Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#801) NÉMÓ510 válasza Dj Sügi (#797) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Igen nálam is a Sapphire eddig a befutó.Bár néha az MSI farag a hátrányból.Most például az [ár] miatt.Bár csak "rongyos" 500ft a különbség.
A #777 hsz-ben levő linket pedig törölném szívem szerint ha lehetne.Egy-két nagyon rendes fórumtárs ugyanis kinyitotta a szemem mielőtt még kelepcébe estem volna a boltal kapcsolatban.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#802) Dj Sügi válasza NÉMÓ510 (#801) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Az nem tom milyen bolt, de elég furcsa áraik vannak... :U

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#803) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...3D Mark 2006-ban 92xx pötty,2001-ben 36xxxpötty...ha minden alapon egyX2 6000+-al az normális? :U ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#804) GuB3Ra válasza Str8 sk8r (#803) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Igen,3dmarkra kevés a proci :)
Lehet nem ártana 3200-3300mhz-re tuningolnod a procit.

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#805) afro9


afro9
tag

Hello,
most vettem egy ilyen kártyát, minden jól működik, Sapphire, de a catalystal bajom van. Pontosabban nem tudom felrakni a 8.11-et, sőt a legújabb drivereket sem. Azt mondja, hogy nincs olyan driver a csomagban ami támogatná a kártyámat. Igaz az ATI honlapján nem a 4830 series-t választottam, hanem a 4800-at, mivel a 4830-ra csak a 8.10-es catalystot adta, ami eleve benne volt a dobozban.

Segítsetek légyszi, honnan lehet működő legújabb drivert leszedni, és emlyiket érdemes használni? Olvastam, hogy 8.11 bugos, tényleg igaz?

Másik: mennyire számít a friss/jó driver teljesítményben?

köszi

(#806) Gaboman válasza afro9 (#805) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Csak a 8.10 drivert ismeri fel a kártya,most fog kijönni a 8.12 állítólag az már működni fog velük.
A 8.11-et hiába is próbálod nem fog vele menni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#807) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok!

Egy G80-as 8800GTS-t megérné lecserélni 4830-ra?

(#808) Osynho válasza Pörp (#807) üzenetére


Osynho
addikt

Mint az állat :DD

(#809) Pörp válasza Osynho (#808) üzenetére


Pörp
senior tag

Ennyire?

(#810) Str8 sk8r válasza GuB3Ra (#804) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...felhúztam a procit 3222-re(csak az FSB-t emeltem, semmit nem vettem visszább)...most csinált 9400-at... :F ...7% tuning, 2% eredmény... :( ...bíztos hogy a proci volt kevés? :U ...

...valaki: az ATI ccc overdrive autómata tuning progija megbízható? :Y ...most tuningolja a karimat, a GPU-megfogta 690-nél, de a memókat feltolta 1050-re... ;] ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#811) freeapro válasza NÉMÓ510 (#801) üzenetére


freeapro
senior tag

szerintenm a sapphire a legolcsobb, az msi ara csak azert van alatta, mert eppen nem kaphato (regi hw keres trukk: ami nincs az marha olcso)

[ Szerkesztve ]

(#812) Gaboman válasza Pörp (#809) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem húzva Crysis és FarCry2 alatt egy 8800Ultra OC eredményét hozta.
Úgy hogy a 8800GTS nagyon le van már maradva ezektől a kártyáktól.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#813) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#810) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...és igen...beállítottam az ideállis 700/1000-es órajeleket, és máris dobott egy 10350-ös pontot... :DD ...vannak tartalékok a karimba...jah: persze nem hibázik a teszt alatt... :D ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#814) banderasz77


banderasz77
addikt

Na és a 8800GTS (G92) helyett érdemes megvenni? Már egy ideje eladtam, fogalmam sincs, mit vegyek helyette. De elvileg, ha ezt tényleg lehet tuningolni 4850 szintre, akkor már jó alternatíva lehet. Talán... :U

(#815) Pörp válasza Gaboman (#812) üzenetére


Pörp
senior tag

Ahhan, és akkor egy 9800GTX-hez képest?

