Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#301) yvsmad válasza kukulec (#300) üzenetére


yvsmad
őstag

A beépített is cserélhető. Én is lecseréltem már a sajátomat egy gyári kinézetű DVD lejátszós GPS-es nagyobbra.
A lemezeket könnyű csekkolni, ingyen letölthető pl. a Nero Disc Speed, ami megmutatja, hogy ki gyártotta a lemezt. CD-R lemezek esetén a választék:
Taiyo Yuden (japán). Saját márka: That's, jellemző márkák: JVC (Victor), Plextor, Verbatim Pastel, TDK Reflex Ultra, Parrot, stb. Japánban a helyi piacon TDK, Maxell és Sony márkanevek alatt is piacra kerül lemezük.
Mitsui (amerikai és volt francia). Saját márka: MAM (Mitsui Advanced Media), régebben Mitsui, egyéb márkák: TDK Metallic, Tevion, Ultradisc, stb.
MKM (Mitsubishi Kagaku Media), régebben MCC (Mitsubishi Chemical Company), saját márka: Verbatim, Mitsubishi.
Ritek (Tajvan, de van Kínában és az USA-ban is gyára). Saját márka: Ridata, jellemző márkák: Maxell, Philips, Sony, Fujifilm, Arita, Traxdata, Freecom, Best Media, Platinum, de az évek során gyártott lemezt TDK, BASF, Memorex, Verbatim, stb. márkanév alatt is.
MCC (Tajvan). jellemző márkák: Imation, Memorex, kék TDK, Agfaphoto, de az évek során gyártott lemezt a Verbatimnak is.
Moser Baer (India). Saját márka: Moser Baer (csak Indiában és környékén), jellemző márkák: mai szürke TDK, Kodak, HHB, Polaroid, de gyártott már a Verbatimnak is.
MPO (francia). Saját márka: Hi-Space, legfőbb vevője az EMTEC.
Digital Storage Technology (Kína). Mindenféle kínai noname márka, de helyi piacra gyárt Maxell, Sony, TDK, stb. márkanevek alatt is.

Szóval ennyi. A piacon kapható több tucat CD márka a fenti 8 gyártótól kerül ki. Évjáratonként és piaconként változik, hogy melyik márkát ki gyártja, de a választék erősen véges.

[ Szerkesztve ]

(#302) yvsmad válasza kukulec (#300) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha érdekel, hogy hogyan cserélheted le a gyári fejegységet a kedvenc típusodra, írj egy privát üzit.
Csak írd meg az autó típusát és évjáratát. Kell hozzá egy pár ezres beépítő keret és lehet, hogy kb. 1500 Ft-os illesztő kábel is. Ha ennyit rászánsz, akkor lehet USB bemenetes lejátszód is és egy sok gigás pendive-ról megoldhatod a válogatás összeállítását is. De CD lemezt továbbra is le tudsz majd játszani, írottat és újraírhatót is.

(#303) yvsmad válasza yvsmad (#301) üzenetére


yvsmad
őstag

Egy kis elírás történt: nem MCC, hanem
CMC Magnetics, a többi stimmel.

A Taiyo Yudenhez hozzá lehet írni a Maxell Pro-t, aminek van audio és photo változata is, igen jó lemez, sajnos csak a nagy víz másik oldalán kapható.

[ Szerkesztve ]

(#304) kricsi1995


kricsi1995
újonc

Sziasztok :D

Én http://www.crutchfield.com/S-uyU2HnIkCFw/p_092CDR785/Philips-CDR785.html egy ilyen cd lejátszó/íróval írok ki magamnak cd-ket és ez az író kifejezetten csak audio lemezeket fogad be de ezzel tudod visszahozni a stúdió minőséget. Számítógépes programmal nem fogsz ilyet írni mint amit ez tud!! Ha tényleg sokat számít a minőség érdemes venni egy ilyen cd írót akkor mert észlelhető a különbség egy például neroval írt flac minőségű számokat kiírt cd és egy ezzel az íróval kiírt audiolemez között. Már több mint 100 cd-t kiírtam az írómmal és az író már lassan 12 éves és tökéletesen működik a cd-k amiket kiírtam pedig hibátlanul olvashatók.

