Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) fa4hu válasza Upo (#700) üzenetére


fa4hu
őstag

Végignéztem, de nem találtam semmit. Cappa Flash Tool readback-jét nem írja, mivel lehetne feltenni, amit találtam flashelhető ROM-ot, az meg nem megy fel a linkelt hiba miatt. Ahogy utána néztem, preloader is kellene neki, de az meg nincs a flashelhető ROM-ban. Cappáéban ugyan van, de az meg nem img kiterjesztésű.

(#702) svgyula válasza fa4hu (#701) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A képen a bal oldalon nem a download only hanem a firmware upgrade(azt hiszem) és amikor rányomsza download zöld gombra a telefon ne legyen a gépre kapcsolva! ezután a kivett aku és a telefonon nyomod a power gombot rádugod a gépre és berakod az akksit! Ezután alul megindul a egy csík és bal oldalon legalul feljön egy állapot jelző négyzetes rész.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#703) Keeperv85 válasza fa4hu (#699) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

5054-es hibát okoz az akkuhiánya, vagy ha teljesen túlmerült az is. Mielőtt bármi mást próbálnál: töltőre vele,hagyd rajta legalább 20 percig! Utána nézd meg működik-e!

(#704) szili.tamas1 válasza Keeperv85 (#703) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

En eddig mindig akku nelkul flasheltem. :)
A preloader vagy dsp_bl elol hianyzo pipa szokott ilyet elohozni nalam. Firmware upgrade opcio altalaban megoldja, de csak ha tutibiztos hogy erre valo a rom.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#705) Keeperv85 válasza szili.tamas1 (#704) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az meg. Tuti rá való ROM szedte le az IMEI számot nvrammal egyben az egyik itt javított készülékről ilyen módon... Ennél már csak a "Format All" opció jobb. Az is azt teszi... Leformáz mindent,még az nvramot is...

(#706) ksanc


ksanc
őstag

Az akksi ki-be dologról: általában kell preloader módhoz az akksi. Ha nem, külön jó, de ez a ritkább szerintem.
A félreértések abból vannak, hogy az androidos telókon a kisegítő eszközökben van egy olyan, hogy gyorsindítás. Ez alapból ki van jelölve, ami azt jelenti, hogy kikapcsolásnál a teló NEM kapcsol ki valójában.
Ezért szokták a flash tool használata előtt javasolni az akku kivételét majd visszarakását, mert az a tuti :)

Még egy apróság: a Firmware upgrade módban (5-ös verziónál biztosan) a Flash Tool mappájában van egy BackupData nevű mappa. Az update előtt ide elmenti többek között az aktuális nvram, protect_f, protect_s partíciók tartalmát, ami törlődik sikeres flash-elés esetén. Érdemes még a folyamat alatt, pl. mikor a system-et (Android) írja elmenteni ennek a mappának a tartalmát :)

(#707) fateless


fateless
veterán

Factory reset során elvesző IMEI esetére milyen tanácsot tudtok adni?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#708) ksanc válasza fateless (#707) üzenetére


ksanc
őstag

Keress rá az imei és a cappa szavakra és keresgélj. Így önmagában nem sokat lehet mondani.
Mostanában többször is előfordult a téma többféle megoldással.

(#709) KTU válasza fateless (#707) üzenetére


KTU
addikt

Ha van valamilyen nvram vagy imei.bak mentés akkor visszarakható, de lehet hogy csak a következő FR-ig marad.
Nálam megoldódott hogy maradjon FR után is, nem volt 1xrű.

És ha esetleg van CWM mentés, ha azt visszarakod az is megy a következő FR-ig

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#710) cappa72 válasza fateless (#707) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először is mentsd le az nvram bin region-t.
Akár flashtool-lal, akár MTKDT-vel, akár dd-vel.
Aztán nézd meg, nem üres-e.
Ha üres, akkor azt szépen kilőtték, és valamit visszaírtak helyette a /data-ba.
És ekkor bíz minden FR után ez törlődik :(((

Ha bekapcsolod a wifi-t, akkor van olyan "hálózat", hogy "NVRAM ERR" ?
Ha igen, akkor jó eséllyel kinyírták az nvramot.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#711) Zsuzsibaba


Zsuzsibaba
csendes tag

Elnézést, ide is beírom, hátha valaki tud segíteni:
Sziasztok!
Pár napja van egy THL 4400 telefonom, két nap után az egyik kártyán (T-mobil) szaggat a hang telefonálás közben. Nem csak engem hallanak szaggatottan, hanem legtöbbször én is úgy hallom a másik félt. Telenoros kártyával semmi baja a vonalnak. 5 hívásból 2-nél szaggat. Mi lehet a probléma? Nem telepítettem rá semmit, és nem is szedtem le róla semmit. A minideal-ről rendeltem.

