Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#251) janos666 válasza janos666 (#250) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem volt nehéz dönteni. Már a Pio író sem olvasta vissza rendesen. A 11. szám alatt megáll a lejátszás Winamp-ban is, úgyhogy az autórádióba nem is próbáltam belepaszírozni. :(

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#252) janos666 válasza janos666 (#251) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Á! Hihetetlen! Az úgy jó! Van egy hosszú csend, és utána jön egy "rejtett szám".
Nem tudom, hogy a Nero miért véli ezt sérült területnek. Pontosabban: hogy is sérülhetne a lemez épp úgy, hogy totális csend legyen ott, ha már kéne szerinte? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#253) p0la


p0la
csendes tag

Sziasztok!
Megtudná mondani valaki, a most kapható Kodak Gold CD-R 80 Professional milyen gyártmányú hordozóréteggel készül?

[ Szerkesztve ]

(#254) p0la


p0la
csendes tag

Másik fórumon sikerült hozzájutni az infóhoz, talán mást is érdekel, szóval a Kodak Gold hordozóanyaga Moser Baer ...

(#255) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy az autóba szoktam írni audio cd-ket főleg mp3 állományból, mostanában kaptam rá hogy Flac formátumból írok audiót neroval Flac plugin segítségével.
A fejegység szépen le is játsza de a cd-tár valamiért nagyon kínlódik vele van hogy 3-4 perc mire elindul a zene van hogy el sem indul.
szerintetek mi lehet? probáltam többféle lemezt is, Verbatim,tdk,traxdata de minddel ezt csinálja.
Arra gyanakszok hogy a nero valahogy nem megfelelően alakítja át a flac-et audióba, bár akkor a fejegység nemtudom hogy játsza le :F

(#256) p0la válasza Intruder A 6 (#255) üzenetére


p0la
csendes tag

Furcsa... Ugyan most nincs a kocsiban CD tár, de amikor még volt, nem volt ilyen problémám, mondanám próbáld meg másik írószoftverrel, én az Imgburn használom, de annak idején pörköltem Neroval, Burrrn-el és mindegyiket lejátszotta, az is mindegy volt lejátszási szempontból, hogy kis vagy nagyobb sebességgel írtam, a lemez márkája sem számított.

Illetve 2 szinte ugyanolyan JVC CD táram volt, az egyik régebbi, még nem RW kompatibilis, na ez olyasmi dolgokat csinált, mint amit írtál, de csak RW-el, a sima R-t vitte rendesen.

Különben másik, pl. asztali lejátszó viszi szépen a kocsiban problémás CD-t?

Szerk. ja közben látom írtad, másik lejátszó viszi...
R vagy RW lemez és a tárad támogatja az RW-t, ha ilyen lemezre írsz?

[ Szerkesztve ]

(#257) Intruder A 6 válasza p0la (#256) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Sima R lemezek, RW-t nem tudom tudja-e, azt még nem probáltam.

(#258) p0la válasza Intruder A 6 (#257) üzenetére


p0la
csendes tag

Sima R esetén tényleg nem tudom, főleg, hogy másik lejátszó viszi hiba nélkül az ominózus lemezeket...
Nem lehetséges, hogy a tár nem 100-as már?

(#259) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Próbálj DAO96 módban írni az elérhető legkisebb sebességgel.
Ne kapcsold ki a track-ek közti 2mp szünetet.
Ne engedélyezd a "short lead-out"-ot.
És rakj fel egy friss Nero-t, amihez nem külön plugin kell, hanem alaptartozék a FLAC dekóder.

Nekem csak azzal gyűlt meg a bajom, hogy a túlírt CD-k végén ERROR-t dob a lejátszó ahelyett, hogy betöltené a következő CD-t.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#260) rafileo


rafileo
csendes tag

Sziasztok a következő lenne a problémám: CDBurnerXP-vel írtam TDK lemezre! Sajnos minden második lemez az elején kiköpte és mehetett a kukába! "Médium hiba" felirattal! Hirtelen azt hittem hibás szériát fogtam ki! Beszereztem egy új pakkot de abból már 8/8 kuka! 3 progival is megpróbáltam de ugyanaz az eredmény! Érdekesség hogy dvd-t hibátlanul tudok írni és egy cimborámnak sikerült írnia az adott lemezre! Hol lehet a hiba? Köszi a segítséget!

