Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) saril válasza Chrys_ (#26499) üzenetére


saril
senior tag

Nem gond ez, vannak ilyenek is, így szép az élet :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26502) public NMY válasza BBéci (#26496) üzenetére


public NMY
csendes tag

Az én apám, apósom már nem él.

ha valaki apósa számlaképes és tud adni belátható időn belül egy időpontot, kérem jelezze és foglalom, akárhol is van az országban. (Hétvégén jobb lenne, több időm van akkor rá, még ha ez feláras is)

az alkatrészek már megvannak, az SD kártyát esküszöm belerakom én a készülékbe

(#26503) saril válasza public NMY (#26502) üzenetére


saril
senior tag

Ilyen üzemanyag árak mellett elmennél akár a másik végére az országnak? :R

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26504) BBéci válasza koxx (#26498) üzenetére


BBéci
titán

Hyundai ix35.
Fogalmam sincs, mint bontott, azt tudom, hogy mire odamentem szoftveresen beüzelemelni, addigra a mindkét kamera a helyén volt.
A sajátom beszerelése sem vett igénybe fél óránál többet, bár az csak szingli, nincs hátulsó.

#26497csiki52
Napi 5-7 órát dolgozik a saját géplakatos műhelyében. Többek között hengerfejeket újítanak fel, törött, repedt motorblokkot, munkagép alkatrészeket hegesztenek.

Mi akkor alszunk nyugodtan, ha saját magunk végezzük el azokat a munkákat, amikre képesek vagyunk, Az a tuti.

#26499Chrys_
Mi a túrót kell megbontani? Szerintem fogalmad sincs róla, különben nem firkálnál ilyen böszmeségeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26505) Chrys_ válasza BBéci (#26504) üzenetére


Chrys_
addikt

Te tűnsz itt hozzá nem értőnek, a baromságaid próbálod ráerőltetni másokra, nem csak ebben a témában. Magam szereltem be a BMW F11-be a Viofo A129 Pro Duo kamerákat hardware kittel együtt. Ezt 100% nem szereled be fél óra alatt igényesen, főleg bontás nélkül.

(#26506) BBéci válasza Chrys_ (#26505) üzenetére


BBéci
titán

Nem kellett bontani! A mellékelt műanyag eszközzel benyomkodtam a vezetéket a tetőkárpit alá, az A oszlop burkolatának felső széle alá, onnan az ajtószigetelés alá, majd be a biztosítékokhoz. Ez 3 percig tartott. Egy YouTube videóról lestem le, valamint Porsche M5-ben karosszériás haverommal konzultáltam előtte.
Meséld el, mit nevezel baromságnak?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26507) b.lajos


b.lajos
tag

Garmint kell venni, és akkor csak áram kell mindkét kamerához (első, hátsó), nem szükséges 5m kábelt átfűzni az A oszlop légzsákján. App-ban 4-et lehet összefűzni.
De egyébként csak trolkodtam, természetesen mindenkinek szíve jóga fúrni, faragni, bontani, felgyújtani pénze, tudása, egészsége és habitusa szerint. Ilyenen igazán kár vitázni.

b.lajos

(#26508) BBéci válasza b.lajos (#26507) üzenetére


BBéci
titán

Nincs mindegyik autónak légzsák az A oszlopában, az enyémben (Skoda Octavia 2017 márciusi) sincs, a B oszlopba építették. De ha van, akkor sem feltétlenül probléma a madzag elvezetése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26509) at11


at11
tag

Gumi kéder alá kell a vezetékeket illeszteni, akkor nincs útban a légzsáknak. (A légzsák erősebb egyébként.)

Itt egy jó videó róla.

(#26510) attamb


attamb
junior tag

Nekem csak egyszerű frontkamera kellene. Az aliexpressen látok már kétezer forint alattiakat is. Van valakinek tapasztalata az ilyen olcsóságokkal?

(#26511) sambenez válasza attamb (#26510) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nincs, de látatlanban mondom ne vedd meg.
Ha látni is akarsz valamit, 70mai A500S kategória alá nem érdemes menni.

