Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) gyapo11 válasza Alu (#14099) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, Saleae vagy Pulseview kell hozzá.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14102) Janos250 válasza Aryes (#14098) üzenetére


Janos250
őstag

A beta ingyenes. Legalábbis korábban még az volt, remélhetőleg nem változott.
https://support.saleae.com/logic-software/legacy-software/latest-beta-release
A Pulseview-t is dicsérik, de én még csak a Saleae-t használtam.
Ha esetleg igen, akkor vannak korábbi ingyenes verziók.
Én régebben töltöttem le a standalone verziót, azt használom, ha kell.
Mostanában ritkábban kell. Megvan a kisebb és a nagyobb verzió is.
Kettő (vagy három?) éve, mikor a WS2812-höz csináltam drivert az ESP32-re, lehetetlen lett volna enélkül csinálnom. Ezen láttam az időzítéseket, végig tudtam próbálni, ténylegesen mi lehet, és mi nem.
A digitális tárolós szkópot (hú, de rohadt drága volt, pedig a legolcsóbb kínait vettem) azóta gyakorlatilag nem is használom. A múltkor is csak egy kaputelefon panelhoz használtam, ahol a panel úgy jelez a lakáskészülékeknek, hogy a nyugalmi kb. 18 V vonali feszültséget leviszi 15 V-ra. Na, ezt nem tudtam volna szkóp nélkül kimérni, de Arduino dologban gyakorlatilag mindent.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14103) Aryes


Aryes
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R

(#14104) Janos250


Janos250
őstag

Ez lehetséges? Linux az Arduinon? Na, ne! Legfeljebb valami nagyon-nagyon mini, linuxhoz hasonlító dolog
"Arduino Industrial 101 is an Evaluation board for Arduino 101 LGA module. The ATmega32u4 microcontroller is integrated in the baseboard. The module supports a Linux distribution…"

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14105) Aryes válasza Janos250 (#14104) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kimaradt a link.

(#14106) Aryes válasza Aryes (#14105) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre gondolsz? Ezen Atheros AR9331 processzor van, arra van rendes linux. Az ATmega32u4, ami rajta van, meg az i/o portokért felelős.

(#14107) Janos250 válasza Aryes (#14106) üzenetére


Janos250
őstag

Igen. Valami reklámban akadtam rá, és csak az ATmega32u4-t láttam. Ha komolyabb proci van benne, akkor tényleg lehetséges. :-)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14108) Gergosz2 válasza Janos250 (#14107) üzenetére


Gergosz2
veterán

A Yun alatt is vmi cli linux futott, de úgy rémlik már nem gyártják.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14109) Alu válasza Gergosz2 (#14100) üzenetére


Alu
senior tag

Letöltöttem a demó és a #14102 Janos250 hozzászólásában ajánlott béta verziót, viszont scan közben véletlenszerűen kapok egy hibaüzenetet. 4 MHz és 16 MHz esetén is előjön. Ti találkoztatok már ezzel?

Szerk.: Most próbálgatom és 2 MHz -en stabil, nem jön üzenet. Ahogy feljebb viszem a mintavételi sebességet egyből jön az error. Ezek szerint max. 2 MHz -et tudna az eszköz?! :F

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#14110) Gergosz2 válasza Alu (#14109) üzenetére


Gergosz2
veterán

Érdemes valami jobb fajta USB kábellel használni. Nekem azt a hibát csak 20MHzre szokta kiadni a kicsi doboz esetén.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14111) nsumaniac


nsumaniac
újonc

Sziasztok van egy Arduino Leonardo board-om, szereztem hozzá egy SK6812 ledmátrixot és egy kétsoros LCD display-t, hogyan tudom elindítani ezeket a shield-eket?

(#14112) Aryes válasza nsumaniac (#14111) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pontosan hol akadtál el? [link]

(#14113) Alu válasza Gergosz2 (#14110) üzenetére


Alu
senior tag

Ki fogom próbálni. Köszi!

