Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) cappa72 válasza Alusky (#15049) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én a több lábon állásra szavazok.
Ez is, meg az is.
Példa, hogy amikor a hidegek voltak (meg a nehéz hó), akkor elég nagy adag áramszünet volt. Nálunk csak többször részleges, de a szomszéd faluban több, mint 2 napig nem volt villany. -5 -8 ˚C esetén azért ez már eléggé "gáz". Mert ugye hiába a gázkazán, az nem ád meleget az elektronika végett. Villany nélkül meg a villanyfűtés eleve kizárt.
Mi egy kandallóval húztuk ki ezt a 3x4 órás áramszünetet, főzni meg tudtunk a gáztűzhellyel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15052) Alusky válasza cappa72 (#15051) üzenetére


Alusky
aktív tag

Ha jól rémlik előírás is a kétféle fűtési mód újépítésűnél már régóta, de a gáz+villany egy áramszünetnél eleve bukta, mert csak a régi konvektort lehetett gyufával begyújtani. :DDD
"Obis" kandallóm nekem is volna a villanyos mellé persze, mert sok a papír és fa szemét ami megmarad és abban simán elfűthető az. De pl. cserépkályhát nem rakatnék már, nekem nem szívem csücske, más idők vannak, más generációk. Csak ma már ahhoz is kéményt kell rakatni, nem úgy mint régen, hogy kilógattad a falra fúrt lyukon a csövet aztán kész.

Gyerekkoromban a fali sárga lapos villanyradiátor volt menő, meg a nagy téglával megrakott villanykályha volt amit az éjjeli áram melegített, meg olajkályhánk is volt, nagyon menő cucc meg traktorműhely szagú is volt a szoba tőle. Nem sok ház engedhette meg magának, hogy minden szobában cserépkályha legyen (ahol volt azok gazdagnak számítottak), általában az előszobában volt egy nagy, aztán ha nem volt elég a meleg a nyitvahagyott ajtókon át akkor azokban a helységekben ment a villanyos cucc, vagy kifúrva a falat kidugva a kályhacső valami kis rettenettel mint a Super kályhák pl.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#15053) kelly416 válasza Tsebacsi (#15037) üzenetére


kelly416
veterán

Évek óta használjuk, nagyon szeretjük. Gyors, tiszta, kényelmes. Tisztítani is egyszerű.
Mivel indukciós, csak mágnesezhető edény mehet rá, így a kotyogósban főzött kávéról le kellett mondjunk. Ameddig ki nem mentem a garázsba, nem vágtam egy 3-as lemezből egy arasz átmérőjű korongot, megtisztítottam, és azt tesszük a kotyogós alá. Ugyanaz, mint a gáztűzhely, az alját forralja.
A Te edényed is gránit hatású de fém van benne, vagy a főzőlap nem indukciós. De mivel felismeri az edényt, ezt az opciót ki is zárnám.

(#15054) radi8tor válasza kelly416 (#15053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi indukcióson használjuk a kotyogóst. :B
Két opciód van: veszel rozsdamentes kotyogóst vagy alá raksz egy elhasználódott fém serpenyőt melegítő lapnak.
És van egy harmadik opció - mi így használtuk mielőtt lecseréltük az alu kotyogóst rozsdamentesre - lehet kapni fém lapot a kotyogós alá kotyogós árában. :D

⭐ Stella

(#15055) kelly416 válasza szőröscica (#15045) üzenetére


kelly416
veterán

Anno kipróbáltam egy hónapot "éjjel hidegben jó aludni, reggelre legyen melegebb, nap közben senki nincs itthon de 16-ra haza érünk, legyen picit melegebb, aztán tusolásra csúcs, majd jön az éjszaka" megoldást, mindezt 18-21 között játszva csak. A kövi hónapban kissé hidegebb is volt kint, konstans 20 fok volt mindig és olcsóbb lett a vége.
Mindezt padlófűtés plusz radiátor kombóval. Azóta 20 fokra van állítva minden télen-nyáron.

(#15056) kelly416 válasza Alusky (#15052) üzenetére


kelly416
veterán

Édesapáméknál 2 szoba közé van rakva a kályha, így a két kályha a 4 szobát kifűti ha kell, plusz az előszobába, konyhába is bőven jut belőle. Régi polgári ház 4m belmagassággal, hatalmas szobákkal. Gázzal a felét fűtik (már csak ketten laknak ott), a másik felébe csak jut a fűtésből valamennyi. Így alatta vannak a támogatásos határnak. Szerencsére. De így is van otthon mindig egy hidegebb télre való fa.