(#26512) attamb válasza sambenez (#26511) üzenetére


attamb
junior tag

:R

(#26513) Upo válasza attamb (#26510) üzenetére


Upo
addikt

Attól függ, mire kell. Ha nincs igény a szembejövő vagy távolodó járművek rendszámára, akkor simán jó lehet alacsony minőségű hangulatvideónak.
Én is vettem jó régen teszkó kiárusításban ezresért ilyen lapos kinyitható kijelzős borzalmat az elején 6 infra leddel. A képek, videók értékelhetetlenek, de annyit megért a tapadókorongos tartó amin szabvány kamera menet van, a szivargyújtós kábel, a nyomógombosba való nokia akku, és még bontani is lehet belőle alkatrészeket ha kell (ez tizenéve volt, ne tessék engem annyira lefikázni :U ).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26514) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Lehet beszerzek egy 70mai A400 szettet.
Használ vki ilyet? Ha igen, 1-2 tapasztalattal megosztaná?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#26515) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, A500S/dash cam pro plus+ hardwire-el van bekötve, hónapokig semmi baj nem volt vele.
Beköszöntött a hideg és előjöttek a bajok: 2 héttel ezelőtt péntek délután használtam utoljára, hétvégén pihent az autó, hétfői indulás során elkezdett furán viselkedni, bekapcsolt, majd 30-60mp múlva újraindult, 10. ilyen kihúztam, irodában rádugtam usb kábelre és működött rögtön, semmi para nem volt vele.
Most hétvégén szombaton használtam utoljára az autót, vasárnap semmi, ma reggel megint 30-60mp-nként újraindult, addig-addig csinálta, amíg nem kapcsolt be többet és elfelejtette az időt is (korábbinál nem hagytam ennyiszer újraindulni, nem is felejtette el az időt), megint irodában usb kábelre kötve, minden rendben, időt utána szinkronizáltam.

Olyan mintha a hideg miatt nem kapna elég áramot és az akksi nem tud rendesen tölteni, míg az irodában rögtön minden okés.
Mi lehet a baj és hogyan tudom megelőzni a továbbiakban?
Vegyem le minden egyes alkalommal?
Nem para az az usb csatlakozónak?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26516) at11 válasza Zirowe (#26515) üzenetére


at11
tag

Ha elfelejti az időt akkor szerintem megkotlott az akkumulátor benne. De vannak itt a típusban profibbak is.

(#26517) Ciccuka


Ciccuka
veterán

70mai A800S-nél most így télen elkezdett a kijelző belül párásodni. :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26518) Zirowe válasza at11 (#26516) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, tehát nem rögtön, hanem mittomén 20-30 újraindulás után csinálta ezt.
Tehát mintha nem lenne elég az áram amit kap és fokozatosan merülne le.

Értem én, hogy hideg van, de miért nem elég az az áram mennyiség, amit eddig kapott a hardwire-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26519) sambenez válasza Zirowe (#26518) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kösd szivargyújtóra, ha azzal jó akkor a hw kit lesz jó eséllyel a ludas.

(#26520) d.tiborz válasza Upo (#26513) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Pedig az a "borzalom" nálam aránylag jól bevált. 3 db-ot vettem, különböző célokra jók voltak.

(#26521) at11 válasza Zirowe (#26518) üzenetére


at11
tag

Ez nem villanyrezsó, hogy sok áram kelljen neki. Viszont ha zárlatos az akksija, akkor megeshet, hogy kevés az áram neki, mert elfúti.

A helyedben még egy új sd kártyával próbálnám ki, vagy a régit leformázva.

Esetleg kivéve, kártya nélkül megnézném, mit csinál.

A beépített akku kapacitására hatással van a hőmérséklet, ami mostanában alacsony, így ha már gyengélkedett, akkor a hideg megadhatta a kegyelemdöfést neki. De ez csak feltételezés.

