Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28151) old-dog válasza Out (#28150) üzenetére


old-dog
aktív tag

Így igaz. A 6850 nem mai darab. A frissebb drájverekkel bizonytalanabb a működése. Magam is a 13.12-vel használom és szépen futnak a játékok is.

[ Szerkesztve ]

(#28152) Shing válasza old-dog (#28151) üzenetére


Shing
őstag

Nekem még sohasem volt driver gondom pedig mindig felteszem a legújabbat. De akkor a napokban nyomom a driver tesztet HD6870-essel. Mivel érdemes tesztelni?

(#28153) winhate válasza Out (#28150) üzenetére


winhate
őstag

Semmivel sincs gond. Eddig nem tapasztalatam semmilyen hibat pedig neha szoktam gammalni.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#28154) Out válasza winhate (#28153) üzenetére


Out
addikt

Nem is mondtam, hogy gond lenne vagy hiba. Hanem hogy a 13.12 a legjobb játék szempontjából. A többivel sincs semmi baj. Én Windows 10-et használok és ott nincs 13.12, de azzal sincs semmi gondom ami fenn van éppen, mert nem nagyon játszok.

winhate: Számomra teljes mértékben jól használható, leszámítva azt, hogy a frissítéseket nem tudom nagyon kontrollálni, semmilyen hibát nem tapasztaltam. Minden általam használt alkalmazás amit Windows 8.1 alatt is használtam működik és minden eszközöm is.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#28155) winhate válasza Out (#28154) üzenetére


winhate
őstag

Milyen szerinted a win10 ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#28156) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Ismét lenne kérdésem, hátha valaki már foglalkozott vele.
A VTX HD6850-re visszatérve, magasabb fordulaton egy kicsit morgós-csörgős a ventije, ez az:
[kép]

Hátha valaki már méricskélte, hogy mekkorára vagy milyenre lehetne kicserélni?
Egy kis fabrikálás sincs kizárva nálam. Csak a ventire gondolok. Vagy olajozással próbálkozzak (varrógépolaj)?
Azt vajon lehet tudni mennyi ezeknek a max fordulata?
Mondjuk egy kis újrapasztázás sem ártana neki már, csak még nem nagyon akartam szétszedni.

Amúgy nincs vele gond, általában 40+ %-on jár játék közben, ha ki van hajtva is 47% (66-68°C).
Na olyankor picit csörgősre vált, de ha felveszem 50%-ra, hangosabb lesz ugyan, de "elsimul" a hangja..
Magától nem nagyon ment még följebb. Próbálgattam, és 62%-nál nagyobb fordulaton nincs értelme pörgetni, de akkor is max 63°C-ra hűti magát. Ezeket 90+ %-os kihasználtság mellett figyeltem meg.
Amúgy ha letojom, nem is zavaró.. :D

U.i.: driver problémát eddig nem tapasztaltam, nálam a legújabb van fent most is, de észben tartom az itt olvasottakat, köszi

(#28157) old-dog válasza Submarine (#28156) üzenetére


old-dog
aktív tag

Az a baj, hogy ezek a ventilátorok nem szétszedhetők, így a javításuk is körülményes. Meg lehet próbálni befújni a tengelyhez olajozós spray-el. Ez egy darabig megoldja a problémát. Csere rizikós, mert ugyan ilyet nem de hasonló 8 cm-es átmérőjűt lehet beletenni. Csatlakozó típusa fontos lehet a kártya miatt. Én a spray-es verziót szoktam időnkét megcsinálni.

(#28158) Submarine válasza old-dog (#28157) üzenetére


Submarine
senior tag

Valami ilyesmit én is elfogok követni, köszi.

Olyasmire gondoltam, hogy egy hasonló méretűt foglalattal együtt "belefaragni", ha máshogy nem megy, minél kevesebb barmolással persze. Pár pici csavarral felfogatni a műanyag házat a műanyag házhoz. A felesleges részeket meg kivágni. Szépen esztétikusan. :D

Rendszerhűtők között nézegettem a 80 90 92mm -es ventiket, de azzal nem vagyok tisztában, hogy melyik csapágy mit jelent, melyik a jobb, melyik halkabb. De gondolom egy 2600-as fordulatú 34-39 CFM-es légszállítású, 1000/1500 Ft-os venti csak elboldogulna vele. Ezt volna jó biztosan tudni.
A csatlakozót meg átkötöm ha kell, nem nagy kunszt.

(#28159) old-dog válasza Submarine (#28158) üzenetére


old-dog
aktív tag

Meg lehet próbálni, egy kis technikai tapasztalat, ügyesség kell hozzá és figyelni a GPU hőmérsékletét.. Én is ilyen megoldáson gondolkodom, mint Te. Ha sikerült , írd meg a tapasztalataid. Van persze komplett hűtőborda csere lehetőség is, a neten árulnak megfelelő bordákat 10ezer körül, amire szerelhető venti is.