(#261) King Unique válasza rafileo (#260) üzenetére


King Unique
titán

Audio dolgokban nem vagyok szaki, de lehet író hiba is, ha döglődnek előfordul, h némelyik egyszercsak CD v DVD nem olvas/ír, ha haverodnál müxik (TDK se a legjobb ilyenbe, de annyira selejtet meg csaknem fogtál ki, h megírni se lehessen), akkor sanszos...milyen író pontosan, hány éves, sima adat CD.ként se tudsz írni :F
Ki lehet próbálni másik progival - imgburn, Nero, Ashampoo - , esetleg másik fajta lemezzel, pl. Verbatim, ill megnézni nincs e fent vmi progi, ami esetleg bekavarhat írásba, pl. Alcohol, de ha másnál jó vsz íród döglődhet.

(#262) rafileo válasza King Unique (#261) üzenetére


rafileo
csendes tag

Nincs 1 éves a laptopom, úgyhogy korainak tartom a döglődést! Ashampoo, CDburner, Burnaware kipipálva hasonló eredménnyel! Másik fajta cd-vel még kipróbálom hátha! De érdekesség hogy a dvd-vel meg semmi probléma! Azért köszi szépen!

(#263) King Unique válasza rafileo (#262) üzenetére


King Unique
titán

Médium hiba lemezre vonatkozik, talán egy minőségibbel, pl. Verba menne, de amit még nézz meg, próbálj ki feltétlenül, h eszközkezelőben nincs e felkiáltójel meghajtónál, ill próbáld meg driverét frissíteni, mert másnál ez megoldott hasonló médium hibát. :K

[ Szerkesztve ]

(#264) p0la válasza rafileo (#262) üzenetére


p0la
csendes tag

Szia!
A TDK mostanában az indiai Moser Baer hordozóanyagot használja és netszerte panaszkodnak rá.
Én nem is próbálkoztam ezekkel az újabb TDK-al, viszont a Verbatim is vesz mindenhonnan, van amelyik Ritek, de van MB-s is...
Amint az elöttem is tanácsoltak, próbálj más lemezt, pl. Fuji (Ritek), ha így sem megy, firmware frissítés, esetleg optika tisztítás, bár mint írtad elég új az író, szóval a tisztítás nem hiszem használna az esetedben, hacsak nem éjjel, nappal a gép mellett cigizel.

(#265) p0la válasza rafileo (#262) üzenetére


p0la
csendes tag

Most nézem, még egy éves sincs a géped... Akkor még garis, nem? Ebben az esetben, másfajta lemezzel próbáld még ki, ha nem megy, ne vacakolj tovább vele, vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#266) rafileo válasza p0la (#265) üzenetére


rafileo
csendes tag

Verbatim hasonló eredmény! :(

(#267) p0la válasza rafileo (#266) üzenetére


p0la
csendes tag

Nem akarlak idegesíteni, de mint itt is írták már, a csak a CD-t vagy csak a DVD-t "viszi", sajnos tényleg lehet hardver probléma, ha garis tényleg vidd vissza.

(#268) rafileo válasza p0la (#267) üzenetére


rafileo
csendes tag

Megoldodott! :) Cimborám lecserélte az Ashampoot pedig a cd-ket nem is azzal írtam és láss csodát! Hírtelen a CDBurnerXP is szalonképes lett! Hogy hogy fogalmam sincs de faszányos lett! Azért köszönöm a segítséget srácok!! Respect!!!

(#269) p0la válasza rafileo (#268) üzenetére


p0la
csendes tag

Akkor ööm é bodottá :)
Végül is akkor az Ashampoo progi kavart be?

(#270) rafileo válasza p0la (#269) üzenetére


rafileo
csendes tag

nagyon úgy fest! erre a büdös életbe nem jöttem volna rá!! :) mázli volt hogy pont azt piszkálta meg! :R

(#271) p0la válasza rafileo (#270) üzenetére


p0la
csendes tag

Még ha valami CD/DVD emulator progi lett volna, de erre nem gondoltam volna...
Főleg, hogy olyan 2 hete láttam haverom gépén együtt az Ashampoo-t és a CDBurnerXP-t
és neki nem volt gondja velük, illetve régebben nekem is volt már a gépemen mindkettő,
sőt egyéb írók is próbaképpen, de nekem sem okoztak gondot.
Mostanság már csak az ImgBurn van a gépemen.
A lényeg, hogy most már tudsz CD-t pörkölni, na meg egy tapasztalattal gazdagabbak lettünk mi is :)

[ Szerkesztve ]

(#272) Shaft24


Shaft24
csendes tag

Sziasztok, technikai kérdésem lenne audio CD íráshoz. Nem régen vettem egy Samsung max n-25 tipusú hi-fit
volt hozzá néhány írott lemez és azokat gond nélkül olvassa de amiket én írtam azokat nem.