(#26522) Upo válasza d.tiborz (#26520) üzenetére


Upo
addikt

Különböző célokra esetleg, a remek interpolált 320x200-as video felbontással.
De legalább sokáig elég egy 4 gigás sd kártya, mire elkezdi felülírni a régieket.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26523) Zirowe válasza at11 (#26521) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Most mindenképpen fog majd kapni új kártyát, viszont ha minden nap használom, akkor nincs baja, csak akkor ha kimarad egy nap.
Megpróbálom átkötni az egészet a szivargyújtó töltőre, bár nem akarom az egészet újrahúzni, szóval a hw kit lesz bekötve oda.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26524) Essejó


Essejó
veterán

Megjött az A800s.
Lányom nyaggat hogy próbáljuk ki, hogy kapcsolódik-e wifin a telefonnal, mielőtt beszereltetjük. Rádugható ez így egy telefon töltőfejre a lakásban?
Egyébként nem értem ezt a wifi dolgot, a kamera ad ki wifi jelet amit a telefonra telepített app fogad, vagy be kell a kecoba hoznom a kamerát?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26525) Essejó válasza Ciccuka (#26517) üzenetére


Essejó
veterán

Tegyél szilikonos macska almot két zokniba és tedd az első ülések alá. Az magába szívja a kocsi belterében a párát. Hátha segít

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26526) sambenez válasza Essejó (#26524) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Rá lehet dugni töltőre.
Nem kell bevinned a wifihez, a kamera csinál egy AP-t és arra kapcsolódik a telefon.

(#26527) Ciccuka válasza Essejó (#26525) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van páramentesítő párna, de nem ér semmit se. Ajtótömítések odavannak már.

70mai Pro-nál nem tapasztaltam ilyet. Errefelé a Bakonyban sokszor van köd/nagy a páratartalom.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26528) regos


regos
tag

Üdv
AZDOME PG17 vagy Lamax S9-en vacillálok.
Van valakinek konkrét tapasztalata vagy javaslata?
Kb.10k lenne a kettő közötti különbség.

(#26529) at11 válasza regos (#26528) üzenetére


at11
tag

Én azt venném, amelyiknek magasabb feszültségen kapcsol le a direkt bekötő kábel szettje, ha úgy lesz bekötve.

(#26530) BBéci válasza Essejó (#26525) üzenetére


BBéci
titán

Szilikonos? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26531) Dr.NX válasza BBéci (#26530) üzenetére


Dr.NX
addikt

Gondolom szilikonnak fordítják tévesen a szilikagélt. "Jóvanazúgy, nemmidegy, meg ragadtad a lényeget."

Elfogadom a sütiket.

(#26532) Essejó válasza sambenez (#26526) üzenetére


Essejó
veterán

Köszi szépen! Működött.:R

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26533) Essejó válasza BBéci (#26530) üzenetére


Essejó
veterán

Igen, mi ezzel a gondod?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26534) Dr.NX válasza Essejó (#26533) üzenetére


Dr.NX
addikt

Gondolom az, amit előtted írtam is, hogy nincs szilikonos macskaalom. ;)

Elfogadom a sütiket.

(#26535) Essejó válasza Dr.NX (#26534) üzenetére


Essejó
veterán

Már, hogy a viharba ne lenne, de majd ha otthon leszek lefotózom. Kérdés elég a zsákot, vagy az alomtálcéban lévő is érdekel?:DDD
Ja igen valószínűleg szilikagél, de a köztudatban szilikonos néven van.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26536) BBéci válasza Essejó (#26535) üzenetére


BBéci
titán

Szilikon a műmellekben van, kocsonyás anyag. Hogy a bánatban lenne olyan a macskaalomban? Melyik macska kaparna benne, vagy bele pisilő/kakiló mélyedést?
Köztudat? 15 éve van macskám, anyáméknak 22 éve, soha, senkitől nem hallottam/olvastam, hogy szilikonosnak nevezte volna az almot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26537) Dr.NX válasza BBéci (#26536) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én is rákerestem, csomó helyen így (rosszul) írják.
De ha mindegy nekik a szilikon/szilika, akkor javaslom, hogy próbálják ki, hogy a levesbe nátrium-klorid helyett nátrium-kloritot tesznek. Csak egy betű a különbség. ;]
Na befejezem a zoffolást, túltárgyaltuk.

