Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) at11 válasza TheProb (#26095) üzenetére


at11
tag

Nekem teljesen jó a Viofo app, gyakori telefonnal - Samsung, Iphone, hibátlan. A gyenge láncszem az Android sokszínűsége, de ez minden kamera appra igaz, a nagyon dzsunka Androidos telefonoknál lehetnek meglepetések, de a nagy márkákkal jól fog menni.

(#26102) at11 válasza A_ScHuLcZ (#26098) üzenetére


at11
tag

Ez került bele: Turn on WIFI in WIFI Station mode automatically

A wifi station mode, hogy a kamera csatlakozik az otthoni wifi hálózatodhoz (ha eléri a kertben parkolva pl.) és te a telefonodon, tableteden, szintén az otthoni wifi hálózatodra csatlakozva nézegetheted, letöltheted a felvételeket, kamerát beállíthatod, stb. Ha igényled ezt a funkciót.

Az A129 Duo 2018-ban jött ki, azért nem rossz, hogy még mindig van update és fejlesztik a tudását szoftveresen!

(#26103) A_ScHuLcZ válasza at11 (#26102) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, ez benne volt a 2.2 -> 2.3 changelogban, de az sajnos nem derül ki, hogy miket fejlesztettek az 1.8 -> 2.2 között.

A legfrissebb firmware több, mint 2 éves, 2020.03.28-ai kiadás, szerintem már nem fejlesztik.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#26104) Upo válasza TheProb (#26095) üzenetére


Upo
addikt

Mármint erre a google térképes mókusvakításra gondolsz? :F

Az A500s tudja, nekem az van. Papírforma szerint az A800s is.
Driving Route a neve.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26105) BBéci válasza Dr_Senkihazi (#26086) üzenetére


BBéci
titán

Gallyra? :Y Hogyan került oda?
[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26106) BBéci válasza TheProb (#26095) üzenetére


BBéci
titán

Melyikhez nem lehet hátsó kamerát kötni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26107) Hauptmann válasza Upo (#26104) üzenetére


Hauptmann
addikt

Kivették belőle egy ideje a pillanatnyi sebesség kijelzését. :(

(#26108) TheProb válasza Upo (#26104) üzenetére


TheProb
veterán

Ez nem a timeline. Arra gondolok, hogy az m500-nál egy idősávot tekergetve tudod letölteni a videókat. Ha jól értelmezem, akkor megadhatsz több perces blokkot és akkor úgy szedi le a videókat. Nem kell egyesével belenézegetni az 1-3 perces blokkokba és egyesével töltikézni.

u.i.: Erre gondolok. Kép alapján lehet ezzel sem lehet 3percnél nagyobb etapot egyben lehúzni. De biztos könnyebb így megtalálni a keresett időablakot, mint egyesével belenézegetni a videókba.:

#26101at11: Pedig pont az iOS-es verziót köpködik az értékeléseknél és valami 2,3-as overallja van AppStore-on.

#26106BBéci: Amit írtam, az M500-hoz.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26109) BBéci válasza TheProb (#26108) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem ismerem, A500S Pro Plus kamerám van. Ha most kellene vennem, ugyanezt választanám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26110) Dr_Senkihazi válasza BBéci (#26105) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

Basszus,en ezt akkor vilag eletemben rosszul ertelmeztem mikor hasznaltam :) :)
Miket meg nem tud itt az ember.. :R

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#26111) sohrking


sohrking
tag

Sziasztok, Köszönöm a sok tanácsot, infót. Végül A500s lett a választás hard wire kittel és hátsó kamerával.
Kérdésem a hátsó kamera tekintetében volna.
Igen melegek a nyarak, és erősen gondolkodom sötétítő fóliát helyezni az ablakokra. Ez a hátsó ablakot érintené, így a hátsó kamerát is. Van valakinek ezzel tapasztalata?
- A kamera megtapad a fólián is, vagy csak az üvegen?
- Milyen sötétítésen lát még át a kamera megfelelően?
- Ha nem ragad meg a fólián, képesek/hajlandóak körbevágni a fóliások a fóliát.
Fő kérdés. Előbb a kamerát vagy előbb a fóliát rakassam fel?
A tapasztalatokat, véleményeket előre is köszönöm.

