Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) Essejó válasza pekoka (#26650) üzenetére


Essejó
veterán

Pl link
Lehek kisebb is elég, a lényeg, hogy szerepeljen rajta a High Endurance

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26652) Essejó válasza sambenez (#26643) üzenetére


Essejó
veterán

Ja, meg a minőségi patchwork mintás Pesti utak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26653) Essejó válasza at11 (#26648) üzenetére


Essejó
veterán

Majd igyekszem megtanulni. 😀

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26654) WaterWave válasza at11 (#26647) üzenetére


WaterWave
veterán

Hozzászólásaidból az jön le, hogy nálad a szint a Viofo, az összes többi szar.. Kb mint mikor egy BMW-tulajjal beszélgetek arról, hogy van azon túl is élet. "Nem mert a többi szar, a német a jó"

Nem kellene leszarozni az 500S és 800S vonalat, mert ugyanazt tudja amit a Viofo, nevezetesen rögzíti a baleset okát, rendszámát, időpontját és földrajzi helyét...

Én elfogadom, hogy vannak drágábbak, ahogy autóban vannak jobbak... De magamból indulok ki én az N-es Hyundaiommal nem megyek oda az Audi tulajhoz, hogy szart vettél, mert nekem ez van, hanem elfogadom, hogy ő ugyanazért a szolgáltatásért 3x több pénzt hagyott ott, és fog is a szervizelésekkel. Te is 3x drárgábban vettél egy Viofot, amit az 500S is játszva tud. De ezért ne veregessük már a mellkasunkat. Sok esetben a drágább nem jobb.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26655) ianhoward


ianhoward
tag

Sziasztok,

Két éve vettem egy Xiaomi 70mai dash cam 1s kamerát.
A napokban tapasztaltam, hogy a kép borzasztó lett rajta.
Képet csatolom.
Nem tudom mióta rögzít így.
Mi lehet a probléma?
Factory reset volt. SD kártyát kivettem. Úgy is villog a kép. Mintha a fénnyel lenne baja.
Firmware update segíthet? Ha igen melyik fw és honnan tölthető le?
Előre is köszönöm a segítséget.
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#26656) Ciccuka válasza ianhoward (#26655) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez próbáld meg:
Lehet, hogy időbeli frissítéssel megelőzhetted volna ezt.

70mai

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26657) pekoka válasza Essejó (#26651) üzenetére


pekoka
tag

Köszi, meg is rendeltem. :R

O->-<

(#26658) simonjoe válasza ianhoward (#26655) üzenetére


simonjoe
őstag

WDR hibás, nem műxik a fényerő kompenzálás.

Joe

(#26659) Hauptmann válasza WaterWave (#26654) üzenetére


Hauptmann
addikt

Engedd el. Ő az, aki a Suzukiba 200 ezres kamerát vett, és azóta bizonyítási kényszere van, hogy az a kamera az isten, minden más fosszarhúgy.

(#26660) saril válasza Hauptmann (#26659) üzenetére


saril
senior tag

Azt felejti el mindenki hogy a SoC az általában Novatek NT96660 vagy NT96655 ezek mind 2017 vagy előtti gyártásúak, és ezt használja a kamerák 95%-a, igen 5 vagy több éves technológiát!
Egyedül a Viofo használ NT96670-es procit a A119 V3-ban.
Szóval ez az egyedüli most a piacon ami a legújabb SoC-ot használja és kifújt.
Ez pedig nem a legdrágább modell a piacon ;]
[link] :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26661) Hauptmann válasza saril (#26660) üzenetére


Hauptmann
addikt

És kit érdekel a SoC egy menetrögzítő kamerában? A régebbi nem veszi fel az eseményt, vagy nem látszik rajta a rendszám?

(#26662) sambenez válasza saril (#26660) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem a legdrágább, de majdnem 40%-al drágább mint az A500S. Itt jön a kérdés ad-e annyival többet az újabb SOC, egy dashcam esetén.
Ráadásul a 70mai több kamerájában is hisilicon SOC van.

[ Szerkesztve ]

(#26663) ianhoward válasza simonjoe (#26658) üzenetére


ianhoward
tag

Köszönöm a választ. A hiba meghatározást nem tudtam, de nem néztek ki jól a látott videók.
Garancia lejárta után nyilván nem éri meg javítattni?
Ha javítást végezne is valamelyik szerviz..
Xiaomi termék még nálam soha nem romlott el. :(

(#26664) saril válasza Hauptmann (#26661) üzenetére


saril
senior tag

Igen, rosszabb a feldolgozó egység, hiába van jobb kamera ha nem jó a SoC, ott a videó linkje ahol elmagyarázzák, tessék megnézni, a videóban TÉNY-ek vannak. [link]

A500S:
Sensor: Sony IMX335
CPU: NT96580

Viofo A119 V3
Sensor: Sony IMX335
CPU: NT96670

Van még kérdés?
Nem, nem sztárolom a Viofo-t csak leírtam a TÉNYeket amiről jó ha tudtok, meg azok is akik meg a Xiaomi mellett kardoskodnak, hogy több mint 5 éves cpu-t használ.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26665) sambenez válasza saril (#26664) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha 2 kamerás rendszert szeretnék melyik A119 V3-at ajánlod?

