Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#701) milbo válasza Gaboman (#697) üzenetére


milbo
aktív tag

Frissen telepített Win-re raktam.

(#702) Gaboman válasza milbo (#701) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Leírnád a verziószámát a Catalystodnak?
8-551-1-71311 ez a Hotfixé,nekem meg az van fent 8.541-080923a-069994C.
Erre próbáltam rátenni de azt úgy néz ki így nem lehet.
Előbb azt gondolom teljesen le kell szedni a 8.10-et és helyette a 8.10 Hotfixet feltenni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#703) milbo válasza Gaboman (#702) üzenetére


milbo
aktív tag

Leírnám de döglött az alaplapom, talán jövőhéten cserélve lesz.

(#704) Gaboman válasza milbo (#703) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az is igaz hogy lassan itt a 8.12 lehet inkább megvárom azt és akkor a legújabbra lesz lecserélve.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#705) ecx válasza Gaboman (#704) üzenetére


ecx
tag

Dec 10-én jelenik meg a 8.12 a pletykák szerint, addig kibírom...

A legjobbakat!

(#706) Gaboman válasza ecx (#705) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én is,úgy gondolom a 8.12 ben benne lesznek úgy is a 8.10Hotfix újításai,sőt még talán több is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#707) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Nem tudom ti hogy szoktátok beállítani a Catalystot de én most néztem meg hogy mi is az ideális beállítás a 4830 kártyának.
És gyorsul tőle rendesen minden games:COD4,Crysis,DeadSpace,FarCry2,

ATI Catalyst:

* Catalyst A.I.: Standard
* Mipmap Detail Level: High Quality
* High Quality AF: On 8xAF lesz
* Wait for vertical refresh: Always Off
* Enable Adaptive Anti-Aliasing: On/Quality 2XAA lesz
* Method: Multi-sampling
* Temporal Anti-Aliasing: Off
* Other settings: default

FarCry2 1280x1024 VeryHigh 30-45
COD4 Multi Max 1280x1024 50-91
Crysis High 1024x768 30-45
DeadSpace Max 1600x1200 50-120

Szerintem érdemes kipróbálni,nekem meglepő eredmények jöttek ki,és ez még csak jobb lesz idővel.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#708) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Egy kis Crysis Benchmark,proci 3400Mhz,kártya alapórajelen.

1024x768 8.10Driver Beállítás:High Driverből 2xAA 8xAF
Min FPS: 23.09 at frame 158, Max FPS: 64.06 at frame 61
Average Tri/Sec: 53741896, Tri/Frame: 998423
Recorded/Played Tris ratio: 0.92
!TimeDemo Run 2 Finished.
Play Time: 37.13s, Average FPS: 53.86
Min FPS: 23.09 at frame 158, Max FPS: 64.06 at frame 61
Average Tri/Sec: 53847336, Tri/Frame: 999676
Recorded/Played Tris ratio: 0.92
TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)

1024x768 8.10Driver Beállítás:VeryHigh Driverből 2xAA 8xAF
Min FPS: 21.77 at frame 140, Max FPS: 44.86 at frame 63
Average Tri/Sec: -25946704, Tri/Frame: -716439
Recorded/Played Tris ratio: -1.28
!TimeDemo Run 2 Finished.
Play Time: 55.26s, Average FPS: 36.20
Min FPS: 21.77 at frame 140, Max FPS: 45.03 at frame 80
Average Tri/Sec: -25901044, Tri/Frame: -715596
Recorded/Played Tris ratio: -1.28
TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)

Ebből is látszik hogy egy Benchmarknak mennyire van szerepe egy Games alatt,mert játék közben ez az érték azért nem ennyi,kissebb,olyan 30-tól,45.ig skálázódik inkább High beállítások mellett..