(#305) kisboxi válasza kricsi1995 (#304) üzenetére


kisboxi
tag

Azt azért nem nagyon gondolom, hogy sok mindenkinek lenne otthon olyan cucca, amivel ki tudná "élvezni" a stúdió minőséget. Az átlag hallgatónak, bőven jó a flac-ból egy hagyományos íróval megírt lemez is.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#306) yvsmad válasza kisboxi (#305) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem kell ezzel vitatkozni, mindkét módszernek megvan a maga előnye és hátránya.
Nekem volt csúcs Philips asztali íróm is és komoly Plextor CD-íróm is, ismerem jól mindegyiket.
Mindenki válassza ki magának azt, ami neki a legjobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#307) kisboxi válasza yvsmad (#306) üzenetére


kisboxi
tag

Nem is vitának akartam, csak egy észrevétel. :D Egyébként nekem is van e célra két íróm is, egy jó öreg HP és nemrég sikerült beszereznem egy Sony-t is!.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#308) yvsmad válasza kisboxi (#307) üzenetére


yvsmad
őstag

Neked is tudok olyan CD lemezeket ajánlani, amik sokkal jobban megfelelnek audio célokra, mint a ma kapható vödrös szemét.

(#309) kisboxi válasza yvsmad (#308) üzenetére


kisboxi
tag

Köszi! Én általában Maxell-t, vagy Sony-t használok, nekem elég jól beváltak.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#310) yvsmad válasza yvsmad (#308) üzenetére


yvsmad
őstag

A mai lemezek közül keveset lehet alacsony sebességgel írni, ami az audio CD-knél fontos szabályos pitalak kialakításához kell.

(#311) otps


otps
aktív tag

Related: emlékszik valaki arra a

- több mint 10 éves
- magyar
- hobbiprojekt
- parancssoros progira

ami a következőt tudta:

az egyben begrabbelt CD-t cue sheet alapján darabolta fel, az így darabolt mixcédét utána akadásmentesen lehetett lejátszani bármely lejátszón, mert ehhez technikailag pont jó helyen darabolt a progi.

A program nevére, elérhetőségére lenne szükségem!

[ Szerkesztve ]

(#312) yvsmad válasza otps (#311) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem ilyet sok mai program is tud normális, felhasználóbarát kezeléssel.
Pl. az EAC is.
Kiválasztod az egyfájlos FLAC vagy APE albumot írásra és a listában már látod is a számok címét és hosszát, amit a CUE fájlból olvasott ki. Itt még variálni, átnevezni, stb. is tudsz lemezre írás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#313) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Megoldható valahogy, hogy CD -re 80 percnél hosszabb tartalmat írjak? A fájlok mérete alapján sokkal több férne rá, csak az időtartama hosszú.

:R

(#314) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Milyen programmal tudok (és pontosan hogyan) egy CD-re kiírt, track-ekre osztott mixet grabbelni úgy, hogy a végeredmény 1 "nagy" mp3 fájl legyen (és ne 11 kicsi).
Szeretném feltölteni Soundcloud-ra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#315) yvsmad válasza nzozz (#313) üzenetére


yvsmad
őstag

MP3-at konvertálsz audio CD-re és csodálkozol, hogy tömörítés nélkül kevesebb fér egy lemezre, mint agyontömörítve?

[ Szerkesztve ]

(#316) yvsmad válasza TCr (#314) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem lemezképfájlt töltsél fel, vagy FLAC formátumba tömörítsd és tedd mellé a felbontását tartalmazó CUE fájlt.

(#317) nzozz válasza yvsmad (#315) üzenetére


nzozz
aktív tag

Nem csodálkozom, egy kérdést tettem fel.

(#318) yvsmad válasza nzozz (#317) üzenetére


yvsmad
őstag

Az MP3 lényege, hogy kicsire tömörítve sok fér el egy lemezen, ill. gyorsan lehet fel- és letölteni.
De ha olyan CD-játszód van, ami csak audio CD-t olvas, ott nem a fájlméret, hanem a játékidő számít.
Ezért is van a legtöbb CD-n adatok számára a tárolókapacitás, audio CD számára a játékidő feltüntetve. A kettőt nem lehet felcserélni, hogy 80 percnyi adatot vagy 700 MB hanghullámot veszek fel (kissé leegyszerűsítve a könnyebb érthetőség kedvéért).

