Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13727) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használt már elektromágnest Arduinoval?
Találtam a neten egy ILYET

Igazából egy 2 kg-os tárgyat szeretnék vele megtartani. Ha minden igaz akkor ez ~5kg-ot bír.
Eddig ezt egy szervókar tartotta meg majd engedte el de úgy gondoltam ideje egy kicsit fejleszteni.

Szerintetek:
- Az elektromágnes stabilabb, megbízhatóbb mint egy szervó? Ha jól gondolom akkor az elektromágnesek nem mennek túl sűrűn tönkre... Legalábbis ritkábban mint egy szervó...
- A linkelt 6V-os elektromágnest 5V-al is meg tudom hajtani? Mit csinál ha kevesebb a feszültség: nem jön létre mágneses mező, létrejön de gyengébb lesz vagy ki-ki hagy a mágneses mező? Illetve mi a helyzet ha magasabb feszültséget, mondjuk 7,2V-ot adok rá? Kapásból tönkremegy?

Mindenképpen arduinoval szeretném vezérelni. Ha beérkezik a kért PWM jel akkor kellene hogy felépüljön a mágneses mező. Ezt ti is Relé+Arduinoval oldanátok meg? Vagy van erre egyszerűbb megoldás is?


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.