Azt felejted el nem a 70mai-t sztárolja itt senki, de amikor az árak versenyeznek akkor lehetőleg ugyanazt az árkategóriát érdemes összehasonlítani.
De ha megmondod melyik az a helyzet amikor mondjuk az A500S kevesebb érdemi infót ad mint az A119 V3 és ez megér 1,4-es szorzót megígérem neked soha többet nem ajánlom senkinek a 70mai kamerákat.
Onnantól az A119V3 lesz a mindenkori minimum.

Engem ez nem győz meg, hogy érdemes annyival több pénzt kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#26666) saril válasza sambenez (#26665) üzenetére


saril
senior tag

Két kamerás rendszerben az A129-t mondja a csóka a videóban, nem én, ami Novatek NT96663-t használ.
Újabb CPU mint az említett Xiaomi, ez TÉNY, nem beszéltem árakról, csak a kamerákban található prociról, nem tudom ez miért fáj ennyire.

Mindenki azt vesz, amit akar :R

A két kamerát egy autóban össze kéne hasonlítani, egy napsütéses, egy esős, és egy éjszakai úttal, utána lennénk okosabbak, ahogy az általam linkelt videóben is tették!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26667) sparta2 válasza saril (#26666) üzenetére


sparta2
tag

Az A129 Plus szintén az NT96670-et használja.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26668) at11 válasza WaterWave (#26654) üzenetére


at11
tag

Te vetted magadra, hogy fostaliga az 500S és 800S, pedig én az 5-10-15-20-25 ezres kategóriára gondoltam, amivel tele van a net, ha beírod, hogy autós kamera, nem a 70mai-ra. De egy Tesla nem megfeleltethető egy Dacia Springgel, ahogy egy olcsó kamera sem egy prémium kamerával, hiába ugyan az a feladata, máshogy valósítja meg.

A Trabant is tök jó volt, mert elvitt A-ból B-be, de van jobb megoldás. Telefonból is van olcsó meg jó. Az olcsó nem rossz, nem rossz, de én inkább nem küzdök a kompatibilitási gondokkal, ezzel, azzal, amazzal, hanem veszek egy Samsungot vagy iPhone-t, mert azok váltak be nekem. Fizetek a megbízhatóságért és kényelemért.

Kamerában egyébként a BlackVue és Thinkware a legjobb, azért nem szoktam azt javasolni, nehogy elájuljon valaki, hogy mennyibe kerül egy top kamera. (Javaslom megnézni mennyibe kerül egy top telefon. Tudom, a 3210-es is jó, hülye aki nem azt vesz.)

[ Szerkesztve ]

(#26669) sambenez válasza saril (#26666) üzenetére


sambenez
Topikgazda

De az A129-ben meg nem a legújabb SOC van. Most akkor az megfelel?

Egyébként nem fáj. De árak nélkül semmit nem ér a SOC-okkal példálózni.
A Daciat-t sem hasonlítjuk a BMW-hez, de még egy Toyota-hoz sem.
Annak van értelme ha ár/érték arányban vizsgálunk mindent.
Itt is többször le lett írva jó a Viofo de annyival nem mint amennyivel drágább.
Ezt kell mérlegelni mindenkinek.

(#26670) at11 válasza sambenez (#26665) üzenetére


at11
tag

A linkelt videóban jobb a rendszámok olvashatósága a Viofo esetében. (Kommenteket is nézd meg.) Adott esetben ez milliókat érő információ lehet. (A rendszám.)

Nézd meg, állítsd meg a képet.

Ez az, amit linkeltél, videó.

(#26671) at11 válasza sambenez (#26669) üzenetére


at11
tag

Pénztárca és elvárás kérdése, megéri-e, amennyivel jobb szerintem.
De igen, egy árkategóriában kell összehasonlítani a dolgokat, igazad van, nem drágábbat az olcsóbbal.

(#26672) sambenez válasza at11 (#26668) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem Ő vette magára hanem te gagyiztad le azokat a kamerákat amik nem drágák.
Ahogy te véleményezted azt az embert is aki nem tud összegyűjteni 100e ft.
Tudom mindenki amennyije van annyit is ér.