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#709) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Bocs srácok,de ez a beállítás nem teljesen jó,mert a driverben beállított élsimítások,nem mindig jelennek meg a játékoknál.
Tehát az eredmények sem valósak úgy néz ki sajna.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#710) Foglalt név válasza Gaboman (#709) üzenetére


Foglalt név
addikt

Próbáld meg kicsit összeszedni a gondolataidat, mert úgy néz ki a topic, mintha a személyes blogod lenne :U

(#711) Gaboman válasza Foglalt név (#710) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Aha,értem,csak hát nagyon kevesen írogatnak ide,én meg sokat tesztelgetek és megosztom velük,csak hát válaszok nincsenek sajna,de ígérem akkor inkább egy hsz-be fogom betömöríteni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#712) Foglalt név válasza Gaboman (#711) üzenetére


Foglalt név
addikt

Köszönöm, átláthatóbb lenne a dolog. Meg esetleg, ha felteszel egy kérdést és nem jön rá válasz, ellenben beírod, hogy megvan a megoldás, akkor fejtsd is ki vagy dobj egy linket, hogy hasznos is legyen a beírás :R

(#713) Gaboman válasza Foglalt név (#712) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Okés és bocs ha nem jól csináltam,ezentúl odafigyelek erre is.
Mert kicsikét tényleg teleírkáltam a topickot,de nem rosszmájuságból,vagy hsz vadászatból,csak válaszokat szerettem volna,de nem kaptam.
Nem fordul elő többet!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#714) Str8 sk8r válasza Foglalt név (#712) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nah látod a megoldás kulcsa pl engem is érdekelne... :K ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#715) AtHoS válasza Str8 sk8r (#714) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[GPU-Z Test Build] HD 4830 Detection

read-only mode on the forum

(#716) Gaboman válasza AtHoS (#715) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez egy eléggé érdekes GPU-Z mert nekem ugyanez a verziószámú van fent a gépemen és ott csak 640 Unified Shadert ír ki.
Ha viszont felteszem ezt akkor meg 800Unified Shadert ami szinte lehetetlenség,és a Pixel/Shader Fillrate értékei is a 4850 adatai.
Viszont a Mag/Memória Mhz meg stimmel.
Igazság szerint a program betöltéskor kellene hogy felismerje a kártyát,hát nem egészen jól csinálja.
Szerintem nem kell foglalkozni ezzel a programmal,linkelek helyette másik GPU-Z ami a helyes adatokat írja ki.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#717) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok!
Hogy a kártyát 700/960 beállítottam,ezeken az órajeleken stabilnak tűnik már több teszt is lefutott Pl:3DMark05,Crysis és FarCry2 Benchmark,mellette 10-perc COD4 Multi és 15perc FC,Crysis játszás.
Eddig nem hibázott.
CPU-Z mérési eredményei a hőfokokról.
700/960
Ventilátor:38%
Mag:61C
Memória:62C
Shader:61C

Szerintetek ezek a főfokok jók?
Alapon:52 és 55 fok között szokott lenni.
A kártya így húzva is szinte hangtalan.

Ezeken az órajeleken már nagy változás vehető észre,minden játék sokat gyorsult.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#718) barnam_ válasza Gaboman (#717) üzenetére


barnam_
nagyúr

60°C még teljesen egészséges, de még 70°C is.

(#719) banderasz77


banderasz77
addikt

Ahoy evribádi! Van-e már olyan Rivatuner, ami kezeli a HD4830-at? Kíváncsi vagyok, ténylegesen mit tud tuningban. :R

[ Szerkesztve ]

(#720) Darius87


Darius87
csendes tag

Sziasztok!
Eddig minden VGA frissítésnél nV-ket nézegettem csak, de mióta megláttam ezt a karit nem tom kiverni a fejemből. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy melyik gyártótól érdemes megvenni? Illetve azt, h szerintetek milyen úton érdemes beszerezni? Olvastam a cikkek között, h 100€ alá esik az ára, de ennek ellenére nálunk (Veszprém) nagyon drága: 43000Ft!!! Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#721) Gaboman válasza Darius87 (#720) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A Sapphirnak nagyon jó a mag tuningolhatósága 700-as simán viszi a mag,feljebb nem tudom sajnos húzni mert a CCC ennyit enged,pedig lehet menne még tovább is.
Viszont a memória gyengén húzható 960-on úgy tűnik még stabil de felette már hibázik.
Az MSI OC kártyákon nagyon jól húzható a memória mert azokon Samsung van.
Aginor 2200-ig bírta húzni az végett,nálam Sapphire qimonda rammal csak 1920-ig megy.

