Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#901) Gaboman válasza NÉMÓ510 (#900) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem szokom mérni,de állítólag az új gamek már követelni fogják a 1GB memóriát!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#902) NÉMÓ510 válasza Gaboman (#901) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Mostanában (karácsonyra) szerettem volna váltani,és 6000ft különbséggel találtam 512(32e)-1gb(38e) vgat.Ha most megveszem,lehet h később problémám lesz az 510mb.Az kellemetlen lenne,nem szoktam félévente kártyát cserélni.Viszont ha várok januárig,meg tudom venni az 1gb-os verziót.De akkor nem lesz semmi a fa alá :O .Nagy dilemma :((( .

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#903) Gaboman válasza milbo (#894) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kérném szépen a tesztet! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#904) LordVader80 válasza Gaboman (#897) üzenetére


LordVader80
senior tag

Szét ne hajtsd a kártyát holnapig :DDD

May The Force Be With You!

(#905) Gaboman válasza LordVader80 (#904) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Már reggel óta a dobozában várja a holnapi postázását!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#906) Terentius válasza Gaboman (#905) üzenetére


Terentius
őstag

Szerintem nem túl jó választás a 3870X2!Ha egy játék alatt nem támogatott megfelelően a CF,akkor csak az egyik fog menni.Ráadásul a két GPU közötti kommunikáció sem a legjobb.A 4870x2-nél ebből tanultak és egy összekötő chippel sikerült meggyorsítani.

Poco F5 12/256 Gb

(#907) Gaboman válasza Terentius (#906) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A legtöbb teszt nem ezzel ért egyet amit most te mondtál!
1
2

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#908) Osynho válasza Terentius (#906) üzenetére


Osynho
addikt

4870X2 felépítésben ugyanaz gyakorlatilag mint a 3870X2... Egy nyákon 2 gpu

(#909) Terentius válasza Osynho (#908) üzenetére


Terentius
őstag

Nem,mert a 4870X2-re tettek egy összekötő chipet.Tehát nem sima CF köti össze őket!

Poco F5 12/256 Gb

(#910) Gaboman válasza Terentius (#909) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A lényege hogy nekem tökéletes lesz XP alá DX9-ban élsimításokkal 1600x1200-ban mindenre.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#911) Osynho válasza Terentius (#909) üzenetére


Osynho
addikt

Ezt nem igazán értem. :U Miazhogy "sima CF"? Persze hogy egy chip köti össze őket :DDD A 3870X2-őt is. Jól nézne ki egy kártya, amihez még cf kábel is kellene :)
Teszt: "A HD 4870 X2 felépítését tekintve nagy vonalakban megegyezik az elődjének tekinthető HD 3870 X2-vel, az AMD mérnökei láthatóan nem foglalkoztak túl sokat ezzel a kérdéssel."

[ Szerkesztve ]

(#912) Osynho válasza Terentius (#909) üzenetére


Osynho
addikt

(#913) Terentius Jah mivel 2 gpu van egy nyákon, ez a chip köti össze a a 2őt. De ez volt a 3870X2-őn is . Ez a lényeg, ezért jobb ez a megoldás, mint pl az nvidia 2 nyákos megoldása...

[ Szerkesztve ]

(#913) Terentius válasza Osynho (#912) üzenetére


Terentius
őstag

Én úgy tudtam,hogy egy gyorsabb adatátvitelt biztosító chipet raktak a gpu-k közé.

Poco F5 12/256 Gb

(#914) AtHoS válasza Gaboman (#910) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Élsimítás használata mellett 4870 gyorsabb a 3870x2-nél.

4870-es karit már 65k-ért kínálják iPONéknál, de 67k-ért már ASUS van.

Kíváncsi vagyok mennyiért veszed a 3870x2-t, mert már csak az ár lehet a döntő a 3870x2 mellett szvsz.

read-only mode on the forum

(#915) lsnuker válasza NÉMÓ510 (#900) üzenetére


lsnuker
tag

Elárulon az én MSI HD4830OC512 - ön a Need for Speed UC 1920x1080 - on nem megy 30 fps alá

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#916) Gaboman válasza AtHoS (#914) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Persze hogy gyorsabb nála,nem is vitatom ezt,de az 65E Ft én meg 43E Ft-ért veszem meg a 3870X2-öt.
De az 3DMark és Vantage eredmény nem?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#917) NÉMÓ510 válasza lsnuker (#915) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Igen,gondolom még a játékok többségére biztos elég is lesz egy jó ideig.De pl.a STALKER 1280*1024-ben full beállításoknál képes telerakni az 512mb-t.Ráadásul az ATInak pont hogy erőssége a memóriakezelés,ha a vga ramból kifogy.Egy-két játéknévvel még megdobnál amit ilyen beállításokkal játszol?Vagy magasabbon.Csak kíváncsiságból :).Köszi :R .

