Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#651) AMD Power


AMD Power
titán

Van egy olyan érzésem ,hogy jövőre ez méltó utódja lehet ez a 4830 VGA a jelenlegi karimnak. :K

Jól gondolom ugye?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#652) AMD Power válasza AMD Power (#651) üzenetére


AMD Power
titán

Bár a jelenlegi ára nekem elég magas. Nálam egy VGA max 20K. Én többet nem vagyok hajlandó adni érte.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#653) Gaboman válasza AMD Power (#652) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor ez nem lesz az utóda mostanság az biztos!
Meg a X2 4000 proci mellé teljesen felesleges is lenne,mert sosem hajtaná ki.
Akkor azt is cseréljél szerintem!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#654) AMD Power válasza Gaboman (#653) üzenetére


AMD Power
titán

Tudom sajnos igen. Kéne min egy 5xxx valami hozzá.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#655) South Velen válasza AMD Power (#651) üzenetére


South Velen
addikt

Kevés lesz a jelenlegi procid hozzá.
Ha nem akarsz procit cserélni, akkor egy 3850 a jó választás, az nagyon jó áron is van.

megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#656) aginor válasza Gaboman (#650) üzenetére


aginor
addikt

Remélem megkapod ma, nálam is készülget a teszt, már meg van a szöveg kicsivel több mint fele.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#657) Gaboman válasza aginor (#656) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az az igazság hogy már tegnapra vártam,de úgy néz ki túl későn adta fel tegnap elött.
Hát bízom benne hogy tényleg ideér ma!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#658) ollie válasza AMD Power (#651) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A mostani procidhoz (kategóriában is) a 4670 illene, ami megközelíti a 3850 teljesítményét (ez már most 20k körül van). A 4830 ára véleményem szerint majd valamikor 2009 közepén-végén fog leesni 20k-ra.

***

(#659) lsnuker válasza barnam_ (#649) üzenetére


lsnuker
tag

DX9 novemberit most nyomtam fel, hát igen sajnos boltban kellett vennem hozzá HDMI adaptert mert a soher MSI nem mellékelt hozzá, érdeklődtem a boltban ahol vettem a kártyát sajnos nem tudnak nekem szerezni.....
Valaki esetleg ha tud belinkelhetné........

Előre is köszi

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#660) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Van egy ilyen kártyám és szegénynek olyan porszívó hangja van, hogy a gyári Intel hűtőt is lekörözi, viszont sem a 0.26-os ATITool, sem a legújabb RBE, sem a 8.11-es CCC nem ismeri fel, hogy esetleg ezekkel tudjam szabályozni a ventit (2pin-es :W) és este meg vinnék el a gépet. CCC profil hack-elést is próbáltam, de az se működik.

Vajon van valami amivel meg lehetne oldani ezt a problémát (venti kihúzása nem játszik :) )?

[ Szerkesztve ]

(#661) parika


parika
csendes tag

hali.
SZerintetek e6300-as proci simán(nincs tuningolva) hány %ra hajtaná ki?

(#662) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Megjött a kártya!
Már az első tesztet le is futtattam ami az FC2 volt!

A lényege:
Benchmarkra nem lehet adni mert ott még az MSI 9600GT OC karim is lenyomta a 4830-t.
Aztán go bele a játékba ugyanaz a mentés ahol a GT 1280x1024-ben VeryHighban 22FPS volt ezzel 32FPS.
Tehát semmi de semmi értelme a FC2 Benchmarknak,az nem jó viszonyítási alap,lehet az NV arra gyúrt hogy ott jól teljesítsenek a kártyák,de játékon belül igencsak a nagy a külömbség főleg a minimum FPS-ben.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#663) DarPet


DarPet
tag

Üdv nektek!

Ha egy 5000+-os X2m van, akkor lesz különbség ha az x1600pro-t lecserélem mondjuk egy hd4830-ra? Továbbá a 400W-os FSP (12V1=15A; 12V2=14A) elég hozzá?

Köszi!

(#664) South Velen válasza DarPet (#663) üzenetére


South Velen
addikt

Persze, hogy lesz, óriási különbség lesz, pláne nagyobb felbontásokon.
Táp elég szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#665) Gaboman


Gaboman
nagyúr

A másik hogy a kártya teljesen halk,még 3d-ben is,meglepő hogy szinte semmi hangja nincs.
Ennyire a GT sem volt halk,pedig annak sem volt sok hangja.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#666) ecx válasza Frenky89 (#660) üzenetére


ecx
tag

Ati Tray Tool az egyetlen ami szoftveresen ventit állít az S4830-nál. Guglizz rá és kéziben vedd le 1-es fokozatra. És lőn csend... :)

A legjobbakat!

(#667) ecx


ecx
tag

JAvában nyomozom a venti állítás hiányának problémáját (ATI CCC-ről van szó).

ATI nemzetközi ügyfélszolgálat azt mondja: Sapphire kari spec design, csak Sapphire 8.11-es driverrel megy a venti állítás, 8.10-es ATI-val nem.