Eddig próbáltam: TDK, Philips, Verbatim lemezeket 8-24x es sebességgel (lassabban nem tudok írni), Win MP-rel, Neroval, Burrr-nal, Free burn CD-vel, Mindig audio cd beállítással. Van egy másik asztali lejátszóm az mindet viszi gond nélkül de a samsung nem. Amik hozzá voltak lemezek azok külömböző márkájúak(egyik sem kifejezetten audio lemez) és eddig nem tudtam semmi rejtett különbséget kiolvasni belőlük cd teszt progikkal. Ha van valakinek valamilyen ötlete azt nagyon megköszönném mert én már kifogytam az ötletekből!
Nem értem mi lehet a gond!

(#273) rafileo válasza p0la (#271) üzenetére


rafileo
csendes tag

Elhamarkodott öröm volt! Mert véletlenül sikerült hármat egymásután megírni! De sajnos visszajött a probléma! Viszont Verbatimmal hibátlanul műxik már!

(#274) p0la válasza rafileo (#273) üzenetére


p0la
csendes tag

Nekem azért gyanús... Amikor így "finnyáskodik" az író, az saját tapasztalatom szerint íróhiba.
Például egy régi írom nem igen akart olvasni már, szétszedtem, megtisztítottam az optikát, jó lett, egy darabig, aztán kuka... Nem analóg a te eseteddel, csak azt gondolom, ha nagyon válogatós egy író, az nem normális.
Tehát nem megy az írás pl. 1-2 fajta lemezzel, ilyen van, de fordítva, ha csak 1-2 márkával hajlandó, az már problémát jelez.
A gépemben 2 író van, barátnőmében 1, apjának 2, anyuéknak 1, az összes író, olvas, ír gyakorlatilag minden lemezt, márkától függetlenül, lehet CD vagy DVD. Jó néhány éve nem is emlékszem rontott lemezre, egyik író esetében sem.
Ezt nem "dicsekvésként" vagy a bosszantásodra írom, csak hogy lásd, ha rendben az író, akkor nem igazán számít szinte "semmi".
Szóval próbálgasd, írjál vele és ha nem jó és még garis, akkor nézess rá.

[ Szerkesztve ]

(#275) dj.csont


dj.csont
csendes tag

Üdv. Mindenkinek! Egy olyan problémám lenne hogy van SH-224BB Samsung írom satás Audio cd akarok írni vele Verbatim-t és meg írja cd és végén kidobja x alkalommal történt adatelfogyási hiba! Win7 -em van próbáltam 8as és 12-es neroval is ugyan ez hiba a adatelfogyási védelem be van pipálva frissen telepített Windowsnál is ezt csinálja és winchesteről írom ki! 16x sebességgel mivel beteszem ezt lemezt ez legkisebb sebesség amit felajánl! Lehetne valamivel orvosolni hibát vagy lényegtelen ez hiba vagy gyakorlatilag miben nyilvánul meg mert lejátszani lejátsszák lejátszók de mégis aggaszt a dolog!

Válaszokat és segítséget előre is köszönöm! :D :D

(#276) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Sziasztok,
ha általám írt Audi CD-ről az autóban lévő cd lejátszó kb. a 9. számtól nem tud illetve akadozva tud csak lejátszani számot az mitől van? Szar a CD? Esetleg a sebességgel van baj?

(#277) Mici80 válasza dj.csont (#275) üzenetére


Mici80
tag

Helyedben sürgősen felhagynék a Windowsok használatával és Linuxok világában merülnék el... :))

---

(#278) Mici80 válasza GeGexx (#276) üzenetére


Mici80
tag

Hányszorosan írtad a CD-t? :U

---

(#279) GeGexx válasza Mici80 (#278) üzenetére


GeGexx
aktív tag

10x-esen, csak így engedte az ashampoo.