De neked is mondom mondj olyan helyzetet amikor a 70mai felvételen kevesebb érdemi infó lesz mint egy Viofo-n.
A BlackVue meg azért drága mert tele van olyan szolgáltatással ami e legtöbb embernek felesleges.

Itt egy video Blackvue dr900s vs 70mai 500 Pro
Úgy látod jogos a 10x-es ár különbség?

[ Szerkesztve ]

(#26673) sambenez válasza at11 (#26671) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha nem állóképen akarnád megnézni a rendszámot mind a kettő esetében van olyan képkocka amin látható a rendszám.
Van olyan pillanat is amikor a Viofo képén látszik kevésbé.
Tőlem mindenki azt vesz amit akar. De ne hunyjunk már szemet az árak felett.
Ha megnézed azt is le szoktam írni a Viofo is jó kamera, csak nem annyival amennyivel drágább.

(#26674) Hauptmann válasza saril (#26666) üzenetére


Hauptmann
addikt

Aha, persze, majd egyxetlenegy állókép alapján fogják kielemezni az esetet. Ha egy képkockán pont nem látszik, majd egy másikon fog.

Ez nem telefon, ahol valóban számít a SoC. Persze, ne a leggagyibb eszközt vegye az ember (bár, néha az is nagy segítség balesetben), viszont ne vetessünk már túlárazott eszközöket az emberekkel. Jó, tudom, a BlackVue az isten meg minden, de akkor is. :DDD

(#26675) saril válasza Hauptmann (#26674) üzenetére


saril
senior tag

Én nem írtam vásárlást és árakat, de habzik a szád neked is attól, amit leírtam. :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26676) Hauptmann válasza saril (#26675) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mert félrevezető annak, aki ide betéved, és kamerát venne. Faszságot ne terjesszünk már.

(#26677) saril válasza Hauptmann (#26676) üzenetére


saril
senior tag

Ilyenkor hol vannak a moderátorok?

Nem írtam hülyeséget, technikai paramétereket írtam le, ami nem félrevezető, puszta TÉNY!
Te meg erre ledegradálod a technikai paramétereket amit leírtam, azaz egyuttal engem is!
Itt ilyet is lehet?!

Móta változott meg ennyire ez a forum?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26678) sambenez válasza saril (#26677) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én nem látom, hogy téged degradált volna. De ha bármi sértőt érzel jogod van jelenteni.
A technikai véleménykülönbséget pedig én nem fogom törölni.

(#26679) BBéci válasza saril (#26677) üzenetére


BBéci
titán

Olyan puszta tény, ami a lőtéri kutyát sem érdekli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26680) saril válasza BBéci (#26679) üzenetére


saril
senior tag

Neharagudjatok hogy egy autós kamerák forumban az autós kamerák technikai paramétereivel foglalkoztam, én kérek elnézést! :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26681) sambenez válasza saril (#26680) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerinted ha egy autós topikban a legjobb ár/érték arányú autókról van szó, és valaki bemegy elmondani, hogy a dacia a pár évvel ezelőtti renault technikát használja, vagy elkezd a 2023-as corvette-el példálózni annak mennyi értelme van?
Ha már ennyire példálózni akarsz készíts a rendelkezésedre álló kamerával teszt felvételt, és azt oszd meg a tömegekkel. Sokkal több haszna van mint leírni, hogy csak a viofo a119v3 használja a legutólsó NT chipet.

Tudom ez egy általános dashcam topik, de valahogy soha nem azt kérdezi senki melyik a legdrágább legjobb kamera.
Az első kérdés mindig az 20-30e ft-ért milyen jó minőségű kamera van.
Erre az nem válasz, hogy a viofo a119v3 alatt nincs élet.

(#26682) szaki58


szaki58
aktív tag

Üdvözlök Mindenkit!
Új vagyok ebben a fórumban, és természetesen segítségért fordulok hozzátok, szakértőkhöz.

A sógorom szeretne fedélzeti kamerát a kisteherautójába. Semmi extra nem kell, hátsó kamera sem. csupán rögzítsen, régit töröljön, parkolási funkció sem szükséges. A kép azért legyen elfogadható, a látószög is.

Ami nagyon fontos neki, a magyar menü, ebből következik, hogy kijelzős kellene, mert ő nem zseni az appok kezelésében.

A legvégső árhatár mindössze 25 ezer forint. Én hülye vagyok hozzá (illetve magamnak azért dupla ennyiért vennék) ezért kérem a segítségeteket, mit ajánlotok!

Előre is köszönöm!

(#26683) sambenez válasza szaki58 (#26682) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Első körben a magyar menün gondolkodjon el, mert ezzel majdnem nullára csökkenti a lehetőségeit. Már a 25e ft is nagyon alacsonyan van.