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#918) AtHoS válasza Gaboman (#916) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát a mínusz 22-25k elég nyomós érv a 3870x2 mellett :K

"De az 3DMark és Vantage eredmény nem?"
Én úgy értelmezem, hogy éppen ezt a két progit vették ki a teljesítményráta számításából

"Finally we come to the performance rating. This should be facilitated, all results at a glance to get together. Since the synthetic benchmarks in the test trail (read the 3DMark06 and the 3DMark Vantage) had no game engine and thus have no realistic about the speed in 3D titles again, we have these apps from the rating removed."

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#919) Gaboman válasza AtHoS (#918) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De az ám,és az új Catalyst is állítólag a CF és X2 rendszereknek hoz nagyobb javulást.
Tényleg azt írta benne.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#920) afro9


afro9
tag

Egy kérdés: szerintetek meddig érdemes húzni a mag órajelet? És meddig a memóriáét?
olvastam, hogy ugye a CCC csak 700ig engedi a magot, és a memória 960 felett már nem megy rendesen, de mondjuk ATI tray tools-szal lehet feljebb is?
Ja, és az AMD Overdrive progrit érdemes használni?

köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#921) Osynho válasza afro9 (#920) üzenetére


Osynho
addikt

Addig érdemes, ameddig bírja! :DDD ATT-t próbáld ki, sztem jó progi. Amúgy milyen felbontáson használod, mert amíg a procid 2,6ghz-en megy, kár is huzogatnod szegény vga-t :U

(#922) AtHoS válasza afro9 (#920) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Egy kérdés: szerintetek meddig érdemes húzni a mag órajelet? És meddig a memóriáét?"

Erre a kérdésre egyetlen értelmes válasz létezik:

Addig, amíg még stabil marad a kártya és nem hibázik azon időszakban, míg használni szeretnéd.

Gondolom ezzel nem sokat segítettem, de azt azért be kell látnod, hogy mivel nincs két egyforma kari, így csak ilyen általános érvényű választ lehet adni.

Apránként emeld az órajeleket külön-külön a GPU és memóét. Ha megvannak maximumok, akkor hangold össze őket maximumok közelében egy kis biztonsági ráhagyással.

Mod: látom Osynho megelőzött ;)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#923) Terentius válasza lsnuker (#915) üzenetére


Terentius
őstag

Nekem az NFS undercover úgy,hogy minden maxon van csak a világ részletessége meg azt hiszem árnyékolása közepesen,akkor verseny indulásnál 19-25 FPS-ről indul.Aztán később felmegy 40-05-60-ra,aztán visszaesik 25-30-ra.

Poco F5 12/256 Gb

(#924) Str8 sk8r válasza AtHoS (#922) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...tényleg...a GPU-t eddig kinek mennyire sikerült felhúzni? :U ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#925) tomzi1 válasza Terentius (#923) üzenetére


tomzi1
tag

Ezek szerint az msi kari jobban teljesít?

(#926) siriq válasza Terentius (#913) üzenetére


siriq
őstag

Ha utanna neznenek az emberek akkor biznony latnak a kulonbseget, amit a 3870x2 hoz meg a 4870 hez hasznaltak. Le is lett irva a PH! tesztnel. A ketto nem ugyanaz(mar mint az osszekotot chip).

Szerk: remelem be is irjak miert.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#927) lsnuker válasza NÉMÓ510 (#917) üzenetére


lsnuker
tag

Sajnos csak ezt NFSUC - t próbáltam ki a fullhd tv - n. Esetleg majd kipróbálok mást is.

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#928) afro9


afro9
tag

Kipróbáltam, húztam rajta kicsit, de kiakad a gép, ilyen függőleges zöld sávok lesznek a képernyőn és szevasz, újraindul a gép... érdekes...
A procim elvileg azért ki kéne hogy hajtsa, nem? Mármint ha nagy felbontásban használom. Még talán pont itt a PH n olvastam, hogy azért egy sima core2duo már megteszi és a VGA a lényeg, főleg nagyfelbontásban. Vagy tévedek?

(#929) Osynho válasza afro9 (#928) üzenetére


Osynho
addikt

Mekkora az a nagy felbontás? Amúgy te is tesztelheted, csinálj bencmarkokat különböző cpu órajeleken, ha folyamatosan több fps-t kapsz (tehát profitálnak a játékok a gyorsabb cpu-ból), akkor értelem szerűen huznod kell rajta.

(#930) troooper


troooper
tag

Háj!

Szerintetek egy 3850et érdemes lecserélni 4830ra, v annyi pluszt nem ad?

Üdv!

