Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#551) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy Audio Cd iro program, ami tudja normalizalni a rajta levo zenek hangerejet. Egy temetesre kellene irnom dalokat, aztan elofordult mar hogy nem egyforman hangosak. Tudtok erre valami ingyenes programot? Eddig IMGBurnnel irtam ezeket de nemhiszem h lenne benne ilyen funkcio.
Koszonom

Minden szinten,szinte minden.

(#552) yvsmad válasza m0rd0k (#551) üzenetére


yvsmad
őstag

Nero Burning ROM. Régebbi változatai ingyen letölthetők. Mindent tud, amit akarsz, sőt még többet is.

(#553) jeffo


jeffo
tag

Audio CD írásra használt valaki már ilyen lemezt:
IT Media PRO Diamond CD-R 48x **fullprint** 100cw (IT2445)
Ha igen, akkor szerintetek mennyire kompatibilis régebbi CD lejátszókkal? Lehet lassabb sebességgel is írni ezt a lemezt?

Mostanában erre a Falcon UAE FTI lemezre próbáltam írni egy ismerősnek Audio CD-t, de a számítógépben lévő LG Blu-ray író leglassabban csak 16x-os sebességgel tudja írni. Sajnos jött olyan rossz visszajelzés róla, hogy az első hibátlan lejátszás után másodszorra gyakran beakadt ugyanezen lemez lejátszása. Arra is gondoltam, hogy lassabban kellett volna írni, majd rövidesen rendelek újra belőle, és kipróbálom régi íróval, valahogy visszaszerelek a gépbe egy ilyet. De az is lehet, hogy a fentebb említett IT Media Diamond, szürke felületű lemezzel jobban járnék.

Írásra az ImgBurn programot szoktam használni. CUE+WAV formátumban van a kiírandó anyag.

[ Szerkesztve ]

(#554) yvsmad válasza jeffo (#553) üzenetére


yvsmad
őstag

16x sebesség önmagában nem magyarázat a rossz olvasásra.
A lejátszó is lehet kényes a lemezekre, főleg ha régi és gyenge már a lézerdiódája.
Ez utóbbi esetben nehéz neki jó lemezt írni.

(#555) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos audio lemez,amit kb. úgy kellene kiírnom,mint ahogyan a gyári van.
Itthon megoldható ez vhogy vagy sajnos nem és inkább vegyem meg a gyári lemezt?

[ Szerkesztve ]

(#556) yvsmad válasza Elims (#555) üzenetére


yvsmad
őstag

A megfelelő eszközzel és alapanyagra otthon is meg lehet oldani. Kicsit bővebben tudnál írni?

[ Szerkesztve ]

(#557) Elims válasza yvsmad (#556) üzenetére


Elims
veterán

Egy isotek cd-t szeretnék írni minél tökéletesebben.
Szerintem ennél az audio(?) lemeznél nagyon fontos lenne,hogy kb. gyári minőségű legyen az írás.

(#558) yvsmad válasza Elims (#557) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem simán lehet másolni. Letölthető verzió is van fent a neten, azt is simán kiírják CD-re. Mindenképpen audio CD formátum, amit ugyanúgy sokszorosítanak, mint bármilyen más CD-t. Mivel tudnád másolni?

[ Szerkesztve ]

(#559) Elims válasza yvsmad (#558) üzenetére


Elims
veterán

Én annyira azért nem bíznék ebben a másolt lemezben.
Szerintem fontos lenne ennél a tényleg nagyon részletesség.
?
Van egy régid lg dvd írom,abban a minimum a 16x-os az írási sebesség.
Program is lenne rá,a számítógépen fent van a nero/alcohol és az imgburn.Ezek közül erre a lemezre (ha kiírnám..) talán az alcohol-t mondanám a legmegfelőbbnek mint -tényleg- laikus.
Viszont ti vagytok a hozzáértők,amit írtok szentírásnak veszem.

(#560) yvsmad válasza Elims (#559) üzenetére


yvsmad
őstag

Jobb lenne egy 4x sebességgel író meghajtó és egy 1-4x sebességgel írható lemez. Az utóbbi lehet bármelyik audio CD-R lemez, az előbbit nehezebb felhajtani. Ha veszel is egyet, utána mit csinálsz vele? Nincs ismerősöd, aki még szokott audio CD-t írni?

[ Szerkesztve ]

(#561) Elims válasza yvsmad (#560) üzenetére


Elims
veterán

Sajnos nincs.Leginkább én írogattam régebben a barátaimnak.
Akkor vagy veszek egy ilyen írót vagy megveszem a gyári lemezt.

Köszi szépen!!

(#562) yvsmad válasza Elims (#561) üzenetére


yvsmad
őstag

Egy jobbfajta Plextor író használtan drágább, mint a gyári isotek lemez.
Amit érdemes lenne venni, az a Premium 1 vagy 2, esetleg a PX-708A/712A/716A sorozat valamelyik tagja. Ez csak akkor éri meg, ha elég sok lemezt írsz ahhoz, hogy bejöjjön az ára.

(#563) Elims válasza yvsmad (#562) üzenetére


Elims
veterán

Akkor megveszem inkább a gyári lemezt.

