Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

ATI Radeon HD 4830 Graphics

A korábbi hírek megerősítéseként az AMD Október 22-én hivatalosan is bemutatta az új Radeon HD 4830 típusú videókártyáját. A kártya a RV770 GPU egy kismértékben butított változatára épül, de az előzetes hírekkel ellentétben megkapta a teljesértékű 256-bites Hub-vezérelt memóriabuszt. AMD ezzel a videókártyával próbálja betömni azt a piaci rést, ami a HD 4670 és HD 4850 között van, a kártyát a ~$150 körüli árkategóriába sorolja az AMD, és ezzel biztosítja, kínálja a megfelelő alternatívát a konkurens nVidia 9800GT-je ellen. A kártya 640 shadert tartalmaz, támogatja a DirectX 10.1 API-t, 256-bites Hub-vezérelt memóriabusszal rendelkezik, emellett támogatja a CrossFireX technológiát, amivel akár 2-nél több HD 4830 videókártyát telepíthetünk rendszerünkbe, ezzel jelentősen megnövelve a grafikai teljesítményt, de ehhez megfelelő teljesítményű tápegységre, és a CrossFireX technológiát támogató alaplapra van szükségünk. Továbbá támogatja az AVIVO HD technológiát, aminek segítségével javíthatnuk rendszerünk HD minőségű filmek lejátszási képességén. Kimenetek tekintetében a kártya a D-Sub-ot, DVI-t, DisplayPort-ot és HDMI-t támogatja, utóbbi esetén akár 7.1 csatornás hang is átvihető az azt fogadni képes lejátszóeszközökön, mivel a kártyán egy 7.1-es integrált audio-alrendszer is megtaláható, tehát minden olyan újítással rendelkezik, amivel a HD 4850 / HD 4870 is rendelkezik. A refencia modell adatait lejjebb megtalálhatjátok.

Technikai információk:

HD 4830:

Kódnév: RV770LE
Gyártás technológia: 55 nm
Tranzisztorok száma: 956 millió
Mag mérete: ~260mm2
Shader Processzorok: 640 (512 skalár, 128 komplex)
Textúrázó egységek száma: 32
ROP egységek száma: 16
GPU órajel: 575 MHz
Memória órajel: 900 MHz GDDR3
Memória interfész: 256 bit Hub-vezérelt
Memória mérete: 512MB GDDR3
Memória sávszélesség: 57,6 GBps
Számítási teljesítmény: 740 GFLOPs
TDP: 110W
Hűtőrendszer: Rézalapú, 1 slotot elfoglaló méretű

Megjegyzés: A "Technikai információk" címszó alatt csak a referencia értékek láthatók, a gyártók adott esetben eltérhetnek tőle. Teljes, részletes leírást az AMD oldalán találhattok.

Hasznos linkek programokhoz, driverekhez, leírásokhoz:

Windows XP 32-bit driver (Egyéb forrás)
Windows XP 64-bit driver (Egyéb forrás)
Windows Vista 32-bit driver (Egyéb forrás)
Windows Vista 64-bit driver (Egyéb forrás)

RivaTuner (Egyéb forrás)
ATI Tray Tools (Egyéb forrás)
GPU-Z (Egyéb forrás)
Radeon BIOS Editor (Csak saját felelősségre!)
ATIFlash
WinFlash
Everest Ultimate Edition (Egyéb forrás)
GPU Caps Viewer (Egyéb forrás)

ATi Tray Tools A-tól Z-ig (katt777)
ATi Radeon BIOS mod A-tól Z-ig (katt777)
ATI HDx8xx - minden, amit tudni kell (katt777)
ATi BIOS mod egyszerűen (katt777)
RivaTuner ventilátor vezérlés (syn7h37ic)
Ismét egy ventilátor vezérlés (syn7h37ic)
[katt777]-ATI VGA felülvezérlése Riva Tuner -rel

Termékkínálat: (Nem teljes körű, a jövőben még megjelenhetnek újabb variációk)

HIS HD 4830 Fan HDMI 512MB
Sapphire HD 4830 512MB GDDR3
PowerColor HD 4830 512MB GDDR3
ASUS EAH4830 HTDP 512MB D3
MSI R4830-T2D512-OC
Club3D HD 4830 512MB GDDR3 (CGAX-4832I)
XFX ATI Radeon HD 4830 512 MB DDR3 (HD-483X-YDFC)
Gainward HD 4830 512MB
HIS HD 4830 IceQ 4 512MB (256bit) GDDR3 PCIe
Palit ATI Radeon HD 4830 512MB

