Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1001) Mystic válasza PAtr0n (#975) üzenetére


Mystic
tag

Hali!
A tesztet olvasva nagyon jó kártyának tűnik, ráadásul 2D-ben vissza skálázódik az órajele, ezért nem is melegszik akkor! Szerintem nagyon jó választás!

:DD

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#1002) foxboro


foxboro
tag

Hi!
Sapphire 4830-t gyári hűtéssel meddig lehet húzni? Van valakinek tapasztalata a témában, pontos adatokkal? Gondolkodok a kareszon.... :K Egyébként 10%-t nem érdemes 4850-t venni...
Üdv!

(#1003) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

Rendeltem egy Sapphire HD4830-at. Mivel még soha nem volt ATi-m felteszek egy über láma kérdést. Milyen drivert kell hozzá feltenni? :D Mert van valami Catalyst Software Suite meg valami Display Driver is, netalán mind2-t?

(#1004) Vanek úr


Vanek úr
csendes tag

Sziasztok !

Csatlakoznék CséZé kollégához, én már vettem egy Sapphire HD4830-at, és a gyári cd-ről raktam fel mindent. De mi van, ha drivert frissítek majd ? A régit uninstal, és utána az új, vagy csak simán felrakom az újat ?
Honnan érdemes majd drivert frissíteni, az ATI/AMD , vagy a Sapphire oldaláról?

...nincs klímám, windows van.......

(#1005) Harti válasza Osynho (#963) üzenetére


Harti
senior tag

Lehet én vagyok a béna de sehol nem találom a benchmarkot a Crysis DEMO-ban...

Egyébként nagyon nem vagyok megelégedve a teljesítménnyel.

Nyomtam egy autodetect-et és minden HIGH-ra állított be élsimítás nélkül 1360x768-hoz.

De így is pl. a nyitott tereknél látszik , hogy nem valami folyamatos a játék.
Ennyire gyenge lenne a konfigom neki ??? :F

(#1006) Guangho


Guangho
csendes tag

Három részre lehet bontani a Catalyst drivereket:
-Display Driver: kártya meghajtó programja (önmagában elég ezt feltelepíteni)
-CCC: a kártya finomhangolására szolgáló program
-ATI WDM driver: TV-tuner-es, All in wonder kártyatulajoknak kell csak feltelepíteni

Az itt felsorolt dolgokat le lehet tölteni külön-külön is, illetve le lehet szedni az egészet csomagban is, aminek a neve Catalyst Software Suite.

(#1007) NÉMÓ510 válasza Vanek úr (#1004) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Ez csak saját tapasztalatom,nem általános de legtöbbször pl. win telepítés után a legstabilabb módszernek az tűnt ha felraktam a gyári drivert,és utána frissítettem a legújabbra.De én általában csak felrakom a soron következőt,az eltávolítja a régebbi verzsönt mindig.A catalyst létrehoz ugyan egy ATI mappát a cé meghajtón,de azt telepítés után törölni szoktam.Bár most benne van az előző hat verzió :DDD .

Megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#1008) NÉMÓ510 válasza Vanek úr (#1004) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Azt kihagytam hogy egy ideig csak a sapphire oldalról töltöttem a drivert (magamnak),merthogy nekem is sapphire van,de később összehasonlítottam az AMD oldalán elérhetővel,és hát ugyanaz.Azóta vagy az ATI AMD,vagy a Filehippo oldaláról töltöm le az épp aktuális catalystot.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#1009) NÉMÓ510 válasza Harti (#1005) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Ha jól látom előtte nvidia karid volt?Csak mert néha igen meg tud szivatni a win ha telepítés nélkül váltasz egyik tipusról a másikra.Hiába törlöd az előzőt,és vetsz be cc cleanert meg ilyen csodaszereket,nem mindig jön össze.De ezt nem csak én állítom,töbször olvastam más topikban is.Bár én is találkoztam a dologgal nem egyszer.Nem kell mindenre újratelepíteni,de van egy két eset amikor sajna ez a megoldás.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#1010) PAtr0n válasza Harti (#1005) üzenetére


