Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) victorhun7 válasza simonjoe (#26700) üzenetére


victorhun7
tag

Igen egy jó minőségű fix bírja.

(#26702) sambenez válasza victorhun7 (#26701) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Azért nem fix, és jobb ha inkább túlbiztosít az ember ebben az esetben.
Mert amikor kiderül, hogy hoppá mégsem bírta akkor már késő lehet.

(#26703) zsiz


zsiz
őstag

Ha majd szeretném átrakni egyik kocsiból a másikba a (csak az első) kamerát (A500s), akkor csak ezt kell beszereznem pluszba, meg egy hosszú USB kábelt? A másik kérdésem, pedig az lenne, hogy a sötétített hátsó ablak mennyire ejti zavarba a hátsó kamerát?

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#26704) Bogyó bá' válasza zsiz (#26703) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A pipa-csatlakozós mini-USB kábelt lesz a legnehezebb pótolni, bár az is megoldható szerintem. A zacsi minden más szükséges elemet tartalmaz, ahogy olvasom.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26705) at11 válasza sambenez (#26672) üzenetére


at11
tag

Sajnos manapság az 50.000Ft-os autós kamera nem számít drágának, a 30.000Ft alattiak pedig kifejezetten eladásra gyártott hulladékok, arra készülnek, hogy a palimadár megvegye, elköltse a pénzét, majd kidobja, mikor szembesül vele, hogy nem lát semmit a felvételen.

Az ár érték arány pedig szubjektív, így mindenkinek más. Nekem az, hogy ne romoljon el, jó legyen a képe, megbízható legyen, legyen frissítés, működjön. (plusz én igénylem, hogy ne lithium akksi legyen benne, hanem kapacitor, nem mindig van árnyék nyáron.)

A kevesebb érdemi infó az, ha nem látszik a rendszám, egy másik kameránál meg látszott volna.

Mennyibe kerül egy 70 mai 500 Pro, 16.900Ft? Mert akkor jön ki a 10x-es árkülönbség. Melyik modellre gondolsz pontosan? A 900X Plus, ami aktuális 169.000Ft.

(#26706) sambenez válasza at11 (#26705) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez a kapacitor/akksi kérdés szerintem túl van lihegve. Legalább 10 éve van dash cam az autóimban, mindig akksis volt és még soha egyetlen egyszer sem volt vele gond, pedig a kertben telibe süti a nap a szélvédőt és még soha nem vettem le egyik kamerát sem.

Igazad van nem 10x csak 5x az árkülönbség. Fenntartom ennyivel nem jobb a képe a BlackVue-nak. De nem beszélnék le senkit arról ha akar ennyit költsön dashcam-re.

Egyébként meg ha jó infót találtam ebben a kamerában Hisilicon Hi3559-es SOC van, ha elfogadom a száraz technikai adatokat ez a kamera rosszabb mint az A119V3, hiszen régebbi a SOC. ;]

(#26707) victorhun7 válasza sambenez (#26702) üzenetére


victorhun7
tag

Jó de ha már van nem fogom ki dobni.
És használtam korábban is csak akkor még nem találtak ki ilyet.

(#26708) simonjoe válasza sambenez (#26706) üzenetére


simonjoe
őstag

Tényleg el kellene engedni az akku vs capacitor sztorit! A kondi legalább annyira veszélyes mint az akku, ráadásul még több tényezőre is, de egyébként a hőre szintén, nem véletlenül van hőérték is megadva a paraméterei között. Az kampányol a kapacitor mellett aki nem látott még szétrobbant kapacitort!! (villamosmérnökként talán hitelesebb vagyok ebben a témában) Ja, és a drágább kamera nem a kapacitor miatt drágább! Ebben az esetben éppen, h költségcsökkentő tényezőnek kellene, h legyen, ellenben Q...va jó a piár körülötte, és sokan benyelik ezt.

Joe

(#26709) saril válasza simonjoe (#26708) üzenetére


saril
senior tag

Villamosmérnök vagy?
Akkor miért nem beszélsz magyarul?
KONDENZÁTOR, egyszerű, nem? és a gagyibb kondikra is az van írva hogy 105 fokig jók, akkor miről beszélsz?
A Li-Ion-nál meg 60 fok max, de már ott is gyatra és instabil lehet...