MSI R4830-T2D1G

SAPPHIRE HD 4830 1GB GDDR3 PCI-E

Tesztek: (Más típusokkal összehasonlítva)

PROHARDVER! tesztje
Guru3D tesztje
Tech Report tesztje
Hexus tesztje
Legit Reviews tesztje
AnandTech tesztje
techPowerUp! tesztje
3870 vs. 4830: Megéri váltani? (TomBoy1986)
AMD Athlon X2 + ATI 4830 (TKey7)
MSI HD4830-OC és E2180+OC ? (barnyfiu)
MSI 4830 OC - a tuningos fenegyerek (aginor)

Összeállította: EarL 007

[ Módosította: philoxenia ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) fagy53 válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem rossz adatok az új jövevényről, de még sok a találgatás. ;]
Gyakorlatilag befogja a 96GT és 98GT nV kártyákat, hasonlóan jó lesz a mai játékokban, de várhatóan jobb lesz az nV-nél a holnap játékaiban.
22"-os momitorral bezárólag mindenkinek ajánlható.

(#3) pronyó


pronyó
tag

Kíváncsian várom, de szerintem nem lesz akkora durranás mint a HD4670 és inkább azt fogják venni.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#4) barnam_ válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én arra lennék majd kíváncsi, hogy mekkora lesz a kártya, és milyen ref. hűtése lesz. Az jó, hogy a HD4670 2600XT méretű, de nem jó a gyári hűtése. Guru3D-s tesztben 83 °C-ig melegedett, akkor mi lesz nyáron... viszont halk :C

(#5) fagy53 válasza pronyó (#3) üzenetére


fagy53
nagyúr

Várhatóan a járványszerűen terjedő 22"-os monitorok tulajdonosai a kb 6k-val drágább 4830-at fogják megvenni, mivel a 4670-nek ez a méret a max látványjavítókhoz általában kevés, ez persze játéktól függ. Ráadásul 6k-t megér a 4830-ban rejlő tartalék a holnap játékaihoz is.

(#6) gyiku válasza fagy53 (#5) üzenetére


gyiku
nagyúr

kedvenc szavajarasod: a holnap jatekai. :DDD

19" monitorom van, az is fog maradni jodarabig, es 4850et akarok, 1440x900ban. (mondjuk januarban olcsoert :DDD ) vagy 4830 / 4670? nem tetszik az 5let, de meg lehet probalni meggyozni :K

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#7) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én maradok egy ideig még 1280*720-ban (hdready lcdtv), oda meg az én igényeim mellett elég lesz a 4670, no meg az még el fog menni passzívban nálam, 4830 már erősen kétséges lenne. (Nem akarok ventilátoros VGA-t) 2600-am gyönyörűen megy egy darab passzív bordával, ez a terv köv karira is.

Ha valamikor monitorcsere lesz, az csakis 1920*1080, vagyis fullHD felbontás lesz, na arra már 4850-et vennék. (ha most kellene venni)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) fagy53 válasza gyiku (#6) üzenetére


fagy53
nagyúr

Te holnap akarsz VGA-t venni, ezért jó az a "holnap játékai". :DDD
Nem biztos, hogy olcsóbb lesz, most éppen gyengül a forint és emelkednek a VGA-k árai is. Nagy a kereslet és a készletek állandóan frissülnek a 4850-ból, így a nagykerek egyre magasabb áron veszik. Az nV az egyik baromságot a másik után csinálta, tehát nincs konkurencia, miért legyen olcsóbb? Házon belül lesznek igazítgatások, de félő, hogy nem lefelé. Azt. hogy 2009 januárjában mi lesz, ki tudja. Az idén nagy áresés volt a teljesítménynövekedés ellenére, de jövőre?
Szerintem a 4830 árban a 4670-hez lesz közelebb, teljesítményben meg félúton a kettő között. A 1440x900 felbontásban minden játékot eljátszhatsz vele maxon, a Crysis féléket kivéve, de még nem született VGA ami abszolút maxon , azaz a felbontást is beleértve, játszhatóan elvinné.

