Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Keeperv85 válasza Pogika (#2000) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ott még lehet működött ez a trükk, többé nem fog, ha ebből a szoftverből az új verzió kerül a készülékekbe... És kerül, mert látom egyre többen. A format opció után egy dolog biztos: az IMEI vesztés. Az pedig nem járható úgy, hogy ez minden factory reset után bekövetkezzen, szóval nem olyan egyszerű visszatenni, ahogy most azt leírtad... :N

(#2002) Pogika válasza Keeperv85 (#2001) üzenetére


Pogika
aktív tag

Innen esetleg egy nvram mentès? Azt vettem èszre hogy format után, ha visszatettem az nvram mentèst, visszakerült a lock is. Akkor nem kène állandòan ùjraìrni, csak visszatenni recoveryből.

(#2003) Keeperv85 válasza Pogika (#2002) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs értelme... Nem tudod egyelőre ezt a cuccot kijátszani...

(#2004) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sikerült már valakinek esetleg Lolli lemezképbe root jogot belerakni? :B

(#2005) cappa72 válasza Keeperv85 (#2004) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szégyen vagy nem, nem is láttam lilapuppot még asszem'

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2006) ego2121


ego2121
csendes tag

Üdv mindenkinek! Sikerült elinditani a kis büdöset (JIAYU S3) ,de van egy egyetemes kérdésem:Fleshelésnél PIPA KELL vagy nem KELL a PLEROALDER NÉGYZETÉBE???
Mindenkinek köszönöm a hozzászólását

(#2007) ego2121


ego2121
csendes tag

Még egy ! Hol találok egy JÓ NAVROM Programot 64 bites procihoz?????

(#2008) Keeperv85 válasza ego2121 (#2006) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A kérdésre a válasz az, hogy a gyári rom frissítés, akkor van, hogy muszáj, ha viszont nem gyári, bizonytalan a forrása, akkor nem is ajánlott...

(#2009) Keeperv85 válasza cappa72 (#2005) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Érdekes hibát produkál most nálam:

Kimásoltam read back-el a system lemezképét, visszafelé 97% körül túlfut a felírás. Átmásoltam Linuxra nyilván, hogy nem-e sérült, mountolható, bele tudtam szerkeszteni... Nem értem... Megpróbáltam újra, újra ugyan ez... :W

(#2010) cappa72 válasza Keeperv85 (#2009) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha a spare-t nem mented akkor mi a helyzet?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2011) Keeperv85 válasza cappa72 (#2010) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

O-o... valamiről én is lemaradtam.. azt hogyan hol és mikor és mennyire? :B

(#2012) cappa72 válasza Keeperv85 (#2011) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az 5-ös FT-nél van opció kiválasztani (hú de régen csináltam már ilyet...), hogy a spare-t is mentse. Valahol azon a részen, ahol a hex adatokat megadod, meg megadod azt, hogy melyik típusú partíciót mentse (BOOT_1, EMMC_USER vagy ilyesmi), na ott kéne lennie szintén egy legördülő menünek, ahol ez kiválasztható. Sajnos nincs képernyőképem róla.
Egyszer itt szívtam vele: [link]. Page + spare mentéssel nagyobb lett a mentés, mint kellett volna...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2013) Keeperv85 válasza cappa72 (#2012) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Már nincs ilyenre lehetőség.... :U

(#2014) cappa72 válasza Keeperv85 (#2013) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna nem tudom sem megcálfolni, sem megerősíteni, de ha esetleg gépközelbe kerülörk, akkor megnézem, hogy mire is emlékszem jól/rosszul.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2015) cappa72


cappa72
nagyúr

Itt válaszolok a kérdésre, ami a felmerült a szakmai topikban, mert inkább ide való.

Az MTKDroidtools írja is, hogy CWM-ből lehetne root-olni.
Ha nincs mentésed, akkor SP Flashtool readback-kel le tudod menteni komplett az egész rendszert.
scatter file-t lehet készíteni az MTKDT-vel.
Mentés nélkül ne csinálj semmiféle módosítást!