(#712) KTU válasza Zsuzsibaba (#711) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem a másikba jó helyen volt. [link] :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#713) krics


krics
tag

sziasztok, umi c1-el kapcsolatban kerdeznem:

1. van a pc-men teljes koru cwm mentes a gyari, kitkat alapu romrol
2. talaltam egy kinai oldalon viszont egy valoszinuleg jellybean lewa romot, amit cwm-bol kell felflashelni

sikeres lehet-e ez a romcsere, vagy van benne valami buktato es kitkatrol jb-re nem lehet cwm alol romot cserelni, csak spflashtollal?

(#714) fa4hu válasza fa4hu (#692) üzenetére


fa4hu
őstag

A fejlemények: kiderült, hogy a telefon által feltett driverek összeakadtak a flasheléshez használtakkal. Mindet leszedtem, majd csak a flashdrivereket tettem vissza, így már tudott kommunikálni a Flash Tool a készülékkel, le is tudtam menteni az egyes partíciókat. Utána feltettem "download" módban a gyári ROM-ot preloader nélkül, ok-val lement, de ezek után sem állt fel a telefon. Az aksit kimérettem, 3,55 V-os most, elvileg az sincs lemerülve. Valakinek ötlete, mit lehetne még tenni? Flashelés preloaderrel? Vagy firmware upgrade?

(#715) ksanc válasza krics (#713) üzenetére


ksanc
őstag

Nem fog menni CWM alól.
Ha JB a Lewa, akkor downgrade kell vissza a JB-re, ez pedig csak teljes Firmware cserével, Flash Tool alól firmware upgrade módban fog menni.

(#716) fa4hu válasza fa4hu (#714) üzenetére


fa4hu
őstag

Firmware upgrade-del életre kelt a telefon. Az aksi is le volt merülve, de így már tölti.

(#717) Keeperv85 válasza fa4hu (#714) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Az aksit kimérettem, 3,55 V-os most, elvileg az sincs lemerülve."

Á, dehogy,miért is lenne. Végül is csak 3,6V-ra van állítva a kernelben a legtöbb telón a kikapcsolás. Tényleg nincs... :W
----------------------------

Tudja valaki a MetaTool-ban mint jelent az EPSK Ramp Level?

(#718) fa4hu válasza Keeperv85 (#717) üzenetére


fa4hu
őstag

Legalább most már ezt is tudom... Próbáltam rákeresni, de nem találtam konkrét adatot erre a készülkre.

(#719) fa4hu válasza fa4hu (#716) üzenetére


fa4hu
őstag

A siker csak időleges volt, mert fél nap gondtalan használat után megint elkezdett fagyni a telefon. CWM-ből próbáltam másik ROM-mal, ugyanúgy belefagyott már a google-fiók csatlakoztatása közben. Firmware upgrade után ugyanez a helyzet. Most pl. azt csinálja, hogy rádugom töltőre, nem világít a töltésjelző led, aztán egyszer csak bekapcsol magától és akkor elkezd világítani a töltésjelző led is. Persze nem jutok túl a google-fiók csatlakoztatásán. Az aksit 55 %-on állónak mutatja. Ötlet esetleg, mit lehet még csinálni?

(#720) ksanc válasza fa4hu (#719) üzenetére


ksanc
őstag

Esélyes, hogy ez már alaplap hiba lesz.
Vagyis hardveres probléma és akkor ennyi a történet.

(#721) ksanc


ksanc
őstag

Kellene pár Android KitKat firmware a következő hardverhez:

MTK6582, 4GB rom, 1GB ram, Mali400MP

Tákolni óhajtok :)

(#722) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Bemásolom ide is a hülyeségem történetét, hátha tud valaki segíteni... :(
Belefutottam egy boot-loopba a Lenovo A660-on és mivel a fellelt xda-s topicokban írtak alapján nem jutottam előbbre egy gyenge pillanatomban nyomtam neki az SP Flashben egy NANDFlash formatot (whole), hátha az segít.
Nem segített, hanem (mint kiderült) átalakította a telefonom egy darab téglává... (remélem nem véglegesen!)
Privátban megkerestem cappa72-t, ő azt javasolta, hogy
"Talán firmware upgrade-del helyrehozható, és legyen bepipálva a "DA DL all with cheksum". (a héten nem ér rá ezzel részletesebben foglalkozni)
Sajnos ez önmagában nekem pont annyira kínai, mint a kicsi A660-om, szóval ha valaki segítene ezt kibontani, hogy pontosan milyen programmal, milyen firmware-t upgradeljek, és főleg hogyan, azt nagyon megköszönném... :R

(#723) tolvaj! válasza ksanc (#721) üzenetére


tolvaj!
őstag

Needromon nézz körül. Zopo zp700 az egyik készülék pl.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#724) Joeker67 válasza x64 (#722) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Szia!
Nálam hasonló helyzet volt, csak nekem a gapps törölt mindent egy másik telefonon!
Nekem egy ugyanolyan típusú telefonról lementett (mtkdroid tools és spflashtool segítségével) romot
kellett feltennem!
Szerintem, ha van saját topikja a telefonodnak, ott kérj meg valakit, hogy mentse le a teljes romot és tegye fel neked valahová, ahonnan le tudod tölteni, majd cappa72 blogja alapján, spflashtool progival vissza tudod flashelni a telefonodra!