(#9) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Jó lesz az első hsz, csak még a szép képek hiányoznak róla, no meg persze a linkek a tesztekről. :DDD

(#10) #19617792 válasza tzsolesz (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha nem bánjátok, akkor holnap (vagy a hétvégén) meg próbálok építeni egy jó velős, első hsz-t. :DDD Képpel, mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#11) tzsolesz válasza #19617792 (#10) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A jelenlegivel sincs semmi gond, csak még a képek hiányoznak róla. ;)

(#12) fagy53 válasza tzsolesz (#11) üzenetére


fagy53
nagyúr

Képek? Még kártya sincs! :D

(#13) CPT.Pirk válasza tzsolesz (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet válogatni! :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) tzsolesz válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A középső nem rossz, de a gitáros is bejön. :K

(#15) #19617792 válasza tzsolesz (#11) üzenetére


#19617792
törölt tag

Akkor majd egyszer... ;] :DDD

(#16) CPT.Pirk válasza tzsolesz (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért a gitárért a veseköves vesémet is odaadnám! :K

Egyszer lesz egy fasza Gibsonom...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) #19617792 válasza fagy53 (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

Olyan nincs, hogy nincs! :DDD

(#18) fagy53 válasza #19617792 (#17) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nincs bizony, de lesz és remélhetőleg megszorongatja a jelenlegi kártyámat! ;]
Legalábbis ezt várom tőle. :K

(#19) DemonDani


DemonDani
addikt

Megjelent a legújabb GPU-Z! Letölthető erről a béta hardver oldalról!
Click Here!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20) tzsolesz válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én ráadásul tudok is rajta, a magam módján....

(#21) gyiku válasza DemonDani (#19) üzenetére


gyiku
nagyúr

minden topikba be kellett linkelned, igaz? szerinted mas nem talalta volna meg a linked nelkul? :U

hüllő

(#22) rocket válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


rocket
nagyúr

Az elso kep meg viccnek is rossz lenne :)

Par info:

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#23) fagy53 válasza rocket (#22) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha ez igaz lenne.... mintha hájjal kenegetnének! :D
A 96GT sem rossz, de ez átlépve a 3870-en ígéretesebbnek tűnik, gyiku!!, a "holnap játékaiban".

(#24) gyiku


gyiku
nagyúr

A HD 4830 gyorsabb lesz, mint a 9800GT? :U [link]
640 darab stream processzor, nem 480.
rocket is irja, keretik 1. hsz javitani :K
fagy: :R

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#25) gyiku


gyiku
nagyúr

[link]

hüllő

(#26) #19617792 válasza gyiku (#24) üzenetére


#19617792
törölt tag

Úgy gondolom, amíg nem lesz minden infó "tökéletes" addig fölösleges, majd később ráér, mikor már lesz 1-2 teszt is. :)

(#27) fagy53 válasza gyiku (#25) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen jól sejtettem, ez kb 20%-kal lesz jobb a 96GT-nél, ezért a 22" monitor miatti 30%-os veszteségemet enyhítené a csere. De nem én leszek az első aki rohan megvenni, kivárom a tapasztalatokat és az árat, főként az utóbbit! ;]
Valószínű az év vége, vagy 2009 első beruházása ez lesz nekem számítógép vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#28) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember


[nagyban]

mondjuk ez egy rendkívüli módon uninformatív táblázat, mert csak relatív eredményeket mutat...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) fagy53 válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


fagy53
nagyúr

Marketing... első fecskének elmegy. ;]

(#30) tzsolesz válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Meg kéne még ezt várni. Mert a 4870-ről is volt egy hasonló kép a 9800GX2-vel összehasonlítva, überelte a 9800GX2-t. :DDD

(#31) 7600GT


7600GT
senior tag

"HD4830 - 90W (egyenlőre tipp)" Ez nem egyenlőre hanem egyelőre. Egyelőre=eddig, egyenlőre=egyenlő darabokra, részekre intervallumokra stb.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#32) fagy53 válasza 7600GT (#31) üzenetére


fagy53
nagyúr

Tökéletesen igazad van! Az egész dolog a kártya, a paraméterei és így maga az #1hsz is a levegőben lóg még, de ha kész lesz, akkor mindenképpen lektoráld, légyszíves!
Egyébként a "pozicionálnak" szónál minden rendben van?

(#33) 7600GT válasza fagy53 (#32) üzenetére


7600GT
senior tag

Azért érzem az iróniát a mondatban. ;] A pozicionálnak szóval meg nem tudom, mi van nem néztem meg. :)

Szerk.: Amúgy nem kötözködni akarok, de az az egyenlőre nagyon szemet szúrt.