Megint száraz tények, tudom ettől habzik a szátok és a betérőknek félrevezető :F de a Kondi sokkal jobban bírja a hőt és kevésbé veszélyes egy meleg nyári nap, mint akármelyik akku.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26710) Aram


Aram
tag

Sziasztok!

Faternak anno vettünk egy A500S-t és megfelelően működik, jó a képe, azonban vett új autót és sokkal kisebb hely van a tükör körül a kamerának így most olyan modellt keresek, ami hasonlóan jó képet rögzít, mint az említett A500S, azonban nincs kijelzője, így könnyebb lenne elhelyezni a készüléket a szélvédőn.
A 70mai mint márka bejött, maradnék nála, azonban nem tudom a kisebb modellek használhatóak-e, mint pl. 1S, vagy M300, vagy meg kellene venni az M500-at? Természetesen, ha más márkából van megfontolandó termék, azt az ajánlást is szívesen veszem.

Köszönöm a segítséget!
A

Ez a felirat 20byte!

(#26711) simonjoe válasza saril (#26709) üzenetére


simonjoe
őstag

Alapvetően a "mérnöki-műszaki" nyelv nem magyar, mint ahogy az orvosi sem. :P No, meg itt erőltetik a kapacitor-t. Annak meg tessék utánanézni, h mi van "ráírva a gagyi kondenzátorokra". El kell, h keserítselek, nem 105°C!
Továbbá ajánlom szíves figyelmedbe azt is, h mely tényezők vezethetnek a hőterhelésen kívül a kondenzátor meghibásodásához!! Több mint az akkué.
Bár maradhatunk a hőterhelésnél is, mert van olyan, h termikus átütés!!

Joe

(#26712) sambenez válasza Aram (#26710) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Első körben megnézném hátha mégis elfér az A500S valahol.
Az 1S-t semmiképpen nem ajánlom. A másik kettővel sem sok tapasztalat van itt.
De az M500-ra keresve a topikban ad némi támpontot.
Esetleg nézd meg a találatok között említett DDpai Z40-et.
Vagy jó lehet még ha árban feljebb tudtok menni a Viofo valamelyik modellje.

(#26713) sambenez válasza saril (#26709) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nagyon beakadt nálad ez a száraz tények rovat.
Szerintem engedd el, és maradjunk az egyszerű használati tapasztalatok mellett.
Ez alapján pedig az akkus kamera is teljesen megbízható, mint ahogy a régebbi SOC miatt sem kell kidobni egy kamerát sem.

(#26714) Yamahás válasza sambenez (#26713) üzenetére


Yamahás
junior tag

Na végre. Néha benézek,ötletelgetni.Egy régebbi 70Mai Smart Pro-95b7 és egy 800S hátsó kamerával készülékeim vannak,a két autóba. Szerencsére egyik sem kellett még "bizonyítékként", de néha szórakozásból megnézem a felvételt, tökéletesen látszik az,aminek látszódni kell.(remélem sosem).
Amiről néha vitáznak itt,ahhoz kéne nyitniuk egy " autós kamerák profi szemmel" egy új topicot!
Boldog karácsonyt!

(#26715) simonjoe


simonjoe
őstag

Én ilyenkor egy kicsit el vagyok keseredve és több kérdésre is keresem a választ. De sokszor igen egyszerű, és az maga az Ember! Nem hiszem, h sokakat a technikai háttér, annak megtervezése és végrehajtása érdekel. Sokkal inkább a tapasztalat. Ezért vagyunk itt, ezeket megosztani egymással. Nincs értelme, helye a "száraz tényeknek" közhelyes megfogalazásoknak. Továbbá nincs értelme a dolgok mélyére nyúlni, mert tényleg a többséget ez nem érdekli. Forduljunk a gyakorlati alkalmazhatóság felé. Annak továbbadására. Éppen ezért a kutyát sem érdekli, h Kondi (nagy K-val) vagy akku. Abban az esetben lenne ennek az iránynak értelme, ha nagyon elvinné a használhatóságot az egyik vagy másik irányba. Nem kardoskodom én egyik megoldás mellett sem, ne értesetek félre! De, ostobaságnak tartom azt, h makacsul ragaszkodunk egy verzióhoz. Ami még nagyon fontos, h nincsenek hiteles adatok azonos körülmények melletti üzemeltetésekről. Nem tartom egyik megoldást sem jobbnak a másiknál, mert mindkét kontrukció hordoz magában rizikót. (Azért csak egy kis adalék, h nagyobb gyártók, köztük a Garmin is akkut használ a kameráikban)
Na, szóval ha javasolhatnám maradjuk a személyes tapasztalatoknál, és ha arra érdemesnek tartjuk a tisztelt jelenlévőket, jó szívvel osszuk azokat meg! :R

