Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#201) darkybandi válasza NewPipapapa (#197) üzenetére


darkybandi
csendes tag

Álmodozzál nyugodtan, a physx jelenleg semmit sem jelent de az ati is tudja moddolt driverrel, , a dx 10.1 annál többet.Az nvida amúgy is csalós drivereket szokott csinálni, néhány dolgot véletlen elfelejt kiszámíttatni, vagy megjeleníttetni.És ne felejtsük el, hogy az igazán 48xx szériára írt és több újdonságot tartalmazó driver a 8.12 lesz a hírek szerint.

(#202) dangerzone válasza NewPipapapa (#197) üzenetére


dangerzone
addikt

Na arra azért kiváncsi leszek, mikor veri be a 9800 gt a 4850-et..

(#203) NewPipapapa válasza darkybandi (#201) üzenetére


NewPipapapa
csendes tag

Dobjál csak fel egy Vantage képet és bizonyítsd amit mondasz mert így csak üres fecsegés a szavaid!

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back!

(#204) MZsoltee válasza NewPipapapa (#200) üzenetére


MZsoltee
veterán

Játékokkkal jatszom nem vantageval, bármilyen game tesztet mutass ahol bever a 98GT a 4850et és persze ne az nvidia logósok közül...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#205) NewPipapapa válasza MZsoltee (#204) üzenetére


NewPipapapa
csendes tag

Az ati-sok mindig ezzel a hülye lejárt dumával érvelnek. Istenítitek a kártyátokat mert 2 játékba gyorsabb mint az nV karik a többibe meg sehol nincs. Én a 30K-s 9800 GT-men ua fps-el fogok játszani bármelyik játékon mint te csoda kártyádon és nem kell egyfolytában azon kinlódnom, hogy jajj most melyik Catalystot rakjam fel , meg hol találok egy ati fix-et, hogy ne dobáljon ki feszt, vagy elinduljon egyáltalán. nV logos játék? csak olyanok fognak kijönni ti meg majd sütögetitek az ati csodátokat, a hőfoka már megvan hozzá!

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back!

(#206) Terentius válasza NewPipapapa (#205) üzenetére


Terentius
őstag

Te meg egy hülye nvidiás idióta vagy!Nekem is nvidiám van,de úgy lecserélem egy 4830-ra mint annak a rendje!

Poco F5 12/256 Gb

(#207) NewPipapapa válasza Terentius (#206) üzenetére


NewPipapapa
csendes tag

Vigyázz zacskófej az ilyen dumákkal mert kizárnak!
Egyébként ha rám hallgatsz az egész gépedet lecseréled mert egy 4200+os AMD hez feleslegesen veszel bármilyen kártyát a 7600GS-t meg add oda ajándékba annak akit nagyon utálsz.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back!

(#208) darkybandi válasza NewPipapapa (#203) üzenetére


darkybandi
csendes tag

járj utána, a Google használata remélem nem esik nehezedre.Igaz még az ati nagyon nem szeretné ha menne a physx a havok meg a cuda miatt , de már megcsinálták.

(#209) darkybandi válasza NewPipapapa (#205) üzenetére


darkybandi
csendes tag

Csak óvatosan a hazugságaiddal.Bioshock, Dirt, Grid, R6V, COJ, COH, COD4, AC, stb stb, ahol a te karid 4x AA melett halottnak tekinthető egy 4850 mellett.Télem meg kifejezetten jó.3 óra játék este és be van fűtve a szoba, Csökken a gázszámla. ;]

(#210) CPT.Pirk válasza NewPipapapa (#205) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ATi-s vagyok, igen. Azaz a felvásárlás óta azt mondanám, full AMD-s. Nem kellett sohasem drivereket keresgélni, mindig az aktuális havi volt fent, és vígan ment minden.

9800GT: technológiailag elavult, se DX10.1, se teszalátor, innen kezdve érdektelen, hány pontot ad rá a Vantage.

nV driverekről: nekem egy driver ne butítsa le az engedélyem nélkül a képet optimalizáció címszóval olyan mértékben, ahogy a PH!-s tesztben láttuk.

