Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) Aryes válasza JozsBiker (#14750) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ha fixre szeretnéd rögzíteni, akkor a tűsort ki kéne rajta cserélni egyenesre és úgy fixre beforrasztani, vagy jelen formájában egy 90°-ban elhajlított hüvelysorba dugni. Más megoldás esetleg beragasztani valahová és szalagkábellel bekötni, de az nem valami elegáns. :)

(#14752) JozsBiker válasza Aryes (#14751) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Köszi, a 90 fokos hüvelysor nem jutott eszembe, jó ötlet!

(#14753) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kérnék egy kis segítséget. Van egy Wemos D1 R2 v2.1.0 lapom. Anno használtam már, akkor működött normálisan, majd a motorvezérlő elfülstölt. Most kéne a lap másra, ultrahangos távolságmérésre.
Kezdtem volna a sima led villogtatással, de nem bírok rá feltölteni programot. A laptophoz csatlakozik, a 3 kék led világít rajta, eszközkezelőben megjelenik com3, com4 port. Program feltöltésnél hibát ír az Arduino,
[kép]
Most elszállt benne valami hardver, amikor a motorvezérlő elfüstölt, vagy csak valami szoftveres gondja van?
Az Arduino-ban Wemos Lolin d1 r2 & mini eszköz van kiválasztva, de pórbáltam másikat is, ugyanezzel a hibával elszáll. Másik porttal is.
Eszközkezelőben azt írja a két portra a Win10, hogy Szabványos soros csatlakozás Bluetooth kapcsolaton keresztül. Ez is fura, mert másik lapnál nem ezt szokta.
A Wemos wifi-je be van kapcsolva, bluetooth-on nem látom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14754) Aryes válasza Victoryus (#14753) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lett a rendszer újra telepítve és időközben az a port, amit kiválasztasz, tényleg Bluetooth serial-ként lett telepítve? Meg kéne nézni eszközkezelőben, mikor gépre dugod, és hallod, hogy csatlakozik, hogy melyik a hozzá tartozó COM port.

(#14755) Tankblock válasza Victoryus (#14753) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Az USB port mellett közvetlen van egy 2x8 lábas IC, azon nincs véletlenül nyoma sérülésnek?
Nálam egy kínai Nano lap szervo projectben kinyírta a CH340G USB to Serial chipet....
jó hír hogy beszerezhető és cserélhető

Release the Beast....

(#14756) Victoryus válasza Aryes (#14754) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

#Tankblock: a 16 lábú ic sérteténnek tűnik
Most rádugtam a laptopra az ESP8266-os lapot, és ott sincs már port az eszközkezelőben. Valami gebasz van. 2 napja pedig az ment normálisan, írt neki portot is.
Akkor letörlöm az egész arduinót, újratelepítem, aztán meg lesz valami.
szerk: hoztam egy xiaomi teleontöltős kábelt, és van port minden lapnál... akkor ez a nyamvadék kábel a baj. :W Működik a Wemos lap is. Pedig ezzel arövid kis fehér kábellel használtam régebben, biztos megtört valahol.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14757) gyapo11 válasza Victoryus (#14756) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem biztos, hogy megtört, csak nem érintkezik jól. Ha microusb dugós, akkor főleg, a miniusb, usb-b, type-c jobb ebből a szempontból.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14758) Aryes válasza gyapo11 (#14757) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen, a microusb kábel / csatlakozó két dologtól tud tönkremenni,
1. ha használjuk
2. vagy ha nem.

:DDD

Általában egy ilyen elromlott microusb csatlakozónak egy kis plusz időt lehet adni a csatlakozó finom összenyomásával. Ha nem a kábel tört meg, ez általában segíteni szokott. Ha mégsem, akkor egy tűvel benyúlni és felhajlítani a kontaktusokat.

[ Szerkesztve ]

(#14759) Sanki


Sanki
addikt

Wemos d1 mini-nek lenne egy "egyszerű" feladata: alapból bekapcsolás után folyamatosan kellene világítania ~3 db ws2812 ledet ~5-10%-os fényerővel.
Viszont arra lenne szükségem, hogyha külső forrásból kapna egy jelet (ez a jel 12V lenne, de van step down konverterem, amivel tudom csökkenteni), akkor a fényerő növekedjen meg ~75-100%-ra.
Ez sima digitalread-del megoldható lenne (if - else függvénnyel)?