(#26112) htc07 válasza sohrking (#26111) üzenetére


htc07
addikt

nekem sötétítve lett utólag a hátsó szélvédő, jól kilát rajta a kamera. az első kamerára raktam plusz polarizált lencsét is.
a kamerához adnak egy ilyen átlátszó öntapadós (szilikon?) fóliát (mint a telefon kijelzővédő), és arra kell ragasztani a kamerát, és az könnyen lejön.

[ Szerkesztve ]

(#26113) htc07 válasza htc07 (#26112) üzenetére


htc07
addikt

ha szeretnétek, csinálok majd képet vele / róluk valamelyik nap.

(#26114) BBéci válasza Dr_Senkihazi (#26110) üzenetére


BBéci
titán

;)
Sokkal többen írják, mondják helytelenül, mint ahányan helyesen.
Lásd az aláírásomat, felsoroltam néhány rettenetet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26115) dethroner válasza sohrking (#26111) üzenetére


dethroner
veterán

Nekünk a swift gyárilag sötétített. Gond nélkül megtapad az ilyen üvegen is a hozzá kapott fólia és a felvétellel sincs gond.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26116) ixlai


ixlai
csendes tag

Sziasztok.
Adott egy 70mai A800s készülék..+ hátsó kamera és hozzá a hardwire kit, amit ma kötöttem be.
Szeretném beállítani a pakolásfigyelés funkciót, de mindig kér még valami kábelt
Csatolt kép

Mi lehet a gond? Rossz beállítás? Vagy mit szeretne még.. hová kábelt ?

Előre is köszönöm

(#26117) sambenez válasza ixlai (#26116) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem látom a képet. De szinte biztosan rosszul kötötted be, ha ilyet kér.

(#26118) at11 válasza TheProb (#26108) üzenetére


at11
tag

Ne dőlj be az értékeléseknek, a 70mai app 1,6-os értékelésű 5-ből iOS-en, de mindig a műszaki analfabéták értékelnek, pl. letiltja a telepítésnél a saját hálózaton való keresést, aztán csodálkozik, hogy nem működik az app. És az elégedetlenek fognak értékelni, így nem érdemes erre alapozni semmit, ki kell próbálni, ha lehet.

(#26119) WaterWave


WaterWave
veterán

Új firmware az 500S készülékhez 1.1.20 néven.. Most raktam fel.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26120) dethroner válasza WaterWave (#26119) üzenetére


dethroner
veterán

Aztán majd jól elcsesz valamit :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26121) WaterWave válasza dethroner (#26120) üzenetére


WaterWave
veterán

Nincs vele gond... bootolási hangon módosítottak, de még mindig nem lehet kikapcsolni pedig ígéretet kaptam rá.
Nah mindegy :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26122) pooty válasza WaterWave (#26121) üzenetére


pooty
tag

a bootolási hang kiiktatására van megoldás az összefoglalóban.

(#26123) BBéci válasza pooty (#26122) üzenetére


BBéci
titán

Az egyeseknek, például nekem túl macerás, inkább egy új firmware oldja meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26124) Qwen


Qwen
tag

Sziasztok!
Látom páran használnak 70mai a500s kamerát.
Nálam GPS nem mindig működik. Ha mégis, akkor olyankor 3xx, vagy 7xx km/ órás sebességet mutat :DD . 4 napja vettem, akkor ajánlott fel új firmware-t. Esetleg az kevert be, vagy GPS hiba lesz? A régebbi firmware-vel nem próbáltam.

(#26125) WaterWave válasza pooty (#26122) üzenetére


WaterWave
veterán

Nah ne mondd :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26126) pakfong válasza WaterWave (#26125) üzenetére


pakfong
tag

Nem virít ott eléggé a neved. :)

#Sambenez
Az összefoglalóban a Hasznos linkek résznél az sjcam.info link már nem él. Meg az Ajánlott eladóknál Sincerity linkje se jó. Van külön honlapja már, mondjuk nem rendeltem még onnét, nem tudom mennyire megbízható.
Tudnád majd szerkeszteni az összefoglalót?

