Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Janos250 válasza repvez (#14347) üzenetére


Janos250
őstag

Most az előbbi print helyett tedd be ezt:
Serial.write(serial_connection.read());

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14352) repvez válasza Janos250 (#14351) üzenetére


repvez
addikt

hosszu random karakterek kis szünettel közbe egy sorba folyamatosan

(#14353) Janos250 válasza repvez (#14352) üzenetére


Janos250
őstag

Halad ez! :)
Ha értelmetlen karakterek is vannak benne, akkor a software serial baudját kellene birizgálni.
$ jelek vannak benne?
Ha csak számok, betűk, vesszők, és $ jel, akkor jó a baud rate

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14354) JozsBiker válasza Janos250 (#14348) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Sajnos mindkettő bonyolult :-(.

(#14355) repvez válasza Janos250 (#14353) üzenetére


repvez
addikt

⸮C^BS⸮Cx ⸮⸮C^B⸮S⸮⸮C^BʔfC ilyen van csak
Ha állitom allul a baud számokat akkor változik, de dollár jel vagy szám nincs közte

(#14356) Janos250 válasza repvez (#14355) üzenetére


Janos250
őstag

Akkor addig kell a szokásos baud rate értékeket próbálni, míg azok nem lesznek!
A sima Serial baudját ne állítsd, az jó!
Csak a software serial baud rate-et.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14357) repvez válasza Janos250 (#14356) üzenetére


repvez
addikt

300, tol végigmentem mindegyiken amit felajált ott alul a serial monitor, de nem lett benne se szám se dollár. a közepe után márcsak ????? kérdöjelek voltak folyamatosan.
Meg ahogy a kodba látom a 9600ason kellene jönnie a jelnek.
Ha a kodba irtam át 115200ra az értéket akkor már sortöréssel a random karakterek között volt már szám és veszző is meg pár normális betü,
De ha kiveeszem az általad irt sort a kódbol akkor ujra nem csinál semmit

[ Szerkesztve ]

(#14358) Janos250 válasza repvez (#14357) üzenetére


Janos250
őstag

Mondtam, hogy ne a serial monitoron állítgasd, hanem a sotftware serial begin-jében! Mellesleg valóban a 9600-os kellen ejönnie.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14359) Janos250 válasza repvez (#14357) üzenetére


Janos250
őstag

A GPS GND és az Arduino GND biztosan össze van kötve?
Másra már nem nagyon tudok gondolni, mert jönnek jelek, nem tudom, miért nem a jók. Most valóban az analizátor kellene, azzal egyből kiderülne, mi a gond.
Mert ha jönnek rendben a jelek, akkor azok valahogy értelmezhetők!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14360) weiss válasza repvez (#14357) üzenetére


weiss
addikt

Dobnál linket a GPS modulra? Kíváncsi vagyok milyen csoda ez, és nem látom egyik hsz.-edben sem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14361) repvez válasza Janos250 (#14358) üzenetére


repvez
addikt

Csak hogy egyet értsünk , hogy mit hol állitgatok.
A kodban valo változtatás legyen IDE, a serial monitorban valók meg SM.
Csak mert én ugy gondoltam, hogy a kettönek egyeznie kellene hogy jo érték jöjjön.

Weiss: 14347-es hszben linkeltem videot is rola amugy NEO M8N

[ Szerkesztve ]

(#14362) Aryes válasza Janos250 (#14358) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem fordítva kellene, vagy a GPS modul nem egy fix baud rate-en kommunikál? A softwareserial-t beállítani a GPS-nek tetsző értékre (különben már a nano maga sem kap értelmezhető adatot), a serial-t pedig ugyanerre, és a gépen ehhez állítani a sebességet!

(#14363) Aryes válasza repvez (#14347) üzenetére


Aryes
nagyúr

azt tanácsoltátok, hogy kell a felhuzo ellenállás mert anélkül nem müködnek a modulok,

Soros kapcsolathoz senki sem írta, hogy kellene felhúzó ellenállás, csak az i2c-hez. Bár nem tartom valószínűnek, hogy ez zavarná a kommunikációt.

