Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Aryes válasza vidékiürge (#14800) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia!

"a PC hangbementén felvenni a receiver segítségével a küldött jelet (jeleket). Így mindent megtudtam a jelről"

:F Hát engem meglepne, hogyha egy PC hangbemenet segítségével mindent megtudtál volna.
Pontosan mi az, amit megtudtál, és az arduinoval miért nem sikerült?

(#14802) vidékiürge válasza Aryes (#14801) üzenetére


vidékiürge
tag

Szia!

Meglep hogy meglep :D Nyilván nem csak egyszerű rákötésről van szó, de nem is nagy művelet. De abban biztos vagyok, hogy nagyon mindent azért nem tudok, mert ha tudnám, nem lenne gondom.
Amúgy ITT a link, amin láthatod, amit rögízteni tudtam. Ebből kinéztem, hogy a pulse lenght 705-710us, 40bites a jelem, valamint visszafejtettem a bitekből a hex és a dec értékeket is. Megpróbáltam az alap rc-switch libraryvel reprodukálni, de sajnos nem sikerült, kicsit homályos is itt már ez az egész.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#14803) Aryes válasza vidékiürge (#14802) üzenetére


Aryes
nagyúr

Library nélkül próbáld meg, bitbang alapon, "kézzel" kapcsolgatni a jelet. A probléma esetleg az is lehet, hogy te egyszerű soros kommunikációként fejtetted meg a jeleket, de nekem inkább hasonlít valamilyen IR protokollra, pl. [link] (biztos nem ez, csak példának írtam), is lehet, hogy a byte értékeket vissza tudtad fejteni, de a küldő library nem biztos, hogy olyan protollon küldi vissza. Össze kéne hasonlítani a kimenő jelet a képen láthatóval, tudsz arról is ilyet csinálni?

(#14804) Aryes válasza Aryes (#14803) üzenetére


Aryes
nagyúr

A pulse length hossza nálam 1ms körül látszik, a 700us honnan jött? alt="" title=""

A mérő szoftver az Audacity? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14805) Aryes válasza vidékiürge (#14802) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy jó fél óra nyomozás után csak annyit tudtam kideríteni erről a protokollról, hogy vmi egyedi, PWM alapú protokoll, [link] tehát az adó részét neked kell megírni, ahogy mondtam, egy sor digitalWrite() + delayMicroseconds() segítségével.

(#14806) Janos46


Janos46
tag

Heuréka, műküdik! megkaptam a megoldást a TP-LINK -re a Windows 10 fórumon.

Lehet, hogy csak annyi a gond, hogy nem jó tartományban "dolgozik", azaz a régi router-ed alapértelmezett belépési címe pl. 192.168.1.1 (ezáltal a DHCP tartomány 192.168.1.100 és 192.168.1.199 közé esik), míg az új router-é meg 192.168.0.1 (ezáltal a DHCP tartomány 192.168.0.100 és 192.168.0.199 közé esik) és ezért nem látja.
A régi routerben nézd meg milyen IP-t osztott ki/ kap az ESP8266 és annak megfelelően állítsd át az új router-ed belépési címét(a DHCP tartomány automatikusan átáll)

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14807) its_grandpa válasza Janos46 (#14806) üzenetére


its_grandpa
tag

#14798 :)

(#14808) its_grandpa válasza vidékiürge (#14802) üzenetére


its_grandpa
tag

Én egy RXB6-al + UNO simán veszem a jelet az rc-switch examples könyvtárában található ReceiveDemo_..... bármelyik . ino-val.
Adni még nem próbáltam de elvileg mennie kéne.
Wiring biztos OK ?

(#14809) its_grandpa válasza weiss (#14799) üzenetére


its_grandpa
tag

Nem tudjuk mi van az ESP-n de a gateway-t 99,99 % be kell állítani rajta. És ha most az 192.168.1.1 akkor soha nem fog IP-t kapni a 192.168.0.*-ból DHCP ide vagy oda.

(#14810) vidékiürge válasza Aryes (#14803) üzenetére


vidékiürge
tag

Ahha, mindjárt ki is próbálom ezt a "bitbang" megoldást digitalWrite() + delayMicroseconds() kombóval.