[ Szerkesztve ]

(#319) retes


retes
aktív tag

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy adott egy swift gyári fejegység, ami hibátlan le tudja játszani a korábban írt (kb 2 éve) mp3 cdket. Viszont bármit is teszek amiket most írok, azokra azt mondja, hogy no music. Összehasonlítottam a korábban írt cdkkel a file szerkezet azonos, nincs túl írva egyik sem egyszóval mindennek jónak kell lennie és mégsem.
Amire gyanakodtam, hogy ugye mostanában a cd-dvd írók zöme SATA és azok úgy olvastam pár helyen, hogy nem tudnak 16x sebesség alatt írni még akkor sem, ha alá állítod a cdíró progit vas szinten gyorsít (nem kizárt, de szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.) és ugye a gyorsan írt lemez a lehet a hiba. Úgyhogy ezért is fogtam és írtam egy régebbi géppel cd-t amiről tudom, hogy írt olyat amit most is lejátszik, de a végeredmény ugyan az.
Utolsó amire gyanakszom, hogy Win7 és Win8 ír valamit rá vagy a CdBurnerXP, ami miatt a mezei mp3 képes gyári swift fejegység elutasítja a lejátszást.
Sajnos időm most hirtelen nem engedi, hogy egy régi gép xp-s megoldásával is teszteljem, de idővel nem lesz más választás, mert ez azért kicsit zavaró...

Esetleg valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a gond? (nyilván a Suzukit nem megyek nyaggatni az írott cd-vel...) :-D

A tudás mindenkié!!!

(#320) TCr válasza yvsmad (#316) üzenetére


TCr
veterán

Lemezképfájl-t is fel lehet tölteni? Ezt nem is tudtam, köszi az infót, ez lesz a legegyszerűbb megoldás.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#321) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok, lehet kicsit off de a kerdesem: Ha van egy eloadotol egy lemezem, milyen progival tudom mp3ba menteni a zeneket?

(#322) yvsmad válasza retes (#319) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem 8x vagy 10x írási sebesség a minimum, próbáld meg ennyivel írni.
De mindenképpen szerezz be normális CD-író programot (pl. Nero Burning ROM), ami kiírja, hogy az adott író az adott lemezt milyen sebességgel tudja írni és ahol rendesen be tudod állítani az írási sebességet és nem a szoftver csinálja visszajelzés meg mindenféle kontroll nélkül.
Újraírható lemezt próbáltál a Swiftnek beadni, vagy egyszer írhatóval volt gond?

[ Szerkesztve ]

(#323) yvsmad válasza #51177472 (#321) üzenetére


yvsmad
őstag

Erre 100-féle program van, a Roxio, a Nero, az EAC, az Audio Catalyst, stb. mindnek van rippelő és tömörítő része.

[ Szerkesztve ]

(#324) retes válasza yvsmad (#322) üzenetére


retes
aktív tag

Szia,

Igazából a vas szinten ugrottam vissza az időben, SW szinten nem. Mert egy 2007ben vett laptopommal írtam már nem egy két CD, amit játszik és azzal írtam most is. Viszont amire gyanakszom, az a Windows 7 ill 8, hogy miattuk ír rá valami pluszt, ami miatt nem tuja a kocsi játszani. Sebesség fronton nem hiszem, hogy NERO-ra kéne támaszkodni, mert eddig is CdBurner XP vel írtam és ott állítható is a sebesség, de hiba csak win7 óta áll fent, ahogy látom. Ami azért is nagyon érdekes, mert Ugyan ez a vas még az XP-s időkben hibátlan írta a cd-t a kocsiba. Egy ideje a gyári hangrendszer a légkondi tisztítás miatt megpusztult ezért sem erőltettem a dolgot, de furcsállom, hogy most nem megy, ráadásul úgy, hogy a régebbiket meg továbbra is lejátssza.
Még azt fogom kipróbálni egyszer, hogy XP alól mi a helyzet, de az nem mostanában lesz. A CDRW-t meg nem próbáltam még csak egyszer régen és fölösleges macerának gondoltam, meg kocsiba karcolódik az árából kijön ntöbb is... az a projet halottan született. :-D

A tudás mindenkié!!!

(#325) yvsmad válasza retes (#324) üzenetére


yvsmad
őstag

Nekem csak Win 7 van fent a gépen és a Nero Burning ROM-mal írt minden CD-t minden olvasóm olvassa, a noname kínai autós csoda is (bár a Suzukidban nyilván nem próbáltam). SATÁ-s íróval 8x sebességgel írok, utána visszaellenőrzöm az írást (SecurDisc felület szkennelést is tud a Burning ROM).
Az újraírható CD 1000x írást bír ki, a 2001-ben vett karcos nyúzós lemezem ma is hibátlanul megy a kocsiban. Az RW-nek ugyanis nem a felszínén vannak pitek beégetve, hanem az anyag fénytörése változik meg és míg az egyszer írhatónál a karc legyalulja a piteket, addig az RW-nél az anyag belsejét nem rongálja.