Aggregátor:Köszönöm,megnyugtattál!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#722) barnam_ válasza Gaboman (#721) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az új Rivatuner-el nem próbáltad tuningolni?
Az szerintem már támogatja.

(#723) tzsolesz válasza Darius87 (#720) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szia!

Itt nézd csak meg...

1200HUF-ért ki is viszik neked kb. 2 napon belül. Csak legyél otthon. :R

(#724) Str8 sk8r válasza Gaboman (#721) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...elösször is köszönném a GPUz-s segítséget mindkettőtöknek... :R ...másodszór pedig érdeklődnék hogy a te karidon még a gyári hűtés van? :U ...mert ha igen, akkor a ramok nincsenek igazán jól mghűtve...én a késöbbiekben tervezem valami brutálabb hűtő beszerzését, és megnézni mik a kártya határai... ;] ...

...jah igen...a GPU elvileg terhelve felmehet 70-75-fokig is, és ott is tud stabilan dolgozni...persze jobban szereti a 35-45 fokos intervallumot...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#725) barnam_ válasza Str8 sk8r (#724) üzenetére


barnam_
nagyúr

a GPU elvileg terhelve felmehet 70-75-fokig is, és ott is tud stabilan dolgozni...persze jobban szereti a 35-45 fokos intervallumot...

nem szereti jobban a 35-45 fokot :DDD 70 fokon is ugyanúgy kell tennie a dolgát mint 45 fokon ;)

(#726) Gaboman válasza barnam_ (#722) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Feltelepítettem a új Rivatunert!
719/959 megy most stabilan,a gyári 575/900
A kártya hőmérséklete:
Mag:66C
Memória:69.5C
Shader:65.5
Tesztek:
[B]FarCry2 Benchmark 1280x1024 VeryHigh 575/900:
Average:38,45 Max:50,77 Min:32,18

FarCry2 Benchmark 1280x1024 VeryHigh 719/959
Average:46,57 Max: 61,59 Min:38,89

Crysis Benchmark 1024x768 High 575/900
Min: 23.09 Average: 53.86 Max: 64.06

Crysis Benchmark 1024x768 High 719/959
Min:27.65 Average:60.54 Max:73.95

Remélem tetszenek az eredmények.

Str8 sk8r:Nekem a gyári DualSlot hűtő van rajta,ami nagyon halk és eddig tökéletesen végzi a dolgát,a hőfokokat most látod tuning mellett,alapórajelen 58 fok körül van.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#727) barnam_ válasza Gaboman (#726) üzenetére


barnam_
nagyúr

1280x1024-ben gyorsabb mint 1024-ben? :F
DX10 vagy DX9?

szerk.: tévedtem, az egymás alatti számokat néztem, de alul megcserélted a sorrendet :)

[ Szerkesztve ]

(#728) Gaboman válasza barnam_ (#727) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Viszont DeadSpaceben felmegy a hőfok eléggé jól.
Mag:70 Mem:76 Shader:71
Ettől nem lesz baja ugye?
Hibázni nem hibázik vele,nem fagyott még eddig!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#729) barnam_ válasza Gaboman (#728) üzenetére


barnam_
nagyúr

nem lesz semmi baja.
inkább azt nézd meg hogy a VRM-ek hány fokosak.

(#730) Gaboman válasza barnam_ (#729) üzenetére


Gaboman
nagyúr

VRM-az a videókártya memória ugye?
Amit a Rivatuner mér,na az 76fokra is felmegy!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#731) barnam_ válasza Gaboman (#730) üzenetére


barnam_
nagyúr

a VRM az a voltage regulator module, az áram ellátásért felel, és piszkosul tudnak melegedni. a hűtőborda alatt vannak.
ennek a hőmérsékletét nem írja ki az everest?

