Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#101) dangerzone válasza tzsolesz (#100) üzenetére


dangerzone
addikt

Persze, ha nem veszek gépet mostanában, akkor biztosan nem fogja...:)

(#102) dangerzone


dangerzone
addikt

Semmi új hír a cuccról?

(#103) silent84 válasza dangerzone (#102) üzenetére


silent84
csendes tag

Hát sajnos semmi..
Találtam egy ilyet:[link]
A grafikon már volt a topicban.
A lényeg ami a grafikon alatt van: the Radeon HD 4830 series delivers up to 1.6x the performance per watt of AMD’s previous generation GPUs. 6.73 GigaFLOPS per Watt vs 4.10 GigaFLOPS per Watt for the HD 3850. Reméljük nem lesz kazán :D

[ Szerkesztve ]

(#104) dangerzone válasza silent84 (#103) üzenetére


dangerzone
addikt

Elvileg ugye úgy van hogy még októberben kijön, de elég nagy a kuss róla...sajnos...
Pedig most vennék gépet, és így akkor 3870 lesz.

(#105) silent84 válasza dangerzone (#104) üzenetére


silent84
csendes tag

Hát igen, úgy tudom október 21 a hivatalos start.
Helyedben én nem vennék gépet most. Nagyon rosszak az árak :W Mondjuk a franc se tudja hol lesz a vége... Az biztos ha nem erősödik meg a forint a 4830 ára igen közel lesz a 30khoz szerintem. Most meg a 3870 23-25 között mozog, de ezt még nem is néztem friss árlistán, szóval én már nem vennék 3870et most. Tudom nehéz döntés, föleg ha megvan az embernek a pénze nagyjából, aztán várjon...

(#106) dangerzone válasza silent84 (#105) üzenetére


dangerzone
addikt

Akkor te a helyemben megvárnád amíg bejön a 4830?
A forint erősődésére meg szerintem sokáig várhatnék amúgyis..:D

(#107) silent84 válasza dangerzone (#106) üzenetére


silent84
csendes tag

Szerintem érdemes megvárni a teszteket, aztán elválik. Reméljük tényleg jön október 21-én.
Az már nincs olyan messze.

(#108) freeapro válasza silent84 (#103) üzenetére


freeapro
senior tag

es ez mit jelent?

(#109) Iron Funeral válasza dangerzone (#106) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Várjad meg a 4830-at, addígra hátha normalizálódik az árelyzet (tegnapelőttről mára 3-10k-t drágultak a cuccok, nem hinném, hogy tovább fog ez emelkedni, vagy lehet, hogy inkább csak remélem :B ) mindenesetre a 3870 nem alternatíva nekem a 4830-al szemben

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#110) gyiku válasza dangerzone (#106) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor vegyel igp-s alaplapot addig, mig nem lesz 4830.

hüllő

(#111) dangerzone válasza gyiku (#110) üzenetére


dangerzone
addikt

és az igp-s alaplap mit tud? na meg persze mennyiért?

(#112) gyiku válasza dangerzone (#111) üzenetére


gyiku
nagyúr

integrated graphics, magyarul van integralt vga rajta. mondjuk giga 780GM-S2H (ez matx, vagy 78G-DS3H rendes atx), vagy 790GP-DS4, vagy vannak hasonloak is jetway vagy biostar jovoltabol olcsobban. aktualis arakat nem tudok, $ fejreallitott mindent. 780GM-S2H 15k korul, mig 790GP-DS4 30k korul volt anno :U
hd3200 vagy hd3300 videoval elvagy par hetet boven.

hüllő

(#113) dangerzone válasza gyiku (#112) üzenetére


dangerzone
addikt

Ahm, értem. Végülis alternatíva lehetne ja..De sztem inkább várok a gépvétellel, most már csak a hülye árak miatt is.
Amúgy kössz a infót * :K

[ Szerkesztve ]

(#114) gyiku válasza dangerzone (#113) üzenetére


gyiku
nagyúr

az a tuti, csak nem lesz egyhamar 230on az euro :(

hüllő

(#115) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Na gyerekek felteszem ÉN akkor a költői kérdést. Mert mindenki kerülgeti a forró kását.