(#280) Mici80 válasza GeGexx (#279) üzenetére


Mici80
tag

Én audió CD-t csak is 4x vagy 6x sebességgel szoktam írni. Burn Aware Free-t ajánlom figyelmedbe /Windowsra ez a legjobb/... :))

[ Szerkesztve ]

---

(#281) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Eddig NERO-t használtam audio CD írására. Most feltettem egy ingyenes Ashampoo-t, viszont azt vettem észre, hogy halkak a track-ek. A cd lejátszóba téve a keverőn max gain mellett is alig szól.

Van valami opció, amivel ezt ki lehet küszöbölni?

Köszi a segítséget előre is!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#282) zoli1957


zoli1957
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Nemrég vettem egy régi asztali CD lejátszót, és azt vettem észre, hogy nem minden írott CD-t játszik le. Pl. a Maxell-t lejátsza, a TDK-t nem. Nem tudom a régi CD lejátszóknak hogyan írjak Audio CD-t? Sebesség milyen legyen?

(#283) zoli1957


zoli1957
csendes tag

...és hogy fontos-e a "Disc -at-once" vagy inkább választjam a "Track-at-once"-ot?

Köszi)))

(#284) zoli1957 válasza Madn!ght (#281) üzenetére


zoli1957
csendes tag

Szewa! Én is használtam az Ashampoot, és ott van egy olyan opció, kipipálható, hogy "jelszintek azonos értékűre állítása", de nem pont így szó szerint, azt ne pipáld ki... mást most nem tudok...
Üdv

(#285) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,ha Flac formátumból írok audiót neroval,akkor nincs minőség vesztesség? Mert eddig csak sz.gépről játszottam le,most szeretnék venni egy normális CD lejátszót és azon lejátszani.

Zero Defect.No Compromise !

(#286) kisboxi válasza Giovanny (#285) üzenetére


kisboxi
tag

Üdv! Én a neroval nem írnék audio cd-t. Helyette próbáld ki a Burrrn-t. Nekem jobban bevált audio cd-t írni.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#287) Giovanny válasza kisboxi (#286) üzenetére


Giovanny
őstag

Miért? Nem jó minőségben írja? Azért kérdezem mert még komolyan nem csináltam ilyeneket.De most vettem egy aránylag drága hangfalakat,és szeretnék a lehető legjobb minőségben kiírni a cd-re.A flac-ot akkor Burn-al írjak?

Zero Defect.No Compromise !

(#288) kisboxi válasza Giovanny (#287) üzenetére


kisboxi
tag

Lehet Én vagyok hozzá amatőr, de Neroval, olyan kicsit "mosottas" a hang, olyan egybe van minden. Burrrn-el viszont ilyen problémám nem volt. (cuccaim az adataimnál)

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#289) yvsmad


yvsmad
őstag

Akit érdekel másféle CD is, mint ami ma a boltban kapható, itt keresse:
[link]
Asztali CD íróba való lemezek is vannak!

(#290) Gbogyo


Gbogyo
csendes tag

Mostanában így, "60 magasságában" szeretnék én is írogatni magamnak a kedvenc előadóimtól főleg jazz-rock-blues lemezeket, tartalékoltam régebbről különféle nyersanyagot, valamint egy Yamaha és egy Plextor 4x-es SCSI -t, vezérlő kártyákat, vinyókat és egyéb SCSI kutyafüléket....Rakok össze erre a célra egy gépet régebbi win verzióval mert vannak autentikusan hozzávaló régebbi NÉRO változatok amikkel annó jól tudtam írni.....Volt akkor egy olyan lehetőségem is (valamelyik újság CD-jéről szedtem le) egy DLL fájlt amit a win95 - Mileniumig tudtam használni. Le kellett cserélni valamelyik win-könyvtárban az eredetit erre és így megjelent az audio CD tartalma WAV kiterjesztésű formában és ki lehetett másolni és semmi grabber nem kellett ....Nem tudom valaki tud-e erről ? Sajnos nem találom a fájlt pedig valahová eltettem...Valamint létezik-e mai megfelelöje....? Bár többnyire úgyis CD-képről fogok írni...
Hátha Valaki tud segíteni....? :F :R
Gusztáv

GuGu

(#291) yvsmad válasza Gbogyo (#290) üzenetére


yvsmad
őstag

Lehet, hogy jól hangzik, amit írtál, de a grabbelés akkor is jobb minőséget ad a sima olvasásnál.
Az audio CD-nek a hibakorrekciója még egy réteggel gyengébb, mint az adat CD-nek. Sima olvasásnál sok olvasási hibát egyszerűen interpolálással és egyéb közelítéssel próbál korrigálni a rendszer, míg a grabbelés egy erőltetett fizikai olvasás, ami azt jelenti, hogy addig és annyiszor olvassa a drive a problémás részt, amíg az eredeti anyag vissza nem jön. Ez lassabb, de biztosabb módja az eredeti információ helyreállításának audio CD lemezek esetén.
Régi nyersanyagokból milyeneket raktál el? Én gyűjtöm a régi és ritka lemezeket, mindegyikből csak 1-1 db-ot. Ha esetleg neked van olyan, ami még hiányzik a kollekciómból, abból szívesen vennék 1-1 db-okat vagy felajánlok cserébe az eladó lemezeim közül: [link].