[ Szerkesztve ]

(#725) ksanc válasza x64 (#722) üzenetére


ksanc
őstag

Ideje egy Needrom regisztrációnak, ha még nincs :) :

A660 Stock Firmware

A kérdés az, hogy a preloader az sértetlen maradt-e.

Mégis a formázástól mit vártál? :) Ha pc-n leformázod a vincsit az szintén nem hozza helyre az oprendszert :)

(#726) ksanc válasza tolvaj! (#723) üzenetére


ksanc
őstag

Köszi!

Szoktam, csak nem nagyon van időm, kihasználnám a közösség erejét :D

(#727) ksanc válasza x64 (#722) üzenetére


ksanc
őstag

Illetve még esélyes, hogy ha mindent leradíroztál, akkor lesznek problémák az MAC, IMEI és hasonló nyalánkságokkal, hiába megy fel az fw és indul el a teló.

(#728) x64 válasza ksanc (#727) üzenetére


x64
aktív tag

Szia!

Köszi a tippet, már leszedtem a needromról a linkelt firmware-t, de sajnos nem megy fel SP Flash-ben, ezt a hibaüzenetet kapom.

Ami a formázást illeti, pillanatnyi elmezavar volt, súlyos következményekkel... :(((
Egyébként nagyjából arra számítottam, hogy leformázom róla a bugos rendszert és tiszta lappal indulhat egy új telepítés. A gond csak az, hogy persze nem értek hozzá, nem tudtam, hogy ezzel hazavágom a készüléket...

Egy kollégámnak egyébként van pont ugyanilyen (hibátlan) Lenovo A660-asa, de félek elkérni, mert ha azt is hazavágnám, az nagyon gáz lenne...

Ezért kellene lépésről-lépésre "dummy guide". :(

(#729) Keeperv85 válasza x64 (#728) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Felmegy ez, csak a Firmware Upgrade opciót kell használni. Ám az nvram-nak valószínűleg már vége...

(#730) x64 válasza Keeperv85 (#729) üzenetére


x64
aktív tag

Telepítettem a drivert.
Elindítottam az SP Flash-t.
Kiválasztottam a mappában lévő scatter file-t. (minden box bepipálva volt az alsó ablakban)
Beikszeltem a "DA DL all with cheksum"-ot.
Rákattintottam a firmware upgrade-re.
Rádugtam a telefont a gépre.
Felismerte, alul a piros csík elment 100%-ig, majd még egy jó másfél percig számolt.
Végül a linkelt hibaüzenetet dobta fel.

Mit csináltam (már megint) rosszul? :(

(#731) fa4hu válasza x64 (#730) üzenetére


fa4hu
őstag

Milyen portot ír ki alul a flash program alsó sávjában?

(#732) x64 válasza fa4hu (#731) üzenetére


x64
aktív tag

MTK USB Port (COM6)

(#733) x64 válasza Keeperv85 (#729) üzenetére


x64
aktív tag

Az, hogy az NVRAM-nak vége mit jelent?

(#734) tolvaj! válasza x64 (#733) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem lesz imei és ezáltal nem tudsz csatlakozni a hálózathoz.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#735) Joeker67 válasza x64 (#733) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Ennêl a hibaüzenetnél néha segít, ha az SpFt könyvtárában található Android könyvtárat kitörlöd, majd ujra csatlakoztatod a telefont (sajnos nem mindig működik).
Nvramban van az imei, ami ilyenkor elveszik, de vissza lehet írni, csak macerás!

[ Szerkesztve ]

(#736) fa4hu válasza x64 (#732) üzenetére


fa4hu
őstag

Nekem csak akkor ment, ha erről a portról a piros csík után átváltott vcom portra. Fenn van annak a drivere?

(#737) x64 válasza x64 (#730) üzenetére


x64
aktív tag

Sikerült életet lehelni bele. A megoldás az volt, hogy nem a Firmware->Upgrade-ra, hanem a Download-ra kattintottam.
Szépen felment rá a full kínai gyári ROM.

Hogyan tovább?