8.11-es Sapphire nem ismeri a felkarit, nem installálja a drivert sem a driverek eltávolítása után, sem a 8.10-re "ráinstallálva". (Terentius is megerősítette ezt, sőt az PH-s S4830 tesztben is erre panaszkodtak emlékem szerint, szóval ez nem egyedi eset.)

Erre írtam a Sapphire ügyfélszolgnak is, erre ezt kapom vissza:

[I]
Sir, Seems you need to reinstall your OS again. Please reinstall your system again and follow our steps:

1: Install XPsystem
2: Install your motherboard drivers with fully update bios and drivers
3: Install v8.10hotfix driver for your card. (Everytime when you change gfx card, you need to reinstall driver again)
Here is the link: http://us.sapphiretech.com/driver/488.zip
4: Update your XP system

Please check your power supply, at least 500W for your card. Thank you.
Regards [/I]

1-es pont megvan, szűz rendszer, új gép.
2-es pont megvan, minden driver installálva, Bios a legfrissebb nem béta.
3 ezt most nézem, mifene lehet
4 itt meg mire gondol???

Tápom 460W-os Gigabyte, aminek még a felét sem hajtja ki a maxon menő konfig, szal ez szerintem nem lehet probléma. VGA természetesen külön vezetéken tápot kap, ahogyan kell...

Ötlet valakinek? szerintem egyszerű driver hiba/kiforratlanság, szimplán nem tesztelték 4830-cal a Sapphirenél, ahogyan a GPU-Z sem látta 2 hete ezt a kártyát, ennek is kellene egy frissítés, vagy egy patch, mint a 3DMarknak...

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#668) barnam_ válasza ecx (#667) üzenetére


barnam_
nagyúr

A 3-as pontban azt írja hogy tedd fel a saját driverüket, a 4-es pontban meg talán a Windows Update-re gondolnak.

(#669) ecx válasza ecx (#667) üzenetére


ecx
tag

A javasolt zip file egy AGP hotfix... :Y
Mi köze ennek egy olyan kártyához, ami csak PCI expresszes változatban létezik és az AMD honlapja szerint maga a hotfix 4830-hoz nem is alkalmazható.
Húúú, ez a S. ügyfélszolg nekem egyre gázabb... Visszaírok nekik :((( :(

A legjobbakat!

(#670) parika


parika
csendes tag

hali.
SZerintetek e6300-as proci simán(nincs tuningolva) hány %ra hajtaná ki?

(#671) GuB3Ra válasza parika (#670) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Nagyon nem :DDD
Ez nagyban függ a felbontástól...

Daark minimalism

(#672) Osynho válasza parika (#670) üzenetére


Osynho
addikt

És miért nincs tuningolva? ;] ;)

(#673) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Az biztos hogy a driver amit adnak a kártyához nem túl kiforrott,nem a legjobb hozzá!
Olyan érdekes dologgal találkoztam hogy a FC2ben 1024x768,1280x1024,1600x1200,között igazán nincs is különbség főleg a minimum FPS ami csak 1-2 értékkel kisebb az egyre nagyobb felbontásokban,átlag VeryHighban 30-40 1280x1024.
Aztán a Crysis a megszokott értékeket hozza,1024x768 High még elviselhető de felette 1280x1024 Highon már 27-25FPSre is lemegy,nem túl meggyőző!
Remélhetőleg kiadnak egy jobb drivert is hozzá,most a COD4 jön,megnézem azon mit muzsikál.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#674) Gaboman válasza Gaboman (#673) üzenetére


Gaboman
nagyúr

COD4 multiban viszont nagyon erős a kártya ott minden High 4XAA 1280x1024 és nagyon teker a játék.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#675) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Itt a COD4 is az az érdekesség állt elő hogy mindegy neki 1280x1024 2xAA 16xAF vagy 4xAA 16xAF ugyanazt az FPS a minimum neki.
Eléggé meglepő hogy ennyire nem számít neki.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#676) Osynho válasza Gaboman (#675) üzenetére


Osynho
addikt

Mennyin megy a 6750? Mert lehet cpu limit van.

(#677) Gaboman válasza Osynho (#676) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azt nem hinném mert 3400 járatom a gépet!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#678) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

hmmm 100 euró, Bécsben talán 25K-ért megkapod

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#679) Osynho válasza Gaboman (#677) üzenetére


Osynho
addikt

Jah akkor nem valószínű. :B Ebből is látszik, h ezek a vga-k max graf-ra valók.