λŁƯ™

(#14114) Janos250 válasza Alu (#14113) üzenetére


Janos250
őstag

Ha csökkented az aktív csatornák számát, csökken a szükséges sávszélesség is.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14115) kesztió


kesztió
aktív tag

Meg tudná valaki mondani, hogy 433 MHz-es antennánál (STX882-es adó, Arduino környezethez) mennyire kritikus, hogy „szabad kilátása” legyen a vevőre, mert a jelenlegi terv szerint csak a NYÁK (azaz vezetékek) mögé tudom helyezni az adó antennáját, ha mondjuk nem is lesz olyan sok vezeték. Kb. 15, max. 20 méterre kell hogy sugározzon, levegőn keresztül, és fali szerelődobozba lesz építve.
Erről lenne szó, SW433-TH10 (a spirál rész 11,3 mm):

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#14116) kesztió válasza kesztió (#14115) üzenetére


kesztió
aktív tag

Az előbbi hozzászólásommal kapcsolatban:
Tegyük fel, hogy megy tudom oldani a szabad kilátást a vevőre. De ez olyan áron, hogy az STX882-es modul antennakimenetére nem forrasztom rá közvetlenül az antennát, hanem ezt egy pár centis NYÁK-vezetékkel elvezetem egy olyan helyre, ahonnan már van kilátás. Ezt gondolom, szabad csinálni, de szeretném, ha egy szaki meg is erősítené.

Bug és debug fia vagyok én

(#14117) Aryes válasza kesztió (#14116) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én ugyan nem vagyok szaki, de úgy gondolom, hogy ha nyák-vezetősáv helyett pár cm árnyékolt vezetéket használnál, az biztosan működne.

(#14118) kesztió válasza Aryes (#14117) üzenetére


kesztió
aktív tag

Ej, ha látnád, micsoda szardiniásdoboz van ott, eszedbe nem jutna az árnyékolt vezeték. Negyedmilliméterekkel vívom a harcot. :D

Bug és debug fia vagyok én

(#14119) Aryes válasza kesztió (#14118) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nincs egy rossz fülhallgató kábeled? :) Lehet, hogy egy csavart érpár is megteszi olyan rövid távon.

(#14120) kesztió válasza Aryes (#14119) üzenetére


kesztió
aktív tag

Megoldottam végül trükkösen. az antenna csak 11,3 mm, így a NYÁkra merőlegesen is elfért. :D Azaz: látszik is, és az antenna meg a csatlakozás közötti távolság is csak pár milliméter így.

Bug és debug fia vagyok én

(#14121) Alu válasza Janos250 (#14114) üzenetére


Alu
senior tag

Ha csak simán "Hide" -olom az elég? Először amúgy usb hub -ban próbáltam, valószínűleg az is közre játszott... :B

λŁƯ™

(#14122) Aryes válasza kesztió (#14120) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C
Pic, or didn't happen!

[ Szerkesztve ]

(#14123) kesztió válasza Aryes (#14122) üzenetére


kesztió
aktív tag

Türelem.
Az akril előlapot újra kell marni, az örülök, ha Karácsonyig meglesz.

Bug és debug fia vagyok én

(#14124) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis iránymutatásra lenne szükségem.
Egy GPS modul által generált NMEA sorokat szeretném vezetékmentes megoldással tovább küldeni. Itt akadtam el, hogy milyen vezeték nélküli módot válasszak.

A 433mhz-es modul adja magát, létezik belőle Serial (URAT, TTL, nem tudom melyik a megfelelő megnevezés) kivezetéses, ha erre rákötöm a GPS modult direktben akkor szépen sugározza magából a kapott adatokat. Csak mivel több ilyen eszköz lesz közel egymáshoz így gondolom ezek keményen bezavarnának egymáshoz. Minden 433Mhz-ez vevő venné minden 433Mhz adó jelét ha jól sejtem. Ha arduinot teszek közzé akkor ezeket lehet valahogy "titkosítani" / címezni, egymáshoz rendelni?

