Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13729) sMogyi86 válasza gyapo11 (#13725) üzenetére

#13724 @aryes
A koncepcióm egy PC ház mod projekt része. Így abba ezek a kész megoldások nem passzolnak sajnos. Elsősorban méreti és kialakítási okokból. Igaz ugyan átszerelhetném őket, viszont nem túl meggyőző az az egyszem sima billentő kapcsolós megoldás. De mindenképpen köszi a tippet!

#13725 @gyapo11
Igen, a logikai leválasztás megvan. Azt természetesen én elvégezném kézzel. Ahogy máskor is.

A 3 eszköz amit többé-kevésbé különböző módon kell kapcsolgatnom:
- USB 2.0 Floppy (adat+táp az USBról): Ez az egyszerűbb, ha jól értem. (valami CMOS kapcsoló, utána nézek)
- USB 3.0 IDE HDD(Super Rack): A tápot tudom külön, kézzel lekapcsolni már most, az megoldott. Az adat vezetékekre itt is jó ugyan az a megoldás mint az USB 2.0 esetben? (CMOS kapcsoló)
- Rendes, belső SATA ODD, aminek csak a tápját szeretném lelőni. (akkor erre már nem jó a CMOS?)

Miért írtad? Mire gondoltál, mikor írtad: "Arduinoval kapcsolgatni egy analóg kapcsolót vagy egy fetet a legkisebb probléma itt."?

"A félelem az elme gyilkosa."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.