Joe

(#26716) Hauptmann válasza Yamahás (#26714) üzenetére


Hauptmann
addikt

Profi szemmel? Inkább m 'Autós kamerák, ahol beszoptuk a PR-t'. :DDD

(#26717) Bogyó bá' válasza Hauptmann (#26716) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pffffff........ :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26718) Yamahás válasza Hauptmann (#26716) üzenetére


Yamahás
junior tag

Hát PR alapján már régen nem vásárolok.

(#26719) victorhun7 válasza simonjoe (#26715) üzenetére


victorhun7
tag

Talán nevesebb akku is van bennük. :DD

(#26720) simonjoe válasza victorhun7 (#26719) üzenetére


simonjoe
őstag

...ne kezd már Te is!! A név az műszaki paraméter?? :W

Joe

(#26721) victorhun7 válasza simonjoe (#26720) üzenetére


victorhun7
tag

Hát egy belepő szintűhez hasonlítva.

(#26722) herdsman12 válasza simonjoe (#26711) üzenetére


herdsman12
őstag

Ezekből a bedobott, okosnak tünő, befejezetlen mondatokból honnan tudjam, hogy mely kamerákban van gagyi kondenzátor?
A termikus átütéstől is hullanak a kamerák?
Írhatnál egy kerülendő listát.

(#26723) Hauptmann válasza victorhun7 (#26719) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ez pont olyan, mint amikor egy tag a motoros topicban bizonygatta, hogy a gyári Honda feliratú gyári akku évekkel többet bír, mint a sima Yuasa. :DDD

(#26724) victorhun7 válasza Hauptmann (#26723) üzenetére


victorhun7
tag

Pedig igaz hogy a gyári cuccok örök élet szinte ha vigyázunk rájuk .

(#26725) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni egy Mio Mivue 733 típusú kamerával kapcsolatban.
Vettem bele 64Gb-os kártyát is, egyelőre kocsiban nem próbáltam, mivel most kaptam kézhez kb 1 órája, csak usb-re dugtam, és összekötöttem a telefonommal. A telefonban a Mivue Pro programban az Élő videó ikon nem aktív.. a többi működik. Hogy lehet elővarászolni, hogy az élő videót mutassa a telefonon is? (androidos telefon)

Köszönöm előre is a segítségeket.

(#26726) sambenez válasza bela85 (#26725) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A kamera kijelzőjén rendben van az élő kép?
Az jutott eszembe, hátha csak mozgás közben ad élő képet a telefonos appra.

(#26727) bela85 válasza sambenez (#26726) üzenetére


bela85
aktív tag

A kamera kijelzőn rendben van az élő kép, és automatikusan elkezd rögzíteni ahogy áram alá kerül. (ahogy néztem ez gyárilag ilyen)
Kézben tartom a kamerát, tehát mozgásban van és akkor sem aktív az Élő kép gomb.

[ Szerkesztve ]

(#26728) sambenez válasza bela85 (#26727) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A mozgáson néhány km/h sebességet értettem. Mondjuk 5 vagy 10.
De ez csak tipp nem ismerem a kamerát meg az appot sem.

(#26729) FireFox1996 válasza sambenez (#26728) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Szerintem semmi köze van a kocsi mozgása ahhoz, hogy telón elő képet mutasson. Ez elég hülyének tűnik.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#26730) bela85 válasza sambenez (#26728) üzenetére


bela85
aktív tag

Szerintem sincs közé hozzá, ettől függetlenül kéne élő képet mutatnia,de az a gomb nem aktív sajna.

(#26731) sambenez válasza bela85 (#26730) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Esetleg a kamera beállításai között nézz szét. Ne az appon keresztül, hanem közvetlen a kamerán.
Lehet ez is hülye ötlet, de hátha valami beállítási gond.

(#26732) bela85 válasza sambenez (#26731) üzenetére


bela85
aktív tag

Beállításokat néztem, erre vonatkozó opció nincs sajna.

(#26733) simonjoe válasza herdsman12 (#26722) üzenetére


simonjoe
őstag

Érted is az itt leírtakat, vagy csak olvasod? A kérdésed koránsem okos, még annak sem tűnik! Ki beszélt itt konkrét típusokról?? Két rendszer van egymással szemben állítva(kondenzátor vs. akku) típusmegjelölés nélkül. Nem tudom mi ebben a nem érthető és miért vársz típusra történő leszűkítést?