Elfogadom a sütiket.

(#26538) Essejó válasza BBéci (#26536) üzenetére


Essejó
veterán

Ok tudom, te vagy aki mindent is jobban tud! Ezzel együtt még soha nem láttam üzletben úgy kiírva, hogy kristályos szilikagél macska alom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26539) BBéci válasza Essejó (#26538) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellene kiírni az alapanyagát? A lőtéri kutyát sem érdekli.
Szilikont sem láttam kiírva, bizonyára olyan helyeken jártam, ahol gondolkoznak, mielőtt butaságot művelnének.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26540) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

AliExp hülyének néz minket, A400-hoz akartam venni egy CPL szűrőt, melgévő userként léptem be, erre 5e ft, de újként már csak 3e ft volt. Semmi gond, akkor újabb gmail cím regisztrálás, és 3e lett a cucc :C [link]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#26541) Essejó válasza FireFox1996 (#26540) üzenetére


Essejó
veterán

Ez legközelebb is így lesz a mostani új címeddel. Ez a New user kedvezmény miatt van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26542) Kronk


Kronk
őstag

Tudom senkinek nincs varázsgömbje, de nem tudtok újabb 70mai kamera érkezéséről ami az A500/800s váltaná?

http://totesz.myminicity.com/

(#26543) sambenez válasza Kronk (#26542) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez jó kérdés. Most a 70mai Omni jön, gondolom egy darabig nem lesz utódja az A500/800 vonalnak.

(#26544) Kronk válasza sambenez (#26543) üzenetére


Kronk
őstag

Pedig a Viofo A139 (Sony STARVIS 2 IMX678) kamerájával jöhetne egy új verzió

http://totesz.myminicity.com/

(#26545) at11 válasza Kronk (#26544) üzenetére


at11
tag

A Viofo serényen fejleszt, frissítések is rendszeresek, dolgoznak a goodwilljükért szépen, így az első kamera az A139 Pro. (Mellékesen az első 3 csatornás első 4K-s kamera is, bár akkor az fps csökken, gondolom túl nagy adatfolyamot kell kiírnia a kártyára három csatornán a 4K mellett.)

A Stravis2 nagyon jónak tűnik, persze majd kiderül.

https://youtu.be/CXGtjv8U6OM?t=130

https://youtu.be/ZGq3TLxmt_o

[ Szerkesztve ]

(#26546) xrvman válasza FireFox1996 (#26540) üzenetére


xrvman
őstag

Neki az a jó ha növekedik a létszám, s mivel sokan 2000 Ft miatt inkább új email / új acc Alinak megvan a látszatja, hogy nő a vevőköre és rajtad meg másokon veszít 2000 Ft-ot, de a részvényeken meg nyer több millát. Összességében nyer, nem is keveset. Őt se kell hülyének nézni. :D

(#26547) FireFox1996 válasza xrvman (#26546) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tisztában vagyok vele, hogy ők nem hülyék. Csak hülyének néznek minket. Mert alapból ember belépni az oldalra a saját accounttal, és aztán nézi a cuccokat. Így nem látod, ha kapnál ott 2000e ft-tal olcsóbb új userként :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#26548) Essejó


Essejó
veterán

Nos eljöttem beszereltetni a kamerát a Moro alarm-hoz. Rögtön kiderült, hogy a boltban rossz Hardwire kittet adtak, vagyis lehet jó, csak a csatlakozója nem az A800s-hez való. Vihetem vissza. Még jó hogy itt van hozzá való kitt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26549) BBéci válasza Essejó (#26548) üzenetére


BBéci
titán

Kit, egy t-vel! :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26550) sambenez válasza BBéci (#26549) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem biztos. Mert lehet egy ilyen van ott

;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.