Igen, most megcsináltam a visszamérést... Hát... nemcsoda, hogy semmi nem történik :D

Teljesen kivehetetlen, ami a reprodukciómból jön. Ráadásul szinte össze kell érinteni az antennákat, hogy ennyit tudjak fogni. A távirányító jelében 6x ismétlés van, itt is ezt alkalmaztam. Ez a tesztkód, de félek, hogy a ez még viccnek is rossz :(
#include <RCSwitch.h>
RCSwitch mySwitch = RCSwitch();
void setup() {
  Serial.begin(9600);
  // Transmitter is connected to Arduino Pin #7  
  mySwitch.enableTransmit(7);
  // Optional set protocol (default is 1, will work for most outlets)
  // mySwitch.setProtocol(2);
  // Optional set pulse length.
  mySwitch.setPulseLength(710);
  // Optional set number of transmission repetitions.
  mySwitch.setRepeatTransmit(6);
}
void loop()
{
  /* le */
  mySwitch.send("0001010011001011011001100000000000110011");
  mySwitch.send("0001010011001011011001100000000000111100");
  delay(5000);
  /* stop */
  mySwitch.send("0001010011001011011001100000000001010101");
  delay(5000);
  /* fel */
  mySwitch.send("0001010011001011011001100000000000010001");
  mySwitch.send("0001010011001011011001100000000000011110");
  delay(120000);
}

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#14811) vidékiürge válasza Aryes (#14804) üzenetére


vidékiürge
tag

Ó, igen, az Audacity a legolcsóbb oszcilloszkóp :D de rájöttem, én a pulse lenght-et rosszul mértem, az 1-es felfutó és lefutó élét mértem le.... igen, 1ms a pulse lenght.

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#14812) vidékiürge válasza its_grandpa (#14808) üzenetére


vidékiürge
tag

jaja, mivel én sem hittem, többször ellenőriztem. Max még az antennán lehet finomítani, mert csak 15cm-es, nem 17,2, de szerintem ez most annyit nem számít, mivel a jelet tudtam venni 10cm-es-el is :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#14813) Aryes válasza vidékiürge (#14810) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már csak azért sem hiszem, hogy ezzel a library-vel sikerülni fog, mert nincs benne az a protokoll, ami ide kellene. A leghosszabb impulzus se éri el az 1ms-t.

* "0" bit: waveform for a data bit of value "0", {1, 3} means 1 high pulse
* and 3 low pulses, total length (1+3)*pulselength, i.e:
* _
* | |___
* "1" bit: waveform for a data bit of value "1", e.g. {3,1}:
* ___
* | |_
*

A te mérésed alapján viszont inkább 1:2 és 2:1 a két bit aránya.

[ Szerkesztve ]

(#14814) Aryes válasza vidékiürge (#14810) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tessék egy library, ami szerintem működni fog. :)

void start(){
digitalWrite(outPin, HIGH);
delay(5);
digitalWrite(outPin, LOW);
delay(1);
}
void stop(){
digitalWrite(outPin, LOW);
delay(7);
}
void l(){ //hosszú magas jelszint
digitalWrite(outPin, HIGH);
delayMicroseconds(666);
digitalWrite(outPin, LOW);
delayMicroseconds(333);
}
void s(){ // rövid magas jelszint
digitalWrite(outPin, HIGH);
delayMicroseconds(333);
digitalWrite(outPin, LOW);
delayMicroseconds(666);
}

A küldés pedig:

start ();
l(); l(); s(); s(); ...
stop();

[ Szerkesztve ]

(#14815) vidékiürge válasza Aryes (#14813) üzenetére


vidékiürge
tag

igen, kb én is úgy látom. Meg nézd csak, sikerült felvennem a sugárzott jelet. Elég nagy a különbség a kettő között :D

az rc-switchel a pulse lenght 4ms. De amúgy meg nagyon fura, mert a programban meg 710us van beállítva :F

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#14816) vidékiürge válasza Aryes (#14814) üzenetére


vidékiürge
tag

Nagyooonjóóóóóóóóóóó :D ezer köszönet! hibátlanul megy!!!! :D az éjszaka közepén jól fel is sikerült minden redőnyt húzni.

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#14817) Aryes válasza vidékiürge (#14816) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C :DD

(#14818) gyapo11


gyapo11
őstag

Valaki mérte már a delayMicroseconds() függvényt, hogy valójában mekkorát késleltet? Mert amikor én egy ciklust pörgettem, kb. 100 kHz jött ki, ami 10 μs a 3 sorra, szóval érdekelne, hogy olyan 20-30 μs alatti értékeknél mekkora a valódi késleltetési idő.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14819) PeterPH válasza vidékiürge (#14816) üzenetére