Ha a mentés megvan, és ext4 a system fájlrendszere, akkor CWM-met lehet kérni itt.
Ha van már cwm, akkor azt flashtool-lal fel lehet tenni, és utána már onnan a root-zip-et feltéve simán root-olt lesz a telefon.
Persze jó volna tudni, hogy milyen droid verzió futkos azon a telefonon.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2016) Geller72 válasza cappa72 (#2015) üzenetére


Geller72
veterán

Köszi, hogy foglalkozol a problémámmal. Sajna én nem vagyok ebben penge, csak most szembesültem a problémával és próbálom megoldani. De ugye nem értek hozzá, nekem ez így elsőre kicsit magas. Nem mondom, hogy egy gombos megoldásra várok, de elég húzósnak tartom. Ez egy M7-es gagyi huawei M7 klón. Sajnos csak akkor derült ki, amikor kézbe vettem, hogy ez kamu tella. A nyolc magos proci helyett a két magos Mtk6572 van benne. Ahogy a képen is linkeltem, droid 4.4.2 van rajta, de szerintem ez messze van a gyári romtól. :O Valami házi főzés lehet. Tehát, ha jól értelmezem, az első lépés, hogy mentést csinálok az SP tools nevű programmal. (Találtam leírást szucsati cikkében, ezúton is hála neki :R)

Ha megvan a backup, jelentkezem.
:R

(#2017) Geller72 válasza cappa72 (#2015) üzenetére


Geller72
veterán

Scatter nélkül buktam a dolgot. És te magad írtad, hogy:

"Erre általában az MTKDroidtools mentés és a CWM recovery-ből történő mentés a válasz.
Igen ám, csak egy teljesen gyári ROM esetén sem root, sem pedig CWM nincs.
MTKDroidtools-os mentéshez kellene a root, egyedi CWM gyártásához pedig a gyári recovery mentése."

Root jogom nincs, tehát backup nuku. Scattert sem tudok csinálni, fel sem ajánlja.
És ugye az SP tools teljes mentéshez meg kellene a scatter..ha jól értem, mint laikus..

Update. OK, megvan a scatter file..:D. Viszont..:(. Amikor betallóztam az sp toolsba, ezt kaptam:

[ Szerkesztve ]

(#2018) Geller72


Geller72
veterán

Ez a file neve:
MT6572_Android_scatter.txt

(#2019) cappa72 válasza Geller72 (#2017) üzenetére


cappa72
nagyúr

Válassz másik flashtool-t. [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2020) Geller72 válasza cappa72 (#2019) üzenetére


Geller72
veterán

Így mentsek mindent?

(#2021) cappa72 válasza Geller72 (#2020) üzenetére


cappa72
nagyúr

Olvasd el a cikket még 1x.
Ez az oldal amit beraktál az a flesselési kép.
Neked a readback kell.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2022) KTU válasza Geller72 (#2020) üzenetére


KTU
addikt

SP Flashtool readback opció
Link
cappa72 még szerény is.
Bár láttam pont elötte linkelve volt a hozzászólásában.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2023) slyszab


slyszab
csendes tag

Sziasztok!Segitségeteket szeretném kérni,a problémám a következő!Cubot S308 telefonról van szó,jött egy jelzés,hogy wirelles frissités elérhető.letöltöttem,majd frissitett és újraindult magától a rendszer.aztán láttam hogy letörölte a játékokat,zenéket,videókat,fotókat a telcsiről.aztán összekötöttem usb-n keresztül a géppel hogy visszapakoljam,usb hibakeresés bekapcsoltam elötte.a total commander azt irta ki hogy nincs ilyen meghajtó amikor próbáltam behozni rajta...ekkor néztem át a telcsit és a következőket találtam.alkalmazások menüben ram 2gb,belső tárhely ahová a letöltések is mennek illetve az összes hely 910mb!!!Aztán bementem a tárhely menübe ott pedig telefon memória összes hely 858 mb és ennyi,eddig itt szerepelt még a 16 gb tárhely,ami most nincs itt,nem is irja egyáltalán...Gyári beállitások visszaállitása nem segit,mentést előtte nem csináltam.Tudna valaki segiteni? :R

(#2024) Lecs@


Lecs@
addikt

Hahó. Flashtoolsos Download / format all flasheléssel elvesztettem az NVRAM - ot a telefonról. Ér4dekes, hogy egy CWM mentéssel mindig visszakerül. Van Readback - os mentésem minden scatter file - ról. A részletek itt vannak , mi is a jelenlegi állapot a telefonnal. Apróbb playes alkalmazások nem flashelik vissza az NVRAM - ot a készülékre. Nincsen esetleg valami megoldás Flashtoollal visszarakni, mint ahogy azt elmentettem ? Vagy bármi más ? Mert csakis kizárólag a cwm mentésembern lévő Romot tudom használni most. IMEI visszaíró módszerek nem segítenek, mert tuti az NVRAM további filejai is hiányoznak a készülékről.