3,3V modulhoz, ha nincs a boardon feszültségosztó (néha szokott lenni gyárilag, nekem szinte minden modulom ilyen) akkor illene, mert hiába 3,3V a Vcc, ha az RX/TX lábon megkapja a kontroller felől az 5V-ot, ugyanúgy kifingik tőle.

(#14364) weiss


weiss
addikt

Még egy olyan eszembe jutott, hogy lehet inverz logikával műxik a GPS. Ezzel tennél egy próbát: [link]

Tehát ehelyett: SoftwareSerial serial_connection(10, 11); //RX=pin 10, TX=pin 11
ezt SoftwareSerial serial_connection(10, 11, true); //RX=pin 10, TX=pin 11

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14365) repvez válasza Aryes (#14362) üzenetére


repvez
addikt

Ha IDE-ben és SM-ben is 115200ra átirom a baudot akkor már az értelmetlen karakterek között ilyenek is jönnek és nem csak egy soba jön az adat hanem sortöréssel.
Én még arra tudok gondolni, hogy a library esetleg nem passzol ehhez a GPS hez és nem tudja, hogy melyik adatokat minek értelmezze.
Ami furcsa, hogy pont ez a GPS van nekem is ami a videoba is müködik ezzel a koddal és libraryvel.

(#14366) Aryes válasza repvez (#14365) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt a kódot töltsd fel:

#include "SoftwareSerial.h"
SoftwareSerial serial_connection(10, 11); //RX=pin 10, TX=pin 11

void setup()
{
Serial.begin(9600);//This opens up communications to the Serial monitor in the Arduino IDE
serial_connection.begin(9600);//This opens up communications to the GPS
Serial.println("GPS Start");//Just show to the monitor that the sketch has started
}
void loop()
{
Serial.write(serial_connection.read());
}

És SM-ben állíts be 9600 baudot.
Ha nem jön semmi, akkor cseréld meg a 10-11 lábat.
Ha úgy sem jön semmi, akkor kinyírtad a GPS modult. :(

A modulról tölts már fel egy közeli képet, amin látszanak az alkatrészek/feliratok, mindkét oldaláról!

[ Szerkesztve ]

(#14367) repvez válasza weiss (#14364) üzenetére


repvez
addikt

látszolag nem sok változott, de talán igy kevésbé felismerhető karakterek vannak .

aryes: mint irtam lehet , hogy a komunikácio félreérthető volt akkor, mert azokat a példakapcsolásokat amiket néztem , azok is I2C kapcsolás volt felhuzo ellenállások nélkül csak a 4 kábel. Vagy én értem félre, hogy ha valamit az SA és SDL-re teszek az azt jelzi, hogy I2C be akarom használni, ha viszont meg valamelyik másik számos pinre akkor soros kapcsolásra.
Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell ellenállás a I2C-hez, mert olvastam a müködéséről, csak azt gondolom, hogy talán azok a modulok amiket használok és néztem már alapbol tartalmaz mindegyik modul ilyen elleállást és ezért már nem is kell pluszba.
És majdnem ugyan e a helyzet a 5v vs 3.3 volttal is. Amiket néztem kapcsolásokat mindenki csak direkten rádugta az 5Vra és meg sem emlitették, hogy nem lenne jó az 5 v neki hanem csak 3.3.
Ezért vagyok néha megzavarodva, hogy mikor mit hogyan használjak és hova tegyek.

(#14368) repvez


repvez
addikt

[link]
+
kiprobáltam mindkét esetben és csak kérdöjelek vannak a start után.

(#14369) weiss válasza repvez (#14368) üzenetére


weiss
addikt

Nekem már csak annyi tippem van, hogy a 3,3 V-os logikát nem emészti meg a nano.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14370) Aryes válasza repvez (#14368) üzenetére


Aryes
nagyúr

A felső részén pont nem látszik a lényeg (a vezetősávok) a csillogástól, de az RX/TX lábakon egyértelműen nem látok feszültségosztót. Attól félek, hogy ez már tönkremehetett a túlfeszültségtől. Bár fura, hogy akkor kérdőjelek se igen jönnének.
Másik oldala?
Honnan lehet ez rendelve, tudsz egy linket adni a webshophoz, a termékhez? Hátha kiderül valami.

