Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Blue Eagle válasza tolvaj! (#850) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szerintem is le lehet gyalulni, csak legyen full readback és "FT-nek emészthető" preloader. Mert utóbbit az FT readback nem tud, csak azt a 6MB-os preloader partíciót egyben. Az MTK Droid meg flesselhető preloadert (119 kB) gyárt átalakítás után a preloader és dsp-ből (2048 kB).

[ Szerkesztve ]

(#852) tolvaj! válasza Blue Eagle (#851) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nekem 3 féle van, egy spft readback. De preloader formázás nélkül küldöm rá, mert ha az sérül imádkozhatok én Ganesha- hoz is, még ő és a haverjai sem teszik helyre a telefont! :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#853) ksanc válasza tolvaj! (#850) üzenetére


ksanc
őstag

Ilyen FW-vel én még nem talákoztam :)
De én akkor is az FW Upgrade-t használnám. Márha van persze bármim, amiből gyárthatok egy fw-t.
Persze az igaz, hogy én nem foglalkozom nagyüzemben telók javításával, mert amikor az x-dik jólszituált jönne azzal, hogy höráraktamazwindóz23-at a zandroidradenemment osztmegpróbátam rárakni a haver androithját azenyimre a cwmtrwpaos rekúveryvel de assementpedigénnagyon értekhozzá kiráyvagyokmost nem megy de persze minden kelleneatelóról, akkor annak nem lenne annyira jó vége :D

[ Szerkesztve ]

(#854) tolvaj! válasza ksanc (#853) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ilyen "értelmes" ember szerencsére még nem keresett meg :) az aosp romot én tettem fel gergelynek anno, mert megbízhatónak látszott a visszajelzésekből, aztán egyszer csak lett ami lett. Hidd el használtam az upgradet, de nem használt. Akkor is azt írtad, hogy próbáljam meg és megtettem, de nem volt eredménye. Ilyenkor már tanácstalan voltam és azért kapott formázást! Azóta eltelt pár hónap, nem szólt, hogy baj lenne :DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#855) ksanc válasza tolvaj! (#854) üzenetére


ksanc
őstag

Elhiszem :)
Ahogy írtam, én ugyan nem foglalkozom ezzel nagyban, de egyéb tapasztalataim alapján az ember néha belefut olyan dolgokba, hogy a haját tépi, és hiába írja le, hogy igen, megcsináltam, igen, kellene mennie, igen igazad van b**meg, de akkor sem jó :D
Szóval nem azt akartam írni, hogy TE nem tudod, hogy mit csinálsz, egyébként is szerintem nagyobb tapasztalatod van, mint nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#856) tolvaj! válasza ksanc (#855) üzenetére


tolvaj!
őstag

Tudom, hogy nem sértésnek szántad, de hidd el, jobban érted mint én a mit miértet! Én vagyok a száz majom és Shakespeare: Romeo és Júliája amikor telefonokat hegesztek :DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#857) ksanc válasza tolvaj! (#856) üzenetére


ksanc
őstag

Jelentem alássan, neked volt igazad: a format ALL+download szintén töröl mindent!
Há' most nézem, miért nem hív az én kedvesem: mert invalid imei van :D De én csak a térerőket néztem :)
Ezért még kapni fogok :(
Mentésből ment vissza, most megint jó.
Na ezt jó tudni, megmondom őszintén, meglepődtem. Á, nem pont ezt magyarázta mindenki :W :U :K :DDD
Szóval én is megerősítem ( :U ): a format opciót csak úgyis-minden-mindegy-már alapon használjuk, pláne ha nincs tuti mentésünk! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#858) ksanc válasza ksanc (#857) üzenetére


ksanc
őstag

Illetve majd még 6-a után foglalkozom a dologgal, mert pl. a protect blokkok sértetlennek tűnnek.
Most már kíváncsi vagyok, mi is történik ilyenkor.

(#859) hzx0 válasza Nerich34 (#809) üzenetére


hzx0
aktív tag

Általában itt lehet találni a testpoint megoldásokat. Valahol itt van leírás is hogy hogyan kell kimérni. Nekem is itt segítettek anno amikor hozzám került egy letéglázott mtk-s telefont . Szétszedtem a telot lefényképeztem az alaplapot a képet beraktam a fórumba. Amikor @pigot letéglázta a thl w100 at sikerült kimérnie multiméterrel a testpontot #137-hsz Mivel már kb minden mindegy ilyenkor az alaplapnak megéri egy kis időt ráfordítani a keresgélésre és olvasásra.