#26723Hauptmann:
Veszélyes vizekre evezel Te is. A gyári nem egyenlő az utángyártottal, de még a gyári beszállítóival sem. Nem bizonygatom, hanem tapasztalom, h pl. egy gyári VW akku 8-10 évet bír , míg egy gyári beszállítói (Exide) pusztán nem egészen 3 évet. Vagy egy gyári minősítsének megfelelő váltóolajtól nehéz a váltás, de a gyári emblémás olajtól meg mint a vaj. Ez azért is érdekes, mert egyik autógyártó sem gyárt akkut, szíjat, olajat stb. Tehát ("ez pont olyan"), h a gyári sokkal jobb mint egyéb más. Ennek meg is fizeted az árát.

Joe

(#26734) Ciccuka válasza Hauptmann (#26723) üzenetére


Ciccuka
veterán

20 éves VW-be gyári lengéscsillapítók vannak. Ha ugyanolyan lenne véve, az már ugyanennyit biztosan nem menne el, hiába ugyanaz a cikkszám és modell.

Már jártam úgy többször, hogy ugyanannak a cikknek a minősége az évek alatt leromlott. Elég csak a kenyérre gondolni vagy a trükkös Kingston SSD-kre.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26735) Hauptmann válasza simonjoe (#26733) üzenetére


Hauptmann
addikt

Aztán abba a beszélgetésbe bekapcsolódott valaki, aki megvette a Honda gyárit a Honda boltból, 3 évet bírt ki, tökéletes töltési rendszerrel. Itt csak arra akartam utalni, hogy van, aki csak azért is mondogatja a saját igazságát, mert hisz benne/fanboika, ha meg ellentmondanak neki, jön a fellengzős duma, sértődés, hiszti.

(#26736) herdsman12 válasza simonjoe (#26733) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem értem, inkább olvasom az itt leírtakat, éppen azért járok ide, hogy vásárlás előtt hasznos infókat szedjek össze.
Szerinted mennyivel vagyok előrébb, hogy már tudom, hogy hiteles villamosmérnök vagy, láttál már szétrobbant kapacitort, nem 105°C van ráírva a gagyi kondenzátorokra valamint létezik termikus átütés.
Azért annyira nem szakmai topik ez, hogy itt egymást szédítsük az elméleti ismereteinkkel.
Inkább tapasztalatokat kellene megosztani a különböző kamerákról, na ezért is kérdeztem "nem okosan", hogy mizu. Melyik kameráknál van gond a 105 fokkal meg a termikus átütéssel, mert ezekről értekeztél éppen.
Nem tudom mit nem értesz ezen, tipust kell választanom vásárlás előtt.

(#26737) simonjoe válasza herdsman12 (#26736) üzenetére


simonjoe
őstag

...a kamerának egy komponenséről beszéltünk-emeltük ki. Független attól, h ez most kamerában vagy egy akármi másban van. Őszintén sajnálom, ha ez félre ment. Valaki bizonygatja, h csak a kondenzátoros a jó, én csak erre reflektáltam, h az sem csont nélüli, és nem nagyon ildomos a "másik" felett pálcát törni. Tehát senki sem fog mellé lőni ha akkus kamerát fog választani és nem kondenzátorosat. Ennyi volt a tömör lényeg.

Joe

(#26738) bela85 válasza bela85 (#26732) üzenetére


bela85
aktív tag

Az Play áruházban találtam török hozzászólást 2019-es, mely szerint az app nem támogatja ennek a Mivue 733 kamera élő képét.
Szuper!
Tegnap is jött frissítés, de igazán megoldhatták volna azóta a programozók! :(((

(#26739) victorhun7 válasza simonjoe (#26733) üzenetére


victorhun7
tag

Ez igy igaz ugyan úgy VW most lett le cserélve az ablaktörlő 17 év után de lehet még kicsit szakadtan is jobb mint az új de még el válik lehet be járódik.

[ Szerkesztve ]

(#26740) victorhun7 válasza simonjoe (#26737) üzenetére


victorhun7
tag

Nem hittem volna hogy az aksi VS "Capacitor" benyögésem ennyire nagy háborút vált ki. :)) :DD
Én csak azért vetettem fel mert lehet be nyeltem ez a marketing dumát.
De már volt olyan esett hogy egy lítium akkumulátoros eszköztől gyulladhatott ki a kocsi ezért félek.