Viszont a kivezetések alatt az a fekete 5 lábú cucc az egy feszültségregulátor, ami azt jelzi, hogy a modul fel van készítve 5V tápfeszültségre. :F

[ Szerkesztve ]

(#14371) repvez válasza Aryes (#14370) üzenetére


repvez
addikt

[link]
itt mond valamit, hogy a neo8asnál valami nem stimmel a libraryval.
Ahol becsillan ott egy kis gombelem van, az mindig besillant bárhogy probáltam fotozni.
DE itt a videoban is láthatod.
a video leirása alatt lévo libraryt letölt9ttem abban is voltak példakodok.
azok lefordultak és végig is mentek kiirtak mindent ami statikus, de minig kiirta, hogy no gps data check connection.

(#14372) Janos250 válasza repvez (#14371) üzenetére


Janos250
őstag

Én kipróbálnám nem a software seriallel.
void setup()
{
  Serial.begin(9600);
  Serial.println("GPS Start");
} ;
void loop()
{
  while(Serial.available() > 0)
  {
     Serial.write(Serial.read());
  } ;
} ;
Tehát:
1. töltsd fel a programot úgy, hogy nincs összekötve a GPS és az Arduino
2. húzd ki az USB-t, hogy ne kapjon tápot, nyugodtan szerelhess
3. kösd össze: GND-t, és a tápot a GPS és az Arduino között
4. a GPS Tx-jét kösd össze az Arduino Rx-el, mást ne
5. dugd vissza a tápot, és nézd mit csinál a már korábban feltöltött program
A serial monitorban mindig ugyanaz az érték legyen alul jobbra (pl. 9600), mint ami a Serial.begin(9600) -ben akkor is, ha változtatod.
Ha 9600-on értelmetlen karakterek jönnek, akkor próbálj a 9600-on változtatni. Figyel rá, hogy amit itt beállítottál, azt állítsd be a serial monitorban is.
Írd meg az eredményt!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14373) gyapo11


gyapo11
őstag

Az az érdekes ebben, hogy én is 0-ról kezdtem, a példaprogramokat próbálgattam, és sose volt gondom a serial kommunikációval arduino és pc között. Viszont nem volt sose szükségem két soros portra, mert nem használtam olyan modult, ami soros porton kommunikál az arduinoval. I2c is ment egyből felhúzó ellenállással. Talán ezért jó ha led villogtatással kezdi valaki, és lépésenként halad, mert ha egy kicsit bonyolultabb cuccot rak össze és nem megy, akkor nem tud mihez nyúlni, nincsenek működő példái.
Itt is legalább két részre bontanám a problémát, először menjen az arduino-pc soros port kapcsolat, utána gps-pc kapcsolat, amihez persze kellene 3.3 V meg a jelekhez szintáttevés, és ha mindkettő jó, akkor már rá lehetne tenni az arduinora és mennie kell. Start-stop bitekről volt már szó? Összeföldelés, baudrate, start-stop bitek, rx a tx-re és viszont.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14374) repvez válasza Janos250 (#14372) üzenetére


repvez
addikt

A 115200 as baudon kapom ezt ha csak a GPS TX e az arduini RX éhez van kapcsolva a másik nincs bekötve. [kép]

És érdekes , hogy ebben a videoban, meg ugyan azokat a lábakat köti össze a GPS és az Arduino között és csak egy blank kodot tölt fel és jonnek az adatok a 9600on.
[link]

(#14375) repvez válasza repvez (#14374) üzenetére


repvez
addikt

Kiprobáltam ugy is ahogy a videoban csinálta, hogy csak egy uj blank kodot tettem fel és ugy dugtam össze a lábakat azonos pinekkel.
ugy is hasonlo adatok jönnek mint a linkelt képemnél, nem olyan tisztán mint a videoba és az is csak a 115200as baudon.