Szerk: biztos, ami biztos, megcsináltam a Firmware -> Upgrade-et is, amit eztán már engedett az SPFT.

[ Szerkesztve ]

(#738) ksanc válasza x64 (#737) üzenetére


ksanc
őstag

Valószínűleg nem sok köze volt a dolognak ehhez, szimplán éppen nem tetszett neki az usb kapcsolat.
Tapasztalataim szerint elég hektikus a dolog, Flash Tool-os mókolás közben érdemes minden usb eszközt (egét, billentyű kivételével) eltávolítani, pendrive-ot, külső vinyót mindenképpen!

Csak a Firmware Upgrade módon feltett rom fog működni neked. Bár miután formáztad az egészet, valószínűleg a sima download is működhet, ilyen irányú tapasztalataim nincsenek :)

Hogyhogy hogyan tovább? Bekapcsolod a telót és működnie kell. Az IMEI hiánya gyorsan ki fog derülni, ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#739) x64 válasza ksanc (#738) üzenetére


x64
aktív tag

Semmilyen eszköz nem volt csatlakoztatva, még egy egér sem.

Most viszont szeretnék rátenni egy nem kínai nyelvű ROM-ot... :D (egyébként a download-dal feltett ROM látszólag úgyanúgy elindult)

Sikerült feltennem a CWM 5.5.0.4-et. Le is töltöttem apeelme módosított ROMját, követtem a megadott lépéseket, de a "choose zip from sdcard"-ra sajnos "E: Can't mount /sdcard/" üzenetet kapok.
Bezzeg az internal sdcard-ról tudna választani...

Az sdcard a zip file-t leszámítva teljesen üres. FAT-ra van formázva (de már próbáltam fat32-vel is).

Mi lehet a gond?

Szerk: kipróbáltam egy másik microSD kártyával is - ezzel működik!

[ Szerkesztve ]

(#740) x64 válasza Joeker67 (#735) üzenetére


x64
aktív tag

Egyelőre még nem derült ki, hogy csatlakozik-e a hálózatra, de ha esetleg nem fog, akkor hogyan lehet az IMEI-t visszaírni?

Köszi!

(#741) x64 válasza x64 (#740) üzenetére


x64
aktív tag

A hálózatra csatlakozik, csak IMEI hiányában nem hívható, és nem enged hívást indítani. :(
Hogyan tudom visszaállítani az IMEI-t?

(#742) aytukabozs válasza x64 (#741) üzenetére


aytukabozs
addikt

Így?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#743) x64 válasza aytukabozs (#742) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi, sikerült is ez alapján! :C
Szerk: nekem csak egy IMEI-m volt a matricán, azt megadtam mindkét SIM-hez, de gond nélkül működik két SIM-mel, szóval elvileg rendben van. Kolléga A660-asán is csak egy IMEI van a két foglalathoz.

Minden működik, minden szuper! Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#744) beg válasza x64 (#743) üzenetére


beg
veterán

Mivel dual standby, nem lesz gond, de régi lenovo trükk, hogy a másodikat úgy kapod meg, ha az elsőhöz hozzáadsz 8-at :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#745) ksanc válasza x64 (#743) üzenetére


ksanc
őstag

Azért egy factory resetet is csinálnék még így frissiben, hogy megmarad-e az IMEI.

Az egy IMEI két SIM azt jelenti, hogy csak egy gsm modulja van a telónak, tehát egyszerre csak az egyik SIM aktív, ahogy is csak egy térerősségjelző van.

[ Szerkesztve ]

(#746) aytukabozs válasza x64 (#743) üzenetére


aytukabozs
addikt

Mmggen,
pont ezt akartam én is írni hogy lehet hogy csak factory resetig marad így, de gondolom azt meg nem csinálsz naponta :)

Viszont addíg is :C

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#747) x64 válasza ksanc (#745) üzenetére


x64
aktív tag

En ugy latom, hogy a tererot kulon jelzi a ket kartyara... Es mindketto tud fogadni hivast, smst, illetve hivasinditasnal is lehet valasztani, hogy melyikrol menjen...

[ Szerkesztve ]

(#748) ksanc válasza x64 (#747) üzenetére


ksanc
őstag

Lehet, nem tudom, én egy térerős képeket láttam teszten :)

(#749) x64


x64
aktív tag

Sajnos megsincs orom es bodottsa', mert a whole flash-sel legyalult azonositok (Wlan, btooth mac) hijjan csak telefonalasra tudnam hasznalni... Droidtoolssal lementettem a kollegam A660-asat, megprobalnam abbol rekonstrualni valahogy...

Barkinek van otlete, javaslata?

Koszi!

(#750) cappa72 válasza x64 (#749) üzenetére


cappa72
nagyúr

wifi solver cwm-bol telepitheto.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.