[ Szerkesztve ]

(#28160) Submarine válasza old-dog (#28159) üzenetére


Submarine
senior tag

Mindenképpen!
:D
Szerintem a hőcsöves-bordás része nagyon el van találva, azért nem akarok hozzányúlni.
A műanyag burkolatot szívem szerint leszerelném róla, mert az is csak hőfogó szerintem.

Na majd lesz valahogy, pasztázni úgy is szétszedem előbb utóbb.

(#28161) old-dog válasza Submarine (#28160) üzenetére


old-dog
aktív tag

A műanyag borításoknak levegő terelő funkciója van többek között, meg a kinézethez is hozzá ad persze.

[ Szerkesztve ]

(#28162) dik


dik
őstag

Az én giga 6870 3-ból 2 ventillátor már a sirba visz így a napokban likvidálom őket és 8cm ventiket fogok rákötelelőzni vagy akárhogy csak álljon meg a bordán. :) Halk lesz és ha szerintem a hűtéssel sem lesz gond. Jó bár nem fogja a fordulatot álligatni de a fene ott egye meg... :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28163) Submarine válasza dik (#28162) üzenetére


Submarine
senior tag

Kaptam egy olyan tippet, hogy intel cpu hűtővel váltsam ki, hátha neked is segít (a kivitel, meg a teljesítmény miatt), de ha már "sima" jobb rendszerhűtőt rá tudsz műteni, valszeg nem lesz gond vele.
Na érdekes, erről a típusról meg pont lehagyták a full borítást, csak egy kis terelő lemez van gyakorlatilag.
Az enyémnek is 3 pines a venti csatija, és %-osan állítható, amiatt sztem nem kell aggódnod.

[ Szerkesztve ]

(#28164) dik válasza Submarine (#28163) üzenetére


dik
őstag

Nem aggódok én semmin. Pénzt nem áldozok kis ventikre az tuti ha van nagy. :) Ezen 1 év után elkezdte az 1 majd nemsoká a másik majd az évek alatt egyre veszetebbek lettek. Hogy majd hogy birom szétszedni az még majd elválik. 100% nem lesz egyszerű(olyan még nem volt :) ).

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28165) Submarine válasza dik (#28164) üzenetére


Submarine
senior tag

Akkor teljesen megnyugodtam. :DD
Láttam pár helyen, hogy a mezei ventit simán 2db kábelkötegelővel szorították rá a borda, masszívabb részéhez, úgyhogy hajrá!

(#28166) dik válasza Submarine (#28165) üzenetére


dik
őstag

Ez volt az első egyben utolsó ati kártyám így ha valami gebasz lesz vele pánikszerűen megszabadulok tőle. Elég volt belőle...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28167) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

Üdv!
Valaki nem tudja,hogy miként lehet kihasználni a Sapphire hd 6870 7.1 hangját?
Vagy nincs erre valami szoftver?
Jelenleg HDMi-kábelen van összekötve a monitorral és így ad hangot is képet is, de csak sztereo-hangom van, és nincs is semmi beállítási lehetőségem.

(#28168) jambiyya válasza halhatatlan (#28167) üzenetére


jambiyya
őstag

Ezt a hdmi kábelt egy dts-hd/dolby truehd/stb. képes erősítőbe dugd, és lesz 7.1 hangod. Erősítő továbbküldi a video jelet (újabb hdmi) monitorba/TV-be.
Én mirillis splash pro-val próbáltam (hangot hdmi-re állítani), és kitűnően működik. Nyilván más alkalmazással is műxik. Tesztanyagot pl. a demoworldről tudsz szedni.

(#28169) halhatatlan válasza jambiyya (#28168) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

:R :R :R

(#28170) #90933760 válasza dik (#28166) üzenetére


#90933760
törölt tag

Két 12 centis ventit egymás mellett ráteszel a bordára, az a műanyag vacak nem kell rá. És annyi. Ha PWM-es venti akkor még azt is meg lehet oldani, hogy a PWM jelet lehozni a kártyáról, a tápot meg molexről és akkor szabályozni is fogja, talán még a Biosba se kell módosítani a ventilátorprofilt.