(#14376) Janos250 válasza repvez (#14374) üzenetére


Janos250
őstag

Egyre közelebb a megoldás :-)
Ami a képen középen van, az jó, olyannak kell jönni.
Azért nincs benne értékelhető adat, mert nem lát holdakat a szobában.
Kérdés, hogy miért nem 9600-on, és miért nem csak olvasható adatok jönnek?
Erre a tippjeim:
baud: amikor összekötötted a GPS Rx-et az Arduino Tx-el,
akkor véletlenszerű adatok mentek ki, és elállítottad a GPS-t.
Ugyanígy lehet, hogy úgy állítottad el, hogy a bináris adatokat is küldje (mert van olyan állapot is), így közben azok bináris adatok.
Vagy az Arduino nem tudja hibátlanul megenni a GPS adatait, mert
- a jelszint (3.3V) alacsony neki, de ezt nem volna neki szabad
- a vezetéken összeszed valami zajt a "magas" baudon, ezért vissza kellene állítani 9600-ra, és úgy kipróbálni.
Ebéd után folyt köv.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14377) Janos250 válasza repvez (#14374) üzenetére


Janos250
őstag

Most akkor az eredeti programodban cseréld le erre:
HardwareSerial serial_connection = Serial ;
a
SoftwareSerial serial_connection(10, 11);
sort, és játszd végig ugyanazt amit korábban, de 115200 bauddal mindenütt.
Mi lesz az eredmény?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14378) Aryes válasza Janos250 (#14376) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem az lehet a gond, hogy a boardon van egy 3,3V regulátor, ami feltételezi, hogy a Vcc 5V-ot kér. A típusra keresgélve (miután hiába kértem a kedves kollégát, hogy linkelje a webshopot, ahonnan vette... :U) azt írják több helyen, hogy 3-5V tápfeszt kér a modul. Feltételezem, hogy 3,3V-ra kötve a regulátoron esik valamennyi feszültség, ezért lehet, hogy a TX vonalon a jelszint nem éri el a 3V-ot, az arduino ezért nem érti, mit küld a modul.

(#14379) Janos250 válasza Aryes (#14378) üzenetére


Janos250
őstag

Megeshet, de ne merem azt mondani, hogy dugja az 5V-ra, mert ha mégse, akkor elköszönhet a GPS-től. :((

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14380) Janos250 válasza Aryes (#14378) üzenetére


Janos250
őstag

Az "Absolute maximum rating" azt írja, hogy
Vcc max 3.6 V, és Input pin voltage szintén 3.6 V
Jó lenne írni a GPS-re, rendesen beállítani, de félő, hogy kinyírja az 5V a pinen.
Vagy akár már meg is történhetett, de az is lehet, simán kibírja, de ez kiszámíthatatlan. Így is lehet használni, csak ki kell válogatni a $-al kezdődő sorokat, a többit meg eldobni.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14381) repvez válasza Aryes (#14378) üzenetére


repvez
addikt

[link]
innen rendeltem
De amugy régebben leirtam , hogy alirol vettem és a pontos tipust is leirtam már videokkat is amilyen az enyém. De nem linkeltem a pontos oldalt, mert érdemi adat nincs rajta plusz.

Kiprobáltam minden variáciot , de nem javult a helyzet.
9600 nál csak egy sort visz ,
115200 nál megvan a sortörés, de amugy semmi olvasható.

(#14382) Janos250 válasza repvez (#14381) üzenetére


Janos250
őstag

Ebben a programban cserélted le azt a sort, amit írtam?
https://prohardver.hu/tema/arduino/hsz_14330-14330.html
Eredeti alatt én ezt értettem!

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14383) repvez válasza Janos250 (#14382) üzenetére


repvez
addikt

igen én is erre értettem, mert a többiben nem volt softverserial sor.
de igy is csak a GPS START ig jut el.
Semmi más
Ha a blank kodot töltöm fel akkor jon az adat , de közte meg olvashatatlan értékek.
És amit még észrevettem, hogy a linkelt videoban , az uno boardon, a led csak akkor villan 1-2 mp enként. amikor kapja az adatokat a GPS tol. nálam ez a Rx led ez folyamatosan gyorsan villog, szünet nélkül.