Physics: nV egyedül van vele, se ATi, se Intel nem akarja használni, így valószínűleg nem lesz elterjedve.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#211) Terentius válasza NewPipapapa (#207) üzenetére


Terentius
őstag

Annyira hülye azért nem vagyok,hogy procit ne cseréljek!

Poco F5 12/256 Gb

(#212) NewPipapapa válasza darkybandi (#209) üzenetére


NewPipapapa
csendes tag

Te honnan szedsz össze ennyi marhaságot? Az ati kártyái élsimítás mellett olyan halottak mint a te fejedbe az ész. Az ati-t mindig is anizotróp szűrésre élezték az nV-t pedig az élsimításra. Gondolkozz miket irkálsz mert a fél ország hülyének fog tartani!

Pipapapa strikes back!

(#213) CPT.Pirk válasza NewPipapapa (#212) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mutass némi tiszteletet a fórumtársak felé itt a topicomban lécci. Semmi szükség hülyézésre, anyázásra... :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#214) tzsolesz válasza NewPipapapa (#212) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azonnal takarítsd el innen magad a te topic-odba, itt meg ne keltsd a flame-et légyszíves. :((( Azt hitted hogy el bírod hitetni akárkivel is, hogy a te 9800Gt-d egyedülálló a világon, és csak meg tud közelíteni teljesítményben is egy 4850-et? Felejtsd el. Nem egy kategória a két kari, és ezt te is tudod. Soha az életben nem kellett még drivert cserélnem semmilyen NV logós játék miatt sem. Soha nem találkoztam még egy buggal sem, amit a karim generált, csak olyannal ami eleve a játékban volt.
Te itt még nagyon "újonc" vagy. Az ilyeneket nagyon hamar kihajigálják innen a moderátorok.

Ja, és ne égesd tovább a többi NV tulajt is. Mert ezzel a hozzáállásoddal a többi NV fant is jellemzed, és így jelenik meg mindenki előtt. (sztereotípia)
Legyél fan, de ne hülye.

Bocsánat: Én is most látom hogy már ki van tiltva. Hát ezért kár volt. Pedig lett volna egy csoda 9800GT-vel rendelkező PH! tafunk is. Talán felajánlotta volna egy teszt erejéig a kariját. Kíváncsi lettem volna rá, mire képes. :))

[ Szerkesztve ]

(#215) barnam_ válasza tzsolesz (#214) üzenetére


barnam_
nagyúr

már kirakták :D

(#216) tzsolesz válasza barnam_ (#215) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hogy főhet most a feje, hogy nem szólhat vissza. ;]

Na jó nincs több OFF a részemről..... :B

[ Szerkesztve ]

(#217) Terentius


Terentius
őstag

Nem csodálom,hogy a neve Newpipapapa meg "pipapapa strikes back!"Gondolom egyszer már kirakták amikor még pipapapa volt a neve!

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#218) darkybandi válasza NewPipapapa (#212) üzenetére


darkybandi
csendes tag

Olvasgassál teszteket, vagy csak egyszerűen próbáld ki.Utána írj le bármit is.Úgy látszik el vagy maradva, ez már nem a 37xx széria.Nem haragszom a tudatlanságod miatt, de próbálj meg nem lesüllyedni egy szint alá a stílusodban.Ok?? jaaaj már kitették? Miért?

[ Szerkesztve ]

(#219) dangerzone válasza darkybandi (#218) üzenetére


dangerzone
addikt

vajon..?:)

(#220) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gyerekek, Pipapaa akármitől olyan levelet kaptam, pfff. Ez aszitte, én rúgtam ki. Legalább azzal tisztában lehetne, ki az a moderátor, ki nem...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#221) tzsolesz válasza CPT.Pirk (#220) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ne már.... Basszus... :O

(#222) dangerzone válasza CPT.Pirk (#220) üzenetére


dangerzone
addikt

Gondolom most megálltál a fejlődésben, és bebújtál egy sarokba sírni...:)