(#732) Gaboman válasza Gaboman (#730) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sajnos nem,az Everest Utimate fel sem ismeri a kártyámat!
Hol tudnám azt megnézni,és mennyi az ideális hőfoka neki?
De nem mutatkozott volna ki már több mint 1óra játéknál ha nem bírja?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#733) Isee


Isee
senior tag

én olyat szeretnék kérdezni hogy egy asus 3870x2 és egy sapphire 4830 között mekkora a különbség és melyiket érdemesebb megvenni? feltéve ha jó árban vagy a 3870x2.
üdv!
:R

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#734) Str8 sk8r válasza barnam_ (#725) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...de látod 76 fokos a memó terhelve, és nem is tudja jobban meghajtani...lehet ha le tudná hűteni 45-re meg lehetne kergetni még egy kicsit...

...nem akarok vitatkozni, de hidd el: jobban szereti minden tranzisztór, és minden félvezető az üzemi 35-45 fokot mint a felső határ környéki 70 fokot... :K ...ha ebben esetleg nem hinnél, használj nyugodtan gyári hűtőt tuninghoz, azzal se fog se proci, se GPU följebb menni 70-80 foknál...ha másért nem, akkor azért mert ott valahol majd lekapcsol a rendszer...gondolom nem véletlen... :U ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#735) Gaboman válasza Str8 sk8r (#734) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kellene állítanom a venti fordulatán és akkor jobban menne,mert most Auto beállításon van,Fixre is lehetne rakni játékoknál mondjuk 50%-ra.
Nem is hangos úgy sem,de én azt nem szeretném babrálni túlzottan,mert jó hogy ő állandóan visszaveszi magától nem nekem kellene minden 3D alkalmazás után tekergetni.

Isee:
A 3870X2 egy jóval erősebb kártya mint a 4830,kb a 4870 szintjét üti meg,ha azt jó áron tudsz venni jobban ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#736) Str8 sk8r válasza Gaboman (#732) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...igazából azok eléggé jól bírják... :K ...90 fokig tuti nem lessz baja...van amelyik 120 fok felett is garantáltan működik... :Y ...mondjuk az katonak cuccos volt... :B ...de azér nem artana neki ha 70 alatt maradna... ;) ...minnél alacsonyabb az üzemi höfok, annál hatékonyabb...annál több kraftot tud a karinak szolgáltatni...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#737) Isee válasza Gaboman (#735) üzenetére


Isee
senior tag

köszönöm válaszod, és még annyit hogy egy mezei nem tuninngolt 4600+ x2-es prockó nem tudja nagyon megnyúzni a 3870x2-t gondolom, és ha már arra a karira esne a választásom, akkor érdemesebb lenne egy phenomot (x3 vagy x4) venni vagy egy nagyobb x2-est?
üdv!

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#738) Gaboman válasza Isee (#737) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát én egy 3870X2 alá inkább egy Intel 8200 procit vennék.
Ez attól függ milyen felbontásban szeretnél játszani,a 3870X2 nagy felbontásokhoz kell igazán,ha mondjuk 1650x1050-nél még nagyobba szeretnél gamelni.
1600x1200 felbontást a legtöbb gamben a 4830 is tudja jól produkálni,de az 1280x1024 mindenképpen.
Nálam jelenleg nincs olyan progi ami megfogná a kártyát 1280x1024-ben,persze AA nincs maxon.

Str8 sk8r:Ja csak hát milyen hűtőt lehet hozzá venni ami igazán jó is és nem méreg drága?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#739) Isee válasza Gaboman (#738) üzenetére


Isee
senior tag

nekem csak egy 19"-es wide lcd-m van amit jelenleg 1280*960-on melegítek, de nem is tervezem 22"-nak a vásárlását, még a nagyobb felbontás miatt sem, nekem ez bőven elegendő ami van. köszöntem még1x válaszaidat!
üdv!