(#292) Gbogyo válasza yvsmad (#291) üzenetére


Gbogyo
csendes tag

Nem olyan régiek a CD-k kb. max 5-6 évesek, (a 10-12 éveseket már felhasználtam 6-7éve...) de ezeket lehet írni 4x-esen, és az egész jó....Lehet igaz amit írtál "igaz", de most sajnos a gyakorlatban nem tudom kipróbálni....Viszont a különféle gyártmányú optikai meghajtók különféleképpen is szólnak, Nekem a Toshibák tetszenek talán a legjobban, utána az NEC-LG-k nagyon hasonlóan szólnak(vélhetően mert közösen fejlesztik-úgy tudom...) ....Érdekes lenne kipróbálni egyszer mindenfajta CD-DVD olvasóval grabbelni azonos zenét wav-ba, és meghallgatni hogy mennyiben különböznek egymástól, vagy közvetlenül a lemeztől... :)) :DD :)

[ Szerkesztve ]

GuGu

(#293) yvsmad válasza Gbogyo (#292) üzenetére


yvsmad
őstag

Az 5-6 éves lemezek között is van néhány közismert típus, ami nekem még hiányzik a gyűjteményemből, pl. a kék TDK, a TDK dwiev, a Maxellből aminek kékből zöldbe átmenetes a borítója (esetleg MTV Top 20 logóval), néhány MAM és Mitsui típus, a Verbatim Vinylből az a típus, ami még asztali CD-íróba is jó volt, EMTEC-ből alig néhány típusom van, stb.
Szóval ha ilyen vagy hasonló lemezeid vannak, akkor szívesen vennék belőle vagy adnék cserébe 4x sebességgel írható más, régebbi vagy újabb típusokat is (jelenleg tucatnyi különböző CD-R lemezem van eladósorban). Képek a linken: [link]

[ Szerkesztve ]

(#294) kukulec


kukulec
őstag

hello, az lenne a kérdésem, hogy a boltokban kapható cd hátulja miért mindig ezüst színű, míg az írotté színes? a másik: lehet olyan készüléket kapni otthoni felhasználásra, ami pontosan olyan eljárással készít lemezt, mint egy eredeti cd-t előállító kütyü?

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#295) yvsmad válasza kukulec (#294) üzenetére


yvsmad
őstag

A fröccsöntött/préselt gyári műsoros CD-re gondolsz?
Ha egy olyan gépet vennél, akkor kiköltözhetnél a szobádból, a másik szobátok lenne az alapanyag raktár, bevezethetnéd a 3x400 V ipari áramot, plusz minden lemezt sokezer példányban kellene nyomnod és árulnod, hogy megtérüljön az ára.
Egyébként nagyon ritka a színes (kék/zöld) írható lemez, a maiak szinte mind ezüstszürkék, de tudok neked adni olyan szürke lemezt, amit 1-8x írási sebességre optimalizáltak.
Egyébként mi a bajod az írott lemezzel? Milyen technikával írsz?

[ Szerkesztve ]

(#296) kukulec válasza yvsmad (#295) üzenetére


kukulec
őstag

az autónkba csak eredeti cd megy, viszont hiába van seregnyi, ha szeretnék válogatást készíteni. azóta amúgy már utánanéztem, és valóban a préselt technikára gondoltam. ha írok, akkor 4x-8x általában, mert azt hiszem kevesebbel nem is lehet.próbálok drágább cd-ket venni, de ez nem mindig jön össze. régebben, még a kazis-cd-s időkben természetesen igyekeztem tdk-t beszerezni. a kaziknál valami krómos maxell-t használtam, és nagyon szépen szólt.