Aki most akar videókarit venni, az ne várjon a 4830-ra, mert kezdetben annyi lesz az ára pontosan mint a 4850-nek, hiszen abból még egy két helyen beszerezhető a régi árú változata, persze ott ahonnan még nem kapkodták el. Ez azt jelenti, hogy eddig 25K ársávba vártuk a 4830-at, hát ez k@rvára benyaltuk, mivel már a 4670-es új ára 25-26K, persze ebből is van még a régi árúból webshopokban.... (18-20K környékén).

Most minél többet várunk annál drágább lesz a VGA vásárlás.

Tehát eddig vártam, és ezután abbahagytam a várakozást, már így is buktam vele 2K-ót. Az árak növekedése folyik, és ebben az évben az elemzők szerint nem is várható javulás ezen a téren. Én ebből azt szűröm le, hogy aki jó áron akar VGA-t venni, az vagy vegyen régi árú 4850-et, ha még talál valahol egyáltalán (PCX-en Asus 4850 eddig 36K volt, most nézem, hogy már 46K :Y ), vagy vegyen 18-19K környékén gyorsan 4670-et. De ugye a 4830 már az új "drága EURÓS" áron fog hozzánk érkezni, akkor meg nem is alternatíva.

Várom a véleményeket. Ezt csak azuért írtam, hogy senki ne altassa magát ezzel a VGA-val, mert nem jó ára lesz, előre látszik..... :(((

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én például nehéz helyzetben vagyok. Hiszen a két kari között dilemmázok. 4670 vs. 4830 ( a teljesítménybeli különbség az persze nagy, nem ez a lényeg) Az it a baj, hogy ha megvárom a 4830-at, és nem lesz jó ára, akkor lehet lemaradok a régi árú (18-19K) 4670-ről, és vehetem 25-26K-ért ugyanazt. Ha nem várom meg akkor meg ott a lehetősége hogy most nincs igazam, és még is csak jó ára lesz a 4830-nak, és megéri megvenni, mondjuk egy 4850 helyett, habár ez kétséges.... :(

[ Szerkesztve ]

(#116) gyiku válasza tzsolesz (#115) üzenetére


gyiku
nagyúr

te amugy is 25-26k-s vgakat szoktal venni, nem? :DDD :))

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#117) freeapro válasza tzsolesz (#115) üzenetére


freeapro
senior tag

Nem csak az ar az egyetlen tenyezo.
En ugy erzem a 4670 keves lesz (kb 2 eve befurodtem 7600GS-el, ami passziv volt, meg takarekos, de olyan lassu, hogy fel ev mulva cserltem is - es igy joval tobbet buktam rajta), a 4850 meg tul zajos es melegedo egy csendes gephez.
Ha a 4830-at eltalaljak, es eros, huvos kartya lesz nekem megeri varni ra 30k-ert is.

(#118) tzsolesz válasza gyiku (#116) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Na várjál csak..... :DDD

Hát igen, azzal befürödtem sajnos... :(((

freeapro: Hát, nekem nem kéne a 4830 30K-ért, max amit azért a kariért kiadnék 25K, de már azt is csak neccesen, hiszen ott van 31K-ért a 4850-es is.

1280x1024-ben 4xAA, 16xAF, ben lenne különbség? persze lenne, de nem a játszhatóság rovására, hanem szerintem csak 50fps vs. 70fps azt kész.
az a baj elfogult vagyok, mert öcsémnek ilyet vettem, és valami nagyon szuperül teljesít, még crysis is játszható 1680x1050 4xAA, high-on. Tükör simán megy, a szar kiforratlan eredeti CD-s driverrel, és ha jól emlékszem valaki azt mondta, hogy a 8.10 beta is hozott minimum 10%-os javulást a játékok alatt, ebben benne van a Crysis Warhead is.