A másik megoldás a 2,4Gz frekvencia, NRF24L01+PA+LNA-val. Itt ha jól tudom már lehet címezni. Tehát ide mindenképpen mikrovezérlő kell. És ha jól tudom ez még megbízhatóbb, nagyobb hatótávú is. Viszont itt az illesztéssel elakadtam. Ugyebár a GPS modulról megkapom Serialon az adatokat, és ezeket valahogy fel kellene ültetnem az SPI-s NRF24L01-re. Gőzöm sincs hogyan. És a túloldalt pedig az SPI-ről Serialra kiírni...

Melyik megoldással járok jobban, egyáltalán melyik kivitelezhető?
A GPS modul 1Hz-en ketyeg, tehát másodpercenként 1 NMEA (RMC) sort kellene továbbítani.

(#14125) Gergosz2 válasza tonermagus (#14124) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az egész NEMA stringet átakarod tolni? Amúgy NRF24-gyel elég stabil működést lehet elérni, ha a speedet leveszem és a transmission powert feltolod. Hardveres CRC van benne szóval ezzel sem kell játszani.

Vannak kész libek rá, pl MIRF, RF24. Mindegyiket próbáltam és használtam is. De az NRF24 elég jó eszköz, a doksija alapján nem bonyis a használata, így saját 'libet' is csináltam, mert pár byte- ot kellet átküldeni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14126) tonermagus válasza Gergosz2 (#14125) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Értem. Szóval akkor az NRF24 marad. Számomra is szimpatikus volt. Viszont a fő probléma az SPI->Serial, és a másik oldalon a Serial-<SPI konverzió... Annyira nem vágom a programozást, de gondolom itt a bejött adatot valahogy el kellene
tárolni és Serialon kiíratni. Ehhez nincs véletlen valami leírás? Vagy hogy tudom ezt megoldani?

(#14127) Janos250 válasza Alu (#14121) üzenetére


Janos250
őstag

Igen, úgy emlékszem.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14128) Janos250 válasza tonermagus (#14124) üzenetére


Janos250
őstag

Én WiFi-t használok.
Nekem muszáj, mert akár 10 kbyte/sec is kellhet.
Azzal gond nélkül megy, akár távolról neten is.
Nekem az összes hold vett jelét külön-külön el kell küldenem.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14129) tonermagus válasza Janos250 (#14128) üzenetére


tonermagus
aktív tag

És ha szépen megkérlek tudnál abban segíteni, hogyan tudok egy teljes kapott NMEA stringsort ami Serialon érkezik be továbbküldeni változatlanul NRF2401-en (SPI)?

(#14130) Janos250 válasza tonermagus (#14129) üzenetére


Janos250
őstag

Szívesen segítenék, de NRF2401-et soha nem használtam. :((
Mivel az SPI is seriel, én úgy sejtem, hogy ugyanúgy kell átküldeni mint a serialaen, csak a NRF2401 driverét használva.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14131) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok.
Nem étem az alábbi dolgot. ST7789-el szeretnék dolgozni. Többek kozt van a https://simple-circuit.com/nodemcu-esp8266-bme280-sensor-st7789-tft-weather-station/ oldalon lévő kapcsolás (több hasonló is van). Az ST7789-nek van DC portja, de nincs CS portja. A kapcsolási rajznál a DC port van használva, de a programban a CS szerepel, amit már az ellenőrzésnél jelez is mint hibát. Tudnátok segíteni abban, hogy el tudjam indítani a programot?