(#14760) Aryes válasza Sanki (#14759) üzenetére


Aryes
nagyúr

Persze, megoldható, ha poll-ozod a külső jelet, mert semmi más dolga nincs a kontrollernek, illetve nem feltétel az azonnali reagálás, egyéb esetben interruptot szoktunk ilyen célra használni.
Stepdown konverter nem való ilyen célra, ha ismert a külső jel feszültsége, egy szimpla ellenállásosztó elég hozzá (pl. 15k + 5k), ha biztosra akarsz menni, egy 3,6V-os zener diódát is tehetsz mellé, ha megszaladna a 12V külső jel, de ezzel az osztóval a D1 mini-nek 20-22V-ig semmi baja nem lesz.

(#14761) Sanki válasza Aryes (#14760) üzenetére


Sanki
addikt

12V volt még nem tudom mennyire lesz pontosan 12V (autóba szeretném kipróbálni plusz világításnak, még nem mértem ki és nem találtam ki honnan viszem/hozom majd a 12V-ot).

Na valami ilyesmi a kód eddig:

#include "FastLED.h" 

#define NUM_LEDB1 3
// #define NUM_LEDB2 3
#define LED_TYPE    WS2812
#define COLOR_ORDER GRB
CRGB leds1[NUM_LEDB1];
// CRGB leds2[NUM_LEDB2];

#define LEDB1 D2  
// #define LEDB2 D4

const int  EXT12V = 3;    

int ext12vState = 0;         // current state of the button
int lastext12vState = 0;     // previous state of the button

//_____________________________

void setup() {

  pinMode(EXT12V, INPUT_PULLUP);
  Serial.begin(115200);

  FastLED.addLeds<LED_TYPE, LEDB1, COLOR_ORDER>(leds1, NUM_LEDB1).setCorrection( TypicalLEDStrip );
//  FastLED.addLeds<LED_TYPE, LEDB2, COLOR_ORDER>(leds2, NUM_LEDB2).setCorrection( TypicalLEDStrip );

}

void loop() {
  
ext12vState = digitalRead(EXT12V);
if (ext12vState != lastext12vState) {
    if (ext12vState == HIGH) {
      // if the current state is HIGH then the button went from off to on:
  FastLED.setBrightness(90);
  for (int i = 0; i < NUM_LEDB1; i++ )
  {
    leds1[i] = CRGB(255, 255, 255);
  }
  FastLED.show();

  } else {
  FastLED.setBrightness(5);
  for (int i = 0; i < NUM_LEDB1; i++ )
  {
    leds1[i] = CRGB(255, 255, 255);
  }
  FastLED.show();
  }
    delay(50);
  }
  lastext12vState = ext12vState;
}

(#14762) gyapo11 válasza Aryes (#14758) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha már elhajlott az érintkező, az azt jelzi, hogy nem elég erős anyagból készült, a visszahajlítgatás nagyon esetleges eredményű lesz.
Meg lehet próbálni erősebb áramra tervezett kábelt venni közepesen nevet szerzett kínai gyártóktól, mint pl. Ugreen, Baseus, és nyilván olyat, aminek az adat érintkezői is be vannak kötve.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14763) Sanki válasza Sanki (#14761) üzenetére


Sanki
addikt

Ez nem akart működni, másik lett.
Itt ahogy hozzáérintem a D0 pinhez az 5V-os ágat egyből megnövekedik a fényerő, viszont ahogy elveszem a D0-ról az 5V-ot nem megy vissza. Mit kellene még belerakni?

#include "FastLED.h" 
#define NUM_LEDB1 3
#define LED_TYPE WS2812
#define COLOR_ORDER GBR
CRGB leds1[NUM_LEDB1];
#define LEDB1 D2
int inPin = D0;
int val = 0;    
void setup() {
  pinMode(inPin, INPUT);
  pinMode(LEDB1, OUTPUT);
  Serial.begin(115200);
  FastLED.addLeds<LED_TYPE, LEDB1, COLOR_ORDER>(leds1, NUM_LEDB1).setCorrection(TypicalLEDStrip);
}
void loop() {
//  val = digitalRead(inPin);
  Serial.println(inPin);
  if (digitalRead(inPin) == HIGH) {  
  {
  FastLED.setBrightness(70);
  for (int i = 0; i < NUM_LEDB1; i++ )
  {
    leds1[i] = CRGB(255, 255, 255);
  }
  FastLED.show();
  }
    } 
  else {
  {
    FastLED.setBrightness(20);
  for (int i = 0; i < NUM_LEDB1; i++ )
  {
    leds1[i] = CRGB(255, 255, 255);
  }
  FastLED.show();
  }
  }
  delay(500);
}