Így hát most nem tudok dönteni, ha sokat várok, nem kapok 4670-est csak 26K-ért, ha meg nem várok akkor meg majd bánom, hogy miért nem 4830-at vettem 25K-ért (ami nem annyi lesz ez 100%) Minimum 30-32K lesz, annyi mint most a 4850 egy két helyen. csak ott annyi lesz a különbség hogy nem lesz egy két hely ahol ez alatt fogják adni, mert ez lesz a minmum ára. :(

(#119) gyiku válasza tzsolesz (#118) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha kapsz 32ert 4850et (:F) akkor egyertelmuen az a nyero. szerintem.

hüllő

(#120) tzsolesz válasza gyiku (#119) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Na jó 33.500 HUF a sapphire.... Akkor már inkább az, mint a 4830 nem?? De szerintem ettől drágább lesz a 4830, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#121) gyiku válasza tzsolesz (#120) üzenetére


gyiku
nagyúr

33.5k is belefer akkor mar. max tovabb lesz jo, mint a 4830. (ami lesz-e egyaltalan, na meg mennyiert, stb)

hüllő

(#122) dangerzone


dangerzone
addikt

A dübörgő gazdaság ismét visszavág :D

(#123) barnam_ válasza tzsolesz (#120) üzenetére


barnam_
nagyúr

leírom én is a véleményem, hátha érdekel:
én nem akarok 30k-t vagy többet kiadni vga-ra, mert felesleges. 1024-ben játszok, AA kilőve a CRT miatt (csak 60 Hz-en megy akkor, és ezen ATT se tud segíteni); ráadásul amikor kolis voltam, csak 7végén tudtam játszani az asztali géppel. pont ezek miatt adtam el a X1950Pro-t majdem új árán, és vettem a 2600XT-t. szóval nekem a 18k-s 4670 pont jó lett volna, de talán tudok még szerezni 20k-ért.
előbb utóbb úgy is normalizálódni fog a helyzet, ha kell bevatkoznak állami szinten (szvsz).

(#124) tzsolesz válasza barnam_ (#123) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

előbb utóbb úgy is normalizálódni fog a helyzet

Ezzel csak az a baj, hogy én már lehet hogy nem is veszek VGA-t, túl sokat vártam rá. :(

Túl sokat dilmmáztam rajta. Sőtt mostanában jöttem rá, hogy alig játszok. :Y

A FC2-őt, meg a GTA4-et várom. Szerintem 4670-et veszek én is. Túl sokat netezek, és a fogysztás lassan jobban számít nálam is. Annyi játékra pedig elég a 4670 is, amennyit szerintem a közeljövőben fogok nyomni.

De, még nincs késő kiszámolni hogy mennyi lesz a 4830 ára. Kérdem én, mennyire is hirdette meg az AMD ezt a karit? Abból lehetne egy kicsit számolgatni még esetleg. :U

(#125) fagy53 válasza tzsolesz (#124) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem meg a 96GT az XP-n használva minden játékra tökéletesen elég, 1680x1050-es felbontásban. A most megjelenő játékoktól sem félek, simán viszi majd őket, legfeljebb nem fullon, ill kicsit húzva. ;]
A 4830 azonban nemcsak gyorsabb lesz a mai kártyámnál, hanem "jövőállóbb" is.
Nem tudom jövőre mennyibe fog fájni, de ráérek. Ha 2600 vagy 3650 lenne csak, én is be lennék sózva az biztos.

(#126) tzsolesz válasza fagy53 (#125) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az baj, hogy annyi már végképp nincs VGA-ra. a 25K álomhatár nálam. Ez a kari meg nem annyi lesz az már biztos. nekem már időszerű cserélni a 2600xt-ről.... De úgy látom végül én is a 4670-nél kötök ki, már csak azért mert a tuning sem ellensége a kis karinak. úgy meg már 1280-ban nekem jó is lenne. Na meg most találtam 17.900 HUF-ért egy helyen, annyiért már télleg csalogató nem?? :K

[ Szerkesztve ]

(#127) gyiku válasza tzsolesz (#126) üzenetére


gyiku
nagyúr

de az. csak tuti az van, hogy meg nem frissitettek az arat :(

hüllő

(#128) tzsolesz válasza gyiku (#127) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