PAtr0n
addikt

CPU, VGA van húzva? Alaplap tökéletes. Mert ha nincs, szerintem a 2.8Ghz kevés lesz meghajtani ezt a kártyát.
Alapon ne is várj többet tőle. Javaslom a 8.10-es catalystot, azzal tesztelték itt is a Zafír karit. Nyugodtan felhúzhatod a VGA-t is, nem lesz semmi baja, ez nem melegszik annyira mint a nagytesvíre a 4850. A CPU-t azzal a hűtővel meg illene minimum 3.2Ghz-en járatni, és meglátod mennyivel jobban fog menni a Krízis. Kiegészítésként még emelj a BIOS-ban PCIe frekit és feszültséget.
De ne várj csodákat ebben a game-ben, hisz a lehető leg "CPU, VGA étvágyasabb" most a játékok között! A többi mostani játékra meg bőven elég ez a kari (a GTA 4-et hagyjuk :DDD )

Ja és hasonlítsd össze az eredményeket a teszttel amit itt csináltak a kariról. Mondjuk a te konfigodhoz inkább az a konfig illik amit az ipon-on raktak össze, hogy teszteljék ezt a VGA-t! Nézd meg azt is amondó vagyok ;)
[Ipon.hu 4830 teszt]

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1011) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Megjelent a 8.12 catalyst, de 4830-ra még mindig a 8.10-et hozza csak :(

read-only mode on the forum

(#1012) PAtr0n válasza AtHoS (#1011) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ezt hogy érted? Nem támogatja? Az hogy lehet? Ne máááá.... :((

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1013) troooper válasza PAtr0n (#1012) üzenetére


troooper
tag

Most raktam fel XP re, nekem gond nélkül felment a 8.12. Előzőt előtte driver cleanerrel is takarítottam.
Mellesleg azt nem mondanám, h halk az MSI, még éppen elviselhető. Tuti rákötöm egy potira a ventit.....

[ Szerkesztve ]

(#1014) troooper


troooper
tag

Azt hol tudom megnézni, h terheletlenül mennyire veszi vissza a VGA a GPU t és a memóriát? (már ha visszaveszi....)

(#1015) afro9 válasza PAtr0n (#1012) üzenetére


afro9
tag

De, támogatja, csak még nem frissítették az oldalt szerintem, mivel a 4800 series is a 8.11-re mutatna, csak ugye ugyan oda került az új is.
Én is most raktam fel, és végre lehet húzni, mert az eddigiekkel kiakadt mindig.

Erről jut eszembe: memóriát meddig érdemes húzni?

(#1016) AtHoS válasza afro9 (#1015) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor kezdek megnyugodni :C csak a kari érjen ide :DDD

read-only mode on the forum

(#1017) afro9


afro9
tag

Nektek Ati Tray Tools tudja kezelni az órajeleket? Nekem 50-re állítja és ha bármelyik csúszkát állítom rögtön újraindul... Ventit fel sem ismeri... (Sapphire kártyám van)

(#1018) PAtr0n válasza troooper (#1014) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szóval akkor felmegy az új kata ...akkor megnyugodtam! :)
Hol tudod megnézni a visszavett frekiket? Ha van fent AtiTrayTools, akkor annak a hardware --> overclocking menüjében egyből az aktuális órajeleket mutatja.
vagy Everest-ben megnézed a számítógép --> túlhajtás menüjében, a legutolsó sorok lesznek. ;)

AtHoS: Már én is nagyon várom a karit ...vagyis az új konfigomat, mert már szeretnék idegeskedni, anyázni, cicegni, b@zmegozni, hullafáradtan összeesni a gépszereléstől, gépbeállítástól :DDD

afro9: Próbálj meg újabb ATT-t feltenni! Nekem is ezt csinálta az előző ATT a 3650-nel. Azért van mert nem ismeri még az újabb karikat! Nekem most a 1.6.9.1340-es verzió van fent, de nem tudom, hogy vágja e a 4830-akat :F

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1019) Harti válasza NÉMÓ510 (#1009) üzenetére


Harti
senior tag

Még mindig a 9600Gt van a gépben, nem jött még meg a 4830, éppen ezért szeretnék before és after teszteket csinálni.