[ Szerkesztve ]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#34) CPT.Pirk válasza 7600GT (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beszédben sem teszek különbséget, ilyen apró részletekre nem figyelek. Firefox nem húzza alást, akkor minden okés nekem. :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) fagy53 válasza 7600GT (#33) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, ez nem annyira szemetszúró, de helyesen "pozícionálnak". ;]
Ha kész lesz az #1hsz, majd átnézzük alaposan! :K
Nagyobb gond, hogy a 480 stream proci valószínű helytelen adat és a 640 a helyes érték.
Ez minden leendő vevőnek kívánatosabb info lenne! :DDD

(#36) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hogy ezt valaki megvegye kb 25-26K-ért kellene dobálniuk, ami sztem nem így lesz. :(

(#37) gyiku válasza tzsolesz (#36) üzenetére


gyiku
nagyúr

32k korul meg mar van 4850, akkor mar inkabb azt, nem?

hüllő

(#38) tzsolesz válasza gyiku (#37) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Na igen, így van.
Nem tudsz valami nagy árcsökkenésről mostanában VGA fronton? :F

(#39) gyiku válasza tzsolesz (#38) üzenetére


gyiku
nagyúr

a dollar epp megint gyengul... de ez most sztem nem nagyon fogja az arakat befolyasolni, vagy fene se tudja. forintot kellene kicsit erositeni, akkor finom arak lennenek :K

hüllő

(#40) tzsolesz válasza gyiku (#39) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hátha beleszól az árakba, bár nem hiszem, hogy elkezdenék csökkenteni az árakat nálunk. Itt annál haszonlesőbb nagykerek, és kisekerek vannak. :(((

(#41) gyiku válasza tzsolesz (#40) üzenetére


gyiku
nagyúr

30ert szandekozom 4850et venni, es jo lenne, ha 2600xt elmenne 8-10ert :U ez mind szep, es jo, csak nem a valosag :W

hüllő

(#42) fagy53


fagy53
nagyúr

Gyerekek, csak szépen lassan, fokozatosan! A topic névadója elérhetőbb áron lesz és a 2600-hoz képest annyival gyorsabb, hogy többet nem gondolnátok a 4850-es kazánra. ;]

(#43) tzsolesz válasza fagy53 (#42) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azt mondod ezt kell vennünk? Mikor debütál már, a héten lehet majd kapni? Mert most csináltam egy kis zsét. A 3. gépet konfigomnál eladtam 13K-ért. Bár nekem többet ért annyinál.

(#44) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Bocsi, most néztem utána nem 480 shaderproci, hanem 640 lesz a kicsikében. Egyébként szerintem ez az adat fogja megkülönböztetni csak a 4850-től. Igaz még az órajelek pontos értékeit nem tudjuk....

(#45) fagy53 válasza tzsolesz (#44) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha nem tudsz várni, vegyél 4670-et, az olcsóbb és kapható már most is. Az is majd kétszer gyorsabb a 2600-nál. Neked a monitor miatt elég is.

(#46) tzsolesz válasza fagy53 (#45) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyébként 1280-ban lenne valami változás a két VGA között?
4830 vs. 4670

Gondolom a 4830 azon a felbontáson maximális részletességgel és maximális szűrőkkel viszi a ma kint lévő összes játékot. Kivéve persze a cryfost, meg a warhead-et.
A másik meg gondolom fele annyi szűrővel , maximum részletességgel viszi ugyanazt.

(#47) fagy53 válasza tzsolesz (#46) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mivel a 4830-ról még csak az az AMD teszt jelent meg ahol verte a 98GT-t, nem lehet tudni milyen játékokban és milyen beállításokkal, mennyivel jobb a 4670-nél. Csak következtetni lehet. A jövőre nézve én mindenesetre nyugodtabb vagyok egy 256 bites memvezérléssel, bármilyen szépen teljesít a 4670!

(#48) tzsolesz válasza fagy53 (#47) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Kezdesz meggyőzni. Még soha nem volt középkategóriás VGA-m, és 256bit-es sem. Lehet ki kellene próbálnom, és hagyni az alsó kategóriát? :U

(#49) barnam_ válasza tzsolesz (#43) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az egyik hírben (hoc.hu) azt írták hogy okt. 21-én jelenik meg.

(#50) fagy53 válasza barnam_ (#49) üzenetére


fagy53
nagyúr

Sajnos tzsolesz-nek az túl késői időpont. Magamból kiindulva tudom, ha már együtt van a pénz, nehéz sokáig egybentartani! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.