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#740) milbo válasza Gaboman (#738) üzenetére


milbo
aktív tag

Amíg a lapom be nem dobta a törölközőt a Dead Space-al játszottam. Nem tudom hogy ez a játék mennyire fogja a gépet. Ami biztos hogy minden legjobbra volt állítva (nem én raktam oda) és 1920x1080 felbontás mellett nem vettem észre hogy szaggat.

(#741) milbo válasza Isee (#737) üzenetére


milbo
aktív tag

Számodra kötelező olvasmány: [link].
Személyes véleményem az hogy vegyél most egyet a 4830/9800GT páros közül szimpátia alapján. Azon a felbontáson amit írtál a 4600+ elegendő, ha tudod húzni az mégjobb.
Jelenleg a 3870X2-t nem ajánlom. Nem a teljesítménye hanem az őrült fogyasztása miatt. Amint írtam előzőleg, nálam a 4830 remekül muzsikál. Még egy darabig jó lesz bármilyen játékra.

(#742) Gaboman válasza milbo (#741) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ma rendelem meg ezt az Accelero hűtőt a kártyára.
Remélhetőleg nem fog vele így melegedni a kártya és még jobban fogom tudni húzni a memóriákat.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#743) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Mennyivel jobb ez a kártya összességében egy 9600GT-nél?

7k plusszért tudnék váltani, megéri sztetek?

(#744) barnam_ válasza Harti (#743) üzenetére


barnam_
nagyúr

olvasd el a PH tesztet.
+7k-t megér a 4830.

(#745) Gaboman válasza Harti (#743) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sokkal jobb,én is arról váltottam rá,megéri bőven,a tuningpotenciál végett is.
Kicsikét olvass vissza ott vannak az eredményeim,játékokon belül venni észre igazán a +kraftot.
Én azt tanácsolom játékaidban csinálj elmentéseket frapsal mérve,és utána a 4830-al is majd nézd meg őket.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#746) Harti


Harti
senior tag

Köszi a válaszokat!

Gaboman akkor te vagy az én emberem! :)

Nekem most egy GigaByte 9600GT turbo force van, végülis teljesen elegendő mert LCD TV-n játszok, 1360x768 meg sem konnyan neki, de nem szeretek sokáig várni a fejlesztéssel, inkább kisebb összegekben lépkednék feljebb teljesítményben. :)

A 4850 az csúcs lenne de az túl drága most nekem, hogy csak úgy megvegyem amikor ez a 9600GT sincs teljesen kihasználva. De ez a 4830 ez szimpatikus.

Mennyire tűnik fel a változás most az új kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#747) Darius87 válasza tzsolesz (#723) üzenetére


Darius87
csendes tag

Köszönöm a linket! Van rá esély, h december közepéig lemegy az ára? Legutóbb vettem egy 7600GT-t és 1 hétre rá lement 4k-val az ára.... :((( Még azt szeretném megkérdezni, h egy 5200+-os X2-essel összhangban lesz a 4830?

(#748) tzsolesz válasza Darius87 (#747) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát én ez mellé a VGA mellé minimum egy 6000+X2-őt raknék, amit megpöckölnék egy kicsit.

De ha az 5200+X2-esed, megy 3Ghz-et minimum akkor végül is elég lehet hozzá, de szerintem marad a VGA-ban egy kis tartalék, még így is.

Intel szinten pedig minimum egy E7xxx szériát dobnék alá. Esetleg egy E5200-at, jól megrángatva.

Az árak az elkövetkezendő hónapokban nem fognak jelentősen változni. Talán 2-3 héten belül le eshet 3-4K-ót ( az állítólagos árcsökkentések miatt), de nagy akciókra ne számíts.

(#749) freeapro


freeapro
senior tag

Feltennem ne is a sokadszor feldobot es eddig meg nem valaszolt kerdest:
MSI, SAPPHIRE vagy ASUS-t vegyek, ha a csend a fontos?

(#750) Harti válasza freeapro (#749) üzenetére


Harti
senior tag

Gaboman azt írta fentebb, hogy alig van hangja a Sapphire-nak, és az is a legolcsóbb...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.