így van, sajnos most frissítették, és már 21K. :Y

De ez sem rossz ajánlat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#129) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Hát nemtudom de itt néztem a fórum elején belinkelt grafikont, hogy mennyivel lesz jobb a 9800 GT-nél hát ez így kissé durva kijelentés szerintem, mivel a 4850-es jobb ennyivel nála kb, játékokban a 9800 GT (8800 GT) és 4850 között hogy példát írjak olyan GT-n 60 fps, 50-en meg 80. Összeségében az 50-es volt a 8800 GT ellenfele (a 3870-nek nem sikerült), amiről kiderült hogy jobb lett, ami várható volt (hozta a kötelezőt), mivel már a 3870-nek is teljesítménybeli fölényének kellett volna lennie. Szóval ha tényleg ennyivel jobb az szép eredmény, de akkor meg már majdnem 4850-es szint és akkor meg inkább az utóbbit. Szóval ebből nekem az jön le, hogy ajánlottnak semmiképp nem tartanám, akkor vagy 4670, ami a 9600 GT közelében van, vagy 4850. Persze meglátjuk az árak hogyan alakulnak a közeljövőben, de nekem még mindig az 4850-es lenne jobb befektetés, mint a mostanában megjelenő 4830.

(#130) tzsolesz válasza BalaNce87 (#129) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A 4850 a 9800GTX-et is alázza, szóval a 30-as alázhatja a 9800GT-t. :K

(#131) BalaNce87 válasza tzsolesz (#130) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát jó nekem mind1, csak ha ezt akarják ellenfélnek, akkor nekem fura hogy sokkal jobb, akkor nem igazán egy kategóriába kéne sorolni a GT-vel.

(#132) misirulez válasza tzsolesz (#59) üzenetére


misirulez
senior tag

"gyszerűen a 4670 erősebb a 3850-től, és még olcsóbb is, modernebb, és kevesebbet is fogyaszt."

jelengeli állás:
Msi 4670 alap - 20e
Msi 3850 o.c. - 15e

Üdv
Misi

(#133) tzsolesz válasza misirulez (#132) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem nem. 4670 18K, a 3850 ugyan van 15K-ért de az 256Mb-os, és mivel előreláthatólag azért most már sok játék valóban megkövetelei az 512Mb-ot, így még mindíg a 4670 a befutó.
Nem beszélve arról, hogy kevesebbet fogyszt, és nem ellensége a tuningnak sem.

Üdv:
tzsolesz

(#134) dangerzone válasza tzsolesz (#133) üzenetére


dangerzone
addikt

20 k-ért van 512 mb-s 3850, 19 k ért van 4670. Szóval minimális árkülönbség. Viszont a 4670 tényleg kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira, és játékokban is jobban teljesít.
Viszont a 15k-s 3850 256 mega rammal korábbi tesztek szerint szinte ugyanazt a teljesítményt nyújtja, mint az 512 megás. Bár ez a jövőben változhat.
Amúgy én is a 4670-re szavazok.

Üdv ^^

(#135) Terentius


Terentius
őstag

Ide figyeljetek!Ti a 2600 XT-re meg 3650-re panaszkodtok,hogy ideje lenne cserélni!Akkor mit mondjak én a lehet,hogy Golden Sample de mégiscsak régi 7600 GS-el?Nagyon szeretnék egy 4830-at.30 k még belefér,de több semmi képpen.Nagy dilemmába vagyok,mert ha 4830-at veszek,akkor megéri a platform csere AMD-ről Intelre(E5200).Viszont ha ennyire sokba fog kerülni vagy nem lesz elérhető november közepe felé nálunk,akkor marad a 4670 ami miatt nem éri meg cserélni a rendszeremet,hanem kell egy 5600 X2 és kész.Másik lehetőség:5600X2+régi nforce 550-es alaplap+4830.

Poco F5 12/256 Gb

(#136) misirulez válasza tzsolesz (#133) üzenetére


misirulez
senior tag

Szia!

Perpillanat sajnos nincs 18k-ért 4670, majd lesz talán, megint nem sokára de drágábban.
20-ért van MSI.
a 15e.-s 3850, pedig már gyárilag túlhajtott, és jobb hűtővel van szerelve, mint a referencia.