(#678) Bluegene Talán nálunk is esik az ára a közeljövőben

[ Szerkesztve ]

(#680) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Mikor jön hozzá az új 8.12Hotfix driver?
Mert az lesz ha jól tudom ugye?
Írnak valamit róla mit várhatunk tőle?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#681) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...üdvözlet...én is tegnap vételeztem egy Sapphire HD4830-as karit...igazából még nem volt alkalmam kipróbálni, csak a BIOS-ig jutok, mert mivel új konfigot(full ATI) raktam össze,és a kassza kiürült, ezért a vinyóvásárlás még várat magára...de izgatottan várom a végeredményt... :DD :C ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#682) milbo válasza slake87 (#603) üzenetére


milbo
aktív tag

Nekem ilyen van. Meglepően csendes még terhelve is. Sokat nem tudtam tesztelni mert kipusztult alóla az alaplapon. Ha kicserélik majd csinálok teszteket és leírom. Már akkor ha valakit még érdekel a dolog. Egy 3DMark 06-ot lefuttattam 700/2000-en, azt bírta.

(#683) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi
A Prohardveren: bemutatkozó Radeon HD 4830 ára kicsivel 100 :Y dollár alá lesz pozícionálva, így a különösen ajánlott minősítésünk még jobban felértékelődik. A HD 4850-es modell 125 :Y dollárért keres majd gazdát, míg a legerősebb HD 4870 nevű változat új ára 180 :Y dollár körül alakul majd.

Ha ez igaz mindenkinek Crossfire x -e lessz. :U

Akkor nekem 3db 4850 -esem lessz.Jee :P

(#684) whited válasza Bikerider (#683) üzenetére


whited
addikt

hy
csak az a problem h ez nem a magyar ára lesz :F :R
Itt még tesznek rá mire idekerül :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#685) Bluegene válasza whited (#684) üzenetére


Bluegene
addikt

ezért Bécsbe kell shoppingolni egy kis városnézéssel egybekötve, bnővel pl ;) , talán az árkülönbség épp fedezi a buszt és azért mégiscsak Bécs ;)

najó azért ott is kell várni míg lemegy

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#686) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Hy. Egy ilyen kártyára vágyom én is. A kérdések. 350wattos tápom van és egy E4500-as proci 2.8-ig meghúzva. A fórumot olvasva, hogy ennél sokkal jobb procira mondtátok, hogy kevés lesz... érdekes ... mikor olvastam a cikket [link] ebben nem ez derült ki... :F

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#687) Bluegene válasza Dyrg (#686) üzenetére


Bluegene
addikt

bírni fogja a táp és a proci is megfelelő

nekem is 350W-os

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#688) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Hú srácok ez a Dead Space mekkora egy játék!
Már régen éreztem ilyen borzongást!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#689) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Tudtok mondani egy olyan TechPowerUp progit ami fel is ismert a 4830 kártyát?
A GPU-Z 0.2.8 és a GPU-Z 0.2.7 nem jó hozzá,nem ismeri fel.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#690) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Már megtaláltam!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#691) ecx válasza ecx (#669) üzenetére


ecx
tag

Folytatódik a történet: Sapphire ügyfélszolg. mélységes elnézést kért, mert AGP hotfixet javolt a 4830-amhoz... :D
Most megkérdezték a tápom és az alaplap típusát, na, ez már biztatóbb. Megírtam, meglátom mit javallanak, beszámolok. Az érdekes az, hogy senkiről nem hallottam, akinek megy a venti állítás S4830-cal és CCC-rel.

A legjobbakat!

(#692) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Azt nézem hogy letölthető a 8.10Hotfix,felismeri ez a kártyát?
Valaki próbálkozott már vele?
Mert nekem csak a sima 8.10 van fen,gondolom a Hotfix azért javított,mint régen a 2900XT-nél volt,ott is sokat dobott a teljesítményen!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#693) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Más:
COD4 Multiplayer 1600x1200 40és 90FPS között mozog!
Mit szóltok ehhez,jónak mondható vagy a 40FPS kevés?
Igaz hogy 40ritkán van csak egy,két ponton átlagban 50-70 között szalad.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#694) milbo válasza Gaboman (#692) üzenetére


milbo
aktív tag

8.10Hotfix az enyémet felismerte.

(#695) Terentius válasza Gaboman (#692) üzenetére


Terentius
őstag

enyémet nem

Poco F5 12/256 Gb

(#696) Gaboman válasza Terentius (#695) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem sem ismerte fel a a catalystba a Hotfixet megmaradt a régi driver verziószáma.
Pedig állítólag sok játékban teljesítménynövekedés van,kiegyensúlyozottabb még ennél jobban is a kártya.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#697) Gaboman


Gaboman
nagyúr

És előtte leszeditek a 8.10 drivert vagy arra telpítitek rá?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#698) Gaboman válasza Terentius (#695) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Csináltam egy Benchmarkot de ugyanazt az eredményt hozta sajna,ezek szerint tényleg nem ismerte fel!
Vagy lehet nem jól telepítettem!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#699) parika


parika
csendes tag

hali!

láttam h egy 350W-os táp elegendő ehhez a karihoz de az én codegenem is elég lesz szerintetek? ez is 350W-os (elvileg)

(#700) South Velen válasza parika (#699) üzenetére


South Velen
addikt

Nem, nem lesz elég.
A Codegent úgy, ahogy van felejtsd el.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.