(#1020) Harti válasza PAtr0n (#1010) üzenetére


Harti
senior tag

Előző hsz-emben írom, hogy még nem a 4830-am van, csak próbálok előre tesztelni , hogy lássam a változást ha megjön az új kari. De a benchmark sehol sincs a Crysis DEMO-ban...

(#1021) Harti


Harti
senior tag

Lost Planet DX9 teszt kész a 9600GT-vel. (minden maxon 1360x760)

2.8Ghz-en SNOW: 38 FPS CAVE: 50 FPS

3.0Ghz-en SNOW: 38 FPS CAVE: 53 FPS

Az értékek átlag értékek.

Én ebből azt szűröm le, hogy a 2.8 Ghz is elég a 9600GT-nek 720Mhz-es GPU órajel mellett. Az a 3 FPS inkább hibahatár sztem.

Kiváncsi leszek nagyon a 4830-as eredményekre is ha végre megjönne a kártya... :W

[ Szerkesztve ]

(#1022) Arkangel


Arkangel
csendes tag

Nekem ma délután hozza a futár az MSI-t :DD De mivel karácsonyi ajándék az asszony a fa alá akarja rakni és addig nem próbálhatom ki :O :W még puhítom :))

(#1023) Osynho válasza Harti (#1021) üzenetére


Osynho
addikt

Miért, az 6% fps gyorsulás 7% cpu órajel emeléstől... :DDD

(#1024) Harti válasza Arkangel (#1022) üzenetére


Harti
senior tag

ÓÓÓ nekem is esküdözött a nagykeres csaj, hogy szerdára tuti itt van, erre csüt van és a kártya sehol. Plusz a fejhallgató amit rendeltem azt keddre ígérte a bolt, azsincs még itt.
ennyit a határidőkről. :o

(#1025) Arkangel válasza Harti (#1024) üzenetére


Arkangel
csendes tag

de én a futárral beszéltem és nála a csomag :C

(#1026) cintula187 válasza Arkangel (#1022) üzenetére


cintula187
addikt

Az üres dobozt berakhatja a fa alá ;)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1027) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Lenne egy nagy kérdés!
A jelenlegi alaplapom egy Asrock p31-es ami csak PCI Express x16 slot-os.
Namármost megéri megvenni az újabb Asrock p43-as lapot, ami 2.0ás PCI Expresszes! Mennyivel lehet az gyorsabb? És a régibe van Crossfire lehetőség, igaz a második port csak 4X-es, ami az újba nincs. Szóval megéri megtartani a régit és ha később belerakok kettőt akkor nem fog pofánröhögni az alaplap??? :F :Y

Megvenni és megszerelni...

(#1028) Zeratul válasza Guangho (#1006) üzenetére


Zeratul
addikt

WDM driver minden TV kimenttel rendelkező kártyára kell.

(#1029) freeapro válasza Dyrg (#1027) üzenetére


freeapro
senior tag

sok eve rakosgatom ossze a sajat pc-met es nekem az a tapasztalatom, hogy felesleges penzkiadas olyat venni, ami majd a jovoben valamire jo lesz (nalad a jovobeni cf), mert mire arra kerul a sor ugyis az egesz elavul (2 ev alatt szinte barmi nullara) es csereled egy masikra

mindig a legjobb ar/ertek aranyut kell venni azok kozul, ami mar epp kielegiti az igenyeidet

en pl most 4670 es 4830 kozott vacillalok, 4830 most draga, de 4670 meg lehet, hogy epp keves, es fel ev mulva cserelni valamit, mert gyenge, a legnagyobb bukas

(#1030) Zeratul válasza Dyrg (#1027) üzenetére


Zeratul
addikt

1 magos GPUval szvsz semmi. X2 esetén talán jelent valamit, de ott is sideporton keresztül kommunikál a két GPU. 2db X2 CF estén talán van értelme a PCIE 2.nak.