(#15057) kelly416 válasza radi8tor (#15054) üzenetére


kelly416
veterán

Ezt nem olvastad, "Ameddig ki nem mentem a garázsba, nem vágtam egy 3-as lemezből egy arasz átmérőjű korongot, megtisztítottam, és azt tesszük a kotyogós alá. Ugyanaz, mint a gáztűzhely, az alját forralja."
Így cserépedényben vagy akármiben is lehetne dolgozni, de csak a kotyogósra használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#15058) radi8tor válasza kelly416 (#15057) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja tipikus én. :D Elolvasom az első mondatot és válaszolok. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15059) Qru válasza cappa72 (#15051) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nalunk van klima es gazcirko is. Bar ha aram nincs akkor egyik sem megy. Melegviz viszont igen, mert az kulon cirkorol megy es annak a mukodesehez nem kell aram. Szoval vhogy annak a cirkonak a melegvizet kene bevezetni a futesirendszerbe… :D

#nincsbennetarcsi

(#15060) radi8tor válasza Qru (#15059) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nektek pont lehetne egy melegvíz tárolós hőszivattyút rakni a garázsba.
Az egy nagy álló hűtőszekrény helyet foglal el, és annyi a mellékhatása, hogy hűvösebb lesz tőle a garázs.
Kicsit kavarja is a port mondjuk.

Kár hogy nem a lakás alatt van a garázs, mert így a csöveket macerásabb (vagy talán lehetetlen) feljuttatni a kecóba a melegvizes cirkóba.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15061) kisza25 válasza radi8tor (#15036) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja, az aztán tök normális, hogy nem úgy működnek ahogy kellene, nem azt a teljesítményt tudják és nem lehet egyszerre használni rajtuk az összeset, de lehet örülni, hogy valamelyik véletlenül normálisan működik :DD
Van itthon indukciós tűzhelyem, meg használtam is ipari körülmények között, vannak dolgok amire jó, gyorsan vizet melegíteni, meg csinálni egy rántottát, de normálisan nem lehet vele főzni, legalábbis azon a szinten ahogy én szoktam ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15062) kisza25 válasza Tsebacsi (#15037) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A keramia is egy kaka :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15063) FeRRaR1 válasza kisza25 (#15061) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Majd szólj ha Angliában jársz és rád cáfolunk :DDD

(#15064) Alusky válasza kelly416 (#15056) üzenetére


Alusky
aktív tag

Mamánál is úgy van, én azt nem szeretem. A hőtágulás miatt kell egy hangyányi rést hagyni a falban aztán ott átmennek a hangok. ;]
Itteni házba szerencsére nem lehetett, mert a középső falak támasztók, nem lehetett megvágni. Így a gyerekkorom teljesen jól elzárt volt. Ráadásul anyám imádott 25 fokokban lenni, szerencsére így abból sem részesültem.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#15065) kisza25 válasza Tsebacsi (#15046) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor hasonló, mint a vert falas háznál, nyáron beveszi a hőt a fal, télen leadja, beveszi a hideget nyáron leadja, tél közepén költözöl be és nem volt fűtve nem tudod átmelegíteni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15066) kisza25 válasza cappa72 (#15051) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem régi konvektor van aminek elég a gáz nem kell villany, van fűtő hűtő klíma, meg cserépkályha, valami csak lesz :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15067) radi8tor válasza kisza25 (#15061) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De lehet csak megfelelő edény/serpenyő kell hozzá. Az a lényeg hogy az indukciós tűzhely teljesítményét "ki kell simítani". Nekünk minden serpenyőnk alján 1 cm vastag fém pogácsa van.
Éttermekben általában vékony rozsdamentesben főznek.

Vapianonál látom pl az indukciós wokban hogy vékony rozsdamentes edényeket használnak, nekik nem számít milyen lesz a végeredmény mert a félig átsült csirkét is megeszik a népek. :D Ja gyakran nem sütik át rendesen mert túl melegen főzik és már kezd égni a külseje miközben a csirke kocka belseje még csak most lett fehér.