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14132) weiss válasza Janos46 (#14131) üzenetére


weiss
addikt

Egy hibaüzenettel előrébb lennénk :)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14133) Janos250 válasza Janos46 (#14131) üzenetére


Janos250
őstag

"Another version of the ST7789 display module is shown below. This one has no CS (chip select) pin, its internally attached to GND:"
https://simple-circuit.com/arduino-st7789-ips-tft-display-example/
Más a két vonal szerepe. A CS (chip select) feladata, hogy ha több eszköz van egy buszon, kiválassza azt, amivel beszélgetni akar.
Nálad ennek nincs szerepe, mert külön buszon (SCL, SDA) vannak. Tehát a CS-nek aktívnak, azaz GND-re kötöttnek kell lenni, mert ami azon a buszon jön, az mind neki szól, nem másnak.
"If the display module has a CS pin (Chip Select) then it should be connected to NodeMCU pin D8 (GPIO15)."
A DC pedig az adat/command váltás, ami nem minden eszközhöz kell.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14134) Janos46 válasza Janos250 (#14133) üzenetére


Janos46
tag

Köszi válaszokat.
#14133 Janos250
Értem amit írtál. Ma már későn van (+2 óra). Holnap a szintátalakítóval kipróbálom amit küldtél, igaz ma kisérletet tettem egy nano-val (merthogy sokszor azon is futnak az uno progik), eredménytelenül. Azt viszont továbbra sem értem, miért jelez hibát az amit küldtem. Mindkettóben van CS sor, a tidben végég fut az ellenőrzés. Holnap írok az eredményről.

#14132 weiss
Bocsi, de nem értem amit válaszoltál.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14135) weiss válasza Janos46 (#14134) üzenetére


weiss
addikt

Hát csak annyi, hogy milyen hibát jelez.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14136) Janos46 válasza weiss (#14135) üzenetére


Janos46
tag

Az előzőben küldött
https://simple-circuit.com/nodemcu-esp8266-ds18b20-sensor-st7789-display/
oldalon lévő programban meglehetősen sok hibát jelzett, ráadásul az érzékelő
csatlakoztatását is eléggé zavarosan adta meg, és még arra is hibát jelzett. Ime:

A DS18B20 érzékelő adatcsatlakozója az ESP8266 NodeMCU D5 érintkezőhöz csatlakozik,
amelyet a kód a következők szerint definiál:
// define DS18B20 data pin
#define DS18B20_PIN D2 // DS18B20 data pin is connected to NodeMCU

Talátam egy másik oldalt (és itt több programra is utal)
https://simple-circuit.com/nodemcu-esp8266-lm35-temperature-sensor-st7789-tft/
én is azokat a könyvtárakat használom amivel az is dolgozik. Az ellenőrzésnél a
#define TFT_CS D8 // TFT CS pin is connected to NodeMCU pin D8 (GPIO15)
sornál akad el és a köv etkező hibákat írja (a többi utalt programnál hasonló
a helyzet):

aaa:17:19: error: 'D8' was not declared in this scope
 #define TFT_CS    D8     // TFT CS  pin is connected to NodeMCU pin D8 (GPIO15)
                   ^
C:\Users\Olga\Documents\Arduino\aaa\aaa.ino:21:39: note: in expansion of macro 'TFT_CS'
 Adafruit_ST7789 tft = Adafruit_ST7789(TFT_CS, TFT_DC, TFT_RST);
                                       ^
aaa:15:19: error: 'D3' was not declared in this scope
 #define TFT_DC    D3     // TFT DC  pin is connected to NodeMCU pin D3 (GPIO0)
                   ^
C:\Users\Olga\Documents\Arduino\aaa\aaa.ino:21:47: note: in expansion of macro 'TFT_DC'
 Adafruit_ST7789 tft = Adafruit_ST7789(TFT_CS, TFT_DC, TFT_RST);
                                               ^
aaa:16:19: error: 'D4' was not declared in this scope
 #define TFT_RST   D4     // TFT RST pin is connected to NodeMCU pin D4 (GPIO2)
                   ^
C:\Users\Olga\Documents\Arduino\aaa\aaa.ino:21:55: note: in expansion of macro 'TFT_RST'
 Adafruit_ST7789 tft = Adafruit_ST7789(TFT_CS, TFT_DC, TFT_RST);
                                                       ^
exit status 1
'D8' was not declared in this scope

Jó lenne, ha a hibát meg lehetne oldani, (avatott szemeknek vszin nem nagy gond, hisz mint a fotó is mutatja, működik) mert akkor a többi progit is kipróbálhatnám, és estleg lenne amit használni is tudnák, ráadásul az esetleges eljövendő problémákat javítani is tudnám (lásd a mottóm).