(#14384) weiss válasza repvez (#14383) üzenetére


weiss
addikt

Nincs semmi alkatrészed, amivel próbának szintillesztést tudnál csinálni? CMOS inverter IC?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14385) repvez válasza weiss (#14384) üzenetére


repvez
addikt

szintillesztést, erre rá kellett googliznom, hogy mit jelent, sose hallottam még, de ha tudnám se lenne.
Ahogy mondtam, csak a régebben felsorolt moduljaim vannak bread board meg vezetékek és pár ellenállás

(#14386) Janos250 válasza repvez (#14385) üzenetére


Janos250
őstag

A szintillesztést lefelé (vagyis az Arduino 5 voltjáról a GPS 3.3 voltjára) két ellenállással (egy 1x, és egy 2x értékűvel) meg lehet csinálni, itt is írta valaki (talán Aryes?) korábban, hogy hogyan. Akkor már tudsz írni a GPS-re, és az már sokat segít, mert be tudod állítani, ami elállítódott.
Én mindenesetre beszereznék egy 3.3 V-os lapot is az ilyen szenzorokhoz: pl. egy STM32-t, amiből egész olcsó, 1000 Ft alatti is van, vagy egy ESP8266-ot, az is olcsó, vagy ESP32-t, az 2000 Ft alatt van.
Meg egy korábban említett 2000 Ft-os logikai analizátort. Ennek a használatához nem kell semmi előismeret, ahogy le van írva, ráteszed, elindítod a programot, és látod, hogy ténylegesen milyen jelek mennek.
Ha a két ellenállásos szintillesztést megcsinálod, akkor össze tudod kötni vele az Arduino Tx-jét a GPS Rx-jével. Ha idáig eljutsz, akkor írjuk, hogyan tovább.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14387) Aryes válasza repvez (#14381) üzenetére


Aryes
nagyúr

"nem linkeltem a pontos oldalt, mert érdemi adat nincs rajta plusz."

V.S.

"GPS module NEO-6M, 3V-5V power supply universal
...
Default baud rate: 9600"

Milyen fontos adatok lehetnének még itt ezeken kívül?

[ Szerkesztve ]

(#14388) Aryes válasza Janos250 (#14386) üzenetére


Aryes
nagyúr

A két vonalra mehetne egy-egy 3,6V zener dióda is védelemnek, de ha az eddigi próbálkozásokat túlélte, szerintem felesleges, viszont az 5V tápfeszt az adatlap alapján rá kellene kapcsolni, már csak azért is, mert látszik a nyákon az onboard regulátor, tehát fel van készítve az 5V tápfeszre. Az "Absolute maximum rating" az a breakout boardon lévő GPS modulra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#14389) Janos250 válasza Aryes (#14388) üzenetére


Janos250
őstag

Igen, a tépfesz mehet rá, de a GPS Rx lábát féltem.
Az is igaz, hogy az eddigi próbálkozások során már vagy tönkrement az Rx, vagy ha nem, akkor újra rá lehet adni, de ezt én nem merem javasolni, mert azért mégiscsak rizikós, hogy utólag azt mondja valaki, hogy épp most ment tönkre.
Csak erre az egy lábra kellene egy 2/3-os osztó két ellenállásból, és az már biztonságos lenne, akkor már lehetne rá írni. A másik iránnyal nincs baj, mert ott rendesen olvas, de nem csak text adatokat küld, mert átállítódott.
Zener persze, de nem hiszem, hogy van a srácnak a fiókban, viszont azt írta, hogy pár ellenállása van. Remélhetőleg nem 1 ohmos, és 100 Mohmos.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14390) Janos250 válasza Aryes (#14387) üzenetére


Janos250
őstag

"Default baud rate: 9600"
Ebből is az látszik, hogy véletlenszerűen a próbálkozások során átállítódott, mert jelenleg 115200-al megy.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14391) Aryes válasza Janos250 (#14389) üzenetére


Aryes
nagyúr

Elvileg 10k van neki, 3db 10k-ból össze lehet rakni egy osztót.

Ebből is az látszik, hogy véletlenszerűen a próbálkozások során átállítódott, mert jelenleg 115200-al megy.