(#224) HERR Z válasza tzsolesz (#223) üzenetére


HERR Z
veterán

ez mekkora fless bazze
ph bestofot kéne nyitni és oda betenni az őt is

(#225) dangerzone válasza tzsolesz (#223) üzenetére


dangerzone
addikt

újjonc" :D

(#226) HERR Z


HERR Z
veterán

vizont guru3d far cry 2 tesztjébe már ottvan a 4830, annyira nem pukkant nagyot
teszt

mondjuk ez a játék nem ati-s, eredményekből itélve, ill ezek még a nem optimalizált driveres eredmények

(#227) CPT.Pirk válasza HERR Z (#226) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az lett amit vártunk, félúton a 4850 és a 4670 között.


a kép a FarCray2 eredményeit mutatja.

Árban remélem inkább 4670-hez lesz közelebb. :K
Mert ha pl. 23k körül esetleg kapható lesz, akkor simán jobb vétel, mint egy 4670.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#228) Iron Funeral válasza CPT.Pirk (#227) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Hát mit mondjak, először annyira beletűnt a környezetbe, hogy fel sem tűnt a jelenléte :DDD Pedig azthittem 640sp (most akkor 640 vagy 480?!) elég lenyomni a G92-t :U Hát, ha nem lesz jó az ára akkor lehet inkább marad a GeFo... szóval aminek nem mondjuk ki a nevét :DD
Azt nem hinném, hogy olyan olcsón beszúrják, elvégre azért jóval ócsóbb' az RV730 :U

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#229) freeapro válasza HERR Z (#226) üzenetére


freeapro
senior tag

mi a baj? pont ott van ahol lennie kell:

3870/4670: 30FPS < 4830: 40FPS < 4850: 50FPS

(#230) darkybandi válasza CPT.Pirk (#227) üzenetére


darkybandi
csendes tag

Hááát, ha ezek dx10.1 es eredmények akkopr nem valami rózsás a helyzet. :O A 4870 is csak 6% kal gyorsabb ezen a felbontáson mint a 4850.Kicsit több mint fura.Lesz mit csiszolni a drivereken,Ati bácsi!!!

[ Szerkesztve ]

(#231) Terentius


Terentius
őstag

Remélem,ez csa korai eredméyn és lesz a 4830 jobb is!Kéne de nagyon!Nem szeretnék benne csalódni!Ilyenre pályázom!Azért reméljük a g92-t le fogja nyomni!

Poco F5 12/256 Gb

(#232) Iron Funeral válasza Terentius (#231) üzenetére


Iron Funeral
őstag

illene neki mivel a 4670 elég közel van a tűzhöz, abból a kariból csak a megfelelő memsávszél hiányzik, a 4830 kiküszöböli ezt a hibát a 192bites vezérlőjével, ráadásnak még van benne egy rakat +sp, és mégsem megy neki :F

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#233) Terentius válasza Iron Funeral (#232) üzenetére


Terentius
őstag

A 192 bit egyébként 256!Nem mindegy!

Poco F5 12/256 Gb

(#234) Iron Funeral válasza Terentius (#233) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Na jó, akkor már csak azt mondd meg, hogy mennyi sp van benne és akkor jól fogom tudni (egyébként 1es hszből néztem ki, meg valahol máshol is láttam itt a ph!-n a 192bitet. De 256bittel csak szomorúbbnak tűnik a helyzet :DDD

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#235) CPT.Pirk válasza Iron Funeral (#234) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1. hsz még nincs aktualizálva...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#236) Terentius válasza CPT.Pirk (#235) üzenetére


Terentius
őstag

Akkor kérjük aktualizálni a HIS hivatalos közlése értelmében:
[link]

Poco F5 12/256 Gb

(#237) Chosen


Chosen
addikt

Hellosztok!