:R :R

(#564) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!
Másfél éve van a PC-ben egy Samsung SH-222BB DVD-író eszközöm. Eddig adatírásra használtam, főleg CD lemezekre kerültek MP3 állományok, mindenféle írási és olvasási gond nélkül.
Most lehetőségem nyílt meglévő bakelit lemezeim digitalizálására, aminek a végén a WAV állományokat írtam ki zene CD formában. Ezeket néhány hifi eszközön probléma nélkül lejátszottam. Gondoltam meghallgatom őket a számítógépen is, amivel a CD-k írva lettek, és az optikai eszköz egyáltalán nem olvassa azokat, a fájlkezelő, a WMP, a Foobar2000 nem is látja az eszközt. A felírás a BurnAware programmal történt, a legkisebb sebességgel. A behelyezett, megírt CD-t ez a program üres CD-nek látja, igaz írni nem tud rá. Ez persze jogos is, hiszen rajta vannak a zenék, más eszközön meg lehetett hallgatni.
Még annyit, hogy az SH-222BB a gyári zenei CD-ket, valamint a számítógépben korábban volt DVD íróval készített zenei CD-ket meg tudja szólaltatni, csak a saját maga által felírtakat nem.
Tud esetleg valaki segíteni?

42LM660S

(#565) yvsmad válasza OldMike (#564) üzenetére


yvsmad
őstag

Tipikus Samsung DVD-író hiba: a saját írását nem tudja visszaolvasni. Írás végén csináltál adatellenőrzést? Akkor még jól olvasott?

(#566) OldMike válasza yvsmad (#565) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Nem csináltam ellenőrzést, azt hiszem azt külön kellene valahol beállítani, hogy megcsinálja automatikusan, de nem tudom hol.

42LM660S

(#567) flash-


flash-
veterán

Üdv
jelenleg mivel ajánlott Audio cd-t írni? régebben exact audio copy volt, egyrészt nem akarok azzal bíbelődni másrészt mp3ból - wav ból szeretnék cd-t írni.
mely app ami még viszonylag elég jól ír?
nekem az írom NEC 7261s dvd író.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#568) flash-


flash-
veterán

üdv

cdről cdre irni mindegy mivel teszem(előszőr pc aztán úgy lemez)?
imgburn?
sebesség (felmásolásnál) aztán írásnál mindegy? volt már annyi minden ezzel kapcsolatban az elmúlt évtizedekben hogy nem tudom,(régebben gyorsan volt tilos aztán jött az hogy nagyobb sebességnél pont hogy pontosabb..hát nemtom)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#569) csergyuri válasza flash- (#568) üzenetére


csergyuri
tag

ez engem is érdekelne, meg asztali írókkal kapcsolatos infók.

(#570) jattila48


jattila48
aktív tag

Sziasztok!

Audio CD-ket szeretnék fájlba rippelni minél jobb minőségben. Ezeket aztán egy Marantz NA8005 hálózati lejátszóval szeretném lejátszani. Azt remélem, hogy így akár jobb hangminőséget is elérhetek, mintha az eredeti lemezt játszananám le (Marantz OSE6000 CD lejátszó), kiküszöbölve a CD lejátszó hibajavításait. Milyen CD/DVD/Blueray olvasót/írót ajánlanátok ehhez?
Van egy LG GSA 4120B DVD íróm, amihez most rendeltem egy PCI-E IDE kártyát, mivel az új gépemen már nincs IDE port. Ez alkalmas lehet a feladatra? Nem sokkal drágábban vehettem volna új SATA DVD írót is, de valahogy nem bízok bennük. Ez eddigiekkel rosszabb tapasztalataim voltak, mint az LG-vel (nem véletlenül maradt meg).

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#571) csergyuri válasza jattila48 (#570) üzenetére


csergyuri
tag

Semmivel sem lesz jobb. Egyetlen lehetőség van, futóműnek használni a cd lejátszót külső DAC segítségével. Persze ez sem egyszerű feladat, mert pl a Marantz cd lejátszók Philips alapokra épülnek, amelyek kapásból nagyon jók. A rippeléssel csak a kezelhetőség lesz jobb, hang minőség nem függetlenül attól mekkora felbontásúra van behúzva az anyag.

(#572) csergyuri válasza flash- (#568) üzenetére


csergyuri
tag

A lézerrel fóliába égetett pit kihülése miatt továbbra sem mindegy a sebesség, viszont az gyártástechnológia annyit fejlődött közben, hogy 8-16X sebességgel lehet audiofil minőségű anyagot írni. 24x felett lehetnek hibák, amit persze a sokszoros újraolvasással, hibajavító algoritmusokkal megoldanak a gyártók. Philips asztali íróval, dedikált audio cd-re is írok, és E.A.C.-vel is, eddig nem találtam különbséget, de ha ritka értékes lemezt másolok, akkor mégiscsak az asztalival másolom.

(#574) krystman


krystman
őstag

Lehet, hogy hülye kérdés, de szerintetek Audio CD írásnál van különbség CD író programok között? Pl, hogy az egyik másik jobban szólna? Vagy ilyen nincs ezek között?

(#575) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Vettem egy csomó Maxell írható CD-t, de egy Sony discman nem tudja lejátszani. Egy ideig kattog, aztán kiírja, hogy nincs lemez... Az autóban lévő lejátszó és az asztali dvd lejátszó viszont lejátssza. Ugyanazt kiírtam egy Verbatim újraírhatóra, azt meg gond nélkül lejátssza a discman is. Mi lehet a baj a Maxell lemezekkel szerintetek? Illetve mi a különbség?

(#576) RetroAnalóg


RetroAnalóg
kezdő

SACD-t hogyan és milyen szoftverrel tudnék írni?

DSD (vagy akár flac) formátumú fájlokat ki lehet írni CD lemezre, úgy SACD formátum legyen? Azért kérdezem mert van sacd lejátszóm. CD-R lemezre lehet kiírni SACD-t? Vagy mindenképpen DVD-R ( vagy DVD+R) lemezre lehet csak írni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.