[ Szerkesztve ]

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14137) industrial


industrial
tag

Sziasztok!

Van aki jártas itt Arduino-ArtNET/DMX- MadMapperben?

(#14138) Janos250 válasza Janos46 (#14136) üzenetére


Janos250
őstag

Az Arduino típusú lapokhoz megvan a saját definíciós fájl, abban vannak megadva, hogy pl. a D8 micsoda.
Ha nem tudod mi van definiálva, írd be a SZÁMOT, az biztosan jó.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14139) weiss válasza Janos46 (#14136) üzenetére


weiss
addikt

Ha kiválasztod a boardot az Arduino IDE-ben, akkor elvileg fel kellene oldania ezeket, de ha nem, akkor ez a kép alapján csak írd be a számot Dx helyére.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14140) Janos250 válasza Janos46 (#14136) üzenetére


Janos250
őstag

Valószínűleg nem jó panelt választottál ki az Arduino IDE-ben.
Keresd ki a (nálam ezen az útvonalon)
esp8266\hardware\esp8266\2.7.3\variants\nodemcu\pins_arduino.h
static const uint8_t D0   = 16;
static const uint8_t D1   = 5;
static const uint8_t D2   = 4;
static const uint8_t D3   = 0;
static const uint8_t D4   = 2;
static const uint8_t D5   = 14;
static const uint8_t D6   = 12;
static const uint8_t D7   = 13;
static const uint8_t D8   = 15;
static const uint8_t D9   = 3;
static const uint8_t D10  = 1;
Ebben vannak megadva, hogy pl. a D8 az egy static típusú
(ezt itt úgy kell érteni leegyszerűsítve, hogy globális)
uint8_t, azaz 8 bites előjel nélküli konstans, aminek a számértéke 15.
Ha ez a lap van kiválasztva, nem írhatja ki hibának, hogy:
error: 'D8' was not declared in this scope,
mert meg van adva a D8.
Itt mit állítottál be?
Eszközök/alaplap/alaplap kezelő/ESP 8266 boards/NodeMCU
Ha régebbi IDE fut, akkor nálad még nincs külön ESP 8266 boards,
hanem egyből az alaplapkezelő menüben megtalálod a NodeMCU-t.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14141) Janos250 válasza Janos46 (#14136) üzenetére


Janos250
őstag

Közben látom,már más megoldotta, mindegy, már nem tudom törölni.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14142) Janos46 válasza Janos250 (#14140) üzenetére


Janos46
tag

#14140Janos250
#14139weiss
Heuréka !!!!!
Köszi mindkettőtöknek!

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14143) cstomi15


cstomi15
tag

Sziasztok!

Egy USBASP ISP-vel szerettem volna egy Arduino Pro Mini (ATmega 328P, 3.3V/8Mhz)-re feltölteni egy sketch-et SPI-n keresztül Arduino IDE v1.8.13-as programmal, de sajnos az alábbi kimenetet kapom:

avrdude: auto set sck period (because given equals null)
avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
avrdude: error: program enable: target doesn't answer. 1
avrdude: initialization failed, rc=-1
         Double check connections and try again, or use -F to override
         this check.
Próbáltam direktben kapcsolódni avrdude-al is, de azzal sem jártam sikerrel:
avrdude -p m328p -c usbasp -v -B 5

Próbáltam sok más értéket is megadni a "-B" paraméternek, de nem segített. Próbáltam az USBASP-on a "slow clock" jumpert is beállítani, azzal sem jutottam előrébb.