[ Szerkesztve ]

(#860) ksanc válasza hzx0 (#859) üzenetére


ksanc
őstag

Ezzel az a probléma, hogy a sima usb tesztpontokat nem tudod használni, ahhoz szintén kell a preloader.
A kimérés nem rossz dolog, de ahhoz már érteni is kell hozzá és hacsak nem a jó haverod az, aki a hozzáértő, nem biztos, hogy megéri a dolgot.
És ha meg is van minden a JTAG-hez, még mindig ott az égetőszoftver és az illesztő elektronika.
És nem árt kb. ilyen szintű ismerete a hardvernek :)

Ezen találtam is érdekes dolgot: több helyen említik a Based on your system level design... mondatot, többek között a GPS-el kapcsolatban is. Vagyis az alaplap tervezésétől függően ha jobb vételre van szükség, akkor nézd meg a javasatokat.
Írtam még korábban a GPS topikban, hogy megvan a gyártói ajánlás a chiphez, az alaplap tervezője és gyártója dönti el, milyen megoldást használ.
Szóval az MTK chipek igenis képesek a tuti vételre, csak éppen az óccsó körítés miatt nem lehet kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#861) hzx0 válasza ksanc (#860) üzenetére


hzx0
aktív tag

Mivel akkor töbször alkalmaztam azon a telefonon semmi extra nem kell hozzá ha megvan a testpoint. Nem rávalo preloader (komplett rom) lett rá huzva. Telo tök tégla volt. Mikor testpointot zárod gnd-vel megjelenik az eszköz win eszközkezelöbe pár mp-re. Ha vcom driverek rendben vannak spft ugyan ugy elindul mintha rendesen flashelnél. Volt itt egy srác privibe kereset anno egy jiayu g2 téglával és mint tök amatör kimérte a testpointot.

(#862) Nerich34 válasza hzx0 (#859) üzenetére


Nerich34
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#863) ksanc válasza hzx0 (#861) üzenetére


ksanc
őstag

Na akkor az tök jó.
Jó lenne tudni, hogy általában működik ez, vagy egyes gyártók megnehezítik-e a dolgot.

(#864) Keeperv85 válasza ksanc (#860) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Régebben volt leírás arról, hogy a headset csatlakozó bemenetét fel lehet használni arra, hogy meta módba tegye valamelyik SoC-ot, de nem tudom azzal a projekttel mi lett.

Format ALL + Download: töröl mindent, preloadert, mindent. Csakhogy utána ugye szépen felírja újra, ami megvan a romban, így a preloadert is. Ha a sima formattal nekimész, akkor is bizonyos verziók visszaírják rögtön mentésből... nem mindegyik... :Y

A nagy baj ettől kezdve az, hogy preloaderben van maga az USB élesztés, ami így padlót fog. Nem javítható az ilyen cucc, mert többnyire nincsen kivezetve a flash IC beíró lába, kivenni pedig nem tudod, mert ragasztott. Letépi az összes pad-et az a takony,amivel aláöntik. Ha ki is jön, ott van a proci is mellette, az is mehet vele a kukába. Csere darabokat szerezni szinte lehetetlen külön.... szóval nem javíthatóak sajnos...

(#865) hzx0 válasza Keeperv85 (#864) üzenetére


hzx0
aktív tag

Igen ezen a vonalon is lehetne talán próbálkozni. USB to UART cable Én vettem is ilyen kábelt a linuxos beltérimez (Jtagoláshoz rendben működik). Telefont még nem volt módom kipróbálni. Szerencsére nem került mostanában hozzám téglásítót példány amin büntetlenül kilehetne próbálni. Egyébként XDA elég sok találatot ad erre a PL2303 átalakítóra.

(#866) gyuresz68


gyuresz68
csendes tag

Helló. Van egy Jiake V5 telefonom és mivel csak 512 Mb ram van rajta arra gondoltam megformázom a belső memóriát ami 1.3Gb. Csinálok rá egy ext particiót és egy swap particiót pc-n a minitoollal meg is csináltam, de a telefon nem látja, kell e még valamit csinálni, hogy használható legyen?