(#14764) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Összeraktam a hardvert (Wemos D1 R2, ultrahang szenzor, TM1638)
Megírtam (összetallóztam) a programot. Az a baj, hogy 150cm felett eléggé pontatlan. Nekem meg 315cm-ig kéne mérnie. 2,75 a helységek belmagassága, de 40cm-t kell leásni az új aljzatrend miatt, no és ezt a plafonhoz lehetne mérni... Ez volt az elképzelés
Ez ennyit tud max, vagy hibás a program? 150-ig viszont baromi pontos szerintem, mérőszalaggal ellenőriztem. Mellékelem a csodaprogramot. A leírása szerint 2cm-400cm a hatótávja.

#include <TM1638.h>
// define a module on data pin 8, clock pin 9 and strobe pin 7
TM1638 module(14, 12, 13);

// defines pins numbers for ultrasound sensor
const int trigPin = 5;
const int echoPin = 16;

// defines variables
long duration;
int distance;

void setup(){
pinMode(trigPin, OUTPUT); // Sets the trigPin as an Output
pinMode(echoPin, INPUT); // Sets the echoPin as an Input
//Serial.begin(9600); // Starts the serial communication ellenőrzésképpen
}
void loop()
{
digitalWrite(trigPin, LOW);
delayMicroseconds(2);
// Sets the trigPin on HIGH state for 10 micro seconds
digitalWrite(trigPin, HIGH);
delayMicroseconds(10);
digitalWrite(trigPin, LOW);
// Reads the echoPin, returns the sound wave travel time in microseconds
duration = pulseIn(echoPin, HIGH);
// Calculating the distance
distance= duration*0.034/2;
//kiiratas
module.setDisplayToDecNumber(distance,0,true);
delay(100);
}

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14765) Aryes válasza Sanki (#14763) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy 10k ellenállást az inPin és a GND közé, ugyanis lebeg a bemenet. :)

(#14766) Aryes válasza Victoryus (#14764) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos az ultrahang szenzor csak ~2m-ig tud mérni :(

(#14767) dew28 válasza Aryes (#14766) üzenetére


dew28
aktív tag

nem feltetlen, HC-SR04 doksikban 4-500cm-t is megadnak, jomagam 3.5m korul tudtam vele merni, mikor szukseges volt, bar ketsegkivul nem a legpontosabb megoldas. (plane nem gyorsan valtozo kornyezetben)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#14768) Sanki válasza Aryes (#14765) üzenetére


Sanki
addikt

Mármint közvetlen a GND és a D0-ás pin legyen pluszba összekötve?
A fenti kódnak amúgy szemléltető ábra (a gombot azért bele, hogy látható legyen, hogy az az áram nem mindig van jelen, csak hirtelen jobbat nem találtam :DDD ).

(#14769) Aryes válasza dew28 (#14767) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az a baj, hogy ahhoz a csillagok megfelelő együttállása is szükséges: megfelelően nagy és jó hangvisszaverő felület, kevés zavaró tárgy (a visszhangok miatt), zajmentes környezet. A smart car-omnál kisebb távolságon is durva mérési hibákat tudott összeszedni olyan szobában, ahol egy sarok felé fordulva nem volt a falakon hangelnyelő anyag és mindenféle csörgő visszhangot kapott vissza: gyakori pingelés mellett fogta a korábbi pinget és hülyeségeket mért. :DDD

(#14770) Aryes válasza Sanki (#14768) üzenetére


Aryes
nagyúr

Így, ahogy mondod. :K

(#14771) Sanki válasza Aryes (#14770) üzenetére


Sanki
addikt

Ó.. és tényleg működik.. Hát nem gondoltam, hogy ezt így össze lehet kötni. :Y
Itt ez nem okozhat bajt, hogyha megjön a külső áram, akkor egy helyre van kötve a GND és a + is?
Illetve, közben nézem soros monitoron az értékeket, de ez fixen mindig 16. Ez mi lenne? (Kép jobb oldalán).