(#931) Gaboman válasza troooper (#930) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sokkal több pluszt kapsz,megéri lecserélni rá bőven,húzva közel 4850 teljesítményét hozza.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#932) afro9 válasza Osynho (#929) üzenetére


afro9
tag

Aha, kösz, ez jó ötlet.

Más: másnak is volt ilyen hibája? Hogy függőleges zöld sávok jelentek meg a teljes képernyőn, aztán ez kb. 2 percig így marad és utána újraindul a gép. Mióta megvan a kártya ez csak akkor jelentkezett, amikor bekapcsoltam az overdrive-ot, még nem is kezdtem húzni az órajeleket...
Lehet hogy a 8.12 es bétadriver hibája?

(#933) milbo válasza Gaboman (#903) üzenetére


milbo
aktív tag

Sajnos nekem ez nem megy. Felraktam a játékot. Elidítom a teszt részét, vagy el sem indul (fekete képernyő csak a reset segít), vagy elindul de akkor kis idő után szürke kép és fagy az egész gép = reset. Újra raktam a játékot és a vga driver-t is, játékra ráraktam az 1.1-es patch-et is de akkor is. Ha minden alapon van akkor is. Valami nagyon keresztbe tesz nekem. A játékot játszottam több mint egy órán keresztül, az érdekes megy rendesen. Majd ha végre visszakapom a másik lapomat akkor kipróbálom azzal is.

(#934) Gaboman válasza milbo (#933) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az sajna nem jó!
Én meg ma adtam fel a 4830-at leendő tulajának remélhetőleg holnap meg is kapja.
És ma délelőtt meg is rendeltem egy Sapphire 3870X2-őt 41E FT-ért házhoz szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#935) lsnuker válasza afro9 (#932) üzenetére


lsnuker
tag

Húztam én már fullra is és probléma nélkül ment igaz az eredeti gyári drivert használom!

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#936) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Néztem árakat jópár helyen, és sajnos azt kell, hogy mondjam, nem éri meg most befektetni erre a VGA-ra, ennyi pénzért még lehet Sapphire 4850-est kapni.
Példára okádék: Asus, Sapphire, MSI HD4830 35-36k körül mozog, ugyanennyi a Pixmania-n a Zafír HD4850 is.
Bár lehet ez még a válság hatása, vagy csak sok maradt nekik készleten, azért adják ilyen olcsón. Az is igaz, hogy a többi gyártó, és az új áras Zafír 4850-ek már 41k-tól 48k-ig vannak, így viszont sokkal jobban megéri befeketni egy 4830-ba inkább....de csak akkor ha már nem kap az ember óccsóé 4850-est :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#937) cintula187 válasza PAtr0n (#936) üzenetére


cintula187
addikt

Pixmania árakkal inkább NE dobálozzunk... :DDD

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#938) Arkangel válasza PAtr0n (#936) üzenetére


Arkangel
csendes tag

off: Hajaj pixmania....előreutalás... 1 hónap mire megjön..... felejtős... az az ár nem ár.

on: srácok: melyik a jobb kártya az msi vagy a sapphire??? vagy csak küllemben térnek el?

fillére ugyanazon az áron!

[ Szerkesztve ]

(#939) celeron


celeron
senior tag

Amugy mi lelte a Sapphire-t hogy ilyen olcsón dobálja a karikat?? :F

(#940) NÉMÓ510 válasza lsnuker (#927) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Azt megköszönöm. :R

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#941) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Hát ha már Pixmánia... én eddig 2x vásároltam és nem volt gáz. Az olcsóságnak meg van az ára :DDD Namármost, szerintem [link] ha ennyiért adnak egy 4850-est akkor lehet nem éri megvenni [link] a kistesót. 6000ft különbség. Franc tudja :F Amúgy az [Aquába] elég jó áron osztogatják az Msi-t.
Szerintem én itt megpróbálkozom...

Megvenni és megszerelni...

(#942) PAtr0n válasza Dyrg (#941) üzenetére


PAtr0n
addikt

2X vásároltál? És sokat kellett várni a cumóra mire megjött? Mert nincs kedvem egy hónapig várni, a téli leállásban jáccani szeretnék már :)
Amúgy meg tegnap még 35007Ft volt a 4850 most meg má az is át van húzva, és 33256Ft.
Már megrendeltem a kistesót de még nem utaltam el a pénzt, lehet lemondom, és rendelem inkább a nagytesót. Franc tudja. Sokkal nem tud többet, tényleg csak 10% gyorsabb kb...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#943) Gaboman válasza PAtr0n (#942) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Meg melegszik mint állat a 4850 amíg a 4830 sokkal hűvösebb nála még húzva is.
A 4850-re ha azt választod nem árt egy jó hűtő is mert a gyári nem túl jó hőmérsékleten tartja a kártyát!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#944) karika011


karika011
tag

Kedves Gaboman!
Ha jól olvastam a topikban , Te is egy sapphire 4830-st nyúztál.Neked milyen hőfokon üzemelt alapon és a játékok alatt?A másik meg itt olvasgattam hogy mennyire emeltétek az órajeleket,az enyém szinte alig emelhető,mert rögtön lefagy (nekem hynix).Ti növeltétek a feszültségét is a kártyának?