(#816) Str8 sk8r válasza Pörp (#815) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...és ha 280-as kártyából 2-t SLI-be kötsz? :DDD ...lol...azért nézd az árát is...

...azt hiszem majd egy kicsit módosítom a glaciátór hütést, és a ramokat megspékelem revoltec rézbordácskákkal...menni fog még feljebb is... ;] ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#817) Gaboman válasza Pörp (#815) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem egy GTX +-hoz kellene hasonlítani ami 50E Ft egy 33Ft-os kártyát.
De persze természetes hogy a GTX erősebb azért.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#818) Pörp válasza Gaboman (#817) üzenetére


Pörp
senior tag

:B Ok, akkor 9800GT-hez?

(#819) Arkangel


Arkangel
csendes tag

sziasztok!

kis segítséget szeretnék kérni.

most egy 7600Gt(nem röhög) van a gépemben ami mellett egy 3500+ xp ketyeg. tudom h már elég gyengécske de ha kicserélem a videókártyát egy 4830-ra gyorsabb lesz e? illetve ezt soha nem tudom hogy egy adott videokártyához mekkora proci illik.

válaszokat előre is köszönöm

(#820) lsnuker válasza Arkangel (#819) üzenetére


lsnuker
tag

Igen jelentősen gyorsabb lesz bár a procit nem ártana lecserélni, vagy feljebb húzni......ha ki akarod használni akkor max felbontás, max detailra rakj mindent és OK lesz.

Én ezt a kártyát egy Athlon64 3000+ 1Gb Ram mellé raktam be a kezdettekkor(utána cseréltem le mindent) de az eredeti konfgom mellett is remekül muzsikált!!!

[ Szerkesztve ]

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#821) Arkangel válasza lsnuker (#820) üzenetére


Arkangel
csendes tag

köszi a választ :)

sajnos ha már a procit cserélem akkor alaplapot és memóriát is kellene mert a proci még 939 tokozásu a ram meg sima ddr :(

erősen gondolkodom egy ilyenen hogy hozzon nekem egyet a jézuska :DD

[ Szerkesztve ]

(#822) Gaboman válasza Pörp (#818) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nézd meg itt a PH-tesztet,vagy ezt a tesztet is.
Én véleményem hogy a 9800GT helyett sokkal jobb választás a 4830,erősebb,modernebb kártya nála,nagyon jó húzhatósággal.
Ami még jobban leszakítja magáról a 9800GT-t.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#823) Osynho válasza Arkangel (#821) üzenetére


Osynho
addikt

Ahhoz a konfighoz még egy 4670 is bőven sok lenne. Igazából én semmilyen ami vga-t nem tennék bele, de ez én vagyok... Jobban járnál vmi olcsó 775ös lap + E2180 + 3850/4670 kombóval. Bár kicsit többe lenne de sokkal gyorsabb lenne (nem csak játékok alatt)

(#824) Arkangel válasza Osynho (#823) üzenetére


Arkangel
csendes tag

Hát igen jó lenne az egész gépet cserélni, de sajnos arra nincs keret. Ha az általad javasolt konfigot összeadom az 50E. ennyi pénzem nincs, de a 4830-ra az a kb 30E megvan. Előbb utóbb úgy is minden alkatrészt cserélnem kell majd, lehet tavasszal összejön megint egy kis pénz és akkor alaplap + proci + ram is cserés lesz, de akkor már legealább a kártyát nem kell :) fene tudja majd lesz valahogy ezen még agyalok. :)

(#825) Osynho válasza Arkangel (#824) üzenetére


Osynho
addikt

Nem 50e, mert eladod a mostanit és csak a különbséget fizeted :DDD Ha tavasszal cseréled, akkor viszont tényleg vehetnéd a 4830at, jó kis kártya, csak húzzad szénné a 3500+-t, mert minden egyes mhz fps növekedést fog okozni. ;] Mekkora felbontáson használod?