[ Szerkesztve ]

(#326) retes válasza yvsmad (#325) üzenetére


retes
aktív tag

Köszi a Wiki-t, de sajnos nem vitt előrébb. Mert az amit nem tud a kocsi lejátszani, azt minden más gond nélkül olvassa. Minden esetre maradjunk annyiba, hogy neked sincs ötleted! :-D Azért köszönöm a segítséget!

A tudás mindenkié!!!

(#327) yvsmad válasza retes (#326) üzenetére


yvsmad
őstag

Mi az a Wiki?
Milyen lemezekre próbáltál írni? Indiai, kínai, tajvani? Nagyon nem egyformák ezek a nyersnyagok és néhány olvasó csak az egyiket szereti, a másikat nem. A márkanevekben ne bízz, összevásárolt dolgokra íratják rá a nevüket.
Az írási sebesség még mindig gyanús nekem, ha még azt sem tudod, hogy milyen legkisebb sebességet tudsz beállítani az íródnak. Ebből is látszik, hgy nem te választod ki, mert akkor tudnád, hogy mennyivel szoktál írni. Ha a szoftverre bízod, akkor tutti, hogy maximális sebességgel ír, amit a számítógépes olvasóid visszaolvasnak, de egy használt audio CD-lejátszó már nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#328) yvsmad válasza retes (#326) üzenetére


yvsmad
őstag

Most olvasom csak, hogy a Suzuki CD-lejátszójának nem az a baja, hogy nem olvassa a lemezt, hanem az, hogy a mostanában felvett MP3-akat nem tudja lejátszani.
Akkor itt tömörítési vagy codec probléma lesz, nem lemezolvasási.
Az autós CD lejátszók általában nem szeretik azt, ha különböző forrásból különböző tömörítésű MP3-akat kell lejátszani egymás után. Az egyik kollégám mindig úgy írja ki a lemezét, hogy előtte az összes MP3-at áttömöríti egyforma.
Lehet, hogy az sem használ, ha a fájl- és könyvtárnevekben ékezetes karakter, pont, vessző, kérdőjel, felkiáltójel, stb áll.
Próbáld ki te is azt, hogy áttömöríted az MP3-akat mondjuk CBR 256 kbps stereo-ra, ezt mindegyik MP3 lejátszónak le kell tudni játszania. Ha ezután sem megy, akkor nem tömörítési hiba volt. Egy 50 ft-os lemezt rá lehet áldozni.

[ Szerkesztve ]

(#329) neduddki válasza yvsmad (#328) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lemez kozeli elhalalozas miatt ki kellet irnom egy audio cd-t, eloszedtem jo 10 eve elspajzolt lemezimet, /dobozban celofanbz/, es jottekameglepetesek, hogy a traxdata audio tx /ritek/ meg elkezdeni se tudja meg oke, hogy a multkor meg jo feher tdk reflex -es lemezre se sikerult befejezni egy irast hatttt, esmi maradt a vegere?
Ricoh 100 proba es midn nefel gond nelkul megir, visszaolvas osszehasnlit es nem meglepo modon tok egyforma:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#330) yvsmad válasza neduddki (#329) üzenetére


yvsmad
őstag

A régi Traxdata lemezek legtöbbje nem bírt ki 10+ évet, az írottak is lassan tönkremennek.
A fehér TDK Reflexek nem voltak rosszak, amik nálam jártak, még ma is írhatók.
Ricohból van többféle is, az arany színű nagyon jó minőségű, zenére ez a legjobb a 3 közül.

[ Szerkesztve ]

(#331) neduddki válasza yvsmad (#330) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

most neztem ra a dobozra 15eve van nalam es ha tudnad hogy nem is a sima arany:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#332) yvsmad válasza neduddki (#331) üzenetére


yvsmad
őstag

Egy képet tudsz felrakni róla?