⭐ Stella

(#15068) kisza25 válasza radi8tor (#15067) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Megfelelő ipari edényeket használtunk, meg itthon is azokat használok, én egyszerre minimum 4-5 dolgot szoktam főzni, mikor dolgoztam volt, hogy 10- et, 1-2 kajával el lehet vele bohóckodni, de ettől még nem az lesz a legjobb főzni, ott kell mellette állni és állítgatni kell, mert leéget olyan dolgokat is, amit egy gáz nem, vagy nem is tud. A gázt sokkal jobban be lehet allítani.
Nem attól lesz valami gyors, mert 1 perc alatt vizet forral, nem fog rajta hamarabb megfőni egy marhapörkölt, viszont könyebben leégeted.
Az a gyors, ha egyszerre tudok 8-10 dolgot főzni gond nélkül :)
Keramiával meg az a baj, hogy idő amíg bemelegszik, aztán idő amig kihűl és nagyon rá tudnak égni a dolgok és nagyon forró az egész felület. Főzőlap hasonló, még nehezebben melegszik, még nehezebben hül, viszont arról leég minden.
Azt aláírom, hogy aki keveset főz otthon, meg melegít stb annak jó lehet egy indukciós

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15069) radi8tor válasza kisza25 (#15068) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ezt adom hogy a gáz jobban szabályozható.
De létezik olyan indukciós amin 5 fokozat van és olyan is amin 12.

⭐ Stella

(#15070) Qru válasza radi8tor (#15060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem de a tarolo az pont a haloszobank alatt van. Es akkor a draga garazsbol sem venne el a helyet.

#nincsbennetarcsi

(#15071) radi8tor válasza Qru (#15070) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja azt nem tudtam, bár onnan becsövezni nem lenne egyszerű. Mondjuk most még megtehetitek max marad ledugózva a cső :D
De kell neki delej is.

⭐ Stella

(#15072) Qru válasza radi8tor (#15071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elegem van a furas faragasbol.

#nincsbennetarcsi

(#15073) radi8tor válasza Qru (#15072) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor Wifiset kell nézni oda. ;]
Ja elhiszem.

⭐ Stella

(#15074) Tsebacsi válasza radi8tor (#15069) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

14 plusz turbó fokozat, az előző kerámia is ilyen volt igaz turbó nélkül.
Elhiszem hogy egy szakács szidja az indukcióst de mi szerintem innentől gyorsabban fogunk főzni és mivel új edényeket is vettünk, jobb lesz a hőleadásuk, meg a felület bennük. Azért a 10 éves edények lassan tönkremennek meg azért nem mindig figyeltünk rájuk. ezekre már igen mert a fém szedőket is cseréljük fára, szilikonra, műanyagra.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15075) Qru válasza radi8tor (#15073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha beleferunk az uj 3+3 millasba akkor lehet megint szetveretunk valamit. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#15076) rbalint88 válasza kisza25 (#15068) üzenetére


rbalint88
addikt

En is jobban szeretek gazon fozni, de csak egy fozolap miatt nem akartam megtartani. Indukcios es indukcios kozott is nagy kulonbsegek vannak. Ikeas es Tefal edenyekkel eddig jo a tapasztalat, de teny, hogy odafigyelosebb - ha tobb dolgot foz az ember, erdemes kicsot lejjebb venni, hogy legyen benne lauf.

(#15077) kisza25 válasza rbalint88 (#15076) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amiben az indukciós nagyon jó, az a magas hőmérséklet tartása, pl. hús kérgesítésében elég jó. Felforrósítod az edényt, mikor belerakod a húst az visszahűti, ha sokat raksz bele.
Az indukcióst nem nagyon tudja. Ilyenre használom is ami itthon van. Pl holnap nyársat fogok csinálni, szépen kap egy kis kérget, aztán fedő rá és 10-15 perc kész, így puha és szaftos marad belül és kívül megpirul.
Ráadásul ezt a teraszon tudom csinálni, így büdös sem lesz a lakásban.
Mostanában ráálltam, hogy faszenes grill, vagy légkeveréses sütőben csinálok húsokat, vagy kint indukción:)
Köretek, szószok meg a gázon

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15078) Qru válasza rbalint88 (#15076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nalunk a regi lakasban gaz van/volt de hulye lennek lecserelni mert nincs gazora. Mondjuk amennyit fozunk nem visszuk csodbe a szolgaltatot de na... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#15079) cappa72 válasza kelly416 (#15053) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tavaly előtt, amikor voltunk külföldön, akkor egy modern házban szálltunk meg (igen jó volt), de csak indukciós lap volt.
És bizony mi minden apartmanba visszük a hagyományos kotyogóst, ami visszacsapószelepes - alu...
Kénytelen voltam trükkhöz folyamodni, felforraltam a vizet egy arra alkalmas edényben, és bele a kotyogit... lett kávé. :D
Pont annál a szállásnál kapta lencsevégre az S-Max-ot a Google autó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15080) Qru válasza cappa72 (#15079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Telken indukcios van nekunk is. Mondjuk az alu edenyeket utalom amugy, ott is rozsdamentes kotyogos van.