(#14772) JozsBiker válasza Sanki (#14771) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Ellenálláson keresztül van "egy helyre kötve", tehát nem gond. Egyébként nemtom véletlen maradt-e le a rajzról, de az elem negatív pólusát közösíteni kell az áramkör negatívjával. ( És ezt majd az autóban se felejtsd el. )

[ Szerkesztve ]

(#14773) Aryes válasza Sanki (#14771) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az a 16 fogalmam sincs, hogy mi lehet, a kódban nincs olyan sor, ami kiírhatná, hacsak a fastled nem írja ki ezeket, azt nem ismerem.

Az ellenállásról: amit csináltál, lehúzó ellenállásnak hívják, és ettől nincs összekötve a +12V a GND-vel, illetve össze van, de nem rövidzár, 1,2mA áram folyik rajta csak.
Azért van rá szükség, mert a digitális láb, főleg, ha vezeték is van rá kötve, mindenféle zajt szed össze a levegőből, lebeg, véletlenszerű állapotot vesz fel, ezért ha nem kap jelet, valamilyen irányba el kell húzni. Mivel nálad HIGH jelre kapcsol, ezért alapból a földre húzzuk. Ha nyomógomb lenne, ami a földre húzza a lábát, akkor pedig felhúzó ellenállás kellene, a Vcc és a láb közé, illetve mivel van beépített felhúzó ellenállás a lábakon, ezért nem is kellene külső ellenállás, elég szoftverből bekapcsolni:
pinMode(D0,INPUT_PULLUP);
Illetve a gpio16-on van input_pulldown, ha esetleg kísérletezni akarsz vele, de nem tudom, működik-e, nem próbáltam még.

JozsBiker: jogos! :K

[ Szerkesztve ]

(#14774) Sanki válasza JozsBiker (#14772) üzenetére


Sanki
addikt

A kocsiban a wemos Micro usb-n keresztül kapja majd az áramot, tehát ott megkapja a szükséges +/- oldalakat (+ másik körön majd a ledek kapják az ellátást, tehát igazából a wemosba a micro USB és a gyújtáskapcsolt pozitív lesz kötve bemenetként illetve a ledek vezérlő kimenete lesz közvetlen).
De ebben az esetben is kössem be a kocsi negatívját a körbe?

(#14775) Sanki válasza Aryes (#14773) üzenetére


Sanki
addikt

"illetve mivel van beépített felhúzó ellenállás a lábakon, ezért nem is kellene külső ellenállás, elég szoftverből bekapcsolni:
pinMode(D0,INPUT_PULLUP);"
Ez akkor azt jelenti, hogy az ellenállás nem kell, de attól még közvetlen össze kell kötni a negatívot és a D0-t?

[ Szerkesztve ]

(#14776) Tankblock válasza Sanki (#14771) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia,

Én nem szeretnék beleszólni, de én a helyedben optócsatolóban gondolkodnék inkább. Mi van ha abban az autóban ugye a 12 V az inkább 14.4V és ha elmegy a diódahíd simán lehet az 18V is. Ilyen esetén megsütöd a lapodad. Közös földed amúgy is lesz gondolom nem isolált tápon kapod az 5V se --> én elgondolkodnék rajta erősen azon is....

A kód oldalról lehet interrupt is a start jel.....

Release the Beast....

(#14777) Sanki válasza Tankblock (#14776) üzenetére


Sanki
addikt

Az 5V-ot egy ilyenről gondoltam kipróbálni elsőnek: [link]
Optocsatolónál pedig valami ilyesmire gondoltál? [link]

(#14778) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

delayMicroseconds(2); helyett 5-tel mér a plafonig is. Mivel totál üres a ház, szerintem nem lesz gond. Itthon a konyhában a lámpa , sarok bezavarja kicsit. 275-276 cm között ugrál, szalaggal mérve 275, tehát ez a része ok.

Másik kérdésem, hogy mire szoktátok ezeket a kütyüket felcsavarozni? Valamihez nem ártana rögzíteni, hogy 'terepen' is tudjam használni. Hol kapok én ilyen mini csavarokat? Esetleg lidl-ös ragasztó pisztoly ami még van itthon, csak később még használnám másra is a kütyüket...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14779) JozsBiker válasza Sanki (#14774) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Elég egyetlen ponton, sőt jobb is.