Hozzá kell tennem, hogy egy darabig úgy próbáltam működésre bírni, hogy a RESET pin-t nem kötöttem hozzá a board-hoz, anélkül folyamatosan a fenti kimenetet kaptam. Miután azt is bekötöttem, utána már más lett a kimenet:
avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x0000
0x0c != 0x00
avrdude: verification error; content mismatch

Ezt követően viszont már folyamatosan az "initialization failed, rc=-1" kimenetet kaptam, akkor is, amikor csatlakoztatva volt a RESET pin.

Nagyon sokat kutattam a neten, hogy mi lehet a probéma. Több helyen írták, hogy frissíteni kellene az USBASP firmware-t, mivel ahogy a warning is mutatja, nem tudja beállítani az SCK-t. Máshol meg azt olvastam, hogy ez nem hiba, mivel a board automatikusan megcsinálja. Egyelőre nem tudok megbizonyosodni, hogy segítene-e, nincsen másik eszközöm, amivel meg tudnám csinálni a frissítést.
A másik, hogy felülírtam a fuse beállításokat, de én ilyet tudtommal nem csináltam. Ellenőriztem a csatlakozásokat, azok biztosan jók, többször is megnéztem. A forrasztásokkal sincsen probléma, ellenőriztem mindent. Most várok majd egy Arduino UNO-ra, hátha azzal sikerül valamit kihozni a dologból.

Van esetleg ötletetek, hogy mit tudnék még kipróbálni, illetve mi is történhetett pontosan?

(#14144) Aryes válasza cstomi15 (#14143) üzenetére


Aryes
nagyúr

Először is meg kéne bizonyosodni róla, hogy jól van összekötve a két eszköz.
Esetleg próbáld meg az AVRDUDESS-t, hátha több sikerrel jársz vele.

(#14145) cstomi15 válasza Aryes (#14144) üzenetére


cstomi15
tag

Köszönöm, megpróbáltam az avrdudess-t is, de ugyan az a jelenség. Többször is ellenőriztem, úgy gondolom az összeköttetéssel nincsen probléma.

Pontosan az alábbi módon van összekötve:

(#14146) Janos250


Janos250
őstag

Srácok!
Használ valaki valami bevált EEPROM égetőt?
Microchip 24LC64-hez kellene, mert amit eddig használtam
EZP2010-et, ahhoz csak WIN XP-hez van működőképes driver, nekem meg 8.1 x64-hez kellene.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14147) Tankblock válasza Janos250 (#14146) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hallo,
Öszintén még nem kellett, de ilyen esetekre van a virtuális gép, vagy linux.....

Release the Beast....

(#14148) Janos250 válasza Janos250 (#14146) üzenetére


Janos250
őstag

Azt hiszem, virtuális gép lesz az ügyből, csak még soha nem csináltam, de majd keresek valami tutorialt. :-(

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14149) gyapo11 válasza Tankblock (#14147) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha a linuxot úgy gondoltad, hogy nem virtuális gépben, hanem bootolni, akkor már bootolhat xp-t is, ahhoz van driver és működik. Csak hát nem szeret az ember kilépni a munkakörnyezetből egy boottal, inkább a virtuális gép ha csak lehet.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14150) repvez


repvez
addikt

na már megjött minden amivel el tudnék kezdeni gyakorolni, de most a softveres oldal rakoncátlankodik.
Egy SG90-s servot probálnél ki elsonek a nano boarddal egy Shildbe téve, de valamiért hibát kapok , hogy valami az alaplap kezeléseel nem jó és nem tudok serial monitort sem nyitni.
Ha a menübe rámenyek akkor oda is ir hibát, hogy az alaplap a null nem elérhető.

Hogy tudom akkor müködésre birni ?
Vagy mi a normális setup a nanaohoz, hogy mindenhez lehessen használni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.