(#826) Arkangel válasza Osynho (#825) üzenetére


Arkangel
csendes tag

hát ez változó attól függ hogy melyik játékon mennyit bír :)) mivel öregecske igy általában 800*600 és 1024*768 között. ez az eladás nem is jutott eszembe :C

(#827) Osynho válasza Arkangel (#826) üzenetére


Osynho
addikt

Pedig ez a kereskedelem lényege! :D Felbontást növeld majd amennyire bírod, mert akkor a vga-t terheled jobban, meg elsimítás egyebek maxra.

(#828) Arkangel


Arkangel
csendes tag

és vajon mennyiért lehetne eladni ezt:

alaplap: Gigabyte ga-k8n-sli
proci: AMD Athlon64 3500+
mem: kingmax 1Gb PC3200

semmi nem volt húzva soha.

kb 2éves minden.

(#829) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Tervezek 4830-at venni és tetszett a teszt a Sapphire kártyával.
CPU-bol Intel Core2 Duo 3GHz 6MB dobozos Socket 775 E8400 alaplaból gigabyte ep45-ds3r , 2gb geil ram van.
Elég ide a 4831 vagy inkább 4850 -t hajtassam meg? 1280*1024 felé nem fogom vinni mostanában ugysem. :)
4830 ból ASUS -é is megtetszett. Az a kérdésem, hogy ezeknek a ventijével kapcsolatban mik a tapasztalatok? Dba ügyileg. Gyártótól függ gondolom.

Előre is köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#830) cintula187


cintula187
addikt

Az Asus nál még az tetszett,hogy Memory Clock2 GHz ( 1 GHz DDR3 )
a Sapphire -nál pedig Memory Clock: 900MHz. Ez sokat jelent amúgy teljesítményben?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#831) cintula187


cintula187
addikt

Elolvastam a korábbi hozzászólásokat és sztorno az ASUS zajszint. De a memory clock előny érdekel. : :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#832) Csapi007 válasza cintula187 (#830) üzenetére


Csapi007
veterán

Tök mindegy, az a 100Mhz nem sokat számít, de egy kis tuningal máris ott lehetsz.

"Csak úgy mondom"

(#833) milbo válasza cintula187 (#829) üzenetére


milbo
aktív tag

Minden attól függ hogy mennyi pénzed van. A procid mellé 4870-et is rakhatsz mert azt is kihajtja. Ár/érték arányban jelenleg a 4830 a király. Durván 10%-al tud kevesebbet és 25%-al olcsóbb mint a 4850. Vegyél Sapphire-t vagy MSI-t, csendes mind a kettö. Az ASUS 1000-en megy alapon de nem sokat lehet húzni rajta. Valószínűleg szinte semmit, látván hogy milyen ramok vannak rajta. A másik kettő 900-on de fel lehet húzni az ASUS szintjére.

(#834) freeapro válasza cintula187 (#831) üzenetére


freeapro
senior tag

az asus zajszint felreertes
hol olvastad?

(#835) Str8 sk8r válasza Arkangel (#828) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...klikkelj a linkre,és ott lessz valaki más hirdetése...[link]...ő is eladna...[link]...csak nézz kőrbe, ismerkedj az árakkal, és add fel akár te is hirdetésbe... ;) ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#836) Danny_L.hu


Danny_L.hu
tag

Sziasztok
Én tegnap vettem egy Sapphire 4830-ast. egy X2 5000+-os proci van még a vasban. Előtte egy X1900-esem volt, hát ég és föld a kettő. Nagyon jó ez a 4830-as. 700/1050-re húztam, gond nélkül bírta és a Sapphire hűtője nem is hangoskodott tőle. Holnap lefuttatok rajta egy 3DMark-ot is. Aztán megvárom az új Phenomokat és fejlesztek :) . Sőt, azon is elgondolkodtam, hogy érdemes két ilyet crossfire-ben összedobni. Szerintem akkor beérné a 4870-est is, bár kérdés a driverek mennyire szeretik.