PeterPH
senior tag

Valami ilyennel azért kompaktabb lenne a kód:
sendcode(const char* sCodeString)
{
start ();
for (const char* p = sCodeString; *p; p++)
{
if (*p == '0') s();
else if (*p == '1') l();
}
stop();
}
és akkor már hívogathanád a sendcode-t:
sendcode("0001010011001011011001100000000000110011");

(#14820) Aryes válasza PeterPH (#14819) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez teljesen így van, de telefonról nem volt kedvem ilyen elegáns kódot írni. :B

(#14821) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Arduinohoz kellene nekem egy olyan szenzor, ami előtt ha elmegyek érzékel. Egy 3 méteres garázs bejáratában lenne és egy villanyt kapcsolna ha bemegyek gyalog vagy a kocsival. Olyan mint az elektromos kapué, csak nem szeretnék mindkét oldalra kábelezni, az egyik oldalt csak egy prizma vagy tükör lenne. Az ultrahangos nem megbízható.

Van ilyen modul?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14822) Janos250 válasza Pubszon (#14821) üzenetére


Janos250
őstag

A mozgásérzékelő szenzort én 2-3 éve próbáltam, jól működött. És olcsó.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14823) Pubszon válasza Janos250 (#14822) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet az lesz.
De az autóra is kapcsol?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14824) Janos250 válasza Pubszon (#14823) üzenetére


Janos250
őstag

Na, azt nem próbáltam, de a radaros igen, és az is olcsó.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14825) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Van egy mérő áramköröm, ami egy Arduino Nano -ból, egy HC-06 bluetooth modulból és egy DS3231 óraáramkörből áll. A mérés szempontjából az lenne a jó ha tudnám valahogy rögzíteni ( mármint az időpontját ) ha elmegy a tápfeszültség. Egyelőre csak annyi ötletem van, hogy az aktuális időt folyamatosan irkálom mondjuk az Arduino EEPROM -jába, így a táp megszűnése előtt beírt idő lesz a kérdéses idő. Viszont az EEPROM -ot nem illik túl soxor írni, így ez még sem jó. Újabb modullal nem szívesen bővíteném az áramkört. Van erre valami jó módszer ? Köszi.

(#14826) weiss válasza JozsBiker (#14825) üzenetére


weiss
addikt

RTC modulon nincs EEPROM?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14827) gyapo11 válasza weiss (#14826) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem úgy rémlik, hogy valamelyiken ram is van. De eeprommal is meg lehet oldani úgy, hogy csak akkor írod be az időt, amikor elmegy az áram. Ehhez kell egy megfelelő méretű pufferkondi, ami egy diódán keresztül töltődik, és figyelni kell a kondi előtt a feszültséget.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14828) JozsBiker válasza gyapo11 (#14827) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

De akkor ha jól értem magának az áramkörnek is erről a kondiról kell mennie a tápfesz megszűnése után, tehát nem kis kondira van szükség.

(#14829) JozsBiker válasza weiss (#14826) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Tényleg van benne, nem is gondoltam volna :-). Még nagyobb is mint a Nano -ban ( 4k ). Legalább 1 millió írást garantálnak, gondolom ez memória "rekeszenként" értendő, nem az egész 4 k -ra.

(#14830) Aryes válasza JozsBiker (#14829) üzenetére


Aryes
nagyúr

4k EEPROM-nál 1millió írási ciklus arra is elég, hogy 30-40 évig másodpercenként írd bele az időt. :DDD

(#14831) JozsBiker válasza Aryes (#14830) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Ha a teljes memóriára vonatkozik az 1 millió akkor 12 napra sem elég, de ha a 4096 cellára külön külön akkor tényleg kinyílnak a lehetőségek :-) . ( Persze egy cellában elég húzós eltárolni a dátumot-időt ).

(#14832) weiss válasza JozsBiker (#14831) üzenetére


weiss
addikt

Ezt cellánként szokták érteni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14833) JozsBiker válasza weiss (#14832) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Akkor jó ;)

(#14834) Aryes válasza JozsBiker (#14831) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha érdekel egy egyszerű wear leveling módszer, szólj, bár asszem le volt már írva a topikban.

Ha mégis nyitott lennél a másik (kondenzátoros) megoldásra, egy attiny85v már 1,8V tápfeszültségtől működőképes, egy 5V-ra feltöltött kondenzátorról szerintem másodpercekig is el tud ketyegni.

(#14835) vidékiürge válasza PeterPH (#14819) üzenetére


vidékiürge
tag

ó, így tényleg elegánsabb, igaz :) Köszönöm!