(#14780) Aryes válasza Sanki (#14775) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jáááj, dehogyis! :DDD Nem értetted meg a lényeget. :N
Az input_pullup-nál a kontrolleren belül egy beépített (20-50kΩ) ellenálláson keresztül keresztül saját maga köti össze a D0 lábat a Vcc-vel, így a láb nem fog lebegni, mindig magas értéket fog látni egészen addig, amíg a D0 lábra alacsony jel nem érkezik (pl egy kapcsolón keresztül a földre kötöd). Mivel te ennek a fordítottját szeretnéd, tehát "legyen a láb alacsony, amíg 12V-ot nem lát", ezért a lábat le kell húzni a földre egy nagy értékű ellenálláson keresztül. Ellenállás nélkül is össze lehet kötni, ez esetben amikor megkapja a 12V-ot, egy egyszer megcsodálható, petárda-szű tűzijáték-effektust fogsz tapasztalni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14781) Aryes válasza Tankblock (#14776) üzenetére


Aryes
nagyúr

Amit javasoltam, 15kΩ-5kΩ feszültségosztó, egészen 20-25V-ig jó, mert az esp8266 lábai 5V toleránsak, kb. 6V-ig elviseli a magasabb jelszintet, utána kezd csak megsülni. Ettől függetlenül az optocsatoló mindenképpen biztonságosabb megoldás.

(#14782) Aryes válasza Sanki (#14777) üzenetére


Aryes
nagyúr

Inkább erre: [link]

(#14783) Aryes válasza Victoryus (#14778) üzenetére


Aryes
nagyúr

A delayMicroseconds(2); szerepe a program indulása után gyakorlatilag véget ér, tekintve, hogy a trigPin a loop kezdetén eleve LOW állapotú, ezért nem értem, hogy ez hogy befolyásolhat bármit. :F
Esetleg a delayMicroseconds(10); növelésével lehetne az impulzus hosszát növelni a nagyobb távolság érdekében, de ez a pontosságot csökkentheti. Vagy a loop végén a delay(100); értékét növelni, kevesebb mérés is javíthat a teljesítményen. A mérések eredményeiből én mozgó átlagot szoktam számoltatni, a pontosságot drasztikusan tudja növelni (a sebesség rovására).

(#14784) Tankblock válasza Sanki (#14777) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia,

nem, ha jól láttam kaptál választ, én meg egy kapcsolást az elméelthez itt: [link]
Az 5V helyett mehet a 3V3 kísérletnek az arduino oldalára, sima pin changeként lehet is regisztrálni. A legrosszabb esetben itt az opto elköszön az evilági élettől.... inkább mint a uController :-)

Release the Beast....

(#14785) Sanki válasza Tankblock (#14784) üzenetére


Sanki
addikt

Megtervezem valamelyik hétvégén és akkor jövök megint egyeztetésre.
Köszönöm az eddigi infókat. :R

(#14786) Janos250


Janos250
őstag

Szevasztok html-hez értők!

Az ESP32 WEB lappal akadt egy problémám.
Egy html fejében ez van:
<meta http-equiv=refresh content=50 >

Vagyis 50 másodpercenként frissítsen.
A baj az, hogy GET-el értéknövelések (link, és beírva utána a növekmény) vannak a lapon, pl.:

<a href="?kolo=+10">+10</a>

Ha ezt megnyomjuk, utána minden frissítésnél ezt küldi el.
A kérdőjel elé nem írhatom be az IP címet, mert az hol ennyi, hol annyi.
Nem akarom más módon megoldani href helyett, mert nagyon sok helyen kellene átírni, igazgatni, miegymás.
Mit írjak a href, vagy a content után, hogy frissítésnél ne legyen ott kérdőjeles rész?

Kösz, ha van ötlet.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14787) Janos250 válasza Janos250 (#14786) üzenetére


Janos250
őstag

Na, közben rájöttem, de már lejárt a szerkesztési idő:
remoteIP-vel le tudom kérdezni a kérő címét, és azt be tudom írni a lap fejébe a frissítéshez.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14788) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!
Készített már közületek valaki DSMR kommunikációt Mikrokontrollerrel?
Lett új villanyórám /Sanxing SX631/S34U18), aminek a P1 portján DSMR szabvány szerint küld 10 másodpercenként aktuális adatokat.
Próbálta már ezt valaki itt?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#14789) dew28 válasza ratkaics (#14788) üzenetére