(#1031) Arkangel


Arkangel
csendes tag

megjött a vas :DD :C

(#1032) PAtr0n válasza Harti (#1021) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ja értem már, nem voltam elég figyelmes!
Hát nem azért, de ha a tesztek alapján nézzük amit különböző oldalakon csináltak ,jóval jobb kártya lesz mint a te 9600-osod: Ipon-on 9800GT-vel tesztelték, és némelyik játékban csúnyán megverte ezt a zenvídiát. Itt a Prohardveren 9800GTX-el is összevetették, és csak 13%-al jobb a GTX!
Ne para, meg fogsz lepődni, mennyivel jobban megy majd ;)

Ha ez megnyugtat valamennyire: Tegnap rendeltem meg a cumókat, és pont a Zafír kari nem volt, szal valószínűleg csak hétfőre hozzák nekik, ami nekem jó esetben is keddet vagy szerdát jelent, futártól függően. Pedig mán úgy tesztelném én is! :O

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1033) PAtr0n válasza Arkangel (#1031) üzenetére


PAtr0n
addikt

De jó neked! Úgy irigyellek! :)
Tesztelhetnéd egy kicsikét, biztos sokan kíváncsiak az eredményekre! ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1034) Arkangel válasza PAtr0n (#1033) üzenetére


Arkangel
csendes tag

:O :O :O ne irigyelj mert nincs olyan 6-os csatlakozóm amit a kártyába bele tudnék dugni :O :O :O mi annak a neve? lehet külön kapni? ne mondjátok hogy még tápot is vennem kell!!! :O :O :O

(#1035) CséZé válasza Arkangel (#1034) üzenetére


CséZé
őstag

általában adnak a kártyához

(#1036) Arkangel válasza CséZé (#1035) üzenetére


Arkangel
csendes tag

ehhez nem :( már 5X átnéztem a dobozt csak 3 tv kábel van benne meg a cd, meg a könyv.

(#1037) AtHoS válasza Arkangel (#1036) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na akkor mehetek a városba. Haveromnak vettem egy AGP-s 2600XT-t. Természetesen csak 6pin-es átalakítóval hajlandó elindulni. Volt nekem egy ilyen eltéve, de ha a Sapphire Lite csomagban nincs, inkább megyek és veszek egyet havernak, mert ha holnap megjön a kártya nemigen lesz kedvem a várost kajtatni átalakító után.

read-only mode on the forum

(#1038) Arkangel válasza AtHoS (#1037) üzenetére


Arkangel
csendes tag

a prohardveres képen a sapphirenak a csomagjában van ilyen átalakító kábel csak nekem MSI R4830-T2D512-OC van. ebben nincs.

(#1039) krack


krack
csendes tag

Sziasztok!

Ez lehet láma, de passzív hűtéssel ez a kari vajh működtethető? Ha egyáltalán találni rá bordát....
Ha nem akkor valami normál ventit fel lehet rá rakni?

Nekem valszeg ez lenne a leghangosabb a gépben.

(#1040) Zeratul válasza krack (#1039) üzenetére


Zeratul
addikt

[talán ez elég lenne]

[ Szerkesztve ]

(#1041) Arkangel


Arkangel
csendes tag

na megoldódott a kábel probléma havernak van egy feleslegbe nekem adja :C

(#1042) milbo válasza Arkangel (#1038) üzenetére


milbo
aktív tag

Az enyémben sem volt. Gyárilag nem adják. Viszont az a három video kábel nagyon kellett mert nem használom semmire.

Ja, grat hozzá, nem fogod megbánni hogy ezt választottad!