#nincsbennetarcsi

(#15081) kisza25 válasza cappa72 (#15079) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én rendes kávéfőzőt szoktam vinni mindenhova :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15082) brumi1024 válasza cappa72 (#15079) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha esetleg kenyelmetlenne valik a trukkos megoldas vannak indukcios lapokhoz valo lemezek, amikre kotyogost lehet rakni. :K Raketakotyogoshoz en azt hasznalom, bar az utobbi idoben atszoktam a picopressora, vizet meg tudok melegiteni mashogy is.

(#15083) Reggie0 válasza radi8tor (#15069) üzenetére


Reggie0
félisten

Es az a legjobb, hogy meg a szolgaltato is szabalyozza, mert valtozoan szar gaz jon :)

(#15084) radi8tor válasza Reggie0 (#15083) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt én szerencsére nem tudom. Sose volt gáztűzhelyünk. :B

⭐ Stella

(#15085) Reggie0 válasza radi8tor (#15084) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekunk meg van sajnos, de nemsokara kidobjuk. Nekem herotom van tole.

(#15086) Reggie0


Reggie0
félisten

Amugy ez a TVE-s teszt is hozza az elmult idok alacsony szinvonalat. Jovore mar elo se fizetek erre a szarra.

(#15087) Qru válasza Reggie0 (#15083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk kombi készülék van most, a sütő villany a főzőlap gáz de a következő az már tuti full villany lesz.

#nincsbennetarcsi

(#15088) Reggie0 válasza Qru (#15087) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekunk is a suto villany, tud is minden jot. (also-felso grill, forrolevego, keringetes, stb.).

Fozolapbol egy vegyes jo lenne: keramia+indukcios. Es akkor nincs edeny problema se.

[ Szerkesztve ]

(#15089) Qru válasza Reggie0 (#15088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezen még mi is törpölünk, hogy mi legyen. Telken indukciós van azzal nincs is gondunk igaz ott max melegítünk. Amit főzni kell azt kint főzzük bográcsban/grillen a kertben. Na de otthon a lakásban ez nem opció ugye...

#nincsbennetarcsi

(#15090) Alusky válasza Qru (#15089) üzenetére


Alusky
aktív tag

Mié, a járólap nem gyullad. Ablakot meg lehet nyitni. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#15091) Qru válasza Alusky (#15090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#15092) radi8tor válasza Qru (#15089) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A konnektorba dugható (hordozható) indukciósok más ligában vannak a beépíthetővel. :K
Persze ár függő, mert a legolcsóbb beépíthető lehet szarabb mint az Aldis hordozható :D

⭐ Stella

(#15093) Qru válasza radi8tor (#15092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyaraláskor az apartmanban olyan volt, hát az egy kalap szrt se ért. :(

#nincsbennetarcsi

(#15094) Reggie0 válasza Qru (#15093) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig abbol is vannak baromi jok. Csak sok helyet visz el, meg korulmenyesebb a takaritas.

(#15095) kisza25 válasza Reggie0 (#15083) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet szidni a gázt, de azzal fűtők és főzök, de tavaly októbertől 400 köbméter ment el, ami ~40eFt :)
A sütő nálam is légkeveréses, abból az a legjobb otthonra :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15096) Alusky válasza kisza25 (#15095) üzenetére


Alusky
aktív tag

Nekem egy gázpalack egy évre elég, de nem emlékszem már lehet másfél is. 9000 pénz. :DDD
Villanyos a tűzhely meg a sütő, de ha a kutyáknak csinálok valami húsosat akkor azt a garázsban szoktam a gázzal, ne a házba büdösítsen. Kutyának ugye nem fűszerezem a húst, a nyers húsnak meg azért annyira nem jó a szaga ahogy fől natúrban. Döglött melegedő állat szaga van. :DDD Úgyhogy azt a garázsba szoktam. Valamikor halat kapnak, hát azt is.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#15097) rbalint88 válasza Alusky (#15096) üzenetére


rbalint88
addikt

Nalunk nyerset eszik a cicakutya, szerintem a te medveoloidnek se lesz tole semmi baja :) ha normalis helyrol van es volt fagyasztva, akkor elvi sikon nem lehet belole para. :R

(#15098) szőröscica válasza rbalint88 (#15097) üzenetére


szőröscica
addikt

Szőrös! :Y

(#15099) Alusky válasza rbalint88 (#15097) üzenetére


Alusky
aktív tag

Én nem merek semmit nyersen adni nekik. Túlságosan profitorientált a világ már ehhez, hogy megbízzak bármiben.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#15100) cappa72 válasza rbalint88 (#15097) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez naggyonnn szééép! :C

cicakutya
Húúúú... ez valami veszedelmes lehet!
Mi is így szoktuk hívni őt...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.