[ Szerkesztve ]

(#26741) simonjoe válasza victorhun7 (#26740) üzenetére


simonjoe
őstag

Nem történ semmi baj! :) Talán annyi, h sokan mélynek és félreérthetőnek találták. Ha megvizsgálunk két dolgot, főleg olyat ami műszaki tartalommal bír, paraméterezhető, akkor mindkettőt illik kivesézni. Természetesen vannak gondok mindkettővel, de ezek száma annyira elenyészek felhasználói szinten, h az én véleményem továbbra is az, h nem nyilatkozhatom ki azt, h csak ez, vagy csak az a jobb!! No, akkor ezt (is) kiveséztük. :DD

Joe

(#26742) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Fiúk! Lányok!
Itt a karácsony, szerintem hagyjátok abba a személyekedést itt a fórumban, legalább a karácsony idejére! :R
Elmúlt pár napban semmiről nem lehet olvasni, csak az ide-oda baszogatásokat, személyeskedéseket... :W :W :W

[ Módosította: radi8tor ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#26743) Yamahás válasza FireFox1996 (#26742) üzenetére


Yamahás
junior tag

Ja!
Arra bezzeg nem kaptam választ,hogy a Hardwire Kit miért nem működik, ha be van kötve,mint korábban? :) :) :)
Na mindegy,ma megjött az új, remélem jó lesz.
Boldog Karácsonyt!

(#26744) sambenez válasza Yamahás (#26743) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Erre milyen választ vársz? Látatlanban nincs rá érdemi válasz.

(#26745) Yamahás válasza sambenez (#26744) üzenetére


Yamahás
junior tag

Igazából a válaszom,a "veszekedésre" irányult...
De ha látod,úgy tudod,hogy mi lehet a baja? Na látod! :) Csak hátha valakinél volt már ilyen gond,és talált valami megoldást rá.
De lehet,hogy akksi-capacitor gondom van! ;) ;) ;)
Nem baj,itt az új,majd ünnepek alatt lesz időm,és kicserélem.
Boldog Karácsony!

(#26746) simonjoe válasza Yamahás (#26743) üzenetére


simonjoe
őstag

Ha korábban működött azzal a bekötéssel, az autód továbbra is rendben van akkor bexart. :P De! Még az sem kizárt, h a kamerád adta meg magát.
Boldog karácsonyt!!
P.S.: sajnálom, ha Te veszekedésnek élted meg, őszintén nem az volt a szándékom, de ha ezt vetted ki, elnézést kérek!! :R

[ Szerkesztve ]

Joe

(#26747) Yamahás válasza simonjoe (#26746) üzenetére


Yamahás
junior tag

A Kamera az megy most is,sima kábellel. Csak ezzel a KIT-el nem. Működik,majd egy-két leállás után már nem kapcsol vissza. Gondoltam hátha más is járt már így.

P.S. De hogy is.

Amiket írtál,az nagyrészt helytálló, legalábbis nekem. Nálam sem mérvadó,hogy akku v.s. capacitor, stb.
Az én véleményem: hogy sokan sokkal több elvárást támasztanak a kamerák felé,mint amire valók.
Beszereltem, visszanéztem pár helyzetben,és megállapítottam,hogy ha szükség lesz rá( remélem nem) látni fogom a felvételen azt,amit szeretnék,vagy amit kell. Észrevétlenül tegye a dolgát elöl-hátul, néha bekukkantok a tükör mögé,hogy működik-e (ahogy most is tettem,mikor kiderült,hogy nem jó), néha megnézem,hogy van-e frissítés rá.
Nekem ez az autós kamera. :)
Boldog karácsonyt.

(#26748) zsiz válasza Yamahás (#26743) üzenetére


zsiz
őstag

Én se kaptam választ arra, hogy mit szól a hátsó kamera a sötétített ablakhoz :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#26749) WaterWave válasza zsiz (#26748) üzenetére


WaterWave
veterán

köszöni jól van vele

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#26750) sambenez válasza zsiz (#26748) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ilyenekre csak akkor kapsz választ ha olyan olvassa akinek van sötétített ablaka és hátsó kamerája.
Én szívesen válaszolok erre, csak semmi értelme mert az enyém csak annyira sötét amennyire gyárilag az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.