(#333) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok! régi, nagyon karcos eredeti zenei CD lemezeimet szeretném átírni, ezért érdeklődöm, hogy milyen írható CD-R lemezt ajánlotok, aminél a lehető legkisebb(vagy semennyi) minőségromlás nélküli másolást lehet elérni? Ár nem számít, csak a minőség.
Nézegettem az itmedia-nál pár lemezt, esetleg ezekről vélemények:

FUJI CD-R 80min -PRO AUDIO- NormalJC

Falcon Certified PRO CD-R 48x (FTI TDK)

JVC PRO CD-R 48x

Verbatim CD-R 52x *AUDIO* LiveIt

Verbatim CD-R 52x SlimJC AZO CRYSTAL

Verbatim CD-R 52x Extra Protection SlimJC

(#334) neduddki válasza Daywalkerke (#333) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az elso kor a leszedese, az lesz a legnehezebb cdex-paranoiaval, de mivel hat barmivel ami vegigolvassa es es 2-3x leszedve ugyanazt az eredmeny adja es meghallgatva is ok, aztan ugy ahogy van eltarolva 2-3hdd+vhun felhoben is, es arrol kiirva maikor kell /mai virnyoarak mellet/, esetelg meg learhivalva ijjenre, de ha nagyon lemezen akarod tudni akkor ez is szoba gyuhet
de ehet hogy mindezek elott ha nem egyeni felvetelkrol van szo akkor korbeneznke a neten, hogy hatha megvan vhun

udv

neduddki

mod: de haez jobban teccik

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#335) yvsmad válasza Daywalkerke (#333) üzenetére


yvsmad
őstag

Ezek közül a JVC Pro lesz a legjobb neked.
A Verba és a Fuji audio lemeze asztali CD-íróba való, ezeket akkor javaslom, ha a JVC elfogyott.
A többi nem való zenére.
Esetleg még nézz rá az aláírásomban lévő linkre.

[ Szerkesztve ]

(#336) Gbogyo


Gbogyo
csendes tag

És ezek milyenek?... :) Audió célra....?
[link]
[link]
Vagyis, melyik hogy éri meg?

GuGu

(#337) Gbogyo


Gbogyo
csendes tag

De ezek se rosszak :) ..... Ez az LP kinézetű, akár nyomtatható változat, milyen lehet?
[link]
Itt van fekete CD is írhatóban.....Az milyen audióra?....EZEK MIND ELÉG OLCSÓAK!!!! Persze a kiszereléstől is függ az ár.... :K
[link]
Köszi előre is a választ..... :) :R

GuGu

(#338) yvsmad válasza Gbogyo (#337) üzenetére


yvsmad
őstag

Ahhoz képest, hogy "az ár nem számít, csak a minőség", a legolcsóbb vödrös szemétért is végtúrod a netet.
A TDK, MediaRange, Intenso, HP és noname lemezek zenére felejtősek, akár fekete, akár nem.
Az audio CD-R lemezek asztali CD-íróba valók, PC-vel is meg lehet írni, de feleslegesen drágák.
Ha mégis ezek közül akarsz választani, akkor ebben a sorrendben javaslom: Verbatim Music, Fuji Pro for Audio, Maxell Music, Philips Audio.
Az először javasolt JVC lemez miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#339) kisboxi


kisboxi
tag

Üdv!
A Polaroid írókról tud nekem valaki véleményt mondani?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#340) yvsmad válasza kisboxi (#339) üzenetére


yvsmad
őstag

Hol láttál Polaroid írót?

(#341) kisboxi válasza yvsmad (#340) üzenetére


kisboxi
tag

Neten láttam, s még nem igazán hallottam a minőségükről. Kíváncsi lennék, hogy milyen minőségben tud audio cd-t írni.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#342) yvsmad válasza kisboxi (#341) üzenetére


yvsmad
őstag

Legfeljebb valamilyen amerikai oldal lehetett, a szállítási költséget jól megnézted?
Európában nem nagyon ismertek ezek az írók, nem hiszem, hogy sok vélemény lenne róla.

[ Szerkesztve ]

(#343) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Hello!

Rakaptam picit a cdre. Szeretnek egy par losslesst kiirni, lehetoleg a legjobb minosegben.
Az asztali gepemben egy pio iro van, erre a celre ez is megteszi, vagy pl egy Philips CDR 870 asztali cd-író jobb lenne?
Potom penzert hozza lehetne jutni, de nem tudom ezzel a gepen talalhato adatot, hogy tudnam kiirni?
Vagy erre ez nem valo? Marad a gep iroja?
Program az mindegy? (Nero-m van)

Topikot elolvasgatom remelem a tobbi kerdesemre valaszt kapok.

