasza Som@ (#15) üzenetére


rdi
veterán

A (beszélt) nyelv egy rendszer. És egy rendszer akkor tudja fenntartani magát, ha belső szabályszerűségei (szabályai) vannak, melyeket megtart és fejleszt. Ha a (beszélt) nyelv a szabályozottság, akkor ebből két irányba is lehet logikai következtetéseket levonni:
1) ha a nyelv egyre magasabb szabályozottsági fokon van, akkor az környezetszennyezés, :DD >> az emberi faj megsemmisül;
2) ha a nyelv szabályozottsága csökken, akkor visszafejlődünk a neadervölgyiek szintjére, :D >> az emberi faj vegetálni fog .

Szóval tartsuk feszesen a nyeltant, de ne essünk túlzásokba.

Ide jön még a ''feszes nyelvcsapásokkal'' szóösszetétel, de az valami egészen mést jelent. (Szeretem a focit!) :))

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#18) Vaze válasza mura81 (#1) üzenetére


Vaze
őstag

En nemakadnek ki a helyedben,amugy miert is zavar a helyes iras teged?
Ja ha igazan kiakarsz akadni akor az index.hu-t ajanlom neked na ott aztan van hiba boven!!
UI:Tovabbi kiakadast ;]

[Szerkesztve]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#19) Petisz84


Petisz84
tag

Ez kész! Nem értem, h ilyen emberek minek írnak cikkeket. Ha meg már nem tud helyesen írni, akkor legalább nézze át egy helyesírás ellenőrzővel!!

(#20) cromex válasza engusz (#10) üzenetére


cromex
tag

:C Ez már valami! Minden elismerésem..:C

(#21) Szőrös  válasza kamikaze boci (#16) üzenetére


Szőrös 
veterán

nos ha az ien-t azért írja így valaki mert azt hiszi , hogy így is kell az eléggé kellemetlen. de ha rövidítés miatt az kicsit más. tod én is soxor irok így mer bazi lusta vok :D egy fórumon ez utóbbi elnézhető.

[Szerkesztve]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#22) cromex válasza Szőrös  (#21) üzenetére


cromex
tag

szvsz sok embert zavar a sok rövidítés, engem kiváltképp a pocsék helyesírás!
De tényleg, ne legyél már lusta egyszer visszaolvasni amit már begépeltél! :C
Ja ezt nem csak rád értettem:B

(#23) Szőrös  válasza cromex (#22) üzenetére


Szőrös 
veterán

nem mindíg vagyok lusta de a rövidítés mmorpgben megszokott és ez valahogy rámragadt így itt is néha így szoktam írni. no de azért próbálok normálisan írni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#24) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

szerintem alapvetően erről, illetve ilyesmiről lenne szó: Bővebben: link.
már sokszor belementem ebbe a vitába, ezúttal nem visztek a málnásba.

szerk:
amire céloztam: nem csak a helyesírásra, hanem a nyelvhelyességre is illene figyelni. emellett meggyőződésem, hogy a hibák nagy része azért kerül bele a hozzászólásokba (illetve inkább azért nem tűnik el belőlük), mert a tisztelt user-nek nincs ideje átolvasni a hozzászólását. sietni kell...

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) cromex válasza parandroid (#24) üzenetére


cromex
tag

sietnie kell:U ha odafigyelne arra amit csinál akkor még vissza se kellene olvasnia!
Ez a hozzászolás tényleg elég durva volt :DDD De én már láttam brutálabbat is :O
ha megtalálom belinkelem, az biztos:DDD

(#26) tildy válasza parandroid (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Ó én szinte mindig így írok.
pl. amiatt vagy nem is tudom konkrétan mi miatt, de pl. felcserélődnek fura módon a betűcskék , pedig én halál komoly jó sorrendben ütöttem le.
Vag ymégsem?:F
Netalántán az ujjam gyorsabban jár mint az agyam , vagy fordítva?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) fügike válasza tildy (#26) üzenetére


fügike
senior tag

Ááá, csak diszlexia. Ne is figyelj rá! Én is sokszor összeszavakata keverem.:DD

Boci-boci tarka!:D

(#28) parandroid válasza tildy (#26) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nem az a lényeg, hogy milyen gyorsan gépelsz, hanem hogy mennyire vagy igényes magadra. amit leírsz, azzal nyomot hagysz magad után. nem mindegy, hogy olyat, ami szemet gyönyörködtet, vagy információt hordoz, vagy csak sáros lábbal összetrappolod a frissen felmosott nappalit... próbálj meg úgy írni, hogy ha évek múlva átolvasod amit írtál, akkor se kelljen szégyenkezned.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29) BenJoe válasza Loha (#4) üzenetére


BenJoe
senior tag

ÉN úgy tudtam, hohy csak a közte lévő betűk sorrendje a lényeg! :P

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#30) tildy válasza fügike (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem keverem össze a szavakat, hanem gyorsabban jár az ujjam, mint ahogy kéne.
Vagy nem tudom.
Benjoe: én meg úgy hogy a szó eleje és vége +a magánhangzók sorrendje.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) aronocs


aronocs
tag

Nekem a kedvencem/leginkabb gyuloltebb az ilyesmi:

Én nagyon szívesen adnák neked, csak...