[ Szerkesztve ]

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#26127) sambenez válasza pakfong (#26126) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Persze, megcsinálom. Kösz.
Sincerity megbízható, de ha jól tudom áfát kell fizetni arra amit onnan rendelsz.

(#26128) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Most akkor ez a LAMAX S9 csak marketingfogás miatt felkapott vagy jó is?
Esetleg van e jobb ebbe a kategóriába?

(#26129) Qwen válasza Qwen (#26124) üzenetére


Qwen
tag

Valószínű meglett a hiba.
A szélvédő hővédős (szolár).
Ha kiveszem, akkor mindig talált jelet fél percen belül. Meg a tükör fölött részben nincs benne ez a szolár -os fólia, a pöttyös részen. Ha oda rakom, akkor van jel, ha alá teszem akkor elveszíti. Szerintem ez lesz gond, és a kamera jó.

(#26130) Peathee válasza Qwen (#26129) üzenetére


Peathee
aktív tag

Elég valószínű. Sőt ha még fűtőszál is van benne akkor egész jó Faraday kalitka az autód. ;)

(#26131) Peathee válasza sohrking (#26111) üzenetére


Peathee
aktív tag

Előbb a fóliát, aztán a kamerát. Szerintem emiatt ne vágasd ki a fóliát. Nem tudom milyen autó, de ha függőlegesen áll az üveg annál könnyebben kilát rajta a kamera. Ha nagyon lejt az üveg mert lépcsőshátú az autó, akkor a kép szélei sötétek lesznek.
Fóliától függ, de az éjszakai felvételeket elfelejtheted szinte minden esetben, ott már nem fog kilátni.
Én pl ezért is adtam el az A800s hátsó kamerát, mert olyan sötét a hátsó üveg a kocsimban, hogy nem látott ki.

(#26132) at11 válasza Peathee (#26131) üzenetére


at11
tag

Sok kameránal (Viofo, BlackVue,Thinkware,stb.) van a menüben “expozicio” beallítás az első és hátsó kamerára külön, pont a színezett üveg miatt. Talán ennél is.

(#26133) ixlai válasza sambenez (#26117) üzenetére


ixlai
csendes tag

Ezt adja be hiba üzenetnek.
Nagyon nem lemez elrontani a bekötést.. egyik szál a direkt akura..másik szál mikor kontakt van..harmadik földelés.
Vagy hol a hiba ?
Másnak működik a parkolás megfigyelés?

No parking surveillance cable detected . Connect it , then start the Parking Surveillance function.

(#26134) sambenez válasza ixlai (#26133) üzenetére


sambenez
Topikgazda

De nem mindegy melyik szál hova lett kötve. Lehet fordítva lett bekötve a fix és a gyújtás szál.

(#26135) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Van olyan ajánlott tipus amiben tolatókamera is van?
üdv

(#26136) Upo válasza nagyfejü (#26135) üzenetére


Upo
addikt

Nem egyszerű a dolog szerintem. A menetrögzítő hátul az utat figyeli, a tolató kamera inkább lefelé néz, a lökhárító sarkai a képben illene hogy legyenek.
Lehet hogy könnyebb lenne egy visszapillantós tolatókamerát felrakni, és külön egy menetrögzítőt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26137) BBéci válasza Upo (#26136) üzenetére


BBéci
titán

Múltkor este dugóban araszolt előttem egy olyan belső visszapillantós autó, eszméletlen zavarónak éreztem még 4-5 méterről is a folyamatos fényét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26138) Upo válasza BBéci (#26137) üzenetére