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#14836) MPM válasza Aryes (#14682) üzenetére


MPM
tag

A kalibrálást meg tudja magának csinálni ez a könyvtár? Vagy nekem kell hozzá túrnom valami skeccset, és mozgatni? Vagy mi a legegyszerűbb módja?

(#14837) Aryes válasza MPM (#14836) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bekalibrálja magát, de indítás után időbe telik, nálam ez eleinte 1-2 perc is volt. Ezt az időt lehet csökkenteni bizonyos alap kalibrációs érték pontosításával, amivel fél perc körüli szintre sikerült leszorítani (addig csak forog körbe-körbe, egyre lassabban, végül megáll).
Az önkalibrációra szükség is van, mert nagyon hőmérsékletfüggő a cucc, kézzel melegítve is hajlamos a slip-re, tehát nem lehet permanens módon előre kalibrálni sajnos.

(#14838) mester19


mester19
csendes tag

Sziasztok!

Most kezdtem el kísérletezni az Arduinoval és vettem hozzá egy rfid olvasót, annak apropóján, hogy most lett a panelban cserélve az ajtó nyitója rfid-sre. Amit adtak hozzá, azt tökéletesen olvassa, de a bejárati ajtóét nem tudja. Mi lehet ennek az oka?

(#14839) Janos250 válasza mester19 (#14838) üzenetére


Janos250
őstag

Az RFID általában kettő félét (van több is, de azok ritkábbak) használ.
13,56 MHz, illetve 100 khz felett valamivel.
Milyen gyártmány az ajtónyitó? Codefon?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14840) mester19 válasza Janos250 (#14839) üzenetére


mester19
csendes tag

Szia!

Elnézést, hogy csak most írok, de hét közben nem nagyon van időm a hobbimra.
Igen, a kapunyitó az Codefon. Akkor az olvasónál kellene/tudnám beállítani, hogy milyen frekvenciatartományban működjön?

(#14841) Janos250 válasza mester19 (#14840) üzenetére


Janos250
őstag

A Codefon proximity kártyaolvasója 125 kHz-en működik. Ha nem ilyen olvasót vettél, akkor nem tudod olvasni. Én USB olvasót használok, az megfelelően működik.
Írható kütyü átírását nem próbáltam. Amikor új egységre van szükség, felprogramozom a kaputelefon kapunál lévő egységén.
Ha ügyetlenül csinálom, akkor mondjuk másfél perc, egyébként meg kevesebb. Persze kell hozzá a központ mesterkódja, ami a panelra van írva, de a szerelők előszeretettel írják át olyanra, amit csak ők tudnak, mert egy ilyen kulcstartó 100 Ft itt Magyarországon is, de a szerelők meg 1-3 ezer Ft-ért programozzák be.
Van benne egy EEPROM, azt kivéve én Arduinoval olvasom.
Korábban vettem olyan olvasó kártyát, amiben már van egy STM8, ami dekódolja a jelet, és közvetlenül soros vonalon küldi az Arduinonak, de az gyakorlatilag használhatatlan. Az egyszerűbbik (gyakoribb) az állítólag jó, de azt még nem próbáltam.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14842) Aryes válasza Janos250 (#14841) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erről a kulcstartó programozásról mondhatnál többet, két kulcstartót is fel kéne programoznom. :)

(#14843) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Nem arduino, hanem STM32 és HAL, de lehet tudtok segíteni.

Rendeltem az aliexpressről egy multifunctional shieldet, ilyet: [link]
Szeretném a 7 szegmenses kijelzőt működésre bírni, de nem igazán járok sikerrel.
Ahogy az oldalon is látszik a kijelzőt 2 kaszkádba kötött 595-ös shift regiszter vezérli, így elvileg 16 bittel lehet "feltölteni". Az egyik shift register a szegmenseket, a másik a kijelzőket egyenként engedélyezi.

Íratm is hozzá egy progit ami így néz ki:

int digits[16] = {1,1,1,1,1,0,1,0,1,0,1,1,0,1,1,0};

int main(void)
{
int digits[16] = {1,1,0,1,1,0,1,0,1,0,0,1,0,1,0,0};
while (1)
{
HAL_GPIO_WritePin(STCP_GPIO_Port, STCP_Pin, GPIO_PIN_RESET);
for(int i=0; i>=15;i--){
HAL_GPIO_WritePin(SHCP_GPIO_Port, SHCP_Pin, GPIO_PIN_SET);
if(digits[i]==1){
HAL_GPIO_WritePin(DS_GPIO_Port, DS_Pin, GPIO_PIN_SET);
}else{
HAL_GPIO_WritePin(DS_GPIO_Port, DS_Pin, GPIO_PIN_RESET);
}
HAL_GPIO_WritePin(SHCP_GPIO_Port, SHCP_Pin, GPIO_PIN_RESET);
}
HAL_GPIO_WritePin(STCP_GPIO_Port, STCP_Pin, GPIO_PIN_SET);

}

STCP: LCHCLK, storage register clock input
SHCP: SFTCTLK, shift register clock input
DS: serial data

Sajnos az eredmény egy katyvasz, nem azt írja ki amit szeretnék, mindig ugyanaz a minta jelenik meg akármilyen értékek szerepelnek a tömbben.

Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#14844) Janos250 válasza bear_ (#14843) üzenetére


Janos250
őstag

"Mi lehet a hiba?"
Fogalmam sincs, de az STM32 portjai kényelmesen használhatók közvetlen címre írással. Régebben én így csináltam.
Én úgy próbálkoznék.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14845) Janos250 válasza Aryes (#14842) üzenetére


Janos250
őstag

1. Program módba való belépés: 000 <kulcs> mesterkód <kulcs>
2. Kártya felprogramozása: 90 <kulcs> lakásszám <kulcs> kártya közelítése <kulcs>
Válaszként kapod, hogy az adott lakáshoz ez hányadik tag.
3. kilépés: DEL

Kell hozzá a mesterkód ismerete.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14846) Aryes válasza bear_ (#14843) üzenetére


Aryes
nagyúr

Rossz a logika, a clock alacsony szintje alatt kell kiírni a buszra a data bitet, felfutó élnél lesz érvényes, te fordítva csinálod.
Meg kell cserélni a

HAL_GPIO_WritePin(SHCP_GPIO_Port, SHCP_Pin, GPIO_PIN_SET);

és a

HAL_GPIO_WritePin(SHCP_GPIO_Port, SHCP_Pin, GPIO_PIN_RESET);

sorokat, így:

while (1) {
HAL_GPIO_WritePin(STCP_GPIO_Port, STCP_Pin, GPIO_PIN_RESET);
for(int i = 0; i >= 15; i--) {
HAL_GPIO_WritePin(SHCP_GPIO_Port, SHCP_Pin, GPIO_PIN_RESET);
if(digits[i] == 1) {
HAL_GPIO_WritePin(DS_GPIO_Port, DS_Pin, GPIO_PIN_SET);
}else {
HAL_GPIO_WritePin(DS_GPIO_Port, DS_Pin, GPIO_PIN_RESET);
}
HAL_GPIO_WritePin(SHCP_GPIO_Port, SHCP_Pin, GPIO_PIN_SET);
}
HAL_GPIO_WritePin(STCP_GPIO_Port, STCP_Pin, GPIO_PIN_SET);

}

Az is lehet, hogy túl gyorsan küldi ki a kód a biteket, nem tudom milyen órajelen fut a kontrollered, de vmi minimális delay kellhet esetleg a for ciklus végére, a bitek közé, ha a fenti kód se működne helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#14847) Aryes válasza Janos250 (#14845) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt mondod, hogy a mesterkódot, ha a szerelő nem változtatta meg, úgy tudom meg, ha szétszedem a kaputelefont és megnézem a panelre írt kódot? 🤔

(#14848) Janos250 válasza Aryes (#14847) üzenetére


Janos250
őstag

Igen, de általában megváltoztatják. Vissza lehet persze állítani, de némelyik szerelő le is törli a panelról. Arra is van furmányos módszer, de az már macerásabb, mert ki kell venni az EEPROM-ot.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14849) mester19 válasza Janos250 (#14841) üzenetére


mester19
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#14850) gyapo11 válasza Janos250 (#14848) üzenetére


gyapo11
őstag

Ez nem olyan, mintha a mobiltelefon szolgáltató nem adná ide a PUK kódokat, és csak pénzért lenne hajlandó feloldani a sim-zárat 3 sikertelen próbálkozás után? Vagy a tv/beltéri egység boltban nem adnák ide az akármilyen kódot és pénzért ki kellene hívni őket ha szükség van rá. Nekem időközönként rebootolni kell a beltérit, és ahhoz is kell a kód.
Vagy a router admin jelszavát, és akárhányszor változtatni akarok valamit a routerben, akkor pénzért kijönnek és majd ők belépnek.
Megveszek valamit és azért nem tudom használni valamilyen szolgáltatását az eszköznek, mert nem adták ide a hozzá szükséges jelszót. Nem tudom ez szabályos-e, van-e joguk hozzá.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.