egyébként érdekes, hogy most, hogy visszatértem a csak nagyon jó minőségű wav-ok hallgatására, illetve szeretnék hangulat zenéket összeválogatni, teljesen visszajött a cd-írás kényszer. nem tudom ki hogy van vele, de szerintem még mindig piszok jó formátum. remélem még rengeteg ideig marad. mondjuk a tartósságon még csiszolhatnának.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#297) yvsmad válasza kukulec (#296) üzenetére


yvsmad
őstag

Milyen drágább CD-R lemezeket keresel ill. találsz?
Az a gond a mai lemezek többségével, hogy 8-52x írási sebességre vannak optimalizálva, ezért alacsonyabb (2-4x) sebesség környékén könnyen szétéghetnek.
Na meg olyan író is kell hozzá, ami támogatja az alacsony sebességű írást CD-R lemezek esetén.
A Plextor PX-708-712-716 szériának és a Plextor Premium 1-2 -nek van az ún. VariRec funkciója, amivel a lézerenergia + és - irányban is változtatható, pontosan azért, mert sok lejátszó nem szereti a default (VariRec = 0) beállítást. Ha ilyen íróhoz hozzájutnál, akkor 2-3 lemezen ki tudnád kísérletezni, hogy melyik beállítás a legjobb a fejegységnek.
Ha alacsony sebességgel írható ezüst színű lemezt keresel, itt találod, nem is drágán: [link]
Az audio CD-R lemezek is jók elvileg, csak éppen feleslegesen drágák, csak azt az adatbitet fizeted meg dupla áron, amit az asztali CD-írók keresnek, PC-s írókhoz viszont nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#298) kukulec válasza yvsmad (#297) üzenetére


kukulec
őstag

amilyet találok, és ismerem a nevét. ha nincs tdk, akkor jöhet sony vagy philips. de újabban sokszor csak tök ismeretlen dolgokat látok. anno vettem fuji-t meg memorex-et, de ezeket inkább kényszerből, mert nem találtam az elsőként említetteket. a likelt oldalról primedisc-em azt hiszem van. szóval, ha valami csak eredetit olvas, akkor minden írott cd reménytelen?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#299) yvsmad válasza kukulec (#298) üzenetére


yvsmad
őstag

Arra nem gondoltál még, hogy lecseréld a fejegységet?
Talán mégiscsak olcsóbb, mint egy lemeznyomó gép. :D
A márkanevekben ne bízz. Nem az számít, hogy milyen logo van a lemezen vagy a borítóján, hanem az, hogy hol készült, milyen alapanyagból.
A világon van vagy 6-7 alapanyaggyártó és a neves cégek náluk gyártatnak, rárakatják a logót és úgy megy ki a boltokba.
Amit te ma TDK-nak hiszel azt az Imation rendeli az indiai Moser Baertől. Ja, a TDK optikai adathordozó üzletág már az Imation tulajdona. Csakúgy, mint a Memorex márka is tokkal, vonóval.
Amit te Sonynak vagy Philipsnek hiszel, azt a Ritek gyártja a tajvani vagy a kínai gyárában, csakúgy, mint a Maxellt, a Fujit, a hirdetésemben szereplő BASF-et, az Aritát, a Freecomot, a BestMedia Platinumot, stb. Ezek mind ugyanott készülnek.
A népszerű Verbatim lemezei mind máshol készülnek: india, kína, tajvan, japán. A márkanév tiszta zsákbamacska.
A nálam most van régebbi TDK 16x és 24x verzió saját használatra, ezek japán Taiyo Yuden vagy amerikai Mitsui (MAM) alapanyagúak. Ezek a valaha készült legjobb TDK-k, Reflex Ultra vagy Metallic Reflex Ultra típusjelzéssel. Utána a tajvani CMC és Ritek is gyártott lemezeket TDK márkanév alatt, kb. 2009 óta meg Európába indiai Moser Baer lemezek jönnek TDK márkanév alatt, az amerikai piacra meg továbbra is a CMC gyártja a TDK lemezeket.
Nézd csak meg egy ma kapható TDK CD-R hátsó borítóját: Imation Corp., Made in India. Ennyit a márkahűségedről. De ugyanilyen Moser Baer alapanyagból készülnek manapság a Kodak, a HHB és a Polaroid CD-R lemezei is.

[ Szerkesztve ]

(#300) kukulec válasza yvsmad (#299) üzenetére


kukulec
őstag

beépített. amúgy pár száz forintos kategóriában nem szoktam évekre visszamenően lecsekkolni mindent. de jó tudni.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.