Koszi
:R

(#344) yvsmad válasza mhmpista (#343) üzenetére


yvsmad
őstag

Az asztali CD-íróba semmilyen fájlt nem lehet betölteni. Azt PC-vel kell megírni.
Az egytálcás író egy külső lejátszóról tud felvételt készíteni, vagy LP-t, szalagot, rádióműsort bedigitalizálni.
Ha csak FLAC forrásod van, akkor keress egy régebbi Plextor, Yamaha vagy TEAC írót.
A Plextor elég elterjedt volt, szinte mindig hirdetnek valahol 1-1 írót.
Neroból csak a Burning ROM-ot használd, a mindenféle express meg light felejtős.
Ha nem egy komplett albumot akarsz kiírni egy lemezre, hanem több forrásból válogatást, akkor szükséged lesz a CueTools programra, ami a FLAC fált feldarabolja track-ekre és átkonvertálja WAV-ra. Ebből már tudsz válogatást összeállítani és a különböző hangerejű számokat a Neroval normalizálni.
Fontos még az írható CD alapanyag, keress olyat, amit még 4x sebességgel meg lehet írni, a 8-52x szintén felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#345) vittore_30


vittore_30
csendes tag

sziasztok,

Flac -ban letöltött albumokat szoktam én is kiírni CD-re, vagy ha az nincs akkor 320-as mp3-akat. A gond az, hogy kiírás után ha winampban meghallgatom ugyanazokat a számokat a folderből és a cd-ről, a CD-re kiírt verzió sokkal halkabb.

A használt program: Ashampoo
CD-R: most épp Maxell XL-II music
CD -író: Asus laptop integrált

A régebben kiírt lemezeim visszahallgatva kb. ugyanúgy szóltak winampban, de ott PC-s volt a CD író és Nero a szoftver.

Mi lehet inkább a gond szerintetek, a laptop cd írója, vagy inkább az Ashampoo?

(#346) yvsmad válasza vittore_30 (#345) üzenetére


yvsmad
őstag

Az Ashampoo-ban nincs valami normalizálás bekapcsolva?
A "normalize tracks" pont mellől vedd ki a pipát.

(#347) vittore_30 válasza yvsmad (#346) üzenetére


vittore_30
csendes tag

köszi, igen. ő volt a tettes: "hangszínt kiegyenlítés" alapbeállítás szerint pipa volt

(#348) ivógéptanács válasza mhmpista (#343) üzenetére


ivógéptanács
tag

Apróban van egy Plextor Premium 2 eladó (enyém)
Vakteszteken, Plextor P2 és asztali csúcs Philips CDR 950 (új ár 180e) között nem sok hallható különbség volt.

(#349) yvsmad válasza ivógéptanács (#348) üzenetére


yvsmad
őstag

A Philips CDR950 új ára 154 ezer volt 2000-ben, én 2001-ben már 118 ezerért vettem.
A Philipsben egyébként nem csak a drive-ot kellett megfizetni (mert a Plextor csak az), hanem a külön chipes, minőségi Analog Devices DAC és ADC átalakítókat, a szoftvert, a nagy kijelzőt, a tápot, az analóg és digitális ki/bemeneteket, stb. és azt, hogy akkoriban ez a technika ennyibe került. A Plextorod 6 évvel újabb, amikor már DVD írók is voltak, nem a CD-írás volt az újdonság.
Egyébként 2000-ben egy asztali DVD lejátszó is annyiba került, nem igazán lehet annak az árát összehasonlítani egy 6 évvel újabb DVD-ROM olvasóéval, már ha érted a párhuzamot.

[ Szerkesztve ]

(#350) ivógéptanács válasza yvsmad (#349) üzenetére


ivógéptanács
tag

179e-re emlékszem - de ezen nem veszünk össze :), külön standja volt a kütyünek megvilágítva, forgott körbe mint valami ringlis, egyébként én is olyan 114e vettem, most külső DAC-ként használom, igaz hogy csak 16/44.1-t tud a DAC, de szerintem ebben zseniálisan szól. Sajnos 'sima' cd-t nem ír, forogtak a neten különböző trükkök a becsapására, de nekem egyik sem sikerült. Amikor a Plexet megvettem szinte csak tesztelgettem vele, erre ment el az a kb. 50 lemez amit a hirdetésben írtam. A tapasztalatom az volt, hogy gyári cd-ről közvetlen audió cd-re - tehát nem sima - írva, volt az a minőség amit az asztali Philips tudott, viszont lossless fájlokat a Plex fényévekkel szebben, jobban, dögösebben ír mint bármilyen másik író.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.