(#28171) dik válasza #90933760 (#28170) üzenetére


dik
őstag

Nem érdekel a fordulat szám szabályzás... :) Maradok a 8 vagy 9 centisnél (nem nagy durungok :) ), de azért köszönöm a tippet.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28172) dik


dik
őstag

Ma muszály volt az átalakítást elvégezni de lenne pár pánikszerű kérdésem. Mivel enyhe éget szag jött ki a gépből és láttam a venti a 3-ból 2 szorulva alig fogott így lecseréltem őket 3 db 8cm ventire. Csak olyan kérdésem lenne elég csak a magot pasztázni a régi gyári megkeményedett eléggé és a memóriák és a borda között volt valami szivacsos gumis szerű valami (elcsúszva) szóval nem mindet fedte be. Azokra kell tenni pasztát vagy az csak ott van és kész közötte az a lapka? Gyárilag semmi féle paszta szerűséget nem találtam ott így anélkül raktam össze...
+ olyat kérdeznék az nem gond a 6870-nek ha csak alapjáraton 35C fokos játék közben sem megy 50 fölé az baj lehet?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28173) kriszbon válasza dik (#28172) üzenetére


kriszbon
őstag

Az valószínű hővezető Gap Pad/Thermal Pad volt, és ajánlott lenne ismét tenni rá megfelelő vastagságút. [link]
Ja igen, [itt] láttam ventiket ami lehet jó neked, de lehet hogy nem.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#28174) dik válasza kriszbon (#28173) üzenetére


dik
őstag

Annak a ventinek a felfogatása az én szempontomból selejt. Már néztem én is. 1 estét ment a gépe és semmi rosszat nem tapasztaltam. Gyárilag ilyen szarul volt rá felrakva elcsúszva akkor csak nem lehet neki nagy baja. :) Na mindegy de már tudom mi az legalább. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28175) dik


dik
őstag

Megnéztem ismét. A hővezető lapkát benézték nem kicsit gyárilag a hűtőbordán túllóg a memória így ha még rá is teszem a lapkát pontosan (vagyis pár milivel arréb tolom) akkor is a levegőben lógnak. Most a ventillátorok szélvihart kavartak és legalább a bordával együtt hűtik.
Már csak azt bánom ezt az átalakítást nem csinltam meg jóval előbb. Sokkal halkabb lett és sokkal hűvösebb...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28176) #90933760 válasza dik (#28175) üzenetére


#90933760
törölt tag

A ramok annyira nem melegszenek, ezek még elég alacsony órajelűek, sok kártyán nincs is rajtuk semmi. Úgyhogy ha az egyikre nem lóg rá teljesen, az nem gond.
A feteknek kell, az a lényeg. Meg persze a GPUnak. De ezek szerint akkor sikerült.

(#28177) dik válasza #90933760 (#28176) üzenetére


dik
őstag

Feteken külön van gyári azt nem bántottam. Eddig úgy néz ki sikerült a projekt.
Gyárilag ha nagyobb ventivel csinálta volna meg sokkal okosabb lett volna. Költség terén nem hiszem sokkal drágább lett volna. Na mindegy jobb lett mint volt az a lényeg... 55C a határa annál több nem volt. Előtte olyan 80-85 körül járt...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28178) Shing


Shing
őstag

Na leteszteltem pár drivert HD6870-essel. 13.12 vs 14.12 vs 15.7.1 vs Crimson beta.
Röviden a 13.12 a leggyorsabb. Játékokban 0,5-1FPS-el veri a mezőnyt. :DDD FireStrike-ban a 2941 pontjával már 400 ponttal többet kaptam mint a többinél. A második helyezett egyébként a legújabb driver a 2611 pontjával, de még az is messze van a 13.12-estől... Legalábbis FireStrike-ban.

(#28179) dik válasza Shing (#28178) üzenetére


dik
őstag

Vicces ez a catalyst az tény. Akár mikor teszem fel és akárhogyan mindíg azt írja a 13.12 helyett, hogy 13.9. Örök rejtéj marad talán miért...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28180) old-dog válasza dik (#28179) üzenetére


old-dog
aktív tag

Át lehet írni a számot a regisztrációs adatbázisban. A pontos helyét nem tudom, de már itt olvastam róla, igaz elég régen.

(#28181) old-dog válasza Shing (#28178) üzenetére


old-dog
aktív tag

Többek között ezért nem cseréltem még le a HD 6850 13.12 driverét.

(#28182) Shing válasza old-dog (#28181) üzenetére


Shing
őstag

Aha. Én feltettem a legújabbat, mert végre megoldható ezzel a downsampling. Amikkel játszok azok úgysem futnak jobban a régi driverrel.

(#28183) dik válasza old-dog (#28180) üzenetére


dik
őstag

A fene ott egye meg az a lényeg megy azt teszi a dolgát akár mit is ír... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#28184) szmore84


szmore84
tag

Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék. Adott egy i3 + HD6850 -s PC. Frissen telepített win7 vagy win8 esetén is amint elkezdem telepíteni a VGA drivert fekete képernyőt kapok és utánna nem történik semmi.

1. Próbáltam másik gépben is a VGA-t, ugyanez a jelenség friss Win esetén.
2. Eszközkezelőből az inf fájllal próbáltam feltelepíteni, ugyanaz az eredmény.

VGA hiba? vagy esetleg valamit trükközni kellene?