Upo
addikt

A dugóban araszoló autós tolatott előtted hogy zavart a tolatókamera világítása a tükörben?
Azért írtam a javaslatomat úgy ahogy, mert tisztában vagyok vele. Feltesz mondjuk egy A500s-t, és a visszapillantós tolatókameránál meg nem foglal plusz helyet a monitor, mert a tükörben van. Az meg csak tolatás közben világít, amúgy csak sima tükör.
Vagy akkor írhattam volna, hogy csavarozzon a műszerfalra még egy tolatókamera képernyőt, de arra már kevesen hajlandóak.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26139) Pancsermeste válasza Upo (#26138) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Visszapillantós tolató-menetrögzítős kameránál is be lehet állítani, hogy csak tolatókameraként üzemeljen, vagy menet közben is mutassa a képet. Akit zavar, bármikor kikapcsolhatja manuálisan, akár hangvezérléssel, vagy esetleg beállított idő után automatikusan is kikapcsol. Gondolom léteznek fényszenzoros típusok, de manuálisan is csak egy mozdulat levenni a fényerőt a kívánt szintre.

BBéci: Nem vagyunk egyformák. Engem egyáltalán nem zavar az állandó bekapcsolt kijelző, de megértem azt is, hogy vannak akiket minimális fény is zavar. Azt viszont már nehezebben tudom elképzelni, hogy pl. egy új ledes féklámpa felvillanásai mellett (ami néha tényleg kiégeti a retinát) a kijelző fénye legyen zavaró.

-= Pancsermeste® =-

(#26140) BBéci válasza Upo (#26138) üzenetére


BBéci
titán

Félreérthetően fogalmaztam, leírom másképp.
Annyira erős fénnyel világított a tükör, hogy azt 4-5 méterről is észleltem és megállapítottam, hogy 60-80 centiről retina kiégető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26141) Upo válasza BBéci (#26140) üzenetére


Upo
addikt

De akkor az nem tolatókamera volt, mert az előremenetben nem világít.
Én arra próbáltam mutatni, hogy a tükrös tolatókamera attól még jó lehet, mert az csak tolatáskor "világít".

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26142) Pancsermeste válasza BBéci (#26140) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Értem.
Néha én is találkozom olyannal, hogy a mellettem lévő autóban lévő tesla style media kijelzője szinte nappali fényt varázsol a beltérben. No, az úgy engem is zavarna, nem értem, miért kell max. fényerőn használni tök sötétben.

-= Pancsermeste® =-

(#26143) BBéci válasza Upo (#26141) üzenetére


BBéci
titán

Visszapillantót helyettesítő, annak kinéző monitor volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26144) trynty válasza Peathee (#22619) üzenetére


trynty
újonc

https://www.aliexpress.com/item/1005003316555435.html

Tóth József

(#26145) ixlai válasza sambenez (#26134) üzenetére


ixlai
csendes tag

Rá nézek akkor ;)

(#26146) Bogyó bá' válasza Qwen (#26124) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Autóba szánták ezt a kamerát, nem sportrepülőbe. :DDD Szerintem ott a (repüléskor) a büntetőfékezés is ritkább esemény.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26147) mikloss

Sziasztok! Nemreg vettem egy xiaomi A500s-t es a hozza valo hatso kamerat, a kerdesem az hogy lehet a max felbontast 2,7k hasznalni a hatso kamera fullhd-ja mellett vagy nem? :R

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#26148) Bogyó bá' válasza mikloss (#26147) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet, de csak ha "normális", gyors kártya van benne.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26149) at11 válasza Upo (#26141) üzenetére


at11
tag

Ezek a tükörbe épített kamerák pl. mint ez akkor nagyon hasznosak, ja hátra nincs kilátás, pl. dobozos autó, hátsó ablak nélkül, vagy hasonló. Kiteheted az első kamera képét a tükörre, a hátsó kamera képét, akkor gyakorlatilag tolatókamera, és ki is kapcsolhatod a képet, akkor hagyományos visszapillantó tükör.

(#26150) at11 válasza Bogyó bá' (#26148) üzenetére


at11
tag

Thinkware U1000 simán rögzít 4K első + 2K hátsó kamera képet U1 class kártyára, szóval nem kell olyan nagyon gyors legyen, inkább normális, ahogy mondod, mint pl. egy Samsung Pro Endurance. De már abból is van U3 class persze, de anélkül is belefér a sebességébe az alap verzió is, még ilyen nagy bitrate-nél is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.