(#26684) szaki58 válasza sambenez (#26683) üzenetére


szaki58
aktív tag

A baj az, hogy nem gondolkodik. Sajnos, a beállítottsága (intelligencia?) ilyen, küzdök vele, még is csak a sógorom! :D
Ő csak dugdossa az orrom alá a telefont, hogy nézzem már 14-16 ezer... Nem tudok vele mit kezdeni, könyörüljetek rajtam! :DD A z ilyen típust biztosan ismeritek.

Valami csak lesz, ugye?

(#26685) Hauptmann válasza saril (#26677) üzenetére


Hauptmann
addikt

Téged egy szóval sem degradáltalak le, ellenben az állításod félrevezető, mert azt sugallja, hogy minden használhatatlan, amiben nem a legújabb o. Igen, tény, hogy van újabb SoC, mint amit általában a kamerák használnak, de ez nem igazán befolyásolja a kamera működését.

Igen, természetesen vannak jobb kamerák, mint az A500S/A800S/stb. De legfeljebb szolgáltatásban jobbak, és nem képminőségben. Aztán mindenki eldöntheti, hogy neki kell-e az a szolgáltatás annyiért, vagy sem.

(#26686) saril válasza Hauptmann (#26685) üzenetére


saril
senior tag

Na itt a gond, hogy én nem akartam sugalni semmit.
Külön kiemeltem hogy mindeki azt vesz amit akar.

Érdekes ez amúgy aki itt kiáll egy konkrét márka mellett azon belül is akár típus mellett azt már "megszoktátok" nem csináltok vele semmit, vagy nem tudom.

Aki meg száraz adatokat ír le, mindenféle hátsó szándék nélkül, az meg egy idióta mert ráhúzzátok hogy sugallni akar valamit, tehát tuti hátsó szándékkel írja le! azaz ideológiát gyártotok a mondandójára, teljesen jó közösség.

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26687) victorhun7


victorhun7
tag

Elvileg a viofoba kisseb rekesz értek van ez talán lényegesebb mint a SoC.

(#26688) victorhun7 válasza victorhun7 (#26687) üzenetére


victorhun7
tag

És kondenzátor van akkumulátor helyett.

(#26689) Ciccuka válasza victorhun7 (#26688) üzenetére


Ciccuka
veterán

70mai-ban se ér az akku semmit se kb.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26690) Hauptmann válasza victorhun7 (#26687) üzenetére


Hauptmann
addikt

Na, az valóban fontosabb.

(#26691) sambenez válasza saril (#26686) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Száraz adatokkal nem segíted az ide betévedők nagy százalékát.
Tapasztalat megsoztással, ne adj isten videókkal igen.
Aki itt van, annak biztosan van valamilyen kamerája, aki most akar venni annak szerinted mennyit segít, hogy melyikben hány éves SOC van?

(#26692) sambenez válasza Ciccuka (#26689) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Annyit ér amire szánták. Lezárni az aktuális videó fájlt.

(#26693) simonjoe válasza szaki58 (#26682) üzenetére


simonjoe
őstag

Ez a márka magyar menüvel rendelkezik, vegyes a vélemény róla.
[link]

Joe

(#26694) sambenez válasza simonjoe (#26693) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Itt még olcsóbb

szaki58: Itt egy teszt nézzétek meg aztán eldöntheti megfelel-e neki.

(#26695) simonjoe válasza sambenez (#26694) üzenetére


simonjoe
őstag

...na, összejön ez! :D Ha már a hazai nyelvjárás köll! :C

Joe

(#26696) WaterWave


WaterWave
veterán

van baj a fejekben....

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26697) bul07 válasza sambenez (#26681) üzenetére


bul07
nagyúr

Daciaba lévő dízel motorokat egyes Mercedes típusokba is belerakták :D ( 2018 körül biztos)
Így mikkor egy Mercedes tulaj sz@rozza az kimondottan érdekes

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26698) victorhun7 válasza Essejó (#26651) üzenetére


victorhun7
tag

Szerintem kicsit paraszt vakítás ezt csak pár éve vezetékbe elég egy régebbi class 10 ha már van annyit soha nem írsz rá hogy el romoljon egy sima.

(#26699) sambenez válasza victorhun7 (#26698) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Más igénybevétel nincs is csak az írás.
Egyébként nem kötelező, csak ajánlott.

(#26700) simonjoe válasza victorhun7 (#26698) üzenetére


simonjoe
őstag

Itt nem pusztán a "túlírásról" van szó. Bírnia kell a rendkívüli hőterhelést is. Egyébként nekem is egy sima 128-as Samsung EVO plus van benne két éve, még nem volt vele bajom. Ennek ellenére tervezem lecserélni.

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.