(#28185) old-dog válasza szmore84 (#28184) üzenetére


old-dog
aktív tag

Melyik drivert rakod hozzá?

(#28186) fer válasza szmore84 (#28184) üzenetére


fer
őstag

Reball gyanús, nálam egy 6870 játszotta el ue.-t, csak nálam kék hátteret produkált!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#28187) Shing válasza fer (#28186) üzenetére


Shing
őstag

Ugyan ez HD6870-el, szerencsére sikerült megcsinálni.

(#28188) fer válasza Shing (#28187) üzenetére


fer
őstag

Nekem is, de nem lett tartós, és már soha nem is lesz az egy ilyen kártya, csak idő kérdése!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#28189) Shing válasza fer (#28188) üzenetére


Shing
őstag

Tényleg rossz lett megint 1-2 hónap után, de sikerült még1x megcsinálni. Most pedig már 3 hónapja hibátlan. Kíváncsi vagyok meddig húzza. Igazából ha jól újraállt a forrasztás, akkor szerintem bírnia kellene mint újkorában.

(#28190) fer válasza Shing (#28189) üzenetére


fer
őstag

:N

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#28191) Shing válasza fer (#28190) üzenetére


Shing
őstag

Hát, majd 1 év múlva visszajelzek, addig úgyis marad a kártya. ;]

(#28192) #90933760 válasza Shing (#28189) üzenetére


#90933760
törölt tag

Attól függ hogy sérült meg, jobb esetben kibír még 1-2 évet, addig meg végképp elévül a kari. De rosszabb esetben fél év, néhány hónap, és az újracsinálások se működnek a végtelenségig csak pár alkalommal.
Meg persze hogy mennyit van használva, mennyit kap felmelegedés-lehűlés szinten stb.

(#28193) Out


Out
addikt

Felraktam a Crimson beta-t, de sajnos videó renderelésre nem használható (Windows 10), ugyanis a CUDA-t nem használja a Sony Vegas és csak a processzor teker. Hiába van kiválasztva a CUDA. Visszaraktam a Windows Update-ről a VGA drivert, azóta ismét működik a CUDA.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#28194) ranexxx


ranexxx
csendes tag

Üdvözletem.
MSI HD6870. Az lenne a problémám hogy hibátlanul megy a gép órákig. Battlefield 3, CSGO fullon stb. hibátlanul fut. amint belépek a facebook-ba és görgetek lefele. elmegy a kép összevissza ugrálnak a csíkok és a végén egy kék függőleges vonalkázású háttér ugrik be. resizem a gépet és amig nem görgetek a facebookon. hibátlanul üzemel.
Hibás a VGA vagy a driver?

Üdv: Papp Roland :)

(#28195) winhate válasza ranexxx (#28194) üzenetére


winhate
őstag

Probalj masik webbrowsert.

PortableBrowsers

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#28196) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

Nálam maradt egy Sapphire HD6790, időnként vízszintesen csíkoz. Érdemes manapság megcsináltatni és eladni? Nem tudtok egy ph-s kollégát, akitől kaphatnák egy saccperkábé árat, hogy mennyiért javít ilyen hibát? Köszi!

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#28197) #90933760 válasza ozsvar (#28196) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát nem nagyon, mennyit érhet 10 ezret? Aztán 5k körül csinálják vagy nem tudom. Meg ha javítva van utána már nagyobb eséllyel jöhet elő újra, most úgy eladni.... Ha meg megmondod, már nem adnak érte 10-et se.
Ez "lényegében" egy 6770 csak 256 bites busszal.

(#28198) ozsvar válasza #90933760 (#28197) üzenetére


ozsvar
tag

Igazad van (eszembe sem jutott), javítva inkább nem adom el, elég jó a referenciám, egy ilyennel nem csapom el. Feldobtam vaterára hibásként, aztán max elviszik 1 Ft-ért. :) Köszi!

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#28199) Golyo69


Golyo69
senior tag

Gigabyte 6870-em van...kéne rá vmi hűtő, mert az egyik venti néha nem úgy megy ahogy kéne....bekapcsolásnál pár percig hangos aztán elhalkul, sztem a csapágy már nem túl jó benne

milyen hűtőt lehet erre rakni?
De működik egyébként és hibátlan a kártya :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#28200) #90933760 válasza Golyo69 (#28199) üzenetére


#90933760
törölt tag

Háááát, legelterjedtebb az Arctic Cooling S1, arra dobni gyorskötözővel 2db 12 centis ventit. De ez nem refnyákos kártya, úgyhogy nem tudom elfér-e.
Aztán még az Alpehnföhn Peter esetleg, meg az Arctic Cooling Accelero Twin Turbo vagy az Accelero Extreme. Ezek gyártó szerint mind rámennek, de ugye a referenciára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.