512 GB

(#2025) cappa72 válasza Lecs@ (#2024) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha van readback mentés, az már félsiker.
root eléréssel sima ügy visszaírni.
Nem tudom milyen telefon, de 6592-ig így:
adb shell
su
dd if=/sdcard/nvram.img of=/dev/nvram
dd if=/sdcard/sec_ro.img of=/dev/sec_ro
dd if=/sdcard/protect_s of=/dev/protect_s
dd if=/sdcard/protect_f of=/dev/protect_f

6595 után:
dd if=/sdcard/nvram of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/nvram
és így tovább. Persze meg kell nézni, hogy mi hol van a 6595 és attól későbbi soc-oknál, hogy helyezkedik el, és mi a tényleges neve.
erre a
cat /proc/partinfo
parancs kimenete tájékoztat, vagy az
ls /dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/
kimenete.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2026) Lecs@ válasza cappa72 (#2025) üzenetére


Lecs@
addikt

MT6752 Elephone P7000. Próbálkozom, köszönöm :)

Így visszakerül majd a készülékre az NVRAM ? Total Commander / ADB plugin kapcsolatban is csinálhatom ? ADB / Shell parancsablak ? Mert így próbáltam, és nem volt sikeres. Lehet meg kell néznem amit a végén írtál.

Ilyen :

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#2027) cappa72 válasza Lecs@ (#2026) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem ismerem a total commandert, szoval passz, hogy azzal jo-e.
A particiok elhelyezkedeset mindenkepp nezd meg kulonben nem tudod hogy hoba es mit.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2028) Lecs@ válasza cappa72 (#2027) üzenetére


Lecs@
addikt

Működik TC vel. De a parancs nem ok...

512 GB

(#2029) cappa72 válasza Lecs@ (#2028) üzenetére


cappa72
nagyúr

A mentest persze az sdcard-ra kell masolni. Kulonben nem fogja megtalalni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2030) Lecs@ válasza cappa72 (#2029) üzenetére


Lecs@
addikt

Simán átraktam az NVRAM.img filet az sd _ re természetesen.Valahol olvastam vmi insecure boot.img flashelésről. Na azt nem tudom hol, és hogy kell-e most...

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#2031) cappa72 válasza Lecs@ (#2030) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mivel van root, ezért nem kell most insecure boot.
A képen az látszik, hogy no such file or directory. Vagyis nem létezik az nvram fájl, vagy lehagytad a kiterjesztést.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2032) Lecs@ válasza Lecs@ (#2030) üzenetére


Lecs@
addikt

Minden oksa köszönöm. A parancs kiadásakor vettem észre, hogy én az NVRAM -t .img - re átnevezve raktam az SD -re. Problem solved :R

(#2031) cappa72 sima NVRAM néven, kiterjesztés nélkül át is íródott :)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#2033) Yag


Yag
tag

Sziaszok.

Egy olyan kèszülékem van amiben gyárilag 1GB Ram és 8GB rom van.
Alig van az alap programok mellé telepitve valami de még igy is csak azt irja ki, hogy 300-400 MB hely van elérhetöben.
Közben a tárhely kelezlöben többet is érzékel de nem tudom használatba venni.
Mit kell vagy lehet ilyenkor beállitani, hogy a maradék kb 1.5- 2GB rom ot el lehessen érni a készüléken?
Gyári beállitások állitása, vagy belső tárhely formázás kell?
Van mellette egy 8GB SD kártya iy de annak rendesen mutatja a foglaltsági és szabadon kezelhető tárhely mennyiségét.

Köszi.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#2034) VenonX


VenonX
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van hogy a telefonomon romot cseréltem. Azóta semmilyen sim kártyát nem ismer fel és nincs benne a rendszerben az imei. Próbáltam más romokat is utána de nem történt semmi ugyan az a hiba. Megpróbáltam vissza rakni az imeit MTKEngineerMode-ban de sikertelen.

Telefonom adatai:
OS: Android 5.1 (CM 12.1)
CPU: MediaTek MT6582 32bit - 4x1,3GHz/28nm ARM Cortex A7 (598MHz - 1,30GHz)
GPU: Mali-400 MP2 500MHz
RAM: 1GB (963MB)
ROM: 8GB (Belső tárhely: 3GB, Telefon memória: 3,13GB)
+ Micro SD kártya hely 32GB-ig

Valaki tudna segíteni?
Van-e valamilyen lehetőség vissza állítani az Imei-t?
Mitől nem tudja fel ismerni az összes sim kártyát? Az lehetséges hogy az imei-k elvesztése miatt?

A válaszokat előre is köszi!

(#2035) KTU válasza VenonX (#2034) üzenetére


KTU
addikt

Van valami mentésed?

Milyen készülék?