Ilyenkor olyan furcsa bizsergest erzek, de gondolom, nem csak nekem szurja a szemem.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#32) Harrylles


Harrylles
aktív tag

tivábjutásra: továbbjutásra
avégig: a végig
védet i: védett ki
hozhaták: hozhatták
jutta: juttatta
Egyelőre ennyit találok.

(#33) BenJoe válasza Harrylles (#32) üzenetére


BenJoe
senior tag

alabdát

Mondjuk ez még nem akkora...:U

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#34) Harrylles


Harrylles
aktív tag

Ja, azt észre se vettem.

(#35) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Azt hiszem, nagyobb hangsúlyt kellene fektetni az elektronikus sajtó helyesírására! Én a T-zones-t szoktam wap-on olvasgatni, és már csak röhögök rajta...

...mint az közismert...

(#36) joghurt válasza PapaMaci (#35) üzenetére


joghurt
addikt

Nem csak arra. A tv2-ben nagyon durva helyesírással mennek ki az inzertek. A Mokka alatti futó szöveg pedig totálgáz. (Nem a nézői sms-ekre gondolok, bár azok is megérnek egy külön misét, hanem pl. arra, hogy a rejtvényt is képtelenek rendesen kiírni. ''Küldjön sms-t, ha tudja, miért nem tudunk helyesen írni?'' Ilyen összetett mondatok végére pont kellene, nem kérdőjel. Sőt, igazából felkiáltójel, hiszem felszólító főmondatról van szó.)

A tej élet, erő, egészség.

(#37) Harrylles válasza joghurt (#36) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Tényleg ez volt a kérdés? :D

(#38) Harrylles


Harrylles
aktív tag

Ja, most jut eszembe. Valmelyik nap amikor a városban ahol lakom sétáltam az egyik bolt tábláján ez állt: bakkancs x ft. Legalább azt tudhatnák, hogy nem bakkancs, hanem bakancs. Meg valami elyesmi, hogy új árúk érkeztek. :(((

(#39) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

csek dissz áut: Bővebben: link

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#40) fügike válasza tildy (#30) üzenetére


fügike
senior tag

Csak azért mondom/írom, mert mosanában nekem is hasonló gondjaim vagynak. Elég gyorsan tudnék gépelni - néha kellene is, mivel sokat kéne írnom amunkahelyen -, de minden mondatban van hiba, amit javítani kell. Néha a Word van olyan okos, hogy magától javítja, de sok olyan hibát is ejtek, amit tudom, hogy ott lesz, de a kezem elszabadul vagy mi.:DD Igaz, nem tanultam gépelni, lehet hogy ez az oka. Nem a helyes ujjammal nyomom le a billentyűket.

Boci-boci tarka!:D

(#41) Lord Zero válasza Zordkaszás (#39) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem ismerem az illetőt, tényleg köpedelem a helyesírása, de igaztalannak találom az ilyen randomszerű kiemeléseket - rengeteg ilyen bővebben:linket produkálhatnánk
ennél sokkal förtelmesebbek is felbukkantak már

nem, mindegy

(#42) attilam


attilam
őstag

Nagyon igaz amiket itt leírtatok.
Szerintem semmi másról nem szól a dolog, csak hogy legyen valaki annyira igényes - legalább saját magával szemben -, hogy átolvassa amit leír, vagy végiggondolja amit mondani akar. A testvérem és az anyukám például egyfolytában ''-nák''-ozik: Én innák, Én csinálnák, stb. Rendkívül bosszantó ezeket hallani, de talán sikerül majd őket jó útra terelni.:).
Ja és ien-nek felesleges rövidíteni az ilyent, mert két plussz betű leírásába még senki sem halt bele. Szerintem.

(#43) Fred23


Fred23
nagyúr

A muszáj szót írják itt a PH!-n a legtöbben muszálynak.Engem eddig csak ez zavart,mert ezt még általánosban is 3x húzzák alá.:)

(#44) Lord Zero válasza Fred23 (#43) üzenetére


Lord Zero
addikt

a toplistát egyelőre az egyenlőre vezeti, ez tuti

nem, mindegy

(#45) Fred23 válasza Lord Zero (#44) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálam egyelőre az csak a második.

(#46) Harrylles


Harrylles
aktív tag

Ja, engem az is szokott zavarni, hogy pl.: Nem-e megyünk el a boltba. Közben pedig Nem megyünk-e el a boltba.

(#47) Fred23


Fred23
nagyúr

A harmadik pedig a ''miadt'' ! Ez valamivel ritkábban fordul elő itt,de miatta is lehet,hogy valaki nem kap jobb munkát.;]
Ennyi,nem folytatom,mert nem akarok gerenda lenni senki szemében... :)

(#48) attilam


attilam
őstag

Egy új topik címe: ''Hello tudnátok segíteni egy tép kérdésben''. Ha valaki már a címet is lusta átolvasni.:O

(#49) joghurt válasza Lord Zero (#41) üzenetére


joghurt
addikt

Ja, a szintén ötletszerű mondatközi vesszőktől is égnek áll a hajam, amikor olyan helyre tesznek, ahol egyáltalán nem kellene.
Különösen, ha az illető oda meg nem rak vesszőt, ahova kellene (''hogy'', ''aki/ami'' stb. elé). :O

A tej élet, erő, egészség.

(#50) Lord Zero válasza joghurt (#49) üzenetére


Lord Zero
addikt

akkor a mostani aláírásomtól egyenesen megőrülsz, nem? :D

nem, mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.