El nem tudom képzelni, hogy ez hogy fordulhatott elő véletlenül. :DDD

(#14392) Janos250 válasza Aryes (#14391) üzenetére


Janos250
őstag

Vagy eredetileg úgy kapta, hogy át volt állítva. Mivel ez már egy panelon van, a fene tudja, mit csinált vele a gyártó.

Hoppá!
"Please note that this module ships with defualt settings and a buad rate of 38400."

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14393) Janos250 válasza Aryes (#14391) üzenetére


Janos250
őstag

Itt
https://www.instructables.com/How-to-Communicate-Neo-6M-GPS-to-Arduino/
direktbe összeköti az UNO-val, ezek szerint már a panelon biztosan van valami védelem, tehát ő is összekötheti.
Meg kellene próbálni 38400-on mit csinál jelenleg.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14394) Aryes válasza Janos250 (#14393) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez a panel nem az a panel. Ezen vannak ellenállások a TX/RX pineken, ha jól látom 120Ω(?) Bár osztókat ezeken sem látok, de a másikon a kép alapján az adat lábak direktben vannak kötve a modulhoz.

(#14395) Aryes


Aryes
nagyúr

Asszem meg is van a megoldás: [link]
"However, the Neo-6M GPS chip uses 3.3V, so the GPS TX pin output voltage is about ~2.9V. This is slightly under the Arduino RX pin input voltage for a logic 1 (3.0V). A direct connection works for many people, but it could cause problems with the Arduino receiving the chars correctly."
Tehát mindenképp szintillesztés kell, anélkül nem fog működni a kommunikáció.

Egy teszt idejére a következőt csinálnám: Vcc maradhat akár 3,3V is, a modul TX lábát egy 120 Ω-os (áramkorlátozó) ellenálláson keresztül kötném az arduino-ra, és az arduino lábát egy 10k ellenállással felhúznám 5V-ra.

.
+5V
|
[10kΩ]
|
RX---•-----[120Ω]----GPS TX

[ Szerkesztve ]

(#14396) repvez


repvez
addikt

[link]
A multkor rendeltem ellenállásokat, mikor az I2C-t probáltam.
És akkor mondtátok ,hogy felhuzo ellenállások nélkül nem fog menni.Akkor nem volt itthon egy sem, most ezekböl tudok gazdálkodni.

Szóval, mit mennyit, hova , és hogyan kell tennem most?

(#14397) Janos250 válasza repvez (#14396) üzenetére


Janos250
őstag

Pl. egy db. 10k, és egy db. annak fele körül.
a két ellenállás egyik végükön összekötve.
A 10k másik vége a GND-re, a fele akkor másik vége meg az Arduino Tx lábára.
A GPS Rx lába arra a pontra megy, ahol a két ellenállás össze van kötve.
Akkor már lehet küldeni vezérlő kódokat a GPS-re, de azt még meg kell nézni, milyen kódokkal lehet vezérelni.

Én azt tippelem, hogy a bejövő adatok jók, mert amikor az olvasható szöveg jött, azok egymásután teljes egészében jó adatok voltak.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14398) Janos250 válasza Janos250 (#14397) üzenetére


Janos250
őstag

Megtaláltam a vezérlés leírását, de ezt már majd holnap bogarászom.
https://content.arduino.cc/assets/Arduino-MKR-GPS-Shield_u-blox8-M8_ReceiverDescrProtSpec_UBX-13003221_Public.pdf

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14399) Aryes válasza repvez (#14396) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pedig olyan szépen lerajzoltam... :U

(#14400) Gergosz2 válasza Aryes (#14395) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nálam már több mint másfél éve üzemel egy NEO 7M modullal szerelt nyák, amely TX lábát közvetlenül egy Atmega328p egyik lábára kötöttem. Aóta is szépen teszi a dolgát, beüzemelés óta folyamataosan megy és rá sem néztem azóta.

Amúgy annyit érdemes tudni ezekről, hogy 95% kínai klón és 9600 baudnál és 1s-es update ratenél nem tudnak többet. Hiába van az Ublox szoftvere ami fel is ismeri és látsólag llehet paramétereni is benne, mégsem írható át.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.