Az lehetséges hogy az imei-k elvesztése miatt?
igen

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2036) VenonX válasza KTU (#2035) üzenetére


VenonX
csendes tag

Hát nvram mentésem meg ilyenek nincs de rendszer mentések vannak. Ki is próbáltam de semmi eredménye.
A készülék egy Op3n Dott P4502 (Medion P4502)

Ilyenkor mi lenne a helyzet?

(#2037) Upo válasza VenonX (#2036) üzenetére


Upo
addikt

Ártatlan képpel vidd vissza garba, hogy nem csatlakozik fel a hálózatra, adnak helyette másikat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2038) VenonX válasza Upo (#2037) üzenetére


VenonX
csendes tag

És ez tutira beválna? És hogy akkor tényleg adnának helyette másikat?Vagy van más esély is arra hogy mást csinálnak vele?

(#2039) Upo válasza VenonX (#2038) üzenetére


Upo
addikt

Lehet hogy megjavítják, bár nem hiszem. Végülis nem mindegy? Ha kérdezik mi történt akkor nem tudod, reggel bekapcsoltad és ilyen volt :N Legyél kreatív! Amíg garanciális addig nincs gond, a teszkós ügyfélszolgálati pultnál nem mérnökök ülnek (általában).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2040) VenonX válasza Upo (#2039) üzenetére


VenonX
csendes tag

Gondoltam hogy ott nem azok vannak csak hogy én egyből már a szervizbe viszem mert egyszerűbb és gyorsabb. :) Két utcányira van innen a szervize.

(#2041) Upo válasza VenonX (#2040) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem azok se fognak vacakolni, gondolom nincs olyan factory tool nekik amivel új nvramot tudnak generálni, lehet nem is tudják mit kell csinálni. Alaplapcsere vagy készülékcsere lesz szerintem.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2042) VenonX válasza Upo (#2041) üzenetére


VenonX
csendes tag

Értem. Hát holnap meglátjuk mi lesz :) :DDD ! Remélem hogy nem fognak vele szarakodni. Kösz a segítséget!

(#2043) Keeperv85 válasza Upo (#2041) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem kell hozzá semmi különleges... Egy szoftver, meg pár adatbázis, ami megvan a romban is és meg lehet csinálni.

(#2044) Upo válasza Keeperv85 (#2043) üzenetére


Upo
addikt

Az lehet, de nem nézek ki ilyen szintű szaktudást az ilyen "szervizekből", egyszerűbb alaplapot cserélni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2045) gyuresz68


gyuresz68
csendes tag

Sziasztok. Kérdezném, hogy létezik-e Mt6732 soc és android 5.0 mobilra müködő root? Még mindig az elfogyó belső tárhely miatt kellene.

(#2046) Geller72 válasza cappa72 (#2021) üzenetére


Geller72
veterán

Bocs, de közben mentem pár ezer km-t.:D. Nekem a download az letöltést jelent, sry..:D. Ok, tehát a scatter fájl mentésekor minden egyes területnek a hexa kezdő és befejező címét meg kell adnom? Nem lehet ezt valahogy all in mentéssel megoldani? Minden területről kell mentés, vagy csak néhány területről? Hogy lesz ebből rootolt teló? :U ;]

(#2047) Keeperv85 válasza gyuresz68 (#2045) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Létezik. A iRoot gond nélkül megoldja...

(#2048) gyuresz68 válasza Keeperv85 (#2047) üzenetére


gyuresz68
csendes tag

Köszi. Kiprobáltam, de nekem nem síkerült kíirja, hogy root succeful, kész de a telefon továbra sem rootolt. Win7 alatt csináltam a telefon egy: Mstar S100. Elronthattam valamit ?

(#2049) Keeperv85 válasza gyuresz68 (#2048) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem semmit. Ha azt írja, hogy rootolt, akkor az is. Utána rontasz el valamit, úgy érzem...

(#2050) include777


include777
aktív tag

Üdv !
Lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni.
Van egy Gionee Elife E7-em, amire szeretnék twrp-t rakni, mivel csak ezzel lehet downgrade-elni 4.2.2-re a telefont. Megvan a hozzá való twrp-m, fel van a telefon kingo root-al rootolva, a superuser látszólag a flashify-nek is ad root jogot, de itt a program azt mondja hogy nincs, a rashr látszólag lefut de nem itt is megmarad a gyári rec.
A kérdésem:
Adb-n keresztül fel tudom rakni úgy ezt a hozzá való twrp-s img-t hogy nem cseszem el a telefont ?

A gyári recovery-t a rashr-el kimentettem, ez visszarakható adb-n kersztül ?

Előre is köszönöm a válaszokat.

keep calm and learn powershell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.