[ Szerkesztve ]

(#867) cappa72 válasza gyuresz68 (#866) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha a kernel nem támogatja a swap-ot, akkor nem fog menni. Nem hinném, hogy erre egy Jiake képes.

megformázom a belső memóriát ami 1.3Gb
Ez melyik partíció volna?

Csinálok rá egy ext particiót és egy swap particiót pc-n a minitoollal meg is csináltam,
A belső memórián? Ezt hogy érted?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#868) gyuresz68 válasza cappa72 (#867) üzenetére


gyuresz68
csendes tag

Helló. Összekötöttem pc-vel és a minitoll látta a 4Gb ból maradt 1.3Gb tos particiót és azt formáztam meg.

(#869) cappa72 válasza gyuresz68 (#868) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajnos én nem ismerem ezt a minitoll-t, így nem tudok rá reagálni.

Amire tudnék reagálni az az, hogy ha MTK-s a telefon, akkor mit mutatnak az alábbi parancsok kimenetei:
cat /proc/dumchar_info
cat /proc/partitions
mount
Ezekből jobban érthető, hogy milyen partíciók léteznek egyáltalán a telefonban, az eMMC-n.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#870) gyuresz68 válasza cappa72 (#869) üzenetére


gyuresz68
csendes tag

Mtk 6572-es a teló.hol kell kiadni ezeket a parancsokat?

(#871) Blue Eagle válasza gyuresz68 (#870) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az MTK Droid Root & Tools -ban van adb konzol. Legyen aktív a telón az USB hibakeresés, összekötöd PC-vel elindítod az MTK Droidot és ha detektálja a telót mehet az adb konzol. Konzolba: adb shell enter, ezután vágb be amit cappa írt neked.

(#872) tolvaj! válasza gyuresz68 (#870) üzenetére


tolvaj!
őstag

Vagy letöltesz egy terminal emulátort a play áruházból és azon keresztül.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#873) csongi


csongi
veterán

sziasztok!
Van egy lenovo p 770.
Jelenleg nem indul el. A lenovo felirat meg van, de ennyi. CWm-be sem indul.
Pc-re dugva csak háttértárolónak ismeri fel a telefont.
Mit lehet tenni?

(#874) Blue Eagle válasza csongi (#873) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Újra kell flesselni a romot. Valószínű magával az Android rendszerrel történt valami nem odaillő dolog.

(#875) csongi válasza Blue Eagle (#874) üzenetére


csongi
veterán

A flass program sem ismeri fel a telefont, :(

(#876) Blue Eagle válasza csongi (#875) üzenetére


Blue Eagle
őstag

De felismeri az. Mármint a Smart Phone Flash Tool. Erre gondolsz? A preloader Vcom usb driver telepítve van? Az csak akkor él ha a FT aktív.

(#877) csongi válasza Blue Eagle (#876) üzenetére


csongi
veterán

Ez eddig meg van :)
Sp tools látja ismeri. A Scatter fájl a gyári romban benne van ugye?

(#878) Blue Eagle válasza csongi (#877) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen. Raktál már így fel romot? Biztos, hogy a telódhoz való a rom?

(#879) tolvaj! válasza csongi (#877) üzenetére


tolvaj!
őstag

Szia! Előtte lehet nem ártana,a stratégiai partíciókat lementeni. Protect f, protect s és nvram. Azt is megtudod csinálni az ft-vel, nem kell "élő" telefon hozzá.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#880) csongi válasza Blue Eagle (#878) üzenetére


csongi
veterán

Jah valamikor régen egyszer küzdöttem vele.
De nekem elég lenne egy recowery is. de csak 3* fut el alol a ciklámen csík qztán megáll a dolog. Recowery sem megy fel, ugyan ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#881) Blue Eagle válasza csongi (#880) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A ciklámen csík jelenti a kipipált azaz feltölteni kívánt részek checksum ellenőrzését. Ha ennek vége, akkor írja ki alul, hogy search, ezután kell a telót rárakni az usb-re, vagy az akkut visszatenni. A mindenek előtti mentést az érzékeny partícióknak én is javaslom. Avagy mottó: mentés nélkül sehová.

[ Szerkesztve ]

(#882) csongi válasza Blue Eagle (#881) üzenetére


csongi
veterán

És menteni hogyan?