Van már valami hír az árról? Ja és Haveromnak , ugye bátran ajánlhatom 96GT helyett ugye? :U

Mod: megnéztem a HIS-t , frankónak néz ki :DD

[ Szerkesztve ]

(#238) silent84


silent84
csendes tag

Árak:[link]
Most néztem 220 forint 1 dollár, csúnya lesz az ára itthon, mint minden másnak..
Jövő héten szerintem jönnek az új áremelések itthon.. :(((

(#239) barnam_ válasza silent84 (#238) üzenetére


barnam_
nagyúr

ha $-al számolok, akkor kb. 27k, ha euróval, akkor 35k :( [árfolyamadatok]
ha tényleg ennyi lesz az ára, akkor szerintem jól döntöttem (HD 4670)

(#240) tzsolesz válasza barnam_ (#239) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tedd hozzá hogy a 4670 külföldön forintba átszámítva 16K-nál kezdődik. Úgyhogy azokhoz az árakhoz még rakhatsz nyugodtan..... :(

Itt most az a lényeg, hogy amíg mindenki itt várta 4830-at (ahogyan én is), közben eltelt egy hónap, és 32K-ós 4850-ekből 42-46K-ós 4850-ek lettek. Most meg megkaphatod 4830-at, az akkori 4850 ára felett. :Y :Y :Y

Mondjátok, ha nem jól látom. The very Bestbuy 4670. Far Cry 2-ben hozza 3870 szintjét, abban a felbontásban amivel én játszok. :D

[ Szerkesztve ]

(#241) silent84 válasza barnam_ (#239) üzenetére


silent84
csendes tag

Szerintem kb 31-33k lesz itthon :W
Számolgattam, ha most vennék gépet kb 35kval lenne több ugyanaz, mint 1 hónapja..
Jelenleg hagyom a p*csába az egészet :O
Elnézést a kifejezésért..

tzsolesz: [link]
Itt elég gyorsan változnak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#242) tzsolesz válasza silent84 (#241) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez egy ref. hűtős fos. Már bocs, de 1 hónapja sincs, hogy nem ref. hűtőset lehetett ennyiért kapni, sőtt olcsóbban. Az asus pl. 36K volt, és az nem ref. hűtővel ám. Keress rá google-ben hogy néz ki. Nem éri meg venni most semmit. Esetleg régebbi csúcskarikat, amik bennragadtak, még jó áron..(tehát alacsony áron) 3870 egy két helyen elég olcsó.....

Vagy 4670.

(#243) silent84 válasza tzsolesz (#242) üzenetére


silent84
csendes tag

Tudom, hogy fos.. :)
Azért linkeltem ezt be, mert ez az alja a 4850nek most. Ez a kari neweggen most 165 dollár.
Csak viszonyítás miatt, írtam. :U
Nem is fogok mostanába venni semmit az biztos. Egyelőre még ráérek.

(#244) tzsolesz válasza silent84 (#243) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én is erre gondoltam, hogy most a legolcsóbb is szarabb áron van mint akkor egy jobb volt.

(#245) misirulez válasza silent84 (#241) üzenetére


misirulez
senior tag

Pár hete még ennyi volt nálam az IceQ Turbo 4850...vicces.

(#246) Tomate válasza silent84 (#243) üzenetére


Tomate
veterán

Refhűtős fos? :) Levettem róla a "hűtőt" Ment rá egy Auras Fridge + egy 12centis venti és különb bármelyiktől mind hangba (ami nincs) és mind hőben. Idle 35C Load 45C szóval még a gyárival az idle-t sem érem el mikor játszom :D 740/1150-en stabil alap biossal Vmod nélkül. Szóval nem a kártya a fos, hanem csak a hűtő amit ráraktak! :K

mod: jah és 1,5 hónapja volt 32 az új hűtővel együtt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#247) lolee


lolee
tag

ATI HD 4830 tesztek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#248) Geza26 válasza lolee (#247) üzenetére


Geza26
senior tag

Ott van teljesítményben ahol lennie kell! De menyi lesz az ára itthon? :F

Géza

(#249) GuB3Ra válasza Geza26 (#248) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Szvsz 29-30e,mivel nagyon szar a forint. :(

Daark minimalism

(#250) lsc


lsc
nagyúr

4830 teszt . Amennyiben kicsit gyúrnak a driverre megfogja a 9800 GT-t .

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.