Üdv
Misi

(#137) tzsolesz válasza misirulez (#136) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ne őríts már meg, most vettem kettőt darabját 18.240.- Ft-ért. :Y

Én meg majd egyébként is túlhajtom a kis 4670-est, ha megpiszkálják a gyárban, ha nem. akkor meg már téllehg mehet a levesbe a 3850, bár igaz 3850-est akartam venni már 3 hónapja egyfolytában, csak soha nem tudtam megtakarítani annyi pénzt. Most meg mivel itt egy új tekchnika, és ráadásul még jobban is teljesít alapórajelen is, akkor meg miért ne vettem volna meg. 15k-óm volt rá, így is máshonnan kellett elvennem azt a plussz 3K is. Persze nem loptam, de a lóvé nem erre volt..... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#138) misirulez válasza tzsolesz (#137) üzenetére


misirulez
senior tag

Mikor volt az a "most"? :)

Üdv
Misi

(#139) tzsolesz válasza misirulez (#138) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ma 12:17 perckor. :R

(#140) misirulez válasza tzsolesz (#139) üzenetére


misirulez
senior tag

Hazucc... :R

:D
én hétfőn próbáltam, de még a nagykereknek se volt, alien, meg gondolom nem raktárról dolgozik, vagy igen?...

(#141) tzsolesz válasza misirulez (#140) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Onnan van. alien-ből. én vettem meg a két utolsó darabot. ;]
Raktárról dolgozik biza. :K

(#142) Terentius válasza tzsolesz (#141) üzenetére


Terentius
őstag

Sapphire?Mert ha 4670-t vennék,akkor csak MSI jöhet szóba!

Poco F5 12/256 Gb

(#143) tzsolesz válasza Terentius (#142) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A sapphir-nak állítólag szabályozható a ventije. a többinek nem. egyébként most is Sapphire-m van, és semmi gond nincs vele. Az MSI-hez csak egy CD jár, meg egy DVI-normál monitor csatlakozó átalakító jár. a sapphire palettája azért ettől bővebb. ráadásul 18K-ért megkaptam. Az MSI meg 20-nál kezdődik, habár lehet hogy holnap 21 lesz....
az MSI-n ráadásul nincs TV out, amire pedig nekem szükségem van, mert azon nézem a videókat otthon.

(#144) misirulez válasza tzsolesz (#137) üzenetére


misirulez
senior tag

Amúgy a túlhajtásról.

Biztos nem először hallod, hogy létezik olyan, hogy szelektálás.
Nem tudnak kettő ugyanolyan chipet gyártani, így ha egyik jobban sikerül az lesz pl 3870, ami kevésbé jól az a 3850, ami meg mondjuk épp nem üti meg a mércét, az lesz a túlhajtott verzsön.
Ezért jó az ami gyárilag túlhajtott, mert holott simán lehet, hogy veszel egy nem túlhajtottat és felhúzod ugyanoda, de tény, hogy az a chip gyengébb lesz, ami pedig gyárilag húzott, azt biztos, hogy tudod még tovább húzni.

(#145) tzsolesz válasza misirulez (#144) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerinem meg parasztvakítás, aki nem ért a tuninghoz, az olyat vesz, aki saját maga is eltudja végezni, az meg vesz alapórajeleset, és felhúzza 1 perc alatt. De abban igazad van, hogy az OC-s karik általában többet kellene hogy bírjanak, bizonyos mérések alapján, de hogy ez a valóságban is így van-e????? :F

(#146) misirulez válasza tzsolesz (#145) üzenetére


misirulez
senior tag

Hát az már kérdés.
De tény, hogy van szelektálás, és az is tény, hogy azok lesznek OC.-k amik a gyártósorról lekerülve jobbnak bizonyulnak, mint kéne, de nem elég jónak egy nagyobb kategóriához.

Régen ilyen volt pl. a 9800pro/xt/L.
Az határozta meg, hogy pro vagy xt vagy L, hogy hogyan sikerült az adott chip.

Egyik cikkben volt is erről szó, itt a ph, de elő nem keresem. ;]

(#147) tzsolesz válasza misirulez (#146) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A napokban kiderül mit bír. ;)
De itt már nem OFF-olok többet, hisz nem ilyen karim van.

(#148) dangerzone válasza tzsolesz (#147) üzenetére


dangerzone
addikt

Sebaj, eredményeket azért majd közölhetsz róla. :K

(#149) tzsolesz válasza dangerzone (#148) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Már van.

Nekem hangos egy kicsit, de nem kirívóan. :U

(#150) dangerzone válasza tzsolesz (#149) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, akkor küldjél teszteredményt. 3dmark-ok, játékok, jól lehet-e vele csajozni , ilyesmi ..:D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.