(#883) WOT-H-A-C válasza csongi (#882) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Pont ezeket linkeletem be a minap az F1 topikba... :U Ha rákeresel a nevemre megtalálod!!

Tessék...

[link]

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#884) csongi válasza WOT-H-A-C (#883) üzenetére


csongi
veterán

Thx, ezt a xart leküzdöm és utána jön amott az első hsz :)

(#885) Upo


Upo
addikt

Találtam egy sp flash tool gyűjteményt, ha valakinek kellenének régebbi verziók.
Jelszó:
bm-smartphone-reviews.blogspot.com

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#886) WOT-H-A-C válasza Upo (#885) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia! Köszönjük pont jókor jött!! :) :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#887) ksanc válasza Upo (#885) üzenetére


ksanc
őstag

Tyű, ez annál sokkal több, nem csak SP Flash Tool-ok, sőt, az inkább a jelentéktelenebb tésze :D

(#888) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Egy darabig nem kerülök gép közelébe. Valaki feltenné ezt a pakkot dropboxba :B ?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#889) WOT-H-A-C válasza tolvaj! (#888) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Már szedném le őket de ezt az ilivid f@szságot erőlteti... mi ez? :(((

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#890) ksanc válasza WOT-H-A-C (#889) üzenetére


ksanc
őstag

Ne a reklámokra kattints :D

(#891) tolvaj! válasza WOT-H-A-C (#889) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nemtudom, de telefonon gyakorlatilag lehetetlen hozzá férni ezért kértem!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#892) WOT-H-A-C válasza tolvaj! (#891) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Le akarom szedni és feltolni data.hu-ra...

Most már emlékszem ezzel az ilividel már egyszer benyaltam annó kellett 1 nap mire kiirtottam!!! :D

ksanc: segíts már nekem mert mindjárt nyomok egy format c:\ -ot!!! :DDD

Mire kattintottál?

Laza... : akkor mire?

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#893) Laza... válasza WOT-H-A-C (#892) üzenetére


Laza...
addikt

pont datára? fosch 2

Never give up!

(#894) ksanc


ksanc
őstag

:DD

Laza...: én is data-t használom. De elismerem, hogy a 150MB-os limit prémium fiók nélkül még a letöltésre is nem igazán aranyos

[ Szerkesztve ]

(#895) WOT-H-A-C válasza ksanc (#894) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Acces folder megvan nem ez a gondom... leszipkázni nem tudom a tartalmat!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#896) ksanc válasza WOT-H-A-C (#895) üzenetére


ksanc
őstag

Ja igen. Na én meg ezért utálom pl. a 4shared-et is.
Regisztrálnod kell, anélkül a 20 mp-s free letöltésre kattintva facebookos, twitteres meg mittudomén milyen fiókkal tudsz csak letölteni. Ami úgy megy, hogy engedélyt kell adnod, hogy a 4share hozzáférjen bizonyos adataidhoz.
Na ez nekem nem játszik, ezért regisztráltam még régebben külön.
Gyors és ingyé' van.

(#897) WOT-H-A-C válasza ksanc (#896) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Már megvan köszönöm, közben megcsináltam a reget!!! Hogy húzná telibe az..... innen már akkor én is vissza tudom osztani simán ugye?

megosztás kipróbálnád?

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#898) ksanc válasza WOT-H-A-C (#897) üzenetére


ksanc
őstag

Csak egyesével tudod letölteni, vagy a b1 formátumot választva. Ez valami free archivumkezelő cucc, az így tömörített cucc már jön lefelé nekem, de felrakni én is csak data-ra tudom :)

update: mit próbáljak ki? Megosztottad ugyanúgy 4shared-en?

[ Szerkesztve ]

(#899) Laza...


Laza...
addikt

Miért nem rakjátok megára pl.? mindenféle kliens van hozzá, egyszerű kezelni, gyors. Szarakodni tök felesleges magyar xarokkal.

Még a yandex is fényévekkel jobb

Never give up!

(#900) WOT-H-A-C válasza ksanc (#898) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen...

Saját acc-ba áttudtam szipkázni kezdésnek két mappát... fentebb megosztottam mostmár sajátból így már én letudom szedni kérdés hogy más is?

Laza... lehet hogy az lesz...holnap csinálok egy mega accot is! :DD

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.