[ Szerkesztve ]

(#1043) Zeratul válasza milbo (#1042) üzenetére


Zeratul
addikt

Melyik ez a kocsog gyártó?

(#1044) Arkangel válasza Zeratul (#1043) üzenetére


Arkangel
csendes tag

MSI

(#1045) AtHoS válasza Arkangel (#1038) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csakhogy hozzám a LITE package verzió fog érkezni, így sejtésem szerint nem lesz a csomagban. De már mindegy, mert vettem egyet havernak. 800 pénzzel húzták le

read-only mode on the forum

(#1046) Str8 sk8r válasza krack (#1039) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...passzívan nem valószínű, hogy működne sokáig, mert aktív hűtés mellett is felforrósodnak a memók, és a tápellátás is...a GPU is rendesen termel hőt, lehet hogy önmagában az is elmelegítené az Accelero s1-et... :( ...

...Atthos: Sapphiréhoz úgy tudom adnak(az enyémhez volt)... :K ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1047) Arkangel


Arkangel
csendes tag

na egy kis teszt! :DD előrebocsátom csak be lett dobva a kártya gyári telepítő fel azt hajrá.
nem lettek nagy eredmények de a teszt konfig is elég lassú van benne pár szűk keresztmetszet ami jócskán fogja a kártyát.

konfig.: athlon64 3500+ proci (socket 939)
gigabyte k8n-sli alaplap
kingmax:1gb 400Mhz ram.

far cry 2 ben azért csak 1024*768(high) ban csináltam meg mert a 7600Gt 1280*1024-et nem bírta :D
de nem is lett nagy különbség a két kártya közt.
7600Gt: * Average Framerate: 12,56
* Max. Framerate: 21,10
* Min. Framerate: 7,31
Msi 4830:
* Average Framerate: 13,5
* Max. Framerate: 27,12
* Min. Framerate: 7,32

cod5

7600Gt:1280*1024
minden bekapcs. anti aliasing:4x
13-18-32-75 minmaxavg

MSi 4830: 17-48-29-60 minmaxavg.

egyenlőre ennyi.

(#1048) Arkangel


Arkangel
csendes tag

alaplap, proci és ram csere után azért változni fog a helyzet... remélem :)

(#1049) Str8 sk8r válasza Arkangel (#1048) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...egyértelműen a proci visszafogja a géped...ha csak azt tuningolnád, vagy cserélnéd, már előrébb jutnál...amúgy ha egy átlag kétmagos procit raksz alá egy átlag lappal, és mondjuk 2x1giga 800-as DDR2-vel szerintem kb kétszeresére ugrik...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1050) smc válasza Arkangel (#1047) üzenetére


smc
addikt

Klasz ez a kis összehasonlítás. :D
Én is most cseréltem le a 7600GST-m egy ASUS 4830-ra. (ehez volt tápkábel, vagy mi a franc)

2.8-as pentium d-t rángattam meg hozzá 255x14-re, a ramok pedig 850 körül mennek.

Óriási volt, nálam a különbség a két kártya között. Amiben össze tudtam hasonlítani, az talán a Fallout 3 lehet, grafika mediumról high-ra ugrott, felbontást kimaxoltam 1680-ban és még szűrőket is kapott: vígan szaladgál. :) 7600gst szegénykém ilyen beállításoknál 5fps-t ha tudott..

GTA4-et is megnéztem mindkettővel.
Eltünt jó pár grafikai bug, és ez is érezhetően gyorsabb lett, csak ide kéne még proci.. :\

A kártya amúgy alapból 575/1005-ön megy, a kata pedig felhúzta 690/1145-re.
Így is mentek a játékok vígan, még jobban is, de a nyamvadt szőrösfánknál már hibázott.

Egyenlőre ennyi..

Jah és 3d markban azért megmutatkozik, hogy lenne még a kariban, ugyan is messze nem teljesít úgy, mint egy core2-vel, de játékokban ezt nem annyira érezni, és amúgy is 22-es monitorom van.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.