(#945) Gaboman válasza karika011 (#944) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szia!
Alapon 38fokos volt a mag,40 fokos a memória,39 a shader proci.
Játékoknál ez alapórajelen sorrendben 58-60-59 emelkedett.
Húzva 719/900-ra 68-70-69 volt a főfoka.
Én nem adtam hozzá feszt,alapfeszültségen hibátlanul tudta.
Memóriát azért nem találtam fontosnak húzni mert sok előnyét nem tapasztaltam neki,ez méréseknél is kiderült.
Meg ahhoz már el kellett volna egy erősebb hűtő is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#946) karika011 válasza Gaboman (#945) üzenetére


karika011
tag

Köszi szépen a választ,az enyém is hasonlóképpen áll bár hosszabb játék után a mag már volt 72fokos is bár gondolom ez még nem gáz.

(#947) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Kedves Gaboman!
Ha belinkelted volna azt amit írtam, akkor megfigyelhetted volna, hogy az egy SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 4850 - Dual Slot-os vidkártya, ami csont ugyan az amit már megszoktatok kistesóban. 33 256,65 Ft +2 644 Ft posta (promóciós kóddal: HAPPIXHU5 :DD )
Patron:
Amúgy eddig 1,5 max 2 hét volt a Pixmániás érkezés, mivel 1. az otp nehézkesen utal, mint azt tudjuk. Utána reménykedjünk, hogy van épp raktáron, azt németországban utaztatják 2 napig, atána 1 nap magyarországon és még egy nap a kiszállítás. Ha Pesten vagy az mondjuk jobb egy nappal, én Győrben mindig kapok egy napot. A hétvégén természetesen nem zajlik semmi, úgyhogy akkor még ma utald a pénzt és akkor talán megkapod jövő péntekre. max utána jön meg hétfő-kedd. DE NEM EGY HÓNAP!!! Sőt közbe lehet nézni a DPD honlapján, hogy épp hol jár a cucc. Egy picit azért ez nyugtató.
Attól függetlenül én még mindig itt venném meg a helyedben: [Aqua.hu] AZ MSI szerintem megbízhatóbb, más a nyák (4+1).MSI Arról nem beszélve, hogy itt tutira megkapod a 3 év garit, míg a Pixmániánál, főleg ha nem kéred a Gondtalan Vásárlási Szerződés-t ami szerintem egy nagy átvágás, mert kifizettetnek veled plusz ezreket, hogy megvedd a garanciát. Posta költség sincs, ha bemész, és úgy már 1000ft a különbség??? :R
Na minden jót.

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#948) Arkangel


Arkangel
csendes tag

nos én is az aqua-nál találtam legolcsóbban csak éppen sem msi sem sapphire nincs raktáron mindkettő csak rendelhető, aminek a beszállítási ideje az oldal tájékoztatása szerint 5-10 nap + a szállítás kb 2-3 nap. a PCX-nél rendeltem egy sapphire-t de az sajna elfogyott igy felajánlottak helyette egy msi-t ugyanazon az áron. előreláthatóan csütörtökön meg is jön a 4830 az lesz csak a: e ööm e bódottá! :DD

(#949) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Basszus tényleg, ezt nem néztem.... kitudja mikorra jön meg... A pixmánián viszont van raktáron, (legalább is ezt írják...) Hú... ma kaptam fizut, a 8600gt-m pedig már odaígértem egy havernek, szóval meg vagyok lőve, hogy hol és mit vegyek...
Bevállaljam gari nélkül a Pixnél, és ha igen akkor melyiket a három közül?
1: Sapphire 4830 dual slot 27 292 Ft
2: MSI 4830 OC 28 046 Ft
3: Sapphire 4850 dual slot 33 256 Ft

Melyiket, melyiket???? :O :O :O

Megvenni és megszerelni...

(#950) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Győzött az Aqua. :D Mert 4830 MSI-t szerettem volna és van 3 év gari ami biztos, az alacsony fogyasztás is számít, mivel 1megás netem van és sok mindent töltök szóval megy a gép rendesen... az 5-10 nap meg olyan, hogy a Pixnél se szállítják le nagyon előbb... Majd megírom, hogy mire jutottam.
Szép napot.

Megvenni és megszerelni...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.