dew28
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14790) ratkaics válasza dew28 (#14789) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi! :R :R :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#14791) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok!
Van egy öregecske LinkSys WRT54GSrouterem, amit lecseréltem egy valamivel jobb TL-WR845N-re. Amikor a PC USB portján keresztül csatlakoztattam az ESP8266-ot, akkor a routerben láttam a MAC és IP számát is és igy wifin keresztül ki tudtam olvasni a beírt program által küldött adatokat. A PC észreveszi a csatlakozást, de a mostani routerban ezt nem találom sehol sem. A portszám ismerete nélkül nem tudok csalakozni hozzá. Azt sem tudom, hogy egyáltalán beírja-e, mert látszólag igen. Ha van valakinek hasonló routere és programoz 8266-ot vagy MAC és IP címmel ellátott eszközt, megírná hogy a routerben milyen beállításokon kell változtatni? Mert egyébként mindene jól működik.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14792) PeterPH válasza Janos46 (#14791) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az új routerben ugyanazt a WiFi SSID-t és kulcsot állítottad be, mint a korábbin?
Kicsit zavaros a kérdésed, nehéz kibogozni, hogy mi működik, mi nem, milyen portszámról beszélsz stb.

(#14793) dew28 válasza PeterPH (#14792) üzenetére


dew28
aktív tag

Ha jol ertem, a router webconfigjaban keresi a DHCP klienseket listazo oldalt, hogy ki tudja talalni az ESPk IP cimet.

[ Szerkesztve ]

(#14794) Janos46 válasza Janos46 (#14791) üzenetére


Janos46
tag



Szemléletesen. Tehát mint látható a felső képen - linksys router - az ESP eszköznek a PC USB-be való csatlakozását látni lehet a routerben. Ezzel szemben az alsó képen - TP-link - esetében ez nem látható, annak ellenére, hogy a PC mindkét esetben érzékeli a csatlakoztatást. A TP-LINK minden routerbe dugott és wifis eszközt felismer kivéve az usb-st. Arra dondoltam, hogy a routerben még valamit paraméterezni kellene, hogy az usb-st is felismerje. Remélem így már érthetőbben írtam le.

#14792PeterPH Na, ezt jól elcímeztem. BOCSI !!!!

[ Szerkesztve ]

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14795) Aryes válasza Janos46 (#14794) üzenetére


Aryes
nagyúr

És miért nem állítasz be fix ip címet az eszközöknek? Akkor mindig tudnád, hogy melyik eszközt milyen címen keresd.

(#14796) weiss válasza Janos46 (#14794) üzenetére


weiss
addikt

Biztos, hogy csatlakozik az ESP? Serial kimenet mit ír?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14797) Janos46 válasza Aryes (#14795) üzenetére


Janos46
tag

#14796weiss
Nem ír ki semmit.
#14795aryes
Hiába adok az ismert MAC címéhez IP címet, továbbra sem műxik. Egyébként minden eszközzel ezt megcsináltam,

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14798) its_grandpa válasza Janos46 (#14797) üzenetére


its_grandpa
tag

Jó lenne tudni milyen sw van az ESP-n. USB-re meg gondolom azért dugod mert onnan kap tápot.
A linksys-ed a 192.168.1.* , a TP-LINK meg 192.168.0.* , persze hogy nem látod az esp-t, át kellene konfigolni.

(#14799) weiss válasza its_grandpa (#14798) üzenetére


weiss
addikt

A linksys-ed a 192.168.1.* , a TP-LINK meg 192.168.0.* , persze hogy nem látod az esp-t, át kellene konfigolni.

Ennek semmi jelentősége, ha DHCP-vel kapja az IP-t.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14800) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy 433MHz-es redőny távirányító jeleinek ismétléséhez. Amennyi szakirodalmat tudtam, annyit átolvastam, a projektembe bele is kezdtem, de elakadtam kb félúton. A problémám az, hogy a jelet már dekódoltam, de nem tudom megismételni. A hardverem egy Arduino Nano, valamint ez az olcsó 433MHz adó-vevő.

Amúgy már a távirányító jelének feldolgozása sem volt egyszerű feladat, mert az Arduino-val nem nagyon mentem semmire. Analóg módszerekhez kellett fordulnom, és a PC hangbementén felvenni a receiver segítségével a küldött jelet (jeleket). Így mindent megtudtam a jelről, ha minden igaz jól is dekódoltam, de nem tudom az arduino+transmitterrel reprodukálni.
Köszönöm a segítségeket! :R

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.