(#837) Gaboman válasza Danny_L.hu (#836) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha veszel 2ilyen kártyát az nem hogy beérné a 4870-et hanem nagy ívben le is hagyná!
Sőt több tesztben még a GTX280-nak is odapakol!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#838) Arkangel válasza Str8 sk8r (#835) üzenetére


Arkangel
csendes tag

köszi :)

(#839) Danny_L.hu válasza Gaboman (#837) üzenetére


Danny_L.hu
tag

Hát lehet akkor elkéne gondolkodni egy ilyen okosságon...

(#840) Terentius válasza Danny_L.hu (#836) üzenetére


Terentius
őstag

Szerintem megérné a CF.Olyannyira,hogy ha lenne pénzem egy core i7-re,akkor melléje is azt raknék!

Poco F5 12/256 Gb

(#841) Str8 sk8r válasza Terentius (#840) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...én úgy tudtam nem minden progi támogatja a CF-et... :U ...bár azokhoz meg nincs szükség akkora teljesítményre... :B ...viszont duplát fogyaszt... :Y ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#842) Terentius válasza Str8 sk8r (#841) üzenetére


Terentius
őstag

Azért azt nem hiszem el,hogy egy mai játék ne támogatná a CF-et.De lehet,hogy úgy van,ahogy mondod.

Poco F5 12/256 Gb

(#843) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Megjelent egy új GPU-Z build: v0.3.0 (Dec 4, 2008)

read-only mode on the forum

(#844) Str8 sk8r válasza Terentius (#842) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...persze hogy nem a legújabb gamékra gondolok...de mint írtam azok viszont egy karin is szépen elfutnak... :K ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#845) Terentius válasza Str8 sk8r (#844) üzenetére


Terentius
őstag

Hát 1920x1200-ban nem biztos.Azért 2db 4830 jobb lehet mint egy 4870(árban is).

Poco F5 12/256 Gb

(#846) Danny_L.hu válasza Str8 sk8r (#841) üzenetére


Danny_L.hu
tag

Ezek az Ati kártyák vannak olyan intelligensek már, hogyha nincsenek meghajtva, lejjebb veszi a mag és a memória órajelét, elenyészőre véve a fogyasztást. Ergo az én logikám szerint, ha CF-be van kötve két db és abból csak az egyik fut, mert a progi úgy támogatja, akkor a másik takarékon kell hogy menjen, így a fogyasztása max 150W-on kell, hogy legyen a két kártyának összesen. Ha mindkettő csúcson jár akkor is olyan 270-280W környékén fogyasztanak, kicsivel többet, mint a csúcs GTX280. És, mint egy-két teszt is megmutatta, több játéknál is megelőzi az nvidiát CF-ben, de a nyomában van az biztos teljesítményben. Árban meg a feléből összeraksz egy ilyet, persze olyan deszkának is kell lennie a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#847) Danny_L.hu válasza Terentius (#845) üzenetére


Danny_L.hu
tag

Árban biztos, de szerintem teljesítményben is lepipálja, ha nem is mérföldekkel, de egy orrhosszal biztos :) . Az a gubanc, hogyha egy ilyen konfigot tényleg sikerül összetennem, akkor már új monitor is kell, hogy a többlet teljesítményt magasabb felbontásban tudjam élvezni. Ördögi kör ;]

[ Szerkesztve ]

(#848) Str8 sk8r válasza Danny_L.hu (#846) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...így vagy úgy legyen, azt garantálhatom hogy egy nagyonjó kártyáról van szó... :K ...én még csak néhány órácskát játszottam vele,hisz még csak négy napja van meg, de elsőre beleszerettem... :B ...

...#847: ...és persze nagyobb proci, tőbb ram...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#849) Terentius válasza Danny_L.hu (#847) üzenetére


Terentius
őstag

Épp ezért,ha tele lennék pénzzel,akkor a következőket venném:MSI X58 Eclipse SLI(90k),Corei7 940(148k),3x2gb ddr3,4830 CF stb. :DD

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#850) Danny_L.hu válasza Str8 sk8r (#848) üzenetére


Danny_L.hu
tag

RAM-ból már így is van egy rakás (4GB), de hát az az 5000+ X2 már kezd karcsúcska lenni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.